12 Zajímavých faktů o tarantulech

K rodu Tarantulov patří 220 odrůd pavouků. Více než jiné v různých částech světa, můžete detekovat Apulian Tarantula (Lycosa tarantula). Jižní ruský tarantula (Lycosa Singoriensis), označovaný jako Mizgire, žije v bývalé republice Unie. Jeho firemní znamení je tmavé místo, podobně jako tubeta.

Popis Tarantula

Popis Tarantula

Tarantula vstoupí do rodiny vlčí pavouků, i když se neustále snaží chovat s drůbeží pavouci (lat. Theraphosidae). Z posledního tarantula se liší směrem hnutí čelistí.

Hrelicers (kvůli jedovatým kanálům na jejich granulovaných topech) provádějí dvě funkce - ústní přívěsek a nástroje útoku / obrany.

Nejatraktivnější tarantula - 3 řady lesklých očí: první (dolní) série se skládá ze čtyř drobných "korálků", nahoře "namontované" 2 větší oči a konečně, další pár se nachází na bocích.

Osm řídký "okuláry" je ostražitě po tom, co se děje, rozlišuje světlo a stín, stejně jako siluety známých hmyzů v intervalu až 30 cm. Spider se může pochlubit vynikajícím slyšením - kroky člověka, který slyší 15 km.

Tarantula roste v závislosti na druhu až 2,5 - 10 cm (s řadou končetin 30 centimetrů).

Tarantul ví, jak regenerovat ztracené končetiny. S moltingem začne pěstovat novou tlapku (v návratu). Zvyšuje se s každou molting, dokud nedosáhne své přirozené velikosti.

Jednotlivci jsou lepší než rozměry svých partnerů, často získávají rekordní hmotnost 90 gramů. Barva pavouka může být odlišná a závisí na rozsahu. Takže, Jižní ruská tarantula obvykle demonstruje hnědou, lehce načervenalé nebo písčité malování s černými skvrnami.

Oblast, stanoviště

Oblast, stanoviště

Jižní ruská tarantula - nejpůsobivější pavouk, který žije v obrovském území bývalého Sovětského svazu. Lycosa Singoriensis žije v Kavkazu, ve Střední Asii, na Ukrajině a v Bělorusku (kde v roce 2008 byl viděn v záplavách SLA, DNIPRO a PRIPYAT).

V naší zemi je distribuován téměř všude: Obyvatelé Tambova, Orlovskaya, Nižnij Novgorod, Saratov, Belgorod, Kursk a Lipetsk regiony se nacházejí na svých lůžkách.

Ve velkých množstvích se pavouk nachází v regionech Astrakhan a Volgograd (zejména v blízkosti Volhy), stejně jako v území Stavropol. Tarantul byl dlouho "předepsán" na Krymu, po kterém se podařilo udělat Polsko do Bashkiria, Sibiř a dokonce i na Trans-Bajkal území.

Jižní ruský tarantul miluje suché klima, často se usadil v stepi, polo-pouštní a pouštní zóny (s přístupem k přírodním zásobníkům). Venkovské obyvatelé se nacházejí s pavoukem na polích, zahradních míst, zahradách (během brambor) a na svazích kopců.

Lifestyle Spider

Lifestyle Spider

Jižní ruský tarantula je lovec sedí v záloze, který se stává dírou, vykopaný o 50-60 cm. O tom, co se děje nahoře, pavouk se učí na oscilací webu: obezřetně stíhala zdi jeho útočiště.

Hmyzový stín, blikat světlo. Tarantula není zastáncem procházek a dělá je v případě potřeby, takže díru při hledání těžby. Na noční hunt je extrémně opatrný a od jeho norku neodejde.

Oběť je vhodná pomalu, se zastávkami. Pak najednou skočí a kousne. V očekávání vražedného působení toxinu, to může být neúnavně po hmyzu, kousání ho a skákací, dokud nebude trpící opustit poslední povzdech.

Objekty útoku našeho tarantula se stanou:

 • housenky;
 • Cvrčky a brouci;
 • švábe;
 • Medveda;
 • hmyz;
 • pavouci jiných druhů;
 • a další hmyz;
 • Malé žáby.

Muži Tarantulov bojují mezi sebou, navzdory ročním období a odpočinku od civilních pracovníků pouze během hibernace.

Reprodukce tarantulova

Reprodukce tarantulova

Jižní ruské tarantuly spadají na výsledek léta, po kterém partneři obvykle zemřou a partneři připravují na zimování. S prvním nachlazení Pouchika, vchodu do země a havaruje na dně, daleko od mrazu.

Na jaře se žena jede na povrch, aby se zahřál pod slunečního světla a vrátí se k norku pro pokládání vajec. Cocoon, ve kterých vejce pletená, táhne s ním, ukazovala neúnavnou péči o jeho bezpečnost.

Dostat se z kuklu, pauzy lpí k matce (její břicho a čelenku), která pokračuje v ochraně potomků na nějakou dobu, drží ho s ním.

