Typy žraloků

Obecné charakteristiky žraloků

Obecné charakteristiky žraloků

. . .

Charakteristiky vzhledu a struktury jsou následující:

  • Tělo má zjednodušený tvar;
  • Kůže je pokryta váhy a má reliéfní výstupky.

. Mnoho vědců říká, že v síly nejsou nižší než zuby tohoto vodního dravce.

Stejně jako všechny jiné ryby, žralok má žábry, jsou před hrudními ploutvemi. . Některé druhy těchto dravců však mohou cítit skvěle, ležící na dně nádrže a čerpací vody přes žábry.

Zvláštnosti

Co odlišuje žralok ze všech ostatních ryb - to je absence plavecké bubliny. . Kromě toho, ploutve a nízká hustota tkaniny chrupavky reagují na vztlak zde.

Zajímavé je, že se jedná o systém štěpení těchto dravců. Její žaludek je velmi elastický, takže může absorbovat velké množství potravin, ale zároveň nevyniká dostatek žaludeční šťávy na trávení, a pak dravec dělá následující: otočí žaludek a zbavit se nadbytečného jídla. Samotný žaludek netrpí takovými akcemi. .

Je velmi vyvinuté v těchto dravcích a vůni: cítí pachy nejen ve vodě, ale ve vzduchu. Velmi akutní cítí vůni krve, a pokud se tato krev sama o sobě velmi málo. Poměr je 1: 10 000 000, je ekvivalentní lžičce krve zředěné v bazénu.

Žralok plave pomalu - jen asi 5-8 km / h. Ale pokud dravec sleduje kořist, pak její rychlost může vyvíjet až 20 km / h. . .

Typy žraloků

žralok bílý

Typy žraloků

Bílé žraloci jsou dokonale přizpůsobeny různým podmínkám životního prostředí. . . Na světě jsou malá místa klastrů bílých žraloků, kde pravidelně, od roku do roku, splňují predátory. .

. . . . .

Bílé rezavé žraloci. Muž začíná vynásobit věk osmi, když jejich délka těla dosáhne alespoň 3,5 m. . Vědci ještě nebyli schopni spolehlivě vytvořit mnoho aspektů biologie reprodukce formy. Zároveň se může objevit od 5 do 10 smažit, délka těla, která se pohybuje od 120 do 150 cm. . .

Bílý žralok - jeden z největších dravců mezi rybami. Nicméně, navzdory krvemnému obrazu sklářského žraloka, který byl prezentován v kultovním filmu Stephen Spielberg "čelisti", ve skutečnosti bílé dravce zřídka útočí na lidi. . Pocit, že těžba není tuk, žralok umožňuje oběť. Ale žraloci loví hejna, a možná každý z jejího péro bude chtít ujistit, že to není pečeť. . .

Lemon Shark

Typy žraloků

Jeho jméno Žralok přijal pro světle hnědé, nažloutlé tělo těla. Také existují takové možnosti -Hell Shark,Panama Ostrozuba a Shorty Butterspasses. Západ v tropických vodách na západním pobřeží Afriky, Severní a Jižní Ameriky. Často se setkává s mělkou vodou. Nejhustší žralokové populace se nacházejí v Karibiku, mimo pobřeží Floridy a okolí Antille Islands.

Citronové žraloci - hlavní dravci. Dieta se skládá ze všech ryb vhodných velikostí, které se nacházejí na stanovišti žraloka. Útoky na chobotnice, krabi, chobotnice. Ne vzácné případy, kdy ostatní, menší typy žraloků spadaly do úst dravé. Ústa olízla ostrými zuby. Spodní čelisti se používají k držení oběti a horní ostré řezačky odtrhnou velké kousky masa z extrakce. Žralok se nenahrvá svou oběť, ale dává přednost nehybně, aby ležel na dně. Vhodné zbarvení způsobuje nepostřehnutelný na pozadí písku. Na blížící se těžba žraloka dělá blesk skok a rychle jí.

Ryby upřednostňují noční život. ., I když existují důkazy, že při hledání těžby mohou ponořit až 400 metrů. . Předpokládaná délka života je 15-20 let. Nejstarší z pozorovaných žraloků žilo 30 let.

Mnoho zajímavých experimentů bylo provedeno s citrónovou žhavicí. . . Stejný účinek mají určité zvukové vlny. Takže létání s nízkým vrtulníkem, je také vnímán dravcem jako důvod začít lovu.

. Tyto ryby jsou dobře obsaženy v zajetí, mohou snadno přizpůsobit vodě různých slanosti. . Mimochodem, citronové žraloci během jednoho experimentu hádejte, jak používat tlačítko volání potravin. Tlačí její inteligentní dravci dostali čerstvé maso.

Kladivoun

Typy žraloků

  1. Oči umístěné na koncíchOblukhovina.
  2. . . Vědci zjistili, že mohou zachytit elektrické vypouštění v jednom milionu voltů.
  3. .

