Ryby rudé knihy ruska

Atlantský Sturgeon

Podmořský svět je tak velký a pestrý, ale někteří její obyvatelé potřebují pomoc a ochranu.Za tímto účelem byla v roce 48 z minulého století sestavena mezinárodní červená kniha a v roce 1968. V malých množstvích šla do oběhu.

A v roce 1978 činil červenou knihu Ruska, která přinesla vzácné a ohrožené druhy zvířat, ptáků, ryb, plazů, hmyzu a rostlin. Je napsáno tam, jak se nazývají, kde bydlí, z jakého důvodu zmizí a jak jim pomoci. Všechny živé organismy vyrobené k němu jsou rozděleny do pěti kategorií. První je ty druhy, které jsou v kritickém stavu. Na pokraji zániku nebo možná již zcela zmizel.

Do druhé kategorie příbuzných, jehož číslo se rychle snižuje. A pokud neberete žádná opatření, v jejich úsporách, pak brzy budou odkazovat na mizející. Třetí kategorie zahrnuje ty živé organismy, jejichž počet není skvělé. Jsou velmi vzácné a vyžadují zvláštní kontrolu a pozornost. Pro druhy ve čtvrté kategorii nejsou plně studovány jednotlivci. Existuje jen velmi málo informací o nich, možná pod hrozbou zániku, ale neexistuje žádné skutečné potvrzení.

Ti, jejichž počet, jejichž počet, s pomocí lidí, obnovených. Ale nicméně potřebují zvláštní péči a pozorování - patří do páté kategorie.

Po celém světě je více semen typů mizejících Ryby uvedené v červené knize, A v Rusku asi padesát. Seznámme se s nejcennějším, vzácným a přitahováním ryb.

Atlantský Sturgeon

Kumja

Kategorie ryb I pod hrozbou zmizení. Tělo podlouhlé páteře ve tvaru páteře. Ocas ploutve asymetrický. Na zádech, stranách a břicho jsou 5 podélných řad kostních chyb. Řádek dlouho, nozdry jsou dobře vyvinuté, malé, nižší, válcové ústa, na spodní straně ryb před ústy - dva páry dlouhého hladkého knírku.

Barva zezadu od zelenavě hnědé až téměř černé, s věkem se stává tmavší. Břišní tělo nažloutlé bílé. Distribuován v mořích severní Evropy, včetně v Baltském moři, stejně jako v Černém moři. Dříve se setkali v Ladogech a jezerech.

Atlantský jeseter ve spodním dnech na dně, na malých hloubkách. . Atlantic Sturgeon je nyní velmi vzácný, a na těchto rybách se můžete naučit velmi málo o těchto rybách, ale s ohledem na všechny známé informace, lze předpokládat, že žijí v moři hlavně na měkkých písčitých a leptaných půdách.

. Mladý v sladkovodním období života jí žijící na dně hmyzárných larvů, malých korýšů a měkkýšů.

. Sniise jeseter v řekách v hloubce 6-8 m na oblázkové půdě. . . Až 2 miliony. 400 tisíc. Ikrinka.

Kumja

Sterlet

Kumja je typický zástupce rodiny lososa, která zahrnuje průchod a sladkovodní ryby. . Předávání se nazývá Choymented, sladkovodní (rezidenční) - pstruh.

Kumzha existuje v přírodě v různých formách, které se odlišují od sebe, v místě existence a ekologie. Systematika v současné době aloke 6 poddruhů, z nichž pět: 4 projížďky a 1 lame ve vodách Ruska a bývalého SSSR. Další poddruh žije v řekách bazénu Aralského moře a poslední - v nádržích středomořské pánve, nechodí do moře.

. Dříve, Kumju a pstruhy byly považovány za jednotlivé skupiny ryb. Například, na dlouhou dobu, vědci dodržovali v pohledu Linneia, podle kterého byl stream a jezero pstruhy považovány za speciální druhy. . !

! Evropské streering pstruhy někdy dokonce válcované 300-700 km. . .

. Existuje velmi lehká a prakticky černá, krátká, tlustá a energická.

Sterlet

Beluga Azovskaya

Tento druh ryb byl na pokraji zmizení kvůli kontaminovaným vodám a spoustě spotřebitelské poptávky po nich. Tato ryba Red Book, se setkala s Volgou, Kuban, Don, Dnipro, Banks Ural a pobřeží Černého moře.V současné době se setká s velmi málo a v Kubanu a vůbec ne.

Ryby Sterling roste o hmotnosti až dvou kilogramů. A má úžasnou funkci. Pokud ho zmrazíte po malém čase, a pak házet do vody, postupně otisluje a oživuje.

S pomocí a účastí dobrovolníků a obránců volně žijících živočichů, jejich počet je stost. Organizují lidi, dělat čištění řek. Dosáhnout od průmyslových odvětví a organizací přestat sloučit veškerý průmyslový odpad do vody.

Beluga Azovskaya

Sibiřský nebo obyčejný, tymin

V bazénu Moře Azov, tento druh ryb žije, v sezóně tření stoupá v řece. Tato Beluga je pozoruhodná v tom od šestého století před naším letopočtem a v roce 1986 byla rybolovná a její těžba dosáhla jednoho a půl tisíce tun ročně. Dospělí rostou až 4,5 metru, jejich váha je asi 750 kilogramů. . Sexuální zralost u mužů Beluga se vyskytuje ve věku 12-14 let a u žen v 16-18. Takové ryby jsou považovány za dospělé osoby, kteří dosáhli tohoto věku - mladý.

. . . Od roku 1986 byli Otcové Belugy zcela zakázáni pro stravování potravin, na prodej. . .

