Jak rychle se pohybují mořské a pozemní želvy?

ODPOVĚDĚT:

ODPOVĚDĚT:

Rychlost pohybu želv závisí na pohledu a jak staré zvíře. Mladí želvy jsou mnohem pomalejší než starý, jako plavání, tak během chůzi. Mořské želvy jsou obvykle rychlejší než země, ale je pro ně obtížnější pohybovat se kolem země kvůli jejich končetinám, které pomáhají rychle plavit ve vodě.

Míra provozu Průměrná Landkinová želva je asi 5-6 km za hodinu a rychlost chůze je jen něco málo přes 1,5 km za hodinu. Želvy jsou mnohem rychlejší než na zemi. Rychlosti plavání mořských želv jsou 16-20 km, ale je známo, že tyto plazy jsou schopni plavit mnohem rychleji, pokud jsou ohroženy vážným nebezpečím.

Na rozdíl od půdních druhů jsou Shell mořští želvy menší, ploché a pěkné lehké, což umožňuje zvířeti rychle rozptýlit vodu. Jejich silné přední tlapky mají tvar poslední, což jim také pomáhá plavat rychle. Vzhledem k tomu, že výhled na moře nemůže skrýt své hlavy a nohy ve skořápce, rychlost je důležitá pro přežití.

Kožená želva je považována za jedno z nejrychlejších plazů. Želvy tohoto druhu jsou schopny plachtění rychlostí až 35 km za hodinu, pokud je něco špatně vyděšeného.