Zvířata červené knihy běloruska

Charakteristika fauny Bělorusko

Bělorusko republiky ... Tato země může slyšet poměrně často. Je známá svou nádhernou povahou. Téměř nikdo nezůstane lhostejný, je zde. Většina všech úžasných nádherných lesů a rezerv, které jsou v této zemi velmi hodně. To však není vše než Běloruská republika. Zvířata žijící na svém území jsou také velký zájem. Fauna je velmi různorodá. Můžete vidět mnoho vzácných zvířat a získat nezapomenutelné dojmy.

Charakteristika fauny Bělorusko

Hermelín

Většina z 82 druhů savců Běloruska jsou obyvatelé Taigy a širokého lesa. V těchto přírodních zónách jsou zvířata dobře vybavena jídlem a úkrytu. Hlodavci převažují v polích a loukách. Plazi a obojživelníci nejčastěji nalezeni v mokřadech. Na území Běloruska je asi 328 druhů ptáků. Přibližně čtvrtina druhů je mignativatelná a zbytek vede osídlené nebo dělohy. Existuje mnoho rezervoárů v Bělorusku. Řeky tvoří obrovskou síť, celkovou délku 90 tisíc. Km. Nejběžnější typy ichthyofauna jsou písek, býka, okoun, štika a křečovství. Ryby cenná plemena: Naliim, pstruh a sudak. Některá zvířata mají významný ekonomický význam. Kanec, Roe, Elk, Fox a Wolf jsou objekty lovu. Aktivní lidská činnost negativně ovlivňuje počet populací faunu v zemi. Některé typy zvířat jsou uvedeny v červené knize a jsou na pokraji zániku. Složení druhu se postupně mění. Někteří druhy zmizí, zatímco jiní se pohybují do nových stanovišť. Existují však zvířata, která jsou kultovní pro zemi.

Bison

Historie stvoření

Bison - největší pozemní savec Evropy. V současné době se velikost zvířat mírně snížila ve srovnání s XIX století, a to jsou horší ve velikosti pro lesní bizon (význam amerického bizonu). Hmotnost těla moderního bizonu je 300-920 kg, průměr asi 610 kg. Délka těla až 330 cm, někdy více. Výška v kohoutku od 1,6 do 2 m. Samice méně mužů.

Přední část těla bizonu je velmi dobře vyvinutá - je masivní, širší a nad zadní. Vybrané břicho a nebrání.

Ve středověku byl bizon distribuován v celé Evropě. Ve vzdáleném čase, velmi populární zábava ušlechtilých lidí, lov pro bizon byl považován za zabití jen jednu šelmu, bylo možné na celý rok.

Krutý vyhlazování divokých zvířat vedlo k tomu, že na počátku dvacátého století, tam bylo jen několik desítek.

Tato záchrana pro divoké býky se staly speciálně vytvořenými školkami, kde jejich životy neohrožovaly. Jedním z nejznámějších stanovišť Zubere je lesní rezervace Belovezhskaya, která se nachází na území Běloruska a Polska.

Při převzetí ochrany evropského bizonu bylo možné zvýšit jejich počet až 3 tisíc jednotlivců. Žijí nejen v školkách, ale i v vůli.

Hermelín

Charakteristika Rudé knihy Běloruské republiky

Ermine vypadá velmi malé. Nicméně i přes jeho malé velikosti, je dravec. Zvíře má dlouhé tělo a krátké tlapky. Ermine Head má trojúhelníkový tvar a zaoblené uši malé velikosti, stejně jako prodloužený krk. Délka těla je asi 30 cm. Délka ocasu se pohybuje na 12 cm. Maximální hmotnost hoření je 260 g. Dvojnásobek dvojnásobků větších žen.

V závislosti na čase roku se Ermine vypadá různými způsoby, protože erminové změny barev. Zimní Ermine se stává zcela bílým. Zároveň v zimě vypadá hory nadýchaným, protože kožešina se stává měkkým a tlustým. Letní hora má dvoubarevnou barvu. Horní část těla je červenohnědá, dno je nažloutlý a bílý a kostní kost se stává hrubým a vzácným. Celoročně zůstává pouze špička ocasu od zvířete. Zimní barva Vypálení je převážně charakteristické pro severní oblasti.

Místo výskytu Toto zvíře je přímo spojeno s ubytováním těch hlodavců, na kterých obvykle loví. Proto je možné se s ním splnit obvykle v oblastech lesa a Taiga v blízkosti řeky nebo proudu, na břehu jezer v lese, v houšti třtinů nebo v křoví.

Častěji se les obvykle není usazen a nečiní. V lese zóny žije na okrajích, staré defores. Nesetká se na loukách a jiných otevřených prostorách. Nicméně, ještě častěji, toto zvíře se začalo usadit v blízkosti lidských bytů: v lesních parkových oblastech, zahradách, na okraji malých měst.

Ostrák Baltic

Závěr

Rybatskaya ulice se táhne podél správného břehu Nemora v historickém centru Grodna. Před 500 lety došlo k malému osídlení - rybářské předměstí. Obyvatelé měli státní výsady, protože se zabývají rybolovem. Chytil losos tady a další ryby šly do stolu nejvyšších osob.