Hummer žralok dieta tvoří většinou dolní ryby - brusle a flounders, ale žralok se nestane všem, že se může dostat do očí a představuje její zájem. Opakovaně bylo vidět, že tam bylo dost žralok, co padá z plavidel procházejících. Útok na jeho příbuzné se také děje, pozůstatky jiných žraloků se nacházejí v žraloků, stejně jako ocasování - jeho vzdálené příbuzné.

Sláva agresivního dravce, tyto žraloci získali kvůli skutečnosti, že během období reprodukce jsou obzvláště agresivní. .

. Její malá ústa v dolní části hlavy sleduje myšlenku, že nemůže nést velké škody, ale to není. Její ústa se zchladí, ačkoli malé, ale velmi ostré a pevné zuby.

Je zajímavé, že kůže kladiva žralok je citlivá na opálení, s dlouhým nálezem na povrchu vody a v mělké vodě. Ve světě zvířat mají stejnou funkci pouze člověk a prase.

Velký cigaretový žralok

Typy žraloků

. Ale tento dravec je jedinečný svým druhem, protože je schopen zabít ryby nebo mořské zvíře, několikrát vyšší než jeho rozměry.

Ta věc je, že žralok doutníku, jako je její blízký příbuzný brazilského bolšezorkaya žraloka (Isistius Brasiliensis) - aclaus-etopraasite, bez povšimnutí v těle oběti a diskrétní pevný kus masa z něj.

. .

Pro všechny další roky z tohoto okamžiku bylo chyceno pouze 10 jedinců velkého žraloka. Každý z nich chycen v různých, ale výhradně hlubokých regionech světového oceánu - ve dvojici stovek kilometrů od břehů South a Severní Ameriky, v blízkosti Azorů, nedaleko od východní Afriky, v blízkosti Japonska a Austrálie, v otevřených prostorách tichého a Atlantského oceánů.

. .

. Predator má silné čelisti - na horních 29 malých zubech, na nižších 19 akutních zubních lopatkách, jejichž velikost překračuje top zuby pětkrát. Mezi všemi ostatními žraloky má objem doutníku žralok největší zuby, pokud je porovnávají v poměru k jeho velikosti.

Žralok Kitto

Typy žraloků

Jedním z nejvíce neobvyklých a zajímavých představitelů skupiny Shark je největší ze všech životů v současné době na planetě ryb. .

S takovými velkými velikostí je tento žralok na rozdíl od mnoha jeho kolegy kmenů, téměř bezpečný pro lidi. To je způsobeno tím, že velryba žralok, jako chutné velryby, krmí na planktonu, mělké ryby a chobotnice.

. Belubo má jasnou barvu pro mnoho obyvatel v blízkosti povrchových vod, ale zadní a strany jsou degradovány velmi zvláštní.

. Kvůli tomu, v některých jazycích Oceánie a jihovýchodní Asie, velryba ostrá se nazývá "hvězda". . Díky této okolnosti mají vědci příležitost, pokud existuje vhodné vybavení pro identifikaci každého žraloka a učinit speciální databázi (podobně jako použití lidských otisků prstů).

. Ve skutečnosti, pouze v posledních desetiletích, podrobné údaje o jeho migracích, životním stylu, reprodukci a t začaly se objevit.D. První kopie žraloka velryba zasáhl rukama vědců v roce 1828.

Od té doby byl akumulován určitý počet fragmentárních a ne příliš systematických informací, ale pouze využití nejmodernějších výzkumných metod (včetně satelitního monitoringu, specializovaných elektronických senzorů, nejnovějších úspěchů genetiky a t.D..

Žralok šedá reefova

Typy žraloků

Šedý útes žralok - aktivní noční dravec, zřídka loví v jasném čase.
Odpoledne samotné nebo malé skupiny, pomalé hlídky podél hranic útesů, a častěji se drží kolem ploché spodní plochy na základně skal nebo dokonce může ležet v den. Vyskytuje se v různých hloubkách až 60 m (existuje data 1 km). Na člověka ukazuje znatelný zájem a někdy se snaží přiblížit ke koupání.
Mezi potápěči jsou známé jako jeden z nejagresivnějších a zvědavých.

Navzdory střední velikosti, agresivní chování umožňuje dominovat mnoha dalším příbuzným druhům, dokonce velkým množstvím.

.kV. Nejsou však teritoriální, ale sociální.
Během dne, tyto predátory v blízkosti základny korálového útesu často tvoří skupiny 20-30 jedinců, rozpadající se ve večerních hodinách, když začíná lov. Komunikace ve skupině, není rozptýlena, t.na. Případy pokračující druh těžké.

