Jaká zvířata žijí v africe?

Africký slon

Afrika je jedním z největších a nejžhavějších kontinentů planety, mytí dvou oceánů a dvou moří. Provádí vyprahlé pouště, nepropustné lesy a řeky. Bohatý na klid a vegetaci zvířat. Upozorňujeme, prosím, bydliště:

  • Přes 1 tisíc. Druhy savců;
  • Více 2500 druhů ptáků;
  • Banda Sladkovodní ryby a hmyz.

Nejoblíbenější představitelé Africké fauny jsou:

Africký slon

Nosorožec

Největší pozemní zvíře na planetě. . Dokonce i indický slon je horší ve velikostech Africe. Existují dva typy afrického slona: savny a lesa. Krmí o vegetaci a prakticky nemají nepřátele;

To je zajímavé! Na rozdíl od asijských příbuzných je vzhled afrického slona také přítomen u mužů a u žen. Největší události nalezené v délce byly více než 4 metry a vážily 230 kilogramů. Jejich sloni se používají jako zbraň pro obranu z dravců. Ačkoli v takových velkých zvířat nejsou prakticky žádné přirozené nepřátele, existují případy, kdy jsou napadeny ohromující, staré a oslabené giant. Kromě toho, s pomocí starověkých slonů, země se kopí a pošlapává ze stromů Corra Corra.


Sloni jsou opravdu velmi bojí včel. Kvůli jemné kůži mohou dodat mnoho problémů. .

Nosorožec

Žirafa

Navzdory hmotnosti až 3 tuny, poměrně opatrný netitivní savec. . Mám své jméno kvůli charakteristickým rohům na hlavě. Právě kvůli nim jsou předmětem pytlování. Dva typy v Africe žijí: bílý a Černá Nosorožci. Jejich jméno a barva pleti závisí na terénu, kde žijí. Faktem je, že Rhinos - milenci zasít v bahně a jejich barvě, které získají z barvy nečistot a půdy území. Rhino - vegetariáni, ale sám miluje louka tráva a další - keřové listy;

To je zajímavé! Ve starověku Bílý Rornorn byl rozšířený v celém africkém kontinentu. V Jižní Africe v roce 1938, tam bylo pouze 30 jedinců bílého nosorožce, ale opatření přijatá k ochraně zvířete bylo umožněno zvýšit počet obyvatel až tří tisíc zvířat do osmdesátých let a zahájit jejich osídlení do jiných regionů. Naopak, v horním Nilu, kde na počátku 20. století bylo nalezeno asi dva tisíce bílých nosorožců, protože široký rozsah pytláků téměř odešel.


Vize v černém nosori je velmi slabá. Dokonce i ve vzdálenosti 40-50 m, nemůže rozlišovat osobu z kmene stromu. Slyšení je výrazně lepší, ale hlavní role při uznání vnějšího světa je vůně. Dokonce i na otevřeném místě ztratila mladá matka hledá jeho stopy. Pokud neexistuje žádný vítr, Rhino může vyjít z zvědavosti člověku doslova těsně, ale spíše slabá rána, takže poznal nebezpečí a proměnil se na let nebo se přesunul na útok.

Žirafa

Okapi

Další významný zástupce afrického zvířat svět krmení na listech stromů. Navzdory tomu, že žirafa, stejně jako všechny savce, sedm krčních obratlů, jejich krk je extrémně dlouhý. Je to tato funkce těla, která jim umožňuje dosáhnout větví stromů nepřístupnými jinými zvířaty. Žirafa - nejvyšší zvíře na planetě. Dosáhnout výšky až 5,5 - 6 m a váží více než 1000 kg;

To je zajímavé! . Takové dlouhé girafy jazyka mohou dokonce čistit vlastní uši.


Na poznámku! Jak spát žirafy?

Žirafa zametá dlouhé nohy pod sebe, jeden z nich se dostane na stranu, a pak se ohýbá kolem pastviny, položí hlavu na záběr. Také žirafy mohou spát stojící.

Gepard

Spící žirafa

Spánek trvá dlouho: v noci, žirafy a jde na nohy k pití nebo jíst něco. Savec není vyžadován po mnoho hodin spánku - Giraph je dostačující Od 10 minut do 2 hodin spánku denně.


