Šprota

Šprota

Rozmanitost obyvatel světového oceánu je tak velká, že ne všichni představitelé podmořského světa jsou studovány a podrobně popsány. Existují však ryby, s jejichž názvu, z nichž všichni okamžitě představují rybí konzervy nebo konzervy. Mluvíme o všech mých oblíbených spinech. Předpokládá se, že je jejich jméno šprota Povinná loď Kil, který je podobný jeho vzhledu, zejména podlouhlé břicho.

Roshka vstoupí do rodiny sleďů a pod svým názvem kombinuje dva druhy ryb: tul a šproty. Tělo lžíce je prodlouženo širokým zádovým a stlačeným stranám. Břicho je zaoblené s jasně vyslovenými váhami Kille. Hlava je protáhlá a široká s malými očima, výjimkou je Bolshaya Kilka. Roth malý. Ocas a hřbetní ploutve tmavé, jiné bezbarvé.

Zvláštnost spratů jsou malé velikosti a stříbrné váhy. V průměru twentieth dosáhne 10-12 centimetrů. Největší velikost je fixována v 17 centimetrech. Samice větší muži. Vážení každé ryby nepřesahuje 45 gramů. Váhy na strašidelném hladkém a brilantním. Tmavá záda se změní na stříbrné strany a téměř bílé břicho. Taková obraz měřítka je znetažená ve vodě, na vrcholu ptáků, od dna z jiných ryb.

Přes smrk, hlavně v solených vodách moří, ale může vstoupit do finty sladkovodních řek. V roce 1930 byl otěr Tulka nejprve studován a popsán a popsán, který žije v sladkovodních jezerech. Dostala své jméno od jména jezera Abrau nedaleko od Novorossiysk, kde byly poprvé klasifikovány. Její blízký pohled je běžný v sladkovodních jezer Turecka. Ale stále je to spinner, první ze všeho, je považován za mořské ryby.

Distribuční plocha spreje může být stanovena pouze názvy jeho druhu vázaných na jména moří: kaspické, pobaltské, černé moře a arabské. Je třeba poznamenat, že peel populace v severní moři Ruska a Evropy je větší než v jižních mořích. S největší pravděpodobností je to způsobeno tím, že jižní pevninská moře jsou více izolovány z celkového systému světového oceánu. A jídlo je méně.

Power skvrny v solném moři a sladkovodních jezerech nejsou jiné. Krmí se na Planktonu, který kromě jednobchodních řas zahrnuje nejjednodušší měkkýši, korýši a smažit a vejce ostatních ryb. V Baltském moři pro Plankton je konkurenční boj mezi smrkem a salou. Dlouho bylo poznamenáno, že pokud se stěžná populace zvyšuje, pak se saláty v moři stávají málo a naopak.

Je těžké představit povahu ryb, ale pokud se podíváte na jejich chování, můžete vidět některé funkce. Pokud například porovnáte hrot s melancholickými pruty, kranguitými žraloky nebo frtegmatickými kambudy, pak dostaneme ten sférický choleric. Pwerle malé a šumivé s malým životem. Potřebuje mít čas hrát, vyrůstat, opustit potomstvo a vyhnout se ze všech jeho nepřátel.

Kilka - staya ryby. Suiting na břeh, balení jsou kombinovány do obrovských hejna. Ryby tak rychle a chaotické pohyby, které se zdá, jako by se voda vaří, když se vejdou v blízkosti povrchu. Pak, stejně jako náhle, lžíce se vrátí k otevřenému moři, preferring udržet v hloubce 6 až 30 metrů. Deepe-voda poddruh je Bolshaya Kilka. Preferuje hloubku 70 až 200 metrů.

Rozdělit v průměrném životě do 5 let. Schopnost násobit se objeví na druhém roce života. Chov od dubna do října v závislosti na typu. Spawning projde částí, a to jak v mělké vodě, a daleko od břehu. Během období tření je sprej kometován pelagickým kaviárem, to znamená, že Ikrinka plave na povrchu nebo v tloušťce vody. Každá křídová žena produkuje od 6 do 14 tisíc vajec.

IKRINKA Měření asi 1 milimetrů se vyvíjí po dobu 1-3 dnů ve stejné pelagické zóně. Stage larvy trvá až do šesti měsíců. Během této doby, menší část larvy se změní na smažit. Pády rostou v pobřežních oblastech v hloubce 2-3 metrů, krmiva o firem a měkkýši a korýši. Jako vývoj toků v průběhu času přejděte na velké hloubky a dále od břehu.

Příroda, zloděj miluje mořské savce, ptáky a velké ryby jiných druhů. Hlavními spotřebiteli jsou těsnění, delfíni, racky, ryby jeseter, sleďů a sudaků. Šetří zloděje pouze jeho tečitelnost a ochranné barevné stupnice. Zajímavý objevil archeology University of Michigan. Ve studii zkamenělých pozůstatků ryb, zjistili, že v éře Dinosaury Kilka byl dravec a byl 1 metr.

Šprota je populární rybářská ryba mnoha zemí. Roční úlovek je až 600 tisíc tun. Ale navzdory tomu je populace spratu důsledně držena na vysoké úrovni. Vědci pečlivě sledují sezónní migraci velkých hejna a pokračují v dohodě o přidělení některých poddruhů ze spratu v samostatném druhu. Takže například Abrau Tulka v mnoha publikacích je zastoupen jako nezávislý názor.