Ptáci rudé knihy ruska

Červená kniha Ruska

Červená kniha Ruska

Aktualizován. Červená kniha zvířat Ruska se nezměnila z okamžiku stvoření, to je od roku 1997. V roce 2016 se situace rozpadla. V listopadu nabídl aktualizovanou verzi. Seznam plazených zvířat za 30%.

První, kdo to nahlásí na ministerstvu povahy země. Poté, zprávy distribuované "Izvestia". V publikaci publikovala to od Rudé knihy Ruska, Saiga, Himalajský medvěd a severní jelen. O ptácích nedal konkrétní. Nová vydání je však již v obchodech.Je čas aktualizovat data internetu.

V roce 2016 se vláda země uznala pořádek Státního výboru pro ochranu životního prostředí od 3. října 1997. Na oplátku schválila novou objednávku údržby červené knihy. Spoléhá se na 3. bodě 1219 vlády nařízení z 11. listopadu 2015.

V novém vydání, kde se bezobratlové a obratlovci zvířat stali standardem, změny se dotkly, především první. Jedná se o měkkýši a hmyz. Z obratlovců výrazně rozšířil seznam plazů. 17 příplatek plazů. Bylo to v seznamu 21.t. Seznam ptáků, který má být chráněn více než třetí. V bývalých vydáních červených knih bylo 76. Teď jsou 126. Celkem 760 druhů opeřených živých živých na domácím rozloze a na světě je téměř 9 000.

V předchozím edici Rudé knihy Ruska jsou stránky na mezinárodní tradici rozděleny květinami. Červené - mizející typy a černé - již zaniklé. Žlutá barva v knize označuje zranitelná a vzácná zvířata a bílá - na špatně studovaně. Zůstane zelená. Označují druh, který se podaří obnovit.

V novém vydání knihy je zachován obvyklý design, ale "mapy" se zamíchají. Objevil se nové "žerty" a některé opeřené ztratily červenou "korunu".Studujte studium aktualizovaného seznamu.

Chernobaya Gagara

Chernobaya Gagara

Popis

Středně velký gagar, s přímým zobákem. Pro manželské šaty, černé a bílé kreslení na zadní straně, šedá hlava a černá hrdlo, v zimním oblečení má horní část těla jednobarevná barva, s malými bílými šplouchání. Sexuální dimorfismus č.

Šíření

Má 3 poddruh, které hnízdí v severní části Eurasie a Severní Ameriky, v Evropě, zpravidla severně od 55. paralelně. Na rozdíl od greyhoundu se Gagara nenachází na Islandu. Letecký pták, zimní tráví na pobřeží Atlantiku, v černé a středomořské moře. Každoročně v malém čísle se objeví v Itálii.

Místo výskytu

Bílá páteř albatross

Preferuje hnízdo v hlubokých jezerách umístěných v kopcovitých oblastech, nebo podél nízkých břehů. Zimy často ve velkých vnitřních jezerech nebo na pobřeží moře.

Biologie

Od konce dubna do konce června jsou v hnízdě 2 vejce, která je často konstruována na nějakém ostrově. Oba rodiče se podílejí na dosahech 28-30 dnů. Mladý se stává na křídle asi dva měsíce. Stejně jako jiné příbuzné druhy, Chernošoy Gagara přes rok zobrazuje pouze jedno potomci. Dieta je rozmanitější než mimo jiné bugar a může zahrnovat hmyz a vodní rostliny.

Bílá páteř albatross

Kormorán chocholatý nebo dlouhý tvar

Exteriérový vzhled

Největší z Northokeaan Albatrosov. Délka těla je průměrně 92 cm, rozsah křídel - 213 cm. Peří je většinou bílý, se žlutým jímem na hlavě a krku. Horní strana křídel ve vrcholu části černé a hnědé. Ocas se širokým tmavým pruhem na konci. Růžový zobák s bluetický vrchol. Modroobílé nohy. Mladý pták v prvním roce života zcela tmavě hnědé, zobáky a tělesné nohy. Peumage je postupně rozjasnil několik let. V mezilehlém oblečení je ponechána tmavá malba zadní strany krku, jsou na horní straně křídla tvořeny dvě charakteristické bílé skvrny.

Habitat a životní styl

Hnízda na malé vlnovky pokryté bylinnou vegetací. Chov obvykle ve věku 6 let. Přijeli do hnízdních stránek v říjnu, odloží vejce na konci října - listopad. Ve zdivu jedno vejce, které je založeno na obou rodičích do 64-65 dní. Období cizrnu trvá asi 5 měsíců. Běh z kolonií nastane na konci května - v polovině června. Úspěch chovu v posledních letech je 60-70%, roční úmrtnost ptáků - v průměru 4%. Krmí se na chobotnici, ryby, korýši, někdy potravinový odpad s loděmi a mořským rybářským odpadem. Cares pro hlubokou vodu, tak v poli.

Šíření

Egyptský Heron

V minulosti, vnořené velké kolonie na mnoha sopečných ostrovech jižně od Japonska v Tichém oceánu a východu Čínské moře. V současné době byly vnořovací kolonie zachovány pouze na O-VA Torisima (O-VA IZU) a O-MAMI-Kodzima v Skupině O-Gossi Shankak. V regionu Kamčatka se pravidelně stará v přilehlých vodních prostorách především v období letního podzimu. Tento druh byl popsán. S. Pallas přesně podle kopie shromážděné g. V. Steller na Kamčatce. Před přelomu století XIX-XX. Bílý Albatros byl obvykle běžný v pobřežních vodách P-OV Kamčatka a velitele O-Great. V budoucnu, vzhledem k katastrofickému snížení počtu, to bylo extrémně vzácné zde. Pro období od konce 1940s do roku 2005. Celkem 30 případů vizuální registrace tohoto druhu v vodách Kamchal. Většina setkání spadá na voda velitele Ogo a Western Kamchatka.

Kormorán chocholatý nebo dlouhý tvar

Cawayika

Vzhled a chování

Velký mořský pták velikost s husem. Délka těla 68-78 cm, Směr křídla 95-110 cm, hmotnost asi 2 kg. Kovový třpyt. Vypnuto se s obtížemi, obvykle od útesu nebo z útesu, z vody - po dlouhém běhu. Létající těžké, s častými Wingpins. V letu táhne dlouhý krk a nohy. Na zemi jde špatně, udržet tělo vertikálně. Nucen vysušit peří, sedí na kamenech a otevřete křídla. Dobře plave a ponory, přistání na vodě je nízká, pouze hlava a malá část těla mohou být viditelné v plovoucích ptáků. Stárnutý výhled. Opatrný, člověk mi nedovolí zavřít.

Popis

U mužů a samic v manželských šatech na přední straně hlavy je malý černý Khokhol, jehož peří nahoře nahoře. Velký dort se zeleným kovovým třpytem. Zadní peří a rozpadající se peří křídla s lesklými sametovými hranami, které tvoří šupinaté kreslení. Černé nohy. Zobák je černý, v období manželství, a někdy i po něm na místě holé kůže na základně dolní čelisti zdůrazňuje žlutou skvrnu. Dolní čelist nažloutlá. Oči jsou zelené. V zimním oblečení u dospělých ptáků se obraz peří nezmění, ale Khokhol zmizí.