Sibiřský nebo obyčejný, tymin

Bursh

2. kategorie. Vzácný a nástroj se zvýšil. Populace Evropské části TaiReya je nabízena pro 2. kategorii v červené knize Ruska.

Jeden z největších a cenných typů sladkovodního lososa s rozsáhlým sortimentem mezi jinými typy rodu. Obývá všechny řeky Sibiř (v okolí v okolí Norilsk, Zaisan, Teletsk, Bajkal) - východně k Indigir (neexistuje žádná Kolyma) podél pobřeží moře Okhotska z úst. Uda jih do r. Tugur a ústa Amur.

Rezidenční horská řeka a studená jezera. Léto udržuje v horách a podhůří přítoky s transparentnější a studenou vodou. TYMEN TYMEN TYMEN TYMEN táhne a zůstává celou letní čas. . V horských řekách se obvykle koná několik kusů velkých jednotlivců v kurzech a v surové řece.

Intenzivní nezvolený rybolov v období tření, masové pytlování s využitím zakázaných rybářských zbraní (SCOLSTERS), znečištění řek průmyslovými a zemědělskými odtoky, slitiny a řezání v zóně ochrany vodou vedlo k katastrofickému snížení cílového čísla. Ve většině řek, Sibiř a bazén Amur, mnoho místních populací je téměř zničeno.

Typický dravec. Po třepání, stejně jako na podzim a v zimě je intenzivní. V létě téměř nespotřebovává potraviny. Seboolets krmí na larvách pixelů, planktonových korýšů a chironomid larvy. Již v prvním roce života se změní na výživu larev jiných ryb. .

Velký Amaryinsky Lyzholopathonos

Tulka Abrauskaya

Kategorie ryb I pod hrozbou zmizení. Frell Wide, zploštělý, Vopotanoy, s ostrými hranami. Na konci kopců jedné až devět ostrých špiček. Dvě ostré hroty jsou k dispozici mezi očima a na zadní straně. Ústa je velká. Oči jsou velmi malé. Tělo mezi řadami kostních chyb je pokryta kostními zrna. Horní čepel ocasních ploutve končí dlouhým závitem.

Zpátky hnědá nebo tmavě šedá. Břicho světlo, nažloutlý. Distribuován v Amundu. Habitat je řeka postel s písčitým dnem. . Dospělí esej jíst ryby: goltsi, mladá usachová, ostrost, stejně jako vodní larvy hmyz.

Spawn nastane v dubnu. Plodnost žen od tisíce na 1,9 tis. IKrink, ale někdy existují kopie, tahání až 30 tisíc. Ikrinka. Mladý po nesmyslném se valil na dně řeky. .

Bursh

Mořská midoga

Tato ryba již dlouho vládla v hlubokých vodách a některých jezerech.Banky Volhy a Uralů, Don a Terek, Sulaca a Samura byly slavné jeho názory. Méně často se nachází ve slaných vodách Černého moře a kaspického. Nedávno, v Rusku, přichází přes extrémně vzácný, takže je uveden v červené knize.

Toto středně velké rybolov, vzhled vypadá jako pikantní a okoun. Bursh Predator v přírodě, takže krmení pouze ryby. Rybáři - pytláci masivně chytili rybí sítě, ve velmi velkých množstvích.

Proto jeho číslo začalo snižovat rychlé tempo. Ano, a průmyslová produkce učinila obrovský příspěvek. Nalil celý odpad do bazénů řek a jezer. Dnes je úlovek rybářských mřížek přísně zakázáno. Je to také boj proti podniky, které znečišťují řeky a moře.

Tulka Abrauskaya

Malé Amaryinsky Lyzhenopathonos

Abrauskaya Tulka je velmi malá velikost ryb, které patří k rodině sleďů a obyvatel v čerstvých vodách. . .

Hlavní jídlo Tyulki - malé korýši, škeble a larvy. Tulka násobí začíná dosáhnout věku v jednom roce. Doba tření je dostatečně dlouhá - od prvních dnů května a téměř do konce října. Zvědavě, ale Tulka je pouze v noci v noci a je nezbytné, aby voda v nádrži je dostatečně teplá - ne chladnější než dvacet stupňů Celsia. Jeden malý Tulka najednou přináší přibližně asi třicet tisíc pelagických typů vajec, které začínají rozvíjet rychlé tempo.

Hejna z Iikrinka se budou vylíhnout již za 12 hodin po kaviáru kaviáru! . .

Tyulka je druh - vzácné ryby, protože se nachází výhradně ve vodách jezera Abräu, která se nachází v území Krasnodar.Populace tyle před začátkem devadesátých let minulého století byl významný, ale s změnou klimatu, stejně jako poklesy ve vodě Abraanu kořisti ryb, počet ryb dramaticky klesá. Některé dravci a zejména štiku okoun v obrovských množstvích zničí mladý tullee, nedává mu, rostou u dospělých jedinců.

Populace tylu a kvůli pytlákům je snížena: Tato ryba je považována za pochoutnost, a proto je často travded, chytil v obrovských množstvích. .

Mořská midoga

Volha Serring

Obyvatel kaspických vod, nicméně, to jde do řeky.Zde je zajímavá a smutná skutečnost života mini. Během tření se samci staví hnízda a jsou aktivně hlídány, zatímco samice dává vejce. A po maturitě oba zemřou. Počet těchto ryb je velmi malý a v Rusku je málo.

Tento, exkluzivní pohled na ryby. Oni jsou hliněné, malované mramorové skvrny po celém těle. Není jasné, že to vypadá, nebo na hada, nebo v úhoře. Rostou o něco více než metrů na délku a váží 2 kg.

