Typy sovy, popis, vlastnosti, tituly a fotky ptáků

Úžasný svět sovy - charakteristické rysy, kde a jak jsou obývány různé typy

Osobnost moudrosti bylo považováno za sovy ze starých Řeků a Celts symbolizoval temnotu a smrt. Opravené kulaté oči, dravý zobák háčkování, děsivé drápy způsobily pověrný strach a skutečný zájem, ne vybledlé a teď.

Úžasný svět sovy - charakteristické rysy, kde a jak jsou obývány různé typy

Obecné rysy všech typů sovy

Painty noci zástupci opeřích velmi četných. Existuje více než dvě stě druh Owl na různých stranách světa. Ornitologové identifikují obecné známky, které rozlišují s ostatními ptáky:

  • Úžasné oční oči jsou zbaveny oční bulvy. Jedná se o oční trubice, držené v lebce na úkor speciálních kostních konstrukcí. Proto jsou obrovské pohledné oči stále. Sledování ptáků v obou očích okamžitě, určující vzdálenost, hmotnost oběti v lovu. V fenomenálních hyperopii položky v blízkosti sovy vidí špatné. Chráněné "noční vidění zařízení" o tři století - jeden bliká, druhá podporuje čistotu, třetí slouží spánku.

Obecné rysy všech typů sovy

Struktura lebky sova

  • Statika očí se zájmem je však kompenzována pohyblivým krkem. Úhel otáčení doleva a vpravo je 1350 Díky 14 krčních obratlech a speciální struktuře krevních cév.
  • Rumor sovy také. Asymetrické sluchové pomůcky, často odlišné velikosti, nesynchronně chytit zvukové vlny. Vzdálenost ke zdroji sebemenšího pobřeží je určena nápadně přesně.
  • Kde a jaká kořist dutá, sova nalezena, nyní úkol mlčí. Široká křídla se zdravým ohraničením na peří nenechávají oběti šanci slyšet přístup lovce. Maskování barev se spojuje ptáky s okolní přírodou.
  • Svaté tlapky jsou fatální. Obvykle se těší tři prsty a jeden záda. V letu je tah jednoho předního prstu zpět. Ukazuje se "mrtvý zachycení".

Takže v procesu evoluce na Zemi před více než 50 miliony lety se objevili ideální obávané lovci. Oddělení panovník je rozděleno do dvou rodin - skutečných sovy a sipuha. Patří mezi ně filins, spí, neZaste, ušima sov.

Zástupci druhu lopatka

Uchopení sovy tlapky se nazývá "smrtící"

Zástupci druhu lopatka

Rodina skutečných sovy je rozdělena třemi desítkami porodu. Uvnitř každého druhu gradace podle typu. Skutečku obsahuje více než 50 druhů, které se liší v červené barvě nebo pestré šedé barvě.

Pohled na splushki

Ptáci s délkou těla až 20 cm a vážení až 130 gramů, původní titul je povinen jejich melodický hovor znamení "mýlně-yu-yu".

Poslouchejte hlas SPLUSHKI

Audio přehrávačPomocí tlačítek nahoru / dolů pro zvýšení nebo snížení hlasitosti.

Stěhovavý pohled na sova Zimní preferuje v africké savaně. Období od března do října tráví na Bajkal, jižně od Sibiře, malé a střední Asie, na Středním východě. V Evropě byly romány vybrány olivovými háji Středozemního moře.

Mix ve skalnatých rozštěpech, Dupexu. Někdy jsou hnízda a otvory jiných ptáků - čtyřicet, zimní a čisté. Dieta se skládá z brouků a nočních motýlů, méně často - od malých žáby a ještěrů. Žít v divoké zvěře na 5-6 let.

Co je známo o druhu Nesyat

Díky pinům peří, v lesních houštích, je cívka těžké si všimnout

Límec lopatka

Na Sakhalin, Kurilské ostrovy, jih z Primorye lze nalézt sova o hmotnosti až 200 gramů as charakteristickým světelným místem na krku, podle kterého se nazývají "Collaboy". Live se usadil v Cedr, jedle nebo smíšených lesích.

Hledám pro malé hlodavce a ptáky, v létě, které chytí noční brouci, motýli s nepřátelem. Sněhové drsné zimy nutící ptáky se narodí blíže k člověku. Usadí se v podkroví, vyhlazující krysy a myši.

Unikátní rod Fininov

Lopatky se mohou usadit vedle lidí, což pomáhá bojovat s hlodavcem

Co je známo o druhu Nesyat

Interpretace slova "Toe" je v současné době dvojí. Některé zdroje odkazují na voremost, neukojitelnost ptáků. Jiní spojují nádherné označení se neschopností jíst maso NEASAT v potravinách jako nečisté. Četná generace těchto sovy zahrnuje více než 20 druhů společných celosvětů.

Šedá dozate

Obyčejný (šedý) se přizpůsobuje různým přírodním podmínkám. Sušené lesy ze Středozemního moře na Taiga South. Vzhled sovy Z druhu NESTAT: pták s délkou těla až 40 cm a vážení 500 - 650 gramů má blázna z kůry stromu. Křídla jsou poměrně krátké a zaoblené. Může lovit dostatek velkých ptáků, jako jsou pravidla a malá zvířata. Samci v období páření dávají ženy s přetékajícím hlasitým Wuhanem.

