Rostliny rudé knihy ruska

Stručná historie červené knihy Ruska

V rozloze Ruska roste obrovské množství typů flóry. Jedná se o stromy, keře, bylinky a květiny. Navzdory skutečnosti, že existuje velké množství zelených zón, jako jsou lesy, louky, stepí, v zemi je na pokraji zániku obrovský počet rostlinných druhů. Tyto rostliny jsou vyrobeny v červené knize, nemohou být narušeny a jsou pod ochranou státu.

Seznamy vzácných typů flóry jsou aktualizovány po celou dobu, ale navzdory tomu můžeme vidět pouze přibližný obraz, protože dnes nejsou žádné metody pro přesné nastavení čísel a rozsah distribuce určitých druhů. Na základě svých údajů posledního vydání Rudé knihy Ruské federace zahrnuje více než 600 druhů rostlin. Pro každý názor existuje šest stavů, ve kterých je indikována fáze zmizení: od řezacích druhů k pravděpodobně zcela zmizely.

Stručná historie červené knihy Ruska

Žlutá silnice

Skutečnost, že planeta neodvolatelně ztrácí mnoho typů rostlin a zvířat byla původně promluvena v mezinárodní svazu ochrany přírody. V důsledku toho se myšlenka narodila, aby vytvořila červenou knihu, což z něj činí jako mezinárodní seznam (katastrál) se stručným popisem zvířat, které byly ohroženy zmizení.

Zajímavá skutečnost o červené knize:

Červená barva je spojena s nebezpečím a hrozbou, což je důvod, proč kniha obdržela tak jednoduchý a naplněný smyslový název (červená datová kniha - písmena. Červená datová kniha).

V roce 1963, první vydání červené knihy byla publikována, nebo jak tomu je také nazývána - mezinárodní červená kniha, s poddruhem savců, stejně jako typy a poddruhů ptáků, které vyžadují ochranu.

V Rusku, potřeba vytvořit svou červenou knihu promluvil po prvním malém oběhu červené knihy SSSR v roce 1978, kde byl jeden objem věnován vyhynulým druhům zvířat a druhý - vegetačního světa. V roce 1983, svět viděl červenou knihu RSFSR a teprve po deklaraci nezávislosti Ruska v minecologii v zemi, byla vytvořena nová červená kniha, která zněla jako "Red Book Ruska". Na základě jeho báze, červenou knihu RSFSR.

V roce 1995 Rusko ratifikovalo Úmluvu o biologické rozmanitosti, přijaté 145 zemí v roce 1992 v Rio de Janeiro. V důsledku toho, o šest let později, v roce 2001 byla publikována první červená kniha Ruska, která má jeden zásadní rozdíl s jinými podobnými národními knihami. Hledáte rostlinu nebo zvíře v knize automaticky zaručuje ochranu na legislativní úrovni. Porušení norem je považováno za zločin a zahrnuje trestní trest.

Další zajímavou skutečností o červené knize:

Podle zákonů Ruska by kniha měla být zveřejněna alespoň jednou za desetiletí. Ale od procesu studia divokých zvířat, divokých rostlinných rostlin, hub, poddruhů a místních populací, velmi složitého, posledního vydání Rudé knihy Ruska, schváleného Ministerstvem průmyslu, se konala 27. prosince 2017. Změny se dotkly pouze živočišného světa.

Třetí zajímavá fakta o červené knize:

Červená kniha může být doplněna pouze novými druhy. Z knihy můžete také odstranit jeden nebo jiný єchemple, pokud se jeho obyvatelstvo zotavilo, což je extrémně vzácné.

Žlutá silnice

Šafrán krásný

Vstupuje do rostlin červené knihy Ruska. Květina žije v mělké vodě, umístění plechu ve tvaru srdce, a to jak nad vodou a pod ním. Žluté květy jsou kompaktní, zaoblené, jdou do krabice se semeny. Proto je v lidech vybozen kubickými. Pro léčebné účely používejte kořeny žlutého džbánu. Před vstupem do květiny v červené knize založené na nich, oni dokonce dělali lékárnu lék "Lyutenurin". Má counter-Syntritic aktivitu. Předepsaný lék a s řadou kožních onemocnění, sliznice.

Šafrán krásný

Rulík

Zahajovací závod, který lze nalézt na území Ruské federace v Stavropol, Krasnodar území, republik z Dagestan, Adygea a jižní pobřeží Krym. Závod je přizpůsoben existenci v temných místech, takže ho může velmi často setkat s ním obklopen trvalým keřů. Důvody pro zánik rostlin ve svých obvyklých místech růstu je rozpad země, stavebnictví. Snižte také počet osob samotných lidí, kteří vykopávají žárovky pro pěstování v zahradách nebo prostě roztrhávat květiny pro minutu potěšení. Zachovat populaci, rostlina se pěstuje ve 14 botanických zahradách v Rusku. To vám umožní přinést nové odrůdy, které jsou charakterizovány dobrou reprodukcí a odolností proti negativním vnějším faktorům.

