Zvířata uvedená v mezinárodní červené knize

Kabarga

Dlouho je to axiom, že prohlášení, že závod a zvířecí svět planety potřebuje naši obranu. Nejúplnější informace o flóře a fauně světa se shromažďují v červené knize Iucn. Mezinárodní červená kniha vydaná od roku 1963 Světovým svazem ochrany přírody. Samostatné země nebo dokonce regiony mají své vlastní červené knihy, které obsahují podrobnější informace o zvířatech a rostlinách. I když tyto knihy nejsou právními dokumenty, ale posílení jakéhokoliv druhu zvířat v tomto foliu naznačuje zákaz této oblasti a je zodpovědný za státní orgány pro ochranu specifického typu.

Červené prostředky - zakázání barvy: ne rubi, zastavit! Jedná se o nebezpečný a alarmový signál, tento signál SOS, který nám dává zvířata. To je, kniha byla povolána přitáhnout pozornost lidstva a pokusit se zastavit zničení okolní přírody. Statistiky Zde je ohromující: na začátku století, jen jeden typ zvířat zmizel na rok, a dnes celý pohled zmizí denně. V červené knize jsou tyto druhy zvířat a rostlin uvedeny, které tvořily mnoho tisíciletí, a teď se ukazuje, že je plně zmizel lidskou chybou.

Červená kniha se skládá z vícebarevných stránek. Na černém obsahují seznamy těch, kteří již zaniklí (na sobě holuby, mořská kráva a další). Na červených stránkách, mizí a zejména vzácná zvířata se shromáždí (červený vlk, bizon, bobři, leopard, Amur Tiger, Snow Leopard a další). Na žluté - ty zvířata, jejichž počet snižuje velmi rychle (bílý medvěd, růžový racek, růžové plameňáci, jaran). Na bílých stránkách - seznam těch zvířat, které byly vždy uvedeny. Zvířata byla vyrobena na šedé, studovali velmi málo a obývají v hard-kohubních místech. Na zelených stránkách jsou zvířata, která se podařilo ušetřit a ušetřit z Ethinction (řeka Bobr, Elk).

Pokud některá zvířata nebo rostliny již nepotřebují ochranu - jsou převedeny na jiné stránky knihy. Je to potěšující, že kromě červených listů se periodicky objevuje a zelená.

Červená kniha je dočasný dokument. Lidé neustále uznávají nové na ohrožených typech zvířat a rostlin, jsou nabízeny, aby je vezmou na ochranu, a proto je pravidelně přinášejí do červené knihy.

Kabarga

Bison

Toto malé soby zvíře s tesáky přebývá v horských jehličnatých lesích Sayan, Altaj, Transbaikalia a Primorye. Navzdory jeho úžasnému vzhledu Kabarga se živí pouze vegetací. Cabaga je však pozoruhodná nejen tím, ale také s atraktivním pachem, který nakládá samice pro páření. Tento zápach se objeví kvůli svalové žlázy umístěné v břiše muže v blízkosti močového kanálu.

Jak víte, muscus je cenná složka různých léků a parfumerie. A přesně proto, že Kabarga se často stává kořistí lovců a pytláků. Dalším důvodem, proč toto neobvyklé zvíře odkazuje na hrozbu zmizení druhů, je snížit hranice svého sortimentu, což je způsobeno posílením lidské ekonomické aktivity (hlavně s odříznutím lesů).

Jednou z řešení problému zachování druhu v přírodě je chov zemědělského chovu Kabargy a výběr pižma v živých muži. Nicméně, to není tak snadné chovat Cabgarum jako, například krávy.

Bison

Prodejní kasaire

Savci jsou nejzávažnější a nejvíce v Evropě. To jsou nejnovější evropští zástupci divokých býků. Dříve, Bison obydlil ve smíšených a velkých lesích centrální, západní a jihovýchodní Evropy, Transcaucasia, Kavkaz a severní Írán. Vzhledem k bezohledným lovu lidí na zvířatech, stejně jako drenáž bažin a řezání lesů, "dům" bize téměř přestal existovat. Do roku 1927, tam bylo pouze 48 kopií mocných zvířat na světě.

