Ptáci předměstí

Stručný seznam ptáků poblíž Moskvy

Ptáci Moskevské oblasti jsou nejen soyki, vrány a snegiri. Existují také reálné dravci jako Berkut. Někdy není snadné určit, který pták se setkal v lese, na louce nebo v zahradě. Zde je důležité a malování a velikosti a forma zobáku. Žlutý pták se může ukázat jako třepání. Modré peří uváděné pro zimování. Ale existuje mnoho dalších ptáků žluté nebo modré. Povaha Moskevské oblasti je tak různorodá, že odešel do města, můžete získat spoustu nových dojmů a dokonce sbírat slušnou sbírku peří. Můžete si vzít s sebou Atlas a pokračovat ke studiu tohoto úžasného světa v nadcházejícím víkendu!

Stručný seznam ptáků poblíž Moskvy

Bílý čáp

Ptáci předměstí

Bílý pták není 100%. Na okraji křídel jsou černé peří a nohy a zobáky peří růžová. Vážit zvíře asi 4 kilogramy. Rychlost White Stork křídla je 180 centimetrů. Růst pronásledování se blíží 130 centimetrů.

Storks nejsou v barvě Steel Symbol. Druhy druhů silně. Jakmile jsou obnovené hnízdo čápů obnoveno z roku na rok, jsou zděděny pro děti a ty vnoučata. V Německu je případ používání hnízd ze Storks zaznamenán během roku 381. rok.

Zlatý orel

Ptáci předměstí

Zlatý orel - největší pták z kmene orla. To může být odvážně král Orlov. To je velký a silný pták váží 3 až 6 kg. Někteří jednotlivci dosáhne tři a půl metry. Vzhled Berkuta typicky orla, zbarvení tmavě hnědé. Když letí, bílé skvrny jsou dobře viditelné na křídlech a stejnou základnu ocasu. Je velmi snadné rozlišovat mladé Berkut od starého. Mladí lidé mají spoustu bílých míst. Mimochodem, Berkut má nejdelší ocas všech orlů.

Tento dravý pták dovedně používá proudi proti proudu vzduchu, díky němu může stoupat hodiny ve vzduchu. Ve formě těžby, Berkut na něm prudce ponoří. Berkutův hlas - typický orel zavřený, zvuky jako "Kidge-kidge".

Berkity jsou rozšířeni v Eurasii, Africe, v Severní a Jižní Americe. Žijí v nejrůznějším terénu, od prostorné savany a končí hornatými kruhy. Jediné místo, kde Berkut žije - to je les.

GNEB TENTO Ptačí obleky na skalách a na stromech, ale ne blíže než 3-4 kilometrů jeden od druhého, vzhledem k tomu, že mají velmi velké lovecké stránky. Berkutova ženská demolice 1-2 vejce. Ale mláďata krmí obě rodiče. A první dva měsíce krmivo opotřebovává pouze muže. Žena nebude chvíli opustit hnízdo a distribuuje potraviny mezi mláďaty.

Lov s Berkutem byl velmi populární mezi různými národy. A teď jsou některé národy z generace přenášeny na generaci tajemství obsahu a školení center Berkt. Po celém světě jsou vytvořeny speciální školky pro vzácné druhy dravých ptáků. Mezi nimi je v první řadě král Orlov - Berkut.

Důvody pro prudký pokles počtu Berkut jsou jiné, ale hlavní je pronásledování a úzkost na hnízdění. Když je tento pták velmi často znepokojující, může dokonce hodit hnízdo s kuřaty, nemluvě o pokládání.

Velký

Ptáci předměstí

Velký pít plot příbuzný. Rozsah křídel mužů na 70cm, v ženských křídlech kratších. Muži větší samice. Malování mužů a samice stejné.
Pták husté postavy. Nohy relativně krátké, křídla široká, ocas krátký. Hlavní barva peří žlutavě hnědého s černými a tmavě hnědými pendins. Břicho přísahu barvy s hnědým příčným vzorem. Taková barva ptáka jí umožňuje zamaskovat mezi třtinovým obyčejným, roze, suchou trávou. Při hledání přítelkyně, muži křičet, tahání krku dopředu a nahoru.
Velký nápoj Aktivní Twilight lovec. Při letu připomíná její shromáždění, let je hladký a tichý. Jídlo s rybami, žáby, rozmrazování, červi.
Žijící Velký V blízkosti vodních útvarů se stálou nebo pomalu proudovou vodou, s břehy zarostlé třtiny obyčejné a jiné vysoké byliny.

Velký titul

Ptáci předměstí

Vzhled: hlava, hrdlo, pás uprostřed hrudníku a herška černá, křídla a ocas modrá, spin zelená nebo modrá šedá, hrudník a břicho žluté nebo bílé, tváře a skvrna na zadní straně bílé. Velikost: Délka těla - 14-16cm, hmotnost - 19-21g. S vrabcem. Velký tit z jiných sinicles je charakterizován větší velikostí.

Velmi mobilní pták, když hledal jídlo, visí dolů hlavou nebo dolů na koncích větví. Létající vlna, s častými houpačkami. Nadace je tlačena tlapkou a popáleninou. V době hnízdy je držen ve dvojicích, v klidu - říká obvykle spolu s jinými lokalitami.

Seddled a Nomadary pták. Jídlo - hmyz a nejrůznější potraviny jako květinové a zvíře. Big Sinica není cizinec dravých instinktů: Když je obsah v zajetí, velký titul byl v kleci s ostatními ptáky, velký tit často zabije a mozek je jí. Takové případy probíhají v přírodě.

V Rusku, největší a nejčastější tit. Hnízdící oblast - listnaté a vtipné lesy na pláně a v horách, parky. Umístění hnízda a jeho popis: v Dupes, tvorbě budov a různých uzavřených míst. Hlavní stavební materiál - větvičky, kořeny, suché bylinky, mech, lišejník.

Vrána

Ptáci předměstí

Století havran zničených po celé Evropě, Asii a části Afriky. Jakmile se lidé věřili, že byli spojeni s ostatními. Zdá se, že taková pověra vznikla, protože řvali mrtvá těla na šibenici. K šíření předsudků přispělo k šíření údajů o předsudcích ptáků.

