12 Nejzajímavější představitelé fauny severní ameriky

01. Americký beober

Severní Amerika - jedinečný kontinent. To se rozprostírá od severu na jih, od arktické pouště do pozemního mostu Střední Ameriky a umyje se dvěma oceány - klid na západě a Atlantiku na východě. Volně žijících živočichů těchto zemí je extrémně rozmanitá: kolibříci, bobři, medvědi hnědý ... Tento článek vás seznámí s nejvýznamnějšími zástupci severoamerické fauny.

01. Americký beober

02. Medvěd hnědý

Americké bobři - jeden z nich nyní žije jejich druh, druhý - řeka bobrů společná v Eurasii. . Hmotnost jednotlivce může dosáhnout 22-27 kg. Jedná se o squat zvíře s malým trupem, krátké tlapky s membacins a široký, plochý kryt. A samozřejmě, Beavers neustále staví přehrady - struktury z tyčinek, listů, nečistot a větví. V nich se velké hlodavci schovávají před predátory.

02. Medvěd hnědý

03. Alligator Missisypsky

Brown Bear - jeden z nejsilnějších masožravých obyvatel Severní Ameriky. Má mocné drápy, které hlavně kopat. Překvapivě, hmotnost 500 kg nebrání tomu, aby medvěda rychle rychle běžela. Některé vyvíjejí rychlost až 55 km za hodinu. I když se tento druh nazývá hnědá, barva může být také černá a externí delší vlna - často obě barvy. Vyvinutá rameno Musculatura otočí medvědi ve výborných vagerech.

03. Alligator Missisypsky

04. Americký moose

Missisypian aligátor není tak nebezpečný, jak říká říci, ale stále docela běžné v jihovýchodně od Spojených států, aby udržel lidi v napětí. Délka dospělých představitelů druhu může dosáhnout čtyř metrů a hmotnost je polovina tenkého. Častěji jsou rozměry mnohem skromnější, což nezasahuje s obyvateli Floridy kreslení hrozných maleb, komunikují s operátorem záchranné služby 911. Je přísně zakázáno krmit aligátory, pak přestanou bát člověče a může dobře útoku.

04. Americký moose

05. Motýl Monarch

Největší zástupce rodiny jelena amerického elk je zvíře s velkým masivním tělem, dlouhým nohama, prodlouženou hlavou a velmi pohyblivým horním rtem a nosem. Uši jsou také velké, ale nejvíce znatelnější rozlišovací prvek je bolavý záhyb. Vlna tmavě hnědá (téměř černá), i když v zimě se rozjasnil. . V zimě je posmíval. Jejich přátelství s proteiny, jako ve filmu "dobrodružství skalnaté a bullinkla" - běžný mýtus.

05. Motýl Monarch

06. Dlouhá mrtvá bitevní loď

Monarchové mají černou nádrž s bílými tečkami a jasně oranžová křídla s černým lemováním a pruhy. Pole černých křídel jsou také pokryty bílými tečkami. Žádný jeden krmí s těmito motýly, protože jsou jedovaté. Ještě před začátkem metamorfózy housenky jí toxické maso, které poskytuje ochranu motýla. Světlé barvy navíc varuje dravce o nebezpečí. Monarchové jsou známí svým ročním masovým migracím z Jižní Kanady přes severní část Spojených států do Mexika.

06. Dlouhá mrtvá bitevní loď

07. Chytil siny

Nejčastějším pohledem na svět brnění - dlouho-sledoval - žijí v severní, střední a Jižní Americe. Délka těla od hlavy k ocasu je 35-55 cm, hmotnost - od dvou až sedm kilogramů. Braarny obyvatelé vedou jeden a noční život, krmivo o hmyzu. Bohužel, noční pracovníci často umírají pod koly automobilů na severoamerické dálnici. Jen málo lidí znají, ale pokud bitevní loď děsí, může skočit do výšky na jeden a půl metry. Takový můstek mu dává elastické klapky na zadní straně.

07. Chytil siny

08. Melville Island Wolf

Cracking Tit - tohle je malá ohnivá koule s šedým peřím. Vyznačuje se Hokholokem na hlavě, stejně jako velké černé oči, černé čelo a strany rzi. V ostře psů existují neobvyklé zvyky: když je příležitost, táhnou se do hnízda nárazní šupinaté šupinaté hady a roztrhněte kočky. .

08. Melville Island Wolf

09. Arizonian Yadozub

Melville Island Wolf je severoamerický poddruh vlka obyčejného, ​​největšího zástupce PD. Rodina. Dospělý samec může být 63-78 cm rostoucí ze země k rameni a vážení až 80 kg. Samice jsou obvykle menší a jednodušší: 90-150 cm od hlavy k ocasu. Žijí obvykle skupiny ze sedmi až deseti vlků, ale někdy budou 30 osob. A konečně, toto poddruhy jsou nejvhodnější ze všech, útoky na lidi se dějí velmi zřídka.

09. Arizonian Yadozub

deset. Americký severní jelen (Caribou)

Arizonan Yadozub - jediná jedovatá ještěrka obývají ve Spojených státech. Mnoho strachu, ale úplně marně. "Monster" váží pouze 900 gramů, a tak pomalé a ospalé, že se musíte pokusit opravdu zkusit kousnout. A dokonce i když se bes kousnutí, neměli byste spěchat napsat zákon: Poslední případ smrti osoby z kousnutí této ještěrky byl zaznamenán v roce 1939. Bohužel, pověst pro Arizonian Yadozubov je taková, že mnoho z nich je zabito bez dobrých důvodů.

deset. Americký severní jelen (Caribou)

jedenáct. Červené kolibri

V podstatě existují čtyři verze amerických sobů: z malé Caribou Pyuri (muži váží 90 kg) na podstatně větší lesní karibu (hmotnost mužů - 180 kg). . Lidé lovili Caribou deset tisíc let. V dnešní době se populace postupně roste, i když je stanoviště velmi malý.

jedenáct. Červené kolibri

12. Americký Ferret

Červené kolibříci váží méně než čtyři gramy. Funkce obou pohlaví jsou zelené s kovovým přílivem peří na zadní a bílé na břiše. Místo mužské jasně červené. Red-barevné kolibříci jsou šťoucháni s křídly s dechbernou rychlostí - 50 havárií za sekundu, což jim umožňuje zavěsit ve vzduchu a dokonce létat i v případě potřeby. Zároveň je slyšet charakteristický zvuk, jako by obří meacet mouchy.

12. Americký Ferret

12 Nejzajímavější představitelé fauny severní ameriky

Všichni představitelé severoamerické fauny, které jsme mluvili výše, jsou zachráněni z zániku, které nelze říci o jednom z typů fretek -american fretka. . V roce 1987 bylo oznámeno, že ve volné přírodě nejsou žádné další, ale pak hamburgery narození v zajetí začali vyrábět na území Arizony, Wyomingu a Jižní Dakota. Dnes v západním USA žije více než tisíc. Dobrá zpráva pro ekology, ale špatné pro louky - hlavní předmět lovu těchto savců.