Je to v nan a chytil jeseter. Majestátní ryba má délku až 350 centimetrů s hmotností do 320 kg. Obrovský jeseter by mohl nést až 80 kg kaviáru. Rybářství přísně kontrolováno státem. Stureg byl nalezen v severním a Baltském moři a v květnu-červnu, to bylo plodeno v posteli čerstvých řek. Předávání několika set kilometrů. Ryby se často objevily na území Běloruska. Tak pokračoval až do 1910s. Bezohledný vyhlazování a ekonomický rozvoj řek vedly ke snížení počtu imputujících jednotlivců a významný pokles jejich velikosti. "Cross" na šíření baltského (Atlantic) jeseter v zemi dát spuštění vodní stanice Kaunas, jejíž přehradu zablokovala cestu v horním manželovi Nemák.

Slavný ichtyolog Prokhor Zhukov hlásí, že poslední jeseter v zemi chytil v roce 1958 zaměstnanců Grodno Artel. Od té doby nebyla tato ryba pozorována. Na světě je rybolov jesetera zachována v Severní Americe. Asi 300 jedinců zůstalo v Černém moři a Biscay Bay.

Sova

Zvířata červené knihy běloruska

Od starověku, Filin přitahoval lidi s neobvyklým vzhledem, zvyky a nočními lidmi, kteří ještě nebyly plně studovány se zoology.

Habitat pro tento tajemný pták slouží různé krajiny: lesy, hory, stepí, říční údolí a bažiny. Výběr místa vnoření je často určeno podávacím základem oblasti.

Rozlišovacím znakem filinu je takzvané "uši" tvořené paprsky peří směřujícím se stranami. Růst tohoto zástupce sovětské rodiny s hmotností 3 kg - na 58-78 cm na délku a jeho křídla někdy dosahuje až 2 m.

Filina má poměrně silný hlasový a rozmanitý zvukový repertoár, který představuje nízký oboustranný Wuhan, který je v klidném počasí distribuován o 2-4 km. Obvykle je to píseň manželství muže, i když podobné zvuky, pouze nižší, může publikovat a ženy. Rychlý energetický smích 4-5 slabik naznačuje, že file je něco týká. Také ptáci mohou "plakat" a "buzz".

Dvojice filinů zůstává věrný navzájem celému životu a odstranění potomků se vždy vrátí do stejného hnízdního místa. V této době se peří rozlišují zoufalou odvahu, která je napadena jakýmkoli cizincem, včetně osoby.

Filinův hnízdo - malá fossa, která samice vytáhne v zemi v lese nebo mechu bažina. V březnu nebo o něco později se v něm objevují 2-4 vejce, která žena zvedne asi měsíc. Během 3 týdnů, matka krmí federaci Otce, lámání na kousky, pak začíná lovit sebe, opouštět kuřata některých. Po 7 týdnech, malé plameny opouštějí hnízdo, ale jsou v blízkosti, protože stále nevědí, jak létat, a rodiče je i nadále krmit je. Na křídle se filins stávají za 9 týdnů a 20 týdnů letět do svého prvního lovu.

Stejně jako všechny sovy dravců, Filin obyčejný jde hledat těžbu v noci. V tomto pomáhá neobvykle akutním sluchu a vidění. Ptačí krmí převážně malé hlodavce, ale rád diverzifikuje své menu v malých ptáků, zajících, Lisytech a dokonce i mláďata Roe. Existují také případy útoku na tyto dravce na domácí kočky a psy.

Filinovo vraždění zasáhne jeho vražednou ránu shora, tiše klesá k oběť, po kterém ostré drápy v ní věří a praskne na místě, pokud je těžba malá. Největší je na odlehlé místo. Povzdechnout spícího ptáků, dravec klábosí křídla hlasitě a zavírá zobák, čeká na strach obětí táhnout z rozloženého místa. A jako skutečný lupič, filin se nestane k zničení hnízda jiných lidí a jíst kuřata v nich. S nástupem svítání se noční lovec schovává v prostorném Dupell nebo na husté fenu, spolehlivě pokryté zvědavýma očima. Camouflage Peumage mu pomáhá.

V přírodních podmínkách mají dospělé filins prakticky žádné nepřátele a jediné nebezpečí pro něj představuje osobu s hospodářskými činnostmi a pytlem. Docela často, ptáci umírají, když kolize s elektrickým vedením buď po stravování hlodavců žijících v oblastech léčených chemikáliemi. Také tyto noční dravci střílí, aby získali vnitřní orgány, drápy a peří, které se používají v alternativní medicíně.

Mezitím je filin velmi užitečný pták, protože ničí hlodavce a je také lesní sanitací, snižující počet pacientů se zvířaty.

Fretová lesnictví

Zvířata červené knihy běloruska

V Bělorusku je běžný všude. Přejeme v pobřežních houštích, na řízky, keř, bažinách, někdy občas se nacházejí v pouzdru. Je spokojen s hnízdami v opuštěných odznakech, pod jádrem, hromadami větviček, někdy v přístřešcích. Krmiva na míli-jako hlodavci (než výhody), ptáky a jejich vejce, méně často hmyz a ryby, někdy sešívají domácí kuřata. Pohybuje se s skoky, jde dobře a plave. Aktivní v noci, méně často během dne.

Cenné kožešinové zvíře. V zimě je vlna měkká, načechraná, černá a hnědá s bledým rezavým nebo písčitým odstínem, léto Dim. Linky na jaře a na podzim. GON spadne na březen-duben. Těhotenství rozdíť asi 42 dní. V podestýlce přináší 4-6 mladých.