Rulík

Anemonstram Permsky

Známý stejně jako zkrášlování. Belladonna a ženšen nejsou jen léčivé, ale také lesní rostliny červené knihy Ruska. První se nachází v herbpatické podobě na okrajích, druhá má tvar keřů a je někdy umístěn i ve velmi hlubinách listnatého. Ovoce - tmavě modré bobule s cherry velikosti. Jsou nemožné, protože jsou velmi jedovaté. Polyknutí několika bobule, dokonce i dospělý je dostat těžkou formu otravy, nemluvě o děti.

Anemonstram Permsky

Borovice

Anemonastrum perm nebo anemone perm - květinové pohled uvedené v červené knize středního uralu. Jméno rodu pochází z řeckého slova anemos - "vítr". Bylinné trvalé farmy rodinné rostliny, až 65 cm výška. Stonky, jako listy, jsou oblečeni hustě horizontálně hopping, malá kniha s odmítnutými chlupy. Květiny 2-3 cm v průměru, Perianth listy eliptické, bílé. Ovoce asi 7 mm dlouhé.

Borovice

Sněženka širokého

Nejen bylinné rostliny jsou uvedeny v publikaci. Mezi nimi jsou stromy, například borovice. Má mnoho odrůd, ale pod strážem je pět z nich: hrob. Evropský cedr. Eldarskaya. Pitsundskaya. Křída. Borovice se obvykle vyskytují v Rusku v jehličnatých lesích, na svazích hor a jejich vrcholů, v blízkosti rašelinových bažin. Strom miluje tvrdé, tak mírné podnebí. Nejcennější v borovice je náraz. Jejich semena, matice obsahují mnoho užitečných látek, olejů, vitamínů a kyselin. Léčivé vlastnosti borovice byly objeveny v století XVIII. Bylo věřil, že semena Cedar bude vrácena s mládeží a ztracenou sílu mužů. Mléko, které je vyrobeno na základě kuželů, pomáhá s onemocněním ledvin a močového měchýře.

Sněženka širokého

Bell Tolomite

Závod je endemická centrální částí Kavkazu a setkává se na alpské a subalpine louky. VLASTNÍ ROK, sněženka SLAVICIST provádí ve formě žárovek pod zemí. Jedná se o mrazuvzdorný pohled, který preferuje stínovaná místa. Sněženka se probudí na podzim, a pružina zvyšuje zelenou hmotu. Doba kvetení spadá po březnu - duben. Květiny vyzařovaly tenkou vůni. Přesné číslo ještě nebylo zřízeno. V některých oblastech ohrožuje úplné zmizení. Turisté a rostliny sběratelé nekontrolovatelně slzných květin a kopání žárovek. Kvůli řezání listů je kvalita květů nejhorší příští rok.

Bell Tolomite

Rhododendron Shlippenbach

Dostal se do popisu rostlin červené knihy kvůli omezenému stanovišti a jeho aktivní snižování. Květina je endemická z Ruska, nachází se pouze v severní Osetii. Závod může být uvažován v botanické zahradě Nalchik. Bell je travnatý a stoupá asi 40 centimetrů, dlouhodobý. Liší se tenký kořen. Květiny připomínající zvonky, bílá. Proto rostlina a pojmenované Dolomity. Dolomit - sedimentární plemeno na bázi uhličitanu vápenatého. Tato komponenta dělá kamenné světlo.

Rhododendron Shlippenbach

Konvalinka

Závod získal svůj název jménem cestovatele moře, který se objevil jeho Spasitele, když květina byla na pokraji úplného zmizení v Koreji. Tento druh je jediným listnatým rododendronem. Eminemicky rostlina pochází z Dálného východu. Tento druh se vyznačuje délkou života. V přírodě jsou exempláře, jehož dosáhne 50 let, což je hodně pro listnatou kulturu. Navzdory přítomnosti rostliny v červené knize je charakterizována velkým počtem obyvatel. To je vysvětleno skutečností, že tento typ je dobře násobený a snadno se zabývá transplantací. Jediný zákaz je uložen na transplantační období - to je čas kvetení nebo pozdního podzimu.

Konvalinka

Iris Yellow

Vzácné rostliny červené knihy Ruska zahrnují v jejich seznamu a toto jméno. Úžasný květ, skutečný zázrak přírody, byl pod ochranou ekologů kvůli své hromadné ničení lidmi. Legenda říká, že údolí tvořil z nekonečného toku slz dívky za snoubencem. Padající na trávu, obrátili se na bílé malé butony.

