Anemone porcelánový krab: fotografie, stanoviště

Anemone porcelánový krab (neopetrolisthes maculatus neopetrolishes) nebo porcelánový skvrnitý krab patří rodině porcelanida (porcelanidae), oddělení značkování crayfoda (Decapoda), třída korýšů.

Externí známky anemone porcelánového krabů.
Neopetrolisthes Maculatus

Externí známky anemone porcelánového krabů.

Anemone porcelánový krab má malou velikost asi 2. 5 cm. Sortimentální oddělení krátké a široké. Břicho je také krátké a ohýbají pod čelenkou. Malý knírek. Omalování chitinové pece z krémově bílé barvy s červenými, hnědými, někdy černými skvrnami a skříněmi stejného odstínu. Ochranný kryt je velmi odolný, nasycený vrstvami vápna, má vysokou tvrdost. Střety jsou velké a provádějí ochrannou funkci při útoku na dravce nebo používají k ochraně území od konkurentů, ale slouží k těžbě potravy. Anemone porcelánový krab se liší od jiných typů krabů počtem končetin zapojených do pohybu. Používá pouze tři páry nohou (čtvrtá dvojice je skryta pod pláštěm), zatímco jiné typy krabů se pohybují na čtyřech. Tato funkce je odlišuje od jiných typů krabů.

Stravování pro anemone porcelánový krab.

Stravování pro anemone porcelánový krab.

Angonian porcelánový krab se vztahuje na organismy - filtr. Absorbuje Plankton z vody s použitím 1 pár horních čelistí, stejně jako 2 páry spodních čelistí, které mají speciální kartáče. Anemone porcelánový krab si vybere organické částice s dlouhými, volnými formacemi, pak jídlo vstupuje do řeky.

Vlastnosti chování anemone porcelánového krabů.

Vlastnosti chování anemone porcelánového krabů.

Annemone Porcelánové krabi teritoriální dravci. Obvykle se nacházejí ve dvojicích mezi Actinium. Tento typ krabů vykazuje agresivní akce ve vztahu k jiným typům korýšů srovnatelných s velikosti těla, ale neútočí na větší jednotlivce. Anemone porcelánové krabi chrání své území také z ryb, které se objeví mezi činy při hledání potravy. Obvykle ryby - klauni plovoucí s hejnami a, i když nejsou příliš agresivní, anemone krabi napadení konkurenty. Ale ryby - klauni převažují nad jedním krabem s jejich číslem.

Anemone porcelánový krab.

Šíření anemone porcelánového krabí.

Anemoneous porcelánový krab platí podél pobřeží Pacifiku a Indického oceánů, kde obvykle žije v těsné symbióze s anememememonem.

HABITAT ANMEMACIAN PORCELAIN KRAB.

Anemone porcelánový krab přebývá v symbióze s Aktinií, to drží nebo na skalnatém substrátu, nebo mezi sasankou, která zachycuje malé ryby, červy, stojany. Tento typ krabi přizpůsobeného k přebírání a bez sasanky mezi kameny a korály.

Anemone porcelánový krab: fotografie, stanoviště

Molone na anemone porcelánový krab.

Anemoneous porcelánové krabi jsou spojeny, když se stará chitinová skořápka zbaví, protože tělo krabů roste. Odkaz obvykle dochází v noci. Nový ochranný kryt je vytvořen několik hodin po molování, ale pro jeho konečné vytvrzení vyžaduje určitý čas. Toto životní období je nepříznivé pro korýšové organismy, takže krabi se schovávají ve smetanech mezi kameny, Norah, pod potopenými předměty a ztratí proces tvorby nového chitinského kostra. Během tohoto období jsou nejzranitelnější anemone porcelánové kraby.

Anemone porcelánový krab: fotografie, stanoviště

Anemone porcelánový krab.

Anemoneous porcelánové kraby - korýši, které jsou vhodné pro obsah v akváriu útesu nebo v akváriu s bezobratlých. Přežijí v umělém ekosystému kvůli jejich malým velikostem a nenáročným v výživě, zejména pokud ACTI přebývá v nádrži. Tento druh korýšů je tolerantní patří k jiným obyvatelům akvária, kromě přítomnosti jejich příbuzných. Pro obsah porcelánového krabí vhodného akvária s kapacitou nejméně 25 - 30 litrů.

Doporučuje se vypořádat pouze jeden krab, protože dva jednotlivci neustále zjistí vztah, a zaútočit si navzájem.

Teplota vody je nastavena v rozmezí 22-25c, pH 8.1-8.4 a udržovat slanost na úrovni 1.023 a 1.025. Akvárium umístí korály, zdobené kameny, nainstalovat úkryty ve formě jeskyně nebo jeskyní. Lepší zahájit krab v již zavedeném umělém ekosystému. Pro pohodlné stanoviště porcelánového krabů, budete instalovat Actinium, můžete uvolnit klaun ryby, pokud polypy mají dostatečně velké rozměry. Často prodávají porcelánový krab dohromady s Actinií, ale v nových podmínkách Polyp vždy nebere kořen a ušetřit to obtížnější. V tomto případě jsou vhodné, nonebné koberce St StoneDactaclyla, které se dokonale přizpůsobují stanovišti v akváriu. Krab čistí vodu, vyzvednout pozůstatky jídla, planktonu a hlenu u sasanky. Při krmení rybářských klaunů se porcelánový krab nemusí krmit odděleně, je pro něj dostačující k tomuto jídle a planktonu. Pro krmení porcelánového krabu jsou speciální výživné pilulky, které jsou umístěny na aquining. Tento typ korýše organismy udržuje rovnováhu v akváriu systému a využívá organické zbytky.

Anemone porcelánový krab: fotografie, stanoviště

Symbióza anemone porcelánového krabů a ACTI.

Anemone porcelánový krab je v symbiotických postojích se zákony. V tomto případě oba partneři mají prospěch z vzájemného stanoviště. Krabi chrání střevní zvíře z různých predátorů, a on sám sbírá jídlo a hlen, který zůstává v procesu životně důležité aktivity Polypy. Crazy buněk na Actsia Chapadla nepoškozují krabi a krmí se volně pohybujícím se v blízkosti činy a dokonce i mezi chapadlem. Takové vztahy přispívají k přežití různých typů v oceánském ekosystému.

Environmentální stav anemone porcelánový krab.

Anemone Porcelánový krab je poměrně běžným pohledem na jeho stanoviště.

Tento druh neohrožuje snížení počtu.

Porcelánový krab je obyvatelem korálových útesů, které jsou hlídány jako unikátní přírodní ekosystémy. V tomto případě zůstává celá druhová rozmanitost živých organismů tvořících systém. Útisky útesu jsou pod hrozbou znečištění s písčitými a leptanými nanos, které se provádějí s pevninou řeky, jsou zničeny z dravé sbírky korálů, vliv průmyslového znečištění. Potřebují komplexní ochranu, když nejsou jen zvířata hlídána, ale také celé stanoviště. Dodržování pravidel krabi krabi, provádění doporučení vědeckých organizací bude schopna zajistit existenci anemone porcelánových krabů v současné a budoucnosti.