Ekologické katastrofy ruska a světa

Ekologicky šetrné katastrofy se vyskytují po nedbalosti lidí, kteří pracují v průmyslových podnicích. Jedna chyba může stát tisíce lidských životů. Bohužel, environmentální katastrofy se vyskytují poměrně často: to je únik plynů, rozlití oleje, lesní požáry. Promluvme si více o každém katastrofálním případě.

Environmentální katastrofy 2020

Environmentální katastrofy 2020

Hurikán laura

Hurricane "Laura" se zhroutil v Atlantiku 27. srpna 2020. Vyšel na pobřeží Louisiana. V důsledku toho zemřelo asi 77 lidí: 31 v Haiti, čtyři v Dominikánské republice a 42 v USA. Tento hurikán se v posledních letech stala jedním z nejmocnějších hurikánů v Americe. Maximální kategorie dosáhla 4 z 5 stupnic. Většina obětí došlo v důsledku pádu stromů doma nebo v důsledku otravy plynu z generátorů.

Ekologické katastrofy 2019

Hurikán Salley

Hurikán "Sally" nastal 11. září 2020. a trvala až do září 182020. V době přístupu k zemi byl hurikán druhé kategorie, přivedl vítr na pobřeží jižních států rychlostí 165 km / h a silné sprchy. Prvek rozbil střechy z domů, zlomil telefonní linky a zaplavily ulice.. Více než 500 tisíc obyvatel pobřežních měst tří států zůstalo bez elektřiny, v mnoha oblastech začala evakuace.

Ekologické katastrofy z roku 2018

Hurikán nezbytný

Hurikán "Tento" začal v listopadu 2020 a stal se jedním z nejvíce destruktivních hurikánů v Atlantiku. Jak se hurikán přistupuje k pobřeží Hondurasu a na severovýchodě Nikaraguy, byla vydána varování o hurikánu. Více než 10 000 lidí bylo přesunuty do útulku v Puerto Cabstone z nejbližších vesnic. Hurikán poškodil elektrické vedení a vytáhl stromy s kořeny, řídil střechu a způsobil záplavy v Puerto Cabezas. Obecně, ve všech Střední Americe, v důsledku hurikánu, nejméně 200 lidí zemřelo, včetně 74 v Hondurasu, 53 v Guatemale, 27 v Mexiku, 19 v Panamě, dva v Nikaragua a Costa Rica a jeden v Salvadorovi El Salvador.

Ekologické katastrofy roku 2017

Hurikán yota

Hurikán "yota" - výkonný atlantský tropický cyklón kategorie 5, ke které došlo v listopadu 2020. Druhý hurikán 5. kategorie, ke kterému došlo v listopadu, v celé historii pozorování (první byl hurikán z roku 1932 na Kubě). Yota způsobila vážné poškození okresů Střední Ameriky, která již byla postižena hurikánem, tohle dva týdny. Yota vznikla jako tropická vlna, která se přestěhovala do východní části Karibiku dne 10. listopadu.

Jiné ekologické katastrofy

Během příštích několika dnů se vlna stala organizovanějším a do 13. listopadu se změnila na tropickou depresi severně od Kolumbie. Po šesti hodině se deprese změnila na tropickou bouři IOTA. Zpočátku byl na bouři ovlivněn jistý posun větru, ale pohyb středu a oslabení směny umožnilo rychle proměnit v hurikánu 15. listopadu, po kterém podstoupil výbušnou intenzifikaci, stal se hurikánem 5. kategorie další den. Extrémně těžký déšť padl na většinu území Nikaraguy. Obce způsobily rozsáhlé škody a několik úmrtí. Nejméně 61 lidí bylo zabito kvůli IOTA, včetně alespoň 28 v Nikaragui a 16 v Hondurasu, mimo jiné.

