Zloděj palm

Původ typu a popisu

Zloděj palm - Velmi velký rakovina, spíše jako krab. Zejména progresivní drápy od něj - pokud takové vyprahlé, pak osoba nebude trvat. Ale tyto hrayles neukazují agresi lidem, přinejmenším první, ale mohou chytit malé živé tvory, včetně i ptáků. Loví se za soumraku, protože se jim nelíbí slunce.

Původ typu a popisu

Vzhled a funkce

Foto: Zloděj palm

Zloděj palm označuje tradiční rakovinu. Vědecký popis byl poprvé proveden. Linnem v roce 1767, pak dostal svůj druh Jméno LATRO. Ale jeho počáteční generický karcinom obecný název byl změněn v roce 1816. Lich. Takže Birgus LaTro pokračoval v našich časech.

První klansical se objevil přibližně před 540 miliony lety, kdy začal Cambrian. Na rozdíl od mnoha jiných případů, kdy skupina živých organismů, dlouho se objevuje pomalu, a rozmanitost druhů zůstává nízká, stala se příkladem "výbušného evoluce".

Video: Zloděj palm

Takzvaný prudký vývoj třídy, ve kterém je zkratka (podle evolučních standardů) časová prodleva vytváří velmi velký počet forem a druhů. Artropods okamžitě zvládli moře a čerstvou vodu, a sushi a korýši se objevily, představující subtyp artropodů.

Ve srovnání s Trilobites vyskytly Clanswrites řadu změn:

 • Získali druhý pár knírku, který se také stal orgánem doteku;
 • Druhé končetiny se staly kratší a silnější, obrátili se na mandibles určené pro broušení potravin;
 • Třetí a čtvrtý pár končetin, ačkoli oni zachovali funkci motoru, ale ocel je také přizpůsobena pro popadnutí;
 • Žábry na hlavě končetiny byly ztraceny;
 • Funkce hlavy a hrudníku;
 • V průběhu času, prsa a břicho vyčnívají v těle.

Všechny tyto změny byly zaměřeny na to, že se budou aktivněji pohybovat na jídlo, je lepší chytit a zpracovat. Od nejstarších korýšů Cambrianova období existuje mnoho fosilních pozůstatků, pak se objevily nejvyšší plátie, ke kterému patch dlaně patří.

Pro některé rakoviny té doby je již charakterizován moderní typ jídla a obecně nemůže být struktura jejich těla volána méně dokonalá než v moderním druhu. Ačkoli ti, kteří žili na planetě na planetě, zanikli, ale moderní v jejich struktuře jsou podobné.

To je obtížné obnovit obraz vývoje korýšů: není možné vysledovat, jak se postupně stal složitější časem. Proto nebylo spolehlivě zřízeno, když se objevili dlaní zloději, ale jejich evoluční větev lze sledovat stovky milionů let, do samotného Cambrie.

Zajímavý fakt: Existují mezi korýši dokonce takové, které lze považovat za živé fosílie - naplánovat triops cancriformis obývání na naší planetě 205-210 miliony let.

Vzhled a funkce

Kde zloděj palm přebývá?

Foto: Jak vypadá zloděj palm

Zloděj palm označuje velmi velkou rakovinu: Roste až 40 cm a váží až 3,5-4 kg. Pět párů nohou roste na hlavách. Větší než druhá fronta, mající silné drápy: Je pozoruhodné, že se liší velikostí - vlevo mnohem více.

Následující dva páry nohou jsou také silné, díky nim tohoto rakoviny může vylézt na stromy. Čtvrtý pár je nižší než velikosti předchozího, a pátá nejmenší. Díky tomu může mladí raky potopí v mušlech jiných lidí, které je chrání zezadu.

Je to pro skutečnost, že poslední dva páry nohou jsou špatně vyvinuty, nejjednodušší způsob, jak zjistit, že zloděje palm by měly být přičítány k poustevníkovi rakovině, a vůbec k krabímům, pro které je netypová. Ale přední pár je vyvíjen vynikající: S pomocí Culsema na něm je zloděj palm, je schopen přetáhnout předměty před tím, že je to těžší, mohou se také stát nebezpečnou zbraní.

