Jaký kontinent je země indie?

Jaký kontinent je země indie?

Indie - mladý stát, který se objevil na politické mapě pouze v roce 1947, kdy Spojené království poskytlo nezávislost této kolonie. Indie kultura je velmi různorodá. Buddhismus a hinduismus vznikly na svém území. Tam je také mnoho architektonických památek, včetně slavného Taj Mahal. Na jakém kontinentu bude muset letět do turisty, který se rozhodl navštívit tuto zemi kontrastů?

Indie se nachází na pevnině Eurasie v asijské části světa. Patří k regionu Jižní Asie a zabírá poloostrov Indostan. Země je přes 3,287 milionu metrů čtverečních. Km. Existuje více než 1,2 miliardy osob v Indii, a vysoká plodnost zůstává v zemi. S největší pravděpodobností, v několika desetiletích Indie předjíždí Čínu a stane se nejoblíbenějším stavem planety.

Navzdory vysoké míře ekonomického růstu zůstává stát mimořádně chudý. HDP na obyvatele je na 4000 dolarů na osobu ročně. Indie má obtížný vztah s Čínou kvůli územním sporům, ale situace s Pákistánem je ještě horší. Pákistán i Indie jsou jaderné síly, ale argumentují kvůli stavu provincie Kašmír. Bojové operace s nízkou intenzitou se periodicky vyskytují v Kašmíru, je však riziko, že konflikt se změní na místní jaderný konflikt.