Distribuce, status

Červenohý nebo japonský ibis

Rozsah pokrývá moře pobřeží západní Evropy z poloostrova Kola k černému a středomořské moři. Šíření jako celek sporadic- na jihu vede usazovací životní styl, na severu - nomádě. Ptáci z různých poddruhů se vyznačují barvou plavecké membrány (hnědá a černá, resp.), Délka zobáku a khokhl. V pobřeží Murmanského, chocholatý Bollan - pár hnízdícího pohledu. Koching dělá podél břehů Skandinávie v jihozápadním směru, někteří ptáci zůstávají zimovat na pobřeží Murmanského.

Životní styl

Mořský pták, se země propojený pouze během období chovu, zbytek času tráví v moři mimo pobřeží. Preferuje se ve skalnatých pobřežích, ostrovech a na skalách odděleně v moři. Hnízdí kolonie, často spolu s jinými kormorány, racky a uprostřed. Hnízdo je stavět z větví, řas a bylin, obvykle ve štěrbinách skal, ve výklencích a pod kameny. Otevřené zásuvky jsou vzácné. Ve zdiva nejčastěji 3 modrá vejce pokrytá bílá limetková vrstva. Získat oba rodiče za měsíc.

Kuřata jsou vylíhnuta s holým a slepým, vývoj peří je pomalý, první kuřátko je pokryta tmavě šedou dolů, pak - blacknate-hnědý, poněkud zapalovač na hlavě a krku. Nahá kůže kolem oka tmavé, v rozích úst a na dolní čelisti - špinavá žlutá barva. Světle hnědé oči.

Egyptský Heron

Red Chanskaya Kazarka

Vzhled

Egyptský Heron - centrální pták. Velikost je poněkud nižší než Kvákve a mnohem větší než žlutý volavka, má relativně krátký zobák, velký, ne tak prodloužený, jako mnozí z Herlin, hlavy, krátký krk a poměrně dlouhé, husté nohy. Na hlavě, hrudník a zpět tam jsou protáhlé demontáže peří, které vypadají na podzim. Celkový vzhled má hodně společného s Quaafem. Délka křídla 233-253 mm.

Kuřata v hnízdě jsou oblečená jako bílá. Mladý pták je veškerý čistý a bílý. Zobák je šedavě černá se žlutým vrcholem, nohy jsou téměř černé, s výjimkou artikulace nohy se sadou, což je poněkud nazelenalý. Kůže kolem dětských šedých očí, Radugina špinavá a bílá.

Areál

Pyrenean Pr, Afrika, Madagaskar, Arábie, Sýrie, Severní Írán, Transcaucasia, Indie a dále na východ na nízkoúrovňovou modrou řeku v Číně, Indo-Čína, Jižní Japonsko, Filipínské a sternové oleje. V SSSR je distribuce taková: hnízda v nížinách mezi g. Lankaran a ústa kuřat a na nížinném toku této řeky. Obvykle mezi velkými hnízdícími kolonie velkými přestávkami. Nesrovnatelně méně hnízdí v Jerevan Prostě podél údolí Araks. Zimování v Africe.

Biotope

Lowlands, replete s bažinami, zejména rýžovými poli a nádržemi s rozptylovanými armádami a hájemi nebo ohraničenými velkými masami lesů v kulturní krajině.

Hnízdo - malé skupiny vysoce výkonných větrů, častěji než přenos a háje širokých rockových stromů (dub, ořech, mulberys, karagach), obviněné ostnatým a jinými liky a rozptýlené mezi rýžovými poli, bažinami nebo zásobníky -. Často ptáci hnízdí mezi hlavní části širokého lesa umístěného v blízkosti krmiv, otevřených prostor. Druhá, hlavně, jsou rýžová pole (Bejoras) a v menší míře louky, bažin, driercing nádrže, břehy jezer a řek vyskytující se v otevřené lokalitě.

Výživa

Horský Gus

Základní potraviny - bezobratlové (kobylky, kobylka, vážky, slepé, vodní brouci a jejich larvy, pavouky, svitky, medvěd, měkkýši), do menší míry žába. Ve velkém počtu kobylků, kteří jsou zřejmě preferováni.

Reprodukce

Egyptský Heron - koloniální pták, obvykle vnoření na stromech. V oblasti Lankanoran, tam je nezávislá kolonie příležitostně, ale mnohem častěji hnízdí spolu s jinými volavkami (malá bílá, žlutá, quap, šedá, stejně jako s velkými a malými kormorány). Forma smíšených kolonií na jiných místech. Podle pozorování SolKovnikova poblíž Agdasu jsou hnízda postavena poměrně vysoká (8-10 m) nad zemí. V oblasti Lenkorani v různých výškách, ale ne nižší než 3 m od Země nebo vody, vrcholy stromů neobjeví. Ve smíšených koloniích je egyptský Heron uspořádán ve střední a dolní úrovni, kde hnízda se nachází vedle sebe s hnízdami s malým bílým a žlutým pinem, zatímco většina ostatních typů v kolonii hnízda výše.

Cawayika

SAVKA

Popis

Caparage - střední velikosti ptáků, s arcuchiferous dolů knihy dlouhý zobák. Celkové zbarvení letních šatů tmavě hnědé, s zelenou a fialovou jímku na čelo, vzor, ​​záda a křídla. V zimním oblečení, spodní straně Země, se slabým fialovým stanem a vrcholem krku zeminy hnědé s bílými okraje peří. Muž se liší od ženy dobře prohlásil Khokholki na hlavě (u žen, tento trenér je sotva patrný nebo úplně nepřítomný), slabý zobák ohyb, stejně jako velikosti těla. Nohy zelenish-black - zobák, blížící se kroužek a nahý prostor mezi zobákem a okem zelenavě hnědé deště hnědé. Velikosti: Muž - křídlo 290-306, zobák 126-150, plusing 90-123 mm - samice - křídlo 265-280, zobák 100-125, plus 80-96 mm.

Šíření

Caparage sporadicky hnízdí na severním pobřeží Kaspického moře a v Delta Volga a Ural, stejně jako v dolním dosahu Urals 60 km severně od Atyrau. Dříve obývala v oblasti Syrdarya, Turgas a Delta nebo. Možná hnízda na jezeře Shoshkakol, kde se zvyšuje počet Karavek. Na rozpětí a nomády se nacházejí v západním Kazachstánu v dolním dosahu Kushum, na Mangyshlaka a Ustyurtu. Označené v matrité rezervě Kuragalgino a delty nebo.

Biologie

Mořský orel

Caparage - vzácné nebo příležitostné hnízdící stěhovavý pták. Držáky na zřídka navštívil člověka jezera, říční kanály a ostrovy kaspického moře s hojnými houštinami třtinů, stromů, keřů a nedaleké mělké vody. Jaro se objeví na konci března - začátkem dubna, let je dokončen na konci května - začátkem června. Hejna CACALASKE FLUZE pomocí klínu nebo jediné fronty. Udělejte kolonie v několika desítkách párů, obvykle spolu s řekami, kvackými, šedými, malými bílými, rybníky, kormoráně, ale někdy hnízdo také oddělené páry.

Zdivo ve 2-5, obvykle se 4 vejce vyskytuje od konce dubna do začátku července (opětovné hnízdění po ztrátě prvního zdiva). Oba rodiče jsou založeni na vejcích a krmení kuřat, které poklopují počátkem června a stávají se na křídle ve věku 16-18 dnů. Podzimní nomády (mladé a dospělé v samostatných hejnech) začínají koncem července a hladce jdou na let, jehož vrchol padá na konci srpna - září.

