Sálavá želva - neobvyklý plaz, fotografie

Radiata želva (Astrochelys Radiata) patří do želvy oddělení, třídy plazů.

Distribuce sálavého želvy.

Sálavá želva se nachází v přírodě pouze na jižním a jihozápadním okraji ostrova Madagaskaru. Tento druh byl také dovážen do nedalekého ostrova Reunion.

Distribuce sálavého želvy.
Lucky želva (Astrochelys Radiata)

Habitat Rays Turtle.

Sálavá želva se nachází v suchých pichlavých lesích na jihu a jihozápadní Madagaskar. Habitat je velmi roztříštěný, a želvy jsou blízko zániku. Plazi bydlí v úzkém pásku asi 50 - 100 km od pobřeží. Území nepřesahuje asi 10.000 čtverečních kilometrů.

Externí známky sálavé želvy.

Tyto oblasti Madagaskaru se vyznačují nepravidelným malým srážením, na stránkách převažuje xerofytová vegetace. Sálavé želvy lze nalézt na vnitřní vysoké náhorní plošině, stejně jako na písečných dunách v blízkosti pobřeží, kde krmí převážně obilovinami a dodávány na ostrov emplace. Během období dešťů se plazi objevují na skalách, kde se voda hromadí po dešti v prohloubení.

Externí známky sálavé želvy.

Sálavá želva - má délku skořápky od 24.2 až 35.6 cm a hmotnost do 35 kilogramů. Sálavá želva je jednou z nejkrásnějších želv na světě. Má vysoký klenutý shell, hloupý tvar hlavy a sloní končetiny. Nohy a hlavu žluté, s výjimkou nestabilního, mění rozměry černého skvrna na horní části hlavy.

Výživa zářivá želva.

Brilantní skořápka, označená žlutými čarami, radiálně se liší od středu v každém temném štítu skořepiny, tedy název typu "sálavá želva". Tento "hvězdný" vzor, ​​podrobnější a komplikovanější než v souvisejících typech želv. Carapaky štíty hladké a nemají hrbolatý, pyramidální forma, jako ostatní želvy. Existují menší exteriérové ​​sexuální rozdíly u mužů a žen.

Ve srovnání s ženami u mužů, delší ocasy a vybrání plastonu pod ocasem je výraznější.

Reprodukce zářivého želvy.

Samci zářiví želvy násobí, když je délka dosažena asi 12 cm, samice, musí být delší pro několik centimetrů. V období manželství, muž ukazuje spíše hlučné chování, váhá hlavy a sniffes zadních končetin žen a cloacu. V některých případech zvedne ženskou přední okraj jeho skořápce, aby ji udržel, když se snaží uniknout. Pak se samec přesune do samice za sebou a klepe na anální oblast plastonu na ženské skořápce. Současně to zasáhne a hitů, takové zvuky obvykle doprovázejí párování želv. Samice vychází ze 3 až 12 vajec v pre-dug díru s hloubkou 6 - 8 palců a pak opustí. Zralé ženy produkují až tři vrstvy za sezónu, v každém hnízdě od 1-5 vejce. Pouze asi 82% mléčných žen násobí.

Potomci se vyvíjí po poměrně dlouhou dobu - 145 - 231 dní.

Mladí želvy jsou velikost od 32 do 40 mm. Jsou malovány ve špinavé a bílé barvě. Jak rostou, jejich skořápky si vezmou klenutá forma. Neexistují přesná data o délce zářivých želv v přírodě, je věřil, že žijí až 100 let.

Sálavá želva - neobvyklý plaz, fotografie

Výživa zářivá želva.

Želva herbivores. Rostliny tvoří asi 80-90% své stravy. Krmí během dne, jíst trávu, ovoce, sukulentní rostliny. Oblíbené jídlo - kaktus sucmation. V zajetí, zářivé želvy jsou živeny sladkými brambory, mrkví, jablky, banány, výhonky alfalfa, meloun kusy. Jsou neustále se pást ve stejné oblasti v místech s hustě nízkou vegetací. Zdá se, že zářivé želvy preferují mladé listy a střílí, protože takové potraviny obsahuje více bílkovin a méně hrubých vláken.

Sálavá želva - neobvyklý plaz, fotografie

Hrozby pro počet zářivých želv.

Hrozby pro zářivé želvy jsou plazové lýtky a ztráta stanoviště. Ztráta stanovišť zahrnuje řezání lesů a využití volné plochy jako zemědělské půdy, pro pastvu hospodářských zvířat, jakož i hořící dřevo pro výrobu dřeva. Pády vzácných želv jsou prováděny na prodej v mezinárodních sbírkách a pro použití místními obyvateli.

Při pašování, zvířata úspěšná pro asijské obchodníky, zejména ocenili jater plaz.

Na chráněných oblastech Mahafali a Antandroy, zářivých želv se cítí v relativní bezpečnosti, ale v jiných oblastech jsou chyceni turisty, pytláci. Asi 45 000 dospělých želv se prodává každoročně z ostrova. Želva je lahodné jídlo a zejména populární na Vánoce a Velikonoce. Chráněné území nejsou hlídány dost a rozsáhlé sběrné želvy pokračují uvnitř chráněných oblastí. Malagasy lidé často obsahují želvy jako domácí zvířata v pera spolu s kuřecím masem a kachny.

Sálavá želva - neobvyklý plaz, fotografie

Environmentální status sálavá želva.

Sálavá želva je vážně nebezpečí v důsledku ztráty stanovišť, neomezený úlovek pro použití na maso a prodej v zoologických zahradách a soukromých školkách. Obchodování se zvířaty uvedené v příloze I Úmluvy CITES znamená úplný zákaz dovozu nebo vývozu na hrozbu zmizení. Vzhledem k špatným ekonomickým podmínkám v Madagaskaru je však mnoho zákonů ignorováno. Množství sálavých želv je sníženo s katastrofickou rychlostí a může vést k úplnému zmizení druhu ve volné přírodě.

Sálavá želva - neobvyklý plaz, fotografie

Sálavá želva je hlídaným pohledem v souladu s Malagasy právem na mezinárodní úrovni, tento druh má zvláštní kategorii v roce 1968 africké úmluvy, a od roku 1975 je v seznamu přílohy I úmluvy CITES, který dává druh nejvyšší úroveň ochrany.

V červeném seznamu IUCS má zářivá želva kategorie "pod hrozbou zmizení".

V srpnu 2005 byla na mezinárodním zasedání veřejnosti prezentována alarmující prognóza, která bezprostřední a významný zásah lidí, populace zářivých želv, pravděpodobně zmizí z volně žijících živočichů pro jednu generaci, to je za 45 let. Byl navržen speciální program s doporučená opatření pro zachování zářivých želv. Zahrnuje povinný odhad počtu, vzdělávání místního obyvatelstva a monitorování mezinárodního obchodu se zvířaty.

Sálavá želva - neobvyklý plaz, fotografie

Existují čtyři chráněné území a tři další platformy: Tsimanampetsotsa - národní park plocha 43 200 ha, Bezan-Mahafali - speciální rezervace s rozměry 67 568 hektarů, Cap Saint-Marie - speciální rezervace - 1750 hektarů, národního parku Andohala - 76 020 Hectares a Bereny, Private Reserve 250 hektarů, Hatokaliotsy - 21 850 hektarů, severní TuLear - 12500 hektarů. V IIPHATI je centrum pro chovné želvy.