Lilie rostou v evropské části Ruska, jsou také nalezeny v lesích Kavkazu a Dálného východu. Současně preferuje prostor stinnému prostoru. Ve výšce dosahuje 20-25 centimetrů. Poté, co pupeny teče, na svých místech, jsou tvořeny bobule zelených barev, což se časem červenat. Lilie údolí jedovatý. Přesto se aktivně používají při léčbě onemocnění srdce, oftalmické nemoci, neurózy a depresí. Často se roztrhávají kořeny ve velkých množstvích. Proto, spolu s dalšími zástupci flóry, je tato květina velmi zranitelná a musí být chráněna.

Iris Yellow

Gibraltar Smolevka

Iris Yellow (False Roomar, bažina, voda) - roste v evropské části Ruska, na surovém břehu jezer a řek, na bažinatých loukách. Na rozvětveném stonku se svazky 3-8 kusů, světle žlutá s oranžovým středem květin roste. Esenciální olej, použitý v parfumerii, který se používá v parfumerii a sušené oddenky s příjemnou fialovou vůní se používají v cukrářské výrobě, při výrobě vín, likérů a dalších nápojů.

Gibraltar Smolevka

Kokio

Rod Smolevok má čtyři stovky rostoucí v různých oblastech Eurasie. Obvykle jsou v oblasti stanoviště docela běžné, některé jsou dokonce považovány za plevele. Ale Gibraltar Smolevka, nebo, jak tomu je také volal, Lichnis -Krayne je vzácná rostlina a ve volné přírodě se již nenajdou. Dříve, Smolevka pěstovalo pouze na Gibraltar Rock, a dokud neuvolnil 1980 považován za zcela vyhlazovaný.

Druhý narození této květiny se stalo, když v 90. letech Climber našel jednu kopii zmizelého květin v horách. Semena od něj byla pečlivě shromážděna a převezena do semen tisíciletí. Dnes je tato rostlina kultivována pouze ve dvou britských botanických zahradách - Royal (Londýn) a Gibraltar (pokud si pamatujete, tento poloostrov je také územím Spojeného království).

Gibraltar Smolevka - skromný zástupce flóry s malými světle růžové květy. Nic není pozoruhodná a sotva vyhrála tolik pozornosti Nerds, nebýt tak vzácné.

Kokio

Franklinia Alatamah

Tento strom s úžasnými jasně červené květy roste pouze na Havaji. A být přesnější - rostl. Na konci 19. století bylo poprvé objeveno, a pak se ukázalo být vzácný - botanika dokázala najít pouze tři konzervované dřevo. Pokusy o kultivaci ho nevedly k ničemu, a několik našel zástupci druhu zemřeli. Proto byl v polovině 20. století, strom byl uznán jako zaniklý. Předán dvacet let a - o zázraku! - Dalších konzervovaný strom nalezený na Havaji. On však také neměl štěstí - v roce 1978, poslední Cokio spálil v ohni, takže jen jeden dochovaný větvička. Ona byla schopna vštípit s relativními druhy, což rostlinu další život. Cokio a jsou nyní málo a existují pouze v oranžových a botanických zahradách.

Franklinia Alatamah

Lilia Saranka

Strom z čajové rodiny byl objeven v Severní Americe bratrů Bartramem a pojmenoval po Benjaminu Franklinu, s nimiž byl jejich otec přáteli. Vzrostli strom v jejich zahradě, dokud nebylo zjištěno, že všechny přírodní plantáže zmizely. V roce 1803 byla Franklinnia oficiálně oznámena vyhynulým druhem, konzervovaným pouze v dětském pokoji Bartamova. Jeho semena poslala na různých botanických zahradách, aby zachovaly druhy, a dnes se setkává pouze na několika místech, a dokonce pak pod nenáročným dohledem zahradníků.

Franklin strom, zejména v tom, že na pádu jeho listí, získávají krásnou barvu měděné červené, jako by se opaloval od západu slunce.

Lilia Saranka

Lotosové ořechy

Oblast tohoto druhu odolných proti za studena je jižní Evropa a Sibiř. VEVO Lilia Lilka roste ve velkých lesích a na hranách. Výška stonku je 80 cm. Květiny malované ve fialovém stínu, mají tmavé skvrny. Lily květy v polovině léta. Rozkvetlé květiny vyzařované sladké vůně. Mezní faktory patří: Řezání lesů, pastva, kolekce pro kytice a kopání žárovky pro přenos do podkroví.