Ve střední Evropě obyčejné vrány nejčastěji se usadily v horách, obývají podhůří Alp, ve velkých lesních polích a bažinách, například v Severním Německu. V posledních letech se černé vrány vracejí do mnoha oblastí střední Evropy a naplní primární hnízdiště. Vrána je docela často zaměňována s černým jeřábem, i když se jedná o různé ptáky, protože oba ptáci mají podobný tvar těla a černé peří. Nicméně, havran je větší než vrána, má masivní zobák a dlouhé, rozcuchané peří goather, v hejnu vrány, může být odlišit na klínovitě ve tvaru ocasu, velké hlavě a uspořádání přední fly peří.

Charakteristické rysy Vrána:

 • Zobák: Velký a velmi silný.
 • Peří gooba: Rozšířené, lancetovoids.
 • Kuřata: Rodiče se o ně postarají. Kuřata opustí hnízdo ve věku 6 týdnů. Jejich peří tmavě hnědé.
 • Hnízdo: Postavený z větví, pozemků a mechu. Pokryté z vnitřku vlny, suché trávy, hadry.
 • Vejce: Žena pošta 4-6 vejce. Zlomená zelená vejce s hnědými skvrny, skvrny, tahy. Příležitost začíná od prvního vejce.
 • Peří: Černá s modrým, nazelenalým a fialovým kovovým třpytem.
 • Ocas: Dlouhý, Wedge.

Ceremonary

Ptáci předměstí

To přebývá v Eurasii, preferující jehličnaté a smíšené lesy. Délka těla 45 - 90 cm, hmotnost 2 - 6 kg, rozsah křídel 1.4m. Muži více samic o třetinu. Postava je hustá, hlava je velká, ocas je široký. Nejčastěji v naší povaze, ženy mají skromnou barvu, spíše než zástupci silného pohlaví. Glukhary také nevylučuje tuto skutečnost. Má hnědý červený tón pleťové peří - pruhy příčné po celém těle ve formě šedé, černé a červených skvrn.

Vést usazování a jediný životní styl. Pouze v zimě se shromažďuje v malých skupinách a mohou se probudit na krátké vzdálenosti. Ale vždy vraťte ptáky zpět - domov. Aktivita je zobrazena v ranních a večerních hodinách, den sedí na stromech. V noci skrýt v odlehlých místech. Létají hlučné a tvrdé, dělat časté klapky s křídly. Ptačí let je nízký a akumulován na krátké vzdálenosti. Dávají přednost usazování v lesích s moisheld půdou, zejména se jim líbí bažiny, zde najdou spoustu jídla. Jídlo a efekt: hmyz a semena, ledviny a bobule, tráva a výhonky, listy. V zimě je hlavní jídlo pro ně jehla. A když jsou tuňáky, ponoří, aniž by přemýšlel do sněhu a rozbije se v něm. Nepoužívejte svou ložnici doma dvakrát, abyste se chránili před dravci. V přírodě má mnoho nepřátel - vlci, lišky, lynx, dravý ptáků a obzvláště kurva.

Havran

Ptáci předměstí

Havran - typický pták otevřených krajiny. V zimě se Graci najdou tisíce - hosty ze severu a severovýchodně od Evropy. Den hledají jídlo, létání po polích a loukách a objevují se ve městech. Večer, stejná trasa, denně současně se vrátí na společné místo. Takové četné hejno se uloží přibližně v říjnu do března a pak znovu zmizí. Ptáci ze střední Evropy se konvergují na západ, kde Graci obvykle vede usazený nebo kočovný životní styl. Nějaký čas se dráha přizpůsobila zimě ve velkých městech.

Motherland Graca - Evropa, nebo spíše široký pás z centrální části Francie, severní části Itálie, Jugoslávie a Rumunska do Finského zálivu a většina Asie. Někteří volají tyto rohy ptáků, ale z havranu se vyznačují jasným fialově modrým třpytem peří. Stará pravidla jsou jasně viditelná bělavým nahými oblastmi na základně zobáku, u mladých ptáků v prvním roce života Tato místa jsou pokryta peřím.

Řezačka preferuje venkovní krajinu nížin s poli a loukami, ploutve, skupiny stromů podél toků. To také hnízdí na okraji lesa nebo přímo v městských parcích. Gracity jsou téměř vždy vyřešeny kolonií několika tuctu hnízda na jednom stromu, které se nacházejí téměř blízko sebe. Od března, srachová začít opravovat staré hnízda nebo stavět nové zlomené větvičky, hlíny, mech, kořeny a suchou trávu. Budova se zabývá oběma partnery.

Ruch - Hardy a dobrý dopis. Usazování v centru města, jde do krmení několika kilometrů od hnízda. Groch vede hlavně hmyz a jejich larvy, nešťastné hlodavce. On jí, zejména na jaře, a semena obilí, zeleniny a na podzim - kukuřice a slunečnice, mohou poškodit melouny, melouny, bramborové hlízy. Ale tento pták mnohokrát více přináší, zničí obrovské množství zemědělských škůdců.

Dům Owl

Ptáci předměstí

Sova domu na jihu nahrazuje další typy sovy. Tento pták preferuje, aby se zabránilo lese a v jiných krajinách se nachází všude, ochotně se usadit na věžích, podkroví, hřbitovech a zvonice.

Oblíbené stanoviště Owl v Rusku jsou střední a jižní pruhy z Běloruska a Moskevského regionu k Kavkaze. Asijská část Ruské federace vyrábí ptáka z Kazachových stepí do Tarbagata, kde se snaží v zahraničí na jih.

Barva sova barev je předmětem různých změn v závislosti na rozsahu. Evropská část Ruské federace vymýšlí horní stranu těla ptáka do tmavě hnědých tónů s malými lehkými pískovými mlýny, které jsou vytaženy na ocas a stávají se příčnými pruhy. Křídla evropských ptáků na délku mohou dosáhnout až šestnáct centimetrů. Tyto sovy mají žluté zobáky a oči a jejich prsty jsou zesměšňovány do tvrdých štětin. Sovy kavkazského domu jsou větší a poněkud lehčí než jejich evropské jehličnany.

Sova vede usazování, většinou noční život, jen někdy lov pro sluneční světlo. K odpočinku ptáka spěchá do klidných dupelů nebo štěrbinám skal.

Dům sovy jíst, stejně jako sovy, většinou voly, mladé gophers, myši, jsou mnohem méně pravděpodobné, že mají děti od zemětřesení. Druhé nejoblíbenější místo mezi ptačím krmivem je obsazeno různými ještěrkami a hmyzem, následované menšími ptáky.

Sova domu je jedním z nejužitečnějších predátorů, takže musí být chráněno a nějaký druh pomoci usnadnit válku s hlodavci od osoby. Za tímto účelem můžete použít zásuvky Dupelca pro hnízdění. Evil Enemies Sova je považován za orel-gravián, bažina a obilovin.

