Kdo jí mořské želvy?

ODPOVĚDĚT:

ODPOVĚDĚT:

Mořské želvy mají skořápku na ochranu sebe, ne? Na rozdíl od pozemních želv, mořské želvy se nemohou skrýt v skořápce, takže jejich hlava a ploutve jsou obzvláště zranitelné. Objevte zvířata, která loví mořské želvy a jak tyto plazy obhajují od predátorů.

Zvířata, která loví mořské želvy

Hlavními predátory mořských želv jsou žraloci (zejména žraloky tygrů) a velká ryba. Zpravidla, vejce a mladé mořské želvy jsou obzvláště zranitelné, kromě toho, tyto plazi často leží vejce na plážích. Navzdory tomu, že želvy pohřbují vejce hluboko v písku, predátory, jako je Coitot a Psi, jsou inteligentní a mohou kopat.

Pokud jsou drobné mladé mláďata vylíhnuty z vajec, stále mají nebezpečnou cestu do oceánu, během kterých mohou být další zvířata zaútočit na ně, jako jsou racky. Bohužel, více než 90% těchto mladých, jak víte, jsou zničeny predátory. Kromě dříve zmíněných zvířat, mořských ptáků, mývalových a strašidelných krabů jsou jiná zvířata, která jsou známá jako přírodní predátory mořských želv. Vejce želvy jsou také vysoká večeře pro dravce, jako jsou ještěrky, Dingo a lišky.

Jak se mořští želvy chrání?

Naštěstí skořápka mořských želv - jejich nejlepšího přítele. Jejich pevná skořápka pomáhá chránit před predátory, když nastane nebezpečí. Kromě toho jsou mořské želvy, zpravidla velmi zkušené plavci a rychle v jejich přirozené, v oceánu, což jim pomáhá zbavit nebezpečných situací, jak se objevují.

Jediný vzhled mořské želvy, která má měkkou skořápku, je kožovitá mořská želva. Vzhledem k tomu, že tato zvířata mají velkou velikost těla (stovky kilogramů), jsou méně náchylné k nebezpečím ve srovnání s jinými druhy.

Největší hrozbou pro mořské želvy

Podle vědci.COM, největší hrozbou pro mořské želvy je lidská neopatrnost, od odpadků na břehu do úrazů z lodí. Mořské želvy často polykat plastové odpadky plovoucí v prostředí, což vede k smrti z udušení. Každý rok, tisíce jednotlivců spadají do rybářských sítí, v důsledku toho umírajícího. Mořské želvy jsou považovány za zvířata pod hrozbou zmizení.

Jak můžeme pomoci?

Můžeme splácet světla, která jsou viditelná z pláže. Je to proto, že mořské želvy používají světlo a odrazy najít jejich cestu v noci, takže je odstavení světla ušetří z zmatku.

V naší pravomoci snížit množství odpadků, které vyrábíme, a odstraňujeme jakékoli odpadky podél pláže. Pomůže to zabránit smrti mořských želv kvůli plastu, a to jak na břehu, tak v oceánu.