Obsah parrot jaco doma

Šedý papoušek Jaco, odkazuje na rod Psittacus, ve kterém je jediný zástupce. Získal svou slávu kvůli výjimečným schopnostem kopírovat různé zvuky a napodobovat lidský hlas.

Popis Parrot Jaco

Přírodní defilost objevil tuto papoušku slávu nejlepšího imitátora, což z něj činí populární domácí mazlíček mezi milovníky ptáků mnoha zemí. Délka tohoto papouška dosáhne 30-35 cm, rozsah křídel 65, délka křídla 22 a ocas je 8 cm.

Tento pták je mnohem větší než vlnitý papoušek v zajetí, který samozřejmě komplikuje svůj obsah. Jacob černý zobák zobák, iris oko zralé žluté pták, nohy olověné šedé. Nozdry, chyba, uzda a okraj kolem očí pokryté kůží.

Dlouhá křídla jsou dobře rozvinuté mouchy, ocas střední délky, okraj hladkého tvaru. V peří Jaco, dvě hlavní barvy - popel šedé peří s mírně lehčí hranami a purpurově červeným ocasním peřím. Vzhled ptáka lze zobrazit na vysoce kvalitních fotografiích v textu.

Popis Parrot Jaco

Typy papoušek Jaco

Délka dospělého ptáka je 30-35 cm. Průměrný rozpětí křídel 65 cm na délce každého křídla 22 cm. Dlouhá křídla mají dobře vyvinuté konce. Délka ocasu, zpravidla nepřesahuje 8 cm.

Dospělý Jaco má zakřivené černé zobáku a žluto-barevné oční pouzdro. Nohy olově šedého barvení. Charakteristika jsou kožovité nozdry a nedostatky, stejně jako uzda a oblast kolem očí. Jacoův peří je reprezentován dvěma hlavními barvami: ash-šedá a purpurově červená.

Deplect Parrot

Jaco se vztahuje na počet nejchytřejších ptáků a úroveň inteligence je srovnatelná s vývojem dítěte ve věku tří nebo čtyř let. Rysem tohoto typu papouška je schopnost nejen reprodukovat mnoho slyšených zvuků, ale i dost na opakování intonace. Podle výzkumných pracovníků, Jaco situaci snadno určuje situaci, takže výrazná slova často nesou sémantické zatížení.

Mnoho Jaco je vyučováno konverzaci ze sedmi devět měsíců, ale hnědý pohled studuje dřívější než red-smýšlející protějšky.

V přirozených, přírodních podmínkách, Dobrý den, dost často zveřejnit hlasitou píšťalku, a také křičet a stlačení, někdy doprovázet jejich komunikaci s hlasitým kliknutím na zobák. Doma - Jedná se o extrémně inteligentní a emocionální pták, který má postavu s dobrou pamětí a pozorováním.

Funkce života

Jako noc, Jaco používají nejvyšší stromy, kde se ptáci nacházejí po západu slunce. V ranních hodinách jsou papoušky rozptýleny při hledání potravy. Krmí se na Jaconu především ovocem palem, stejně jako různými semenem nebo listy, ovocem. Často pozorované "nájezdy" hejna na banánových plantážích.

Typy papoušek Jaco

V závislosti na ocasu ocasu může být šedý papoušek klasifikován se dvěma druhy a jedním poddruhem

Oblast, stanoviště v přírodě

Red-busty jaco Žije v Tanzanii a Angole. Průměrná délka těla dospělého ptáka nepřesahuje 35-37 cm. Obecné zbarvení peří světle šedé a peří z ocasní části jsou natřeny v jasně červené. Zobák black. Rainbow Oční plášť Světle šedá.

Obsah Parrot Jaco doma

Brochvostya jaco Odlévání pobřeží Guineje, stejně jako území Libérie a Sierra Leone. Průměrná délka těla dospělého ptáka není více než 29-30 cm. Tmavě šedý otvor. Ocasní peří hnědrozně červené barvení. Zobák středních velikostí, barva slonoviny, s přítomností menšího načervenalého odstínu.

Poddruh Královský nebo "Jaco Princess" je větší a tmavý. Barvení podobné drowy pohledu. Oblast stanoviště je reprezentována Gulfem Guineje.

V současné době, barevné mutace, reprezentované albinosem, knoflíky, šedo-růžovými singly, stejně jako ptáky s převažujícím bílým pigmentací jsou populární a populární.

Oblast, stanoviště v přírodě

Koupit Jaco - Tipy a doporučení

Jaco upřednostňuje usazování v oblastech s významným opakováním velkých stromů a v lesních deskách zabírajících velkých ploch. Nejčastěji, jako hlavní stanoviště, šedé papoušky vybrali husté mangrovy přes břehy přírodních zásobníků, zejména v ústech řek.

Na stromech ptáků vylézají dost nešikovně a na povrchu Země a jsou ve všech bezmocných.