Drozd

Ptáci předměstí

Drozda - Deft, movité, velmi chytré ptáky, které jsou také nadané externické schopnosti pro zpěvu. To jsou velmi společenské ptáky, i když nemohou být voláni klidní. Milují, že budou shromážděni společností, a i když často podkopávají bojy mezi sebou, stále nemohou žít bez sebe. Pokud jeden drozd vydal nejvyšší výkřik, ví, že druhý nutně se objevil na volání.

Drozdda mouchy dokonale, ale s silným strašidelníkem, jsme se závodili na velmi dlouhou dobu a před tím, než budete moci takele. Smysly jsou vyvinuty v droidech velmi dobře. Stačí to říct, že nejmenší hmyz se blíží z dálky. Mají velmi jemnou pověst, jinak by nebyli schopni zpívat tak skvěle. Pro krásný hlas Drozdova, někdy nazvaný "Lesní nočníky". Drozda je velmi odvážný, pokud neřekne - drzý, nevěřícně, Slyers a opatrný. Jakmile bude podvedený DROZD nikdy přijít na stejnou pasti.

Drozdda žije pouze v lesích a nikoho. Budou se usadit v teplých deštných pralesech a v hájích severu a dokonce i v keře stepí a Savann. Několik trerorů vede usazovací životní styl, většina milenců miluje cestovat. Často se to stane, že před příjezdem k nám do Ruska, threchy již letěli polovinu zeměkoule.

Jídlo Drozdov tvoří hmyz, slimáci, červy, stejně jako všechny druhy bobulí. Gnobs tito ptáci mají tenký suchý twist, mech, jemné kořeny a stonky. Uvnitř jemně lemovali suchým listí trávy. Pokud se nepřítel blíží k hnízdě, frozards jsou odvážně útočí na nepřítele, a pokud se nic nestane, předstírají, že jsou nemocní a chrom, s obtížemi skákat na zemi, odmítli nepřítele z hnízda.

Žlutý vagtail

Ptáci předměstí

Pták malých velikostí, s elegantním tělem a dlouhým ocasem. Polya diorspism je vyjádřen: pohovka dna těla je žlutá, otočná zeleno-olivová (zbarvení a vzorek hlavy se velmi liší a jsou hlavními kritérii pro přidělování mnoha poddruhů) - samice má hnědý načervenalý ( s green!) Tónování horní a bílé dno.

Typ letu je prezentován nejméně 18 poddruhů pro většinu Eurasie, v severní Africe a Aljašce. V Evropě, nepřítomný na Islandu, Irsku a arktické zóně. Zima v Africe, na Středním východě a na jihu Španělska. V Itálii, 20-40 stránek vnořuje v nadmořské výšce až 1 300 metrů nad mořem. To se také děje na zimování.

Obyvatel otevřených krajin obývaných surových a mokrých oblastí, jako jsou bažiny (včetně montáže), mokré louky, tundra, někdy suché oblasti - pšeničná pole. Během letů je pozorováno na březích řek a jezer, na pastvinách.

Zaryanka

Ptáci předměstí

Jinak se nazývá Malinovka. Pták je zařazen do flutter rodiny. Je snadné hádat, že zvířecí hmyzu krmí. Lovit velkou hru pták nemůže, protože je to malé. Délka těla náboje se rovná 14 centimetrům. Váží maliny asi 20 gramů.

Malinovka atraktivní venku. Prsa a pokuka opeřené modravé. Zbytek peří má olivový tón. Ptáci ptáků bílý, hlavy a krky červené. To je jasné místo, jako berry. Proto Ptahu a odkazují na Malinovka. Mimochodem, zpívá melodicky a je často obsažena v buňkách.

Dyatla

Ptáci předměstí

Na předměstí můžete vidět 4 typy Dyatlov - bílá, zelená, velká a malá pestrá dyatlov. Všechny z nich jsou mírně odlišné vzhledu, mají společnou věc, že ​​žijí ve smíšených a listnatých povleňových lesích, parcích a lesních parcích, jsou kotvící nebo rastrální.

Bílé velikosti bílé velikosti, tělesná hmotnost je asi 110 g u mužů a 105 g u žen. Pták má bílou dno zad, boční kousky krku, jsou na křídlech bílé pruhy. Ale vrcholy zády a krku, ocas a křídla - černá. Krémovo čelo, bílé růžové prsa nebo bílá a žlutá, na stranách černých pruhů, peří pod ocasem růžovou nebo červenou. Samci se liší od samic, protože muži mají červenou hlavu a žena - černá.

Woodpecker Green je spíše hlavní zástupce jeho rodiny, tělesné hmotnosti u mužů a žen od 180 do 250 gramů. SPIN Světle zelené, peří nad ocasem zlatého žlutého, ocas světle hnědé s podélnými šedými pruhy, křídla světle hnědá nebo světle šedá. Čelo je černý, proužek nad zobákem je černý u žen, černý s červenými tahy - u mužů. Horní část hlavy a krku jasně červená, břicha a hrudník bílá.

Woodpecker je velká velká velikost - velké velikosti nejsou jiné. Hmotnost od 70 do 100 gramů u samic a mužů, resp. Zpět, křídla, vrcholky krku a hlavy, ocas a schopnost mít černý. Proužek od šíje do zobáku příliš černý. Tváře, prsa, hrdlo, čelo, břicho - bílá. Bílé pruhy a skvrny jsou na ramenou, křídlech a ocas. Peří pod ocasem - červená, červená příčný pás je k dispozici na zadní straně hlavy, je horní část hlavy.

Woodpecker multi-malý - opravdu malý pták, váží pouze 20-25 gramů, jako vrabec. Přední část záda, horní část krku, ocas a křídla má černou. Čelo, dolní části zad, tváře - bílá. Bílé proužky jsou na laterálním řízení peří a na křídlech. Dno těla je také bílá. Samec je horní část hlavy je červená, žena - černá.

Chocholatý černet

Ptáci předměstí

To je kachna střední velikosti, až 47 centimetrů dlouhá, váží až 900 s gramů, s 70 centimetrem wingspan.

Abbeard se rozlišoval ve schopnosti potápět, ponořit se na 5-6 metrů. Většina kachen je omezena na 3-4. Pod vodou, chocholatý druh pojme asi 30 sekund. Mimochodem, chocholatý kachna je pojmenována kvůli štětce černého peří, sestupujícího z hlavy do krku. Poslední je také černá, jako záda, ocas. Proti tomuto zázemí, bílé strany a zobák stojí.

