Zajímavá fakta o medúzech

Řecké hrdinové muži pod výhledem na mýtické čarodějnice Medusa Gorgona. Bude to zastavit od šoku reálné a zároveň největší medúzy na světě - ARCTIC CYANIA? Naučte se pravdu o gigantickém medúzi, jejich velikosti a životním stylu, stejně jako o šancích setkání s nimi v přírodě.

První místo: Arktická cyanie - dlouhá zvířecí planeta

Arktická cyanie je největší medúzy na světě. To se také nazývá Cyania chlupatý a lev. Délka osvědčené arktické cyanie dosáhne 37 metrů, což z něj činí nejdelší zvířata na planetě. Současně, průměr kopule v takovém "Medvale" je 2,5 metru a světlé zbarvení těla z něj činí nespornou královnu námořních hloubek.

První místo: Arktická cyanie - dlouhá zvířecí planeta

Vítěz nejdelšího těla preferuje studenou vodu bílé, Kara a Barents moří, i když často sestupuje do zeměpisné šířky Bostonu a severního Portugalska. V roce 1870 vyšli obyvatelé jednoho z vesnic na břehu zálivu Massachusetts, aby shromáždili rybu vlevo na písku po bouři, a objevil obětované moře obrovského Medusa.

Měření zvířat ukázala:

 • 120 stop (36,6 m) - délka osvědčené;
 • 121,4 stop (37 m) - plná délka od horní části top tipů.

Dokonce i modrá velryba nedosáhne kyanickému rekordéru 3,5 m!

Co jíst obří medúzy

Co jíst obří medúzy

Bliká se zelenkou lehkou kopulou cyanií blíže k okrajům maloval burgundsko a rozděleno do 16 lopatek. Četné chapadla zvířecího úseku nad kopulí nedbalé růžové smyčky. .

. Její kořist se stává neopatrným rybem, chapadly pro řasy, stejně jako Plankton a další medúzy. Koho Cyania se nedotýká, takže je to mladá treska a piků. .

. Národní geografická společnost v USA zvažuje kyanové potenciálně smrtelně, i když případ smrti z jeho jedu byl zaznamenán pouze jednou.

Druhé místo: Nomura Bell - žlutý obří ze žlutého moře

Druhé místo: Nomura Bell - žlutý obří ze žlutého moře

Kanihi Nomura, zoolog a zároveň ředitel rybolovu japonské prefektury Fukui, zmatený tím, že ucpal sítí dresy, nalezené a popsané tento pohled v roce 1921. . Druhým názvem je obří - Lev`s Mane.

Chapačky mají malé, ale hmotnost jedné kopie dosáhne 200 kg. V roce 2009 se v blízkosti břehů Japonska obrátil rybářské plavidlo, jehož posádka, která bojovala s Nomurovem, naplněnou sítí. .

Co hoří zvon Nomura a jeho protějšek

Medusa je pomalá a trapná, chytila ​​je, že je těžké udržet. Takže musíte jednat paralyzující jed, pěstovat řezné buňky s válcovaným závitem harpuonem uvnitř. Když obal nebo ryby se týká drobného výčnělku v blízkosti takové buňky, nit se okamžitě zapadá do boku a injikovaný jed.

. Jiné látky ve složení jedu ovlivňují nervový systém, paralyzující planktonovou maličkost a způsobují těžkou bolest v mořských savcích a člověka

Třetí místo: Chrysora - jemná a hořící krása

Třetí místo: Chrysora - jemná a hořící krása

Chrysora si vybral východní a západní regály severoamerického kontinentu. Její kopule dosáhne průměru měřiče, namalovaný v pískové barvě s tmavými radiálními pruhy. Z okrajů kopule visí 24 tenkých řezacích chapadel do 5 m dlouhé. Kolem úst, umístil na spodní straně kopule, stále 4 chapadla, svěží, jako by boa z peří. Všechny dohromady se podobá dámské klobouk se stuhami.

Druhý název podvodní krásy - mořská kopřiva. Stejně jako rostlina stejného jména, chrysorad ostře, bolí, ale ne dlouho. .

Jak migrace chryzora

Existuje názor, že medúza je plovoucí pouze. Nicméně, oni se snadno pohybují, kde chtějí, získávají vodu pod kopulí a házet ho silnými šoky. Tento způsob pohybu se nazývá reaktivní.

Chrysoras dělat vícedenní moře cestování při hledání těžby: Velice medúzy a Planktonu. . Proč se chrisory chová, že se ještě musí učit.