Juicy Acacia zůstává hlavní miskou pro žirafu, méně často žirafy jíst mimos a sladké okradené divoké meruňkové výhonky. Každý den konzumuje asi 30 kg potravin a tráví na jídlo 16-20 hodin denně. Krmení s šťavnatými listy, žirafa může stát dlouho bez vody. Když žirafi nápoje, položí přední nohy široké, aby snížil hlavu do vody. Na jakmile žirafa může pít až 38 litrů vody.

Okapi

Caracal

Toto neobvyklé zvíře se objevuje navenek podobá Zebra a dokonce i bílé pruhy na nohou, ale je to stále zástupce žirafické rodiny. Dosud je obyvatelstvo stabilní díky bezpečnostním činnostem. V zajetí, tyto savci jsou tvrdí tvrdě, takže jsou téměř nemožné vidět v zoologických zahradách. Kvůli nízkému řezání jsou uvedeny v červené knize. Délka těla od asi 2 m, výška 140 cm, tělesná hmotnost 240 kg.

Oka Feature - dlouhý modrý jazyk. S ním si umyje oči a sdílí jídlo. Téměř na území Afriky žije v

To je zajímavé!Okapa se stala skutečným zoologickým pocitem XX v. Až 1890. . Slavný britský cestovatel Henry Stanley, popisující jeho dojmy z pobytu v této zemi, poznamenal, že Pygmeni mu řekl o smírných lesních koních žijících v jejich terénu.


Neexistují žádné hlasové vazy, proto zvuky, které říkají, jsou jako kašel.

Okapi dobře vyvinuté pověsti, jsou schopni chytit nejmenší šustění v lese častěji. Také jejich vize vám umožní vidět daleko hluboko do lesního soumraku. Vzhledem k skrytosti a dobrému vnímání, které vám umožní rozpoznat potenciální nebezpečí na vzdálených přístupech, je toto zvíře velmi obtížné odhalit.

Gepard

Hyena

Nejrychlejší zemní zvíře, schopné vyvíjet rychlosti po dobu 3 sekund na 112 km / h. Predator Faby rodina, žije v otevřených rozlohách Afriky. Na rozdíl od jiných predátorů, Hepard sleduje svou oběť a neútočí na zadní stranu. Půvabné, štíhlé tělo má silné svaly. Hmotnost dospělé kočky je 40 - 65 kg, délka těla je 140 cm, výška v kohoutku až 90 cm;

Gepardi, zřejmě, téměř zaniklé během posledního ledovcového období, procházející "láhev gorelshko". Stávající gepardi jsou blízké příbuzní, takže mají známky genetické degenerace způsobené krvácením. Například Hepard má velmi vysokou úroveň úmrtnosti dětí: Více než polovina mláďat nesmí žít až do roku.


Dříve, Hepdrads z důvodu speciální struktury jejich těla byly přiděleny na nezávislé podčelecí heepoots (Acinonychinae), nicméně, molekulární genetické studie odhalily jejich úzký vztah se základem pumu, protože z nichž Hepardians začali připisovat podněcku Malé kočky (Felinae).


Zebra

Královský Cheetah

Royal Cheetah - vzácná mutace, odlišná od obvyklého geparda zbarvení. Vlna potažená černými pruhy podél zad a velkým spojením skvrn po stranách.

Caracal

Hroch

Dravý savec podobný lynxu. Předvolby stepního terénu a skrývá v menzinách skal. Ačkoli tato kočka má dlouhé nohy a dobrou rychlost, na velké šelmy, která nemá lovit. Její jídlo je malé a velké hlodavce, plazi a dokonce hmyz. Skrývá vaše zabité oběti z jiných predátorů, Caracal zpoždění ji na stromě.

Živočišná tělesa 11 - 19 kg, délka 65 - 82 cm, výška v kohoutku 45 cm. Na tipech uší - střapce až 5 cm dlouhá. Caracal Dlouhá doba může dělat bez vody, potřebnou kapalinu, kterou dostává z produkce jíst;

Mezi rysy Caracal, neobvyklý hlas. Připomíná se tichý tweet, v dobré náladě pet je purrab. Zástupci tohoto plemene jsou soběstačné, netolerují obeznámení. Současně s přáteli a majiteli může být Caracal velmi milující a společenský.