Ledňáček

Ptáci předměstí

Moonfoot obyčejný - malý pták s jasným peřím: tmavě modrá zadní a pruhovaná, blacknate modrá, horní část hlavy v kombinaci s jasně oranžovou břichem. Zobák na moonshopu obyčejného přímého a dlouhého, s znatelným vyčnívajícím hřebenem impulve. Křídla jsou zbytečná (7-8 cm) a široká, ocas krátká. Samice nejmenší muži.

Ptačí akcie podél břehů řek, jezer, proudů, rybníků - vodní útvary s čistou a klidnou tekoucí vodou. Pro hnízdění, lezení břehy, zarostlé keři a stromy. Moonflowers se cítí vysoko v horách, mohou hnízdit v nadmořské výšce až 2000 m.

Mimo vnořovací sezónu, samice a samec se oddělí, páry se spojí pouze v manželském období. Ve středním pruhu Evropského území Ruska je hnízdní doba druhá polovina dubna - začátek května, kdy se ptáci vrátí z zimování.Hnízdo muže a samice se kopí zobák, kachnu nahoru půdy zlikvidovala své tlapky. Otvor díry je obvykle umístěna nad vodou přímo v blízkosti nebo v určité vzdálenosti a je dobře skryta větvemi keřů nebo stromů.

Common Kingfisher Krmiva, většinou mělká velikost ryb až 6 cm. Také krmí Dragonfly larvy, jiné vodní hmyz a bezobratlí. Někdy jíst žížaly, krevety a občas - dokonce i malé žáby. Sedět na jeho pozorovacím bodu, ledňáček se dívá na svou kořist. Když oběť spadne do zorného pole, Ledňáček spustí do vody, mírně vrhá a chytí ryby. S kořistí v zobáku letí do Nora, po kterém se vrátí. Scéna podavače může být ve vzdálenosti od polookilometrů na kilometr od hnízdního místa.

Pěnkava

Ptáci předměstí

Pěnkava - malý pták recyklační rodiny, hmotnost 20-25 g. Požární stanoviště - lesy, háje, zahrady Evropské části Ruska, Sibiř, Kavkaz. V září-říjen, rozzlobený letět v teplých hranách. Místa jejich zimoviště - Střední Evropa, Severní Afrika, Malá Asie, Kazachstán, Kavkaz, Krym. Takový přechod ptáků se provádí organizované - shromáždit v malých kouscích a postupně létání z místa na místo.

Ptáci zřídka jdou - obvykle skákání na zemi. Fly rychle, mávat. Ve své dietě housenky, brouci, mouchy, semena, bobule, ledviny. Jejich Kloubní hnízda Vypněte ve smíšených lesích, borovicových tělech, smrk. Dávají přednost tomu, kde hnízda v loňském roce. Během hnízdního období jsou muži agresivní - běží od jejich území.

Zničení škodlivého hmyzu, semena plevelů, chasters Benefit Les a zemědělství. 12 let v zajetí. Příručka se nestane. Vážně zvyšují na nové nastavení. Jeho zpěv potěší majitelům okamžitě. Modrý Pryony Finsko Může být talisman: Ve starověku, takové peří považovaly víru rodinného štěstí

Žluva

Ptáci předměstí

Žluva - jeden z nejkrásnějších ptáků a jeden z nejlepších zpívá našich lesů. Je nutné přidat, že vstupem do mnoha škodlivých hmyzů, Ivolga nás přináší velkou výhodu. Samozřejmě, chceš zjistit, kdo tak znechucuje křičet? Je těžké uvěřit, ale také krásné a nepříjemné zvuky je vydáván stejným ptákem. Není divu, Oriwright se nazývá lesní flétna a lesní kočka.

Dnes, Iyolga obývá Evropu na jihu Velké Británie a Švédska a dokonce přijde na jihozápadní Sibiř. Kromě toho žije v části Severozápadní Afriky a Malaya Asie. Její tropický původ je potvrzen tím, že se jedná o létající pták, který je v našich hranách krátkodobý host. Přijela s jedním z posledních, zpravidla, v první denní dny. Rád se usadí ve starých parcích, zahradách, alles, v houšti s dostatečně vysokými stromy na břehu proudů. Ale žije v listnatých lesích, a to i v jasných borasech a tmavých a tlustých jehličnatých lesů.

Navzdory krásnému peřímu si všimněte Oriole v přírodě není snadné. Oba se bojí a opatrní, udržuje po celou dobu v hustém listu vysokých stromů, kde a staví hnízdo. Žena obvykle odkládá 3-5 vejce. Oba rodiče jsou založeni. O měsíc později, mláďata již létají z hnízda.

Hlavní krmivo - hmyz, kterého Ivolga chytí v letu, sbírá na stromech a na Zemi. To také krmí pavouky a malé šneky. A co je nejdůležitější - jedí takové housenky, které ostatní ptáci nejí. Do konce léta se role rostlinných potravin zvyšuje: Ivolga pecks malé ovoce stromů - třešně, moruše, hrušku a různé bobule.

Ordivody rád plavat. Obrovské potěšení sledovat jasně žlutý samec, stejně jako on, jako vlaštovka, padá na vodní hladinu. V srpnu, Oriole zmizí z hnízdních stránek a letí daleko do tropické Afriky.

Kobchik

Ptáci předměstí

Arole hnízdního cobsteru je široká. Tento miniaturní sokol lze nalézt v Evropě a na Dálném východě. Zimoviště pták letí do Afriky nebo jižně od Asie. Volba stanovišť, COBCHIK dává preferenci lesní stepi a odlivy zvýrazněny. Výška kobušnice se nezaškrtá. Tito ptáci najdete v nadmořské výšce 3000 metrů nad mořem.

Habitat Cobster na Západě přichází do severního bazénu přílivu Lena Vilyuya, na východě - na břehy Bajkal. Velká populace mini-falcons žije na Ukrajině, v Rusku a Kazachstánu. Cobs a Severní Amerika jsou vidět.

COBCHIK - Sociální pták, který není zvláštním pro sokolnictví. Sám, tito ptáci nežijí, většinou kolonie, poměrně četné - až 100 párů. Ale na této "socializaci" COBCHIKOV končí. Na rozdíl od jiných ptáků, přemístěné hejny, Cobschiki nejsou vázáni na příbuzné a k hnízdě, i když pocit odpovědnosti vůči "manželovi", surfování vajec, mají vyvinutý.