Lotosové ořechy

Barguzinskaya Wormwood

Vzácný pohled z lotosové rodiny, rostoucí v řekách Amur řeky, Primorsky Krai, stejně jako na břehu Kaspického a Azovského moře. Oddenky této vodní trvalé rostliny jsou ponořeny do IL a listy vyčnívají přes vodný povrch. Kvetoucí pády na červenec - srpen. Rink Lottop Lotus květy dosahuje průměr 25 cm. Semena udržet klíčivost v průběhu let. Snížení obyvatelstva ovlivnilo rozvoj porozumění řekám Ruska a těžkých povodních. Během období kvetení trpí lotus rukou, které chtějí ripovat květinu. Lidé si neuvědomují, že květ nebude stát ve vázách, mizí za pár hodin. Zvýšení počtu je pozorován výhradně na chráněných oblastech přírodních rezervací a národních parků.

Barguzinskaya Wormwood

Vřes obyčejný

V seznamu červené knihy se Wormwood spadl kvůli lidské činnosti. Částečně se jedná o poplatky za léčebné účely. Rostlinné šťávy hojení rány. Charakteristická vůně Wormwoodu je spojena s přítomností kumarinů v něm. Jedná se o řadu cyklických esterů. Před několika desítkami let věnovala vůně rostliny. Mládež je považuje za obtížné si ho pamatovat. Bylinná rostlina z rodiny astronické výšky asi 50 centimetrů na pokraji zániku.

Vřes obyčejný

Ginseng

Evergreen keř vstupuje do rostlin červené knihy. Stock photo show vzorky s červenými kůry. V realitě Heather téměř nesplnil. Pokud se vám podaří vychutnat krásu keřů. Jeho pobočky jsou pokryty malými listy a štětcem růžové kartáčové květenství. Pokud jsou vrcholy odříznuty, někdo sklizen vřes pro léčebné účely. Jeho mladý výhonky přidávají do koegramu a diuretických poplatků.

Ginseng

fialový

Rostlina, která se týká skupiny léčivých, která je položena i v jeho jménu. Překládá jako "panacea". Nejcennější částí je kořen, který se používá k léčbě sad onemocnění a návratu mládeže. Místo primárního pěstování ženšenu na území Ruské federace jsou Dálný východ, Khabarovsky a Primorsky Krai.

fialový

Velká květinová bota

Seznam rostlin červené knihy Ruska zahrnuje tuto krásnou a jemnou květinu. Miluje půdu v ​​blízkosti vodních útvarů, na okrajích lesů, zejména jehličnatých, na kamenitých svazích. Můžete se s ní setkat v regionu Irkutsk, Burjatia, Altai a Krasnoyarska území. Oříznutí fialové reprodukuje se semeny. Jsou tvořeni ne každý rok, takže tato květina byla na pokraji zániku.

Starověcí Řekové věnovali pozornost půvabné rostliny. V této zemi byla pod záštitou Persephone, unesená podpory v království mrtvých. Od té doby je květina symbolem umírání a vzkříšení přírody.

V současné době populace prudce poklesla. K zvláštnostem biologického, které vedou k zániku, položte ruku a lidstvo. Zvládnutí nových rozloh pro rozvoj cestovního ruchu a zemědělství, zničí celé plantážní rostliny. V důsledku toho ztrácíme jeden z nejkrásnějších fialových květin na planetě.

Velká květinová bota

NATRYSHNIK Clock

Venuše boty, dame bota, lady boty - všechna tato jména jedné rostliny. Tato orchidej může být stále nalezena v Sibiři, v ne hustých jehličnatých nebo březových lesích. Květiny jsou velmi atraktivní. Místní obyvatelé je sbírají na kytice, kopat kořeny pro další kultivaci na svých stránkách.

NATRYSHNIK Clock

Leknín

Závod se scaretime názvem odkazuje na orchidej. Květina má výšku asi 40 centimetrů tlustých stonků. Před středem jsou pokryty protáhlými listy, výše - šupinatý. Květenství akrycanu chlazení, tam je mnoho lila butonů na nich. Problém v pachu. Květiny voní mraky. Málo, ale nerds být smutný o snížení populace yatryshnik.Je spojen s vývojem a odvodněním jeho "domů". Rostlina miluje mokré půdy.

Leknín

Kandyk Siberian

Lekce ekologie by se měly konat v každé škole, aby děti již z malých let věřily, které rostliny jsou uvedeny v červené knize Ruska. Může být možné chránit některé druhy z plného zániku, včetně krásné královny vod - Žid. Každý rok se množství tohoto květu klesá v geometrickém progresi.

