Pokyny pro správnou péči o koně

Tak, že kůň byl skutečný asistent a jistý přítel, to je nutné nejen milovat a mluví dobře k zvířeti, ale také znát základní pravidla pro péči doma.

Jak vyčistit stánek

Obvykle v chladné sezóně, koně obsahují pod střechou, a v létě - na ulici. Khlev a stáje - hlavní místa živých koní. Khlev - teplá suchá místnost pro jednu dvě zvířata. Stáje jsou navrženy tak, aby udržely a udržely velké množství koní.

V dobrém stabilním je stánek a dunns. První jsou určeny k krmení, čištění a dočasnému volném čase zvířete. Denniki - prostory pro trvalé ubytování a péče o koně. Minimální velikosti pro parkovací kopie - 3,6 m o 3,6 m. Kůň musí být schopen ležet volně a natahovat nohy. Chcete-li se starat o Mares s hříbaty, vybavením prostornějších prostorů.

Stěny v nodise jsou vyrobeny z trvanlivého řeziva, sítě nebo železa s výškou 1,5 m. To umožňuje vidět koně navzájem, podporuje dobré větrání a osvětlení místnosti.

Dveře - posuvné nebo houpačky, ne méně než 1,2 m široký. Posunutí se musí pohybovat hladce, houpačka - otevřený ven. Povinné západky uspořádané tak, aby je inteligentní zvířata nemohla otevřít. Doporučená šířka pasáží v stabilní - od 3 m a více.

Podlahy jsou častěji vyrobeny z betonu, ale lepší z kamene nebo dlažby. Současně se nacházejí odvodňovací příkopy přímo v stáncích. Tam, kde nejsou žádné výtoky, přihrádky na zvířatech vyžadují pečlivější péči, aby se zápachy amoniaku neobjevily. Tvrdé podlahy jsou snazší vystavovat dezinfekci, ale na nohou dali koně. Aby se zabránilo nadměrnému zatížení - gumové rohože jsou položeny pod vrhem.

Vrh je nejlepší ze všech slámí, dřevěných pelet nebo čipů jehličnatých plemen - suché, purifikované z prachu a formy. Neúspěšné ložní prádlo je seno.

Stropy jsou žádoucí nejméně 2,5 m, takže zvířata klidně zvedla hlavy. Shora by neměly být žádné nehty nebo jiné výstupky, které by kůň mohl být zraněn.

Osvětlovací dráty pro ochranu před hlodavci, žárovky a spínačům ze zkosivených koní. Denní osvětlení bude poskytovat okna. Jsou dobré a pro přirozené větrání. Kusy k zavření mřížky nebo mřížky tak, aby je koně nemohli rozbít.

Jak vyčistit stánek

Krmení

Přinést zvíře na ulici nebo ve volném prostoru. Volné místo od podavačů, konzumentů a hračky. Vilail nebo lopatu odstranit vlhký vrh v vozíku a hnoji. Kontrola - zaplavil exkrement nebo špinavý podestýlka v rozích.

Chybí celý prostor. Pokud je to nutné, použijte dezinfekční prostředek. Po vysušení podlahy přidejte čisté piliny nebo slámu, rozptýlit jednotně. Obnovit krmivo a vodu, čisté hračky skvrny.

Krmení

Jak dát vodu?

Jak se starat o koně? Samozřejmě, poznat jeho dietu a krmit v čase.

Tráva - hlavní jídlo koně. Na dobrých pastvinách získá zvíře všechny potřebné užitečné látky. Zhoršení meteorologických podmínek nebo vlastností půdy nepříznivě ovlivňuje vlastnosti trávy, což je příliš suché nebo šťavnaté, že stejné je stejně škodlivé pro koně. Tak určitě přidejte další krmivo.

Seno - sušené bylinky a rostliny. Během dne jí koně v průměru 15 kg. Pěkná sbírka bylin je vždy pěkné na zápachu, jasně zelené a vyčištěné od plevelů. Od balíku by neměl být cítit. Pokud má tráva žlutý nebo hnědý odstín, je v něm podstatně méně živin.

To je kategoricky nemožné krmit koně s prašným a plesnivým sena, t.na. To může způsobit vážné onemocnění plic u zvířat, které nelze vyléčit. Vhodné jsou svědění bylin pro krmení, ale za předpokladu, že jejich vlhkost není více než 20%. S řádným skladováním v suché místnosti s dobrou ventilací, seno neztrácí užitečné vlastnosti až 2 roky.

Obiloviny - pece nebo kukuřice. Existuje riziko přerůstání a obezity, žaludeční vředy nebo problémy se zuby.