Vzhledem k tomu, že tato rakovina má dobře vyvinutý exoskeleton a tam jsou plnohodnotné plíce, žije na zemi. Je zvědavá, že jeho plíce se skládají ze stejných tkanin jako žábry, ale absorbují kyslík ze vzduchu. Současně má také žábry, ale jsou nízké a neumožňují mu přebývat do moře. Ačkoli to začíná svůj život, je tam, ale po tom, co roste, ztrácí schopnost plavat.

Zloděj palm dělá její druh dojmu: Je velmi velký, je to zvláště zdůrazněno drápy, protože tento rakovina se týká a podobně jako krab. Ale nepředstavuje nebezpečí pro osobu, pouze pokud se sám nerozhodne útok: Pak s těmito drápy, zlodějem dlaní může způsobit zranění.

Kde zloděj palm přebývá?

Jaké krmení palm zloděje

Foto: Zloděj dlaně kraby

Jejich řada je poměrně široká, ale zároveň žijí většinou na ostrovech skromných velikostí. Proto je přinejmenším vykřikly z břehu Afriky na západě a téměř do Jižní Ameriky na východě, Sushi Square, na kterém mohou žít, ne tak skvělé.

Hlavní ostrovy, kde se můžete setkat se zlodějemem:

 • Zanzibar;
 • Východní část Java;
 • Sulawesi;
 • Bali;
 • Časor;
 • Filipínské ostrovy;
 • Hainan;
 • Západní Oceánie.

Malý ostrov Vánoce je známý jako místo, osídlené těmito raky. Samozřejmě, může být ženatý, pokud můžete najít téměř každý krok. Jak je vidět ze seznamu jako celku, upřednostňují teplé tropické ostrovy a dokonce i v zóně subtropů se prakticky nenachází.

I když se budou usazovat na velkých ostrovech, taky - jako Hainan nebo Sulawesi, ale dávají přednost malé, umístěné vedle velkého. Například na nové guineši, pokud se můžete setkat, je to velmi vzácné, tady, kdo leží severně od malých ostrovů - velmi často. Totéž s Madagaskarem.

Nemají rádi poblíž vůbec, a tím více zvládl ostrov, tím méně zbloudí dlaně. Je nejlepší pro ně vyhovovat malým, nejlépe neobydleným ostrovům. Uspořádají své otvory kolem pobřeží, v korálové nebo skále popraskané.

Zajímavá fakta: často se tyto rakoviny nazývají kokosové kraby. Tam byl takový název díky tomu, že to bylo dříve myslel, že jsou uzavřeny na palmách, aby se snížily kokos a užil si je. Ale tohle není takto: mohou najít jen padlé kokosy.

Jaké krmení palm zloděje

Vlastnosti charakteru a životního stylu

Foto: Zloděj palm v přírodě

Jeho menu je velmi rozmanité a zahrnuje jak rostliny, tak živé organismy, a Padal.

Nejčastěji jí:

 • Obsah kokosu;
 • Pandanovovy ovoce;
 • korýši;
 • plaz;
 • hlodavci a jiná malá zvířata.

Nezajímá se, co je od livestivity - prostě nebýt jedovatý. Chytí jakoukoliv malou kořist, která není dostatečně rychlá, aby odejde, a ne pečlivě opatrný, aby se nedostal na oči. Ačkoli hlavní smysl, který mu pomáhá v lovu - vůně.

On je schopen učit extrakci na vysoké vzdálenosti, až několik kilometrů pro něj pro obzvláště atraktivní a křehké věci pro něj - konkrétně zralé ovoce a maso. Když obyvatelé tropických ostrovů řekli vědcům o tom, jak dobrá vůně těchto raků, věřili, že přehánějí, ale experimenty potvrdily tyto informace: Baits přitahovaly pozornost zlodějů palm ve vzdálenosti až kilometrů, a oni byli nepochybně hledali jim!

Majitelé takového fenomenálního smyslu pro hladu rozhodně nejsou ohroženi, zejména proto, že zloděj kokosu není vybíravý, může snadno jíst nejen obvyklé Padal, ale i deriter, to znamená, že existuje dlouhodobý zůstat pozůstatky a různé alokace živých organismů. Ale stále preferuje k jídlu kokosy. Najde spadl a pokud jsou alespoň částečně rozděleny, snaží se sdílet s culdsem, což někdy trvá hodně času. Celá kokosová skořápka není schopna pivovarnictví - bylo to dříve myslel, že by mohli, ale informace nebyly potvrzeny.