Sexuální zralost se vyskytuje po 6 letech. Tyto zvířecí ryby. Na jakmile je žena schopna vyvolat 6 mladých. Novorozence mají délku až 71 cm. Šedý útes žralok je zodpovědný za řadu útoků na lidi, to je považováno za nejnebezpečnější v Rudém moři od útesů a měl by být léčeni opatrně.
Provokovat snadno útok. Chcete-li to udělat, potápěč dostatečně "vyzvednout", aby se urychlil.

Agresivně naladěný dravec začíná plavat se klikatými, což dokazuje "představují hrozbu":

  • Suge Sungled Wine,
  • Aktualizováno hrudníku,
  • Ostré tygy ocasů,
  • Otevřel palec,
  • Zvednutý Rylov.

Pokud se zároveň vznáší podél horizontálního kruhu, pak jsou věci velmi špatné, budete potřebovat akce. Nikdy panika. . To teoreticky, několik nezpracovaných útoků je vlastně zaregistrováno, i když nikdo neskončil fatální výsledek. Z nich lepší zůstat na dálku.

Žralok-slon nebo golyanskaya (obří) žralok

Typy žraloků

. Ústa tohoto žralok je tak velká (až tři metry v průměru), že malé zuby jsou zcela neviditelné. Zdá se, že má takové ústa, můžete snadno jíst velká zvířata. Ale ne. Shark-slon jí jen plankton. . Jeho žaludek může ubytovat až tunu jídla.

. Zvláště aktivně se obrovský žralok krmí v létě a na jaře, a v chladné sezóně, kdy se plankton stává méně, buď se živí na úkor rezervy tělesných tuků, nebo spadá hledat Planktonu na větší hloubku (nahoru na 1 km).

Játra tohoto žraloka je 1/5 jeho hmotnosti, tuk je pro osobu považován za velmi užitečné, a maso s kosti nalezeno v lidech. Proto tyto obry masivně zničí. A omlouvám se, protože jsou zcela neškodné.

Akula Buck

Typy žraloků

Bull Shark je zcela unikátní stvoření. Je to tato ryba - viník více než poloviny případů útoků žraloků na plavkách. Je to tato ryba - jediný z žraloků, které mohou žít ve sladké vodě po dlouhou dobu. . Zvažte to samé blíže těmto fenomenálním predátorům.

Bull Shark, ona je hloupá, patří rodině Carcharmiformes. Jeho podivné jméno pro ryby je stvoření pro divokou nepředvídatelnou náladu, a pro vaši schopnost žít a lovit v čerstvých vodách: Když pastýřové řídili stádu na vodu, býčí žraločí táhli velké býci do tmavých vod.

Zhabra a rektální železo jsou ty nástroje, se kterým tento druh odstraňuje nebo zdůrazňuje sůl. Existují případy, kdy se býčí žraloci chytili 4000 km před Amazonkou. .

Neustále žije tento krvežíznivost zvíře v jezerech Mississispi a Nikaragua, stejně jako v řece gangu. V Indii, mimochodem, býčí žralok se velmi bojí a číst - když jsou mrtvoly lidí z nejvyšší kasty vypouštěny do posvátných řek, je to žralok-býk do prvního stojanu masem. Dospělí nejsou vybíraví v potravinách. . Býčí žraloci nejsou ohýbáni, zástupci svého vlastního druhu a nejhoršího člověka.

. . Jsou obzvláště nebezpečné v blátivé vodě. Existují případy krutého útoku na bovinní žraloky na projíždějících lidem řeky Ving.

Akula Zebra

Typy žraloků

Zeberový žralok extrémně krásný. Její krása je často demonstrována jako předmět "ekoturistiky", uvedení do veřejných akvárií.

Délka žraloka může překročit 3 m., Nicméně, pro nebezpečí osoby, to nenosí. Žralok je velmi poslušný a pomalý, nevadí, když se člověk blíží. Jediné, co byste si měli pamatovat - nedotýkejte se ryb, může vyvolat ochrannou reakci. Existují případy, kdy žralok busta potápějí její ocas.

. . Strava její výživy se skládá z měkkýši a korýšů. Zeber Shark - noční ryby, preferring lovit ve tmě. Veškerý světelný den tráví, odpočívá na dně. Zeber Shark Shark, jen jednou roční žraloky se shromáždí ve velkých hejnech pro chov. Tento žralok je vlastnil vejce: samice produkují několik tucet vajec pro sezónu, které je upevněno na úskalí se speciálním lepicím knírkem.

Zeberový žralok je pohled rybolovu. Její ploutve jdou na vaření polévky, maso se prodává čerstvé, slané nebo sušené. Žralokový tuk se používá k přípravě vitamínů. Také jde na výrobu rybí mouku.

. .

Akula Angel

Typy žraloků

. .

A pokud se šťastný potápěč bude čelit jedné z "andělů", bude si jistý, že před ním. Ploché tělo, neobvykle široké prsa a abdominální ploutve, dva z nějakého druhu neuznatelných hřbetních ploutví blíže k ocasu - každý šetrník anděl opravdu podobá brusle.

