Saber-toothed tiger

Vzhled

Jméno je Saber-toped překlad z latinské a starověkého - řeckého jazyka znějící "nůž" a "zub", více zvířat šavle-ozubené tygři volal Smilodonami.Patří do rodiny kočičí Saber, rodině Mahaiodova.

Dva miliony lety tyto zvířata obývají zemi severu a Jižní Ameriky, Evropy, Afriky a Asie. Sabel-ozubené tygři žili v období od začátku pleistocény éry a do konce doby ledu.

Vzhled

O tom, jak ve skutečnosti vypadá zvíře Saber-Toothed Tiger, můžete jen hádat, protože obraz vytvořený vědci je velmi podmíněný. Na fotografii Savle-Toothed Tiger není vůbec podobný nyní žijícím zástupci rodiny koček. Velké tesáky a medvědí proporce činí to jedinečné a jedinečné vlastním způsobem. Velikosti šavle-zubního tygra jsou srovnatelné s lineárními parametry velkého lva.

 • Délka těla 2,5 metru, výška v kohoutku 100 - 125 cm.
 • Neobvyklý krátký ocas měl délku 20 - 30 cm. Taková anatomická funkce zbavená predátory příležitosti rychle běžet. Při zatáčení vysokou rychlostí nemohli držet rovnováhu, manévrování a spadl.
 • Hmotnost šelmy dosáhla 160 - 240 kg. Velké jedinci z typu smilodonového populárního typu překročili hmotnost bengálského a Amur Tiger, měl tělesnou hmotnost 400 kg.
  Predator se rozlišoval silnou pestrnou postavou, vzniknou podílem těla.
 • Na fotografii, Saber-Toad Cats mají dobře vyvinuté svaly, zejména na krku, hrudníku a tlapách. Přední končetiny jsou delší než zadní, široké nohy končí ostrými zatahovacími drápy. Savle-zubovaná kočka by mohla snadno zachytit nepřítele s předními tlapkami a že je moč, nalijte ji na zem.
 • Skull Saber-Ozubený tygr byl dlouhý 30 - 40 cm. Čelní a obcipitální kousky jsou vyhlazeny, masivní přední část je natažena dopředu, proces mastoid je dobře rozvinutý.
 • Čelisti byly splédané velmi široké, téměř 120 stupňů. Speciální připevnění svalů a šlachů umožnilo stisknout dravec na horní čelist k dolní čelisti, a ne opak, stejně jako všechny moderní kočky.
 • Horní tesáky šavle-ozubeného tygra se vyčnívaly v 17 - 18 cm, jejich kořeny pronikly na kosti lebky na téměř chudší. Celková délka tesáků dosáhla 27 - 28 cm. Oni byli tlumitádi ze stran, dobře honil na nejvíce koncích, ukázal vpředu a vzadu, páchly. Neobvyklá struktura umožnila tesáky, aby poškodila hustou kůži zvířat a dotkněte se masa, ale síla zbavená. Pokud se dostanete do kostí, tesáky oběti by se mohly snadno zlomit, takže úspěch lovu vždy závisel na správném zvoleném směru a přesnosti dopadu.
 • Predátor kůže není zachována a jeho barva lze instalovat pouze hypoteticky. Barva, s největší pravděpodobností, byl maskovací zařízení, a proto odpovídalo zemi stanoviště. Je možné, že v paleboogenním období, vlna měla písčitý žlutý odstín a v ledové věku se setkala s pouze bílým ozubeným tygrem.

Druhy

 • Zobrazit Smilodon Fatalis se objevil na amerických kontinentech před 1.6 miliony lety. Měl střední velikosti a hmotnost srovnatelná s hmotností moderního tygra - 170 - 280 kg. K jeho poddruhu patří Smilodon Californicus a Smilodon Floridus.

Druhy

 • Zobrazit Smilodon Gracilis se přebývala v západních oblastech Ameriky.