Vědci opustili rychlé zmizení bizonu a přidělili malé oblasti lesa, kde zvířata mohla žít a znásobit. Výsledkem je, že asi 3 tisíc jednotlivců je nyní na světě, asi 100 je obsaženo v zajetí.

Prodejní kasaire

Florida Puma

To je velký vlající pták. Dospělá část zpravidla roste až na 1,5 metru a váží asi 80 kilogramů. Casuals žije v tropických lesích na severovýchodě Austrálie a Nové Guinea. Nicméně, bydliště obří pták rychle mistrů člověka.

Snižuje počet divokých lidí divokých psů a prasat, jedí kuřata a vejce ptáků. Nyní je obyvatelstvo otrokových casuarů pouze 1,5 tisíc jednotlivců.

Florida Puma

Burmská Kurnuja Monkey

Toto je nejvzácnější poddruh. Jeho počet v přírodě v roce 2011 činil o něco více než 160 osob (av roce 1970, přibližně 20 jedinců snížilo). Puma žije v bažinatých a lesních oblastech Jižní Floridy, které se nacházejí na území největší národní rezervace. První popisy se objevily ihned po otevření Ameriky. Američané zasáhli obratnost, divokost, mazanost této kočky, a zároveň její krása a půvabnost obdivovat.

Důvody vyvolaly zánik Floridy Puma zvané zhoršení ekologického prostředí, práce na odvodnění močálů, sportovního lovu.

Hlavním důvodem zmizení je ztráta místa svého rozsahu. Důvodem je, že Florida lesy několikrát rychleji zmizí než, řekněme, tropické lesy Jižní Ameriky. To znamená, že pro Florida Puma není malá šance rozšířit svou populaci. Proto osoba přichází na záchranu, vytváření rezerv a rezerv, kde je pro PUMA probíhající přísná kontrola.

Hmotnost dospělých dosahuje až 27-50 kg. Ona obratně stoupá na stromech a horských svazích. Skočí do výšky až 2.5 m a délka až 6 m. Vzhledem k silným svalovým tlapám může vyvinout rychlost až 50 km / h, i když krátké vzdálenosti.

Udržet život, dospělý jednotlivec potřebujete chytit velké zvíře dvakrát týdně, a ještě více, pokud jsou koťata. Ačkoli až 80% útoků je úspěšné, v důsledku agility a rychlé kočky.

Hladová puma, z nichž kořist je častěji stává jelenem, neinto a jiná malá zvířata: mývalové, králíky, proteiny a další hlodavci. Existují případy, kdy oblast kočky sousedí s lidskými populacemi, útoky na Puma Hospodářství a ptáka. A zabíjí více, než může konzumovat. Očistěla pečlivě převršuje jatečně upravená těla zabitá zvířata a krmená z jejich skladovací prostory na dlouhou dobu.

Burmská Kurnuja Monkey

Levhart sněžný

Dříve tento typ opic neměl žádný status prosazování práva, jak byl objeven docela nedávno - v roce 2010. Opice obdržela své jméno kvůli neobvyklé struktuře nosu, z nichž se nozdry jsou otočeny nahoru. Někdy se zvíře nazývá kýchání opice: během deště, voda padá do nozder a opice neustále kýchá. V roce 2012, Burmská Kurryna opice vstoupila do seznamu mizejících savců červené knihy. Aktualizovaná verze publikace ji okamžitě zařadila do kategorie typu s největší hrozbou zániku, protože počet opic je pouze asi 300 jedinců. Tato několik populačních rizik zmizí - osoba aktivně ničí svůj stanoviště. Lovci jsou připojeni a lovci - Monkové maso jsou docela chutné, stále macak může být prodáván pro čínskou medicínu. Další skutečnost je povzbudivá: v těch vzácných okamžicích, kdy se vědci podařilo vidět opice Drunas, s druhým tam byly jejich četné mladé. Existuje tedy pravděpodobnost reprodukce populace.

Levhart sněžný

Floor foukání keynaya kunita

Kategorie rarity: 1 - ohrožený pohled na periferie rozsahu. Jediný zástupce rodiny. Endemická střední Asie.

Distribuce: asi před 200 lety. Část světového rozsahu Irbis pokryla území z Altajských hor do původu. Lena. Začátek xx v. Zřetelně se zúžila kvůli. a vost. Upness: Druhy se zachovalo na vysočinách ALTAI a ZAP. Sayana.