Červenohý nebo japonský ibis

Red Korshun

Popis

Červenohý nebo japonský Ibis - jediný zástupce rodu Redu-Ebis Ibisa. Jeho peří od něj s jemně růžovým odstínem, nejintenzivnějším na primárním tkaném peří a ocasu - nohy špinavé červené - hlava hlavy kolem zobáku a oko je s intertorem a má také červenou barvu zobáku červený vrchol, kolem očí žlutého prstence, červené oči. Na zadní straně šlapka z prodlouženého peří. Na jaře, když Ibisov začíná manželské sezóny, peří se stává šedivým. Červený legged Ibis - extrémně vzácný, vyhoštěný pták, představil do červené knihy Ruské federace a mezinárodní Red Book.

Životní styl

Red-legged Ibis obydlené mokřadní řeky, nížiny s jezery a rýžovými poli. Ptáci na vysokých stromech v lese stráví noc, krmí v malých nádržích v hloubce 10-15 cm, kde loví pro malé ryby, krabi, měkkýši a jiné vodní bezobratlé, plazy a žáby.

Evropský Tuvik

Červené legged Ibis tvoří konstantní páry a hnízdo na vysokých stromech, hlavně na borovice a dubách. Zdivo, které je založeno oba rodiče, sestává ze 3-4 vajec. Výměna trvá 28 dní. 40 dní po vylíhnutí kuřat na křídlo. Mladí ptáci drží s rodiči až do podzimu, pak se kombinují v hejnech.

Zmizení

Na konci XIX století byl červený-legged Ibis četným výhledem a přebývat v centrální Číně a Japonsku, stejně jako na Dálném východě Ruska. Následně, v souvislosti s lovem Ibis, jako škůdci, stejně jako na masu, řezání stromů, na kterých organizují hnízda a otravu ptáků Yadogyicates, rozptýlené na rýžových polích vedly k prudkému poklesu počtu Zobrazit v celé oblasti. Na chvíli zrudené noci ibis považoval téměř zaniklý, protože posledních 5 ptáků byly chyceny v Japonsku s ohledem na jejich reprodukci v zajetí. Najednou v roce 1981, malá populace ptáků, skládajících se ze 4 dospělých ptáků a 3 mláďat, bylo nalezeno v centrální Číně. Účetnictví pro volně žijící ptáky v roce 2006 ukázaly, že jejich počet dosáhl 500, včetně mnoha mladých.

Red Chanskaya Kazarka

Vousatý

Popis

Red Country Camera má báječně krásné oblečení. Horní část hlavy a krku, stejně jako zadní stranu stran a hrudník jsou natřeny černě, míst s modravým vzorkováním. Po stranách hlavy jsou dvě červené skvrny orámované hranicí bílého pera. Spodní část krku a hrudník v červených případech jsou také zrzka a také zlý bílý okraj. Po stranách těla projdou na bílé pruhy, které jsou spojeny s sněhovou bílou náhle.

Ačkoli červená kamera a odkazuje na oddělení husí ve tvaru, je srovnatelná s škodlivým a krk je kratší než husy. Pták váží průměrně 1,3 kg s délkou těla 53-56 cm, rozpětí křídel je 120-130 cm.

Životní styl

Tyto peří hnízdo pouze v Rusku, v západní sibiřské fundra. Dříve, červené barely byly zimovány na jižních a západních břehu Kaspického moře, ale teď létají do zimy na severozápadním pobřeží Černého moře.

V bodech hnízdních ptáků dorazí ne dříve než druhá polovina června. Budou hledat na zarostlé trávou a exertálními keři a bezprostředně po příjezdu začne znovu sestavit hnízdo. Red Country Caseau kolonie v několika párech, velmi často v bezprostřední blízkosti hnízda Sapsana a Mokhnogo Kinuk, což zajišťuje, že poskytují spolehlivou ochranu před pískem a jinými predátory.

Plešatý sip

Samotný hnízdo je postaveno z suchých stonků různých rostlin a uvnitř se cítí dolů v dole, které ženské trouby z jejího hrubého. Neexistují žádné úsilí zamaskovat hnízdo Reds.

Reprodukce

Žena leží 6-7 bílá, s mírně znatelným nažloutlým nebo nazelenalým světlem, vejci, která je pak stejná a náklady na měsíc. Po dni, mláďata, chamtivost sudů opustí hnízdo a spolu s rodiči se pohybují na nejbližší nádrž. Plavou dobře a potápí se.

Ve druhé polovině srpna se mladí lidé stávají na křídle, dospělí tráví tentokrát molt a ptáci jsou zaklepáni do velkých balíčků, ve kterých udržují až do odjezdu. Let hejn těchto ptáků může být porovnán s tripadly: ptáci létat rychle, rychle se mění směr letu.

Výživa

Červená země Caster krmí pouze zeleninové jídlo, s jakou je spojena s pozdním příchodem do hnízdních míst. Již v polovině září se peří začíná dostat pryč na místa zimování. Během tohoto letu pták jí zimní a rostliny kořeny. Tak, v tundře tráví o něco málo přes 3 měsíce.

Horský Gus

Mogal

Šíření

Horská husa přebývá, samozřejmě, v horách. Jeho oblast - Tien Shan, Pamir, Altai a horské systémy TUVA. Pro zimu létají do Indie. Je známo, že dřívější horské husy se setkaly na rozsáhlé území pokrývající Sibiř a Dálný východ. V současné době je počet horských husy malý, takže tento pták se stal vzácným.

Vzhled

Jeho z dálky si můžete zaznamenat na světle šedé barvě těla a jeho hlava je úplně. Tam jsou dva černé pruhy na třní a zadní části hlavy, krk horské husy. Zobák středních velikostí, to, jako nohy, má nažloutlou barvu.

Nohy horské husy velmi vysoké, drží na nich trochu neohrabaně, i když to půjde dobře. Běží příliš dobře, někdy pomáhá křídly. Horské husy jsou směšně vázány na vodu a jsou obecně přistát ptáků. Ale v případě nebezpečí a v některých ostatních případech spěchají vylézt do vody a ušetřili.

Sapsan

Horský Gus - relativně velký mezi sebou. Délka jeho těla je 70 - 75 cm, křídla rostou až na 50 cm a hmotnost dospělé husy může překročit 3 kg. Zdá se, že krk není tak dlouhý jako ostatní husy.

Životní styl. Chování

Horský Gus - pták není buggy, ačkoli poměrně opatrný. V místech, které nejsou obydlené lidmi, horské husy je snadné nalákat. To bylo používáno například Przhevalsky - šel na zem a mávl svou čepici, který povzbudil ptáky, aby se vrátili ze silnice a vydali se k němu. Ukazuje se, že horské husy je velmi zvědavý.

Kde je ne loví, mohou vstoupit do lidských osad a hledat jídlo tam. Pokud jsou lov, stávají se opatrnějšími a jdou na noční životní styl, odpočinek v úkrytu. Horské husy snadno znát z dálky, v letu. V tomto případě vyčnívají pro zvláštní chování. Horské husy dělají hlasité nízké zvuky, které nejsou podobné geniot obyčejného husu, nejprve pozorovatel slyší tyto zvuky a teprve pak si všimne balení.

Výživa

Horské husy se vyznačují smíšenou výživou. Stejně konzumované a zeleniny (esej a jiná tráva podél břehů zásobníků) a zvíře (měkkýši, malé havárie, hmyz).