Dlouho kvetou, téměř všechny teplé sezóny - od května do srpna. Ráno, s prvními paprsky slunce, bud se otevře. Ve večerních hodinách pevně zavře okvětní lístky. Úžasná podívaná může být viděna za úsvitu: z hlubin jezera, květiny živé květy na svých loděních listech a otevřely se k novému dni. Tento nádherný fenomén, lidstvo bude brzy ztraceno navždy, takže květina "sheled" na svých stránkách Červená kniha Ruska (rostliny). Waterway je nejen krásný zástupce flóry, stále má magické vlastnosti. Přinejmenším v tomto svatém věřil našim předkům. Věřili, že oživí moc v člověku, aby porazil nepřítele, a stále hlídali a chrání ho před potíží, závisti a Měničem. Kdyby se dotkl Scoundrel se špinavými myšlenkami a temnou duší, lilie ho dokonce dokázala zničit. Věřící nosili skočený květ jako překrývání, uvedení do Lindanku.

Kandyk Siberian

Anemonstram Permsky

Krásné kvetoucí bulbózní rostlina. Od poloviny jara, duben-květen na jeho stoncích se objeví pokropí, růžové-lila zvonky. Roste v sibiřské oblasti Ruska. Jeho žárovky jsou jedlé, mohou jíst syrové nebo smažit, a také pečovat na ohni, jako brambory. Kromě nutričních vlastností, léčebné rostliny. Odmazání se používá jako posuvné, stimulující činidlo. Komprese z čerstvých listů léčit nádory Ulzes. Také tradiční medicína používá jako zvracení nebo antidote.

Anemonstram Permsky

Volodya Martyna

Anemonastrum perm nebo anemone perm - květinové pohled uvedené v červené knize středního uralu. Jméno rodu pochází z řeckého slova anemos - "vítr". Bylinné trvalé farmy rodinné rostliny, až 65 cm výška. Stonky, jako listy, jsou oblečeni hustě horizontálně hopping, malá kniha s odmítnutými chlupy. Květiny 2-3 cm v průměru, Perianth listy eliptické, bílé. Ovoce asi 7 mm dlouhé.

Volodya Martyna

Beztvarosti legrační

To je dobrá bylinná rostlina, která se nachází pouze v Rusku - v Sayanově a Altaji. Vzácná rostlina uvedená v červené knize Ruska.

Obvykle se vyskytuje v oblastech s suchým klimatem ve vzácných listnatých lesích.

Výška rostliny 20-70 cm, jasně zelené listy. Květiny v červnu-červenci. Květiny světle žluté.

V lidovém lékařství se volodlet používá pro nervové poruchy, horečkové stavy. Rostlina působí jako protizánětlivé, hojení rány.

Beztvarosti legrační

Houby uvedené v červené knize

Tato vzácná rostlina se nachází pouze v Kavkaze. Roste na lese Glades, mezi keře. Ne-lunista krásný a jedovatý. Jeho číslo je sníženo kvůli skutečnosti, že je rozbitá k vytváření kytic.

Merrylesles Lucerna - to je jasné sluneční světlo slunce mezi podzimní počasí. Květinové květy na podzim, kdy většina květinových plodin již připravilo na zimní spánek. Na zatažené podzimní dny, ne-lunist fascinuje jeho svěžest a šťavnaté jasné barvy.

Singleeless Latch květiny, velké, nálevky nebo tvar s potravinami. Vzhledem k tomu, že mají velmi krátký stonek, rostlina během kvetení vypadá, jako by květiny vyrovnaly ze země. Bledé fialové nebo fialové květy.

Na začátku nebo v polovině září, nezajištěné ženy začínají kvést. Blossom pokračuje pouze 2 nebo 3 týdny, po kterých se nadzemní části stanou téměř neviditelným.

Všechny části rostliny jsou jedovaté: obsahují kolchikinu, které mohou způsobit spalování kůže a sliznici. Otrava potravin je velmi nebezpečná: jedovatá i voda, ve které byly stály řezané květiny.

Houby uvedené v červené knize

Houby jsou nedílnou součástí lesa. Vyčnívají v odděleném království, protože kombinují známky a zvířata a rostliny. Při snižování lesa umírají živé organismy, které žijí v lesních plantážích. Houby patří k těmto organismům. Zpracovává pozůstatky zvířat a rostlin, čištění životního prostředí. Kromě toho vytvářejí podmínky pro asimilaci půdních minerálů s vyššími rostlinami a zvyšují plodnost půdy. Houby se používají v léčivých a výživech. Je důležité, aby je nevyhýlil takhle, nešlapovat, nekopat, pečlivě s nimi. V červené knize jsou uvedeny:

 • Amanita Sishkovoid.
 • Boostyovik White.
 • Specizis Curcay.
 • Mutinus pes a další.

Ve vzácném seznamu byly uvedeny pouze 17 typů hub, včetně nepereálního a jedlého.