Čtvrté místo: fialová pruhovaná medúza

Čtvrté místo: fialová pruhovaná medúza

Tento vzácný stvoření žije mimo pobřeží Kalifornie. Průměr jeho zvuku dosáhne 70 cm, délku tenkých okrajových chapadlů - 2 m. V mládí medúzy bezbarvý, to je zdobeno sotva nastínil tmavé pruhy a Kant na okraji kopule. S věkem se proužky stanou zářivě hnědou a Meduza sama získává bohatý inherbird.

Popáleniny aplikované s fialovým pruhovaným medúzy nejsou fatální, ale nepříjemné, jako by hit. V roce 2012, 130 rekreantů na pláži zálivu Montereyho bylo zraněno od setkání s četnou skupinou mladých, a proto špatně rozlišitelné ve vodních zvířatech.

?

Medusa nemá jeden vnitřní orgán. Jejich maso je dvě řady buněk, je mezi nimi silná vrstva středové látky, což je 98% vody. Jellywood je vyroben z tekutého skla.

Buňky rozdělují všechny práce těla. Některé produkty toxiny, jiní výroba trávení, jiní jsou zodpovědní za citlivost. Existují buňky, jejichž povinnosti zahrnují provozní obnovu želv a jiných predátorů částí těla. Ale protože buňky jsou pouze dvě vrstvy, přes medus můžete vidět obecné obrysy objektů.

Páté místo: Černý moře Cornerot

Páté místo: Černý moře Cornerot

Pro Středozemní a černé moře je to největší zástupce medúzy. Průměr zvonu dosahuje 60 cm, hmotnost - 10 kg. . .

Cornerhotes jsou špatně, protože na jejich transparentním bezbarvém těle je jediná malovaná oblast - fialová převýšení. Plaveci detekují medúzy, když se dotknou plovoucí želé. Pro většinu lidí je toto zvíře bezpečné a pouze silné alergie reagují na jeho měkký dotek rozptylem.

Zajímavá fakta o medúzech

Vision, pověst, chuť není o medúzy. Příliš primitivní nervový systém. Nicméně, námořníci si už dlouho všimli, že před bouří zmizí kořen, odjel od břehu.

. .

. Nyní se zařízení "ucho medulyfish" objevilo v obzáření námořníků, což je předem zřejmé.

Největší světová jellyfish Cyania a její menší sestry - jeden z nejkrásnějších obyvatel oceánu. Pomalu a záhadně tanec v tloušťce slané vody stovky milionů let. Během této doby získali jemné barvy, hořící jedy a nejlepší slyšení. Zoologové jsou však jisti, že ne všechny tajemství transparentních krás jsou odhaleny.

Zajímavá fakta o medúzech

 1. Tělo medúzy je asi 98% sestává z vody.
 2. Některé typy plemenných mellyfish.
 3. .
 4. Navzdory své zjevné křehkosti žijí medúza v hloubce deseti kilometrů pod povrchem vody.
 5. Některé akvaristy v Japonsku jsou uchovávány v jejich akváriích medúzy, stejně jako v této zemi, je věřil, že pozorování hladkých a monotónních pohybů medúzy přispívá k ujištění nervového systému.
 6. Cena, nebo moře vosa, plave rychlostí asi dva metry za sekundu a obsažené v těle středního jednotlivého jedu může za pár minut zabít více než padesát lidí. .
 7. Největší medúzy na světě - arktický obří medúzy. Velikost domů největšího zjištěného jedince byla více než 2,28 metrů a délka osvědčené bylo více než 36 metrů.
 8. V jezeře Medusz na skalnatém souostroví, který v Pacifiku žije asi dva miliony těchto tvorů, navzdory skutečnosti, že velikost jezer představuje pouze asi 160 o 460 metrů.
 9. Jellyfish se nachází ve všech oceánu bez výjimky.
 10. Některé typy medúzy v asijských zemích jsou jedeny.
 11. V současné době je známo asi tři tisíce typů medúzy, ale pravidelně otevřete všechny nové druhy.
 12. Vědci věří, že medúza se objevila na Zemi mnohem dříve než dinosaury.
 13. .
 14. Medusz nemá plíce - dýchají celý povrch těla.
 15. Jellyfish 24 Eyes.
 16. Medusz nemá žádný mozek, ale mají dvě nervové systémy.
 17. Medusa jsou schopni nezávislého pohybu, sání vody a pak ho házet zpátky, ale většinu času se po.
 18. Chapadla jedovatých medúzy zůstávají nebezpečné po dlouhou dobu, a to i po vyplácení medúzy.
 19. Některé typy medúzy jsou schopny vyrábět až 45 tisíc larv-plovoucí za den.
 20. Medusa stále ze středověku se používají v medicíně.