Reprodukce

Horské husy v hnízdních místech nejprve zaklepali na malé kousky, a pak muži si vybrali své ženy. Před pářením tráví manželské hry, což je, že muž sleduje ženu ve vzduchu, otočí se.

Horské husové hnízdo také skupiny - někdy malé, a někdy obrovské (takové společné, například v Tibetu). Mají své hnízda na skalách nebo vysokých stromech, méně je uspořádat na zemi. Jsou postaveny nedbale a skládají se z tenkých větví. Na Zemi, horské husy jako hnízdo praskla jámy v mechu a zničí je trávou a načechraný. Zdivo obsahuje 4 - 8 bílých vajec s hrubým skořápkou. Žena je obklopuje do 32 - 34 dnů.

SAVKA

Bílý jeřáb (bar)

Vzhled

Savka - pták z rodiny kachny. Tato kachna střední velikosti váží od 500 do 900 g, má délku těla 43 - 48 cm a rozpětí křídel od 62 do 72 cm.

V období manželství má muž velmi originální barvu. Tělo je natřeno v hnědou zrzku a kuřecí barvou s tmavou skvrnou. Hlava mužské bílé, s černým bodem shora.

Zobák má jasně modrou barvu. Žena se liší od muže tím, že její hlava není bílá, ale má barvu zbytku těla. Kromě toho je barva ženského těla blíže k bromotu než samec. V létě je slezina zobáku šedá a místo se rozšiřuje nahoře. Někdy dokonce splňují muže s úplně černou hlavou.

Místo výskytu

Savka přebývá v Peearctic. Habitat je velmi roztříštěný a mozaika. Setkává se od západní Mongolsko a západní Číny na Maroko a Španělsko.

Oblast je rozdělena do 4 hlavních populací:

  • Populace v severní Africe. Zde ptáci vedou osazný životní styl.
  • Populace východní Asie. Tato populace je ohromena. Hnízda se nacházejí v západní a východní Sibiři, Mongolsko. Zimování jsou v Pákistánu.
  • Asijská stěhovavá populace. Hnízda se nacházejí v jižně od Ruska a v Kazachstánu. Rodiny se nacházejí na Středním východě a ve východní Evropě na západ až do Řecka, stejně jako v západní Asii, Caspiani a precdaucasis.
  • Řídící populace ve Španělsku.

V Rusku jsou hnízdící prameny umístěny na limanech v ústech řek a na jezerech s opuštěním třtiny v polopropních, stepních a stepních zónách.

Lifestyle Spasitel

Rohatý Kamnitsa

Tato kachna téměř celý životní cyklus tráví na vodě, vyhýbání se sushi. Vybere velké čerstvé nebo solené vodní útvary s hojnými rákosí vegetací a malými vnitřními zátokami a splasem.

Savka má jedinečné plavání. Dělá to s zvednutým vertikálně ocasem. Útěk z nebezpečí, Savka je schopný ponořit se dostatečně. Pod vodou se může plavit až do 40 m. Téměř tiše a nepozorovaně. Zřídka a neochotně se uchýlil k letu, upřednostňoval se skrýt před nebezpečím pod tahem vody.

Výživa Spasor

Jídlo SKKEQUER Výtiskem hlavně s příchodem noci. Při hledání potravin ponorů do hloubky. Dieta zahrnuje korýši, měkkýši, vodní hmyz a jejich larvy, červy a vodní rostliny.

Rozdělení Spasitele

Na hnízdění, který se nachází v Rusku, Savka letí docela pozdě. Splashové zásuvky nebo opravy mezi rákosí stonky na plesu, nebo je končí podél okraje sponzorů rákosí na roklích z hůlky. Také může hnízdo v koloniích Looser a Chap.

Období zdiva je silně natažené v průběhu času a v různých zeměpisných místech se může lišit významně. Pro jedno zdivo, samice produkuje od 4 do 9 vajec šedozlněné. Tato vejce mají velkou velikost. Jejich průměr je 45 - 58 mm, délka až 80 mm a hmotnost do 110 g. Savka šije největší vzhledem k hmotnosti těla vejce mezi všemi typy vodních ptáků. Jeden zdivo váží stejnou jako samotnou kachnu. Inkubační období pokračuje o něco delší než 3 týdny. Kuřata se stávají zcela nezávislé po 3 týdnech po objevení na světlo, zcela naklánět po 8 - 10 týdnech.

Mořský orel

Avdotka

Vzhled

Vzhled, squash je poměrně snadné rozlišovat od zbytku ptáků kořisti skal, je vidět více fotografií. To jsou spíše velké jedinci, s křídly, asi 1,8 m, délka těla asi 60 cm. a vážení asi 2 kg. Žena je větší, muži váží asi 1,6 kg. Tmavý spin, žaludek a hrudník téměř bílý. Žena je trochu tmavší muži, a mají na krku uchopení náhrdelník, a po stranách hlavy jde. Nohy olověné barvy a žluté oko Iris dokončit obrázek Skuda.

HABRY HABITAT SKOPS

Tento pták, navzdory malému číslu, je společný po celém světě. Hnízdo a přebývá na všech kontinentech, s výjimkou Antarktidy.

Není známo, zda SKOPS plemena v Jižní Americe, ale navštíví Brazílie, Argentinu na zimování tam, Uruguay. Hnízda v zimě jsou uspořádány v Egyptě a na ostrovech Rudého moře.

Také často v zimě lze nalézt ve východní Asii, Indonésii, Malajsii, Filipíny. Severní hemisphere je ustálila v Aljašce, USA, Floridě a na břehu Mexického zálivu.

A v létě, skopi přebývat po celé Evropě, dostat se do Skandinávie a Islandu. Někdy se pták nachází v Austrálii a na Šalomounových ostrovech. Místa pro hnízdění SKOP si vybere v blízkosti mělkých vodních útvarů - řek, jezera, bažiny. Vzhledem k tomu, že většina stravy je přesně ryba.

Výživa

Mořský orel - Innborn Rybář, a krmí hlavně ryby. To je důvod, proč staví jeho hnízda v blízkosti rezervoárů. Kromě ryb, které s úspěšným rybolovem je téměř 100% ze stravy, dovednost může lovit v malých ptáků, ještěrkách, hadi, žáby, bílkovin, myši, ondatra, mladý aligátor, králíci.

Proces lovu, jako mnoho kořistí ptáků, se děje s mouchou. Z výšky 15-40 metrů, dovednost vypadá obětování, když detekuje, zvedne, vystaví drápy vpřed a spoléhají se zpět křídla. Pokud je kořist vybrán ryby, pak pták ponoří do vody drápů, chytí ji a silné známky křídel zvedne do vzduchu.

Reprodukce a délka života

Bílá partridge

Žijící v severní polokouli skopi pro zimu odletět v teplých hranách. Někteří nemusí vrátit a zůstat žít na jihu. Manželské hry "Severní" SCOP začíná v dubnu-květen, jižní obyvatelé je začínají v únoru-březnu. Skill se týká jednotlivých ptáků, ale pro období reprodukce páry, které jsou spaseny po mnoho let.

První do hnízdních stránek dorazí muže a žena se objevuje později. Ohřevy začínají psát pyruety, což způsobuje, že za ženskou a ohromujícími konkurenty.

Žena, kterým se 2-4 bílá s hnědými vejci, malá velikost, váží 60 gramů. Zaokrouhlení trvá 5 týdnů. Přísahy kuřat nejčastěji samice, ale to se stane s mužem, který ho nahrazuje.

