Mořská iguana - neobvyklý obyvatel galapagosů

Vzhledem k malému počtu těchto mořských Iguan uvedených v červené knize, jak jsou na pokraji zániku.

Exteriér Marine Iguana

Tyto zvířata vypadají opravdu impozantní: obrovská ještěrka s velkými tlapkami, korunován velkými impozantním drápy a na zádech - hřeben z nadržených desek. První dojem - prehistorický dinosaurus v miniature.

Celé tělo je pokryto hustými stupnicí, takže se zdá, že celá šelma je otřesena v brnění a hlava zdobí helmu s hroty.

Průměrná velikost dospělého mořského iguana je asi 140 cm dlouhá, hmotnost - asi 12 kg. Torzo je masivní, hlava je malá, krátká.

Ocas je velmi dlouhý a je polovina délky těla. Díky tomuto silnému ocasu je mořská iguana velmi rychle plovoucí. Také plavání nápovědy připojitelných tlapek.

Exteriér Marine Iguana
Sea Iguana (Cristatus Amblyrhynchus).

Hlavní barva těla - tmavé odstíny šedé, méně často se setkává se nazelenalým nádechem, stejně jako s červenými šplouchá, nebo implicitní rozmazané skvrny. .

Oblast Hosta Marine Iguana

V přírodě se mořská iguana nachází pouze v Galapagosových ostrovech, a více kdekoli na světě, že nebudete splňovat toto úžasné zvíře. Mořské iguany dávají přednost žít na kolegy, které dlouho byly roztrženy mořskými lvy. Schitsk se neděje, protože mořské lvi většinou preferují břehy břehu, ale Iguana, díky svým ostrým drápům, mohou žít na pobřeží s relativně chladnými svahy Skalnatých lávových ostrovů. Díky takové omezené distribuční oblasti nebyla mořská iguana ještě studována až do konce.

Oblast Hosta Marine Iguana
Mořské Iguan lze nalézt na některém z mnoha ostrovů souostroví, hlavně na pobřeží nebo v blízkosti nádrží v hlubinách ostrova.

Životní styl moře Iguan

Většinu času, moře Iguani utratí ve vodě, bez plovoucího daleko od břehu. Dokonce i dospělé těžké jedinci nejsou vymazáni o více než 100-150 metrů od Sushi. Schopen se ponořit delší než hodinu, po celou dobu se drží dýchání. To je možné díky jedinečné schopnosti zvířete: Sea Iguana může zpomalit srdeční rytmus a v případě potřeby poslat krev na dodávku základních orgánů, omezující dodávky zbytku.

Geografická poloha souostroví, nebo spíše - přítomnost velkého počtu studených proudů kolem ostrovů se stává důvodem, proč iguanam musí často jít na břeh a zahřát na slunci. Nedostatek vrstev subkutánního tuku a vykonávání ochlazených ještěrku při teplotě asi 25-30 stupňů, když je ve vodě. S pomocí drápů jsou vybrány na tmavých teplých kamenech a zmrazení, srazil sluneční paprsky.

Životní styl moře Iguan
Na břehu, ještěrky teplé na slunci, drží se na kamenech pomocí silných drápů, a díky černé barvě, aby jim usnadnili.

. Největší hloubka, na kterou byla ještěrka zaznamenána - asi 15 m. Při plavání je celé tělo vytaženo na délku, a to dělá zkroucené pohyby, jako had.

Na břehu jsou tyto ještěrky překvapivě nízko žijící, a neuvádějí žádný zájem o zvířata kolem sebe, drží malé skupiny 10-15 jedinců. Také neochotně reaguje na osobu, pokud se objeví v blízkosti - pokud rušíte odpočinek zvířete, prostě to zhroutí na stranu, ale nebude hay Skrýt. Přírodní nepřátelé jsou jen divokí psi na zemi a žraloky - v moři.

Výživa moře Iguan
Červené skvrny se objevují v manželské sezóně. .

Výživa moře Iguan

.

. Dostat jídlo, Iguana se někdy ponoří do hloubky od 10 do 15 metrů, kde odtrhnou šťavnaté stonky. Také škrábávají řasy z pobřežních kamenů pomocí ostrých zubů. S řasami v těle, ještěrky padá značné množství soli, aby se zbavil, z nichž má Iguan velmi neobvyklý způsob: kýchání a vyhodit sůl s proudem vzduchu.

Reprodukce mořského Iguana
.

Ačkoli zážitkem spravedlnosti stojí za zmínku: Někdy Iguana může chytit a jíst všechny malé mořské zvíře, ale je to velká rarita, a říká, že iguánové dravci nelze říci. Unikátní případ byl zaznamenán, když ostrohu učil mořské iguany k jídlu obyčejné jídlo - kaše, maso a těstoviny.

Reprodukce mořského Iguana

Vzhledem k malé studii mořského Iguanu nebyl zkoumán proces jejich reprodukce. Je však známo, že žijí v malých skupinách, ve kterých dominuje velký a silný muž. Má harém několika žen, se kterými hraje manželské hry jen rok. Skupina je velmi horlivě chrání své území, pro které se objeví bitvy mezi samci. Obtěžují čelo, docela jako beran, snaží se tlačit soupeře mimo sporné území.

Mořská iguana - neobvyklý obyvatel galapagosů
Mladí jedinci drží na mělké vodě. Dospělí plachtují z břehu.

Během období párování se muž posiluje barvu a je pokryta červenými skvrnami. To přitahuje nejaktivnější samice pro chov. Těhotná žena, stejně jako mnoho dalších plazů, vloží vejce do písku. Chcete-li to udělat, rozbije jámu a poštou od 1 do 3 vejce. Pak se pokládka posype teplým pískem. Vzhledem k tomu, že galapaghody se skládají především z sopečných tuff, není tak snadné najít pískové sekce, které jsou vhodné pro vejce. Proto ženy často soutěží o právu zabírat jednu nebo jinou platformu, a v procesu broušení písku je schopen zničit zdivo jiného Iguanu.

Zrání embryí se vyskytuje přibližně 3-4 měsíce, po kterých malé draci se plazí do povrchu. Po zavěšení z vajec se mladí lidé spojují s skupinou, ve které jejich rodiče žijí.