Shiten

Původ typu a popisu

Shiten (Triopsidae) - rod malých korýšů z notostraca sublilit. Některé druhy jsou považovány za živé fosílie, z nichž původ má začátek na konci uhelného období, jmenovitě 300 milionů. před lety. Spolu s meči je plán nejstarším pohledem. Na Zemi žijí od dob dinosaurů, a nezměnili se od doby od doby, pro odstranění poklesu velikosti. Jedná se o ty nejstarší zvířata.

Původ typu a popisu

Vzhled a funkce

Foto: Shiten

Příchod notostraca zahrnuje jednu rodinu triopsidae a jen dva druhy - triops a lepidurus. V 50. letech bylo objeveno až 70 typů štítu. Mnoho odhadovaných druhů je popsáno na základě morfologické variability. V roce 1952 byla dvě důležitá revize klasifikace rodiny - Linder. a longgurst v roce 1955. Oni - revidovali mnoho taxonů a identifikovali pouze 11 druhů ve dvou druhech. Tato taxonomie byla přijata po celá desetiletí a byla považována za dogma.

Video: Shield

Zajímavý fakt: Pozdnější výzkum s použitím molekulární fylogenetiky, prokázal, že jedenáct uznávaných druhů skrývá více reprodukčních izolovaných populací.

Scheleky se někdy nazývá "Live Fossil", t. na. Fosílie patřící do subklistrátu, byly nalezeny v plemenech uhelného období, někde, před 300 miliony lety. Ten, který k nám sestoupil, popraskaný štít (t. cancriformis), nezměnil téměř z jurského období (přibližně 180 miliony let).

Fosílie štítů v rozsahu geologických sedimentů najdou hodně. Absence závažných morfologických změn, ke kterým došlo a rodiny po dobu 250 milionů let existence těchto zvířat, naznačuje, že v této formě Scheleky viděl i dinosaury. Kazachartra - zmizená skupina, známá pouze v triassic a jurassic fosílie ze západní Číny a Kazachstánu, je úzce spjata s štítky a může patřit k oddělení notostraca.

Vzhled a funkce

Kde se brožuje shive?

Foto: Jak vypadá štít

SHCHAS mají délku 2-10 cm, široké skořápky v přední a dlouhé tenké břicho. Vytváří sdílenou podobu jako chutné. Pancirus dorso-ventrální zploštělý, hladký. Opačná část zahrnuje hlavu a dvě skalnaté oči, které se nacházejí společně na škálování hlavy. Dva páry antén jsou výrazně sníženy a druhý pár je někdy chybí vůbec. V ústech dutin obsahují pár simbolových antén a bez čelisti.

Ventrální strana boty ukazující až 70 párů nohou. Tělo obsahuje velký počet "tělních kroužků", které vypadají jako segmenty těla, ale ne vždy odrážejí hlavní segmentaci. První jedenáct tělesných kroužků tvoří hrudník a nese jeden pár nohou, z nichž každá má také pohlavní otvor. U ženy se modifikuje vytvořením "Brood Bag". První nebo dva páry nohou se liší od zbytku a pravděpodobně fungují jako smyslové úřady.

Zbývající segmenty tvoří břišní dutinu. Počet tělních kroužků se liší jak uvnitř druhu, tak mezi různými typy, a počet párů nohou na tělesném kruhu může dosáhnout šesti. Nohy se postupně menším podél břicho a v posledních segmentech nejsou vůbec chybí. Žaludek končí nádrží a dvojicí dlouhé, tenké, multisérné ocasní větve. Forma Telson se liší mezi dvěma druhy: Lepidurus se zaoblil projekce rozšiřuje mezi kaudálními větvemi a neexistuje žádná taková projekce v Triops.

Zajímavý faktNěkteré druhy mají schopnost být natřen růžovou, když je v krvi přítomno velké množství hemoglobinu.

Barva boty je více obyčejně hnědá nebo šedavě žlutá. Na proximální straně břicha u zvířete, mnoho malých vlasových přívěsků (asi 60), které jsou rytmicky pohybující se a umožňují jednotlivcům poslat jídlo do úst. Mužské a ženské jedinci se liší jak velikostí, tak morfologií. Muž, zpravidla, mají mírně velkou délku skořepiny a mají větší sekundární antenatory, které mohou být použity jako svorky během chovu. Kromě toho mají samice tašku s vejci.

Teď víte, jaký štít vypadá. Uvidíme, kde se to otřáslo.

Kde se brožuje shive?

Co je sračky poháněn?

Foto: obyčejný štít

Štít se nachází v Africe, Austrálii, Asii, Jižní Americe, Evropě (včetně Spojeného království), stejně jako v některých částech Severní Ameriky, kde je klima vhodné. Některá vejce zůstávají nedotčena z předchozí skupiny a poklopují se, když se déšť namočí. Toto zvíře klidně přizpůsobeno existenci na všech kontinentech bez Antarktidy. To se vyskytuje na většině ostrovů v klidném, Atlantiku, Indické oceány.