Paleontologické nálezy

 • Pohled na smilodonový populant byl rozlišován největším rozměrem, měl robustní postavě, překročila hmotnost největších tygerů hmotnostních. Efektivně zabil oběti, snížit karotidní tepnu a průdušnici s ostrými tesáky.

Životní styl a chování

Mahaiyodia

Ze všech slavných vědy zástupců Saber-zubaté kočky, Mahayairod s největší pravděpodobností vypadal jako tygr. V přírodě, tam bylo několik typů Mahaiyodov, kteří měli významné rozdíly ve vzhledu, nicméně, oni sjednotili své ozubené aspekty dlouhých horních tesáků, ve formě připomínek "Mahaira" - zakřivené meče.

Tato starověká zvířata se objevila v Eurasii asi patnáct milionů let a dva miliony let prošly od jejich zmizení. Hmotnost největších představitelů tohoto kmene dosáhla polotónů a ve velikosti byly zcela úměrné moderním koním.

Archeologové jsou přesvědčeni, že Mahayeirod byl největší divokou kočkou svého času. Lov pro velkého bylinožores - nosorožců a slonů, tato zvířata zcela úspěšně razidel s jinými hlavními predátory jejich času, hrozné vlky a jeskynní medvědi. Mahaiyyyya se stal "Progenitory" pokročilejšími druhy Saber-zubaté kočky - homoteriev.

Homoteria

Výživa

Předpokládá se, že tyto šavle-ozubené kočky se objevily asi před pěti miliony lety na přelomu miocénu a pleistocénu. Oni se lišili více štíhlé postavy, odstraněny moderním lva. Nicméně, jejich zadní nohy byly poněkud kratší než přední, která dala tyto dravce nějakou podobnost s Gienay. Horní tesáky Homoteriev byly kratší a široké než u Smilodonov - zástupci dalších kmenů šavle ozubených koček, kteří obývají půdu paralelně s nimi. Spolu s tímto přítomnost velkého množství nádoby na tesáky umožnilo vědcům k závěru, že tato zvířata mohla způsobit nejen sekání, ale také řezání stávky.

Ve srovnání s jinými sáderními kočkami měly homoteries velmi vysokou vytrvalost, byl přizpůsoben dlouhému (i když ne rychlé) běh a přechody na dlouhé vzdálenosti. Existují předpoklady, že tyto nyní zaniklé zvířata provedla jeden životní styl. Nicméně, většina výzkumných pracovníků je stále nakloněn k přesvědčení, že homoteries byli loveni skupinami, jako je zbytek Sabbské kočky, protože to bylo snazší zabít silnější a velkou kořist.

Smilodon

Příčina zániku tygerů sable

Ve srovnání s jinými divokými kočkami, kteří věděli starověké zvířecí svět země, Smileodon měl silnější postavu. Největší zástupce saber-ozubených koček - Smilodon topol, Mít bydlel na americkém kontinentu - výšku v kohoutku krade až sto dvacet pět centimetrů, a délka z nosu na špičku ocasu by mohla být dvě a půl metry. Tesáky této bestie (spolu s kořeny) dosáhly dvaceti sezení!

Smilodony žili a lovili hrdé, což zahrnovalo jeden nebo dva hlavní muži, několik samic a mladých. Barva těchto zvířat by mohla být dobře spatřena, jako leopard. Je také možné, že muži měli krátkou hřívu. Informace o Smileodonu obsahuje mnoho vědeckých referenčních knih a beletrie, působí jako filmový charakter ("portál Jurassic období", "Prehistoric park") a karikatury ("AGE AGE"). Možná je to nejznámější zvíře všech, kdo se nazývají saveless tygři.

Smoky leopard - moderní potomek Saber-Toothed Tiger

Top 10 faktů o Saber-Toothed Tiger

Dnes je věřil, že nepřímý, ale nejbližší příbuzný Smilodon je kouřový leopard. Patří k podčivě Pantherninae (Panther Cats), uvnitř, který vyniká v rodu nefelis. Jeho trup je poměrně masivně a kompaktně současně - tyto vlastnosti byly inherentní v šavle-ozubených kočkách starověku. Mezi zástupci moderní kočičí má tato šelma nejdelší tesáky (a obojí horní i dolní) vzhledem k vlastním rozměru. Kromě toho je čelist tohoto dravce dokáže odhalit při 85 stupňů, což je mnohem více než jakákoli jiná moderní kočka.