Poslouchejte hlas šedé nesyati

Audio přehrávačPomocí tlačítek nahoru / dolů pro zvýšení nebo snížení hlasitosti.

Tyč sova

Bledý kurva

Snímání na jih, v palmových houštích a štěrbinách Skály Egyptské pouště, Izrael, Sýrie. V noci lovecké myši a velké hmyz. Asi 30-35 cm, malovaný bledý, oči světle žluté.

Vousatý neuzat

Velký pták až 80 cm dlouhý a křídla stříkající až jeden a půl metry. Specifický znak těchto dravců - skvrna černé pod zobákem, podobně jako vousy. Žijeme v Primorye, transbaikalia, pobaltské státy, na západě Chukotky. Byly tam případy vzhledu v lesích Volga u Cheboksary. Do červených knih řady regionů Ruska.

Rod Sparrowovy sovy

Mnoho typů basů je uvedeno v červené knize

Sipukhovova rodina

Unikátní rod Fininov

Noční ptáci s výrazným charakteristickým peřím "ušima" obývají Ameriku, Eurasie a Afriku.

Obyčejný filin

Živý symbol televizní hry pro odborníky se stal běžným filinem. Výrazné funkce filinů:

  • Velké robustní tělo 60-75 cm dlouhé a křídla rozpětí od 1.6 až 1.9 m;
  • Samice vážící od 3000 do 3200 gramů více mužů váží pouze 2000 -2700 gramů;
  • Jasně oranžové "insightful" oči;
  • Inklinty oranžově hnědých tónů peří.

Sedmý živý v lesích a stepi Asie, Evropa, krmení zajíci, ježci, hlodavci. Chytit kachny, kuřata, havran. Chytit za letu, porazit hnízdo, dokonce někdy potápět pro ryby. Malá hra polkla naživu, těžba většího krutu v kusech. Ježky jsou čerstvé z jehel, ale ne vždy.

Tam jsou případy útoků obyčejných filinů na Ondatra, nutry. Hlasité příčiny Wuwa Filina v předurčené hodině jsou distribuovány o 3-4 km. Starosti, ptáci dělají strašný "smích". V bohatém zvuku arzenálu obyčejných filinů je houseful pláč a bzučení.

Maska sipukhi

Rybí filin

Žije na Dálném východě, bohužel, být pod hrozbou zmizení. Fishilla je zvýrazněna velikostí masivních těles do 700 mm, nesmírná křídla. Samostatné ženy získávají hmotnost až 4 kg. Hnědé peří s černými skvrny. Na krku jasného místa.

Neobvyklý nejen vzhled ptáků, ale i životního stylu. Pro potraviny, ryby, převážně lososové skály, váží až 1 kg. Fishille filin na lovu vybírá ze vzduchu nebo přichází na břicho ve vodě.

Kromě ryb, to nemá čelit žábám, rakům. Denní pohled na sova, Jak ukazuje aktivitu v zimě v jasném dni dne. Úžasné ryby filin putuje hodně na zemi, tahání celých cest.

Rod Sipuha

Rybí filin je velmi velký pták, někteří jednotlivci mohou dosáhnout 4 kilogramů

Polární sova

Bílý or Polární sova obývají tundru, překonává velikost zbytku nejvíce komplikovanějšího. Samice velikosti 70 cm váží 3 kg. Males postel - 60-65 cm a 2-2.5 kg. Vzhled bílé sovy Impozantní - sněhobílé peří s černými šplouchá, oranžové oči na kulaté velké hlavy. Peří na tlapkách visí jako pikantní vlna na ochranu proti mrazu.

Aktivní soumrak predátor řídí ve vzduchu nebo sedí na výšce, při pohledu na kořist. Drápy mohou prosím myš, lemmings, zajíci, hornaté, povlaky, kachny. Hladový zvedne Padal, chytí ryby. Nicméně, v blízkosti jeho hnízda, polární sova neudělá. Magazas, husy, uctívání, kachny jsou daisy-lámání hnízda na území střežené sova od písně.

Vynikající vzhled bílé sovy inspiruje lidi k použití jejího obrazu. Polární pták zdobí erb Norilsk a nové urengoy. Populární spisovatel udělal bílý sova čarodějnice chlapce.

Typy sovy, popis, vlastnosti, tituly a fotky ptáků

Tyč sova

Owls jsou odděleny ornitology na 6 druhů, které kombinují známku, z nichž slouží dlouho, trčí peří nad sluchovými otvory.

Eared Owl

Pohled na uši sova Říká pro sebe - ucho svazky šesti peří jsou jasně viditelné na hlavě. Ptáci z 35-37 cm kadidlo v Eurasii, zima v Africe. Jídlo s malými ptáky, hlodavci, hmyz. Lidé se nebojí, nalezené v jehličnatých parcích a hájích v blízkosti vesnic.