Povodeň v Číně

V červenci 2020 se stala povodeň v Číně. Silné deště v jihozápadní části země vedly k nejsilnějším povodním za posledních desetiletí. . Nejméně dva lidé zemřeli, nejméně tři byli chybí. V provinciích Hubei a Sichuan kvůli kataklézám deklaroval nejvyšší úroveň meteorologického.

Ekologické katastrofy ruska a světa

Je třeba poznamenat, že v blízkosti dentální vodní elektrárny "Tři GORGES" zaznamenala nejvyšší hladinu vody za 14 let od jeho výstavby, povodeň je považována za nejsilnější v tomto regionu od roku 1981. Podle reportáže, voda ohrožena historický chrámový komplex a slavnou sochu Buddhy, která je součástí seznamu světového dědictví UNESCO.

Lesní požáry na západním pobřeží Spojených států

Lesní požáry na západním pobřeží Spojených států došlo v září 2020. Nebe nad Kalifornie, Oregon a Washington zpožděný tlustý kouř. . Začátkem září, obyvatelé Kalifornie byli chytili tzv. "Červený den", když kouř a záře z požárů stal tak intenzivní, že obloha byla malována v tmavě oranžové.

Ekologické katastrofy ruska a světa

Invaze kobylky ve východní Africe

První vlna kobylků se objevila v lednu 2020 a byla provokována botami, které na konci období dešťů přineslo anomální cyklon. Invaze blikala po celé Východní Afriku, možnost sledování pohybu škůdce nebo aktivovat boj proti němu, mnoho zemí bylo omezeno buď vůbec. Většina zemí s invazí kobylky takové měřítka se nepřijala přes padesát let.

Ekologické katastrofy ruska a světa

. OSN označuje, že invaze kobylek je nejvíce rozsáhlým po dobu 25 let pro Etiopii a Somálsko a nejhorší z těch, kteří byli pozorováni v Keni po dobu 70 let.

Lesní požáry v Austrálii

Začátek lesních požárů v Austrálii došlo v sezóně 2019-2020. To bylo spojeno se silným suchem a teplem, v důsledku toho požár se zametl od 8 do 10 milionů hektarů půdy. Požáry zabily asi 143 milionů savců, 2,46 miliard plazů, 180 milionů ptáků a 51 milionů žáby. Oheň také zachránil 27 lidí a zničil více než 2 tisíce domů.

Ekologické katastrofy ruska a světa

Povodně v Indii

Záplavy v Indii začaly 20. července. V důsledku tohoto katakléza zemřelo více než 100 lidí. Severovýchod Asam utrpěl nejsilnější. Vodní toky byly zničeny 3 tisíce vesnic v 25 z 33 států států.

Povodeň v Japonsku

Záplavy v Japonsku začaly 7. července 2020. V důsledku silných dešťových dešťových dešťů byly v centrální části země zaplaveny prefektury Nagano a Gifa. Počet obětí prvku překročil 60 lidí, desítky chybějícího. V malebné turistické zóně GIFU v důsledku sesuvy půdy a záplavy bylo zraněno téměř 1 000 domácností a 2 300 lidí zraněno, protože zničené silnice ve městě Gero, lidé byli odříznuti od okolního světa. Prefektura Kumamoto utrpělo největší rozsah.

Alex Alex

Vzhledem k hurikánu "Alex" na jihu Francie a severu Itálie byly zaplaveny celé regiony. Tisíce domů zůstalo bez elektřiny, desítky lidí jsou považovány za chybí, dva zemřeli. Na severu Itálie, dva lidé zemřeli kvůli prvkům. V provinciích, Piemont a řeka Ligurie opustila břehy, mnoho stromů bylo s kořenem, a v autonomní oblasti Valle-D `Aosta, některé osady byly odříznuty od vnějšího světa kvůli sesuvy půdy a zhroucení mostů.

Ekologické katastrofy ruska a světa

Hurikán Siara v Evropě

Zimní hurikán "Siara" padl v noci 10. února 2020 do západní Evropy, což způsobilo značné hmotné škody. Velká Británie utrpěla nejsilnější. Hurikán porušil vzduch, železniční a mořskou dopravu. Ve Francii, asi 130 tisíc domů vlevo bez elektřiny.