S jeho jménem se jedná o rodinu žraloka vděčná dvě přední prsa ploutve - nesouvisející s hlavami, tyto obrovské ploutve vypadají jako křídla. Pár očí a dech se nachází na vrcholu hlavy anděla, okamžitě za nimi jsou viditelné. .

Jeho spodní část je větší než horní, která je neobvyklá pro žraloky, ve kterém je horní podíl ploutve mnohem větší než dno - pravděpodobně taková forma ocasních ploutví bylo určeno pro ostrý trhák dravců ve snaze o kořist. V průměru žralok rodiny squatinidae roste až do jednoho a půl metru, japonský anděl (Squatina japonica) a Středomoří Akul Angel (Squatina Squatina) - asi 2 metry dosáhnout největší délky. Andělé po dobu 35 let žijí.

Žralok mako

Typy žraloků

Žralok Maco je slavný, stejně jako šedo-modrý žralok, makrelský žralok, bonito, černý žralok, modrý ukazatel - velký žralok rodiny sleďů, ve kterém tři další typy žraloků zahrnují velké bílé a dvě odrůdy sleďový - Pacifik a Atlantik.

. . .
.

. Tento žralok žil v křídovém období, a rozdělil moře s kronorály, ichthyosaurs a pleets. Šedo-modrý žralok Mako - jeden z nejagresivnějších typů žraloků. Velmi nebezpečný pro osobu, protože by to neohroženě útočí na téměř jakoukoliv potenciální kořist v moři.

Žralok Mako může dosáhnout 4 metrů dlouhý, s hmotností do 400 kg. . Žije v mnoha mořích teplého a středně těžkého pásu. Jeho distribuční oblast je omezena na severu zeměpisných šířek severních a japonských moří a na jihu - jižní pobřeží Nového Zélandu, Afriky a Argentiny. Často se vyskytuje v otevřených vodách oceánu, ale mohou být přítomny v pobřežní vodní oblasti moře.

. A skutečně to je. Shark Mako je schopen vyvíjet rychlost při výkonu kořisti na 60 km / h. Dokonce i mezi pozemními zvířecími sprintery, málo lidí může rozvíjet tak neuvěřitelné pro živé bytosti. Ale ve vodě je mnohem obtížnější překonat odpor životního prostředí.

Během takových bleskových hodů může šedo-modrý žralok Mako provádět skoky přes vodní hladinu na 6 metrů na výšku! Při dosahování takových výsledků záznamů pomáhá nejen dokonalost formy svého těla, ale také vyvinuté ve srovnání s mnoha jinými typy žraloků, oběhového systému. .

Tato schopnost šedo-modrého žraloka vyžaduje neustálé doplňování zásob energií ve formě potravin kalorií. . Není plavat lhostejný k Makovi a osobě, která má ve vodě vůle případu nebo nedbalostí, který se vyděsil od břehu. Opakovaně se konaly případy útoku šedo-modré žraloky Mako na plavce.

Žralok lisitsa

Typy žraloků

Další jeho jména - "mořská liška" nebo "tloušťka moře". Nejvýraznější část těla tohoto žraloka - velký ocas. . . . .

Proto jméno - "mořský hrdlo". . . Zde je jasný příklad neomezené chamtivosti! Shark Fox může lovit na živých rybách, dokonce skákání z vody. Často slouží její špatné služby, protože neopatrný žralok je často vypracován k jeho vynikajícímu ocasu pro lovící zařízení.

Akula nyanka

Typy žraloků

. Mezi tyto šťastné, nejprve, možná to stojí za to jmenoval žralokovou sestru. Četná ujištění v neškodnosti těchto tvorů je příležitostně překročen zprávami o krvežíznivých útocích ryb. Stojí to za to připsání žralokové sestry jako přítele, nebo obejít stranu svého stanoviště? Pojďme to přijít.

Shark Nyanka - jediný zástupce pohledu z obrovské rodiny orectolobidae, nebo kázaných žraloků. .

. Poslední tři uvedené druhy se netýkají opravdové chůvy, ale v praxi těchto ryb, kombinovaných v jednom druhu. Nyanki Sharks jsou považovány za flegmatické, pomalé pobřežní dravci. Pěstovat tyto ryby od 1 do 3,7-4 metrů.

Kde má typ takové podivné jméno - "Nyanki"? Pravda je, že žraloci nezakrásou svou nešťastnou obětou, ale sát, rychle rozšiřují ústa. Zároveň je slyšet hluchý spalovací zvuk, připomínající, že Synechki Nynechka Smocking.

. . .

Obecně platí, že většina Sharkanies odkazuje na druhy velikosti vajec. Těhotenství trvá 6 měsíců. Jedna půl zuřící žraloková žena je schopna vydržet až 27 embryí. Gray Akula-Nyanka je zajímavá pro jedinečnou metodu reprodukce - intrauterinní kanibalismus.