Kůže ryb je hladká, a není pokryta váhy. Přišla k nám mnoho stoletími a od té doby se nezměnila. Chcete-li alespoň pomoci zachovat jejich druh, musíte vytvořit umělé bazény pro jejich chov.

Malé Amaryinsky Lyzhenopathonos

Kategorie ryb I umístěná na pokraji zániku. . Barvení je podobné zbarvení velkých amadrských lyzholopathouros. Distribuován v Amundu. Habitat, stejně jako Velká Amarya lranopathonos, je sladká voda AMU Darya v rovném toku. Nachází se pouze v řadě, obvykle na stejných místech jako velké linger-palpos. Základní potraviny - vodní larvy hmyz. Lázně se táhnou na jaře. Největší délka ryb 27 cm.

Volha Serring

Dlouhodobý Palia Lightovidov

Volga sleď (lat. Alosa Volgensis) - pohled na Leopard ryby z rodiny sleďů. V některých zdrojích je považován za poddruh Alosa Kessleri a nazývá se Alosa Kessleri Volgensis, v jiných - jako nezávislý pohled na Alosa Volgensis.

Dosahuje příznivých podmínek 40 cm a hmotnost 600 g. Průměrná délka života asi 6-7 let. . Krmí se v moři s korýši a mělké ryby. Sexuální zralost dosahuje třetího pátého roku života. Potřásl dva nebo třikrát v životě, pro tření přichází do Volhy, Urals a Terek. Ovoce ryb - asi 130 tisíc vajec. Pohled je uveden v červené knize Ruska.

Dlouhodobý Palia Lightovidov

Trn

V povodí ANADYR LAKE ELGYGETGYN Žije tento druh. V červené knize byla palia kvůli skutečnosti, že již není nalezen nikde. Pro jeden úlovek je možné získat více než dvě stě kusů ryb. . Tento vzácný druh je jediným zástupcem druhu, tak přísně chráněné. Aby se zabránilo zániku palia, jezero bylo přiděleno postavení památníku přírody. Pro zvýšení obyvatelstva a možnost chovu v jiných vodních útvarech přibližuje vodní plochy do Elgegeghginy, je nezbytné pro círknutí genomu.

Trn

Syrdarya lranopathonos

Spike ryby odkazuje na jeseter a je považován za nejzráhavější z nich, protože navzdory bohatému dějinám rybolovu této odrůdy je stále nejasný. Čistý výhled nebo směs několika, přesných stanovišť a detailů spika, musí zjistit.

Externě je to velmi podobné veškerému jesetonu. . . .Zbarvení ploutve a zpět - šedavě zelené, břicho nažloutlé a bílé a světelné strany. Kvůli jeho zbarvení je ryba Spike často nazývána "bílým jeseterem". Délka těla asi 2 metry, hmotnost 9 - 20 kilogram.

Obývání hlavně černé, Aral, Caspian a Azovské moře. To je projíždějící ryby. To zima, kterým se vztahuje do jámy, v řekách, jako jsou Ural, Kura, Sefidrud, ale prakticky nehledat v Volze. Na některých místech, například v Aral, je Spike reprezentován pouze tím, že vidí vidění. .

Schip ryby není povoleno a při pohybu se mumlá voda. Mladé ryby často žijí v řekách, ale jen rok později se přestěhují do moře, a to se provádí postupně - první život v ústech řek. Již pak spike jde dál do moře, ale to se stane vždy. Většina hloubky ne více než 50 metrů. . Formuláře dojení s Bulharskem, serryozhoyem a jeseterem, stejně jako s jeho pomocí, byla vytvořena různé hybridy.

Ryby je zachyceno SCHIP stejně jako všechny sturda. . Dnes, tento druh patří do kategorie cenných ryb, ale kvůli jeho malému množství, pole není. .

Syrdarya lranopathonos

Lenok

Kategorie ryb I v souvislosti s vzácnými, ohroženými druhy. . Na hlavě a skále nejsou žádné hroty. Tvar změny obrázku. .

. Commodified v Syrdarya. Přebývá v čerstvé vodě na ploché oblasti řeky. Poháněn vodním larvovým hmyzem. . . Ikrinka. Dosáhne délku 36 cm (s ocasním vláknem).

Lenok

Aral losos

Je to hloupý pohled v červené knize. Jeho počet se ve srovnání se sedmdesátými lety minulého století výrazně snížilo. . Zobrazení je na pokraji zániku. Tyto červené knihy začaly z několika důvodů zmizet.

V některých jezerech a řekách, Lenok zcela zmizel kvůli znečištění vody zemědělským a chemickým odpadem, když jsou území zvládnuta. Většina řek se zvedla kvůli řezání pobřežních lesů. Značný příspěvek k zániku Lenky byl vyroben lidmi, postřikování pobřežních lesů do toxinů z klíšťat. Také plechovky v obrovských množstvích chytil tuto rybu. . Pro velké množství lahodného filetu bylo tak milováno lidmi, tak oni chytili ve velkých množstvích. . . Frys v hotových vodních útvarech budou přepravovány z jiných stanovišť.

Aral losos

Ruský půst

Fish I kategorie. . Tělo je štíhlé, milované, mírně zploštělé strany. Ústa je velká. Tam je mastná fin. Anální ploutve je krátká, má méně než 10 rozvětvených paprsků. Aral losos je velmi blízko kaspickému. Liší od poslední déle hlavy, delší čelisti. Spin zbarvení tmavé, strany - stříbro. . Distribuován v Aralském moři. Většina života tráví v moři. Životní styl studoval velmi slabě. Jídlo - tradiční pro všechny dravé ryby. Na tření stoupá v Amu Darya. Délka dosahuje 1 m, hmotnost - 13-14 kg.

