Jeřáb

Šíření

Doména: Eukarota

Království: Zvířata

Typ: Chordovy

Třída: Ptáci

Družstvo: Ve tvaru trubice

Rodina: Zhuravlyna

Rod: Jeřáby

Pohled: Šedá Zhuravl

Šíření

Šedý jeřáb v severní a západní Evropě hnízdí, většina území Ruska až do Kolymy a Transbaikalia povodí, Severní Mongolsko a Čína. Kromě toho, malá místa hnízd je vidět v Turecku, v Altaji a Tibetu. V oblastech tundry v severní a polo-poušti na jihu není šedý jeřáb. V zimě migruje jih - ve Španělsku, Francii, severu a východní Africe, na Středním východě, Indii, stejně jako jižní a východní oblasti Číny.

Hnízda hlavně v bažinatém terénu: sticked bažiny, obklopené lesem, v zarostlé ruskými nebo rákosovými loukami, v mokřadech řek. Preferují velké izolované mokřady, ale v případě, že nedostatek těchto míst může být usazen v malých oblastech v blízkosti zemědělské půdy. Pro zimování jsou zvolená nadmořská výška, tlustá bylinná vegetace - často se usadí v blízkosti zemědělské půdy a pastvin.

Popis

Popis

Zbarvení převážně šedé, než je dobře odlišný od mrtvice a čápů. I přes rozdíl ve velikosti je snadné zmást s touhou. Na rozdíl od něj neexistují žádné zdobené peří na oko a na zadní straně hlavy, ale o stejném místě je bílá skvrna, sestupně na krku. Spodní krk šedá, bez zavěšení černého peří. Červená nahá kůže na temnotě z dálky vidět, zpravidla selže. Šedý jeřáb hlavu je podlouhlá než zkrášlení. Peří mladých ptáků je červeno-šedá, včetně na hlavě a krku, na první jaro, které dostávají malování téměř jako dospělí. Hmotnost dospělých ptáků 3.0-6.1 kg, délka 114-130, křídlo 54.0-66.0, rozsah 200-230 cm.

Typy jeřáby

Všechny druhy jeřábů lze rozdělit do tří skupin v závislosti na jejich velikosti: růst, hmotnost a křídla. První sestává z největších: japonských, indických, australských, amerických a správních jeřábů. Druhá zahrnuje opeřené střední velikosti: Sterhov, šedé, kanadské, černé a Dauri zástupci rodiny. Třetí sestává z nejmenších ptáků: krásy, ráje, černé, přeplněné a východní přeplněné karavály.

Australský Zhuravl

Typy jeřáby

Mezi všemi jeřáby jsou nejvyšší je Australský Zhuravl (Grus rubicunda). Vlastní záznam nejvyššího ptáka na světě, který může létat. Žije v Austrálii, Indonésii a Papui, Nová Guinea. Tento druh všežravý, ale především preferují hlízy některých kultur. Ve své stravě existuje také hmyz, měkkýši, obojživelníci a dokonce myši.

Japonský Zhuravl

Životní styl

Další druh sestává v první skupině - to Japonský Zhuravl (Grus japonensis). Může vážit až 9 kg, rozsah křídel dosahuje 2,5 m a výška je 1,5 m. Jeden z nejvzácnějších druhů jeřábů, který migrace a tráví léto na vodní pozemcích východní Asie. A zima ve slaných a sladkovodních bažinách Číny, Japonska a korejského poloostrově. Japonský jeřáb obvykle žije 30 let ve volné přírodě a v zajetí - více než 60 let.

Indický Zhuravl

Výživa

Indický Zhuravl (Grus Antigone) - největší zástupce rodiny, s ohledem na poměr růstu a hmotnosti. Jeho výška dosahuje 1,8 m a hmotnostních pohybů od 5 do 12 kg, rozsah křídel na 2,5 m. Žije v severní Indii, jihovýchodní Asii, stejně jako v severních regionech Austrálie.

Americký Zhuravl

Reprodukce

Nejdůležitější druhy je Americký Zhuravl (Grus Americana), který trvá několik, většinou chráněná území v Severní Americe. Jeho stanoviště se skládá z otevřených oblastí blízko velkého množství vody a vegetace. Otevřená plocha je zvláště důležitá pro vizuální detekci možných predátorů.