Není přímým potomkem Saber-zubaté kočky, kouřový leopard slouží jako jasný důkaz, že způsob lovu zarmezení smrtící "fangs-šavle" může být používán dravcem a v současnosti.

Paleontologické nálezy

Saber-toothed tiger

V roce 1841 se objevila první zpráva v paleontologické kronice tigre. Na území Minas - Geras ve východní části Brazílie, kde byl dánský paleontolog a naturalistický Peter Wilhelm Lund vykopáván, byly nalezeny fosilní pozůstatky. Vědec studoval a podrobně popsal relikvie, systematizovalo fakta a přidělili šelmu na samostatný rod.

Rancho La Bray, který se nachází v bituminózním údolím nedaleko od města Los Angeles, je známý pro mnoho nálezů prehistorických zvířat, včetně pikantní kočky. V ledovcovém čase v údolí bylo černé jezero naplněné kompozicí zesilovaného oleje (kapalný asfalt). Na jeho povrchu byla shromážděna tenká vrstva vody a přitahovala jeho brilancí ptáků a zvířat.

Zvířata šla do vody a dostala se do smrtelné pasti. To stálo jen proto, aby se připojil k fettered naživu a nohy samy se dodržovaly na povrch. Podle závažnosti jeho těla se oběť optického podvodu postupně ponořila do asfaltu, aby se dostal z toho i těch nejzávažnějších jednotlivců. Dycothed k jezeře vypadal snadná kořist pro dravce, ale dělat si cestu k ní, sami se ukázali být uvězněni.

V polovině minulého století se lidé začali extrahovat asfaltu z jezera a neočekávaně zjistil, že mnoho dobře zachovalých zůstává albela hořících zvířat. To bylo zvýšeno na více než dva tisíce lebeků šavle-zubaté kočky. Jak se ukázalo později, jen mladí jedinci padli do pasti. Zřejmě stará zvířata, již věda s hořkým zážitkem, prošla tímto místem.

Vědci z Kalifornie univerzity. S pomocí tomografu byla vytvořena struktura zubů a hustotou kostní tkáně, bylo provedeno řada genetických a biochemických studií. Skeleton Sabel Cat se podařilo obnovit v nejmenších detailech. Moderní počítačová technologie pomohla znovu vytvořit obraz zvířete a dokonce vypočítat sílu jeho kousnutí.

Životní styl a chování

Saber-toothed tigerStarověký Saber-Toothed Tiger - zástupce zcela jiné éry a ve svém chování je malá připomínka moderních koček. Je možné, že predátoři žili se sociálními skupinami, což zahrnovalo tři - čtyři samice, několik mužů a mladých jedinců. Je možné, že počet žen a mužů byl stejný. Lov dohromady, zvířata mohla chytit větší hru, což znamená poskytnout sami množstvím potravy.

Tyto předpoklady jsou potvrzeny paleontologickými nálezy - jedna kostra herbivores často našel několik koster koček. Zvíře, oslabené zraněními a onemocněním, s tímto způsobem života, by se mohl vždy počítat s částem výroby. Podle další teorie nebyly kmenové rozlišeny šlechtou a jedli pacienta příbuzného.

Tiger Saber-Ozubený

Tygry sabelů Docela dlouho dominoval na území moderní jižní a Severní Ameriky od začátku kvartérníku Doba - pleistocene. V mnoha menších množstvích byly zjištěny na hlavních studentů Eurasie a Afriky.

Stanoviště pro ně byly pozemky, s nízkou vegetací, podobnou moderním savanům a prériím. jak Tygry sabelů žil a lovil, můžete vidět Obrázky.

Výživa

Saber-toothed tiger

Stejně jako všechny moderní dravce, oni byli masožravci. A liší se ve velké potřebě masa a v obrovských množstvích. Lovili pouze na velkých zvířatech. Takový byl prehistorický bizon, třípalové koně, lenochody a velkou pravděpodobností.