Cobschiki nepřijdou s hnízdami. Tyto mini falcons nejsou stavitelé. Neobtěžujte se stavebním prací, dávají přednost obsazení vnoření jiných lidí. Častěji se jedná o opuštěné rocker nebo vlaštovka zásuvky, vorona, supiii. Pokud neexistují žádný takový, jako dům pro sezónu, může Kobchik vybrat dutinu nebo dokonce nora.

COBSCHIKI - Stěhovače ptáků. Dorazí na hnízdo, pozdě - v květnu a v předvečer chladné, již v srpnu se vrátí do teplých hran - do zimy. Pozdní doba reprodukce COBCHIKOV je úzce spjata s obdobím reprodukce hlavního typu potravin - kobylky a jiného hmyzu.

Koza

Ptáci předměstí

Středně velký pták - vážení od 50 do 100 gramů, s dlouhými křídly a prodlouženým, jako kukačkové tělo. Omalování goatoma šedi-hnědého, škůdce, umožňuje zamaskovat mezi větvemi stromů. Pták vede noční život, takže její oči jsou docela velké, žluté. Pod očima je dobře viditelný bílý proužek, hrdlo má malé skvrny - bílé u mužů a načervenalých u žen.

Hnízdí kozu v moskevské oblasti a další regiony Eurasie, v borových lesích, letět do Afriky na zimu. Koza zřídka se usadí v hustých a tmavých lesích, miluje dobře vypadající místa, řezání a radost z lesa.

Vzhledem k skrytému životnímu stylu se pták nazývá Goatoye, nespravedlivě obviňují, že v noci nasává mléko z umíra koz a krav. Vlastně krmí kozí noční hmyz.

Landrail

Ptáci předměstí

Coruser nebo Dergach - malý pták pastýřské rodiny. Externě připomíná partridě, ale méně má podlouhlé tělo a méně velikosti.

Najděte si Korostal Snadné vzlétnutí a letu. Stoupá na křídle Tento pták se zdráhá, preferring skrýt. Letí ve výšce 50-100cm na krátkou vzdálenost. Létání je poměrně pomalý, nemotorný, zejména na podzim, kdy je pták pokryt velkým množstvím tuku. Současně je však roh migrující pták. Během letů se zdá, že je transformován a mouchá vysoká, rychle a na dlouhé vzdálenosti. Lety jsou v noci. Rozsah odjezdu začíná v závislosti na stanovišti. Na severu, tentokrát spadá do druhé poloviny srpna, a jižně od rohu začíná odletět od září, ale udržuje v místech hnízda do poloviny listopadu.

V celé Evropě. To je docela masivně nalezeno v Kazachstánu, Transcaucasia a Střední Asii. Nicméně, v některých územích je považováno za vzácné nebo mizivé ptáky a je chráněn. Snížení počtu je spojeno s lidskými zemědělskými činnostmi a poklesem území území vhodných pro stanoviště tohoto ptáka.

Žije v trávě, na travnatém bažinách, loukách, blízko, ke kterému je nádrž a pole chleba. Nemá rád příliš mokré území. Přesune převážně pěšky, trigging ve vysokých travních trasách a tunelech. Krmivo na obilovinách, semena, hmyzu, larvy, červy, měkkýši, malé obojživelníky a ryby. Docela často zničí hnízda malých ptáků, pití vajec a kuřat (mozek). Vlastní vnitřní hnízda Korosnel jsou uspořádány, kopání v suché zemi. Zevnitř Fossa je lemována trávou, mechem. Pár se netvoří.

Divoká kachna

Ptáci předměstí

Můžete se setkat v různých stanovištích, kde je voda a pobřežní vegetace (nádrže, mokřady, bažiny, zaplavené oblasti, potoky, zemědělské, pobřeží, zátoky, městské parky a řeky).

Horské řeky a nahé (podél břehů) nádrží se vyhýbá. Může hnízdo v čerstvých a slaných vodních útvarech. Dojde k 1800 nad mořem. Divoký je největší z kachen. Krátké tlapky, tři prsty referovat. Sexuální dimorfismus vyslovil. Zobák plochý a široký.

Tělo široké dlouhé tělo. Rozměry DC se mění v závislosti na rozsahu: Na jihu ptáků jsou více autonomnější a zobák ve velikosti je menší. Barva: Manželství muže - krku a černé hlavy (s intenzivními zelenými jímky), hrudníkem a šifrovaným hnědým a kaštanem, na dně krku bílého kruhu, zobák jasný olivový, tlapky jsou oranžové nebo červené. Spin šedá s pitrinsem. Žena hnědá červená, břicho šedá hnědá s Pendinem, šedé nebo olivové, s jasně oranžovými nebo žlutými hranami.
Na křídlech v obou pohlavích je fialová zrcadlo s bílým okrajem. Ocas bílý, černý skukkost.

Vede jak den i noční život (až do srpna - krmení v odpoledních hodinách, během otevření lovecké sezóny - za soumraku). Odpočívadla v větru zavřené. Chová pečlivě. Během krmení Kryakvy snižuje hlavu do vody (zároveň se zvedne zadní část těla).

Dobré mouchy, sundají těžké, hlučné. Letová rychlost 20-90 km / h. Může sedět na vodě pod velmi ostrým úhlem, který umožňuje, aby se ptáky poháněny na malých vodních plochách. Vzlétnout v malém úhlu (bez běhu), může se podívat do vzduchu téměř vertikálně.

Dospělé kachny se neotápí, ale pokud je pták zraněn, pak se může potápět a plavat pod vodou. Linky prochází dvakrát ročně, léto (kompletní) trvá asi dva měsíce, protože 20-30 dní ptáků nemůže létat. Odjezd do teplých hran se začíná při změně mělké vody. Fly Malls s malými kousky. Příjezd na místo hnízdění je docela brzy - během začátku tání sněhu.

Kukačka

Ptáci předměstí

Další městský rezident o tom, který mnozí z nás slyšeli. Má stejné velikosti jako drozd, dlouhý ocas a špičatá křídla, kukačka může být tmavě šedá nebo zlatá a spodní část příčného a pruhovaného. Můžete odlišit mužský hlas, který opakovaně publikuje "Ku-Ku, Ku-Ku". Co se týče ženy, její píseň je poměrně prodloužená a připomíná "Kli-Kli-Kli-Kli ..." Slyšel to, její trill může být vzat na smích. Kukačka - pták s mluvícím jménem.