Havory:V současné době v Sibiři Snow Leopards žijí v hard-to-head horských polích, častěji v subalpine a alpských pásech. Obvyklý interval výšek životu je více než 1500 m.W.M., Spodní značka je snížena na 700 m (Zap. Sayan), top - přesahuje 3000 m (emitovat. Sayan, Altai);

Číslo: V předvídatelné minulosti v regionu Irbis, to bylo poměrně běžné, i když pouze jedna zmínka o schůzích dravců kostí mezi zbytky v kuchyni na parkovišti Makarovo III v horním dosahu Lena, která existovala asi 25 tisíc. před lety . Číslo kolem rozsahu asi 10 tisíc. jednotlivci z nich od 1.5 až 3 tisíc. registrované na chráněných oblastech. V rámci hranic SSSR v odhadech počátku 80. let. Žil 3 500 jednotlivců.

Floor foukání keynaya kunita

Japonská zelená holubice

V červené knize je tento druh vyroben jako "v blízkosti zranitelné polohy". Tiger Cat (Jak je také volána) je druhým největším dravcem a první místo patří do Tasmansky ďábla. Stojí také za zmínku, že kočka Tiger je největší dravec v bolestech na území pevniny Austrálie. V tuto chvíli se čtvrtá bohoslužba Kunitu může být viděn ve dvou izolovaných populacích - jeden se nachází v Severní Queensland, Austrálii, a druhý na východním pobřeží, na území, které se táhne od Jižní Queensland do Tasmánie. Obvykle žije v mokrém dešti a mezi pobřežními houštinami.

Japonská zelená holubice

Gavial

Tento neobvyklý pták je asi 33 cm dlouhý a váží přibližně 300 gramů má jasně nažloutlou zelenou barvu. Je běžné v jihovýchodní Asii, ale také se setkává s regionem Sakhalin (poloostrov Krylon, ostrovy Moneron a Jižní Kurilovy ostrovy). Pták obývá široké a smíšené lesy s množstvím třešňových a třešňových stromů, bezinoberních keřů a jiných rostlin, které jíst ovoce.

Japonská zelená holubice je vzácný pohled, a proto o jeho životě. Dnes vědci vědci vědí, že zelené holuby - monogamní ptáky. Létají jejich hnízda z tenkých větviček a umístí je na stromy v nadmořské výšce až 20 metrů. Předpokládá se, že partneři obklopují vejce na tah na 20 dní. A pak se světlo zdá bezmocné, pokryté nadýchanými mláďaty, které se naučí jen o pět týdnů později. Nicméně, v Rusku zřídka existuje pár nebo hejna zelených holubů, nejčastěji si všimli.

Gavial

Przewalskiho koně

Nejvzácnější a hezký kuriózní krokodýl na světě. Vzhledem k neustálému snížení stanovišť gaviálních a zničení zásob ryb do roku 1970, jednotlivci téměř odešli. Ale v Indii vyvinuly programy pro umělé chov vzácných krokodýlů. Pomohlo to zvýšit počet gavialů až do výše 1,5 tis. Ale teď je to vzácné zvíře na světě nadále umírá.

Krokodýli jsou zaměňováni v rybářských sítích a jejich vejce i nadále shromažďují pro lékařské účely. Samci loví kvůli růstům nosu, které jsou považovány za vynikající afrodisii.

Przewalskiho koně

Orangutan

Zvíře se téměř stalo mýtem. To jsou poslední divokí koně na pláně Asie. Téměř všichni jednotlivci byli vyhozeni z jejich území a chytil muže. Proto ve světě nyní jen tisíc koní, pojmenovaných po slavném výzkumníkovi Nikolai Mikhailovich Przhevalsky. Kromě toho jsou chováni v zajetí v rezervách a zoologických zahradách.

Lidé neuspěli. Jediné místo, kde se teoreticky můžete setkat s Przhevalským koněm - to jsou mongolské pouště. Zvíře však již není vidět více než 50 let. Proto je pravděpodobnost velká, že v divokých takových koních přeložil.