Ekologické katastrofy ruska a světa

Cyklón Ampan v Bengálské zálivu

Cyclone "Ampan" padl do východní Indie a Bangladéš 21. května 2020. V důsledku toho asi 14 lidí zemřelo a tisíce domů byly zničeny. Situace byla značně komplikována silným vypuknutím koronaviru v postiženém prvku regionů. V hustě obydleném indickém státě, západní Bengálsko, cyklón opustil Bengálskou zálivu s prudkým větrem na 185 kilometrů za hodinu a vlnu asi pět metrů vysoký. Silné větry otočily auta, řemenice a podpěry elektřiny. .

Ekologické katastrofy ruska a světa

Kamčatka

Masová smrt mořských živočichů v Kamčatce došlo v září - říjen 2020. Důvodem byl silný znečištění vody zpočátku nespecifikovanými jedovatými látkami. . Znečištění vody ovlivnily lidi, což způsobuje příznaky otravy.

Ekologické katastrofy ruska a světa

Hlavní verze smrti zvířat, vyjádřila Ruská akademie věd, je tzv. "Red Jízda", a to reprodukce alga dinofitů, která přidělila velký počet jedovatých látek do vody.

Katastrofa v norilsk

29. května vyskytla ekologická katastrofa u CHP-3 v Norilsku, v důsledku čítače tisíců tun paliva dostaly do nádrží a půdy. CHP-3 je jednou částí Energy společnosti Norilsk-Taimyr ".

Ekologické katastrofy ruska a světa

Ekologické katastrofy 2019

V roce 2019 se v Ruské federaci stalo mnoho zajímavých akcí, neuznávalo země a umělé katastrofy, přirozené kataklyzmy.

Nový rok do Ruska přinesl sníh laviny, a ne Santa Claus

Okamžitě tři laviny dělali mnoho neštěstí na samém počátku roku. V území Khabarovsk (lidé byli zraněni), na Krymu (spadl se strachem) a v horách Soči (dva lidé zemřeli) padlý sníh blokoval dráhu, sníh z horských vrcholů byl poškozen k turistickému průmyslu byly zapojeny silami záchranářů, které také letěly do zrady místního a federálního rozpočtu.

Voda ve velkém množství přináší neštěstí

Léto v létě v Rusku nevrátil vodní prvek. Povodně v Irkutsku Tulun, kde byly dvě vlny záplavy a záplavy. Tisíce lidí, kteří ztratili majetek, stovky domů byly zraněno, byla způsobena obrovská škoda na národním hospodářství. Řeka IIA, Oka, Ud, bílá vzrostla do desítek metrů.

Celé léto a podzim z břehů levé plné Cupid. Podzimní povodeň přinesla území khabarovsk poškození téměř 1 miliardy rublů. A Irkutská oblast "LEW" kvůli vodním prvku o 35 miliard rublů. V létě v resortu Sochi, další byl přidán k obyčejné turistické zábavy - fotografovat se utopené ulice a poslat je na sociálních sítích.

Horké letní vyhřívané četné požáry

V regionu Irkutsk, Burjatia, Yakutia, Transbaikalia a území Krasnoyarska uhasených lesních požárů, které se staly událostí nejen všecky ruské, ale také globální měřítko. Stopy ze spálené Taigy byly nalezeny ve formě popela v Aljašce a v arktických oblastech Ruska. Rozsáhlé požáry postihovaly tisíce kilometrů čtverečků, mohl by dosáhnout velkých měst, způsobil paniku z místních obyvatel.

Všechny roky 2019 byly místní pohyby Zemské kůry. Jako obvyklé, třesoucí se Kamčatka, tam byly podzemní bundy v oblasti jezera Bajkal, dlouhotrvající Irkutsk region také cítil podzemní šoky na podzim letošního roku. .