Často přetáhli kořist blíže k hnízdě, aby odstranil shell nebo do příště. Zvedněte kokos, jsou zcela jednoduché, mohou také přetáhnout závažnost v několika desítkách kilogramů. Když je Evropané viděli jen, byli tak ohromeni hemondy, které tvrdily, že zloději palm mohou dokonce lovit kozy a ovce. Není to pravda, ale mohou docela chytit ptáky a ještěrky. Také jedí jen ty, kteří se objevili na světle želv a potkanů. Ačkoli z větší části stále raději neudělá, ale jíst, co je k dispozici, a tak: padl na zem zralé ovoce a padala.

Vlastnosti charakteru a životního stylu

Sociální struktura a reprodukce

Foto: Zloděj palm rakoviny

Den, jak je vidět, mohou zřídka, protože při hledání potravy jdou v noci. Když sluníčko raději zůstane v útulku. Může to být neobvykle zvířecí zvíře nebo přírodní úkryt. Její obydlí zevnitř lemované vláknitým kokosem a jinými rostlinnými materiály, které umožňují udržet vysokou vlhkost potřebnou pro pohodlný život. Vstup do rakoviny obydlí vždy pokrývá zástrčku, ale také to potřebuje tak, aby zůstal mokrý.

Navzdory takové lásce k vlhkosti nežijí ve vodě, i když se snaží usadit poblíž. Může se často přistupovat k jejímu okraji a trochu zvlhčené. Mladí Raks se usadí ve skořápkách, které zanechaly ostatní škeble, ale pak vyrůstají a už nepoužívají.

Často palm zloději vylézt na stromy. Dělají to docela obratně, s pomocí druhé a třetí páry končetin, ale někdy mohou a pádu - Nicméně, pro ně není nic strašného, ​​zažívají kapku z výšky až 5 metrů. Pokud se výška pohybuje na zem, pak hlavy jsou pocházejí ze stromů.

Většina nocí, které tráví nebo na Zemi, jít na zjištěnou kořist, méně často lov, nebo ve vodě, a v pozdním večeru a brzy ráno mohou být chyceni na stromech - z nějakého důvodu je milují velmi mnoho. Žijte po poměrně dlouhou dobu: vyrůstat až 40 let, a pak nezemřou vůbec okamžitě - jednotlivci, kteří dosáhli 60 let, jsou známí.

Sociální struktura a reprodukce

Přirozené nepřátelé zlodějů palm

Foto: Zloděj dlaně kraby

Zloději palm žijí sami a vyskytují se pouze v období chovu: Začíná v červnu a pokračuje až do konce srpna. Po dlouhém dvoře rakovinového partnera. Po několika měsících, žena čeká dobré počasí a jde do moře. Na mělké vodě vstupuje do vody a uvolňuje vejce. Někdy voda zvedne a vezme je, v jiných případech je žena čeká hodiny ve vodě, zatímco larvy se vylíhnou. V tomto případě nechodí, protože pokud ji vlna vezme, bude jen zemřít do moře.

Zdivo se provádí během přílivu tak, aby vejce nepřinesla zpět do břehu, kde larvy zemřou. Pokud všechno úspěšně šlo úspěšně, spousta larvů se objeví na světle, zatímco tam není více než na rozdíl od dospělého zloděje. Další 3-4 týdny se vznáší na povrchu vody, budou znatelně vyrůstat a měnit. Poté malé zábaly spadají na dno nádrže a po nějakou dobu se vylézají, snaží se najít dům. Čím rychleji to uspěje, tím více šancí přežije, protože jsou stále úplně bezbranné, zejména jejich břicho.

Dům může být prázdný umyvadlo nebo skořápka malého ořechu. V této době jsou velmi podobné rakovině úkrytu vzhledu a chování, neustále zůstane ve vodě. Ale postupně se rozvíjí světlo, takže se mladé hradly jdou do země - někdo dřív, někdo později. Tam jsou zpočátku také klesat, ale zároveň se jejich břicho stává tvrdým, takže časem je potřeba zmizí, a oni to upustí.