Malý večer večer

Zvířata červené knihy běloruska

Vzhled. Střední pálka. Předloktí 42.5-46 mm. Svatý kryt tlustý a relativně vysoký. Dvoubarevné vlasy (bases tmavší). Běžný tón zbarvení hnědé čokolády, spodní zapalovač.

Šíření. Centrum a jihozápadní Evropská část bývalého SSSR, Kavkaz .

Životní styl. Obyvatel listnatých lesů. Vzácné, místa společné. Denní přístřešky v obálkách listnatých stromů. Velké kolonie se netvoří, vyrazí na jaře malých skupin - v létě, počet těchto skupin přichází na 20-40 osob. Samice žijí kromě mužů (útočiště neznámých mužů). Odjezd do krmiva Bezprostředně po západu slunce je uprostřed noci malý večer strávený v útulku, druhý odjezd před svítáním. Lov, létání v nadmořské výšce 30-40 m nad lesem, okraje a přestávky, nad lesním baldachýnem nebo nad vodou. Létající světlo, sebevědomý, rychle, téměř v přímce, někdy zvíře spěchá ostře dolů kořisti. Potravinové brouci (Khrushchi, usachi), motýli, mouchy. V červnu se samice porodily jeden nebo dva mladé. Pro zimu odletět.

Ekonomický význam. Výhody, zničení lesních škůdců.

Podobné zobrazení. Od zbytku verzí večera se dobře rozlišuje relativně malými rozměry (délka předloktí nepřesahuje 46 mm).

Rosomák

Zvířata červené knihy běloruska

Wolverine nejčastěji působí jako prototyp legendární "Chupacabra". Velmi jasně popsal největší zástupce historika Kulih Matvey Mekhovského v XVI století:

"Je stále velmi blízký a zbytečné zvíře v Litvě a muscových, kteří se nevyskytují na jiných místech, jmenoval Wolverine. Ona se psem s kočkovou tváří, tělem a ocasem jako liška, černá barva - krmiva na mrtvolách ".

Velké drápy, nebezpečné tesáky, silná postava, délka až 1 metr a hmotnost až 30 kg - poměrně závažný soupeř pro jakékoli zvíře, včetně osoby.

Wolverine preferuje žít v klidných místech, daleko od hluku a možných setkání s kýmkoli. Proto může být v Bělorusku dobře, že dnes není Wolverine. Při hledání potravy může zvíře překonat několik desítek kilometrů za noc, a proto by s ním s ohledem na velikost země, by bylo více než časté.

V XVII-XIX Centuries, Wolverin se setkal ve smíšených a listnatých lesích Běloruska, Polska a Ukrajiny. Ale uprostřed XIX století, pohled v zemi se nesetkal. Wolverine preferuje thai. Odborníci si všimne, že Wolverine žil v Bělorusku, když zde byla mnohem méně civilizace. Dnes je jejich zotavení nemožné. Příležitostně pronikající jednotlivci stimulují vznik "městských legend".

Podle vyhlášky Ministerstva životního prostředí od roku 2014 №26 se seznam vzácných a ohrožených druhů divokých zvířat obsažených v červené knize země skládá z více než 200 druhů ryb, zvířat, ptáků, hmyzu, měkkýši.

Jikry

Zvířata červené knihy běloruska

Kosil je domorodý pohled pro Bělorusko. Dosud populace neustále roste. Muži dosáhnou 90 cm v kohoutku, tělesná hmotnost je 39 kg. V závislosti na ročním období se barva liší od tmavě šedé až červené. Kosley obývali smíšené lesy, které jsou smíšené s Glades a loukami. Krmnou na bylinkách a vodních rostlinách. Zimní zdroj potravy slouží větvemi, ledvinami a suché listí. Hojný sníh překrývání přístupu k jídlu, hromadná smrt je možná v drsných zimách. V létě se tato zvířata drží jeden po druhém a v zimě se jdou do stáda. Nejnebezpečnější přírodní nepřátelé jsou vlk a liška, která může sledovat kořenové hodiny.

Medvěd hnědý

Zvířata červené knihy běloruska

V Bělorusku uvedené v červené knize. Těžba je zakázána.

Obvykle žije ve starých smíšených a jehličnatých lesích s Glades, střídavě s loukami, mechem bažinami a říčními údolími.

Omnivore. To se živí stonky a oddenky bylin, bobulí, ořechů, hmyzu, někdy útočících zvířat, zřícenin včely a ovesné setí.

Od listopadu (prosinec) do dubna spí v Berorodu, uspořádané v husté vesnici, mezi Burvero. Linky v dubnu až červnu. GON - v červnu-červenci. Těhotenství Posledních 7 měsíců. Bear (1-2, méně často 3) se narodí v lednu-únoru a jsou umístěny vedle medvědy až 2 roky. Průměrná délka života 15-20 let.

Rys

Zvířata červené knihy běloruska

Délka těla mužů 90-140 cm, výška v kohoutku 65-75 cm, hmotnost 15-27 kg, někdy až 33 kg. Rybí samice méně mužů (délka těla 76-100 cm, výška v kohoutku 55-65 cm, hmotnost18-22 kg). Tělo lynxu je krátké, tlapky jsou tlusté, ocas se připomíná zastavení.Tam jsou střapci na černých vlasových uších. Vyvstává otázka: proč lynx kartáče na uších? Střapci pomáhají klus lépe orientovat v lese, stejně jako stopu dolů.

Změna barvy vlny, častěji než přísahu zrzka s více či méně jasností.