Beloperay Shark

Typy žraloků

Beloperay Shark (Latinské jméno "triaenodon obesus") - to jsou žraloci rodiny šedé žraloky. Většina času žraloci tráví v jeskyních a trhlinách korálových útesů, takže druhý název této ryby je útesní žralok.

Beloperay Shark má délku 1,5 metru. Vzácné instance překračují délku 2 metry. Samice jsou obvykle kratší muži. Živé útesy bělení žraloky přes 40 let. Tělo žraloka je natřena šedě, zřídka se setkává s kopiemi, malované červenohnědé. .

Populace bílých žraloků je neuvěřitelně velká, je považována za nejběžnější žralok. Její stanoviště je stejně velký. . Bílé žraloci vždy drží na dně, kde jedí ve velkém počtu chobotnic, krabů, kaviáru velkých ryb, humra a ryb středních velikostí. Ve světlé době dne se útesní žraloky schovávají v jeskyních, které slouží jako útočiště a místo přepadení. . Na hunt, útesní žraloky vycházejí jen s nástupem soumraku a zřídka se vznáší od jejich jeskyně. Po lovu se určitě vrátí do útulku a prakticky ho nemění po celý život.

Beloperie žraloci jsou považovány za velmi nebezpečné ryby pro osobu. Počet útoků na lidi, žraloky útesu jsou na třetím místě po velké bílé žraloci a kladivové žraloci. Jedná se o velmi krveprolití mořské predátory, kteří napadnou jakoukoliv pohyblivou položku ve vodě. Vzhledem k tomu, že žraloci na pobřeží jsou plovoucí pouze v noci a večer, je velmi nebezpečné být ve vodě v této době. .

Long Acla

Typy žraloků

Jedná se o velmi agresivní a pomalý žralok, běžný v teplých mořích. Trpělivě čeká na nějakou kořist v oblasti jejího pohledu. . .

To se nestane a lidské maso. Například ve čtyřicátých letech minulého století poblíž Jižní Afriky, řemeslo havaroval s tisíci cestujícími na palubě. Téměř všichni lidé, kteří padli do vody, spálili živý s dlouhým žralokem.

. V lůně chytil žraloky, balíky s odpadky.
.

Hnědý žralok

Tento typ žraloka obdržel svůj název kvůli barvě těla. Jejich kůže má bohatou hnědou šedou hnědou barvu a břicho je vždy lehčí zpět (častěji než nažloutlý a bílý nebo bílý s šedým odstínem). Hnědé žraloci v průměru rostou až 2 metry dlouhé a váží asi 50 kilogramů. .

Hnědé žraloci v bazénu Atlantského oceánu jsou rozšířeni ve vodách Středozemního moře. V podstatě, hnědé žraloci žijí v poražené vodě, ale často se vznáší na pobřeží, vstupují do povelků a dokonce plavat hluboko do pevniny. Například, tam jsou případy, kdy se v Benátských kanálech setkali hnědé žraloci. To naznačuje, že hnědé žraloci se nebojí člověka a nevěnují pozornost hluku přeplněných přístavů a ​​přístavů.

. Brown Aclaus - bohužel. S nástupem jara, kdy začíná reprodukční doba, žraloci samice spěchají hledáním vhodného místa. Nejčastěji se stávají ústa nebo dolní toky velkých a malých řek. V červnu se na světě objevují mladé žraloci a mírně opravené, jděte na Otevřený oceán.

Pro muže hnědého žraloka představuje velké nebezpečí. . Podle statistik, počtem útoků na osobu ročně, hnědý žralok je na druhém místě (spolu s kladivem žralokem, písčitým žralokem a břidlicím žralokem). Většina útoků skončila ve smrti člověka. Často hnědé žraloci loví malé skupiny. . Vůně krve tyto žraloky se cítí na vysoké vzdálenosti.

Písek žralok

Typy žraloků

Na rodinu Odnaspididae (nebo karcariidae) - patří několika typy žraloků, externě se liší od sebe. . . Na této stránce jsou uvedeny dva možné možnosti systematického popisu těchto ryb. Většina vědců je stále nakloněn skutečnost, že písčité žraloci jsou laminované satelity.

Carcharias zahrnuje tři typy - obyčejné, nepřímé a australské písečné žraloci. . Sandy Tigers mají charakteristickou strukturu těla - pod předním spinálním ploutvím je ztluštěv, tvořící se zvláštní hrb na zadní straně.

Pískové tygři mají prodlouženou hlavu s ostrým, lesklým kopáním, neexistují žádné blablasové jídlo před očima, což naznačuje úzký vztah s laminými žraloky. Srpová ústa v obvyklé poloze ajaru, odhalení řádků křivek a náhodně umístěných v čelistech.
V kombinaci s dravým výrazem "tváře" mají tyto žraloci poměrně úžasný vzhled. Není to však vždy oprávněné.