Jak rostou pravidelně, jsou zřízeny - mají nový exoskeleton a staré jíst. Takže v čase se obrátí na dospělé raky, variabilně se mění. Pomalý růst: pouze 5 let dosáhnou sexuální zralosti a dokonce i do tohoto věku je stále malý - asi 10 cm.

Přirozené nepřátelé zlodějů palm

Populace a postavení formuláře

Foto: Zloděj palm

Žádné specializované predrátory, pro které jsou hlavním těžením zloději palm. Jsou příliš velké, dobře chráněné a dokonce mohou být nebezpečné, že je neustále loví. To však neznamená, že s nimi nejsou ohroženi: velké kočky mohou chytit a jíst a mnohem častěji - ptáci.

Ale jen velký pták je schopen zabití takové rakoviny, ne na každém tropickém ostrově. V podstatě ohrožují mladé jedince, kteří nerostou ani na polovinu maximální velikosti - ne více než 15 cm. Mohou chytit takové dravé ptáky, jako Kestrel, Korshun, orel a tak dále.

Mnohem více hrozbách pro larvy: mohou se stát jídlem pro téměř všechna vodní zvířata, která krmí na planktonu. Jedná se především o ryby a mořské savce. Jí většinu larvů, a jen několik z nich žije za sucha.

Nemůžete zapomenout na osobu: navzdory skutečnosti, že zloději palm se snaží usadit, jak tichý a eminentně eminentně osvětlený lidmi, jsou často oběťmi lidí. Vše kvůli jejich lahodnému masu, a velká velikost hraje v jejich laskavosti: jsou snazší si všimnout, a je snazší chytit jednu takovou rakovinu než s tuctu malých.

Zajímavý fakt: Zloděj palm Tato rakovina prošla skutečnost, že miluje sedět na palmách a ukrást všechno, co se třpytí. Pokud je na očích jídelních nádobí, dekorace, a opravdu nějaký kov, rakovina se jistě snaží zvednout v jeho domě.

Populace a postavení formuláře

Zloděj palm

Foto: Jak vypadá zloděj palm

Kolik v přírodě jsou zástupci tohoto druhu, necenění kvůli skutečnosti, že obývají špatně šikmá místa. Proto nejsou uvedeny v seznamu vzácných druhů, nicméně, v těchto územích, kde se účet provádí, existuje alarmující pokles jejich počtu v posledních půlstoletí.

Hlavním důvodem je to aktivní těsnění těchto rakovin. Nestačí, že jejich maso je lahodné, což znamená a drahé - chuti, dlaní zloději připomínají humr, je také považován za afrodiziakum, která vyžaduje ještě vyšší. Proto v mnoha zemích, omezení jsou stanovena na jejich výrobu nebo jsou zavedeny zákazy kalibrace. Takže, kdyby dřívější jídla z této rakoviny byly velmi populární v nové Guinea, nedávno, to je obecně zakázáno sloužit v restauracích a restauraních. V důsledku toho byla ztracena jedna z důležitých prodejních trhů s pašeráky, ačkoli vývoz pokračuje ve velkých objemech, takže stále práce, aby se tomu zabránilo.

V některých zemích a územích existuje zákaz na malých rakovinách: na severních Mariánových ostrovech je dovoleno chytit pouze ty, že více než 76 mm, a pouze na základě licence a od září do listopadu. Pro celou sezónu, ne více než 15 rakovin může být těženo pro celou licenci. Na guama a v mikronésii pod zákazem těhotných samic, v Tuvalu existují území, na kterých je výroba povolena (s omezeními) a je zde zakázáno. Podobná omezení působí na mnoha dalších místech.

Všechna tato opatření jsou navržena, aby nedávala zloděje, zmizí. O jejich účinnosti dosud posuzování brzy, protože ve většině zemí působí ne více než 10-20, základem pro porovnání a výběru optimální strategie pro budoucnost v důsledku různých legislativních opatření na různých územích je velmi rozsáhlý. Tyto velké raky potřebují ochranu, jinak je lidé mohou snadno zničit. Samozřejmě se provádějí určitá opatření, ale zatím není jasné, zda jsou dostačující k udržení pohledu. Na některých ostrovech, kde Zloděj palm To bylo rozšířeno, téměř nikdy nesetkávají - taková tendence nemůže vyděsit.