Mohl útoku Sabel-ozubené tygři I Na malé Mamut. Zvířata malých velikostí nemohla přidat dietu tohoto dravce, protože by jim nemohl chytit kvůli jeho pomalosti a jíst, on by zabránil velkým zubům. Mnoho vědců tvrdí, že špatné období pro výživu Saber-Toot Tiger neodpustil a padl.

Příčina zániku tygerů sable

V posledních letech, informace o stránkách vědeckých časopisů se čas od času vyskytují, že obyvatelé určitého kmene viděli zvířata, podle popisu tygři Sabre. Domorodci jim dokonce dali jméno - horské lvi. Ale Neexistuje žádné oficiální potvrzení o tom, že tygři Saber-Tooted jsou naživu.

Hlavním důvodem zmizení tygerů sable-ozubené bylo změněné arktické vegetace. Hlavní výzkumník v oblasti genetiky, profesor univerzity v Kodani. Willlerslev a skupina vědců ze šestnácti zemí byla zkoumána DNA buňkou extrahovanou ze starověkého zvířete zachované v ledu.

Co učinilo následující závěry: Byliny, které byly krmeny v době koně, antilopy a zbytek bylinných bylin byl bohatý na protein. S nástupem ledovcového období zanikla veškerou vegetaci.

Po tání, louky a stepí se opět dostal, hodnota nečinnosti nových trav se změnila, ve svém složení nebylo žádné správné množství proteinu. Proč všechny nástrahy jsou velmi rychle zaniklé. A za nimi se řetěz následuje tygáři s sebou, které krmili, a prostě zůstali bez jídla, což je důvod, proč zemřeli na hlad.

V současné době, high-tech, s pomocí počítačové grafiky, můžete obnovit a vrátit se před mnoha staletími. Proto v historických muzeích věnovaných starověkých, zaniklé zvířata mají mnoho grafiky Obrázky S obrázkem Sabel-Black Tiger, které nám umožňují maximalizovat s těmito zvířaty.

Možná pak oceníme více, lásku a ochranu přírody a Tygry sabelů, A mnoho dalších zvířat nebude uvedeno na stránkách červená knihaJako vyhynulé druhy.

Top 10 faktů o Saber-Toothed Tiger

Saber-toothed tiger

Spolu s mamutem, Saber-Toothed Tiger byl jedním z nejznámějších savců megafauny v pleistocénu epochy. Ale víte, že tento impozantní dravec byl jen vzdálenně spojen s moderním TIGR a jeho tesáky byly stejně křehké? V tomto článku zjistíte 10 zajímavých faktů o Saber-Tooted Tiger ilustrovaný obrázky a fotky.

jeden. Savle-zubatý tygr nebyl předkem moderního tygra

Všechny moderní poddruh Tiger (Panthera Tigris), například, sibiřský tygr patří do Panthera (Panthera) z podčeleď velkých koček (Pantherninae). Sabel-ozubené tygři, zase patří k podčivě sabského koček, zaniklé na konci pleistocena (machairodontinae), která je jen vzdáleně spojena s moderními lvy, tygři, chepads a jaguary.

2. Smilodon nebyl jediný způsob, jak Saber-Toothed Cats

Navzdory skutečnosti, že dnes je nejznámější genus Saber-Toothed Tigers smilodon (smīlodōn), byl daleko od jediného zástupce podněcie Saber-toponů. Během cenozoické éry, podčelie zahrnula více než tucet porodu, včetně Megantereon (Megantereon), z nichž jeden je znázorněn na fotografii výše. Klasifikace prehistorických koček komplikuje skutečnost, že v tomto období žily savci ve tvaru kočky na Zemi, kteří mají podobné anatomické rysy, ale jejich vztah se slanými tygři způsobuje těžké pochybnosti o paleontologických kruzích.