V Moskevské oblasti žije dlouho, protože je považována za migrační a mouchy na zimu:

 • v tropické a jižní Africe;
 • v Srí Lance;
 • na Malajském poloostrově;
 • Východní na ostrov Nová Guinea.

V našem hlavním městě se kukačka mohla nejčastěji setkat ve smíšených vícelencích, umělých krajinách, stejně jako v blízkosti hran a keřů houštin, kde žijí malé zpívající ptáky ve velkých množstvích. Kukačka ukazuje zájem o ně, protože výběr jejich hnízda hodit jejich vejce.

Polknout Urban

Ptáci předměstí

Pták je malý - váží se od 14 do 25 gramů. Její ocas a křídla jsou dlouhá a černá, hlava je bojována. Černá zadní horní a bílá na ocas, prsa příliš bílá.

Pták je stěhovavý, objeví se v Moskevské oblasti na začátku května, hnízda stavět pod karisivosti různých budov - bytových domů, průmyslových a administrativních budov.

Výstavba hnízdního hnízda mokré hlíny a půdy jsou zapojeny oba - oba samice i muže. Stála hnízdo peří a suchou trávu. Hnízda, pokud je lidé nezničí, jsou zachovány několik let, takže pár vlaštovek, jakmile postavil hnízdo, se může vrátit k němu a znovu.

Pád s vlaštovky létající hmyz, sbírání je na cestách. Pro zimu létání do Afriky nebo Indie na konci srpna nebo začátkem září.

Lyska

Ptáci předměstí

Velikost vodních ptáků s malou kachnou (mírně nejmenší kachna divoká), tmavá monofonická barva, s velmi krátkým ocasem a velkými dlouhosrstými tlapkami (délka těla 36-38 cm, tělesná hmotnost 500-1 000 g). Prsty orámované plochými kožovitými "festony", které nahradí její plavecké membrány.

Přistání na vodě je poměrně nízká (přibližně jako kachny třmenu), když se pohybuje dozadu, jako holub chůzi na zemi. Splňuje se na všechny druhy stání nebo pomalu současných zásobníků (starých mužů, rybníků, včetně rybolovných, zásobníků), s výjimkou velmi malých rybníků. Zpravidla se snaží udržet blíže houšti povrchové vegetace, například třtiny, kde a skryté v nebezpečí, potápění nebo běh vody, pomáhá jeho křídlech. Na zemi Lyshuha s jeho obrysy, nejvíce se podobá dvojici kuřete.

Areál zahrnuje EURASIA, severní Afriku, Austrálie. Široký na jihu Evropské části Ruska. Normální, umístí četný vzhled prostý převodní zásobníky. Zimování na jihu Ruska, v Evropě a na jihu Asie.

Moskva

Ptáci předměstí

Moskva ve vzhledu se podobá velké modré, ale má menší velikosti a více bledějšího peří těla. Stejně jako velký tit, Moskva má hlavu namalované v černém s bílými kartáči. Ukazuje se nemocný uzávěr nebo masku.

Vlastně, podle výzkumných pracovníků, toto znamení a dal jméno Sinice - "Maccnow", který byl následně změněn na "Moskva". Takže na ruský kapitál, Black San nemá nic. Jedná se o velmi malý pták, nejvýše 11 cm ve velikosti a vážení 12 gramů. Pro tyto ukazatele je srovnatelné s Ladadoogou.

Moskevské ženy jsou rozšířené ve východní polokouli, včetně v Eurasii, a usadí se především v jehličnatých lesích. Ale mimo chovnou sezónu, tyto prsa často létají z lesů na jiných místech, včetně ve městě, kde žijí v parcích a zahradách.

Moskevská strava závisí na sezóně. Během období chovu to je většinou živočišné potraviny - hmyz, pavouky, housenky. Na podzim a v zimě se ptáci stěhují do rostlinného jídla, hlavně semena jehličnatých stromů, jalovcové bobule.

Vybavte pouze ženu. Masoncks jsou obvykle dva za rok, z nichž první spadá na konci dubna nebo začátkem května (3 - 5 vajec) a druhý pro červen (5 - 9 vajec). Pouze v severní Africe a na Korsica Moskva spěchá jednou ročně.

Obyčejný bullfinch

Ptáci předměstí

Malý, krásný pták s šarlatové prsa a tmavé záda. Schire Hmotnost od 25 do 35 gramů u mužů a samic. Na hlavě je černý pruh - klobouk. Charakteristika, červený peří je k dispozici pouze u mužů, samic, samice a mladí ptáci jsou malování šedi-hnědé a bez černých "klobouků" na hlavě. Tak se snadno berou pro vrabci.

Na předměstí přebývá v jehličnatých a smíšených lesích, krmení semen rostlin. Tady je smutný pták. Letní Snegiri žije v lesích, kde je spousta jídla, a v rozmanitosti barev a barev je snadné se ztratit a nepřitahují pozornost. V zimě se býčí zápasy blíž k člověku a vyčnívat se na bílý sníh s jejich hliníkovými prsy. Zdá se proto, že Bullfiner dorazí do moskevské oblasti pro zimu od chladnějších míst.

Mikina

Ptáci předměstí

Možná, že tento pták je nejslavnější mezi městy. Vyniká mimo jiné zástupce fauny průměrnými velikostí a kontrastní barvou. Tradičně, pták tohoto města Ruska má černou barvu hlavy, krku, nos, kde je také viditelný kovový lesk. Zadní a břicho špinavé šedé a nohy a zobák zcela černé. Během letu nečiní drsné pohyby, což činí jednotné swables s širokými křídly. Tyto lesní ptáci se objevují na podzim a v zimě, když spěchají do celých hejn ve směru vzestupného proudění vzduchu. Často si můžete pozorovat jednotlivé a skupinové havraní hry, během kterých dělají ostré zatáčky, pády a vzestupy. Ale v některých případech si můžete pozorovat, jak jsou vrows uspořádány hry s objekty, zvedají je ve vzduchu a snaží se zachytit zobák a tlapky.

Ozernaya Chaika

Ptáci předměstí

Jezero Seagull se schází v Evropě častěji než jiné zástupci rodiny, ke které patří. To bylo možné díky schopnosti těchto ptáků přizpůsobit se různým životním podmínkám. Gull Lake, stejně jako stříbrný Seagull, přizpůsobený životem blízkým lidem. Krmí se na ryby, hlodavce, žáby a odpadu.

V letu těchto ptáků je snadné rozlišovat od jiných typů černých skvrn za očima (v zimních šatech) a tipy černých křídel. Rackové ho obvykle drží s hejnami. Na místech odpočinku - na ostrovech, skalách, přehradách, poli nebo střechách domů, můžete pozorovat velké skupiny těchto ptáků, což často počítalo několika tisíc jednotlivců.