Orangutan

Mužský

Dalším zástupcem opic - Orangutan, ve volné přírodě, je také ohrožen zmizením. Incomprecentní síla, nejchytřejší oči a vynikající schopnosti - Ve starověku, lidé, kteří obývali jihovýchodní Asii, považovali za druh kmene - "Lesní lidé". Obrovské primáty (hmotnost dospělého muže často dosahuje 150 kg) obývají vysoké stromy v deštném pralese Sumatra a Borneo. Jsou skvěle uzavřeny stromy. Silné nohy a paže Tenakously uchopte Liany, pomáhají snadno pohybovat lesem. Hlavním důvodem pro zánik mužských opic - pokračování zmizení stanovišť a pytlování. Vytváření národních parků do určité míry pomáhá podporovat mizející.

Mužský

VISAI WARTHOGY PEG

MANUL - dravý savec sumců. Divoká kočka s velmi načechraný a dlouhý vlnu - jeden čtvereční centimetr těla představuje až 9000 chlupů! Kožešina je načechraný a tlustý mezi kočičí.

Manul - Velikost zvířat s domácí kočkou: délka jeho těla je 52-65 cm, ocas 23-31 cm je 2-5 kg.

Zranění v Tyvě, Altaji a transbaikalia. Jeho druhé jméno - Pallasov kočka - dostal na počest německého přírodovědce. S. Pallas, kdo poprvé popsal Manula v roce 1776.

Malulan sám - nejpomalejší a energičtější ze všech divokých koček, neví, jak rychle běžet. Manul vede usazování a osamělý životní styl. Každé zvíře žije na samostatném, přísně definovaném území, s nimiž okamžitě vyhnaný náhodně vedl souseda. Hunt přichází brzy ráno a v noci se den schovává a skládá se do otvorů nebo ve štěrbinách. Jeho hlavní jídlo je hlodavci, ale může chytit zajíc nebo malý gopher, pták. Letní úlovky hmyzu.

Bylo to vzácné nebo velmi vzácné, a jeho číslo se stále zmenšuje. Místa, která je na pokraji zániku. Přesný počet druhů je neznámý kvůli skrytému chování Manul. Největší vliv na jeho číslo je poskytován pochodováním Hunt pro srst.

VISAI WARTHOGY PEG

Rybí filin

Toto zvíře v červené knize míru v roce 1988. Za pouhých 60 let (3 generace Visai Ward Prase) se počet této fauny snížil o 80%. Příčiny katastrofické redukce obyvatelstva jsou nekontrolované lov, transformace přirozeného stanoviště a nedaleký křížení. Dosud lze toto zvíře nalézt pouze na 2 ostrovech - Negro a Panay.

Rybí filin

Sumatran Rhino

Tento druh se usadí na břehu řek na Dálném východě od Magadan do oblasti Amur a Primorye, stejně jako na Sakhalin a Jižní Kurilla. Ryby Filin preferuje žít v dutinách starých stromů s množstvím těžby vody v blízkosti, nicméně, starý muž a sklopné stromy jsou často definovány, které nevyhnutelně vyrazí tyto ptáky z jejich stanovišť. Kromě toho, rybáři Frank pytlers, a často se dostávají do pasti během pokusů o tahání návnady. Vývoj vodního cestovního ruchu v Dálných východních řekách, a proto zvýšení obavy těchto ptáků postupně vede ke snížení počtu filinů a zabraňuje jejich reprodukci. To vše vedlo k tomu, že dnes je tento druh pod hrozbou zmizení.

Ryby Filin je jedním z největších sovy na světě, stejně jako největší zástupce druhu. Zajímavé je, že tito ptáci mohou lovit dvěma různými způsoby. Nejčastěji, Fishili Filin hledá ryby, sedí na kameni v řece, z břehu nebo se stromem visel přes řeku. Všiml si kořist, filin ponoří do vody a okamžitě se s ostrými drápy. A v případě, kdy se tento dravec snaží chytit sedavé ryby, raky nebo žáby, prostě jde do vody a píchne pahou na paže při hledání těžby.

Sumatran Rhino

Červený nebo horský vlk

Nejmenší nosorožec na světě. Dosud nebyl dlouho žil v bažinách a tropických lesích Thajska, Indonésie, Malajsie, Číny a Bangladéše. Teď je na pokraji zániku. Existuje pouze 6 populací Sumatran Rhinos na světě, které žijí na ostrově Sumatra, Borneo a na Malajském poloostrově.