Ruský půst

Pereslavsky Ryapushka

Její oblast stanoviště - velké řeky, jako je Dnipro, Dniester, jižní bug, Don, Volha. Tyto ryby žijí s hejnami, v místech se spoustou proudu, tedy název - rychle. Plují téměř na povrchu vody, krmení v různých malých hmyzu.

Dva roky mají poloviční plodiny. V tomto věku dosahují ryby pět setší dimenzí a hmotnost je o něco více než 6 gramů. Během spawningu nebudou ryby navzájem migrovat. Jsou odloženi přímo na kameny.

Dnes je počet těchto ryb není znám. Ruský půst připsal končící mysli, zpět ve třicátých letech minulého století.

Pereslavsky Ryapushka

Sevan pstruh (Ishhan)

Tyto ryby žijí výhradně v Plescheev Lake (bývalý pereslavský), který v regionu Yaroslavl. . Rapushka miluje studenou vodu s množstvím kyslíku. .

Vzhledem ke zvýšení teploty vody, Rapushka šla do hloubky, a jen v noci, když je voda ochlazena, stoupá do středu a horní části vody. Teplota vody vzrostla v důsledku sníženého průtoku jezera. V něm, voda již spadá do menším počtu, protože bažiny a řeky byly vypuštěny. Většina řek a proudů je drsná kvůli řezání pobřežních lesů. Počet vlnkanů výrazně klesal, nyní jeho úlovek je jen pět procent z toho, co bylo schopno extrahovat i osmdesátá léta. Kolik jednotlivců zbývá, prostě nevím. Zachovat pohled v roce 1975, jezero Plescheevo bylo uznáno jako památka přírody. Od něj na stranu panství průmyslových podniků. Na jezeře je zakázáno pohybovat na motorových člunech. Zakázané Callepushki.

Sevan pstruh (Ishhan)

BREAM BLACK Amurby

Kategorie ryb I pod hrozbou zmizení. Tvoří několik intravidálních forem: zimní a letní Bakhtak, bodzhak, Gegerkuni. Veretovoidní tělo. Pro spinální ploutve je malá mastná fin, charakteristika všech losos. Zaměstnání. Horní čelist nechodí za zadní okraj oka.

Zbarvení při krmení stříbra, s promluvením o oceli barvy, tmavé skvrny na stranách stran, jsou ohraničeny slabým světlem ráfku. V manželských šatech, muži jsou darld, ploutve se stávají téměř černými, 2-3 červenými skvrnami se objevují na stranách těla. Mladý - s tmavými příčnými pruhy a červenými skvrnami. Vší výcvik v jezeře Sevan, aklimatizovaný v jezeře Issyk-Kul. Habitat je přísně neomezený: vyskytuje se po celém jezeře. Základní potraviny - booplastový paprsek.

Ishhan, známý jako "Winter Bakhtak", bude potřást v jezeře samotné v hloubce 0,5-3 m, v malém štěrku, od listopadu do března. . Bodzhak, menší forma, také potěr v jezeře v hloubce 1-40 m v říjnu-listopadu. Konečně, gegerkuni tvar, (malý pstruh) na tření jde v řece v zimě. Délka nejčastěji asi 30 cm, hmotnost 300-400 g. Velké kopie až 75 cm dlouhý a až 4-5 kg ​​váží extrémně vzácné.

BREAM BLACK Amurby

Štika ve tvaru rhe, lysach

Tento druh je na pokraji zániku. . Díky délce ne více než šedesáti centimetrů, tato ryba získává hmotnost až tři kilogramy. Snížení obsahu vody v Amur přispívá k zániku typu. V Číně existují základní tření místa tohoto pražma. Nekontrolované otcové na těchto územích vedou ke snížení počtu obyvatel v Rusku.

Hrál důležitou roli při snižování počtu znečištění vody. Přesný počet černého broum v amur není znám. Málokdy se napadne do úlovku jiných druhů ryb. Chcete-li zachovat pohled z roku 1981, jsou kalfony Amur Black BREAM v Rusku zakázány. Na otázku, kterou ryby jsou uvedeny v červené knize, nikdo nebude určitě odpovědět. Seznam je každý rok doplněn, nebo některé druhy jsou z něj odstraněny kvůli skutečnosti, že zcela zmizely nebo se podařilo obnovit číslo. Doufáme, že kvůli zachování druhů se seznamy stále více sníží.

Štika ve tvaru rhe, lysach

Ostrský Sakhalinsky

Rybí rodina Carp III kategorií. Tělo je protáhlé, pokryté mělkým, pevně sedícím stupnicí. Dlouhá hlava, byt. Ústa je velká, poslední čelist je vynikající přes vrchol a je vybavena tuberkulem zahrnutým do vybrání. Malé oči. Tělo zbarvení stříbro, monochromatický, zadní tmavší, trvalý světlý. Distribuován v Amuree regionu téměř v průběhu kurzu, v deltě - jen smažit - v Syrdaryi - v horním a středním kurzu. Ve spodním dosahu Syrdarya a v Aralském moři nebylo nalezeno. Jako stanoviště preferuje řeku, občas - jezero. Jídlo je napájeno. Spawn v únoru-březen v řece, v místech s rychlým proudem. Délka těla do 50 cm, hmotnost do 6 kg.

Ostrský Sakhalinsky

Baikal Ostr

Red Book Ryby představuje speciální hodnotu pro lidi. Jsou přísně chráněny zákonem, ale stále pošíři najdou mezery a úsilí chovatelů za umělého nárůstu obyvatelstva nejsou vždy korunovány s úspěchem. . Sakhalin vzhled je na pokraji zániku a vstoupil do první kategorie zmizení.