Oblast posunu je v:

 • Eurasie, tam žijí všude 2 typy: Lepidurus apus + triops cancriformis (letní štít);
 • Amerika, druh, jako jsou Triops Longicaudatus, Triops NewBerryi a DR.;
 • Austrálie, žije všude několik poddruhů, pod jednotným názvem Triops Austriensis;
 • Afrika se stala domem pro typu - Triops Numidicus;
 • Triops Granarius typ zvolil Jižní Afriku, Japonsko, Čínu, Rusko a Itálii. Rozvrh se vyskytuje po celém světě ve sladkovodních, solných zavlažovaných nebo solených vodních útvarech, stejně jako v malých jezerech, rašelinách a pustinách vřesu. V rýžových polích je typ triops Longicaudatus považován za škodlivý organismus, protože se zředí sediment, zabraňuje vstupu do sazenice rýže.

V držáku se nachází ve spodní části teplého (průměrně od 15 - 31 ° C) zásobníky. Raději žijí ve vysoce alkalických vodách a nemohou nést pH pod 6. Vodní bazény, ve kterých žijí, musí ušetřit vodu do jednoho měsíce a nezažijí významné změny teploty. Během dne se košile nachází v zemi zásobníku buď v jeho silnější, Roe a sbírání potravin. V noci mají tendenci jít ven v ile.

Co je sračky poháněn?

Vlastnosti charakteru a životního stylu

Foto: Popraskaný štít

Plán jsou všežravé, také vkladují jako dravci v jejich výklenku, přičemž všechna zvířata, která jsou menší. Oracle, zpravidla preferují zvířecí deritery, ne zeleninu, ale bude něco. Hmyz larvy, stejně jako různé zooplankton, také předmětem jejich dietních závislostí. Dávají přednost larvům proti komárům ve srovnání s larvami jiného hmyzu.

Zajímavý fakt: Během špatného jídla, některé typy štítů se uchýlují k kanibalismu, pití mladých jedinců nebo používají své prsní procesy k filtrování potravin do úst. Typ výletů Longicyudatus je zvláště dovedně žvýkací kořeny a listy klíčící rostlin, jako je rýže.

Základní lodě se nacházejí v den, nadávky v půdě při hledání potravy. Jsou aktivní kulatý den, ale pro plodnou zábavu, potřebují osvětlení. Stává se to, že štít je na povrchu vody převráceného břichem. Není jasné, co ovlivňuje takové chování. Počáteční teorie nedostatku kyslíku nebyla potvrzena. Takové chování ve štítu je pozorováno ve vodě nasycené kyslíkem. To je pravděpodobně důvod, proč zvíře hledá jídlo, bakterie nahromaděné na povrchu.

Některé parazitické bakterie druhu echosite používají t. Longicaudatus jako organismus - hostitel. Kromě toho, více živin je poskytováno v důsledku konstantního kopání této korýšů v podkladu rybníka a zvyšování sraženiny. Napište, jak víte, výrazně snižují velikost populací komárů, spotřebovává larvy.

Vlastnosti charakteru a životního stylu

Sociální struktura a reprodukce

Foto: Letní štít

Rozvrh Relativně jediné druhy, jejich jedinci se nachází odděleně v různých oblastech vodních útvarů. To je způsobeno vyšší úrovní dravých, vyplývajících, když jsou ve velkých skupinách. Tyto malé korýši používají přívěsky zvané phillopods, aby se mohli pohybovat vpřed ve vodě. Neustále se pohybují během dne a jsou nalezeny plovoucí vodou.

Tyto korýši mají exopods, které jim umožňují kopat v nečistotách při hledání potravy. Jsou aktivnější během dne. Studie ukázaly, že harmonogram může snížit úroveň metabolismu v době, kdy se potraviny nestačí, nebo když jiné podmínky prostředí jsou nepříznivé. Neustále se nakloní, obzvláště často klesají svou úzkou skořápku na začátku svého života.

Nejpravděpodobněji se používají k identifikaci potravin a potenciálních partnerů pro identifikaci potravin a potenciálních partnerů (pokud se přehrávání vyskytuje v sexuální cestě). Za očima je hřbetní, okcipitální těleso, které je s největší pravděpodobností použito pro chemoreceptaci, to znamená vnímat chemické pobídky uvnitř těla nebo v životním prostředí.

Plán má relativně krátkou životnost, a to jak ve volné přírodě, tak v zajetí. Jejich průměrná délka života ve volné přírodě je od 40 do 90 dnů, pokud dočasný zásobník nedosví nedoší. V zajetí může žít v průměru od 70 do 90 dnů.

