Péče a údržba snail akhatina doma

Akhatin Snail označuje rodinu Archaachatinidae Mollusk, která zahrnuje zástupce několika narození. Akhatina (Achatina) je podobná jejich příbuzných Archaachatina, ale mají více špičatých mletí skořápky. Akhatina Giant je plodný, může přinést 100-600 vajec v době, která má zaoblený tvar a bílý skořápku.

Péče a obsah Ahantin

Africké akhatiny jsou jedním z největších pozemních měkkýchlus na planetě. Mají velké mušle s žlutohnědým odstínem a tmavým vzorem. Tělo je hnědá nebo tmavá, měkká a v tuberkulech. Největší instance má hmotnost až 600 gramů a délka skořápky je téměř 40 cm.

Nejvíce obyčejných domácích akhatinů - Achatina Fulica. Tyto africké pozemní měkkýši se nacházejí v mnoha tropických zemích a poškozují plodné rostliny. Akhatiny se vyznačují škůdcovým výkresem dřezu, z nichž barva závisí na dietě potravin. Barva měkké části těla je podobná archaachatině, ale fulka je výraznější hrboly. V obchodech se zvířaty můžete častěji setkat Achatina Fulica, protože je prostě udržují, a jedí hodně.

Od počátku 19. století, toto zvíře, "úsilí" osoby, se ukázalo, že je v různých tropických a subtropických zónách, kde nebyly žádné.Být zemědělským škůdcem, tam nyní poškozuje různé rostlinné kultury, preferující cukrové třtiny a někdy lehké budovy, škrábání omítky s nimi nezbytné pro naladění dřezu, zároveň násobení s obrovskou rychlostí. Pevné metody, včetně vysokých pokut, například v Americe, pro dovoz do země Akhatin, invaze podařilo předcházet.

Naštěstí, v podmínkách Ruska, Akhatin nepřežijí v přírodě, příliš drsný klima. Zde je obvykle obsažen v teráriích jako mazlíček, jehož děti nejčastěji přinášejí. Násobeno snadno a je obvykle distribuován zdarma, je nutné jít někam k mladým hlemýžďům. Na této stránce webu "petswear" o tom budeme říct.

Péče a obsah Ahantin

Zdravotní šneci Akhatina

Snail Akhatina, při zachování doma, dosahuje délku 20 cm. Jak je vidět na fotografii v textu, umyvadlo kuželovité, nejčastěji na hodině proti směru hodinových ručiček, i když opačná verze je poměrně běžná. Dospělé zvíře má obvykle umyvadlo se 7 - 9 otočením. Jeho barva závisí na menu Mollusk, příznaky přenášené dědictvím a dalšími podmínkami existence šnečí. Nejčastěji se kresba na dřezu skládá z proužků různých odstínů hnědé. Setkat se a světlé, albínové formy.

Terrovium pro vašeho domácího mazlíčka není nutné koupit v obchodě se zvířaty. Je docela možné použít obvyklé akvárium, dokonce i proud, protože nemusíte nalít vodu do něj. Takové akvária někdy emitují sousedy nebo známé.Můžete použít návrh plexiskla a od obvyklého křemičitanu.

Objem akvária je vybrán alespoň 10 litrů na šnek. Takový dům je pohodlně vyčištěn, že musíte udělat každé týdny. Kryt nebo potahování je nutné, jinak bude váš mazlíček cestovat po cestování. Vstup do čerstvého vzduchu může být poskytnuta otvory nebo štěrbinami mezi víkem a pouzdrem skříně.

V dolní části takového terária usínáme půdu, s výhodou alespoň 5 - 10 cm. Tlustý. V této kapacitě je kokosový substrát poměrně vhodný, který se prodává v obchodech se zvířaty. Můžete také použít rašelinu, včetně toho, co se setkává s květinovými stánky, jen určitě zkontrolovat s prodávajícím a je lepší si přečíst štítek opatrně. Žádné hnojivo v něm by mělo být. Neměli byste používat půdu pro květiny, obsahuje hmotnost chemikálií, které nebude přínosem AKHATIN.

Také nevyhovují piliny používané k udržení domu hlodavců, jako jsou dekorativní králíky nebo morčata, nemají rádi šneci. Opatrně je třeba použít zahradu nebo lesnictví, je lepší, aby se ještě zbavil lesa, bez vánočních jehlů, může obsahovat různé parazity nebo infekce.

V každém případě stojí alespoň varu k dezinfkumu. Půda nesmí moc nasáknout, bude to optimální vlhkost. Kromě toho nenechá havárii zvířete při pádu ze zdí terária.