Karakacy jsou snadno zkroceny. V Asii (Indie, Persia) s manuální doodle lovené zajíce, bažanty, pávy a malé antilopy. Ve starověku, takový lov byl velmi populární na východě - v Indii Karakal zvané "Little gepard" nebo "Chudák pro chudé", protože, na rozdíl od chepads z Caracal, chytili a drželi chudí lidé. Teď takový lov - rarita.


V Jižní Africe je Caracal docela běžné a považováno za škůdce. Existuje speciální kultura lovu vaření: roztaví se zařízením napodobujícím výkřik zraněného zajíc nebo myši a v noci střílí z světlometů v noci. Kromě toho, v Jižní Africe, Karakalov se používá k oddávání ptáků (hlavně, síly) z dráhy vojenských letišť.

Hyena

Pštros

Nejnebezpečnější Animal Africa není lev a gepard, jmenovitě hyena. Savec více podobný psovi, ale odkazuje na oddělení katbolí. Nejezte jíst k jídlu Padalu, ale také nenechte ujít příležitost zaútočit na živou oběť, jako je Zebra nebo antilopa. Hyena je opatrná a dokonce zbaběle, ale jejich výhodou je, že zaútočí na všechny balíčky. Jejich čelisti jsou tak silné a trávicí systém je jedinečný, že hyeny snadno přetíží a tráví kosti a jsou schopni jíst knírku;

To je zajímavé! Zřídka, která zvířata způsobují, že lidé takový nepřátelství, jako hyenas - ani jejich vzhled, ani divoké chování během lovu pro pozitivní emoce nikdo zřídil. .


Například domorodé obyvatelé Afriky, při pohledu na vytrvalost a nadšení, s nimiž tato zvířata zničila hroby, byli přesvědčeni, že hyeny jsou spojeny se zlými duchy a sami se zkrátí. Arabové, zabíjení tohoto zvířete, odjeli hlavu co nejvíce v písku, aby se nevrátil a propustil za jeho vraždu.


Důležité! Pokud jste použili k zvážení psů před těmito zvířaty, nedávno jsem dospěl k závěru, že taková klasifikace je nesprávná a připojila se k jejich rodině kočičí a usilovně.

Zebra

Opice

Zebry patří mezi nejkrásnější stvoření, které obývají Afriku. Lidé znají své slavné pruhy na těle a nemohou vyřešit otázku: Jsou bílé s černými pruhy nebo stále černé s bílou.

Ve skutečnosti mají bílou barvu s černými nebo tmavě hnědými pruhy. Kůže pod kabátem je však černá.


Během běžících zvířat pohybující se klikat. Takže dravec je těžší chytit je.


Černý a bílý pruhovaný vzor jejich obalu je dobrá ochrana proti hmyzu, která je dala. Slepí a další krvavky, aby se od něj drželi.


.


Matka Zebra izoluje hříbě z jiných členů stáda na několik dní, dokud se nebude zvyklý na její vůně, hlas a vzhled.


Zebry jsou jedním z mála savců, které (jak je zvažováno) mají barevné vidění.


Zebra Rychlost - 65 km / h.


Zebata nezajímá během spánku. Stojí.

Hroch

Jaká zvířata žijí v africe?

Všechno od dětství Znám karikatura příběh o hrocha, který se bál vakcinací. Lidé nevydaných lidí mohou zapůsobit na to, že tyto multi-torrent africké obři jsou naprosto neškodně nízkou lukrativní stvoření. Ve skutečnosti, hroši - nejnebezpečnější a agresivní zvířata Afriky.

Pád hippopotamus je působivý. Může otevřít téměř 1800, Současně je jeho velikost téměř jedna a půl metra! Síla sousto jeho čelisti - 230 kg, rozzlobený zvíře snadno občerstvení hřeben na dospělého krokodýla.

Jaká zvířata žijí v africe?

Hroch jde na pozemku najít jídlo. Zpravidla se to stane v noci. Tyto respekt může projít až 10 km při hledání potravy. Být plný, dospělý hypopotam potřebuje více než 50 kg.