Přilne k neprůchodným a uzavřeným lesům. Zejména Likeglugug of Lesní účast s tlustým podrostem a patrným. V Belovezhskaya pushcha 68% lynxed ve smíšených lesích hraničních ravin. V Bělorusku v 19 letech. A byl četný. Na začátku 20 v. Číslo se snížilo. Není čas pro jednotlivce 400-450 Obyčejný, Z nich, více než 3/4 žije v regionech Brest, Minsk a Vitebsk.

Lynx preferuje rodinné záchvaty. Toto je noční zvíře.Snadno a tiše se pohybuje na stromech. Obětujte těsnění nebo suspenze v přepadení na cestách, v odtoku. V Belovezhskaya Les v podzim-Winterieriod zdroji zajíci, srsti, kořeny, veverky, mizerné hlodavce, malé kopyty, příležitostně produkují mladý moose. Nejčastěji chytí slabé pacienty.

Začíná násobit ve 2 letech. GON přichází v únoru-březnu.Těhotenství trvající déle než 2 měsíce. V květnu-první polovině června, hádky 2-3, méně často 4 koťata, které začínají sledovat 12-14 dní, a před zimní odolností až 9-14 kg. Podíl koťat-segolets v poměrně velké chráněné populaci může dosáhnout 30-35%. Mezi jedinci mléka, poměr mužů a samočinných příkladů. Lynx obyčejný Vyznačuje se divokostí a agresivitou, je těžké roztrhat.

Chov. Dobře životy a plemena v zoologických zahradách. Jako jiná zvířata z červené knihy Lynx je zvláště chráněný pohled.

Tarpan

Zvířata červené knihy běloruska

Poddruh Steppe Tarpan, lesnictví, přebývat v Bělorusku ve středověku. Od doby neolitu, lidé lovili, je to člověk pro jeho maso a kůže. Populace začala dramaticky klesat a do XVII století setkat se zvířete bylo už velmi obtížné. Poslední divoký tarpan byl zabit v roce 1814 v blízkosti Kaliningradu. V Bělorusku zmizeli. A na začátku XIX století byly poslední tarpany lesa Belovezhskaya distribuovány místním obyvatelům.

Již v 21. století byly provedeny pokusy obnovit zvířecí genom na základě tarp-jako koně, ale to je zcela jiný příběh.

Evropský norka

Zvířata červené knihy běloruska

Obvykle norek je dravý savec patřící k rodině Kunich. Největší aktivita spadá do temného dne a v noci. Délka těla je 28-45 cm pro hmotnostní tělo 500-800 gr.Kožešina Kuni krátký, ale zároveň silný a hustý, neumožňuje zmrazit i ve stubu. Barva se vyskytuje tmavě hnědá nebo může být stále nazývána "tmavá čokoláda", hnědá, načervenalá, ale ne vzácná zvíře má proužek nebo místo na bradě nebo hrudníku. Mimochodem, postava norka je zajímavá, a dokonce i připomíná fretku! Koneckonců, tělo je dlouhé, tlamy je úzká, ocas je zahuštěný, uši jsou malé, tlapky jsou silné.

Jistě pro bydlení norek Vybírá lesy s meči, nedaleko od bažin nebo řek. Voda pomáhá hlodavce nejen skrýt před nepřítelem, ale také jídlo. Koneckonců, B příděl Nejen malé hlodavci, ale také žáby, ryby (okoun, gauč, lin, písek, sběrač), raky, měkkýši, vodní hmyz a dokonce i odpadky! Je pravda, že zvířecí odpadky krmí extrémně zřídka, preferring čerstvé potraviny.

Barnightened Connected

Zvířata červené knihy běloruska

Jméno rodiny těchto zvířat - obrněná vozidla. Rameno, hlava a pánevní štíty na jejich trupu, stejně jako několik pásů se skládají z kostních desek pokrytých nadrženými váhami. Stejné desky jsou pokryty tlapami a ocasem. Na tlapách - ostré a velmi silné drápy, že i asfalt může být rozšířen. Armor, na rozdíl od rytíře, ne bojovník. Některá z těchto zvířat mohou být složena v případě nebezpečí v míči jako ježdík. Jiní jsou velmi rychle pohřbeni v nouru, mizí téměř okamžitě. Tam jsou povzbuzováni skořápkou a všechny tlapky - nevrátí nic. Ano, a jak jinak je to bránit, pokud mají zuby bez smaltovaného a kořenů, ale vůbec nejsou tesáky. Počet zubů - od 8 do 100, a váhá i v rámci jednoho druhu.

Co cítí bitevní loď? Vize tohoto zvířete spěchala: barvy, které nerozlišují vůbec, ale slyší - zrušeno. Vůně ho také ve výšce - v zemi je kořist v hloubce 20 cm. Tělesná teplota závisí na životním prostředí a může klesnout na 32?C. Dlouhý, úzký, flexibilní a adhezivní jazyk - perfektní nástroj pro zabavení potravin: hmyz a červů. Frost Animal netoleruje, takže žije v teplé Jižní Americe. Teplo se také nelíbí, loví v chladném čase dne. Žije Armadioly v díře vykopané v nádrži. Na konci Long Laza - hnízdo s trávou lůžkoviny, které se zvíře často mění, zejména po dešti.

Historie stvoření

Zvířata červené knihy běloruska

Historie tvorby katastrofického vyčerpání flóry a fauny na planetě způsobila potřebu naléhavého přijetí opatření na ochranu rostlin a živočichů, reprodukce, restaurování a údržby mnoha druhů. Jednou z těchto opatření byl vývoj Červené knihy jako po celém světě a v jednotlivých zemích.