3. Sing Smilodon zahrnoval tři samostatné druhy

Nejméně víme o malé (hmotnosti až 100 kg) smilodonem Gracilisem, který přebývá v západní části Spojených států mezi 2,5 miliony. a 500 tisíc. před lety. Střední velikost, ale ne nepříznivě mezi širokou škálou lidí Smilodon Fatalis, přebývat na území Severní a Jižní Ameriky asi 1,6 milionu - 10.000 lety. Největším členem rodiny smilodonu byl typem smilodonu populárny, jejichž jedinci dosáhly hmotností asi 500 kg.

4. Fangs Sabelle Tiger byl dlouhý téměř 30 cm

Nikdo by se nezajímal o Saven Tiger, pokud vypadali jako jen velké kočky. Co dělá tento zástupce Megafaun opravdu hodný pozornosti? Samozřejmě, jeho obrovské tesáky, které mají hlavní druh, dosáhl délku až 30 cm. Podivně dost, ale tyto monstrózní zuby byly překvapivě křehké, snadno zlomené během melee a nikdy neroste znovu.

5. Sabel-zubní tygři měli slabé čelisti

Saber-toothed tiger

Savle-zubatý tygr mohl odhalit ústa jako had pod úhlem 120 stupňů, což je asi dvakrát širší než moderní lva (nebo zívání domácí kočka). Bez ohledu na to, jak paradoxně nemohly různé typy Smilaodon používat takový prostor pro silné kousnutí jejich oběti, protože vzácné tesáky by měly být chráněny před nežádoucím poškozením (viz předchozí bod).

6. Savle-zubatý tygr čekal na kořist, spěchal na stromě

Dlouhé a křehké tesáky šavle-ozubeného tygra v kombinaci se slabými čelistmi, udělal svůj lovecký styl vysoce specializovaný. Pokud jsou paleontologové známí, šavle-ozubené tygři byli hozeni na svou kořist od dolních větví stromů, ponořili své "šavle" hluboko do krku nešťastné oběti, a pak v důchodu v bezpečné vzdálenosti.

7. Tigry Sabel-Toothed by mohly žít v hejnech

Mnoho moderních velkých koček, tlačil paleontology k předpokladu, že tygáři šavle žili v hejnech. Důkaz potvrzující tuto teorii jsou známky stáří a chronických onemocnění na většině fosilních kopií smilodonu. Je nepravděpodobné, že by pacienti a staří jednotlivci byli schopni přežít v přírodě bez pomoci, nebo alespoň chránit ostatní členy balení.

osm. Rancho La Breya - nejbohatší zdroj fosilních pozůstatků tygerů

Saber-toothed tiger

Většina z fosilních pozůstatků dinosaurů a prehistorických zvířat byla nalezena ve vzdálených rozích planety, ale tisíce vzorků Saber-ozubeného tygra byl obnoven od pozůstatků nalezených v bituminózních jezerech (Smolyny jámy) na území Rancho La Bray, Los Angeles. S největší pravděpodobností prehistorické kočky přitahovaly další savce uvízl v pryskyřic, které považovali za mírný oběd.

devět. Savle-zubatý tygr měl autonomní tělo než moderní velké kočky

Kromě dlouhých šavle ve tvaru tesáky je další způsob, jak rozlišit Saber-Toad Tiger z moderních velkých koček. Měli tlustší krk, široká prsa a krátké svalové nohy. Chorejské tělo dobře odpovídalo jejich životním stylu, protože nemuseli pokračovat v jejich kořisti přes nekonečné louky, ale jen skočit na něj z nižších větví stromů.

deset. Saber-Tooted Tiger zanikl před 10 000 lety
Proč šavle-ozubené tygři zmizeli z tváře země do konce posledního ledovcového období? Je nepravděpodobné, že by měly primitivní lidé přímý respekt. S největší pravděpodobností, kombinace klimatických změn vedla k jejich zániku a postupné zmizení velkých savců, kteří sloužili pro ně kořist. Předpokládá se, že neporušené vzorky DNA mohou být použity k klonování Sabre Tiger v rámci vědeckého programu známého jako de misd.