V mnoha stanovištích těchto dravel jsou považovány za docela neškodná zvířata, která neohrožují životy a zdraví plavců a potápěčů.
A jen z pobřeží Jihoafrická písečná tygři zvažují téměř nejnebezpečnější žraloky. . .

Genus Odontaspis se skládá ze dvou typů písečných žraloků - drobné a largely. . . Je považováno za bezpečné pro osobu, protože případy agrese proti osobě nejsou registrovány. Bolshaya Sand Shark je velmi vzácný pohled, z nichž jedinci byli chyceni ve všech oceánech, s výjimkou arktického ledu. Tento hnědý hluboký žralok, zvýraznění velké zelené oči. Dosáhne impozantních velikostí - někteří uloveni jedinci překročili třímetrovou délku. Neexistují žádné informace o nebezpečí těchto dravců pro informace osoby - pravděpodobnost setkání s těmito hlubokými vodními rybami potápěčů a plavců je příliš malá.

Polární akula

Typy žraloků

Pokud pro většinu zástupců ostré rodiny, přijatelná teplota vody oceánu začíná od +18 stupňů, pak genus Somniosidae Shark (rovný) vybral pro sebe opravdu studenou vodu a považuje za velmi vyváženou teplotu od -2 do + 7 stupňů. ?

Před žralokem Arktidy. . Její trvalý stanoviště je severozápadní pobřeží Evropy a pobřeží Grónska, někdy se nachází na severních břehu Ruska.

Navenek, tato ryba je velmi podobná torpédovi a její hřbetní ploutve, které se staly business kartu žralok, mají malou velikost. Jsou to ty žraloci, kteří žijí déle než všechny ostatní - asi 100-200 let! Polární žralok se stal dlouhými játry kvůli pomalému toku všech životních procesů v jeho těle. Roste velmi pomalu: Jednotlivec byl obsažen ve vědeckém institutu, kde byl studován na dlouhou dobu - po dobu 16 let, predátor vzrostl pouze 8 cm.

V dravci, největší játra mezi všemi ostatními žraloky, dosahuje 20% své hmotnosti - kvůli tomuto orgánu na polárních žraloků staletí, byly provedeny roční telecí lýtky asi 30 tisíc jednotlivců, technický tuk byl z jater rozbořen technický tuk.

Rybolovné rybářské rybáři-sportovci nejsou zajímaví - není prakticky žádný boj, poté, co přinese dravec k povrchu oceánu, stoupá do lodi, jako by to byl protokol.

Velká akula

Typy žraloků

Velký žralok - jeden z nejzávažnějších mořských živočichů a nejácnějších ryb na světě. To bylo poprvé objeveno v roce 1976, protože pak lidé našli pouze 47 těchto zvířat.

Hmotnost těchto pětmetrových obrů s velkou hlavou a měřičem tlustý k peel - jeden a půl tuny. . Jejich ústa zevnitř má světelný povrch, který přitahuje malá zvířata a plankton. Toto je největší světelný mořský zvíře! Zachycení obrovského množství vody a "potravin", gigant filtry vody a jídlo tlačí obrovský jazyk do krku. Pokud se obzvláště chytrá oběť snaží uniknout z úst ducha, pak na její způsoby jsou malé zuby, umístěné v 23 řadách 300 kusů v každém!

Velký žralok má vodnaté tělo, které jí nedovoluje, aby se utopil. Ale často se stává těžbou jiných predátorů. Na špatném a velmi pomalém žraloci může být napaden hejno kamenných okounů, které s ostrými zuby roztrhané kousky těla. Také to může zcela polykat Couss.

Porbeagle

Typy žraloků

Porbeagle (Latinské jméno "Lamna Nasus") - Druh dravých ryb z lampy ve tvaru lampy.

. Horní část těla je natřena v šedé nebo šedavě modré barvě a břicho prakticky bílou. Někdy se nacházejí tmavé skvrny v celém těle Herde Shark. Spinální ploutve jsou dva, z nichž první má lehké hranice. Trojúhelníkové zuby, ostré bez jar.

Seld Sharks obývají vodu tichého a Atlantského oceánů. Zvláště obyčejné v severní části Atlantského oceánu, v Baltském moři, ve vodách lamanského průlivu. Na rozdíl od jiných žraloků je ledový žralok zřídka snížen do větší hloubky, preferring udržet v horních vrstvách vody (hlavně nalezené v hloubkách 30 - 70 metrů).

.

. Případy útoku na lidi jsou velmi vzácné. Nicméně, to je lepší zůstat dál od těchto žraloků, protože v případě nebezpečí se spěchá bez zpoždění pachateli, kousání ho jeho četnými zuby.