V roce 1949. Rozhodnutím Mezinárodního svazu přírody a přírodních zdrojů, Stálý výbor pro přežití, nebo Komise pro vzácné. Jeho úkoly zahrnovaly: Studujte stav vzácných druhů zvířat a rostlin ohrožených zmizením a poskytují poradní pomoc všem organizacím, aby se tyto druhy zachovaly a připravily projekty mezinárodních a interetnických úmluv a smluv o ochraně mizejících druhů vytvořit katastrální druhy, které jsou ohroženy zmizení a poskytne příslušná doporučení pro jejich ochranu. Práce byla provedena v globálním měřítku a byla velmi pracná. Komise zahrnovala největší vědce té doby. Jeho první židle byla s.Boyle. Pak to změnil.Scott. Mezi členy Komise byli vědci Francie, Německa, SSSR, USA, Anglie, Švédsko, Belgie, Polsko a další.

Od roku 1949 do roku 1954 Komise shromáždila údaje o těchto typech zvířat a rostlin planet, které požadovali okamžitou pomoc od lidí, aby zachovala svou existenci v přirozeném prostředí nebo alespoň v zajetí. Komise uvedla vytvoření globálního anotovaného seznamu (katastrální) zvířat, což z jednoho důvodu nebo jiného ohrožuje zmizení. Práce byla provedena 14 let .

V roce 1963. Objevil se registr vzácných a ohrožených druhů rostlin a zvířat. Požadoval jednoduchý, dobře nezapomenutelný název. Takový název navrhl Peter Scott. Zpočátku byl registru pojmenován Red Date Book, T.E. Red Book fakta. V budoucnu je název zjednodušeno - červená kniha. Červená barva - nebezpečí signál - zde bylo jen na místo. První červená kniha byla rozhodnuta publikovat jako re-kalendář - ve formě lepených listů. Každý typ jejího listu byl přiřazen. Části knihy obsahovaly jména druhů, jejich systematické pozice, moderní a minulé distribuce, postavení, celkový počet, základní informace o chovu povrstvou, důvody pro snížení počtu, charakteristik bezpečnostních opatření (včetně údajů o předpokládaných), počtu Zvířata tohoto druhu v zajetí (zoologické zahrady), chovný potenciál v zajetí. K dispozici byl také seznam odkazů, ve kterých existují odkazy na tento formulář. Některé druhy byly řízeny a jejich distribuční mapy. Informace o hrozbě zmizení byly dány na červených listech, o zbytku - na bílém.

První vydání červené knihy IUCN publikoval v roce 1963. Byl prezentován ve dvou svazcích. Zahrnují informace o 211 typech a poddruhu savců a 312 druhů a poddruhů ptáků. Kniha byla určena pro prominentní státníky a vědce, takže to bylo velmi malé. Bezprostředně po vydání prvních knih, sbírka informací pokračovala a začala přípravu nového vydání, s přihlédnutím k dalším informacím. V letech 1966-1971 se objevily tři svazky druhé edice. Kniha byla stejný e-kalendář, teprve nyní formát knihy. Byla také poslána odborníkům a individuálním organizacím. Tato kniha již zahrnovala mnohem více druhů než v první. Druhé vydání červené knihy IUCN instalovala čtyři kategorie druhů.

Typy první kategorie byly umístěny na červený list, druhý - žlutý, třetí, čtvrtý - na šedých stránkách (jako anotovaný seznam). Ve stejném období, pro druhy, které byly považovány za pokraji zániku, ale byly uloženy, bylo rozhodnuto, že se rozhodlo předložit zelené stránky v červené knize.

Od roku 1972. Začal publikovat objem třetího vydání červené knihy IUCN. To zahrnovalo informace o 528 druhů a poddruhu savců, 619 typů a poddruhů ptáků, 153 druhů a poddruhů obojživelníků a plazů. Několik změnných knih. Všechny jeho dřívější pozice zůstaly. Kniha vyšla masivním oběhem, která umožnila získat přístup k velkému počtu lidí.

Historie stvoření

V letech 1978-1980. Čtvrté vydání červené knihy IUCN se objevilo. Poskytuje informace o 226 druhech a 79 poddruhu savců, 181 a 77 sublitrů ptáků, 77 druhů a 21 poddruhů, 35 druhů a 5 obojživelníků poddruhů, 168 druhů a 25 poddruhů ryb. Mezi nimi již 7 získaných druhů a poddruhů savců, 4 druhů ptáků a 2 typy plazů. Tato kniha má nové druhy a snížení jejich počtu ve srovnání s předchozím vydáním došlo v důsledku objasnění údajů o mnoha druhech. Práce na červené knize MSUP pokračuje.

V 90. letech. Xx b. Viděl světlo pátého vydání objemu. V únoru 2000. Rada ISUC přijala novou verzi kategorií a kritérií IUCN. Byla publikována v roce 2001 a doporučena zemím při vytváření národních červených knih. Červená kniha není jen nebezpečí signálu určitého typu. Obsahuje doporučení adresované do zemí a vlád na území, na které je špatná situace pro zvířata. Doporučení jsou obecně běžné, ale umožňují v konkrétní zemi rozvíjet ochranné opatření specifické pro typ v těchto podmínkách.