Tyto ryby až do sedmdesátých let minulého století, Barbarusky byl vyhlazen, jejich identita byla konkrétní hodnota. Dospělí nejsou zvlášť jiní a zřídka rostou až na dva metry. Průměrná hmotnost semifinantního sakhalinského jesetonu je 60 kilogramů. Na území Ruska se tento druh nachází v tatarském průlivu a některé řeky Sakhalin a Khabarovsk regiony, které do něj proudí, dnes jedinou spolehlivou řekou je Peumbin.

Zachovat typ a zvýšit jeho počet, práce začala na umělém chovu. Chovatelé potřebují pomoc orgánům, aby jasná místa tření z utopeného lesa, odpadků, v dodatečné tvorbě rybníků.

Baikal Ostr

Zapojení predkaVascuses

Kategorie ryb II, jejichž počet se rychle sníží. Tvar těla - typický pro jeseterské ryby. Mezi řadami kostních chyb, tělo je pokryto hvězdnými deskami. Spodní ret úst je výrazně přerušeno.

Zbarvení z světle šedé až tmavě hnědé, břicho světle nebo světle hnědé. Distribuován v jezeře Bajkal a velké řeky do něj tekoucí. Sturgeón - River Fish: Hlavní část života tráví v jezeře, a na jaře (v dubnu-květnu) a v létě (v červenci-srpnu) jde do řeky, a ryby letního zdvihu zůstanou v Řeky pro zimování. To se živí korýši, vodní larvy hmyzu, stejně jako Baikal Baby. Spawn se děje ve druhé polovině května - začátkem června.

Hlavní říční řeka - Selenga a jeho přítoky. Sneshlets se nachází docela vysoko od úst. Baikal Sturgeon Chov v oblastech s skalnatým oblázkovým nebo hrubým písčitým zemí. Ovocnost v průměru asi 420 tis. Ikrinka. Po tření, výrobci a mladých válcování do Bajálu, kde začnou intenzivně doplňovat.

Dosáhne velkých velikostí: délka 184 cm, hmotnost 114 kg. Většina ryb má hodně 8 až 30 kg.

Zapojení predkaVascuses

Sibiřský starší

. Obývají převážně podhůří a ekologické oblasti řek a toků, se vyskytuje v kanálech kohoutku. Udržuje v malé hloubce, na 1 m na dně, někdy se rozbije do země. Během tření má Sandy preferuje, během krmení - nebo spodní části dna. Chov v červenci a začátkem srpna. Cítí se jako zvířata Benthos a Plankton. Dosáhne délky 108 mm.

Sibiřský starší

Ryby Kaluga

Přírodní stanoviště oblasti sibiřské těžby - jezero Zaisan, Bajkal, sibiřské řeky. . V přirozeném prostředí dospělý individuální dospělý dospělý v rozmezí 200 kg, 2 metry dlouhé. Paul Zrání u žen přichází do 17 let a muži - 11. . Zaisan a O. BAIKAL) - polo-pass (nalezený v řekách Yenisei a OB) - řeka (společná v řekách Yana, Lena, Kolyma, Indigirka).

Od sebe takové biologické značky se liší jako: plodnost, období dospělých, rychlost zvýšení velikosti, parametrů, délky migrace a t.D. Podmínky, ve kterých žije spíše kruté. Ovlivňuje jeho velikost a míru růstu. Kvůli tomu je sexuální zralost jednotlivců přichází později než jiné ryby.

Ryby Kaluga

Kamčatka lososa

Kaluga ryby - úžasné a tajemné zvíře. Nejčastěji se vyskytuje bazén Amur, také v Ussuri, viz, Sungari, Sceel, Oneon. Toto je sladkovodní ryby a v moři pro útoky ústí řeky, kterou nevyjde.

.

Barva je nejčastěji šedavě zelená a břicho, stejně jako v mnoha rybách. Hmotnost může být až 1 100 kg a délka je až 4 a dokonce 5 metrů - je to poměrně velká ryba. Většinou ryby váží 150 kg.

Ve vzhledu je někdy zaměňováno s Belugem, i když se týká rodu rodiny jesetonu Belug, ale stále má výrazné rysy, a to množství paprsků na hřbetní ploutve, mají méně než 60 let.

.

. Další výrazný rys ryb je knírka bez přívěsu listu.

V životním stylu sdílení Kaluga do dvou forem. První je liman polo-pass, přichází na tření do Amor, a druhá je přání řeky. Existuje mezera mezi sponzory, někde tři čtyři roky.

. Ale ve druhém typu jsou sexuální produkty zhoršeny horší, takže vzniknou zdrojích řeky pro tření. Kvůli tomu mají spawn a zimní formu.

Tento rybí dravec. . .

Kamčatka lososa

Soldata

Ryby rodinné lososa III kategorie. Vzácný tvar Kamčatka ušlechtilého lososa. Tělo je štíhlé, milované, mírně zploštělé strany. Pro spinální ploutve je malý mastný fin. Zaoblená nebo kuželová hlava.

Barva těla stříbrná nebo nahnědlá. Na těle, páteřní, tlusté a ocasní ploutve existuje mnoho černých skvrn. Prsa, abdominální a anální ploutve růžová červená nebo šedavě červená. Po stranách těla jasně červené nebo karmínové. Nachází se na západním pobřeží Kamčatky v řekách z Penya na velký, příležitostně - na východním pobřeží Kamčatky, jeden - v řekách Okhotsk pobřeží a v Amur Liman.