Typhoon není jen silný vítr

Typhoon "Linlin" způsobil záplavy domů v Komsomolsk-on-Amur, protože s ním Amur oblast, silné otvory přišlo k oblasti Amur. Kromě území Khabarovsk bylo zraněno Primorye a Sakhalin regionu, které byly také bez světla v důsledku deště a větru.

Nevirny Atom

Zatím, po celém světě, rozvinuté země odmítnou jadernou energii, testy související s touto technologií pokračuje v Rusku. Tentokrát byla armáda vypočtena a neočekávaná - self-hořící a detonace rakety na jaderném motoru v Severodvinsk. Při překročení úrovně záření uvedeného i z Norska a Švédska. Vojenské krky dali značku na přístup k informacím o tomto průchodu, je obtížné pochopit, co víc, radiační nebo mediální hluk.

Ekologické katastrofy z roku 2018

Strašidelné, když příroda nakupuje, a není co konfrontovat prvky. Je smutné, že lidé přinášejí situaci katastrofické, a jeho důsledky ohrožují životy nejen osoby, ale i další živé bytosti.

Trash vášně

. Spolkové a místní orgány staví mnohoúhelníky pro skladování domovního odpadu, který otráví životní prostředí, činí život v přilehlých oblastech nemožné pro občany.

. Po shromažďování veřejnosti se orgány rozhodly přenášet odpadky na jiné předměty federace. Obyvatelé regionu Arkhangelsk našli konstrukci koše figuríny a dosáhli podobných protestů.

Stejný problém vznikl v Regionu Leningrad, Dagestan republice, Mari El, Tyva, Primorsky Krai, Kurgan, Tula, regiony Tomsk, kde kromě oficiálních přeplněných polygonů existují nelegální skládky odpadu.

Arménská katastrofa

Obyvatelé města Arménské v roce 2018 zažili potíže s dýcháním. Problémy nevznikly z odpadu odpadu, ale díky práci rostliny Titanu. Rez kovové předměty. Děti za nimi, starší osoby, nejdelší ze všech dospělých zdravých obyvatel Severem Krymu se nejdelší, ale nevydrželi dopad anhydridu síry.

.

Toner Rusko

V roce 2018 byla některá území Ruské federace v dolní části řeky a jezer. Studený podzim 2018 šel pod vodní část území Krasnodar. Most se zhroutil na federální dálnici jubga-Sochi.

Na jaře stejného roku, rezonanční záplavy v území Altaj, sprcha a tání sněhu vedlo k přetečení řek řeky ob.

Last minute města Ruska

V létě roku 2018 v území Krasnoyarsk, Irkutsk oblasti a lesy spálených Yakutia a obce vzrostly a popely kryté osady. Města, vesnice a osady připomínají platformy pro natáčení filmů o post-apokalyptickém světě. Lidé bez mnoha potřeb, nechodili do ulic, a bylo těžké dýchat v domech.

V letošním roce se v Rusku vyhořelo 3,2 milionu hektarů 10 tisíc požárů, v důsledku toho 7296 lidí zemřelo.

Není nic dýchat

Zastaralé rostliny a neochota vlastníků k vytvoření čistíren odpadních vod - to jsou důvody pro skutečnost, že v roce 2018 v Ruské federaci počítala 22 měst, nevhodné pro lidský život.

Velká průmyslová centra postupně zabijí své obyvatele, kteří jsou s větší pravděpodobností než v jiných regionech trpí onkologií, kardiovaskulárním a lehkým onemocněním, diabetem.

Vedoucí kontaminovaného vzduchu ve městech - Sakhalin, Irkutsk a Kemerovo region, Burjatia, Tuva a Krasnojarské území.

A na břehu není čistý a voda nebude umýt nečistoty

Krymští pláže v roce 2018 Překvapený rekreační stroje ze špatné služby, vystrašený odpadní voda a odpadky na populárních místech rekreace. V Yalta a Feodosia, městské odtoky tekly přímo v blízkosti centrálních pláží v Černém moři.