V současné době mořský orel není nesmyslem, ale vzhledem k tomu, že se jedná o jediný zástupce jeho rodiny, je uveden v Redcliga Rusko a Bělorusko. Kromě toho se její číslo zotavilo ne tak dávno, uprostřed XIX století, situace byla závažná. V té době byly pesticidy používány všude, což téměř nebral.

Red Korshun

Merlin

Popis

Dravý pták středně velkých, spíše elegantní, má rozšířenou křídla a úzký dlouhý, extrémně pohyblivý ocas, s hlubšími zářezem na konci než černý korejština. Reddish-red peří, šedá hlava s tmavými zásahy, načervenalý ocas. Vnitřní část křídla je charakterizována charakteristickým světlým tmavým vzorem. Sexuální dimorfismus č.

Místo výskytu

Sedden a letový pohled, existují 2 poddruhy nalezené v Evropě s výjimkou extrémních severních regionů. Severní populace zimní na jihu oblasti až do Mediterranean Masin. V Itálii se jedná o dohodění, obyvatelstvo má 100-170 párů. Během posledních několika desetiletí se počet červených korejštiny na jihu hnízdění snížil, v Itálii zmizel z Toskánska, Umbrie a značky - nicméně, to je stále docela běžné v bazilice.

Ptáci rudé knihy ruska

Nachází se v rovinných a kopcovitých oblastech se stromy a keřů, na ne-vertikální nebo orné půdy, někdy na suchém skalnatém, zmačkanými úly, nicméně, preference dává rozsáhlé louky, obklopené lesem. Zřídka letí vyšší než 1000 metrů nad mořem.

Biologie

Od března je obvykle zpožděna 1-3 bílá s hnědými červenými skvrnami vejce, které vágní téměř po celou dobu ženě za 31-36 dní. Kuřata začínají létat ve věku 50-70 dnů. Red Korshun mouchy dokonale, zkoumání Země, plánování a provádění ve vzduchu nejvyššího čísla pilotáže. Živá kořist, ale často to může být viděn na odpadcích, kde překračuje odpadky a padalé. On je schopen chytit obětování za mouchu, a pak to zabije ne s tlapami, ale zobák. Tichý pták, v manželství, zveřejňuje hlasitou možnost.

Evropský Tuvik

Ptáci rudé knihy ruska

Popis

Malý jestřáb. Tělesná hmotnost - 150-250 g - délka - 32-38 mužů křídlo - 20,8-22,8 cm, samice - 22.4-24.4 CMS křídel - 64-80 cm. Spinální strana těla u dospělých ptáků je natřena v asijské barvě, břišní straně v růžové-hnědé příčnému pendans. U mužů jsou všechny barvy vyjádřeny intenzivněji a jasnější. Mladí ptáci jsou spinální strana hnědé barvy, na jasné břišní straně jsou hnědé drop-tvarované pendiny. Rainbow Eye Sheath Dark Buura (na rozdíl od odlehliví). Weskov a tlapky žluté. Samice větší muži.

Místo výskytu

Poprvé byl zaregistrován na území provincie Saratov na území současného Petrovského okresu na počátku 20. století. Tuvik byl slaven v blízkosti Volsk, Saratov a Novobuoral okresy. Ačkoli severní hranice šíření Hawk již byla provedena v těchto letech v zeměpisné šířce Wolsk, pohled všude v regionu měl stav velmi vzácného. Dnes predátor naplnul téměř celý Saratov Right Bank - hnízdění je proniklo na sever - v regionu Ulyanovsk.

Ptáci rudé knihy ruska

Většinou převážně lehké rutinní lužní lesy, kde udržuje u louek a osad. Někdy hnízda v lesních pásech. Nachází se v Baiurany a Nagorny lesy, kde písek nebo křída křídou Ravines preferuje. S migrací a v zimování dodržuje mozaikové lesy-stepní krajiny.

Reprodukce

Na konci dubna začíná uspořádání vajec na konci dubna, rozložení vejce začíná na konci května - začátkem června. Malá hnízda připomínající otočený kužel (široký na vrcholcích, zúžení zásobníku), tive stavět sami. Zdivo obvykle z 4, méně často 3 vejce. Odjezd mláďat se vyskytuje v prvním desetiletí srpna. Opustil hnízdo slz na hnízdo se chovají docela hlučné.

Výživa

S veškerým tajemstvím chování je Tuvik velmi nebojácný muž a často letí na území osad (zejména pro domácí pozemky s dřevěnými kulturami) při hledání těžby. Krmívá hlavně ještěrky, ale také s míli-jako hlodavci, ptáci letů, někdy - masové druhy hmyzu (vážka a další.). Tuvik je velmi tajný a neobjematelný pták a teprve během období odletu zploštění, rozlišující nouzové kroky, může přitáhnout pozornost lidí.

Vousatý

Ptáci rudé knihy ruska

Popis

Délka těla ptáka od 95 do 125 cm, hmotnost je do 4,5-7,5 kg, délka křídla od 75 do 80 cm, křídla 275-308 cm. V dospělé drůbeži, barvě hlavy, krku a břicha, světla, z bílé do jasně červené, v blízkosti očí a na uzdu jsou černé skvrny - pod zobákem je charakteristický paprsek černého peří, které se podobají vousy. Pták je zadní stříbrný. Randula dospělých je bílý nebo nažloutlý s červeným mytí aut, v mladých hnědých. Modrozelené zobáky, tlapky - šedá. Dlouhý ocas, vypadá jako klín.

Mladí tmavé ptáky, černá noc, hnědá, se světlem pushy a světle trojúhelníkový bod na zádech. Zobák modrá, tmavší na špičce. Tlapky zelené modré stínu.

Výživa

Vousy krmí na čerstvém padalu, savčích kostech, které zůstávají od člověka nebo jiných zvířat a ptáků, občas jedí malá zvířata - zajíci, Surkov, drůbež.

Stále oblíbená pochoutka vousů jsou kostí. Ptáci těženi, především mozkové kosti, které rozdělují házením z výšky na skalách. Ve věku dvou měsíců, církev Borodachu již může polknout kost z 15 až 20 cm dlouhých, a dospělí jednotlivci se stanou polykat celá žebra ovce a artikulace 3-4 obratlů z dospělých ovčích kostry nebo koz. A vousatý žaludek to všechno s lehkostí stráveným v důsledku vysoké kyselosti.

Místo výskytu

Ptáci rudé knihy ruska

Vousatý lokalita Objeví Jižní Evropa, východní a Jižní Afrika, přední a střední Asie. V Rusku, vousatý distribuovaný v Kavkaze a Altaj. Kromě toho byl pták úspěšně dodán Alpám, kde byl zvyklý, ale stále v Evropě zůstává velmi vzácné dravé ptáky.

Vousatý - horský pták, to se nebojí vysoké, nepřístupné vrcholy, ale při hledání potravy a bezpečnosti se může usadit a poměrně nízké. Vousata stanovišť jsou skály a otevřené prostory v horách v nadmořské výšce 500 až 4000 m.

Živý vousatý malé hejny, od dvou až pěti jedinců, méně často - jeden po druhém. Ptáci jsou dokonale přizpůsobeni letu a mohou se zvednout do takové výšky, že na pozadí oblohy se zdá být malý bod.

Reprodukce

Borodachi - monogamní ptáky, kteří žijí svůj život v jednom páru.

