Jaký druh pevniny a ve které zemi žije velká panda?

ODPOVĚDĚT:

ODPOVĚDĚT:

Přírodní stanoviště velké panda je na pevnině Eurasie a je v současné době omezena na hory západní Číny. Navzdory skutečnosti, že byly dříve distribuovány na velkých územích, moderní stanoviště Panda výrazně snížil.

Jaký druh pevniny a ve které zemi žije velká panda?
Habitat Velká panda na mapě Číny

Ačkoli velká panda je vidět v zoologických zahradách po celém světě, ve volné přírodě, žijí pouze na horských lesních pozemcích v čínských provinciích Shaanxi, Sichuan a Gansu. Jejich stanoviště není kontinuální pozemek, ale skládá se ze samostatných míst. Vzhledem k tomu, velké pandasy jedí pouze bambus, musí mít přístup k této rostlině ve volné přírodě. Potřebují konzumovat od 9 do 20 kg bambusových výhonků za den, aby získali dostatečné množství živin. Řezání bambusových lesů ničí stanoviště pandas. Čína má aktivní účast na úsilí o zachování tohoto úžasného druhu.

Přirozený stanoviště panda v průběhu času prudce poklesla, ale nikdy nebyli zvláště rozšířené. Jedná se o zvláštní zvířata, která vždy existovala v omezené oblasti a jsou v současné době považovány za velmi zranitelné. Podle fondu World Wildlife Large Pandas kdysi žil na jihu Myanmaru a Vietnamu. Tato zvířata mají velmi specifické potřeby, a jsou do značné míry schopny přizpůsobit se rychlým změnám životního prostředí, protože bambusové lesy jsou vyčištěny tak, aby osvobodily místo pro rozvoj lidské civilizace.