Vážný jeřáb

Migrace

Vážný jeřáb (Bugeranus Carunculatus) dostal své jméno kvůli jedinečnému mezi jeřáby "Sergeers" - dva dlouhé kožovité procesy. Jedná se o monogamní ptáky, které vytvářejí několik života. Po inkubační době na 33-36 dní se dvojice objeví převážně jedno kuřátko. Asi pět měsíců, bude moci létat. Oba rodiče se neustále starají o své potomci.

Šedá Zhuravl

Číslo

Druhý z hlediska počtu jednotlivců v rodině - Šedá Zhuravl (Grus Grus, nebo Grus Communis) žije v mnoha územích Evropy a Asie. Většina jeho těla síry, ačkoli záda a drtí jsou temnější než prsa a křídla. Čelo a uzda - černé a zobák světlo.

Sterch nebo bílý jeřáb

Zajímavá fakta o jeřábech

Sterch nebo bílý jeřáb (Grus leucogeranus) - endemická severních území Ruska. Ty jsou štíhlé, velmi krásné bílé ptáky střední velikosti: výška až 1,4 m, křídla rozpětí od 2,1 do 2,3 m, hmotnost od 4,9 do 8,6 kg. Je těžké rozlišovat muže od samic, protože jsou velmi podobné vzhledu. Jedinečná charakteristika sterrát je jejich ozubený zobák, který jim pomáhá chytit kluzké kořisti a jíst podzemní kořeny.

Daurgy Zhuravl

Jeřáb

Vzácný Daurgy Crane (Grus VIPIO) lze vidět ve východní Asii. Tento pták se snadno učí ve velkých kruzích nahých, červená kůže kolem každého oka. To také vyniká s břidlicovým šedým peřím, které pokrývají většinu svého těla, s výjimkou bílých hrdlo a bílé pruhy, které odvrátily od vrcholu k zadní části hlavy. Nohy dlouhé a narůžovělé barvy.

Kanadský Zhuravl

Jeřáb

Velmi početný Kanadský Zhuravl (Grus Canadensis) je běžný v Severní Americe a na Chukotce. Jedná se o střední velikosti ptáky s masivními těly a dlouhými krky a nohama. Jejich růst je asi 1,2 m, rozsah křídel na 2 m, a průměrná hmotnost 4 kg.

Černý-hladový jeřáb

Jeřáb

Černý-hladový jeřáb (Grus nigricollis) se nachází v alpské zóně. Jak jeho jméno naznačuje, horní část krku a hlava je černá, s výjimkou malých bílých skvrn u očí a červeného lyzinu. Zbytek těla je šedý, ale nohy, spodní části křídel a ocas černé.

Krasvvka Crane

Jeřáb

Nejmenší pohled je Krasvvka Crane (Anthropoidesvirgo) váží pouze 2-3 kg a jeho výška je asi 90 cm. Jedná se o migrující pták, který překonává velké vzdálenosti mezi zimováním a hnízdištěmi.

Paradise Zhuravl

Jeřáb

Paradise Zhuravl (Anthropoides Paradiseus) je také ve skupině malých ptáků rodiny. To je jeřáb s relativně velkou hlavou, tlustými krky a krásnými prodlouženými křídly peří, které se často mýlí za ocasní peří.

Benátský jeřáb

Jeřáb

Stav zranitelného zobrazení patří Benátský Zhuravly (Balearica Pavonina), která se usadila v západní a východní Africe. Výhodné stanoviště Vengeous jeřáb sladkovodní bažiny, mokré louky a okraje jezer, rybníků a řek. Kromě těchto oblastí také krmí na rýžových polích a orné půdě nedaleko od vodní půdy.

Východní vendous Zhuravl

Jeřáb

Východní vendous Zhuravl (Balerica regulorum) - znázorněná na národní vlajce a erb Uganda. A samec, a žena jsou podobná vzájemně, kromě toho, že muž je o něco více. Váží se od 3 do 4 kg, což je zvýšení od 1 do 1,1 ma a křídla od 1,8 do 2 m. Mladé jeřáby tohoto druhu, zpravidla, šedá s hnědou korunou a páteří. Dospělé peří dostávají po 12 měsících.