Co hroch jíst? Dlouho to bylo věřil, že se jedná o bylinky. A nejí řasy.

Ale nedávno vědci prokázali, že hypopotamy samozřejmě jedí trávu, ale také milují maso. Oni rozmanit svou stravu s krokodýlí maso, antilopou a jinými africkými zvířaty.

Jak takový respekt podaří chytit pin "jídlo"? Snadno. Pokud je to nutné, hroši mohou být velmi movité, mají dobrou reakci a rychlost vyvinutá spuštěním může dosáhnout 50 km / h.

Nepřítel hrochů je oba osoba. Za prvé, lidé zvládají země, kde Hephemotes od starověku byli šťastně, čímž se živí zvířata odejdou skrytou. Zadruhé se zvířata sami často přicházejí v noci, aby se pást na polích v polích a rostlin rostlinných plodin. Zničí sklizeň, takže často lidé chrání své chyby, zabijí je.

Pštros

Jaká zvířata žijí v africe?

Největším ptákem na světě je pštrosafrický. A je třeba říci, že tito ptáci rostou opravdu impozantní velikosti. Dospělý pštros může být testován na 2,7 m, a to bude vážit ve stejnou dobu asi 156 kg. Ale nejen velká velikost pštrosu přitahuje na něj pozornost a jeho způsob, jak se starat o dámu, obklopit, a pak pěstovat potomky a masu jiných zajímavých funkcí.

To je zajímavé! Často můžete vidět, jak tyto krásné ptáky páchají spolu se zebry nebo antilopes, takže dlouhé přechody na pláně s nimi. Parkoviště nejsou řídit, protože ti, díky svému vynikajícímu zraku a vysokému růstu, mohou zvážit pohyblivý dravec v obrovské vzdálenosti - až 5 km.

V případě nebezpečí, tím, že jíst varovný zvuk, tento obrovský pták spěchá inhouse (a rychlost pštrosu v případě nebezpečí dosáhne 70 km / h). Hejno, varoval ptáka, také hodí rojení. Takže je to velmi ziskové mít takový sentrální bývalý!


Pštros nemůže létat - to je dobře známá fakta. Tak nařízený přírodou. Má špatně vyvinuté svaly v hrudním oddělení, křídla jsou nedostatečně rozvinuté a peří z pštrosu, kudrnaté a volné, netvoří pevně uzavřené pevné desky. Kostra Není pneumatika.


Pštrosí vejce jsou položeny v jednom hnízdě, které učiní muže v zemi nebo písku. V důsledku toho je tam absorbováno na 30 kusů, a v pštrosech žijících ve východní Africe a až 60. Pravda, dominantní žena se stará, že její vejce se nacházejí v centru zdiva a zbytek - kolem. Takže právo přežití funguje kvůli počtu.


! Zde je takový kasus!


Dominantní pštros sedí na zdiva během dne. Slouží jako druh klimatizace pro vejce, aniž by jim dávat svařování v teplotě 50 stupňů. A v noci, muž šplhá na ně, aby je zachránil z SuperCooling.

Opice

Tato zvířata obzvláště přitahují lidskou pozornost. Jsou vtipné, nepředvídatelné, ale někdy mohou být nebezpečné. I když nazýváme opicem všech primátů, jsou stále rozděleny do mnoha poddruhů:

Zařízení Macaki

Jaká zvířata žijí v africe?

Babuines

Jaká zvířata žijí v africe?

Mandrily
Jaká zvířata žijí v africe?

Manroid šimpanzi

Jaká zvířata žijí v africe?

Gorila

Jaká zvířata žijí v africe?

Gibbon

Jaká zvířata žijí v africe?

Orangutan

Jaká zvířata žijí v africe?

Největší zástupce opic je gorila.

To je zajímavé! Gorilla - zvíře, které může vstát a pohybovat se na zadních nohách, ale v podstatě jde na všechny čtyři. Gorily, jako šimpanzi, spočívají na chůzi na polštáři prstů a na dlani předních končetin, stejně jako mnoho jiných zvířat, ale na ohýbaných prstech (na zadní straně). Díky tomu jsou uchovávány na vnitřní straně kartáče pro velmi citlivou pokožku při chůzi.

.