Být průchodem ryby, Kamčatka lososa pro chov na pádu je zahrnut do horských řek Tundrovo. Zimování na jámách. Mladý po sv. Cool žije v řece do tří let. Dospělí - typičtí dravci. Mladý krmivo na létající hmyz a jejich larvy. Lázně se plodí na jaře, od poloviny května do poloviny června, během povodní, při silném proudu, v hloubce 0,5 až 2,5 m. Žena dává kaviár do hnízda, přes které hrboly z velkých a malých oblázků. . Ikrinka. Po tření, významné části výrobců, zejména samců, zemře. Semi-rostlinný losos se stává ve věku 4-5 let. .

Soldata

Davatchan

Som Soldata - velmi vzácný zástupce Ichthyofauna Ruska. Poprvé je druh popsán pouze uprostřed dvacátého. Během posledních několika desetiletí bylo jeho číslo výrazně sníženo a ryba téměř zcela zmizely z těchto nádrží, kde bylo dříve filtrováno pro několik tun ročně.

Velmi vážné poškození způsobuje rozsáhlý úlovek zhoršených jedinců, jejíž délka nepřesahuje 80 cm. Pokud se domníváme, že Someda se stává reprodukovat pouze pět let po narození a není násobeno každý rok, pak jednorázové instance budou pokračovány a. Navzdory tomu, že úlovek Somos je upraven zákonem, bez cílených opatření pro umělého chovu smažit, aby se vzhled je velmi obtížný.

Solová Soldata se nachází pouze v několika řekách v Rusku a Číně, které jsou součástí Amur Daleko východní povodí, tekoucí do Okhotskova moře. Zde je běžný z úst řeky do města Blagoveshchensk, v průměru jeho kurz. Několik populace se nachází v řízech Ussuri a Sungari, je velmi vzácné vidět to ve vodách jezera Hank - největší čerstvý zásobník Dálného východu. .

. Spodní čelist je poměrně velká, což vám umožní široce otevřít ústa a zachytit výrobu. Na hlavě jsou tři páry knírku a ten, který se nachází na horní čelisti, přichází na hrudníku. V horní části knírku je akumulace citlivých buněk. Tělo zbarvení tmavě hnědé, s mnoha fuzzy skvrny, břišní světlo. .

Davatchan

Zhostoshek

Kategorie II. Poddruhy arktického goltzu, jehož číslo je sníženo. Tvar těla Veretovo. . Váhy malé. Tam je mastná fin. Spin zbarvení tmavě zelené, strany - tmavě šedá se stříbrným odstínem. . Prsa, abdominální a anální ploutve růžová červená.

Častý v jezeře Frolich v bazénu Bajkal, stejně jako v některých jezerech, většinou hory, transbaikalia. River Fish. Převážná životnost tráví v jezeře, a to přijde na řeky, které teče do jezera. Ve většině jezer, Davatchan tvoří dvě formy - malé a velké, liší se v biologii. Malá forma se živí na planktonu, velký - většinou dravec.

Snerest nastane na podzim. Pro to ryby stoupá k nejšťastnějším řekám do jezera, překonání peřeje a vodopádů. Plodnost žen fluctuje od 360 do 1300 chemikálií. Caviar Velký - 5,2 mm v průměru, světle žlutá. . .

Zhostoshek

Volkhovsky sig nebo sigolov

1. kategorie. Hodnotné rybářské ryby ohrožené. Plánováno pro výrobu v červené knize Ruska.

Dosáhne velkých velikostí: délka 2 m a hmotnost více než 40 kg. . V postranním řádku 105 - 110 stupnic. Ústa je velká. . . Tmavé a ocasové ploutve tmavé, zbytek je světlo.

V bazénu Amur, řeky Číny na jih do Ganzhou a v červené (severní Vietnam). Na území Ruska žije ve středu a sníží průběh Amur, v Ussuri a Oz povodí. Khanka. To bylo zaznamenáno v ústí řek řek a pobřežní zóny Severozápadního Sakhalinu, přilehlého k Amur Liman. Na Sakhalin Carving Migrant. Místo výskytu: v rovném toku řek. Pro krmení přichází do nádržek na záplavy, jít dolů do Amur Limana, kde je intenzivně jíst až na podzim. Na podzim, to vychází ze skladových zásobníků v posteli a velké kanály, kde zima, bez svírání na jámě.

Ostré snížení velikosti rezavosti je způsobeno intenzivním výrobci CAVA na základních potěrech a nízké účinnosti jeho přirozené reprodukce spojené s vysokou smrtí larvů z nedostatku pro ně krmí v říčním partnerovi.

Volkhovsky sig nebo sigolov

Kopání

Rybí rodina Sigov I kategorie. . Body válcování (nízká a tlustá), širší čelo. Frell je dlouhý, přes nozdry obvykle s hrbarem. Tam je mastná fin. Barva zády je tmavá, s nazelenalý nebo fialový, odstín, břicho světlo, strany stříbra. Zatímco sig žije v jezeře, má tmavší barvu, u vchodu do nejhoršího se rozjasnil. .

Sigolov - ryby říční jezero. V jezeře drží ve středních hloubkách, hlavně na dně. Jídlo Siga - larvy Chironomid, měkkýši. Během tahnovnického zdvihu nekrmne. Na spawningu se zvyšovala řeku Volkhov k jezeru Ilmen, odkud jsem šel na řece metho, kde to bylo hlavní tření. Tah trval z počátku jara do konce podzimu s maximem v srpnu - září. . SIG odloží kaviár na hlubokých místech s pískem oblázková půda. Plodnost žen od 24 do 53 tisíc. Ikrinka. . Volkhovsky sig - jeden z největších a nejcennějších zpívá evropské části. Dosahuje délku 59 cm a hmotnost 3 kg.

Do roku 1925. . Po budově v roce 1925. .