Ekologické katastrofy roku 2017

V Rusku 2017 prohlásil "rok ekologie", takže se budou konat různá tematická opatření pro vědce, veřejné osobnosti a společná populace. Přemýšlejte o stavu ekologie v roce 2017, protože již existovalo několik environmentálních katastrof.

Znečištění

Jedním z největších životních problémů Ruska je znečištění životního prostředí v ropných produktech. K tomu dochází v důsledku postižení těžební technologie, ale nejčastěji se vyskytující nehody při přepravě oleje. Když je transportován mořskými tankery, hrozba katastrofy se občas zvyšuje.

Začátkem roku, v lednu, v zálivu Vladivostoku, Zlatý roh došlo k životnímu prostředí CHP - rozlití ropných produktů, jejichž zdroj znečištění, který není stanoven. Olejová skvrna Rozložená na území 200 kV. metry. Jakmile došlo k nehodě, Zachová služba Vladivostok ji začala eliminovat. Odborníci vyčistili území, o rozloze 800 m2, shromáždil přibližně 100 litrů směsi oleje a vody.

Začátkem února, tam byla nová katastrofa spojená s rozlitým olejem. Stalo se to v Komi republice, a to v g. Usinsk v jednom z ložisek oleje v důsledku poškození ropovodu. Přibližné poškození přírody je šíření 2,2 tuny ropných produktů o 0,5 hektarů území.

Třetí ekologická katastrofa Ruska týkající se ropného úniku byla incidentem na řece Amur z pobřeží Khabarovska. Stopy byly objeveny počátkem března členy All-ruské populární fronty. "Olejová" stezka pochází z kanalizačních potrubí. V důsledku toho se skvrna pokryla 400 kV. metrů pobřeží a území řeky více než 100 kV. metry. Jakmile byla objevena olejová skvrna, aktivisté způsobili záchranářské služby, stejně jako zástupce správy měst. Zdroj úniku ropy nebyl zjištěn, ale incident byl včas včas, proto provozní eliminace nehody a shromažďování směsi průtoku oleje umožnila snížit poškození způsobené životním prostředím. Ve skutečnosti incidentu byl zahájen administrativní případ. Také užíval vzorky vody a půdy pro další laboratorní studie.

Nehody na rafinériích

. Takže na konci ledna v g. . Vzhledem k tomu, že odborníci zjistili, příčinou této katastrofy je porušením bezpečnostních pravidel. Bylo to dost štěstí, že v ohni bez lidských obětí, ale poškození životního prostředí je značné.

Začátkem února byl oheň v UFA na jednom z továren se specializací na zpracování ropy. Hasiči se zabývají odstraněním ohně okamžitě, což je dovoleno udržet prvek. Po dobu 2 hodin byl oheň eliminován.

V polovině březnu byl oheň ve skladu ropných produktů v Petrohradu. Jakmile se stalo oheň, pracovníci pracovníků volal záchranáři, kteří přišli okamžitě a začali eliminovat nehody. Počet zaměstnanců EMERCOM překročil 200 lidí, kteří se podařilo vypustit oheň a zabránit velkému výbuchu. Oheň pokryl území, o rozloze 1000 m2. Měřiče, stejně jako součást zdi budovy byla zničena.

Znečištění ovzduší

V lednu nad Čeljabinsk byl vytvořen hnědá mlha. To vše je důsledek průmyslových emisí městských podniků. Atmosféra je tak znečištěná, že se lidé dusili. Samozřejmě existují městské instanci, kde lidé mohou vidět. Některé podniky ani nepoužívají čisticí filtry a pokuty nepomáhají majitelům špinavého odvětví se začaly starat o prostředí města. Jak říkají orgány města a obyčejné lidi, v poslední době se množství emisí dramaticky zvýšila, a hnědá mlha, která obklopila město v zimě, která je potvrzena.