Na základě klimatických a dalších rysů stanoviště, hnízdící doba obyvatelstva Jaca může mít naše letní měsíce nebo zimní období. Pokud na konci minulého století se tito ptáci setkali velmi velké a hlučné hejny, nyní jsou papoušky Jaca kombinovány do středu skupiny.

Obsah Parrot Jaco doma

Obsah parrot jaco doma

Jaco oprávněně považoval za téměř dokonalou místnost parrot. Tento pták je částečně flegmatický a v pohodlných domovských podmínkách je velmi nízký hluk. V procesu ranního a večera cvičení je šedý papoušek schopen publikovat relativně měkké a vlnky, stejně jako různorodá píšťalka.

Buněčné zařízení pro parrot

Rozměry a typ buněk pro JAC se mohou lišit v závislosti na typu ptáka, stejně jako počet jednotlivců:

 • Minimální přípustné velikosti buňky jsou 65 x 45 x 80 cm, ale pro pohodlný pobyt ptáka se doporučuje nakupovat velké velikosti;
 • Držáky silných a výkonných zobák musí poskytnout buňku, ve které bude průměr tyče alespoň 2 až 3 mm;
 • Podavače a naděje v kleci by měly být nejvíce pevně a bezpečně opravit, že zabrání jejich převrácení;
 • Velmi pohodlná je přítomnost speciální vložky do buňky vyrobené z plexiskla, nebo tzv. "Zástěru";
 • Mezi pokročilou kovovou paletou a hlavní částí buňky musí být umístěna ochrannou mřížku;
 • Klec musí být vybaven takovým typem zámku, že inteligentní a inteligentní pták nebude moci otevřít;
 • Velmi pohodlné jsou modely, které mají ve spodní části kol, které vám umožní vytvořit mobilní design.

Nezapomeňte, že různé tyčinky a větvičky by měly být vždy přítomny v kleci. To je nejlépe využíváno pro tento účel vápno, bříza, Rowan, stejně jako ovocné stromy.

Také předpoklad pro obsah místnosti je přítomnost promytého a kalcinovaného v troubě chladnější řece písku. Šedý papoušek kontraindikován i sebemenší návrhy nebo dlouhý pobyt na slunci.

Péče a obsah, hygiena

Nejdůležitějším prvkem pravidelné péče je ukázán koupáním. Jaco Velmi rád plavat, což umožňuje ptáka udržet v dokonalém stavu peří, pokožky pokožky, nadržené kryty na tlapkách a zobáku. Podavače by měly být vyrobeny z odolného plastu, keramiky nebo nerezové oceli.

Doporučuje se mít tři nebo čtyři podavače, ve kterých různé typy krmiv, voda, stejně jako hlavní minerální krmení. Je možné kartáčovat ptačí buňku podle potřeby, ale ne méně než čtyřikrát měsíčně. Nelze použít pro čištění designu a zpracování podavačů nebo chemických konzumentů a vysoce jedovatých prostředků.

Dieta - než krmení jaco

V přítomnosti šťavnatých ovoce a rostlinných plodin v denní stravě, papoušci pít velmi zřídka a dost.

Základní pravidla pro krmení papouška:

 • Hlavní krmivo by mělo být co nejblíže přírodním kanálům ve své kompozici, a je nutné zavést nové složky velmi pečlivě, postupně, malé porce;
 • Je nutné diverzifikovat přísný co nejvíce, protože monotónní výživa může výrazně zhoršit kvalitu života ptáka a stát se hlavní příčinou onemocnění;
 • Krmivo musí být čerstvá a pouze vysoká kvalita;
 • Cereální krmiva mohou být použita ve výživě, stejně jako různé druhy ovoce a bobulí, rostlinných plodin, ořechů, travnatých rostlin a krmiva pro zvířata.

Pšenice a kukuřice v suchém stavu jedí ptáka je velmi neochotný, takže zkušené šlechtitelé papoušků doporučují krmit tyto produkty v jemné formě.

Pokud se jako hlavní věc používá suché potraviny, musí být přítomna voda v buňce. V ideálním případě by mělo být filtrováno, ale voda může být použita a odolná během dne. Doporučuje se pravidelně poskytnout teplotu non-sycené vodní teploty z minerálu ptáků.

Délka života

Průměrná délka života všech papoušků přímo závisí nejen na jejich odrůdu, ale také péče, stejně jako dodržování pravidel obsahu. Navzdory tomu, že v podmínkách zajetí je schopen žít několik desetiletí, mnoho jednotlivců zemře mnohem dříve, v důsledku neopatrnosti nebo nezkušených majitelů.

Pták je schopen zemřít v důsledku non-vzhledu nebo nesprávného poskytování lékařské péče, pod vlivem elektrických a jiných domácích poranění, v důsledku nemocí v nesprávném obsahu nebo krmení, stejně jako otravy.