V současné době je jezero Racek četnější než stříbrný Seagull, který byl dříve považován za nejčastější pohled. Do středoevropské populace racek obyčejné zimy připojil k "hostům" ze severní a východní Evropy. Gull jezero mírně větší holubice a méně než jeho relativní - šedý racek. Má spíše tenké, tmavě červené zobáky a tmavě červené nohy. V létě se na hlavě kapky objevuje tmavě hnědá "kapota". Tito ptáci kolem očí mají bílý prsten. V zimě, "kapuce" zmizí, a pak zůstávají jen tmavé skvrny za očima. Mladí ptáci se liší od dospělých šedavě hnědých barevných zádů.

Orlan-belohvost

Ptáci předměstí

Orlan-belochvost - velký pták rodinný pták, jejichž délka se může dostat metr a váha - od tří až sedm kilogramů. Samice rostou mnohem větší než muži, ale obecně tento pták je čtvrtou největší dravou Evropou.

Většina masivních těles Orlane-belochpost maloval v hnědé barvě a jen ocas je bílý - je to tato funkce, která se stala základem názvu typu. Orel žije téměř v celé euroasijské pevnině: od tundry do Japonska, a ze severu Skandinávie do Rumunska. Ve střední Evropě, tento pták se nachází velmi zřídka, a osoba hrála značnou roli v tom. Zimní část jednotlivců, zejména mladých, utratí v Pákistánu, Číně a severní Africe.
Orlen-belochvost je nejčastěji v vodních útvarech. Ve Skandinávii a Islandu žije na pobřeží moře, ale může se také setkat na břehu řek a jezer.

Vaše ptačí hnízdo se snaží stavět z země, hlavně na stromech, někdy na skalách. Je postaven od velkých zákazů a důkladně: v něm, páry žijí v sezóně a ne dva, ale několik let. V průběhu času se budova dosáhne obřích velikostí, které někdy převrátí vítr a rozbíjení větve stromů, padá na zem. V tomto případě se muž a žena přestavují nové hnízdo.

Vzhledem k tomu, orlan-belochpost preferuje žít v blízkosti vodních útvarů, pak je to většinou ryby. On je lovící létání nad povrchem zásobníku, a jakmile si ryby oznámí, je rychle sníženo dolů, a může se dokonce ponořit do krátkého času do vody, aby sklopil do extrakce jeho silných drápů.

Křepelka

Ptáci předměstí

V papyronech, které přišly od doby starověkého Egypta, je uvedeno, že maso křepelků krmilo stavitele pyramidů. Jedná se o první zmínku o ptáka podněcie tvaru chiru z portry.

Křepelka, divoká i domestikovaná, malá. Pernaya váží asi 100 gramů, délka se rovná 17 centimetrům. Cesta Barevné ochranné, hnědé červené. Zrychlení křepelky musí být bez povšimnutí, když nedaleko dravec.

Tetřev

Ptáci předměstí

Rybchik je malý pták husté velikosti těla s domácí holubice. Střední hmotnost řádku se liší od 360 do 440 gramů. Pták má šedé peří s červenými a černými příčnými pruhy. Na hlavě náustku stojí sotva viditelná košile. V letu se Ryabchik zdá šedý kouř, s rozlišenou temnou linií na špičce otevřeného ocasu. V barvě mužů a samic existují některé rozdíly: První hrdlo je černé, ohraničené jasnějším proužkem, druhý je nejriťjší a lehký. Evropští zástupci Ryabchikova tmavší a menší než jejich sibiřská sazba.

Nejčastěji se řada lze nalézt na smrkově listnatých a smrkových zalesněných oblastech, zejména pokud existují údolí potoků, řek a mýtiny. Taky Ryabikov žije v blízkosti okrajů březové jedle a smrku-olhových lesů, Ale tady se čistí borovice bory se snaží vyhnout. Obecně platí, že Ryabchik přebývá téměř celé lesní zóny naší země, s výjimkou lesní step, lesní tundry a Kamčatka. Počet Ryabchikov v Rusku je významný a na podzim je asi 30 milionů jednotlivců, a v jižní Taigské zóně, dosahuje od 12 do 18 ptáků na 100 hektarů lesní půdy.

Chirina-Whistling

Ptáci předměstí

To je také kachna, ale nejmenší v rodině. Váží opěradlo ne více než 500 gramů. Z jiných kachen, chirks je také jiná a špičatá úzká křídla. To umožňuje, aby se pták sundal vertikálně. Jiné kachny vzrostly do vzduchu hladce. Zbarvení z chirkov šedi-hnědé. Hlavy jsou zcela hnědé s smaragdovými pruhy procházející z očí do krku.

Sweettel

Ptáci předměstí

Snadné rozpoznatelné středně velké ptáka, s koňmi na hlavě. Zpravidla se setkává s skupinami, někdy tisíce hejn. Celkový tón peří je narůžovělý šedý, s více olivovým vrcholem. Na křídlech vícebarevné skvrny a proužky: černá, bílá, žlutá, a na koncích sekundární fly peří červené plaky. Ocas krátký, se žlutým pruhem na konci, kaštan. Hrdlo a proužek přes oko černé. Sexuální dimorfismus č.

Typ letu a nomády se vyznačují neočekávanými vzdálenými invaze, 3 poddruhy v severní Eurasii a Severní Americe jsou zastoupeny. Evropský sortiment v zásadě nechodí na jih dále než 63 ° severní šířky. Zima na jihu oblasti v centrálním a jižním regionech evropského kontinentu. Na jihu a západní Evropě se stává nepravidelným během "invaze", může být lemován zde a na zimu, hlavně v severních regionech.

Hnízda v lesích Taiga: jehličnatých a bříza. V zimě, rozšířené hledání berry stromů, keřů, létání v zahradách, parků a podobně.

Hnízda s rozptýlenými kolonie, šplhá hnízdo na stromě, s výhodou modřín, ne příliš vysoko nad zemí. Pro konstrukci hnízda se používá suché větve, mech a lišejník. V květnu - červen je 5-6 šedavě modrá vejce v tmavých vejcích. Hotovosti ženy do 14-15 dnů. Kuřata se stávají létáním 14. a 15. den života. Za rok jeden zdivo. Rychlá přímka waiviel může být porovnána s klapkou. Hospody Short Trill. Power Base - Ovoce a semena.