Kombinovaná nezávislost, pavouci opouštějí matku. Často urychluje jejich výstup do většího života, pro které se uchopí kolem díry, zadní nohy házet děti z těla.

Takže tarantuly pokračují v jejich vlastní. Mladí pavouci najdou nové místo bydliště a začnou kopat díry, jejichž hloubka se zvýší, protože tarantula roste.

Tarantula kousnutí

Tarantula je docela unlobil a neútočí na osobu bez závažné příležitosti, včetně úmyslné provokace nebo náhodného kontaktu.

Rušený pavouk upozorní začátek útoku ohrožujícího pozice: Bude stavět na zadních nohách, zvedání frontu nahoru. Vidět tento obrázek, být připraven na útok a kousnutí, podobně jako bee nebo horshny kousnutí.

Toxin z jižního ruského tarantula není fatální, ale mělké kousnutí je doprovázeno ostrou bolestí, otokem, méně často - nevolnost a závratě.

Skitové místo je migrováno na cigaretu nebo shodu s toxinem rozloženým. Žádné antihistaminické léky nezabrání.

Obsah tarantula doma

Tarantulov, včetně jižní rusky, často udržuje doma: to jsou vtipné a bezproblémové stvoření. Stojí to jen proto, že si uvědomit, že tyto pavouci mají dobrou reakci a bolestivé kousnutí, takže při kontaktování je potřebujeme pozornost a kolens.

Na základě pozorování, jižní ruské tarantule, chrání jeho doupě, skočí na 10-15 centimetrů. Na všeobecných podmínkách obsahu tarantulas se liší od normálních odrůd drůbeží pavouky.

Neměnný pravidlo, které je povinno udržet nově vytvořený mistr tarantula, - v jednom teráriu bude zvolen jediný pavučina. Jinak se nájemníci neustále zjistí, který z nich je silnější. Dříve nebo později, jeden z bojovníků sundá bojové pole.

Je si všiml, že v přirozeném prostředí žije tarantule dva roky a v zajetí může žít dvakrát tolik.

Je známo, že dlouhověkost tarantula je způsobena jeho výživou a počtem řádků. Fed pavouk často vede, že zkracuje svůj životní termín. Chcete dlouho žít domácího mazlíčka, udržujte ho odevzdat.

Arachnarius

Namísto toho, sentium nebo akvárium s víkem bude také vhodným bytem pro tarantule, kde jsou vzduchové otvory.

Všimněte si, že plocha nádrže pro dospělého pavouka je mnohem důležitější než jeho výška. Průměr kruhového akvária by měl být 3 paruky tlapek, v pravoúhlém - a délka a šířka musí překročit rozsah končetin o 2-3 krát.

Pro jižní ruský tarantula doporučil terárium vertikální orientace se substrátovou vrstvou nejméně 15 cm.

Priming

Tyto pavouci mají silné čelisti, že nejen dokonale explodují vrazenou půdu, ale také žvýkat hliníku a pevné polymery.

Pavouk by měl mít možnost kopat díru, takže dno arahanária (terárium) spadne hlína s pískem, aby se vrstva 15-30 cm.

Úloha substrátu může také mluvit:

 • kokosové vlákno;
 • rašelina a humus;
 • Chernozem s vermikulitidou;
 • Země.

Všechny tyto komponenty musí být navlhčeny (moderováním!). Před usazením tarantula se ujistěte, že v budoucím bydlení nejsou bydlení (pokud jste zdobili terárium v ​​estetických účelech).

Arachnarius nenechávejte otevřený: na rohu, pletený web, váš mazlíček se snadno vystupuje ze svého hradu.

Čištění

Je uspořádán každý měsíc a půl, čištění díry z odpadu páteře nebo řezání rostlin (pokud existují).

Vzhledem k tomu, že tarantul často odchází nora, budete muset nalákat to s kusem plastelíny, měkkého žvýkání, pryskyřice nebo teplého vosku. Nečekejte na míč, bude pavouk kopat ven.

Doma, pavučina doba aktivity jsou stejné jako ve volné přírodě: je veselý od začátku jara před nástupem zima. Do zimě, pavouk deekes norek a "těsnění" vchodem.

Režim obsahu

Optimální teplota je v rozmezí od +18 do + 30 ° C. Tarantuly si nemohou zvyknout na přirozené výkyvy teploty: mohou se jim rychle přizpůsobit.

Pavouci dostanou vlhkost od svých obětí, ale voda by měla být někde v okolí. V teráriu je nutné dát nápoj a udržet potřebnou úroveň vlhkosti.

Je možné, že pití mísa, pokud je prostorné, pavouk se bude snažit použít a jako osobní bazén.

Jižní ruský tarantula bude vděčný za Koryagu instalované ve svém domě (kde bude periodicky řídit) a mírnou vegetaci.

Podsvícení Aranarie je uspořádáno v odstranění z otvoru pavouka. Změnit vodu a zavlažování půdy je nutná každé ráno, dokud se lampa zapne.