Sociální struktura a reprodukce

Přírodní nepřátelé Shtamy

Foto: Pár

V rámci sub-trenér notostraca, a dokonce i v rámci odrůd, existují významné rozdíly ve způsobu reprodukce. Některé populace se vynásobí sexuálně, jiní demonstrují sebevědomí samic a třetí jsou hermafrodity spojující oba pohlaví. Proto se frekvence mužů v populacích značně liší.

V sexy populaci spermatu ponechává tělo muže přes jednoduché póry a neexistuje žádný sexuální člen. Cysty jsou produkovány ženskou a po držení v misce ve tvaru SIP. Cysty jsou drženy ženou pouze na krátkou dobu před pokládkou, a larvy se vyvíjejí přímo bez průchodu metamorfózou.

Samice drží vejce do vajec pro vejce po dobu několika hodin po hnojení. Pokud jsou podmínky příznivé, samice staví bílá vejce / cysty na různých substrátech přítomných v nádrži. Pokud podmínky nejsou příznivé, samice modifikuje vejce tak, že jdou do stavu odpočinku, a nedostanou se, dokud se podmínky nezlepší. V každém případě je první larvální etapa po vkladu methanasus (larvální stádia korýšů).

V této rané fázi jsou oranžové a mají tři páry končetin a jedním okem. O několik hodin později ztratí svůj exoskeleton a Telson začíná tvořit v Planktonu. Po 15 hodinách, larva znovu ztrácí svůj exoskeleton a začne se podobat miniaturní dospělé speciální směny.

Juvenilní potomstvo pokračuje v molt a stává se dospělými v příštích několika dnech. O sedm dní později, korýši získávají barvu a tvar dospělého jedince a může odložit jejich vejce, protože dosáhla plné sexuální zralosti.

Přírodní nepřátelé Shtamy

Populace a postavení formuláře

Foto: Jak vypadá štít

Tyto malé korýši jsou hlavním zdrojem potravy pro ptáky vodních ptáků. Mnoho druhů hojných ptáků a dospělých. Kromě toho, lesní žáby a jiné typy žáby často loví na štítu. V době, kdy jídlo nestačí, tyto korýši se mohou uchýlit k kanibalismu.

Aby se snížila intraspecifická predace, lodě se snaží být osamělé, stávají se menším cílem a méně patrným než velká skupina. Jejich hnědá zbarvení působí také jako kamufláž, sloučení s sedimentem na dně jejich nádrže.

K hlavním predátorům, kteří hrají na štítu, zahrnují:

 • ptactvo;
 • žáby;
 • Ryba.

Plán je považován za spojenci osoby proti viru západního Nilu, protože jednotlivci konzumují larvy komárů. Oni jsou také používáni jako biologické zbraně v Japonsku, s plevelem na rýžových polích. T. Cancriformis je pro tento účel používán častěji. Ve Wyomingu, přítomnost t. Longicaudatus obvykle označuje dobrou šanci na líhnutí žáby.

Zakoupené SHCHAX jsou často obsaženy v akváriích a krmiva na dietě sestávající hlavně z mrkve, granulí krevety a sušených krevet. Někdy krmí živý krevety nebo dafnia. Jak mohou jíst téměř cokoliv, jsou také krmeny obyčejným obědem, sušenky, brambory atd.

Populace a postavení formuláře

Shiten

Foto: Shiten

Neexistuje nic ohrožujícího. Jsou starodávnými obyvateli planety Země a po mnoho let přizpůsobených přežít v nejvýhodnějších podmínkách. Cysty štít, který se pohybuje na obrovské vzdálenosti se zvířaty nebo větrem, čímž se rozšiřuje jejich rozsah a zabraňuje vzhledu samostatných populací.

Po výskytu příznivých podmínek se začíná rozvíjet pouze část cysty populace, což zvyšuje jejich šanci na přežití. Pokud vyvinuté dospělé osoby zahynuli, nenechali potomstvo, zbývající cysty se mohou pokusit znovu začít všude. Sušené cysty některých typů štítů se prodávají v sadách ředění jako domácí zvířata v akváriu.

Mezi cysty nadšence jsou nejoblíbenější:

 • Americký pohled - t. Longicaudatus;
 • European - T. Cancriformis
 • Australan - T. Australiensis.

Jiné druhy, které jsou také nalezeny v zajetí, zahrnují t. NewBerryi a T. Granarius . Červené (albinonové) formuláře jsou poměrně běžné mezi nadšencemi a stali se hrdinem mnoha videí na YouTube. Plán nenáročný v obsahu. Hlavní věc je mít na paměti, že potřebují malý písek jako půdu, a jsou zbytečné, aby se dostaly do ryb, t. na. Malé ryby, které mohou jíst, a velké jí.

Shiten - Starověká zvířata, která v triassic období dosáhla délky dvou metrů. Ve velkých vodních útvarech se staly důležitou součástí potravinového řetězce. Je třeba mít na paměti, že mohou poškodit Fes a malé ryby, stejně jako jiné korýši.