Vaše velké ptačí hnízdo je vybaveno komfortními místy, které se nachází vysoko v horách, nebo v jeskyních, creaclas skal, na římsu nebo pod nadáviskovacími kameny. Hnízdo je míchání fena, větví a starých kostí s výškou jednoho metru, uvnitř které ptáci dobře s měkkým ložním prádlem. Hnízdo je lemováno vlněnou, vlasy, zeleninovými materiály, suchou trávou. Vousatý hnízdo se snadno zjistí, že na vrstev bílých výkalů, stejně jako zbytků potravin, které rodiče přinášejí kuřátko.

V lednu, žena dělá pokládku dvou vajec, z nichž ptáci jsou zničeni, a zbývající okolní okolní dva měsíce. Vousatý vejce asi 8 cm na délku, zaoblený oválný tvar a různé barvivo se skvrnami nebo bez nich. Vejce se zabývají převážně ženským vousem.

Plešatý sip

Ptáci rudé knihy ruska

Popis

Belogol SIP - hlavní zástupce rodiny supů. Délka těla dospělého ptáka je v průměrném měřidle a křídla - od 2,4 do 2,6 metru. Funkce jeho vzhledu jsou podobné vlastnostem jiných Padelvers.

Malé ve srovnání s velikostí těla, hlavou a horní část krku nejsou podporovány a pokryty pouze s tenkostí. Zbytek těla je pokryt hnědou postelí, která v břiše má načervenalý stín. Létající peří křídla a řízení na ocasu mají tmavou nebo černou barvu, nohy jsou také tmavě šedé. Ve vzhledu muže a samice bílého SIP se navzájem neliší od sebe, ale můžete odlišit mladého člověka od starého, protože peří mladých lidí vypadá bledší a monotónovaný.

Místo výskytu

Distribuován tuto kapku. Nachází se v jižní Evropě, severní Africe a severovýchodní Asii. Zpravidla se usadil Belogol SIP preferuje v kopcovitém a horském terénu, převozené s otevřenou mezerou.

Ptáci rudé knihy ruska

Se může setkat v nadmořské výšce až 3000 metrů, ale v stepi a v polo-poušti jsou vzácné. To je způsobeno velkou hmotností ptáka, který komplikuje, že je to s hladkým povrchem.

Životní styl

Na zemi je bílá hlavička velmi chytrá, a od člověka bude utéct bez obtíží. Ve vzduchu drží postupné, zřídka a pomalu podvádí křídla, preferují aktivní let v rostoucím proudu vzduchu. Krmení SIP výhradně mrtvá zvířata, nikdy neútočí naživu. Často následuje stáda domácích a divokých savců s vysokou výškou, která hledá Padal.

Reprodukce

Živá bílí sics v malých koloniích v 30-50 osob. Partneři ve dvojici jsou v průběhu života pravdiví. Jejich ptačí hnízda jsou uspořádány na skalnatých římsu nebo ve spojovacích výklencích, kde je nemožné dostat se ze země. Samotné hnízdo je objemem bitů, půl metru vysoké a až 2,5 metru v průměru. Zevnitř je lemován tenkými větvemi a trávou. Párování v bílou sídlicích se vyskytuje brzy na jaře. Předchází se demonstrace muže jeho "neodolatelného" - vytrvale chodí kolem ženy, mává ocasem a napůl otevírání obřích křídel.

Žena odlehčuje jednu, méně často dvě vejce, které rodiče alternativní příčiny 1,5-2 měsíce. Kuřata se zdají být naprosto bezmocné a jsou pod péčí o muže a ženy po dobu 6-7 měsíců. Mladí jedinci jsou schopni reprodukci se stanou 5-7 let a délka života ptáka dosáhne 40 let.

Mogal

Ptáci rudé knihy ruska

Místo výskytu

Eagles-pohřebiště obývají stepní a lesní stepní zóny, stejně jako v zóně smíšených lesů Evropské části Ruska a Jižní Sibiři. Mimo zemi hnízdí v Kazachstánu, Ukrajině, Transcaucasia, Číně a Mongolsko. Oblíbené stanoviště druhů jsou suché borové se starými borovicemi, stejně jako ostrovní lesy, skládající se z břízy, dubů a topolů. V horách ptáků přebývá v nadmořské výšce až 1000 m nad mořem. Mogilns mohou vést migrační, částečně stěhovavý nebo usazující životní styl.

Vzhled

Externě se hořák podobá Berkutovi, dává mu velikost. To je hlavní zástupce rodiny Hawk s širokými silnými křídly a dlouhým rovným ocasem. Hmotnost ptáků se pohybuje od 2,5 do 4,5 kg a celková délka těla může dosáhnout 85 cm.

Ptáci rudé knihy ruska

Hlavní barva peří je tmavě hnědá, téměř černá. Světlo je oblast krku, tady peří mají slámový stín. Často na ramenou pohřivených důvodů můžete zvážit bílé skvrny, tzv. Epoluty. Žena muž a žena navenek prakticky nerozeznatelné, ale na dospělý outfit pouze na šestém sedmém roce života. Weskov a nohy žluté, ale drápy na nohách modravé černé.

Životní styl

Obvykle začíná manželská sezóna v březnu. V této době samci uspořádají demonstrační lety, snaží se přitáhnout pozornost žen. V tom se snaží dosáhnout dokonalosti, protože mluvíme o vztahu pro život! Muž a žena drží navzájem i během zimování, stejně jako rozpětí. Volbou místa Chcete-li uspořádat hnízdo, pár začíná stavět. Stejné místo vnoření bude používat již několik let. Oba členové pár se aktivně podílí na uspořádání budoucích obydlí, ale žena patří k vedení. S intervalem za dva nebo tři dny, vychází z jednoho do tří vajec, takže kuřata se objeví na světle, která není současně. Od okamžiku pokládání prvních vejce, samice pokračuje na dosažení, která trvá v průměru 43 dní. V prvním týdnu po vzhledu ženských kuřat tráví po celou dobu v hnízdě, oteplování a chrání slabé výpadky. V této době, muž loví a přináší kořist.

Základem stravovací stravy Eagle-Mogilnik tvoří různé hlodavce, hlavně Suslikovi a Surki. Může lovit malé zajíci a některé ptáky.

Sapsan

Ptáci rudé knihy ruska

Popis

Tento pták je velmi rychlý. Délka těla dospělého Sapsana zřídka přesahuje 35-38 cm. Muži obvykle mnohem menší než samice. Rozdíly mezi podlahami v ptácích tohoto druhu jsou poměrně významné. Samice obvykle váží asi 1-1,5 kg. Muži extrémně zřídka dosahují hmotnosti v 750 g. Typicky rozdíl v hmotnosti mezi ptáky tvořící pár během sezóny manželství není více než 30%. WingsPan se může pohybovat od 75 do 120 cm.

Další pozoruhodným rysem těchto ptáků jsou oči. Mají velkou sapsanu. Iris se vyznačuje tmavě hnědou. V oku ptáka není žádný peří, takže světle žlutá kůže je jasně viditelná. Vize pro Sapsana je nesmírně důležitá, takže v procesu evoluce, toto stvoření vyvinulo třetí století, chrání slzné oči před poškozením.

Místo výskytu

V současné době více než 70 odrůd těchto ptáků žije v celém. V tomto ohledu jsou SAPSANS skutečnými kosmopoliti. Nacházejí se v rámci Eurasie, a navíc byly v Severní Americe identifikovány velké populace těchto ptáků. SAPSANS obývají otevřené oblasti. Nejvýhodnější pro ně jsou tundra, fierotunddra, savan a lesní speciality. Kromě toho se tyto stvoření ve velkých množstvích nachází ve skalnatých pobřeží moří a oceánů. Mimo jiné, v současné době existuje nárůst počtu těchto ptáků, preferované městské džungle, protože i zde tento nádherný lovec může najít poměrně několik těžebních.