Černý Zhuravl

Jeřáb

Malý vzhled - Černý Zhuravl (Grusmonacha), hnízdění hlavně na území Ruské federace, již dlouho bylo naučeno. Jeho průměrná výška je až 1 m a hmotnost až 3,7 kg. Nejvýraznější vlastnost je plešatý koruna, která má černou štětinu. Počet typu je 9 500 osob. Hlavními hrozbami pro černý jeřáb jsou ztráta vody a degradace jeho zimoviště, zejména v Číně a Jižní Koreji kvůli rekultivaci země a rozvoji přehrady.

Životní styl

Žít Jeřáby Ve velkých bažinách, zejména v těch, které hraničí s korozivním polím. Tyto ptáky jsou měřeny, docela hluboce vstupují do vody, vědí, jak plavat, vysoko a krásně létat a často stoupat, popisující široké kruhy. Ty jsou inteligentní, statečné a někdy i krvežíznivé ptáky.

Od ranního rána jsou jeřáby zapojeny do hledání potravy, všechny druhy obojživelníků, malého hmyzu, červů a malých ryb. Ale stále hlavní krmivo je semena, ledviny, hlízy a kořeny.

Jeřáší velmi společenské ptáky. Course jeřáby jsou vždy velmi pravdivé. K jiným příbuzným se tito ptáci ukazují dotýká respektu. Pravda, vážné hádky někdy flash, a někteří přírodovědci dokonce tvrdí, že jeřáby jsou potrestány trestem trestu smrti. Jeřáby a opravdu tolerují nepořádek a nemají rádi hádky. Porucha klidu, varují impozantní pláče nebo zobák fouká.

Tito ptáci jsou dost hraví a někdy, v jezdci zábavy, provádět skutečný tanec s házením oblázky a hranolek. Jak již bylo zmíněno, jeřáb je velmi chytrý pták, outwit to obtížné. Například balíček vždy vystavuje stredkání, které chrání společný mír. Pokud se hejno prosil, pak před návratem na předchozí místo začíná inteligenci.

Jeřáby jsou snadno zkroceny a stávají se velmi oddanými a loajálními přáteli. Před ročním podzimním letem se tito ptáci shromažďují v určité oblasti ve velkých hejnech, odkud s hlasitými výkřiky jsou odstraněny a létají bez odpočinku den a v noci až do zimoviště. Pokaždé, když letí stejným způsobem a odchýlí se od něj pouze v případě nebezpečí. Gnobs jeřáby kolo přímo na Zemi. Samice demoliduje, zpravidla dvě vejce, která jsou založena na obou rodičích.

Výživa

Jeřáb

Jídlo na vůli závisí na stanovišti ptáků. V prioritě mají potravinový zeleninový původ: semena, výhonky, bobule, tráva. Jak jsou aktivní během dne, pak dávají přednost husté snídani. Nicméně, dieta může zahrnovat žáby, malé hlodavce, jako jsou myši, různé hmyz. Kuřata jsou častěji krmení hmyzu, protože jsou výživnější než zeleninové potraviny, ale je snazší strávit než hlodavci. A jak karavály jedí lidi? Pokud se podíváte pouze z straně vhodnosti - pak ano, maso může být jíst, i když je krutá a má specifickou chuť. Maso dutiny má velké procento tuku, takže vývar z něj je velmi svařen. Z etického hlediska se každý rozhodne, zda se tímto ptákem udělá řadu ve své stravě.

Reprodukce

Jeřáb

Pták je velmi opatrný, zejména v hnízdním období, blízkost osoby se vyhýbá, tak v hustě obydlených oblastech, zpravidla nedochází.

Okamžitě příjezdem nebo krátce po něm, jednotlivé jeřáby páry začínají manželský tanec, zabírají hnízdiště. Na rozsáhlých bažinách - místa hnízdění se vyskytují nudné aktuální nebo manželské hry, s účastí mnoha nebo několika párů.

Jeřáby hnízda z roku do roku na stejných místech, kteří občas zabírá, kdo přežil loni hnízdo. Pták je nastaven jedním párem, které jsou daleko od jiného (obvykle od 3 do 10 km, v příznivých podmínkách - pouze 0,5-1 km). Hnízdo je postaveno oba ptáky - na Zemi, a to jak v relativně suchých pozemcích, tak na bažině nebo mezi vodou, ale s povinnou nebo téměř povinnou dostupností příležitosti přejíst terén, sedí na hnízdě. Zhuravlova hnízda byla nalezena na místech odstraněných zásobníků (nošení). Podpora pro ně sloužila široké hrboly nebo jen malé výšky.