Boostyovik White

Boostyovik White

Tato houba má jiné jméno - osinovik bílý. Je to podobné Boletus červené, poměrně běžnému typu hub, ale liší se v barvě.

Vzácný zástupce třídy Agaricomycetes má dostatečně velký bílý klobouk, dosahující asi 25 centimetrů v průměru. Nohy v hubu jsou také bílé, pod zahušťování. Osinovik roste bílá v lesích borovných jedlí na území zemí bývalého Sovětského svazu. Tyto houby lze nalézt od poloviny července a v srpnu. A i když jsou jedlé, odříznuty a jíst je zakázány, protože druh je nesmyslný.

Houbová deštník dívka

Houbová deštník dívka

Tato houba je také reprezentantem třídy zemědělských činidel a je bezpečný pro lidské tělo. Houba má tenký bílý klobouk. V průměru je dostatečně velká, dosahuje deset centimetrů. Noha je také bílá, velmi tenká a vysoká. Houbový deštník se nachází ve smíšených nebo borových lesích od poloviny léta a září. Zároveň je jeho oblast je poměrně široká, houba se nachází téměř v celém euroasii.

Pěstování této houby je často jeden po druhém, ale někdy to lze nalézt a skupiny.

Mutinus Doggy

Mutinus Doggy

Forma této houby je prodloužena a klobouk je slabý. V délce mutinus dosáhne pes 18 centimetrů, zatímco průměr nohy je malý, řád jednoho a půl centimetrů. V důsledku plné zrání je jeho koruna odhalena, zatímco špička bledé barvy se stává viditelným. Mutinus pes je velmi vzácná houba, splňuje se především v Evropě. Existují také případy jeho vzhledu v Severní Americe. Miluje jehličnaté lesy, roste často jeden po druhém. Můžete vidět mutinus na shnilé hmaty nebo pařezy.

Houba je považována za jedlé, ale pouze pokud ještě nezralý, to je, když je ve vejci. Mutinus pes sám má specifický zápach, který zase přitahuje jiný hmyz. Vydávají se na zápach a začnou si myslet houby. Poté se začne rychle rozložit.

Roztomilý obec

Roztomilý obec

Tento druh houby z červené knihy patří rodině "Městského" rodu Amanita. Závod má třetí status (R), odkazuje na vzácné druhy s disjunktivní oblastí. Na území Ruska se tato specifikace nachází pouze v regionu Belgorod (valu a novoychalian). V blízkém v zahraničí, Amansor jsou kecy nalézt v pobaltských státech, Ukrajině, Kazachstánu a východní Gruzii.

Tam je rostlina na mycosic typu, je symbiotika Linden, buk, dub na půdách typu uhličitanu v širokém a jehličnatých lesích. Ovoce se objevují v období od července do září. Vlastnosti: Výrazné výpočet, tepelné napětí, úzká ekologická amplituda, antropogenní reakce. Rostlina vyžaduje řízení stavu populací a hledání nových míst růstu.

Kudrnaté sparasis

Kudrnaté sparasis

Další z hub uvedených v červené knize Ruska je hodnocen rodinou Sparassis. Detekce lokalit na území Ruské federace: Primorsky, Khabarovský, Altaj, Krasnodar Území. Také rostlina se nachází v zemích pobaltských států, Bělorusko, Gruzie, na Ukrajině. V zahraničí, houba roste v Severní Americe, západní Evropě, Asii. Základní stanoviště - jehličnaté a smíšené lesy (Cedr, borovice, jedle). Spaissis způsobuje červenou hnilobu, jeho růst je omezen na posílený průzkum lesů a rekreačního dopadu. Závod vyžaduje vytvoření "vyhrazených zón", nepodléhá pěstování půdy, stejně jako hledání nových stanovišť.

Purple Paouth

Purple Paouth

Jaké houby v červené knize lze připsat nejvhodnějším? Jeden z nich je fialový kabát. Patří do rodu Cortinarius, v Rusku se nachází na Dálném východě a na Sibiři. Také rostlina roste v některých místech Leningradu, Penza, Moskvy, Chelyabinsk. Mimo cis, web roste v Severní Americe, Japonsku, částečně v Evropě. Oblast působnosti - jehličnaté lesy, bříza, dub, buk. Pohled je uveden v seznamu rostlin, které mají být chráněny na území regionu Leningrad, vyžaduje ochranu a rozvoj obyvatelstva.