V polovině března se v polovině března objevil "černá obloha". . V důsledku toho město vyvinul situaci prvního stupně nebezpečí. Předpokládá se, že v tomto případě, chemické prvky ovlivňující tělo nejsou přitahovány patologií nebo nemocí u lidí, ale poškození způsobené ekologií je stále významné.
Atmosféra je znečištěná a v omsk. Nedávno existuje největší emise škodlivých látek. Odborníci zjistili, že koncentrace ethylkaptanu je překročena 400krát ve srovnání s normálními indikátory. Ve vzduchu je nepříjemný zápach ve vzduchu, který ani obyčejní lidé nevěděli o tom, co se stalo. Aby bylo možné učinit trestní odpovědnosti osobností vinného z nehody, jsou kontrolovány všechny továrny, které tuto látku používají ve výrobě. Ethyl merkaptan uvolňování je velmi nebezpečné, protože způsobuje nevolnost, bolest hlavy a porušení koordinace lidí.

V Moskvě byl v sýfidu vodíku objeveno významné znečištění ovzduší. Takže v lednu došlo k hlavnímu emisi chemikálií v továrně rafinérie. V důsledku toho byl zahájen trestní případ, protože emise vedla ke změně vlastností atmosféry. Poté jsou aktivity závodu více či méně normální, muskovité se staly méně stěžovat na znečištění ovzduší. Nicméně, na začátku března, některé překročení koncentrace škodlivých látek v atmosféře odhalily.

Nehody v různých podnicích

Velkou nehodou došlo ve výzkumném ústavu v Dmitrovgrad, konkrétně instalaci reaktoru. Požární poplach okamžitě pracoval. Provoz reaktoru se zastavil, aby odstranil problém - únik oleje. Před několika lety bylo toto zařízení zkoumáno specialisty a bylo zjištěno, že reaktory mohou být stále používány asi 10 let, ale pravidelně se vyskytují mimořádné události, protože jsou k dispozici radioaktivní směsi do atmosféry.

. 232 záchranáři a speciální vybavení přitahuje. Příčinou tohoto incidentu bude pravděpodobně unikat cyklohexan. Ve vzduchu klesla škodlivé látky.

Ekologické katastrofy Ruska 2016

V roce 2016 se v Rusku v roce 2016 stalo mnoho velkých a malých katastrof, což dále zhoršilo stav životního prostředí v zemi.

Katastrofa aquatorium

Za prvé to stojí za zmínku, že na konci roku 2016 v Černém moři došlo k rozlití ropných produktů. Stalo se to v důsledku úniku oleje ve vodní oblasti. V důsledku tvorby spotu palivového oleje zemřelo několik desítek delfínů, populace ryb a jiných mořských obyvatel. Proti tomuto incidentu vypuklo velký skandál, ale odborníci tvrdí, že škoda není příliš obrovská, ale poškození černého mořského ekosystému je stále aplikován a to je fakt.

Dalším problémem došlo během transformace Sibiřských řek do Číny. Vzhledem k tomu, že ekologové říkají, pokud změníte režim řeky a nasměrujete je do Číny, ovlivní fungování všech regionálních ekosystémů. Nejen říční bazény se změní, ale také mnoho typů flóra a živých láků zemřou. Poškození bude aplikováno a příroda umístěná na pozemku, velký počet rostlin, zvířat a ptáků bude zničena. . .

V blízkosti Anapy v obci utashového oleje unikla ze starých jamek, které již nejsou používány. Velikost půdy a znečištění vody je asi tisíc čtverečních metrů, stovky vodních ptáků zemřely. Na Sakhalin, více než 300 tun ropy se rozbilo do Uralk Bay a řeka Gilyau-Abanuna z nefungujícího ropovodu.

Skeil Města

Kouřové kluby a mohl - další problém některých ruských měst. Je primárně charakteristická pro vladivostok. Zdrojem kouře je odpadky. To doslova nedává lidem dýchat a vypadají různá respirační onemocnění.

