Pomocí zdrojů podloží

Jaké zdroje je osoba těžená v hloubkách?

Pod hloubkami Země chápou část zemské kůry, buď pod povrchem sushi, nebo pod dnem zásobníků. Současně, hloubky půdy nezahrnují. Lidstvo používá podloží, extrahování zdrojů. Bez těchto přirozeného bohatství by nebylo možné vytvořit moderní civilizaci. Iracionální použití podloží však může vést k negativním environmentálním důsledkům.

Jaké zdroje je osoba těžená v hloubkách?

Všechny minerály lze rozdělit do dvou skupin:

  • společný;
  • Unfined Proliferated.

První se vyznačuje tím, že jejich kořist může být organizována v těsné blízkosti výrobních podniků, které je používají. Tato kategorie zahrnuje hlínu, písek, rašelinu, vápenec a další zdroje. Rozlišují se cenově dostupnými a nízkými náklady.

Unfined fosílie těžené pouze na speciálních místech, které se nazývají vklady. Typ zdrojů zahrnuje uhlovodíky (uhlí, olej, plyn), kovy (zlato, nikl, železo, hliník, uran, wolfram atd.), drahé kameny a další fosílie. .

. Například ekonomika zemí Perského zálivu je postavena na obchodu s ropou a plynem a Čína kontroluje asi 90% světového trhu prvků vzácných zemin.

Dosažené zdroje lze klasifikovat z hlediska jejich aplikace:

  • Konstrukce. Chcete-li budovat struktury, používat především společné zdroje nebo stavební materiály (cihly, beton) získané z nich. .
  • Energie. Většina energie lidstva dostane, hořící uhlovodíky. Dříve byl hlavní zdroj energie uhlí, pak šampionát předal ropu. Dnes existuje zvýšení využití zemního plynu. Také elektřina se získá u jaderné elektrárny, kde se uran používá v kvalitě paliva.
  • Hutnictví. . To může také zahrnovat šperkový průmysl.
  • Chemický průmysl. Suroviny pro to jsou síra, uhlí, apatit, fosforeční a jiné látky.
  • Elektronika. Silikon, měď, prvky vzácných zemin se používají pro výrobu elektrických spotřebičů.

Ve starověku se lidé začali kopat studny, aby se dodali s vodou. .

Voda těžená v mnoha artézských zdrojích je bohatá na minerály, které dělají její terapeutické. Proto v blízkosti některých zdrojů otevřou sanatoria, kde se populační léčba provádí speciální programy.

Výstavba podzemních zařízení

Subraser Použití nejen pro minerální těžbu. Dnes je mnoho budov postaveno v podzemí. Patří mezi ně metro, podzemní parkoviště, tunely, bunkry a bombové útulky. Někdy jsou celé rostliny postaveny v podzemí.

Na jedné straně jsou podzemní struktury lépe chráněny před vojenskými útoky, ale to není jediný důvod pro výstavbu předmětů v hlubinách planety. Často je ekonomicky ziskový, protože vám umožní umístit více užitečných oblastí na jednom pozemku a ušetřit prostor. Také vysoká hloubka chrání budovy z dopadu světa - hluk, vibrace, sluneční světlo. To může hrát velkou roli v provozu vysoce přesných zařízení. Není náhodou, že největší vědeckou instalaci světa, velký hadronový kolider, postavený pod zemí.

Použití podloží pro rekreační účely

Jeden z typů sportovního cestovního ruchu je spletotorismus - přežití jeskyně. Stále nejsou žádné podrobné mapy všech dutin v zemské kůře, takže speleotourists často zkoumají místa, kde mužská noha ještě neprošla.

Pro milovníky pasivní rekreace a péče o jejich zdraví je mnoho sanatoria, ve kterých jsou zákazníci léčeni bahenními lázněmi. Střední nečistoty lze také považovat za bohatství pozemského podloží.

Skladování odpadu

Lidstvo produkuje tolik odpadu, že často prostě nemají. Obrovské skládky zabírají užitečnou plochu a jedový vzduch, takže někdy odpadky musí doslova poškodit pod zemí.

Tento způsob skladování odpadu je zvláště důležitý v případě odpadu, který je nebezpečný pro člověka. Mezi ně patří radioaktivní látky (vyhořelé palivo jaderných elektráren), nějaký chemický odpad, stejně jako zdroje biologického nebezpečí, například mrtvoly zvířat, kteří zemřeli ze sibiřských vředů.

Geotermální energie

V útrobách země je teplota vyšší než na povrchu, který může být použit pro výrobu elektřiny. . Je založen na přípravě tepla z vodních studní lokalizovaných v oblastech sopečných aktivit. Voda v nich může být zahřátá na teplotu nad 100 ° C.

Práce na vývoji a petroterní energii, které lze použít v libovolném místě Země. Stačí vyvrátit dvě hluboké studny do hloubky několika km. Takže v hloubce 5 km, teplota dosáhne 125 ° C. Voda vlije do jedné studny se zahřeje a promění se v páry, které přes druhou studnu by měly jít na povrch a sloužit jako zdroj energie. Zatím, petrotermální energie není dost zisková, ale v budoucnu se situace může změnit.