Koncentrované směsi jsou připraveny v továrně. Může zahrnovat: obilí, otruby, minerální doplňky a vše, co bude výrobce považován za důležitý. Dobře vhodná pro krmení určitých skupin zvířat, jako jsou pastvy, pracovníci koní, oslabení koní.

Soli - prodávat ve formě bloků, které se liší barvou. Bílá obsahují sůl vaření. Modré soli kobaltu a jódu. Hnědá - minerální inkluze. Red - Yoda aditiva (musíte si vybrat jód nízká koncentrace).

Jak dát vodu?

Hygiena koně

Když je péče za koně organizována doma, je obzvláště důležité pochopit, kdy a jak by to mělo být. Obvykle dvakrát denně.

Přibližná spotřeba v závislosti na tělesné hmotnosti v litrech:

Tělesná hmotnost (kg)MinimálníPrůměrnýMaximum
41013.52027
545osmnáct2736
68022.53645

Individuální potřeby se významně liší v závislosti na následujících faktorech:

 • zdraví;
 • velikosti;
 • typ krmiva (s suchým koňským nápoji více);
 • pracovní zátěž;
 • rok roku.T.

Dehydratace ohrožuje koně vážnou zhoršení zdraví. Ale voda musí být jistě čerstvá, nejlépe. Špinavá voda může přispět k infekci se zvířecími bakteriemi, viry nebo parazity.

Jak organizovat chůze?

Na ulici musí být podávána voda v okapu nebo automatické konzumenty. Kapacita musí být denně vyčištěna a promyty. Pokud koní nápoje z přírodního zdroje - majitel musí být jistý vodou.

Ve stabilních používaných automatických konzumentů nebo ramenech. "Automatic" jsou vhodnější pro osobu. Ale ne všichni koně mohou a chtějí je používat. V případě nevhodných, mohou spadnout na zvíře. Voda ve dodavateli se snazší měnit, ale těžší nosit. Také musí dobře upevnit.

Je důležité následovat, aby jak koně dostal dostatečné množství tekutiny (ne led!), T.na. Nemůže jíst tolik sněhu, aby se plně poskytla vodou.

S řádně organizovanou péčí je nemožné vodítko koně ihned po práci, školení nebo soutěži! Nejlepší je čekat 1 hodinu.

Hygiena koně

Péče o kopyta

Chcete-li se starat o koně, je důležité vědět, jak správně dát zvíře v pořádku.

Vlasy na hřívu a ocas každý den na odpočet, výhodně plastový počet. Chlazení vlasů na ocase postavit se na bočních a měkkých pohybech, aby se odstranily zármutek shora dolů. Existují speciální spreje, takže vlasy jsou při výpočtu méně zmatené.

Kůže plnokrevných koní vyžaduje péči o alespoň 3x denně. V dopoledních hodinách otřete oči a nozdry s navlhčeným houbou, vlnou s lobby kartáčem. Před dresí je kůň zcela otřel štětcem, pokud někde zablokoval silnější - škrabka.

Chcete-li správně čistit koně, je důležité vědět, jak to udělat:

 1. Začněte na jedné straně hlavy.
 2. Přijít na ramena.
 3. Vyčistěte záda.
 4. Opakujte postup z druhé strany.
 5. Otřete kartáč končetiny.

Dodržujte opatření: Nejsou sedět vedle kopů, všechny pohyby jsou prováděny silné, ale jemné tlaky, nevrátí se. Na konci čištění dobře polština semiš nebo vlhký hadřík. Po tréninku je také důležité otřít koně, aby viděl, udělal sedlo nebo postroj. Pokud je to nutné, rozmazněte masti.

Nohy vyžadují samostatnou péči o nálezy osing, ruské akademie věd, absadí a streck. Dobrý majitel vždy agreguje přebytečné vlasy a vypočítává. Po tréninku je obvyklé k poklesu nohou zvířete z hadice, aby se odstranil nečistoty a usnadnil malý zánět vazů.

Někteří majitelé ovinutí koní koně s ochrannou páskou nebo na speciální boty. Ale to by mělo dělat specialistu, aby nepřinesl koně k chromotypu a zánětu.

Mytí koně nevyžadují speciální dovednosti. Hlavní věc je, že zvíře bylo pěkné, a Desam nečistoty a pot se vymanil. Voda by neměla být zima. Abychom dosáhli vzhledu koně Speciální likvidace speciální péče.

Péče o kopyta

Nástroje péče

Nejdůležitější otázkou je - jak se starat o koně kopyta? Nejprve důležitým kováním. Chcete-li to udělat, musíte se obrátit na dobrý kovář.