Obecně platí v roce 2016 několik velkých environmentálních katastrof v Rusku. Eliminovat jejich důsledky a obnovit životní prostředí životního prostředí, nezbytné velké finanční náklady a úsilí zkušených specialistů.

Jiné ekologické katastrofy

Docela často, nehody a výbuchy v průmyslových podnicích. Takže v roce 2005. V čínské továrně došlo k výbuchu. Velký počet benzenů a keriformicates dostal do. Amur. V roce 2006. V podniku "Himprom" došlo k 50 kg chloru.. V roce 2011. V Chelyabinsku se na vlakové nádraží stalo únik bromu, která byla přepravována v jednom z vozů nákladních vlaků. V roce 2016. Na chemickou továrnu v Krasnouralsk byl zapálení kyseliny dusičné. V roce 2005. Mnoho lesních požárů se stalo z různých důvodů. .

Ekologické katastrofy ruska a světa

Aral Sea Catastrophe

Jedním z ekologických katastrof je významnou ztrátou vody Aralského moře, jehož úroveň klesl o 14 metrů po dobu 30 let. To bylo rozděleno do dvou zásobníků a většina mořských živočichů, ryb a rostlin vysídlených. Část Aral Sea Suchý, pokrytý pískem. V této oblasti je nedostatek pitné vody. A dokonce se pokusil obnovit vodní plochu, existuje vysoká pravděpodobnost smrti obrovského ekosystému, který bude ztráta planetárního měřítka.

Ekologické katastrofy ruska a světa

Další katastrofa došlo v roce 1999 na hydroelektrické stanici Zelenchuk. V této oblasti došlo ke změně řek, přenos vody a množství vlhkosti bylo výrazně sníženo, což přispělo k poklesu populací flóry a fauny, Elburgan Reserve byla zničena.

Jeden z globálních katastrof se považuje za ztrátu molekulárního kyslíku obsaženého ve vodě. Vědci zjistili, že za posledních půlstoletí tuto hodnotu klesl o více než 2%, což ovlivňuje mimořádně negativní ve státě světového oceánu. Vzhledem k antropogenním účinku na hydrosféru je pozorován pokles hladiny kyslíku v teplotě blízké povrchu.

Úkorný účinek na vodní plochu má znečištění vody plastovým odpadem. Částice vstupující do vody mohou měnit přírodní prostředí oceánu a mají extrémně negativní dopad na mořské obyvatele (zvířata vezmou plastu pro potraviny a mylné chemické prvky). Některé částice jsou tak malé, že si nemohou být všimnout. Zároveň mají vážný dopad na environmentální stav vody, a to: provokovat změnu klimatických podmínek, akumulovat v organismech námořních obyvatel (mnoho z nich používá osobu), snižuje oceánský zdroj.

. Někteří vědci se domnívají, že v roce 2020 může hladina vody zvýšit o dalších 4-5 metrů. To povede k nevratným následkům. Města a průmyslové podniky se nacházejí v blízkosti vody, budou zaplaveny.

Útok oleje

Rozlití ropy se stalo v roce 1994., Známý jako eferge. Bylo vytvořeno několik průlomů v olejovém potrubí, v důsledku toho bylo více než 100 000 tun ropných produktů. V místech, kde byl únik, závod a zvířecí svět prakticky zničen. Lokalita obdržela stav ekologické zóny katastrofy.

Nedaleko od Khanty-Mansiysk v roce 2003. rozbil potrubní olej. Přes 10.000 tun ropy teklo do řeky Mulmy. Zvířata a rostliny vyděly jak v řece, tak na zemi v okrese.

Ekologické katastrofy ruska a světa

Další katastrofa se stala v roce 2006. Nedaleko Bryansk, kdy se na zemi rozpadlo 5 tun oleje. Km. Znečištění podstoupil vodní zdroje v tomto poloměru. Ekologická katastrofa došlo v důsledku vzorků v palubku přátelství.