Hnízdo je poměrně pečlivé budování tužších rostlin, štěkání vrby, břízy, olše, suché trávy a mechu trámů. Hnízda postavená na suchých oblastech nebo širokých tělech, primitivních - ve formě ploché díry se slabým podšívkou suché trávy. Konstruovány mezi vodou nebo quagy, jsou masivnější, sestávají z volných stylizovaných stonků třtinů, dřevěných větví a měkkého zeleninového materiálu. 9-20 cm výška zásuvky (až 30), průměr 80-96 cm, průměr v zásobníku 58-70 cm.

V pokládání 2 vejcích prodloužených, jako výjimka, 1 nebo 3 (ze 4 vajec nalezených v Evropě). Skořápka je hrubozrnná, matná hnědá, nažloutlá nebo zelenavě hnědá, červenohnědá, hnědá, pokrytá velkými, často rozmazané hnědé, hnědé, hnědé a šedavě hnědé skvrny, někdy s menší tmavě hnědou a Hluboké světle šedé nebo fialové šedé skvrny. Hmotnost vajec 190 g, délka 95-101 mm, průměr 59-62 mm.

Obrysová vejce nastane koncem dubna - začátkem května, v sedmi letech již v první polovině dubna. V roce jeden plod, ale u uctívání prvního zdiva v raných fázích dosažení opakování. Položte vejce s intervalem 2 dnů, méně často - 1 nebo 3 dny. Zaokrouhlování pokračuje 28-31 (v průměru 30) den. Účast v něm užívá oba členové dvojice. Většinou souhlasí s ženou, že muž nahrazuje v době krmení dvakrát denně (ráno a večer). Hnízdo ptáka je velmi opatrný a zpravidla nejsou uvedeny na očích. Když jeden z ptáků sedí na hnízdě, další v této době ho střeží. V případě nebezpečí, Watchdog pták (obvykle samec) křičí ženě, druhý nevyznačuje okamžitě pryč, ale nejprve, s oteklými, utíká po určitou vzdálenost od hnízda, po které stoupá.

Kuřata poklop s intervaly za 2 dny. Šrafované mláďata jsou pokryta hnědými pounosy, na 2.-4. den života opouštějí hnízdo a následují své rodiče ve více chráněných, uzavřených sekcích bažin, v prasatech Zaroshi Willow nebo Cane prase, ve kterých se odšroubovatelé mláďata konají až do poloviny -Červenec. Dospělí v červnu začíná molting a končí za měsíc. Mladí ptáci začínají létat ve věku 65-70 dnů (do konce července) a ve věku 2,5 měsíců letěli dobře. Od srpna se začínají shromáždit v malých hejnech, navštívit pole, suché louky a lesní pozemky, kde semena rostlin, bobule šípky a malá zvířata.

Migrace

Jeřáb

Šedá jeřáby Skutečné letecké ptáky. Každý rok na jaře a na podzim překonávají obrovské vzdálenosti. Tyto migrace vyžadují velké náklady na energii. Proto na konci srpna - začátkem září se jeřáby shromažďují na tradičních místech, kde tvoří nabídnuté klastry, skládající se z několika desítek až několik tisíc ptáků.

Taková území jsou obvykle omezena na rozsáhlé zemědělské oblasti a bezpečné noci (ostrovy, říční copánky, bažiny). Zde ptáci odpočívají, získávají sílu před dlouhou drahou, zvyknout si na sebe. Brzy ráno a pozdě večer, jeřáby lety mezi nočními noci a krmení, a hejna jsou postaveny ve formě klínu. To je přesně období, kdy jeřáby toleruje na přítomnost lidí a zemědělských zařízení v polích. Je v této době, že je snazší vidět je a slyšet jejich hlasy.

Od konce srpna v severních regionech a před začátkem října v jižních jeřábech opustí jejich rodná místa a migrují na jih. Stejně jako většina ostatních velkých ptáků s širokými křídly se jeřáby používají během migrace letové strategie, při které je vynaloženo menší množství energie.