Setoskopické dudes

Setoskopické dudes

Ve vzhledu, houba připomíná mutinus pes, ale liší se barvou. Nejprve se sada dvojího slabě vyjádřil hnědý klobouk, a když zraje, se stává šedou. Sethoscope Dual jako miluje vypuštěnou půdu, často roste na rozpadajícím se dřeva. Houba se setká většinou jeden jeden, méně často můžete vidět skupiny několika zástupců. Tak sám, stejně jako mutinus pes, sada nastavení je považována za jedlé, ale až do okamžiku, až do maturovaného a je stále ve vajec plášť. Tato houba je také považována za terapeutickou a používá se v tradiční medicíně.

Gores kaštany

Gores kaštany

Má také několik dalších jmen: kaštanové houby nebo kaštany.

Externě, vzácný vzhled je poměrně atraktivní, má tlustý klobouk hnědé a nízké, mírně rozšířené na koncové noze. V mnoha zemích je kaštany, zejména v zemích SNS, Evropa, Asie a dokonce i v Severní Americe. Houba se v podstatě roste na písku nebo hliněných půdách, na okrajích listnatých nebo jehličnatých lesů. Nalezení houby je zapotřebí od stromů.

Kaštanové houby začíná ovoce v srpnu a skončí - v září.

Drogový tlumič laku

Drogový tlumič laku

Ve vzácných a ohrožených druhech rostlin a hub, to stojí za psaní a takový saprofitový zástupce rodiny Hanoderm, jako lakovaný. To je krásná plochá houba, lépe známá jako "houby nesmrtelnosti" nebo "Lin-Ji". Má hladký povrch červených, hnědých nebo fialových klobouků a husté rustikální maso.

Jeho hlavní vlastností je užitečné látky, které jsou v něm obsaženy. Je díky němu z této houby, aby léčivé tinktury.

Tato houba roste, přinesla do červené knihy, v oblasti Amur, v Japonsku, Koreji a Číně. V Rusku se nachází v Severním Kavkazu, stejně jako v území Krasnodar a Stavropol.

Jaké houby jsou považovány za již zmizely?

Jaké houby jsou považovány za již zmizely?

FLASLORINE Styling

V hraběte "zmizel houby", by tito zástupci měli být provedeni jako:

 • FLASLORINE Styling.
 • Hadrian Fun.
 • Omphalina Garen.
 • Blikající tkanina.
 • Geopixis uhlí.
 • Carboophil a další.

Tento seznam každý rok je pouze doplněn. Jsem rád, že mnoho vzácných hub v současné době se lidé naučili růst uměle. Takový přístup podle odborníků pomůže minimalizovat zmizely typy hub.

O zodpovědnosti za poškození uchovávání kopií rostlin uvedených v červené knize Ruské federace

"Podle kodexu Ruské federace o správních přestupcích (článek 8).35), zničení vzácného a ohroženého zánik rostlinných druhů uvedených v červené knize Ruské federace nebo chráněné mezinárodními smlouvami, jakož i akce (nečinnost), které mohou vést k smrti rostlin, nebo těžby, Sběr, obsah, nákup, prodej nebo odeslání těchto závodů, jejich výrobky, části nebo deriváty (deriváty) bez řádného povolení nebo porušení podmínek stanovených povolením, nebo s porušením odlišného stanoveného řízení, zahrnuje uložení administrativní pokuty Na občanech ve výši tisíce pět set na dva tisíce pět set rublů na dva tisíce pěti set rublů s konfiskaci těžebních nástrojů rostlin, stejně jako rostlin samotné, jejich produkty, části nebo deriváty nebo bez úředníků - od patnácti tisíc dvacet tisíc rublů s konfiskací těžebních nástrojů rostlin, stejně jako rostlin samotné,Jejich produkty, části buď deriváty, nebo bez takových právních subjektů - od tří sta tisíc až pět set tisíc rublů s konfiskaci nástrojů těžby rostlin, stejně jako rostlinami samotnými, jejich produkty, části buď deriváty nebo bez jakéhokoliv "

Pokud je strana zvláště velká nebo sbírka vzácných rostlin vedl k jejich úplnému zničení - přichází k trestní odpovědnosti.

Národní programy pro zachování ohrožených druhů rostlin jsou realizovány v rezervách, rezervách, národních parcích, za porušení zachování přírodních kopií, pokuty jsou aplikovány, správní opatření (někdy trestní odpovědnost). Celkem je zde 66 rezerv na území Ruské federace, 103 rezerv, 47 národních parků.

Jaké rostliny jsou uvedeny v červené knize Ruska?

Jaké rostliny jsou uvedeny v červené knize Ruska?

Květinový svět na Zemi zmizí rychleji než přirozený průběh evoluce. Tento problém neobejde na stranu a Rusku. Navzdory bohatému květinovému světu, flóra naší země zmizelo rok po roce. Příčiny globální destrukce a vyhlazování světa rostlinného světa jsou například jiné:

 • Zvládnutí panenských zemí, odlesňování Taiga.
 • Odvodnění močálů a výstavby měst.
 • Výstavba dopravních dálnic.
 • Změna klimatu.

