Ježek

Hedgehog: popis

Ježci jsou malá roztomilá zvířata, která jsou obeznámeni se všemi dětmi. Zároveň není nutné jít do pole nebo v lese, aby je viděl. Docela často, oni lze vidět na nádvoří soukromého domu nebo v oblasti venkovské oblasti. Nejvíce zoufalé osoby se mohou snadno splnit v městech.

Hedgehog: popis

Populace a postavení formuláře

Jerzy představují rodinu Emananu a oddělení insektivores. Jsou to nejoblíbenější postavy dětských děl, stejně jako karikatury. Zvíře má dostatečně hustou postavu, která je pokryta ostnatými jehly, mezi kterou vzrůstají vzácné chlupy. Jako pravidlo jsou ježci se zhroutí do míče v případě nebezpečí, což je možné díky horní vrstvě kůže, která je schopna významně protáhnout.

Vzhled

Konečně

Ezhi jsou malá zvířata, jejichž váha zřídka přesahuje 1 kilogram. Ústí na ježek lehce prodloužené, uši jsou relativně malé a ocas je dost krátký. Nos není velký, černý, vždy mokrý a lesklý. Zvíře neustále ho pokrývá do různých norků a jámy, při hledání potravy. Hlava je poměrně velká, klínovitá, s prodlouženým oddělením obličeje. Horní čelist má 20 ostrých a pěkných zubů, zatímco na dolní čelisti je 16 ze stejných zubů. Horní frézy jsou umístěny mírně od sebe, ve srovnání se dnem, takže spodní frézy vstupují mezi horní mezery.

Končetiny pro erochis krátké a tenké, vzadu o něco delší než přední. Tlapky jsou vyzbrojeny pěti prsty s ostrými drápy tmavého stínu. Na zadních nohách jsou střední prsty poměrně dlouhé, což umožňuje Ježci zbavit se krvavého hmyzu, preferring se usadit mezi jehly. Ocas je tak krátký, že je téměř nemožné vidět pod stodolami, které pokrývají téměř celé tělo.

Ošklivé obyčejné, stejně jako jiné odrůdy, jehly nejsou tak dlouhé, ale rostou v různých směrech, zatímco na hlavě tvoří něco jako Probor. Pokud jste udělali upozornění na barvu, jehly se zdají být špinavé šedé, jako by se smíchaly s prachem. Ve skutečnosti je barva chaotická, střídající se, otočení z tmavé až po jasnější odstíny. Uvnitř každé jehly je dutina naplněná vzduchem.

Jehly mohou být porovnány s konvenčními vlny, protože jejich tempo růstu je téměř stejný. Čas od času se jehly vypadnou a na svém místě rostou nové jehly. Proces moltování je pozorován 2krát - na jaře a na podzim zároveň ne více než 30 procent jehlaček pro toto období. Kdyby měl zajištění všechny jehly, znamená to, že s něčím byl nemocný.

Zajímavé vědět! Každá jehla je opatřena svalovým vláknem, což umožňuje Ježek buď zvýšit jehly, nebo je vynechat, v závislosti na současné situaci.

Zpravidla, oblast břicha zvířete, stejně jako hlava hlavy, částečně není pokryta jehlami a pokryté hustou srstí tmavého odstínu, s přítomností šedých, nažloutlých nebo hnědých tónů. Některé druhy zahrnují přítomnost lehčích odstínů, na pozadí hlavní, tmavší barvy.


Chování a životní styl

Ježek

Hedgehogy jsou zpravidla loví s nástupem soumraku a během dne jsou v jejich útulcích, které jsou reprezentovány keři, prohloubení v zemi, malé jeskyně, včetně nonland, které byly ponechány na jeden nebo další důvody "Majitelé". Průměr soketu je asi 25 cm, zatímco jeho dno je lemováno suchou trávou, listy nebo mechem.

Zajímavý okamžik! Různé parazity se často objevují v hrdinech mezi hřbicemi. Vědci v takových případech použijí vědeckou definici: Je to hodinová, která je spojena s počtem parazitů, které jsou shromažďovány za živým plotem během 1 hodiny při pohybu na lesní houštiny.

Navzdory tomu jsou ježci považovány za poměrně čisté zvířata, která neustále monitorují čistotu jejich kožešiny a bahna. Na hrudi a na žaludku je Hedgehog kožešina olizuje pomocí jazyka, ale s hřbetem mnohem obtížnější. Vyčistit hřbety z různých krvavých hmyzu, ježci používají dlouhé průměrné prsty svých zadních končetin. Navzdory tomu nejsou Hedgehogy vždy schopni se zbavit všech parazitů.