Kopání

Baikal White Harius

Řezání relativně málo známých. . Práce však začala na reprodukci této ryby, v souvislosti s tím, co je naděje, že obvaz v budoucnosti bude více populární.

Tato ryba je znázorněna na erbu města New New Oskol v regionu Belgorod, kde byl použit výřez. Nyní však není v místních nádržích.

. Kutum má mírně menší velikost a hmotnost. .

Obvaz je zvýrazněn svou barvou: Boca světle šedá, břicha bílá, tmavě šedá hlava, spin šedá se zeleným tahem. Forens mají tmavé zbarvení. Dobře vyvinuté silné farynacies zuby, díky kterému, zřejmě snít dolů a dostal své jméno. Je třeba poznamenat, že obvaz preferuje se usadit na místech s rychlým studeným proudem a kamenitým dnem. .

Řezací krmiva hmyz, červy, měkkýši. Tato ryba je velmi buggy, reaguje na nějaký podezřelý pohyb nebo zvuk. .

Ukazuje se na vyhledávání potravin. Obvykle v noci nebo brzy ráno. Nezvedne se na povrch, preferring přebývat ve velké hloubce. To vše dělá hladící věci jako spíše časově náročné.

Baikal White Harius

Mikija

Kategorie ryb II, jeden z forem Baikal Harius. Číslo je ostře snížen. Tělo je vyšší než černý bajkal harius. Prsa a abdominální ploutve krátké, spinální ploutve nevrys. . .

Prsa, břišní a anální ploutve nahnědlé barvy. . .

Distribuován v jezeře Bajkal a řeky do něj tekoucí. V BAIKAL se vyskytuje v pobřežní zóně v hloubce 30 m. . Chov v řekách, hlavně v Selegoru a jejích přítokech. Sanitární migrace začíná v první polovině srpna a pokračuje veškerou zimu. Harius zvedá řeku pro stovky kilometrů. Lázně jsou rozmnoženy na oblázkové sandy a se zaměřují na konec dubna do poloviny května. . Ikrinka. Po tření, část rybích zemí, a hlavní hromadné role v Bajkalu. Dosáhne délku 48 cm a hmotnost 1-2 kg.

Mikija

Dněrovský Usach

Mikija (Kamčatka losos, duhový pstruh) - speciální rodinná rodina. Průměrná délka života asi 13 let. Délka těla - až 95 centimetrů a hmotnost - 1.6 kilogramů. . Topní kost, vzestupně chránil jemné a orientované zpět a nahoru. Vysoký ocasní stonek se zkráceným ocasem. Docela velký skalovaný oválný tvar.

. Růžový proužek běží podél boční linie, jasně růžové odstíny hazardních her. . . FLINXS žijí od 1 do 3 let v řece, po kterém se valili do moře. Ovocnost od 5 000 do 12 000 IRKIN.

Mikija se šíří v Asii, často se vyskytuje v řekách řeky Kamčatka, a méně v nádržích pobřeží moře Okhotsk, na velitelských ostrovech az jižní strany úst amur v Amur Liman. Přebývá osobu v Americe z Aljašky do Kalifornie. V řekách Západní Kamčatka se můžete setkat s tímto pohledem na severu Amanin řeky na řeku velké na jihu. .

Dospělý Mikizha vede predátorský životní styl, zpravidla, krmiva na jedle ryby a někdy jí malé savce. Nebude odmítnout korýši, vzduchové hmyz a vodní larvy hmyz. .

Dněrovský Usach

Čínský okoun, nebo Aucha

Dneprovsky Usacho přebývá v Dněpr, Neman, Dniester, jižní chyba a jejich přítoky. Blízko k ní poddruh se nachází v Tereku, Kuře a některých dalších kavkazských řekách. .

USACH - ryba je poněkud a daleko od míst trvalého stanoviště nezanechává. V létě žije na hluboké, rychlé, většině kamenitých místech. Preferuje přímý proud a téměř nikdy nedojde v bazénech s reverzním tokem. . Obvykle je to v malých skupinách, ale významné klastry jsou někdy pozorovány na oblíbených místech. Malý Usachus žije na kapsách spolu s pescarémem.

Spawning se vyskytuje při teplotě vody 11 -15 ° na kamenité nebo oblázkové půdě na konci května - června v jižních regionech a v červnu - začátkem července - v severním období. Cheeky Staine.

Krmiva Usachi hmyz larvy, spodní bezobratlé, červy, larvy, střední část, méně často v malých rybách. Krmí převážně zorms, žije v noci. Usach - Boakaya, silná ryba, malý losos. Nejvíce fascinující a zároveň, a to bylo úspěšné chytit ho v elektroinstalaci o dálkové dovolené. Pro tento úlovek je snap cívky povinné.

Čínský okoun, nebo Aucha

Dwarf Valek

. Vzácný pohled ohrožený. . Ocas fin zaoblené. Břišní ploutve mají mocný spiner. Váhy na těle jsou malé, hladké, je na tvářích a víčkách gill. .

. Na všech ploutvích, s výjimkou prsu a abdominálu, jsou zde také jasné černé skvrny. Hlavní pozadí ploutve nažloutlé. . . Na podzim, to vychází z kanálů a jezer v posteli do zimy. Typický predátor, který spotřebuje hlavně nízkou hodnotu malé ryby. Během tření přísahá kaviár do tloušťky vody. Ovocnost v průměru asi 160 tisíc. Ikrinka. Sexuální zralost přichází ve věku 5 let. Dosáhne délky 70 cm a hmotnost 8,6 kg.