Aby bylo možné chránit flóru, stejně jako faunu na Zemi, byl vytvořen speciální dokument - červená kniha. Není to pro nic, co se nazývá, protože tato barva symbolizuje nebezpečí.

Důležité: Červená kniha je navržena tak, aby regulovat ochranu zvířat a rostlin v legislativní úrovni, oživit přírodě, aby ji zachovala. Červená kniha je k dispozici všem, vyzývá ke všem lidem, aby se postarali o živou přírodu.

V tomto článku vás chceme představit s květinovým světem, který ne méně než zvíře potřebuje opatrně. Mnozí si nemyslí ani o stavu zabezpečení rostliny. Často lidé odřízli stromy a keře, rozbije vzácné květy, aby se stály několik dní ve váze. Mezitím se počet určitých typů rostlin odjíždí k dokončení zmizení.

Seznam červených knih rostlin je každý rok doplněn, ale vědci potvrzují skutečnost, že rostliny pozorují a udržují záznamy o rostlinách velmi obtížné. V každém regionu je červená kniha, dozvědět se o stavu bezpečnosti závodů jeho hrany, můžete přesně přesněji z regionálních knih. Nepochybně zůstává skutečností, že příroda musí být zachována. Osoba by neměla těšit jen přírodní zdroje, ale také se starat o volně žijící zvířata. Koneckonců, bez světa zeleniny, život je nemožný. Výhody rostlin je primárně v konzervaci čisté ekologie. Kromě toho rostliny dávají lidstvu potraviny, stavební materiály, lékařství, průmyslové suroviny. Je nepřijatelné zničit přírodu, by to mělo pochopit děti a dospělé.

Důležitou roli v ochraně rostlinného světa má vysvětlující práci s obyvatelstvem. Seznámení s typy rostlin v rámci ochrany se vyskytuje ve školním věku. Čím dřívější osoba nastane realizaci, že příroda musí být zachována, tím větší je šance, že musíme zachovat svět rostlin.

V červené knize rostlin v ceně Následující vklady rostlin:

 • Covenate
 • Nadaný
 • Mechový
 • Kapradina
 • Lichens
 • Playanovoid
 • Houby

Příčiny zmizení

Příčiny zmizení

Zalesnění, sušení bažin, využití hnojiv v polích, které byly poskytnuty bez trasného zmizení tohoto úžasného stvoření. Kromě toho mnozí, kteří navštívili les, chtějí narušit tuto květinu pro paměť. Proto všechny evropské státy pečlivě chrání botu venerované boty. Červená kniha Ruska vám umožní zachovat tuto rostlinu z jeho volného a nevědomého zničení.

Plant World je základem přirozeného stanoviště všech organismů žijících na Zemi-z bakterií pro člověka, a to je zdrojem široké škály rostlinných zdrojů (a obnovitelných zdrojů) pro lidskou společnost. Mezitím se zvyšuje dopad lidské společnosti na přírodní objekty světa rostlinného světa. Jarní oblasti zabývající se přírodními rostlinnými komunitami jsou sníženy, rostlinné aroly jsou sníženy, houby.

Dokonce i v chráněných územích (oblast, jejíž oblast na světě jako celku a v Rusku je malá) existuje snížení počtu vzácných druhů rostlin a hub. V současné situaci v Rusku - je to červená kniha Ruské federace, která je stále jediná ve federální úrovni realistický mechanismus pro ochranu objektů světa rostlinného světa (a první druhy a poddruh rostlin, druhy Houby a další zástupci Micaobiota) rostoucí mimo chráněné území. Červená kniha Ruské federace je hlavním zdrojovým dokumentem pro červené knihy předmětů federace, z nichž počet se v posledních deseti letech výrazně zvýšil.

Objekty živočišného a zeleninového světa uvedené v červené knize Ruské federace podléhají zvláštní ochraně.

Kategorie druhů v červené knize

Ohrožené druhy. Spása těchto zvířat nebo rostlin je nemožné bez přijímání zvláštních ochranných opatření. Vzácný. Zvířata a rostliny uvedené v červené knize v tomto seznamu nejsou pod vážnou hrozbou. Jsou zde tyto typy v malých oblastech území a poměrně vzácné, tedy v případě, že nepřijímají zvláštní opatření, mohou brzy zmizet. Zmenšující se druhy. Pod vlivem jakýchkoli faktorů se počet těchto rostlin a zvířat rychle sníží. Nejistý. Zvířata a rostliny uvedené v červené knize v tomto seznamu ještě nejsou dostatečně studovány, že neumožňuje určit přesné umístění a číslo.