Losos

Losos: popis

Slososi představují jedinou rodinu, která patří do "lososovitého" oddělení a třídy "temperament".

Losos: popis

.

Vzhled

Konečně

. Tvar těla zástupců tohoto oddělení se podobá formy těla "cementu". Proto, ne tak dávno, rodina "lososa" přitahovala rodinu "lososa". Po určité době, tyto ryby začaly reprezentovat nezávislé oddělení.

Zástupci této družstva mají dlouhý tvar těla, který je stlačený ze stran. . Uprostřed chyby, břišní ploutve multipathového pohledu, zatímco prsa ploutve spustí a nemají charakteristické paprsky. Na zadní straně jsou 2 typy ploutve: jeden z nich je skutečný hřbetní a další anální. Malý flatty float je vizitka tohoto týmu.

Zajímavý fakt! Dorson ve tvaru páteře se skládá z 10-16 paprsků, což je považováno za výrazný rys těchto ryb, ve srovnání s "Harius", ve kterém se dorzální fin skládá z větších paprsků.

Struktura vnitřních orgánů je taková, že plaveckou bublinu z ryb spojuje se s esofágem speciálním kanálem. Struktura úst je taková, že je bódovaná čtyřmi kostmi - jeden pár především a jeden pár maxilárních. Samice vajec se vyznačují jako hrubě nebo tam nejsou vůbec. V tomto ohledu způsobený kaviárem v vaječnících se jednoduše spadne do vnitřní oblasti břicha. Střevní struktura se vyznačuje přítomností velkého počtu pylorických přídavek. Mnoho druhů lososů má oční víčko průhledného typu. Je třeba také poznamenat, že mnoho druhů má kosterní část, která není plně sestávat z kostí. Část kraniálního boxu se skládá z chrupavkových vláken a bočních procesů, které se nevrátily s obratlovými.

Klasifikace, lososové typy

Losos

Rodina lososa obsahuje tři předdatky:

 • Tři druhy "Sigova".
 • Sedm narození "lososa".
 • Jeden rod "harius".

Každý rod reprezentující rodinu je charakterizován betonovými velikostí, rysy struktury měřítek, stejně jako vlastnosti struktury pastvy a zubů. Každý zástupce rodu má buď smíšenou stravu, nebo to jsou skutečné predátory.

Hlavní typy lososa by měly být připsány:

 • Američan a Arctic Goltz, Kungju.
 • Gorbusha.
 • Ishkhana.
 • Ketu.
 • Kizhić, Chavochu.
 • Severní Amerika American Christievomera.
 • Kumju.
 • Lenka.
 • Salmonová ocelová hlava a lososový clark.
 • Nark.
 • Losos nebo ušlechtilý losos.
 • SIM nebo MASE.
 • Dunaj a Sakhalin Theaea.

Podfamily "Sigovy" má některé rozdíly od "lososa" některými detaily týkajícími se struktury lebky, pastviny, stejně jako stupnice. Podfondie "Harius" je charakterizován přítomností dostatečně dlouhého a vysokého hřbetu, který je reprezentován jako smyčka s jasným zbarvením. Všechno "Harius" patří do sladkovodních druhů ryb.

Chování a životní styl

Losos

. . Navzdory některým druhovým rozdílům vede všechny "losos" podobný životní styl. Po dosažení sexuální zralosti, Lososi jsou posláni do vody rychlých sférických řek, stoupající v horní části roveru pro stovky kilometrů. .

Před začátkem tření je Salmosi vybrán v říčních vodách míst pro parkování, které jsou charakterizovány jako mělké a ne příliš rychlé, s dnem písečného oblázkové nebo kamenitého typu. .

Zajímavý okamžik! Být v mořských vodách se lososou pohybuje vysokou rychlostí, překonat až stovky kilometrů denně. Vstup do řeky a stoupání proti proudu, jeho rychlost je znatelně snížena.

Rostoucí proti současnému, ryby začnou modifikovat. . To platí zejména ve vztahu k samčinům lososů. Během tohoto období má barva masa více bledější ryby, protože celková hmotnost tuku klesá. To je způsobeno skutečností, že výživa lososa se stává slušněji a energie ryb tráví poměrně hodně.


Délka života

Podle specialistů, lososa v průměru nejvýše 10 let, i když některé druhy snadno žijí až 25 let. Tyto dlouhé játry jsou považovány za Tarya. .

Přírodní stanoviště

Losos

Přírodní oblast lososa je spojena s limity celé severní části naší planety. Muž zároveň ukazuje velmi aktivní obchodní zájem o tuto rodinu.

Ve vodách jezera Sevan žije velmi cenné a jemné ryby Ishhan. V rámci Pacifiku, Keta přebývá a jeho velký rybolov je distribuován mezi různými státy vstupujícími do Pacifikového bazénu.