Aby se zvíře zbavili nepříjemných škůdců, často bere kyselé lázně, spěchající v nepořádku padlých plodů. Kvůli tomuto zvyku bylo stanovisko posíleno, že ježek jen zbožňují jablka, a ve skutečnosti jsou pro ně naprosto lhostejní, protože jsou masožravá zvířata. Pro lovu ve tmě, Příroda udělila hrdiny nádherné vůně a vynikající slyšení, zároveň, vize hrdinů je vyvíjena slabě, což je ve skutečnosti tak důležitá v noci.

Na jednu noc jsou tato zvířata schopna překonat asi 3 kilometry hrubého terénu. Navzdory dost krátké nohy se Ježie mohou pohybovat rychlostí až 3 metry za sekundu, překonat malé překážky v podobě padlých stromů. Pokud je cesta obvyklým proudem nebo dokonce řekou, pak to není problém pro hrdiny, protože jsou krásně plavání.

Důležitý okamžik! Každé zvíře, zejména samci, jsou majitelé určitého území, které odvážně chrání od svých potravinových konkurentů.

Ježek

Ježci jsou charakterizováni jako dobromyslně, milující zvířata milující, i když mohou snadno dát zpětnou vazbu svým pachatelům. Pokud se něco nelíbí něco, začne hlasitě chytit, a v extrémním případě se snaží skočit na jeho pachatele, pít do něj s ostrými jehly.

Pokud takové žaloby nevedou k požadovanému výsledku, ježek se změní na ostnatý míč, naprosto nepřístupný pro mnoho svých nepřátel. Držení o ostrých jehlicích, mnoho začne pochopit, že to není jejich kořist a ztrácí hrdinu veškerého zájmu. Poté, co nepřátelští hity, ježek se rozvíjí a pokračuje ve svém pohybu vpřed, jako by nic nebylo.

S nástupem podzimu spadají Hedgehogs do režimu spánku, což trvá téměř půl roku, ale před tím, než se bude snažit vytočit, alespoň 0,5 kg nadbytečné hmotnosti. Být ve stavu anabiózy je jeho tělo ochlazeno na teplotu +1,8 stupňů, při teplotě tepu ne více než 20-60 úderů za minutu. Probuzení na jaře, ježci jdou lov, když okolní teplota dosáhne teploty plus 15 stupňů.

Jako pravidlo, ty ježci, kteří žijí v chladných zimách, jsou hibernované. Hedgehogy žijící v teplejších klimatických podmínkách zůstávají v průběhu roku aktivní. Přítomnost hrdinů ve svých stránkách lze nalézt na zvláštním hluku vycházejícího z jejich rodiny. Hlasitě odfrkli a hlasitě kýchají a mladí lidé mohou zvonit jako píšťalka nebo na kachny.

Důležité zapamatovat si! Mnozí argumentují, že ježci jsou ty zvířata, která mohou být uchovávána doma, i když ve skutečnosti to není tak docela.

Za prvé, to je způsobeno tím, že ježci neopouštějí na trénink, a za druhé, dávají přednost vedení nočního života. Pokud je Hedgehog vydán přes noc z buňky, přinese spoustu nepříjemností, protože to bude neustále utrhnout, kýchat, a také ohřívat nohy na podlaze, což je v době zvýšeno v noci. V důsledku toho můžete zapomenout na obvyklou dovolenou.

Nestojí za to, aby to bylo doma toto zvíře je také proto, že ježci jsou nositeli velmi nebezpečných onemocnění. V jeho páteře mohou žít encefalitické klíšťata, které na prvním pohodlném případě bude zasahovat do domácích zvířat na domácích zvířatech.

V tomto ohledu se nedoporučuje přivést hrdiny do domu, ale je dovoleno se zaměřit na zahradnický a zahradní pozemek. .


Kolik ježků žije

Ježek

Čalouněný v přírodním prostředí, ježci jsou schopni žít ne více než 5 let kvůli skutečnosti, že mají dost nepřátel. V obsahu za podmínek zajetí se tento termín může zvýšit o 2 krát, a dokonce 3 krát.

Sexuální dimorfismus

Je téměř nemožné rozlišit muže od ženy, protože mají stejnou barvu těla a stejnou postavu. Jediný rozdíl je samci větší samice a více váží, i když odstavť.

Typy nepřítele

EZHI představuje 16 druhů, které jsou distribuovány 5 rodičů této rodiny.