Výživa

Ptáci rudé knihy ruska

Nalil Sapsans většinou malá zvířata.

Obvykle Falcon Sapsan havaruje na ranní a večerní hodiny. Prey tento dravec úlovky létat. V případě, že Sapsan nevidí ptáka nebo zvíře, které by mohlo být chyceno, může sedět na větvích s vysokým stromem, čekání. Pokud je tento dravec příliš hladový, létá nízko nad prostou k povzdechování potenciálního kořisti. Dále ji chytí s jeho houževnatými drápy a blesky zabije ostrý zobák.

Reprodukce

Navzdory skutečnosti, že Sapsanův Falcon stále drží sídlo téměř jen rok, stále pro období reprodukce bez páru nemůže udělat. Předpokládá se, že tito ptáci se liší v monogamii. Obvykle drůbež se snaží stavět hnízda na kopci, to je na vysokých stromech nebo skalách. V případě, že neexistuje vhodné místo, mohou dělat misku na Zemi.

Každý pár má obvykle několik náhradních míst, která jsou určena pro případ zničení hlavního. Za určitých okolností SAPSANS může zabírat staré hnízda jiných dravých ptáků.

Na zděné vejce samice začíná pouze v dubnu. Obvykle v hnízdě se otočí od 2 do 5 ks. Mají červenohnědou skořápku s malými tmavé šplouchání. Oba ptáci se zabývají rozvíjejícími vejci. Inkubační proces obvykle trvá 33 až 35 dní. Navzdory skutečnosti, že kuřata se objeví na světle pokrytém teplým poumpem, zpočátku potřebují další vytápění s dospělým jedincem.

Bílý jeřáb (bar)

Ptáci rudé knihy ruska

Popis

Pták sterch ve výšce dosahuje asi 140 až 160 centimetrů, rozsah křídel je 210-230 centimetrů, a hmotnost pečiva od 5 do 8,5 kilogramů. Přední část hlavy bílého jeřábu je bez peří. U dospělých Caravals Toto místo je namalováno v červené barvě. Zobák je velmi dlouhý, je to delší než ostatní typy, červená a podávaná pila. Peumage je téměř zcela bílý, s výjimkou černého peří na křídlech. Mladí jiskry mají peří hnědavě červenou barvu. Cornea Eye Caravel červené nebo světle žluté. Dlouhé růžové a červené tlapky. Průměrná délka života ptáků je asi 70 let.

Místo výskytu

Takoví ptáci jako bílý jeřáb je velmi náročný na stanoviště. Byly objeveny dvě oddělené sbírkové populace. Jedna obyvatelstva obývání v regionu Arkhangelsk Ruska a druhý život v autonomní čtvrti Yamalo-Nenets. Bílý jeřáb sterch, vnoření pouze v Rusku, zimy v Indii, Ázerbájdžán, Mongolsko, Afghánistán, Pákistán, Čína a Kazachstán. Pták sterch větší než všechny ostatní typy jeřábů a vede životní styl vody. To činí spásu tohoto typu zániku obtížné mise. Jejich zobáky a nohy jsou určeny pro mokřady. Dlouhé nohy vám umožňují snadno se pohybovat na hrbolech a viskózní půdě.

Ptáci rudé knihy ruska

Bílý jeřáb je pozor na člověka: pokud si na obzoru poznamenává osobu, pak opustí hnízdo. V takové situaci může zdvih dokonce házet vejce nebo se vylíhla mláďata.

Výživa

Ptačí sterrické krmení živočišných a zeleninových potravin. Bílé jeřáby jsou všežravé a mohou jíst téměř všechno. V létě jedí semena a bobule, brusinky, ryby, vejce a mláďata ostatních ptáků, hmyzu, podvodních kousků načechraných a zdrojů, malých obratlovců a hlodavců, stejně jako žáby a malé ptáky. V zimě, během migrace, Sterkeeper používá zeleninové potraviny, jako jsou hlízy a oddenky vodních rostlin.

Reprodukce

Sterlety jsou monogamní ptáky. Na konci května dorazí pár sterrát na místo budoucího vnoření. Stejně jako ostatní druhy jeřábů má pár své vlastní připojení k zpěvu duetu.

Bílé jeřáby hnízdy jsou uspořádány v dobře prohlédnuté oblasti, s čerstvou vodou rezervu, v tundře nebo Taigy, ve vodě s hloubkou 30-40 centimetrů. Zároveň hnízdo sterkeys o 15-20 cm věží nad hladinou vody. Hnízdo budovat oba rodiče. Obvykle jsou odložena dvě šedá vejce s tmavými skvrny. Ve špatném roce mohou dělat a jeden. Bílá jeřábová samice zvyšuje potomků asi 29 dní a muže je stráží. Kuřata jsou zapojena do obtížného boje o přežití, jen nejsilnější kuřátko zůstává naživu. Po 70-75 dnech získá brownově červené peří. Bílé peří u Sterhaova se objeví pouze 3 roky.

Rohatý Kamnitsa

Ptáci rudé knihy ruska

Popis

Postelka se podobá chlapovi, který se liší od svého většího růstu, zbarvení peří a konvexní (v manželském oblečení) čelní čepele. Křídlo mužů 205-223 mm, ženy 166-195 mm. Hmotnost dospělých kolísá mezi 228 n 510 g, průměrnou hmotností 380 g. Sexuální dimorfismus je dobře vyjádřen ve větších velikostech muže a barvy.

Mladí ptáci jsou jako dospělá žena, ale na rozdíl od ní mají slabě vyjádřené příčné pruhy na dně těla. Dospělá žena vypadá jako muž v zimních šatech, ale nemá čelní nárůst. Dospělý muž ve svatebních šatech s páteřní a břišní stranou těla pokryté černým a šedým peřím. Zadní peří mají světle šedé nebo utopené hranice. Střední krystal a spodní přeplňování Několik lehkých sdílených zbarvení. Létání tmavě hnědé, domácí sekundární netopýry s nahnědlým-ohloous kaymami - vnější vzhled první mouchy bílé bílé. Řízení černé hnědé. Rainbill Browno-Red. Nohy šedavě olivové. Zobák žlutý, zobák základny a čelní dospělý-červená.

Místo výskytu

Korea, Vost. a jih. Čína, sever do údolí. Yantjez a omezený na Hubey. Southwashed přes Malay PN, Andaman O-WA, Sumatra, Java, Borneo, Filipínský O-Wa na Kealing, západ a jihozápad přes Assam a Indie na Ceylon. V Rusku se vnoření prokázalo pouze pro námořní rezervní východní východní stát - poznamenal v něm v roce 1987 a 1988. Je možné hnízdění na přilehlých oblastech rezervy a dalších rastů Primorye. Během migrací a letních nomádů, setkání na jihu. Sakhalin, O. Páry, Kuril O-WAH a Kamčatka.

Zvláštnosti

V Rusku - náhodou pilotního ptáka. V oblasti rozsahu hnízdění je obvykle usazen pouze v severních částech. V průměru Čína dorazí v dubnu a zůstává až do listopadu. Bažiny na břehu vodních útvarů, vířivé vysoké trávy, rákosí nebo keřů. Držáky na rýžových polích, bažinách, syrových loukách a suchých rozcuchaných svazích, v rákosu a objevené houštiny na břehu vodních útvarů.