Gray Heron

Ptáci předměstí

Mezi Herkel je jeden z největších. Délka těla ptáka se rovná prvnímu měřiči, rozsah křídel dosáhne jedné a půl. Váží opeří asi 2 kg.

Ptačí barva litá modrá modrá.Na kalhoty, krku a hlavu jsou špinavé bílé značky. Růžový zobák. Stejná barva je na vrcholu nohou. Spodní končetiny jsou šedé.

Sizy Dove

Ptáci předměstí

Tento rezident moskevské oblasti je také známý. Je jasným zástupcem synantropického druhu a má průměrné velikosti těla. Tento pták, který byl prezentován ve velkých množstvích, a to i v území Krasnojarsk - potomek divoké nosní holubice, takže má stejnou barvu šedou barvu. Jeho ocas je bílý, a na konci ocasu je široký pruh, černá křídla jsou vyzdobena dvěma příčnými pruhy. Synantropické holuby mohou mít další barvení - tmavě šedá, pedower, popel a červená a bílá.

Tento pták prohlašuje tento pták, ale zatímco v hnízdě dělá neslyšící jízdy zvuk "U-U-U". Velikost Holubi jsou prezentovány na předměstí ve velkém počtu a v různých oblastech je jejich počet poměrně vysoký. Počínaje 60. let XIX století a až do roku 1918 by se tito ptáci mohli nalézt ve většině osad v Moskevské oblasti. Ale v následujících letech bylo méně a méně a do konce roku 1921 se jejich populace snížila na několik desítek párů.

Sojka

Ptáci předměstí

Tento pták má originální barevný obraz a tělesnou hmotnost v rozsahu 120-194 gramů. Její křídla jsou krátká, dlouhá, černá a hnědá. Na ramenou jsou v černé jasné modré pruhy. Tmavě hnědá hlava nebo škůdce.

Na předměstí je tento pták stěhovavý, žije ve smíšených lesích, parcích a forestarcích. Hnízda staví ve výšce od 1,5 do 5 metrů, vejce odloží od dubna do června. Na podzim, kabáty chodí do hejna a jdou na místo zimování - v Africe. Je poháněn rostlinnými a živočišnými potravinami - ještěrky, myší, žáby a ostatními ptáky a jejich vejci.

Slavík

Ptáci předměstí

Ve většině lidí je slovo "Nightingale" spojen s myšlenkou nejlepšího Poinnom Singer. Slavík - jeden z jejich nejčastějších zpěváků ptáků. Všechny žlaby jsou natřeny v monotónní hnědé barvě, což je jasnější na kalhotách a jde do bílé. Velké tmavé oči dávají speciální kouzlo solety.

Jíst jen hmyz, slavík pro zimní letí do teplých zemí. Jarní Sightingahs dorazí do vlasti, zatímco stromy a keře začínají oblékat listy. Vrátit se domů, slavíka najít své staré obyvatele a začít zpívat. Sightingale obvykle zpívá ve dne i v noci. Noční zpěv slavíka produkuje nesrovnatelný dojem na posluchače. Pro rozkaz poslouchat noční koncert této zpěvy, mnoho speciálně pošle večer někdy pro procházky v lese.

Zpívající slavíka se nazývá krásná, ale ne všichni samci si takové posouzení zaslouží. Existují pravé mistři vokálního mezi nimi, ale setkávají se (a poměrně často) velmi slabými umělci. Skutečností je, že vysoké dovednosti písní nejsou vrozené vlastnictvím mužů: Mladí ptáci ho získají pouze tehdy, jsou-li jejich otcové nebo sousedé schopni naučit je.

S Jižním Solovy, můžete se nejčastěji setkat na okraji listnatého nebo smíšeného lesa, v hustých zahradách a parcích nebo na břehu zásobníku, obklopené hustým keřem. Oni ochotně žijí v zahradních keřů a záhonů, kde rostou růže a další kvetoucí rostliny.

Na místa hnízdění slavíka letí v noci v dubnu-květen, a na začátku mužů a pro ně ženy. Muži okamžitě sestupují do skupin a jejich zpěv slouží jako spolehlivý odkaz na ženy. V květnu nebo červnu jsou rodiče Sighingale přijata, aby otočili hnízdo, výběru místa pro ně na zemi mezi tlustým keřem s vrstvou suchých listů nebo ve větvi vidlice, ale také nad zemí. Materiál pro vynikající hrušené hnízda slouží suché listy, trávy, zeleninové vlákno a zvířecí vlnu.

Tetherian

Ptáci předměstí

Jestřáb. V délce těchto Malování ptáků předměstí Dosáhnout 70 centimetrů. Wingspan jsou 120. Váží opeří 1,5 kg. Samice větší muži. Barva obou pohlaví se shoduje se zástupci obou pohlaví. Přední strana fazolí peří a bílá opotřebovaná. V letech se tedy vydá Hawk ze světla. Lidé zkrotili tetu pro sokolnictví. Pták dosáhne těžby alespoň na obloze, a to i v hustých houštích na Zemi.

Swan-Shipun

Ptáci předměstí

Swan-Shipun je mistrovský krásný pták s čistým bílým peřím. Dlouhý elegantní krk, lehce prodloužená hlava se silným oranžovým zobákem.

Na základně zobáku je černá na černém pozadí, která je sebekázaná než u samic. Na krátké černé nohy bazén spojující tři prsty.

Místem jejich stanoviště je Asie a Evropa. Uspořádají se u vodních útvarů (jezera, bažiny) s hustou a četnou vegetací. Jídlo je převážně zeleninové jídlo, snížení dlouhého krku do vody, najít lahodné výživné řasy. Někdy hmyz a jejich larvy. Je to prchavý pták. Pro zimu létají do Afriky nebo Asie, to se děje v říjnu nebo listopadu. Vrátí se uprostřed jara (dubna) zpět do hnízdění.

Z vody se s rozptylem. Může vyvinout rychlost svého letu na 60 km / h. Tento pták mlčí, její hlas je chraptivý, možná tedy preferuje syčení.Iproke její caristické držení těla, s- ve tvaru pohybem krku, pomalu plave labuť-shipun na vodní studium, a ne jeden, ale s pravým společníkem života. Pár, který vytváří po celý život, aniž by se jeden den nedělili.

Potomci přinášejí jednou ročně. Jejich hnízdo je velmi velký, postavený z rákosí větví v mělké vodě nebo na ostrově v hustých houštích canthham. Ve zdivech od 3 do 9 vajec, častěji tam je 6 - 8 kusů.