Africké ježky

Ježek

 • Belloruhiy.
 • alžírský.
 • Jihoafričan.
 • Somálský.

Eurasijské ježie

Ježek

 • Amur.
 • Východoevropano.
 • Obyčejný.
 • Jižní.

Udělejové ježie

Ježek

 • Ježek Eared.
 • Hedgehog Oil.

Stepní hedgehogs

Ježek

Reklama • Kadam

 • Hedgehog Daursky.
 • Ježek Čínština.

Dlouhé hry

Ježek

 • Etiopský.
 • Tempeed.
 • indický.
 • Apodal.

Kde žijí ježci

Ježek

Ježci se nacházejí téměř všude, v Evropě, stejně jako na britských ostrovech, v Africe a v Asii, včetně na území Nového Zélandu, i když tam byly dodány. Navzdory skutečnosti, že pozůstatky těchto zvířat se často nacházejí na území Ameriky, v naší době nejsou nalezeny v Americe. Žijí v jihovýchodní Asii, v Madagaskaru, stejně jako v Austrálii.

Na území naší země existuje 5 typů hrdinů:

 • Ježek obyčejný, obývá severně od Evropské části země.
 • Hedgehog South se nachází v Kavkazu, stejně jako v jiných, teplejších regionech.
 • Hedgehog Amur je obyvatel Dálného východu.
 • Hedgehog Daursky. Habitat je účtován v transbaikalia.
 • Hedgehog Eared je považován za typický zástupce jihovýchodních oblastí naší země, i když se nachází také na západě Sibiře, v Tuvě a na Kavkaze.

Pro své živobytí, ježci si vybrali úseky smíšených lesů, lesních pásů, stejně jako roviny s množstvím bylin, zarostlé stepí a záplavy. Některé odrůdy se cítí pohodlně v podmínkách pouštní a polo-pusté. Proto taková malá pichlavá zvířata lze nalézt všude, s výjimkou jehličnatých lesů a mokřadů.

Tato jedinečná zvířata lze nalézt v blízkosti bydlení osoby, v zahradních sekcích soukromého majetku, stejně jako v parcích, v opuštěných zahradách, v letních chatách, na okraji měst, na polích vysazených zrnitými plodinami. .

Co jsou potraviny

Ježek

Jerzy představují oddělení insectivores, i když ve skutečnosti mohou být považovány za všežravé zvířata. Základem jejich stravy je bezobratlové reprezentované různým hmyzem, jejich larvami, housenkami, slimáky, šnekem a t.D. Páteř prakticky nejí, ale někdy napadají žáby a ještěrky, když jsou ty ve stavu nádobí.

Je důležité vědět! Je nemožné krmit mléko, pokud se usadili na zahradnické oblasti, protože nepředstavuje žádný přínos pro dospělé, ale pouze škody.

Hedgehog pro použití půjde kus vepřového masa, hovězího nebo kuřecího masa, stejně jako syrové vejce. Nebuďte ježci, aby poskytli suché kočičí nebo krmivo pro psy, ze kterých mohou mít tato zvířata problémy s prací gastrointestinálního traktu.

Na myši ježka, prakticky nejsou lovit, stejně jako dospělé peří, i když je to možné, vždy darovat malými kuřat nebo vejci, pokud se zjistí na Zemi. . Kromě všech druhů hmyzu a jejich larv, ježek zředí své dietní houby, bobule, ovoce, žaludy, různé kořeny a t.D., I když nepředstavují základ diety.


Reprodukce a potomky

Ježek

S příchodem jara, kdy se ulice zahřívá a ježci se začínají probudit, začíná jejich manželství. Během tohoto období se muži chovají velmi agresivně ve vztahu k sobě navzájem. Uspořádají bojy za správnou ženskou ženu. Zároveň se kousnou navzájem, a také hlasitě snort, snaží se vyděsit další konkurent. Ten, kdo se podařilo vyděsit své soupeře, začíná se starat o ženu. Po oplodnění, samice stanoví své budoucí potomky na jednu a půl měsíce. Před vznikem potomků je Hedgehog kopat díry nebo používá hotový, vhodný.

Norové odrazy a dno suché trávy a listy jsou naskládány na něj. Objevuje se na světle od 3 do 8 otvorů, i když je to většinou 4 mladý, kdo nevidí nic, co by nic slyšela, nemají zuby a nemají jehly. Několik hodin po narození, jehly se objevují u dětí. Nejprve jsou měkké a naprosto bezbarvé, ale do 24 hodin se stávají tvrdým a ztmavnou. Po 2 týdnech mají skutečný kryt jehly. Do této doby již začínají vidět a slyšet.