Sevengabnic Akula

Typy žraloků

Semi-látkový žralok nebo popel-vypálil Acla žralok, nebo semi -cerk - jeden z nejstarších a primitivních. .

Jsou zcela odlišní ve své anatomii z většiny druhů moderních žraloků. Pouze mezi zástupci této skupiny mají sedm gill štěrbin na každé straně těla. Jediný hřbetní fin je umístěn za, v blízkosti ocasu, téměř nad análem. Horní část ocasního peří je podstatně větší než jiné ploutve a stojí daleko.

Mugativní membrána chybí. Velké oči, jasně zelená. Akord není rozdělen do samostatného obratle. Barva těla se obvykle liší od tmavě šedé až hnědavě hnědé. Fosilní pozůstatky z prvních sedmi-bedridních žraloků, kteří se téměř neliší od proudu, byly nalezeny v vrstev Jurassic období.

Věk sedimentárních skal a fosílie nalezených v nich - asi 150 milionů let, to je éra rozkvětu dinosaurů. Dnes existují dva typy sedmi-barkers, které patří různé druhy. Vstupují do komboméně rodiny nebo více přátelských žraloků. Jednou z jeho jmen, rodina získaná díky originální struktuře spodních čelistí zubů, připomínající tvar roosted hřebene.

Chytil, ukažte agresi a pokuste se kousnout. Obvykle se naplní v hloubkách 300-600 metrů, ale někdy se může vyskytnout 1000 metrů nebo v blízkosti povrchu. Raději žít na vnějším okraji kontinentální police nebo v horní části jeho svahu. Samice přinášejí od 9 do 20 mladých, jasné sezónní reprodukční režim není označen.

Modrý žralok

Typy žraloků

Modrý žralok je jedním z nejčastějších typů sielery. Ryby obývaly ryby přes světový oceán v tropických a mírných vodách. To lze nalézt z břehů Skandinávie a v Cape Horn. Preferuje hloubku až 350 metrů, tak často se objeví v pobřežních vodách. Nejvýhodnější teplota vody je v rozmezí od 7 do 16 stupňů Celsia. Vydrží vyšší teploty na 21-23 stupňů Celsia. Ryby, zpravidla migruje v rámci hlavních oceánských proudů. Žije v chladných vodách. Proto v severním ledu a jižním oceánům není.

Tato ryba má velmi dlouhé prsa. Ocas ploutve asymetrický. Horní podíl je mnohem delší. Samice větší muži. . Obvyklá délka mužů přichází na 2,8 metru, samice do 3,3 metru. Hmotnost leží v rozmezí od 120 do 180 kg. Žraloci s váhou více než 200 kg se narazí na velmi vzácně. Tělo ryb je elegantní s dokonalým sklonem toku. Na vrcholu pleti modré, světle modré strany a břicho má bílou. Vysokorychlostní indikátory nejsou příliš působivé. .

Tento druh se vztahuje na Niphelistic. Paul Zrání dochází v délce těla od 1,8 do 2 metrů. Těhotenství trvá 12 měsíců. Obvykle se objeví 80-120 smaže na světle v závislosti na velikostech žen. Žralok okamžitě začít nezávislý život. Poloviční okruh jedí velká ryba, druhá polovina roste na dospělé velikosti. Modrý žralok se vyznačuje vysokým přežitím, takže má velmi velké číslo.

Musí okamžitě říci, že tento druh je velkým nebezpečím pro osobu. V roce 2010 bylo zaznamenáno 29 útoků na lidi kolem světa. Z těchto 7 s fatálními. . Dravec miluje chobotnice, krevety, krabi, krabi, humři. Ryby jí ve velkých číslech. V podstatě to cod. Útoky delfínů, žraloků menších velikostí a mořských ptáků. Nedělí Padalu. To je, jí nějaké zvířecí jídlo, které je na cestě. Ale je si všimlo, že mnoho zástupců typu z nějakého důvodu nemá rád tuňák a jíst ji pouze v případě extrémní nutnosti.

žralok tygří

Typy žraloků

Tiger Shark se snadno stanoví tmavé svislé proužky připomínající tigrine vzory. A tyto kapely jsou charakteristické pouze pro mladé jedince, kteří dosáhli dospělosti. S věkem, bledli a starších žraloků téměř zmizí. Často to lze vidět na korálových útesech, v přístavech a kanálech, takže setkání s osobou se vyskytuje poměrně často. Dieta tvoří ryby, jiné malé žraloci, chobotnice, želva delfíni. Nestane a padala. Dobrá chuť k jídlu prokázat nálezy nalezené v břiše chytil žraloci - kousky starých pneumatik, licenčních desek automobilů atd. Z tohoto důvodu přezdívka "Sea Gubage Košík".

Být hledáním těžby, Tiger Shark může zaútočit i na mořských ptáků. Případy útoků na lidi o něco méně než u bílého žraloka. Spolu s Charkroodonem a Aclautem býkem vstoupí do nejnebezpečnějších mořských živočichů, setkání s nimiž se tragédie může otočit ve vodě.