Papoušní onemocnění, prevence

Při zachování doma, tzv. Self-způsobení je často nemocný, důvod, proč může být:

 • nedodržení podmínek zadržení;
 • Významné mravenci ve výživě;
 • parazitická onemocnění;
 • Psychologická poranění získaná v procesu chytání ve volné přírodě.

Vlastní důkazy se týkají kategorie dostatečně složitých polyetologických onemocnění, které se vyskytují v těle těla při poruchách chování a výrazné poruchy fungování některých orgánů.

Nedokončitelná onemocnění zahrnují obezitu a zácpu. Infekční onemocnění Jaco mohou být reprezentovány paratií, aspergilózou a tuberkulózou. Kromě toho, Helminty a Pukhedy.

Reprodukce a nabídka potomků

Tito ptáci jsou komplexní v chovu v zajetí. Ale stále, v ideálních podmínkách, oni chovají. Obtížnost spočívá také ve skutečnosti, že tento typ vizuálních rozdílů mezi podlahami. Určete pouze laboratoř mono podlahy!

Vytvořit pár ptáků by měl být zaveden, uvedení buněk v blízkosti, kdyby nežijí v jednom voliéře zpočátku. Pokud mezi nimi není žádný kontakt, pak byste neměli pokračovat v trápení peří. Znamení souhlasu mezi ptáky je námluví, čištění pyrishers a jemné rekreace. Existují však případy případů, kdy se jednotlivci stejného pohlaví chovají jako ten potomstvo nepřinese.

Pokud se pár vyvinut, majitelé by měli být připojeni k buňce domu pro hnízdění. Může to být zásobník dřeva s rozměry 45x45x50 cm. Vstup musí být takový, že pouze jeden z ptáků může stisknout dovnitř. Místo piliny, dřevo kůra. Pár, který je zapojen do hnízdění, nemůže být narušen. Ptáci v tomto období jsou velmi agresivní i ve vztahu k člověku. Potřebují zajistit úplný mír.

Ve zdiva obvykle 4 bílá vejce, ve velikosti připomínající holuby. Žena nenechá zásuvky celého období posezení, které mohou trvat až do měsíce. Muž v této době je zapojen do krmení polovin.

Děti se zdají být nahé a slepé a jen o měsíc později se objeví. Pak se mohou dívat z jejich útulku. Ale celé noci a dny MILF utratí s nimi. Po několika měsících a mláďata již budou moci projít kleci. Rodiče je předávají, krmivo, učit. Během tohoto období je nutné posílit stravu vitamínů a minerálů.

Jaco není jen domácí mazlíček - to je člen rodiny. To vyžaduje pozornost ne méně než dítě. Kromě toho žijí poměrně dlouho a jsou silně přenášení separace. To stojí za to přemýšlet, než začnete takový bavlněný mazlíček.

Naučit se, jak naučit smutek

Průměrný papoušek Jaco je schopen si pamatovat a reprodukovat pořadí stovek slov. Zapamatování se provádí nejen v procesu cíleného učení, ale také při poslechu emocionální řeči. Optimální pro učení je považován za pták ve věku dva-tři měsíce.

Školení by mělo být zahájeno tvorbou přátelských vztahů s ptákem. Třídy musí být prováděny, když Jaco je v dobré lokalitě Ducha. Školení se provádí denně, ale neměl by trvat déle než čtvrt hodiny denně. Všechna slova jsou žádoucí doplnit odpovídající pohyby a akce.

Koupit Jaco - Tipy a doporučení

Obsah parrot jaco doma

Pro osamocený obsah domácnosti, nejlépe získává muže. Nejlepší je získat mladý papoušek, který je rychlejší přizpůsobení novým podmínkám obsahu. Nedoporučuje se koupit Jaco rukama nebo soukromými oznámeními.

Kde si koupit, co věnovat pozornost

Před výběrem ptáka je nutné jasně pochopit, že kuřata implementovaná v školkách musí být obklopeny neohroženými kruhy obsahujícími následující informace:

 • jméno země;
 • Umístění školky;
 • Datum narození.

Kuřecí kuřecí kuřata a mají šedé nebo tmavě šedé oči, velmi hladké vločky na nohou, stejně jako hladký zobák. Na červeném řízení ocasní peří jsou tmavě šedé konce. Správně určovat věk jaca staršího než rok a půl při hodnocení vnějších značek je téměř nemožné.

Parrot cena Jaco

Je třeba poznamenat, že v naší zemi existuje jen velmi málo zkušených chovatelů a školek tropických papoušků, takže náklady na takový pták je velmi vysoká. Handheld Occolteen Chicken je od 70 do 150 tisíc rublů. Nejdražší je dobře řečeno manuál, mladý Jaco. Náklady na takové osoby často přesahují 300 tisíc rublů.