V klidném počasí, obvykle v teplých dnech žen v létě, jeřáby zvedá do vzduchu a najdou tzv. Thermals - vertikálně rostoucí teplé vzduchové toky. V této době můžete vidět Caravel Cavrax - hejna náhle vzlétne a začne kroužit, lezení na proudu nad a nad výše, až konečně se neskrývá v nebeské modři. Takové vzduchové toky při vysokých rychlostech tolerují jeřáby správným směrem. Takže v krátké době překonávají obrovské vzdálenosti, na cestě, čímž se dostane docela dlouhou zastávku pro rekreaci a krmení.

Šedá jeřáby leží na jihu západní Evropy, v severní Africe, přední Asie, v Indii a Číně. Jeřáby žijící na severu evropské části, ve Skandinávii a pobaltských zemích létají do zimy ve Francii, Španělsku, Egyptě a Súdánu. Ptáci z centrálních oblastí Evropské části Ruska, stejně jako ze západní Sibiře zimy v Turecku, Izraeli, Írán, Irák, částečně v Egyptě. Šedá jeřáby, obyvatelé v Baikalia, jihovýchodní Sibiř a Dálný východní zimní v Indii a Číně.

Číslo

Celkový počet druhů v přírodě přesahuje 200 000 osob. Počet šedých jeřábů v Rusku se odhaduje na 500 000-70000 jednotlivců. Neexistují žádné aktuální údaje o regionu Amur. Podle expertního hodnocení zde může přebývat až 50-70 párů. Počet zimních karaval v Číně se sníží.

Hlavním omezujícím faktorem je snížení stanovišť, nedostatek potravinových zdrojů v přírodě. Poškození způsobuje použití pesticidů v zemědělství, t.na. Ptáci často v zimě a v offseason krmení na polích, přičemž leptané obilí. Existují problémy na rozpětí a v místech zimování - degradace stanoviště, otravy, pytlování.

Zajímavá fakta o jeřábech

Jeřáb

  1. Nikdy nemohou být vidět na větvích stromů, milují pohodlí velmi. Posaďte se na tenké, ohnuté větve - ne pro tyto pyšné ptáky. Tam je starověká legenda, která říká, že jeden den jeřáb pár, velmi unavený na silnici, seděl na suchém stromu a blesk zasáhl strom v noci a chytil oheň. Ptáci pevně spali a plameny se dotkli své tlapky, silně je falešné. Stvoření děsivého vzrostla, ale člověk se nemohl dostat z plamene. Od té doby nikdo z ptáků sedí na stromě a často můžete slyšet jejich žalostný výkřik. Samozřejmě, že pravdivost legendy se může hádat, ale skutečnost, že nesedí na stromech, je fakt.
  2. Jeřáby velmi romantické ptáky. Vyberou pár života. Pouze v případě smrti partnera nebo nepřítomnosti potomků druhé poloviny může tvořit nový pár.
  3. Tyto majestátní ptáky jsou znázorněny na skalních obrazech starověkých lidí.
  4. Lidé Arménie také neobtajili stranu ptáků, což z nich činí národní symbol země, která ztělesňuje štěstí, lásku, zdraví, pohodu. Pro Číňané a Japonci je toto stvoření symbolem moudrosti, čestné, krásy, dlouhověkosti, ostražitosti. V křesťanství, často spojené se sluncem a borovicemi. A v Rusku, Zhuravlik - symbol loajality.
  5. Pták je hrdinou četných legend, pohádek, legend, filmů, karikatur. Například v karikatuře "Kunfu Panda", hlavní jeřáb jeden z fritézy. Bojový styl tohoto charakteru je založen na přesné rovnováze. V tom pomáhá své široké křídlech a dlouhým zobákovi.
  6. Jeden ze satelitů "vycházejícího slunce" se nazývá "Tsuru", což znamená touhu. Japonci věří v Svatý přijmout: Pokud nemoc nemocní člověk musí být obnoven, a nemůže to udělat dlouho, pak musíte vytvořit origami z tisíců papírových karavliků. Pak člověk dostane dobré zdraví.
  7. Pod jaderným bombardováním Hirošima zemřela dívka Sadako Sasaki. Byla to jen 12 let. Papírové jeřáby byly vybrány jako Světový symbol, tito origami poslali non-lhostejné lidi z celého světa do Japonska.