Tiger žralok roste až 5 m. V délce, dosažení závaží více než 1 tunu. Barva se může lišit od modré až světle zelené na zádech a světle žlutá na břiše. Hlava ve tvaru svaděče, která umožňuje ryby ostře měnit trajektorii pohybu. Rychlost ryb dosahuje 32 km / h, ale stručně to může rychlejší trhky. .

. Zuby tygr žralok specializovaný na lámání a drcení masa a kostí. Čelisti jsou silné a mohou rozdělit solidní mušle mořských želv, které zabírají znatelný podíl ve své stravě. .

Shark-Pila

Typy žraloků

Jedinečnost této rodiny žraloků - ve struktuře jejich zubů, jejichž součástí je umístěna evolucí na daleké mluvící výstřelu, připomínající pilu. .

Vzpomeňte si na ryby z dětských knih? Takže to je buď žralok-pil, nebo slot Pilorwood - externě, liší se v poloze gilových slotů umístěných na robotních svazích, zatímco žraloky pily jsou po stranách, bezprostředně za hlavou. Především je nutné okamžitě odhalit krásný mýtus o druhu obří ostré pily, s lehkostí řezání mořských lodě - to není možné, pokud jen proto, že největší velikosti žralokových žraloků nepřesahuje dva metry. .

Na rozdíl od pilorských ryb - bruslí, žraloka-pila může vyměnit zub na dlouhou rybu, když je ztracena nebo poškozena. Uprostřed "pily" v pilonských žraloků je pár tenkých a dlouhých kretén s elektricky popisnými pracovníky, podobné tradičním manchurickému knírku "Fu" - studují písečnou dno při hledání korýšů, malých ryb a chobotnice. .

Pilon Sharks Viviors - potomstvo, v závislosti na rodu, se skládá z 7-17 smaže od 28 do 35 cm dlouhé. .

Akula Goblin nebo Rhino Aclaus

Typy žraloků

Jiná jména akula-goblin -Žralok-domy,Žralok-rinogen nebo Skapaninrch. Je pozoruhodné, že tento žralok v sovětském vědci světa byl jmenován jméno komorních domů, t.na. Slovo "goblin" v SSSR nebylo rozšířené.

O tomto žraloci je známo velmi málo. To přebývá hlubokými vrstvami vody, pod 200 m. a je znám člověku jen více než 100 let. Ale posuzování několika nálezy, lze předpokládat, že populace žraloků goblin není velký. . . Přední zuby na čelistech jsou ostré a dlouhé a zadní se upraví pro broušení pevných látek - kostí a mušle.

Ve stravě žraloků, nejen ryby, které nejsou mnoho, ale také krabi, měkkýši a korýši. Silné čelisti a ostré zuby vám umožňují rozdělit i pevné obětující mušle. . .

Charakteristickým hrbem Goblin Aclaus podává její zvláštní lokátor v temnotě hřiště. Obsahuje velký počet nervových zakončení, což umožňuje všimnout přístupu potenciální oběti.

Rozměry goblinového žraloka nejsou působivé, stejně jako v jiných obyvatelích Deepwater. Průměrná délka dospělého jedince je 1 m., Ačkoli případy zvyšování instancí více než 3 m. Podle nepotvrzených dat se jednotlivci setkali a 5 m. na délku, ale pokud by taková skutečnost měla místo, kde je třeba, pak je velikost anomálie zřídka nalezena.

Ostnatý pes žralok

Typy žraloků

.

Navzdory svému patitu k supercount žralok, ostnatý psa žralok (oxynotus bruniensis) trochu připomíná jeho příbuzných. . Kde vlastní žraloky milosti, kde "značkové" torpédové tělo, a nakonec - kde takové populární trojúhelníkové ploutve?

Pokud jde o životní styl, ostnatý psa žralok je spíše apatichna než rychle - pomalu se vznáší boty nad mořským dnem, lehce dosahuje ploutve a paží. Ve své stravě, malých ryb, vyzváněcích červi a jiných bezobratlých, pro zachycení, z nichž nemusíte trávit spoustu síly.

Klidný život ostnatého žralok je docela vhodný - přitahuje predátory, sloučení s krajinou dna. I když není moc těžby, a tam není žádná zvláštní rozmanitost v něm - ale je to bezpečné pro samotný žralok, protože jeho průměrná velikost je malá (60-75 cm) a vzácná osoba bude moci růst na metr.

Zpět na vzhled. Ostnatý psa žralok je nesrovnalý, co se nazývá, pro raritu: tlusté tělo, humpback zpět, krátký a rovný řádek, který se nachází téměř těsně velké nozdry, hluboké kožešiny vrásek, pocházejících z pastvy - zármutek a jen!