Pallas poloz - jaká je jeho funkce?

Pallas Polishes patří k oddělení šupinaté, známých rodin hada.

Ruský název Pallas Pallase, nebo Pallas Pole, plaz přijatý na počest slavného ruského vědeckého encyklopedistu. S. Pallas, poprvé popsal tento typ hada v roce 1811.

Existuje vědecký název vzácného hada - Sarmatian Poloz, který byl dříve zvažován odborníky jako poddruhy čtyřkoleposti obyvatel ve Středozemním moři. Toto jméno je používáno specialisty při popisu typu.

Vnější známky pale

Pallasov palasa docela velký - 1,3-1,8 m spolu s ocasem.

Horní strana těla je natřena v hnědavě žluté barvě, podél záda je řada velkých hnědých, hnědých nebo téměř černých oválných a kosočtverců, trochu protáhlé.

Vnější známky pale
Pallasov Poloz (elaphe Sauromates).

Počet malých skvrn se nachází na bocích. Kresba na těle je dobrá patrné u mladých jedinců, v dospělých hadi je ztracen na společném pozadí pestré.

Distribuce Pallasia Polozov

Oblast stanoviště pokrývá stepí a pouštní zónu. Pallas Poloz se setkává mezi suché předvídavky z Bulharska a Rumunska na západě na severozápadní Turkmenistán a Aral Sea na východě. V Rusku, vzácný plaz přebývá v Severním Kavkazu, v Kalmykii, v regionu Rostov, region Astrakhan, Stavropol a Krasnodar území.

V celém převratu volga-uralu bylo zjištěno jediné místo, kde se poloz pravidelně vyskytuje - jedná se o území rezervy Baddin-baskunchak a jeho okolí. Vedle východu následuje obrovskou mezeru asi 600 km. A pouze v jihozápadním Kazachstánu - v Ustyurtu a Mangyshlaka Palaces Pole znovu se objeví.

Distribuce Pallasia Polozov
Oblast Pallasov Poliasis pokrývá území z východní části balkánského poloostrova do Malaya Asie a západního Kazachstánu.

HABITAT PALLASIA POLOZ

Pallas Poloz v přirozeném prostředí zaujímá objetí stromů, prázdnoty mezi kameny a otvory hlodavců. Rychle se pohybuje na zemi a dobře se plazí na stromech, házet přední část těla z větve k větvi do vzdálenosti k půl metru.

Vlastnosti chování Pallasia Poloz

V případě nebezpečí má narušené Poloz ohrožující pozice a začíná vibrovat špičku. Snake zvedne trupu, vytržuje hlasitě na nepřítele. Chytil Poloza se snaží kousnout, ale pouze poškozuje pokožku na krev. Jeho kousnutí je pro člověka zcela nebezpečné. Snake není jed.

HABITAT PALLASIA POLOZ
Pallasov Poláci jsou uvedeny v červené knize oblasti Volgograd, kde se nazývají čtyřmásní hlásky.

Nepřátelé Pallas Pollas v přírodě

Sarmatian Pranise je lovící velké opeřené dravce: Smereyad, Moginal, Steppe Eagle, Kurgan. Na Ústyurtu plošině v jedné z hnízdy pohřebiště na Ustyurtu byly nalezeny pozůstatky více než 10 dospělých Sarmatian Polozov.

Pallas Power Pallas

SARMATIAN POLOZ krmí s hlodavci s krysy s krysy, ptáky, vejci a mláďaty, stejně jako ještěrky. Někdy loví na těch malých a dokonce i volatile myši. Zastrcuje svou oběť, mačkání s kroužky silného těla. Pallasov je chycen, stejně jako v jiných typech lezení Poloz, tzv. "Egg Saw". Během dřezu hada je bažina vejce upnuty mezi nižšími procesy obratlů přicházejících do stěn jícnu. Při redukci silných svalů skořápky, plášť praskne a vlákna vejce do žaludku, zatímco prasknutí zmačkané skořápky je dobře slyšet.

Vlastnosti chování Pallasia Poloz
Pallasians krmí s malými hlodavci, stejně jako vejce.

Reprodukce Pallasic Polozov

SARMATIAN POLZ označuje hady ve vlastnictví vajec. Po zimování v dubnu - Mae se pářuje. Vývoj vajec v těle matky trvá asi dva měsíce. Ve zdiva od 4 do 16 oválných bílých vajec, potažených měkkým štíhlým plášťem 5,5 x 2,3 cm. Některé samice jsou schopny aktivně chránit čekající vejce, jiní v obavách, jen pevněji se zhroutí. Na konci léta se objevuje mladý Poloz, jejich délka je průměrem 26 cm při hmotnosti 17 g. Takové velké velikosti jsou poměrně vysvětleny, protože hlodavci, kteří krmí hadi, by neměli být více mladých poloz.

Taková funkce zvyšuje přežití mladých. Zbarvení mladých hadů se výrazně liší od dospělých. Horní část těla v šedých šedobarevných funkcích, s černými příčnými skvrny, které sloučí do klikatého vzoru, podobně jako výkopový pás na zadní straně. Pubjuno narůžovělý, s černými skvrny.

Nepřátelé Pallas Pollas v přírodě
Charakteristickým charakteristickým rysem Pallasov Polania je jasné břicho žluté.

S každou barvou řádku se hady změní a končí, když je puberty dosaženo ve 3-4 letech života. Současně je délka Sarmatian Poloz asi 70 centimetrů. To je jediná forma hadů žijících v Rusku, které byly vyvinuty obavy o potomstvo. Žena vynuluje prsten na vajec a chrání zdivo, aniž by byl rozptýlen hledáním potravy.

Obsah Pallas Pallas v zajetí

Pallas Poloz je velmi atraktivní objekt pro udržení v zajetí. Snake má jasnou krásnou barvu pleti, to není odlišeno speciálními závislostmi na potravinách, stará se o potomci, nevyžaduje speciální metody chovu a péče a má malou velikost. Kromě toho jedna z důležitých výhod kotelu je jeho mírově milující nálada. Různé národy jsou známy pověrčivým fiktem spojeným s Poloz. Například v Evropě byli nevědomé lidi přesvědčeni, že tento světlý had "vydal" mléko z krav a koz. A v jihozápadním Kazachstánu, maso Polozov je považováno za hojení a stále používáno v tradiční medicíně.

Pallas Power Pallas
Zlepšují hygienickou a epidemiologickou situaci a přinášejí významné přínosy pro zemědělství.

Příčiny poklesu Pallasal Poloz

Hlavním důvodem snížení počtu vzácných plazů by měl být považován za rozvoj stanovišť podle člověka. Pallasov Poloz se stává obětí nelegálního úlovku na prodej a obsah v teráriích. Kromě toho, vzácné hadi umírají na silnicích pod koly automobilů. V současné době je Sarmatian Poloz vzácný pohled na téměř všechny jeho stanoviště.

Hodnota a ochrana pale dutiny v přírodě

Polozov zničí nešťastné hlodavce, kteří poškozují plodiny a přenášejí řadu nebezpečných infekčních onemocnění. Pallasi Poloz je pod speciální ochranou Úmluvy Bern (Dodatek II). Vzácné druhy zadané v dodatku 3 do červené knihy Ruské federace, stejně jako v červených knihách devíti regionů Ruska. Při zachování biotopů a plné vazby masového rozdělení hadů není potřeba umělé vytváření populací v přírodě.