Vydání červené knihy sloužil jako vtip připravit tyto knihy v samostatných státech. V roce 1965. V Sovětském svazu, Komise o vzácných ptáků. 12. března 1974. Vyhláška představenstva Ministerstva zemědělství "Kniha vzácných a ohrožených zmizení zvířat a rostlin SSSR - Red Book of SSSR". První vydání červené knihy SSSR viděl světlo v srpnu 1978. Skládá se ze dvou částí určených pro zvířata a rostliny.

Charakteristika Rudé knihy Běloruské republiky

V Bělorusku bylo vydání červené knihy určeno vyhláškou Rady ministrů č. 21 28. června 1979. »Na zřízení knihy vzácných a ohrožených zmizení zvířete a rostlin běloruské SSR - Červená kniha běloruského SSR". Materiály pro červenou knihu byly připraveny především týmy výzkumných pracovníků zoologie Institutu. První vydání zahrnovalo 85 druhů rostlin a 80 druhů zvířat. Jednalo se o typy červené knihy SSSR, obývané na území republiky a pod hrozbou zmizení.

Vydání červené knihy BSSR sloužil jako silný pobídku k aktivaci výzkumu státu flóry a fauny v republice. V tomto ohledu vědci revidovali seznamy vzácných druhů a začali přípravu na druhé vydání.

Komplexní práce běloruských vědců pokračovala a skončila přípravou druhého vydání Rudé knihy republiky, zveřejněnou v roce 1993. To zahrnovalo 214 druhů běloruské flóry a 182 typů fauny. Druhé vydání červené knihy bylo přilákat pozornost environmentálních orgánů, vědců, oddělení a organizací, povinnost pracovat na ochraně zvířat, ke studiu, objasnit stavy druhů, informace, na kterých je stále nedostatečné.

Zvířata červené knihy běloruska

Práce na červené knize pokračovala a na konci roku 2004. Byl publikován první objem třetího vydání určeného na světě pro zvířata. V roce 2005. Tam byl rostlina věnovaná rostlinám. Běloruská fauna je zastoupena ve třetím vydání červené knihy 189 druhů. Zde převažují ptáky a hmyz. Ve srovnání s předchozím edicí se však počet druhů v těchto skupinách mírně snížil. Polovinu počtu typů korýšů a ryb.

V roce 2014 bylo v Běloruské republice přijato nové (čtvrté) vydání červené knihy. Seznamy vzácných a ohrožených zmizení na území republiky Druhy divokých zvířat a divokých rostlin jsou schváleny vyhláškou Ministerstva přírodních zdrojů a životního prostředí č. 26 ze dne 9. června 2014.

Červená kniha Běloruské republiky je seznamem vzácných a ohrožených zmizení na území Běloruského druhu divokých zvířat a divokých rostlin.

Údržba Rudé knihy Běloruské republiky provádí Ministerstvo přírodních zdrojů a ochrany životního prostředí zařazením do červené knihy vzácného a ohroženého zániku druhů divokých zvířat a divokých rostlin a jejich výjimek. Obecně je třeba poznamenat, že hodnota Červené knihy v ochraně zvířat a rostlin násobku. A především je základem pro rozvoj legislativy.

Na základě červené knihy v Bělorusku, vzácné a potřebné ochrany jsou zahrnuty do regulačních dokumentů o lovu a rybolovu, jejichž porušení znamená určitou odpovědnost. Trestní právní předpisy Běloruské republiky také stanoví odpovědnost za způsobení škody na druhu zahrnutých v červené knize. Podle Čl. 281 a 282 trestního zákoníku Běloruské republiky vinných v těchto akcích jsou trestné pokuty, omezující nebo odnětí svobody až 2 roky.

Speciálně chráněné území

Zvířata červené knihy běloruska

Mezi četné aspekty ochrany rostlin a zvířat se rozlišují:

- ekologický:Každý organismus je prvkem obtížných organizovaných ekosystémů, takže zničení populace nějakého druhu vzhledu v ekosystému může vést k nežádoucím a nevratným transformacím;

- etický:Osoba nemá žádné morální právo k úplnému vyhlazování určitých typů živých bytostí, které vznikly na Zemi v důsledku dlouhého evolučního procesu;

- Pragmatický (praktický):Každé biologické druhy je skutečný nebo potenciální zdroj zdrojů, zdrojový materiál pro chovnou práci, dopravce specifického genového fondu;

- Biologické (vědecké):Každý druh představuje fázi evolučního vývoje bioty, jakož i jeho změny pod vlivem antropogenních účinků, které jsou důležité pro rozvoj prognózy možných místních, regionálních a biosférických transformací;

- estetický:Četné typy rostlin a zvířat slouží jako zdroj spokojenosti kulturních a duchovních potřeb osoby.

Zvláště chráněná přírodní území (PAS) - pozemní pozemky (včetně atmosférického vzduchu nad nimi a podloží) s jedinečnými, referenčními nebo jinými cennými přírodními komplexy a předměty, které mají zvláštní environmentální, vědecký, historický a kulturní, estetický a jiný význam. Tyto oblasti jsou zcela nebo částečně staženy z ekonomického obratu, stanovily zvláštní režim ochrany a používání.

Hlavním cílem vytvořit pop je zachovat biologickou a krajinnou rozmanitost. Jsou stanoveny následující kategorie PAS:

rezervovat, PAS republikánského významu;

národní park, PAS republikánského významu;

rezervovat, PAS republikánského nebo lokálního významu;

Památník přírody, PAS republikánské nebo místní.

V souladu se zákonem Běloruské republiky "o obzvláště chráněných přírodních územích" pozemku popt je vlastněn pouze státem.