Dwarf Valek

Nelma

Sigovy ryby malých velikostí s válcováním tělem, velká hlava a oči, krátký čenich a malá půlnoční ústa, silně položená ocasní tras s špičatými lopatkami, velké, snadno padající stupnice. Horní hlava a zpět nazelenalý nebo šedavý, celková hlava a trunking pozadí. Krmené ploutve, na hřbetní a tlusté velmi malé černé skvrny. Na stranách těla podél boční linie řady 10-12 velkých černých skvrn - v solárním, kromě toho existuje celá řada 14-15 menších tmavých skvrn na horním okraji zad. Póry seismických kanálů systému velkých.

Hlavní část typového rozsahu se nachází na severu. Amerika a má mozaikový charakter (okres P-Ova Aljaška, British Columbia, Oz. Top ze systému velkých jezer). V Rusku, kde poprvé objevil v roce 1989., Přechod na Chukotka Pena v basu. R. Amguémy, zejména v oz. Ekites, nejmenovaný, Goltsovoy. Všechna jezera jsou velká a hluboká (až 40 m), tektonický nebo ledovcový původ možný limitující faktor - goltz predation (v oz. Neustále se schází v jeho výživě).

Nelma

Amur Black

Nelma (Stenodus leucichthys Nelma) - Rybí rodinný losos, Siga. Nelma - největší zástupce Sigovy, dosahuje délky na 1,5 m. a váží až 50 kg. Střední hmotnost Nelma se pohybuje od 5 do 10 kg.

Stejně jako Sigov, Nelma je poměrně velká, stříbrná barevná váha a malý kaviár - bílá. Tělo je prodlouženo, ve tvaru páteře. Tělo a bílé břicho se stříbrným nádechem. Tam je mastná fin. Roth velký, finále. Maxilární kost nedosáhne svislé zadního okraje oka. V ústech Nelma hodně malých zubů. Na rozdíl od jiných lámek lososa, non-temné skvrny nemají tmavé skvrny. Outfit manželství je vyšší, jen muži, velmi zřídka u žen, smetany a tuberkulovitých roste na strachu a hlavě.

. Plodnost 125-420 tisíc. Ikrinka. . Roste Nelma dost rychle. 5 let roste až do 80-90 cm. a získávání hmotnosti 5-7 kg.

Začíná jíst květ z prvního roku života. V žaludcích 30denní frácie, vědci našli nejen různé larvy, ale také malé mladé ryby. Dospělí jedinci v moři jsou krmeni Koryushkou, Rapushkou, Young Sigov. Po třepunci se Nelma valí do moře. .

Amur Black

Malý přítel

Amur černá - rybí rodina kapr. Latinský titul - MyLofaryngodon Šiceus. . Tělo je rovnoměrně protáhlé, pokryté velkými hustými váhami. . Dorzální ploutve je trochu před břišní, v něm jsou tři hnědé a sedm - osm rozvětvených paprsků, v zadním účelu - tři hnědé a osm větvích. Ústa jsou konečná. Výkonné zuby silné, drcení, jednořadé, část dvojité řady, ve 2. řádku pouze jeden zub.

Rodiště této ryby je Amur bazén (více než jeho jižní část) a řeka Číny. V Evropské části Ruské federace, zemí SNS a Ampurské republiky ampur, tma jako cenné obchodní druhy jsou dodávány ve středu 50. let. . . V přirozených kritériích v povodí Amur, obvyklé letní stanoviště pro něj - kanály se zpomaleným po proudu, v blízkosti polí měkkýši, pro zimu to jde na hrad Amur. Obrovský SVOP není tváří.

Malý přítel

Obyčejný sub-generátor

Kategorie rarity: 3 - Vzácné druhy, úzké endemické. Popsané od oz. Elgytgyn (bass. R. Anadr) v centrální Chukotce. Kromě neznámého.

Malé (až 23).8 cm a 81 g) jezero, donno-pelagické ryby. Přebývá v intervalu hloubky od 80-40 m a pobřežní kolo. Dělá každodenní migraci po zooplanktonu. Plancelophag. Konečný věk v chytání 27 let. . Růst je extrémně pomalý. Snesh u žen dochází jednou za 2-3 roky, výroční muži. Plodnost 383-700 IKrinka. To se násobí na konci srpna - začátkem září, do 7-10 dnů, v noci, v mělké vodě (1.. Číslo v jezeře je poměrně vysoká. Během období tření je maximální úlovek na 1 síti 50 m cca 200 kopií. Příčiny změn v číslech v současné době pouze přirozené. Chybí jaro a znečištění.

Obyčejný sub-generátor

Ryby rudé knihy ruska

Ryby kategorie Kerchaki II. Široké druhy, jejichž počet je sníženo. Tělo je téměř válcové, zúžení ocasu. Hlava je široká, zploštěná. Zaoblené ploutve, břišní ploutve nedosahují anální díry. Omalování těla se liší v závislosti na podmínkách stanoviště, obvykle hnědé nebo zeleninové hnědé, s různými mramorovými vzory. Břišní strana více bledý.

Společné na celém území Evropské části Ruska. Plánovač - dolní ryby, žije v malých řekách a potokech. Vyskytuje se v hloubkách od 10 cm do 9 m. Ve dne, skrývá pod kameny, v houšti vodní vegetace, aktivní životní styl vede v noci. Je poháněn korýši a spodní larvy hmyz, někdy plácvoly jiných ryb. Svatý se děje v březnu-květen. Rybí kaviár je odložen ve speciálně dumpingových jámách buď připojit ke spodní straně povrchu kamenů. Muži chrání zdivo do 3-4 týdnů před Otloyevem. Obyčejné rozměry ne více než 10 cm, ve výjimečných případech - až 17 cm. Zde je jen malá část ryb uvedených v červené knize. Situace se pravidelně liší a na velkou lítost, červená kniha je doplněna novými mizivými druhy.