Majitel nemůže pochopit všechny složitosti práce, ale měl by si pamatovat dvě věci:

 1. Kuznets je povinen přizpůsobit podkovy do jeho instalace na kopyto, a ne aplikovat horkou podkovy a pak ho ohnout, což může vést k poškození kopyta a jeho nepřiměřené zúžení;
 2. Pro každého koně jsou vhodné hřebíky a příliš velké může prorazit kopyto a dostat se do živé tkaniny nohou. Poté zvíře bude v nejlepším případě dostávat zánět a nejhorší - postupně zemře.

Kůň by měl znovu hodit o šest týdnů později. Velké zpoždění může vést k integritě kopyto, bránit jeho růstu a relaxaci nohou.

Čištění kopyta - zaháknutí

Péče o koně zahrnuje povinné čisticí kopyty. Můžete to udělat v následujícím pořadí:

 1. Držet ruku dolů na přední nohu, zadní stranu stejných nohou, aby se podél šlachy mírně nad kolenem a ohnout koně koníček.
 2. Drží kopyto v rukou odstranění nečistot, oblázky a všechno, co do ní spadlo. Můžete to udělat s rukama nebo speciálním hákem pro kopyta.
 3. Pohled, existují nějaká zranění, známky drozd, dermatitidy nebo jiné problémy.
 4. Po vyčištění jemně vložte kopyta na zem a opakujte postup s jinými nohami.
 5. Pokud jsou praskliny ve zdi kopyto - konzultujte s kovářem a veterinářem z toho, co se objeví a co dělat.

Nezapomeňte, že mnoho bakterií a virů dělá svou cestu k tělu koní skrz poškození kopyta, takže se doporučuje obsahovat koně v čisté a suché místnosti.

Nástroje péče

Top - 10 faktů o koních

Hlavní sada pro péči o zvířata obsahuje následující nástroje:

 • Curryho hřeben - je kulatý nástroj s krátkými zuby. Výrobní materiál - plastová nebo tvrdá guma. Odstraňuje nečistoty a vlasy, stimuluje pokožku při přirozené zvlhčování.
 • Kartáč s tuhou přírodní štětin. Více pečlivě odstraňuje hřeben.
 • Kartáč s měkkými štětinami pro odstranění malých částic a prachu.
 • Clearance se vzácnými plastovými nebo kovovými zuby pro hřívu a ocas.
 • Hák pro kopyta.
 • Kovová nebo plastová škrabka odstraňuje rozsáhlou kapalinu a znečištění z vlny.
 • Terry ručník, semiš nebo hadr pro stírání "suché".
 • Nůžky nebo stříbrný stroj.

Mohou být zakoupeny samostatně nebo plné.

Majitel musí pochopit, že kůň vyžaduje odpovědnou péči. Proto je důležité, aby se neustále učí, přečtěte si příslušnou literaturu nebo najímání profesionálů, kteří dobře vědí, jak se starat o koně v jakýchkoliv podmínkách.

Top - 10 faktů o koních

Pokyny pro správnou péči o koně

 1. Díky speciální struktuře nohou jsou koně velmi dobře přizpůsobeni vysokorychlostnímu běhu
 2. Jejich zažívací systém je určen pro konstantní zpracování potravin. Zeleninové potraviny je proto napájeno, téměř nepřetržitě, ale malé porce.
 3. Mít vynikající flair a lepší než jakýkoliv kompas je zaměřen na jakékoliv počasí, a kdykoliv dne: brzy ráno nebo pozdě v noci.
 4. Koně mají nejtenší pověst: jsou schopni chytit takové zvuky, že lidé neslyší. Jejich ušní mušle jsou uspořádány takovým způsobem, že nejen zachytit zvukové vlny, ale dokonce zvýšit jejich akci.
 5. Koně se cítí velmi dobře a chápou nebezpečí.
 6. Na rozdíl od většiny zvířat vidí svět s barvou, ne černou a bílou, jsou však špatně významné modré a červené barvy.
 7. Kůň, stejně jako pes, vynikající čich, tak staré jedinci se špatným zrakem jsou vedeni pouze svým nejlepším smyslem. Také vůně zjistí: Vaše sedlo, přestávka, od dlouhé vzdálenosti rozlišuje jedlé a nejedléžné byliny.
 8. Mají velmi rozvinutý toucher. Nejcitlivějším v tomto místě jsou kopyta a rty.
 9. Kůň je také schopen léčit. Například po dlouhé práci sděluje několik minut, to znamená, že je masáž, která obnovuje krevní oběh.
 10. Mezi koňmi jsou často nalezeny případy náklonnosti a přátelství.