1. ledna 2005. 1 Rezervujte * (Berezinsky státní biosférická rezervace) (Berezinsky státní biosférická rezervace), 4 národní parky (Belovezhskaya Pushcha, "Pripyat-Sky", "Braslava jezera", "Narochansky"), 96 rezerv (státní terénní rezervace "modrá jezera", Naliboksky Lovecké rezervace, hydrologická rezervace Yelnyansky a další.) A 337 památek povahy republikánského významu, stejně jako 446 rezerv a 573 památek přírody místního významu. Oblast přirozeného a chráněného fondu je 1,6 milionu. ha (7,9% území republiky). V budoucnu je plánováno zvýšit chráněné oblasti do 2 milionů. ha (9% oblasti země).

V Bělorusku jsou všechny předměty, které mají být chráněny, jsou kombinovány do jediného systému, včetně speciálních chráněných oblastí, přirozených migračních koridorů, které je připojují, zóny ochrany vod podél řek a jezer, sanitární ochrany oblastí kolem velkých měst. To přispívá k zachování environmentální stability krajiny.

Zvířata červené knihy běloruska

Berezinsky biosférická rezervace

Rezervy - Jedná se o orgány pro výzkum životního prostředí. Na území rezervy, jakákoli činnost, která nepřijde k jeho jmenování, která porušuje přirozené přirozené procesy. Další aktivity jsou povoleny: zachování přírodních komplexů, ochrana proti antropogennímu dopadu, přírodních katastrofách - poskytování sanitárních a požární bezpečnosti rezerv - provádění environmentálního monitoringu - implementace výzkumu a vývoje.

Na severu Minsk je zde Berezinsky státní biosférická rezervace. Jedná se o významný výzkum a environmentální instituce. Byl organizován v roce 1925. Aby bylo možné chránit a obnovit počet cenných divokých zvířat a ptáků, a zejména domorodých říčních bobrů, velmi malé v té době. V současné době rezerva pokrývá plochu 83 tis. Ha a umístěn na území Borisovského, Dokssitsky a Löletsijských okresů. Od roku 1978. Berezinsky Reserve je stav biosféry, t. E. V mezinárodním systému zvláště důležitých standardů biosféry Země UNESCO.

Existují čtyři typy ekosystémů v rezervě: lesy, bažiny, nádrže a louky. Hlavním typem jsou lesy, které zabírají asi 80% území rezervace. Zvláště zajímavé jsou domorodé přírodní lesní útvary borovice, černé a načechrané a chlupaté bažinaté lesy, které existují jako rozsáhlé marsh pole (od 10 do 20 tis. ha). Přírodní rezervní bažiny zabírají 43 tisíc. ha, což z něj činí jeden z největších marsh polí v Evropě. Kromě Berezia, která protéká rezervy na 110 km, existuje mnoho velkých a malých jezer - kamarádů (712 ha), hladce (332 ha), domazitskoye (191 hektarů) a dr. Celková oblast zásobníků je více než 2 tisíce. H.

V rezervě roste 27 druhů rostlin uvedených v červené knize Běloruska. Flora Reserve obsahuje více než 50% běloruské flóry: cévní rostliny - 768 druhů, mechu - 216, lišejníků - 198, houby - 463 druhů.

V červené knize Běloruska provedla 9 druhů zvířat rezervy. 50 druhů savců žije v rezervě (Bobr, Elk, Bear, Lynx, Badger, Bison a Dr.) - 230 druhů ptáků (dovednost, černý čáp, Snakeyad, šedý jeřáb a další.) - 10 - Amphibians - 5 - Plazi - 34 druhů ryb (Som, Pike, Bream, okoun, Pike Perch, v jezeře Palik se setká s českým, sterletem atd.).

Národní parky (NP) - Jedná se o složité prior-doochran-ekonomické a výzkumné instituce. Rozsah jejich činnosti: zachování referenčních a unikátních přírodních komplexů a objektů - organizace environmentální výchovy a vzdělávání obyvatelstva - vedení výzkumu - organizace rekreačních aktivit.

V parku parku se rozlišují následující zóny:

Rezervovat - zachovat v přirozeném stavu přírodních komplexů a objektů, všechny typy činností jsou ve svých hranicích zakázány, s výjimkou vedení výzkumu a činností pro její ochranu;

Nastavitelné použití - Zavržení přírodních komplexů a předmětů se v zóně zavádějí omezení určitých typů činností;

rekreační - pro rekreaci a obnovu občanů;

ekonomický - Aby bylo zajištěno fungování národního parku - ve svých hranicích, ekonomické a jiné činnosti využívající environmentální technologie.

Každá zóna národního parku může být geograficky rozebrána a skládá se z několika míst na různých místech území NP.

Na území NP, jakákoli činnost, která může poškodit přírodní komplexy a předměty a odporuje cíle a cíle národního parku (inteligence a rozvoj minerálů - umístění zahradnických a letních obyvatel hlavního používání hlavního použití a Obrobek přílek - organizace turistických parkovacích míst a limitů chovných limitů speciálně stanovených pro toto místo a další.).

Na jihozápadě Běloruska, v regionech Grodno a Brest, se nachází NP "Belovezhskaya pushcha". Jeho území je asi 145 tisíc. ha, z toho 7,7 tis. ha - absolutně chráněná oblast. Státní hranice Běloruské republiky s Polskou republikou prochází lesem. Bezpečnostní plocha 90 tisíc byla založena kolem Belovezhskaya Pushcha. H. Délka od severu na jih 68 km, od západu na východ od 6 do 32 km. V Polsku, národní park (plocha 5 tisíc. ha).