Typy sovy, popis, vlastnosti, tituly a fotky ptáků

Swamp Owl

Uzavřít příbuzný z uštu sova miluje mokré nížiny a okraj bažin, kde útoky myší, malé opeřené, žáby, hmyz. Ale "uši" swampu jsou krátké, neviditelné. Vejce Marsh sova klade do díry lemované mechem.

Typy sovy, popis, vlastnosti, tituly a fotky ptáků

Rod Sparrowovy sovy

Síly tohoto druhu malých, křídla jsou zkráceny, ocasní peří dlouhé. Barva červenohnědá, s tmavými a jasnými tečkami. No, ne vrabec? Takové "vrabci" uvnitř celého tří desítek druhů.

Vrabec Owl

Jediný Pohled na malé sovy, Život v Rusku - Sparrow Owl. Jeho velikost je pouze 150 až 200 mm a hmotnost ne více než 500-800 gramů. Žluté oči vrabského sova jsou kroužily s čokoládovými kruhy a nahoře visí bílé obočí.

I přes skromné ​​velikosti, Sparrow Owl statečný lovec. Odvážně mouchy na zvířatech rovnou jemu ve velikosti - myší, krysy, lemmingu, povlaků. Gurmán sovětské rodiny okamžitě jí mozek a oči oběti a zbytek jatečně upraveného těla je dodáván v dutině na "Černý den". Sweeting Vrabec nemocný není také zbaven. V zimě čeká v záloze na podavačech, mává kinem, vrabcům a bullčinám.

Známé vojákům a "labuť loajality". Dvojice se tvoří jednou pro život. Během nejmenších kuřat se táta mláďata dotýkají ženy. Rodinné hnízdo jde v opuštěném dyatla hnízdě.

Typy sovy, popis, vlastnosti, tituly a fotky ptáků

Sipukhovova rodina

Další rodina oddělení Sieepovy. Specifické rozdíly mezi Sipukhovy z tohoto SOV ukazují tabulku.

PodepsatSkutečné ososSipukhovaya
Obličejový diskkolocordate
Barva očížlutá oranžováčerno-hnědý
Tvar hlavyKolo, masivníExtrahovaný, elegantní
Struktura tělaBochemy, CornstoneŠtíhlý
KřídlaŠiroký, zaoblenýDlouhý, ostrý
TlapkyKrátký, mocnýprodloužený

Sipukhovova rodina je rozdělena do několika klanů, uvnitř, které jsou až 19 druhů.

Maska sipukhi

Exotický poznání rodu z jihovýchodní Asie a Afriky. Mají relativně s jinými soupeři malými velikostmi. Tvrdé peří na okrajích obličejového disku tvoří druh masky. Nočníky jdou do rybolovu malých živostí - hlodavců, peřin, hmyzu.

Typy sovy, popis, vlastnosti, tituly a fotky ptáků

Rod Sipuha

Větší a četný rod než Masking Sipes. Barevné peří podle typu "Dark Up, Bílé dno". Starověký Vzácné typy sovy Sypuch rod jsou zachovány na australském kontinentu.

Obyčejný Sipuha

Obyčejné SIP jsou běžné všude, ne vyřízené pouze Antarktida. V Rusku nalezli útulky v oblasti Kaliningradu. Středně velké ptáky od 30 cm do 39 cm váží od 200 do 700 gramů. Rusové přezdívku je s Sipesem pro chraptivou, kašel zvuku emitované během období párování. Siphai obyčejný nenáročný, ale není schopen akumulovat subkutánní tuk, a proto se zabrání chladného klimatu.

Nicméně, horké, suché pouště také nepřitahují. Morálními Sipuham bylinnými loukami podél vodní útvarů, úseky okraje, na okraji bažin. Odpoledne obvykle spí v suchém Dupe nebo v podkroví prázdného domu. S nástupem temnoty odlétne pro kořist, která se stává malou živostí.

Typy sovy, popis, vlastnosti, tituly a fotky ptáků

Madagaskar Sipuha

Zástupci mizejících druhů v mokrých lesích východní části Madagaskaru byli nalezeni. Méně než obyčejný SIPHA, peří je červená a žlutá, se vzácnými skvrnami je ocas dlouhý. Většina stanovišť je zničena lidmi, tak jedinečný peří na pokraji zániku.

Typy sovy, popis, vlastnosti, tituly a fotky ptáků

Chooney Sipuha

Malé studované Pohled na malé sovy z Indonésie s charakteristikou načervenalého disku o obličeji. Seznamte se s lesy na svazích hor a kopců na severu ostrova Sulawesi. Přesné číslo není definováno.

Sovy přinášejí lidi, aby zničili škůdci plodin. Někteří zemědělci speciálně soukromí Otevřené dravci. Obsahuje kvalifikované a státní zoologické zahrady, žijící v zajetí delší než obvyklé období ve volné přírodě.

Japonci podle vynálezu otevřely zařízení, kde nemůžete pít jen šálek kávy, ale také k mrtvici skutečné sovy. Návštěvníci jsou spokojeni a zoofackers porazili alarm, zvažoval takovou hanbou ve tvaru kavárny.

Typy sovy, popis, vlastnosti, tituly a fotky ptáků