Hnízdo na činku mezi zaplavené vodě houštiny nebo na širokém plovoucím listí. Zdivo s velkým až 15 vajec, v Číně ne dříve než druhá polovina června.

Avdotka

Ptáci rudé knihy ruska

Popis

Velký Kulik (větší holub) s převážně písčitou barvou horní části těla as četnými podélnými pendins. Na křídlech charakteristické tmavé a bílé pruhy a skvrny. Velké žluté oči a další vzhled jsou dobře odlišné od všech ostatních druhů. Tři lůžka. Žena je mírně odlišná od samce méně jasných pruhů na složeném křídle. Mladý mají ještě nudné pruhy na křídle, brání brání těla, podélné pendans méně ostré. Hmotnost 350-450 g, délka 40-44, křídlo 22,4-25,5, rozsah 77-85 cm.

Místo výskytu

Hnízda a setkává se na rozpětí v jižní polovině Kazachstánu, severně do jezerů Reed-Samara, ústa zařízení, Grassroots of Turgas, severní Balchash a Zaisan. V Kurgalgino 29. května 1979. těžil ženku dala 1 vejce. Semipalatinsk, 24. července, tam byla skupina Avdotok (možná plod), pilotní pták se setkal v Nancy Reserve.

Biologie

Normální, místa vzácné hnízdící stěhovavý pták. To přebývá v hliněných pouštích, solných škůdcích, kouření, sanků a vzácných křovinách Saksaul nebo Tamarisky - občas žije v písčitých a kamenitých pouštích - často obývají oblasti vody. Jarní letí v noci v malých hvězdách v březnu nebo v polovině dubna. Hnízdí oddělené páry. Hnízda nevytváří, vejce jsou odložena přímo na holé soli samci nebo v malé díře v písku. Žena Rands vejce většinou v noci, den Avdotky opouští hnízdo po dlouhou dobu a vejce se v této době zahřívají pouze sluncem. Muž se neúčastní dosahující, ale je v blízkosti. Zednické z 2 vajec se vyrábí na konci dubna nebo počátkem května.

Bílá partridge

Ptáci rudé knihy ruska

Vzhled

Partridge relativně malá ptačí parametry. Délka jejího těla dosahuje 35-38 cm, hmotnostní rozsahy v rozsahu 400-700 g. Má malou hlavu a krátký krk. Zobák je malý, silný a ohýbaný. Krátké tlapky jsou pokryty tlustým dolů, chrání před chladem severních oblastí. Drápy na tlapách jsou tak ostré, že pták je snadno držen na sněhu a může zlomit ledové krusty při hledání potravy. Je to pozoruhodné, že samice jsou o něco menší a "elegantní" muži.

Severní partridge přitahuje pozornost na zajímavou barvu, která se liší v závislosti na ročním období. Pro zimní období bude sněžným peřím s malými černými šplouchá na vnější části ocasu. Příroda není shoda v náhodu ptáka s takovou barvou: bílá barva peří vám umožní stát se prakticky nepostřehnou mezi zasněžené závěje.

Místo výskytu

Jak již bylo uvedeno výše, tento malý ladný typ ptáka preferuje studené oblasti. Bílá partridge přebývá v Severní Americe a severní části Eurasie, často nacházející se na území Grónska a britských ostrovů. V Rusku si vybral klima těžké Sibiře, žije v Kamčatce a Sakhalinu.

Ptáci rudé knihy ruska

Pták, který se týká rodiny tety a oddělení kuřete, se cítí pohodlně v Taigě, Tundře a Festurpundu, a také považuje jeho domovskou oblast, kde mnoho rašelinových a mechových mosek. Little Polar Bird Chartky Copet s chladnými zimy, režimy nízké teploty, skromné ​​větry a nedostatek slunečního světla.

Výživa

Co je napájeno bílým partridge? Většina stravy (to je přibližně 97%) se skládá ze zeleninového krmiva. Ty mohou být různé bobule (borůvky, hloh, borůvky, brusinky, lingonberry, hadřík), semena, ledviny a květiny různých rostlin, výhonky břízy trpasličích druhů, osika a vrby, mláděj mech a evnyak, které najdou blízko Jezera.

Když bobule Sezónní listy, ptáci jsou napájeni pobočkou. A pouze 3% stravy je potravina živočišného původu - larvy, chyby, červi, mouchy, pavouky a jiné typy hmyzu. Často v žaludečních povlakech můžete detekovat malé oblázky, které ptáci spolkne ptáky pro rychlejší trávení hrubých potravin. Kuřata První dny životního krmiva hmyzu poskytovat tělesný protein.

Reprodukce

Celá zima, bílá partridge vede vkládaný životní styl, a s příchodem jara přichází vdané období. Ptáci jsou rozděleni na malé kousky, začíná volba hnízdících míst. Často se často bojují mezi muži, což může skončit rovnoměrně.

Muži přitahují pozornost žen se zvláštním chováním: vysoké jemné zvuky a zvláštní "tanec" s křídly mává. V květnu-červnu je umístění vajec. V průměru v jednom zdiva může být od 5 do 20 vajec malé hrušky ve tvaru hrušky. Zpočátku se vajíčka rozlišují šťavnatou přísahou žlutou nebo světle žlutou zbarvením s velkým počtem hnědých plodových zástrček. Po určité době se barva skořepiny stává otupečnějším a ztlumeným.

Merlin

Ptáci rudé knihy ruska

Vzhled

To je největší dravec z rodiny Falcon - mnohem více velikosti než Vrána. Má některé hloupé křídla. Peumage může mít celou řadu barev: téměř zcela bílý a dále v rozsahu barev na téměř tmavě - šedohnědé horní a světelné dno, bohatě pokryté Pendins. Žluté tlapky, "knír" není téměř viditelný. Mladí ptáci jsou zcela hnědí.

Životní styl

Obývají oblasti odtoků Dálného severu: Ostrovy a pobřeží Arktidy, Tundry a Festurprir, velmi zřídka usazuje v lesích. Upřednostňuje udržet horské části zóny tundry, horolezeckého pobřeží severní řeky, skály moře pobřeží vedle četných ptáků bazary. Velmi vzácný pták vedl kočovník nebo usazování. Nikdy konfrontuje hnízda samotná - neustále zaujímá budovy jiných ptáků.

Ptáci rudé knihy ruska

Ve festrálu Tundra, "známý" ze svých obydlí umístěných na stromech, havran, na skalnatých břehech zabírá hnízda zimovců, zejména ty, které jsou umístěny na strmých útesech a skalních výklencích.

Reprodukce

Zednické zdivo se provádí na konci dubna - začátkem května, zahrnuje dvě nebo tři vejce (někdy až 5), Ohroous Barva potažená červeným Pendinem. Hlas šatů vypadá jako výkřik většiny Falcones - chraptivý zvuk "Syak-kyak-chiak" nebo zdlouhavý novější "Keek Keek Keek". Velmi opatrný, a tedy malý pták. Základní krmivo - různé severní představitelé Ornithofauny: Kuliki, kuřata, racky, bílé tundry Partridges. Lovecká metoda - letový útok.

Zřídka, ale může zaútočit na malý hlodavec, například lemming. V současné době potřebuje rozšířené zabezpečení, protože počet se výrazně snížilo. Nyní je tento dravec dokonce zakázán používat pro lov sokola.