Zvířata žijí po jednom, takže přesná množství je velmi obtížné vypočítat jejich množství. Podle odborníků nejsou takové nosorožci více než 275. Důvodem pro katastroficky rychlé redukci se nazývá čínský pseudomedycin, který využívá zvířecí rohy pro jeho léčebné metody.

Červený nebo horský vlk

Caspian Seal

Červené vlci jsou dravci, zástupci rodiny Cuon - P.

To jsou jediné vlci z této rodiny, kteří přežili a žili dodnes. Tento druh je považován za velmi vzácný. Kromě toho je na okraji, pokud není úplný, pak postupné zmizení.

Červený vlk se šířil z Tien Shan a Altaj na jih do špičky Indoostan, Indochina a Malay souostroví. Bez ohledu na stanoviště jsou vlky tohoto druhu pronásledovány osobou. Lov je spokojen s vlky, jsou zbaveni krmiv a leptání. Kromě toho takové onemocnění jako vzteklina a mor přispívají k zániku červeného vlka.

Externě v horském vlka, funkce jsou vklouzly nejen vlka, ale také něco z šakal a lišek. Na rozdíl od jeho šedého konšíka na červený vlk, delší ocas, který dosáhne země a externě připomíná lýzu černým hrotem. Červená srst je zvláště patrná v zimě. Během tohoto období vlna získává speciální jas, pompa a Duu.

Hmotnost dospělého vlka se liší od 14 do 21 kg a jeho délka těla je asi 1 metr. Samice vážně váží méně - 10 - 13 kg. Výška v kohoutku dosáhne 50 cm.

Hunt červené vlci, jen shromažďování hejn několika desítek cílů. To jim umožňuje jednat, velmi organizované. Jídlo hlavně velké kopyty: kance, Roasons, ale při příležitosti, plodiny, králíci, ptáci a méně často domácí ovce se stanou.

Caspian Seal

Filipínský krokodýl

Na začátku dvacátého století byla obyvatelstvo kaspického těsnění četné a očíslované jeden milion jednotlivců. Bylo o něco více než sto let a počet mořských savců se snížil 10krát - až 100 tisíc. Vědci předpovídají další pokles populací v důsledku řady faktorů: znečištění životního prostředí, změna klimatu, zničení stanoviště a nemoci. Nejvíce akutním problémem je úmrtnost mládeže v důsledku lovu. Vzhledem k tomu, že lov pro hloupou šelmu je obtížná lekce, pytláci raději extrahují bezbrannou tkaninu (mláďata těsnění). Podle některých přehledů dosáhne střelby 6 - 7 tisíc jednotlivců ročně. Toto číslo je srovnatelné s povoleným výstřelem. Pokles obyvatelstva tak je zaručeno i při nízkém loveckém rybolovu. Vědci věří - rybářská pečeť musí být zakázána několik let.

Filipínský krokodýl

Severní dlouhosrstý Vombat

Malé krokodýli žijí výhradně na Filipínách. A také na pokraji zániku. Zničte je, nejčastěji, pytláci, kteří aplikují zvláštní rybolovné metody.

Lov na filipínském krokodýl je zakázán, ale obyvatelstvo je stále sníženo. A teď ve světě pouze 200 jednotlivců.

Severní dlouhosrstý Vombat

Černý čáp

Být na pokraji zániku, tento wombat je považován za jeden z nejvzácnějších zvířat na naší planetě. Na Zemi jsou menší než Sumatran tygři. Všechny z nich zůstaly jedním extrémně malou populací v Epping lesní národní park (Epping Forest), který se nachází v centru Queenslandu, Austrálie. Důvodem pro snižování obyvatelstva těchto zvířat vědců považuje změny v jejich stanovišti. Přidat k tomu jinou skutečnost, že lůno je oblíbené dingo těžba. Lůdky typicky žijí v eukalyptus lesy, louky s šťavnatou trávou a volnou půdou.