Když je obsah domu, Akhain není špatný dát malou nádobu s vodou v teráriu, protože tito škeble milují plavat. Voda se bude muset několikrát týdně změnit, jak je kontaminováno. Plavidlo by mělo být mělké, takže nejmenší hlemýžďy nemohly v něm náhodně udusit. Musí být dostatečně těžký a stabilní, že váš mazlíček to nemohl překlopit, i když je v blízkosti v blízkosti. Rozlitá voda povede k vysoké vlhkosti v teráriu.

Teplota v takovém domě by měla být na úrovni 24 - 27 stupňů. Vzhledem k tomu, že je o něco vyšší než obvyklá pokojová teplota, je možné jej zvýšit na úkor světla lampy. Ale i při pokojové teplotě se Akatina šnek bude cítit uspokojivá, jen jeden bude méně. Nebude to bolet post v teráriu a různých úkrytu: poloviny květinových keramických hrnců, kousky kokosu, squamos nebo velké kameny. V jasném čase preferuje Snail skrýt.

Vlhkost v domě může být určena chováním zvířátka. Pokud se snaží po celou dobu na stěnách - to znamená, že množství vody je nadměrně, a pokud se snaží ucpat dřez - to znamená příliš suché v teráriu. Pro zvýšení vlhkosti, a to trvá nejčastější, aby zvlhčila půdu nebo posypeme stěnu bydlení vašeho domácího mazlíčka z postřikovače. Můžete vytvořit půdu zvýšením mezery mezi akváriem a potaženým sklem a zesílením podsvícení.

Africký Aher, stejně jako jiné hlemýždi, jako je ampuillie nebo šnek z hroznů, krmiva na rostlinných výrobcích. Miluje měkké a rozpadající se části rostlin. Vzhledem k tomu, že je nutné budovat zvířata, aby vybudovala dřez, mohou jíst půdu bohatou v nich, a dokonce opláchnout trosky vhodného plemene.

Mladé šneky, s až 5 centimetrem, dávají přednost jíst živé rostliny. S věkem se potraviny mění a staré kopie jsou krmeny především mrtvými, zbytky hnijících rostlin a počet potravin spotřebovaných také roste.

Doma Akhatin Fulaka s potěšením jí okurky, cuketa a další měkkou zeleninu. Musí také dát vaječné skořápce jako zdroj vápníku, nebo je možné přidat do potravinové křídy, také vybudovat skořápku.

V literatuře se doporučuje přidat produkty vápníku a proteinu na dietu, jako jsou maso a vařená kuřecí vejce. Pokud dáváte banán jako jídlo, stává se, že nic jiného Snail Akhatina už nechce "vzít ústa", stejná situace se může stát s okurkami. Jak je vidět z výše uvedeného, ​​péče o tento mazlíček není komplikovaná a dokonce přístupná pro dítě.

Zdravotní šneci Akhatina

Reprodukce Akhatin

Vzhledem k tomu, že jsme s takovými exotickými stvořeními, nejsme obeznámeni s takovými exotickými stvořeními, a neexistuje tolik o péči o ně, bude to pro vás pravděpodobně zajímavé a užitečné se dozvědět o zdraví takových hlemýždicích a o nemocí mohou ublížit. vrátit se

Nemoci hlemýždicích akhatin

Nejčastěji v naší zemi je akhatinový šnek dovezen z Afriky a dalších horkých zemí, proto mohou být nakaženy exotickými parazity a mohou být i nositeli nebezpečných onemocnění. A získejte tento exot, který je právě z lodi - je lepší. Nikdo nezaručí, že pak neuspějete měsíc v posteli s horečkou, picte takovou infekci z vašeho Aher.

Dávejte přednost "domácí domovské možnosti", chovaný doma na naše zeměpisné šířky. Ale i když získáte "nativní", pozorovat hygienu a preventivní opatření - praní po kontaktu s měkkýšem a rukama s mýdlem. Pokud jde o zdraví hlemýždicích samotných, pak vlastně mají živobytí lidí, ale potřebujete vědět, jak jim pomoci v případě. Takže, pokud šnek zlomil část dřezu - není to důvod, proč se s ní rozloučit.

Mluklusk může přežít, pro to mazat rozbité hrany skořepiny s antiseptikem a ujistěte se, že šnek být v karanténě, kde to bylo čisté a odstraněny. Ve svém těle musí být procesy regenerace automaticky spuštěny, a pokud infekce neprokazila jeho tělo - Mollusk přežije, se objeví nové tkaniny, které se dotáhlo čip. Samozřejmě, po takovém zranění, dřez nevypadá tak krásně, jako dříve, ale váš šnek Akhatina zůstane naživu.

Dalším problémem, o kterém milovníci obsahu hlemýžďů doma je uveden, je díky tomu, že akhatiny mají zvyk křičet jejich dřez, a kvůli tomu, že prohloubení může být rozdrceno. Odstavení z tohoto Ahatine - promažte dřez něco neškodným, ale nepříjemným pro chuť.