. Ryby Mazu nebo SIM dává přednost přebírání v asijské části Tichého oceánu a docela velký rod timey se setkává téměř ve všech řekách Sibiře.

Co se živí lososa

Rodina lososů se vyznačuje skutečností, že mají velmi rozmanitou stravu, která se skládá z různých pelagických ryb malých velikostí, stejně jako z Fry, z korýšů, nádherných pelagických škeblí, chobotní mladistvých a různých červů. Ačkoli zřídka, ale ve své stravě narazí na malé zrna a dokonce medúzy.

Mladší generace lososa v prvních fázích vašeho života je poháněna larvami všech druhů hmyzu žijícího ve vodě. Některé druhy v této fázi berou potraviny, spolu s dalšími typy ryby kořisti, různé typy jemných ryb. .

Reprodukce a potomky

Losos

. V teplejších oblastech začíná tření v říjnu a trvá v lednu měsíce, s indikátory stálých teplot vody + 3-13 stupňů. Pro odložení kaviáru, samice dělá prohloubení ve spodní půdě, po které se pokládání zavře se stejnou spodní půdou, která se může skládat z písku a oblázků.

Zajímavé vědět! Začátek lososa z lososa se vyznačuje tím, že ryby jsou dostatečné síly a energii, aby se do současného. V počáteční fázi můžete pozorovat, jak ryby vysoce vyskočí z vody, jako by hraje. Nebudu to vidět, když vyčerpaná ryba, vyrazí z posledních sil, dostane do místa tření.

Otáčením se ryby stává docela tenkým a slabým, tolik osob zahynulo. Ti, kteří se podařilo přežít, jdou po proudu v moři nebo jezeru. Někteří z nich zůstávají v řekách před nástupem jara.

Ti jedinci, kteří preferovali, aby byli v zimě v řekách, jsou přesunuti do prohloubení oblastí, kde není silný kurz. . Mladí lidé, kteří se objevili, mohou být v řece do 5 let.

Během této doby, mladý roste až 15-20 cm. . Po vstupu do moře, jezera a oceánů, losos začíná aktivně jíst a rychle získat váhu.

Přirozené nepřátelé

Jak kaviér, tak smažit, absolutně bezbranný proti dravých ryb, jako je Harius, Kumj, Pike, Naliim a T.D., Kromě toho, Ikrinka je velmi aktivně snědena mořskými racky a dalšími dravými ptáky. Ti, kteří se podařilo dostat ven do otevřeného moře, čekají na jiné dravé ryby, jako je moře zajíc, treska, společnost a t.D.


Populace a postavení formuláře

Losos

Existuje několik kritických faktorů, které negativně ovlivňují počet lososa "lososa". Pošíři, kteří v důsledku chytání ryb, zničí celé populace lososa, si zaslouží obzvláště kritickou pozornost. Vědci zjistili, že akce pytláků mohou významně podkopat celý proces reprodukce těchto ryb. Současně jsou i hlavní řeky zbaveny velkého počtu lososa několik let.

Jiné nepříznivé podmínky by měly zahrnovat různé teplé moře a opéky oceánu, nedostatek potravy, stejně jako nekontrolovatelného rybolovu a je to všechno na pozadí průmyslového znečištění povlaků. V souvislosti s přítomností několika negativních faktorů, takových druhů lososa, jako Sakhalin, Tymen, obyčejný, lososové jezero, Mikija, Little Palia, Eisenam Trout, Kumja, dlouholeté palia Lightovidova, Davaten.

Hodnota rybolovu

Dosud téměř všechny variace lososa jsou aktivně filtrovány v komerčním měřítku. . Zároveň je oceňováno nejen rybí maso a její kaviár.

Konečně

Losos

Maso z lososa a jejich kaviár reprezentoval v naší době větší hodnotu, kvůli jejich jedinečné chuti charakteristiky, stejně jako přítomnost mnoha vitamínů a minerálů v masu, tak nezbytné pro normální fungování všech vnitřních orgánů člověka. . Lososové maso může být smažení, vaření, pečení v troubě, ale je to zvláště chutné, to je považováno za slabě losos, v surové formě. Taková jídla jsou cenná v tom, že v surové formě existují téměř všechny hodnotné složky, ale v důsledku tepelného zpracování jsou některé z nich ztraceny. Mělo by být také pamatováno, že smažené ryby holí žaludek, takže taková jídla mohou být konzumovány, ale ne každý. Výborná volba je losos zapečený v troubě, stejně jako užitečné pro všechny ucho nebo různé polévky. Vařené ryby radí i vážně nemocné lidi obnovit síly.

.