Černý čáp

Ussurský tygr

Jedná se o rozšířené, ale vzácné druhy, jejichž počet je snížen v důsledku hospodářské činnosti osoby, která se projevuje v informacích lesů a vypouštět bažiny. Dnes se pták nachází v lesích z Kaliningrad a Leningradských regionů do jižní Primorye. Černý čáp preferuje usadit se v blízkosti zásobníků v hluché, staré lesy.

Je tam, na starých vysokých stromech (a někdy při příležitostech kamenů) černé čápy stavět hnízda, která bude pak používána několik let. Když přijde čas pozvat ženu na hnízdě (přibližně na konci března), muž letí jeho bílý apartmá a začíná si píšťalku SIPID. Demolované vejce vejci (od 4 do 7 ks) partneři budou nuceni zase, zatímco za 30 dní nebudou mláďata vylíhnuta.

Ussurský tygr

Amur Hora

Zástupce koček - ussuriy tygr, uvedený v červené knize kvůli jeho malé. Podle různých zdrojů v Rusku jsou od 450 do 500 osob. Některé číslo USSURI Tiger, někdy se nazývá Altai, sibiřský, Amur, Northskaya nebo Manchursky, žije v Číně - ne více než 40 - 50 osob. Ussuri Tiger - jediný z poddruhů tygrů, přizpůsobených obtížným životním podmínkám v podmínkách severu. Hmotnost této hlavní kočky dosáhne 200 - 220 kg a jeho délka (spolu s ocasem) dosáhne 3 - 3,8 m. Měkké a široké podložky na tlapkách nedávají bestii spadnout do sněhu, a v létě pomáhají tiše pohybovat po trávě. Hlavní víno pro vyhoštění zvířete, jak se často děje, leží na osobě: Tiger Skiny vždycky byly oceňovány drahé, a šelma bezmyšlenkovitě zničila kvůli krásné kožešiny. Značná škoda přinesla a snižovala Taiga, která zbavila zvíře obvyklého stanoviště. V současné době je Tiger ussuri pod strážem. Mimochodem, v Rusku za jeho vraždu, je uložena směšná v pořádku, a v Číně, vražda Tiger trestá trest smrti.

Amur Hora

Pavouk drůbeží

Amur Groa - poddruh horské kozy jménem Harla, nalezené v Primorském území ve výši 600-700 koz a koz. Chráněn státem. Přátelé-příbuzní Amur Mountain žijí v Himalájích a Tibetu, přepsat s Amur zřídka.

Gryl se bojí vlka a často umírá od jeho arogantních zubů. Obecně se zdá, že vlci jsou nejdůležitější kozy. Ve skutečnosti, jen skutečná koza může klidně jedat Amur Malala, přivedl do červené knihy.

Pavouk drůbeží

Filipínský skvrnitý Deer

Kromě skutečnosti, že tento zástupce pro zvířecí svět je neuvěřitelně vzácný, je to také jedním z nejkrásnějších drůbeží pavouci. To přebývá tohoto pavouka v tropických lesích jihozápadní Indie, stavební domy vysoko v korunách stromů. Mladší zástupci tohoto druhu žijí v blízkosti kořenů stromu, kde mohou kopat nink a bobtnat hustou pavučinu. V případě nebezpečí se schovávají v jejich dírách.

Filipínský skvrnitý Deer

Calan nebo Marine Out

Vlna tohoto vzácného zvířete má červeno-zlatou barvu. Proti tomuto zázemí, "rozptýlené" malé bílé skvrny. Stanoviště - tropické lesy ostrovů filipínského souostroví. Na filmu tohoto jelena se podařilo odstranit nedávno. Stojí za zmínku, že hlavní nepřítel tohoto zvířete je vlk. Většina jelen zemře v březnu-dubnu - sezóna, když jsou zvířata oslabena zimování.

Calan nebo Marine Out

Loggered

Dravá mořská savec rodina Kunihih, pohled blízko postižených. Calan má řadu jedinečných vlastností přizpůsobení se mořským stanovištím, a je také jedním z mála non-přezdívek pomocí pistolí. Kalans žijí na severních břehu Tichého oceánu v Rusku, Japonsku, USA a Kanadě. V XVIII-XIX Centuries, Kalans kvůli jejich cenným kožešinám, dravý vyhlazování, v důsledku toho, který vzhled byl na pokraji zániku. Ve dvacátém století byl Kalans uveden v červené knize SSSR, jakož i v bezpečnostních dokumentech jiných zemí. Od roku 2009 je Hunt Kalan téměř zakázán ve všech regionech světa. Na Kalanově je dovoleno lovit pouze domorodou populaci Aljaška - Aleutams a Eskimos, a výhradně udržet lidové řemesla a potravinovou stravu, která se v této oblasti historicky usazuje.