Je možné vzít Aheather Snails

Z hlediska bezpečnosti šneků je lepší než je vzít na ruce, zejména pro své zranitelné části těla. Pokud se stále nečekáte, až budete mít pet do dlaně - nejprve navlhčíte nohu molusku a uveďte prst pod ním, a druhá ruka jemně držte s těžkým dřezem. vrátit se

Kolik šneků Akhatiny

Pokud budete dodržovat naše doporučení pro obsah AKHATIN SHAIL doma, a budete milovat váš neobvyklý mazlíček, pak může žít ve vašem domě na 10, a ještě více let. Tak se připravte na dlouhou a šťastnou sousedství.

Reprodukce Akhatin

Akhatina - hermaphrodites, To znamená, že každé zvíře může provádět jak mužské, tak ženské funkce. V extrémních podmínkách, s nízkou hustotou populace, je možné samo-vykořisťování, ale je to vzácné a nucené měřítko. Párování předchází charakteristické manželství tanec, vždy způsobuje úžas v lidech, které mohou trvat až 1-2 hodiny.

Pokud se vyskytnou partneři o stejné hmotnosti, dojde k bilaterálnímu oplodnění, pokud zvířata mají odlišnou velikost, větší šnek hraje roli žen, protože vývoj vajec bude vyžadovat vysoké náklady. Ze stejného důvodu, který nedosáhli rozsáhlých jedinců, pouze funkce samce, vajec začínají být vytvořeny později, aby se dosáhlo maximálních velikostí.

Aher Snail Po jednom páření může ukládat cum do těla dva roky, postupně jej používat pro hnojení zrání vejce. Počet vajec nebo ikony ve zdivech je obvykle asi 200, a v některých případech mohou velké kopie odložit až 300 kusů, zatímco váš mazlíček může činit až 6 zátoce ročně.

Doba hledání vajec v tělu matky se pohybuje od 1 do 2 týdnů, po kterých je žena dává do norka v půdě. Velikosti vajec Akhatin jsou přibližně 5 mm, a ve tvaru jsou podobné kuře. Na spodní fotografie je jasně viditelná. V závislosti na okolní teplotě se zobrazí 1-3 týdny od vajec malé, až pěti mm, šnoží. V přírodě jsou také viviory tohoto zvířete.

V závislosti na podmínkách obsahu, vaše domácí zvířata dosáhla puberty za 6-15 měsíců a žijí až 5-6 a někdy i až 10 let. Rostou po celý život, ale nerovnoměrné. Rychle před dosažením sexuální zralosti nebo asi 2 roky, a pak tempo růstu prudce zpomaluje.

Akhatina většinou noční hlodavky a den, které obvykle spí, trhají do země. Ale ve večerních hodinách jsou zvířata probuzená a začínají hledat jídlo, "elegantně" procházení teráriem. Ale s dostatečnou vysokou vlhkostí může být aktivní za den.

Pokud jsou podmínky v teráriu nepříznivé, stalo se příliš suchým nebo žádným krmivem, tento šnek se může uzdravit v režimu spánku, zavírání jeho umyvadlo a spát po velmi dlouhou dobu. Proto, pokud potřebujete jít na dovolenou nebo služební cestu, váš mazlíček může dobře dělat bez vás a bez péče. Bez vážných důsledků pro Akhatinu se můžete spolehnout na hibernaci do 2 měsíců.

Pokud plánujete chybět dlouho, je lepší vytvořit nepříznivé podmínky předem do domácího mazlíčka. Změňte půdu v ​​teráriu, aby se suché a nekrmidovat zvíře. Dá vám příležitost, aby se ujistil, že šnek usnul. Chcete-li opustit hibernace, je třeba držet pod proudem teplé vody a po 5 - 10 minutách se probudí. Poté potřebuje zvíře okamžitě krmit, ať už začal obnovit síly.

To je věřil, že akhatina - "chytrý" šnek. Je schopna rozlišit majitele od jiných lidí. Možná projev jejích různých podmíněných reflexů. Pro mnoho majitelů, pozorování tohoto hlemýžďu dává velké potěšení, a to navzdory skutečnosti, že je to všechno takidostatelně zpomalené zvíře. Snail Akatina miluje, když majitel ji koupí "na ruce" v teplé vodě.

Neexistují žádné alergické reakce na hlen těchto hlenů, nicméně, ruce po nich by měly stále umýt mýdlem, v přírodě je toto zvíře nositelem parazitů, nebezpečných a někdy smrtelných pro osobu. Ale v kontextu ruského klimatu je nakaženo něčím ve skutečnosti, protože je možné koupit akhatin od chovatelů.