V ultrafialových paprscích, tarantulas nepotřebují: vzít obvyklou žárovku nebo zářivku (15 w). PET bude v teple pod svým světlem, představující, že se sláhly na slunci.

Výživa

Potravinový hmyz nepřekračují jeho tělo (kromě končetin) na krmení jižní ruské tarantula.

Než krmivo

Seznam produktů pro domácí tarantula zahrnuje:

 • švábi (turkmen, mramor, argentinský, madagaskar a další);
 • Larvy zofoby a moučku;
 • cvrčko;
 • Plátky nasekaného hovězího masa (Skim).

Crichertov, zpravidla koupit v obchodě se zvířaty nebo na trhu ptáka, protože, na rozdíl od švábů, jsou obtížně plodí doma: plíživé, crickets snadno zkapalnit své soudruhy.

Jednou za měsíc v míchaných polyvitaminech masového koule, každé dva týdny - vápník glukonát. Surový "karbanátek" pavouk dává přímo v tlapkách.

Pod zákazem je:

 • domácí šváby (mohou být otráveny);
 • Pouliční hmyz (mohou být infikovány parazity);
 • Mouses a žáby (způsobit smrt domácích pavouků).

Pokud se i přes varování chystáte hýčkat váš pet hmyzu z ulice, chytit je od hlučných silnic a měst. Nezvažuje kontrolu hmyzu k detekci parazitů a mytí vodou.

Nevhodné jídlo pro tarantula bude hmyze dravce, jako je naklápěna, mantis nebo jiné pavouky. V tomto případě, kořist může být váš Shaggy Pet.

Posuv

Nedávno se vynořil ve světle, krmí novorozeneckých červů a drobných kriketů.

Mladší tarantula krmí dvakrát týdně, dospělí - jednou za 8-10 dnů. Zbytky svátku od Aranarie okamžitě odstraní.

Plný pavouk přestane reagovat na potraviny, ale někdy je nutné přestat krmení v zájmu samotného tarantule. Signál dostatečného plnění břicha slouží jeho zvýšení (1,5-2 krát) ve vztahu k pólům. Pokud se krmení nezastaví, břišní tarantula se zlomí .

Tipy krmení

Nepropadejte panice, pokud pavouk nejí. Tarantula mohou být hladoví po měsíci bez poškození zdraví. Pokud domácí zvíře nejí hmyz najednou, stiskněte druhou hlavu a nechte ji v teráriu v noci. Do rána zůstala těžba celek? Jen hodit insect.

Po moltingu pavouka je lepší nebude krmit několik dní. Období abstinence z potravin je vypočteno, přidává 3-4 dny na řádky.

Nenechávejte hmyz bez dozoru v Aranarii, aby se zabránilo možným problémům: ženský švábový koutka může být chovem, a budete hledat upevnění kolem bytového kohoutku.

Koupit tarantula

To lze provést prostřednictvím webových stránek zdarma reklamy, sociálních sítí nebo specializovaných fór, kde se shromažďují milovníci velkých pavouků.

Jednotlivec jižní ruské tarantule je nabízen získat 1 tisíc. rublů a poslat vás do jiného města se zaměřením.

Nezapomeňte před nákupem zjistit, jak důležitý je prodejce členovců zodpovědný a teprve po tom, co seznam peněz.

Sledování tarantula, bezpochyby velmi zajímavé, ale nemají relaxovat - on, nicméně, jedovatý a kousnutí bez velmi promyšlené.

Top 12 zajímavých faktů o tarantulas

Tarantula kousnutí

 1. Délka těla největších tarantulas je asi šest centimetrů s výjimkou rozsahu tlapky.
 2. Tarantula jsou schopni vyrábět web, ale nemají létat sítě pro lov. Pavučina pokrývají zdivo vajec a izolují své díry na zimu.
 3. Vnější chitin kostra tarantula je velmi křehká, takže jakýkoliv pád může způsobit smrtelné zranění.
 4. Na konci tarantule tlapek jsou nominace, jako kočky, drápy, které jim pomáhají držet, kouřit, kde dělají.
 5. Všechny tarantuly jedovaté, ale jejich jed není schopen zabít osobu.
 6. Samice tarantulov žijí až třicet let, ale muži - tři až pětkrát méně.
 7. S relativně skromnými velikostí těla mohou tlapky tarantule dosáhnout 20-25 centimetrů. Není divu, že se jich lidé bojí.
 8. Pro toxicitu a následky tarantula kousnutí pro osobu srovnatelnou s včelím kousnutím.
 9. Tarantula bude kousnout jen osobu, která je opilá v rohu, jinak bude raději uniknout.
 10. V případě vážné hrozby tarantula se zadními tlapkami, ostnaté kombajny umírají s břichem a hodí je do soupeře s silou.
 11. Tarantula vede noční život. Oni loví a plíží k těžbě a najednou její útok.
 12. Linka, tarantula mohou růst ztracených končetin.