Loggered

Modrá ara

Pohled na mořské želvy, jediný zástupce rodu Loggerhdov, nebo nahých mořských želv. Tento druh ve vodách Atlantiku, Pacifiku a Indického oceánu, ve Středozemním moři, se nachází na Dálném východě (Petra Great Bay) a v Barents Sea (v regionu Murmansk). Maso této želvy bylo zvažováno daleko od nejkrásnějších, jen místní kmeny konzumovat v potravinách, ale její vejce byla pochoutka. Jejich neomezený poplatek vedl k velmi závažnému snížení počtu tohoto typu želv za posledních 50-100 let. Tento typ želvy je uveden v seznamu mezinárodního obchodu s druhem divoké flóry a fauny a v červené knize, chráněné zákony Kypru, Řecka, USA, Itálie.

Modrá ara

Jak zachránit zvířata? červená kniha

Rozmanitost papoušků, které nelze nalézt v přírodních podmínkách. Pokusy vědců k obnovení populace nebyly korunovány úspěchem a posledním dospělým mužem zemřel v roce 2000. V zajetí je pouze 30 takových ptáků. Jedním z důvodů zmizení mnoha zvířat z tváře Země je zničení osoby jejich přirozeného stanoviště. Řezání lesů, průmyslové znečištění, těžba a další činnosti nucené zástupci fauny přesunout na nová území stanoviště, v důsledku toho zemřou. Dělat zvířata v červené knize - způsob, jak varovat lidi o takovém nebezpečí a pečlivě léčit všechna zvířata.

Jak zachránit zvířata? červená kniha

Hlavní příčiny zániku zvířete

Zpátky v 16. století, nejprve čelil skutečnosti, že po aktivním lovu v lesích přestane oheň. Pak králové začaly zavést zákazy na nekontrolovaných zvířatech a ptáků.

Na konci 19. století se vědci zjistili, že některá zvířata mohla navždy zmizet a na počátku 20. století toto porozumění přišlo ke všem lidem. V roce 1948 byl Organizovaná mezinárodní unie ochrany přírody. Tato unie vytvořila zvláštní komisi, která sestavila seznamy vzácných a mizivých zvířat. Všechny z nich byly zaznamenány v mezinárodní červené knize - encyklopedii vzácných druhů.

Kromě toho mnoho zemí učinilo vlastní červené knihy, které jsou již přes 250 let. Například, tam je červená kniha Ruské federace, která zaznamenala vzácné a mizivé zvířata žijící v Rusku. Taková zvířata jsou pod státní bezpečností, Hunt pro ně je zakázán.

Pro uchování zvířat v různých zemích, speciální Rezervy, rezervace a školky. Některé z největších:

 • Národní park Severovýchodní Grónsko;
 • Národní park na Aljašce, USA;
 • Limpopo park v Africe;
 • Velký mořský park v Austrálii;
 • Národní havajský park, USA;
 • Přírodní park korálového moře na ostrovech nové Caledonia v Tichém oceánu;
 • Velká arktická rezervace, Rusko.

Hlavní příčiny zániku zvířete

Zvířata uvedená v mezinárodní červené knize

Ve skutečnosti existuje řada základních faktorů, které slouží jako příčina zmizení zvířat:

 • Změna klimatických podmínek;
 • Přírodní katastrofy (mikiny, požáry a jiné přírodní kataklyzmy);
 • Lidský faktor: znečištění životního prostředí, konstrukce přehrad, řezání lesů, bažiny a t. D.;
 • Populace neustále roste, v důsledku toho je Lyuli nuceni zvládnout nové země a usadil se na nich. Jedná se o elementární vytlačování zvířat z jejich běžného stanoviště;
 • Pošíring a chytil;
 • Vyhlazování zvířat.

Pokud tyto trendy nezastaví, mnoho kategorií zástupců fauny zmizí do tváře Země je nenávratně.