Pro 1 měsíc, ženské krmí s mlékem a chrání je před potíží. Když je detekována díra, pokud se žena cítí nebezpečí, bude to trvat stejným způsobem do jiného, ​​bezpečnějšího místa. Za 2 měsíce věku, ježci se stávají absolutně nezávislými a podzim opustí jejich rodné hnízdo. O rok později, na příští jaro, budou připraveni reprodukovat.

Přirozené nepřátelé

Ježek

Bohužel, v přirozeném prostředí, obrovský počet nepřátel, takže jehly chráněny, ale ne vždy. Někteří dravci se naučili lovit tyto zvířata, konfrontovat je do vody. Jakmile se ježek rozvíjí, okamžitě mají dost. Pro některé dravé ptáky nejsou hřbety bariérou.

Důležitý okamžik! Ježci žijící v blízkosti bydlení osoby mohou trpět útokem na velké plemena psů, stejně jako nefree psů.

Populace a postavení formuláře

Ježek

Pro všechny typy hrdinů, kromě čínštiny, neohrožuje zánik, takže jsou přiděleny status "způsobuje nejméně obavy". Pokud hovoříme o celkovém počtu hrdinů, pak je toto číslo zcela působivé mluvit alespoň některé problémy. Navzdory skutečnosti, že některé z nich se ukáže být v drápech nebo v zubech predátorů, nemá vliv na snížení celkového počtu zvířat.

Jersees jsou považovány za velmi zajímavé živé bytosti, které přinášejí mnoho environmentálních výhod. To jsou hygienické panely zelených výsadby, zahrad, zahrad a polí, protože zničí mnoho škodlivého hmyzu. Proto si ježhogs zaslouží chránit je. . .

Konečně

Ježek

Navzdory tomu, že je nežádoucí, aby obsahovalo ve svém domě, mnozí by se chtěli vyzkoušet, nedívají se žádnou opatrnost a doporučení. Bohužel touha mít nějaký druh jedinečného zvířete doma, aby to nebylo jako všichni ostatní, je to tak velké, že každá rada je ignorována. Za prvé, nikdo konkrétně pro to, jako jsou psy nebo kočky, nekonečná, takže můžete najít podobné zvíře na trhu. Navzdory zdravému vzhledu bude takový mazlíček vykazovat veterinární lékař, i když málo z nich ví, jak se obrátit na ježky. V tomto ohledu je třeba poznamenat, že existuje poměrně málo šancí, že má zcela zdravé zvíře, a pokud považujete za to, co jsou choroby Ježci převedeny, ne.

Ježky jsou navíc soběstačné zástupci fauny a cizinci nepotřebují. Kromě toho vedou noční život, takže můžete zapomenout na sen. Ježci se nikdy nepřidávají a jsou docela hlučné mazlíčky, pokud má někdo dost odvahy. Není nutné počítat s tím, že ježek se stane společníkem a opravdovým přítelem, protože je snazší trénovat krokodýl nebo hippopotamus než Hedgehog, i když můžete uvést ty, kteří se podařilo dosáhnout z ježie vykonávajícího Některé příkazy nebo triky.

Pro ty, kteří chytili živý plot a nevědí, co s tím dělat, můžete poradit jednoho jediného - vzít a pustit. Takže tam budou méně problémů, a to jak pro ježek, tak pro ten, kdo ho chytil. Ačkoli koncept "vydání ježek" má své vlastní nuance. Skutečnost je, že zatímco v přirozeném prostředí spadají ježky do hibernace. Přežít zimní, musí získat dostatek hmotnosti. Pokud se toto zvíře pronásleduje mezi léto, bude mít Ježek čas na zásobování živin složek a snadno přežít tvrdou zimu. Pokud ježhog nemá čas získat další váhu, pak je nepravděpodobné, že bude žít na jaře. V tomto případě bude zvíře muset opustit zimu doma, ale nic dobrého nebude fungovat od tohoto větru. Za prvé, ježek není nutný spadnout do hibernace, protože v bydlení osoby je vždy teplá a útulná, takže se bude probudit celou zimu. Ano, bude ho používat a nebude se obrátit na míč, pokud je to blíže. A jinak je nepravděpodobné, že by bylo schopno získat skutečný mazlíček, který miluje a zbožňuje svého mistra jako pes.