Jedná se o jedinečný lesní masiv v Evropě, kde poslední pozůstatky jednou rozsáhlých prostých panenských lesů se zachovalo s přítomností reliktových rostlin a zvířat. Belovezhskaya Pushcha - poslední přírodní stanoviště největšího zástupce moderního evropského fauny - Zub.

V roce 1921. Na náměstí 4594,6 hektarů byl organizován národní park. V roce 1991. Národní park "Belovezhskaya Pushcha" byl založen. V roce 1992. Řešení parku UNESCO je zahrnuto v seznamu světového dědictví lidstva, v roce 1993. Byl přidělen status biosférické rezervace a v roce 1997. - udělil Diplomovi Rady Evropy.

Belovezhskaya Les je součástí čtvrtého nejznámějšího a jedinečného ve svém původu lesa. Reliéf - kopcovitý prostý. Nejvýraznější část je centrální, v jihovýchodě - Belovezhskaya hřeben. Klima je středně teplé. Největší řeky (západní brouk): Narev, Naevin, Rudovka, atd. Jezera: Lyadskoye a Perevil (umělé).

Zvířata červené knihy běloruska

Bialowieza Les

Flora a fauna Belovezhskaya lesy se vyznačují velkým počtem rostlinných druhů a zvířat - seznam 110 vzácných rostlin lesa, které mají být speciálně chráněny, 44 typů rostlin a 14 druhů zvířat jsou uvedeny v červené knize Běloruska.

844 druhů vyšších rostlin rostou v lese, 260 druhů mechu a mechu, více než 290 typů lišejníků a 570 druhů hub. Vyznačuje se smíšenými a rozsáhlými lesy. Hlavní plemena tváření lesů: borovice, smrk, olše, bříza, dub a další. Les trvá 88,2%, bažiny - 4%, louky - b% území. Vyberte 12 typů lesů. Převládají účty, jejich věk dosáhne 180-200 let.

V fauně z Belovezhskaya lesa je 59 druhů savců (ušlechtilý jelen, řev, los, kanec, lynx, liška, jezevger, chorny, mýval pes, bobr, atd.), Ptáci -226 (Red Korshun, tripiled datel, dřevěná zelená a šedá, čápi bílá a černá, gogol, atd.), Amphibians -11, plazi - 7, ryby - asi 30, hmyz - více než 9 000. Bison obyvatelstvo Belovezhskaya lesa je největší na světě (asi 160 jednotlivců). Před začátkem xvii v. Met Tour před začátkem XIX. - Lesní tarpan. V roce 1962. 5 tarpanoidních koní z Polska jsou přivedeni.

NP "Pripyatsky" se nachází v samém centru Běloruského Polesia. Státní krajina Hydrologická rezerva v záplavové plošině Pripyati byla organizována v roce 1969. V roce 1996. Na jeho základě byl vytvořen národní park. Prostor parku se rozrostla z počátečního 61,7 tis. ha na 83 tisíc. H. Správa parku se nachází ve městě Prohlídka města.

Flora park představuje 826 typů vyšších rostlin a více než 200 druhů mechu. Zde jsou všechny typy lesů a bažin, charakteristika lesa: výplňové nudeiny duby a ashlans, nahrazeny v dolních dosahech černé a OLSHNIKS a. Na území NP "Pripyatsky" Existuje mnoho chráněných rostlin: Arnika Mountain, Low Bea, Horse, Salvia plovoucí, zatáčení, lázeňský stupeň, Rhododendron žlutá, Naya Salia Malaya a Dr. Řezač, obsazení pevných polí v 500 hektarech, nezáleží na stejném světě.

Fauna národního parku má 45 druhů savců (Badger, Lynx, Beaver, Ondatra, Mink, přebývání bize, přinesl v roce 1987., atd.), Plaz - 7 (medián a t. D.), obojživelníci - 11 (Marsh želva, rákosová ropucha a t. D.), ryby - 37 (včetně sterletu, štiky). 265 druhů ptáků je obýváno v niveplain a povlévané, včetně Orlov (6 druhů), sovy, fibilinů, černých čápů, šedých karavel, bílého kolíku a hada.

V parku je více než 30 jezer, az jihu do severu teče několik malých řek. Zajímavým rysem NP je písečné duny a hřebeny, které koexistují s bažinami a pokryté lehkými lišejníky baums.

NP "Narochansky" byl vytvořen v červenci 1999. Aby bylo možné zachovat perly povahy Běloruska - jezera Naroch, stejně jako přírodní komplexy a kulturní dědictví tohoto regionu. Nachází se na severozápadně od Běloruska na území Madelsky, vilesky, železnice, Smorgon okresy 160 km od Minska.

Celková plocha NP "Narochansky" je 94 tis. ha (v t. C. 37,9 tis. HA lesní). Na jeho území je 43 zásobníků o celkové rozloze více než 18 tisíc. H. Tvoří tři skupiny jezer: Narochanskaya, Myadel a Baldong.

První skupina zahrnuje největší jezero v Bělorusku - Naroch. Břehy jezera jsou pokryty zlatým pískem a na severozápadním postoji borovice a smíšené lesy bohaté na bobule a houby. Asi 30% oblasti jezera zaujímá běžnou mělkou vodní zónu, a proto voda ohřívá až 23-24 ". Nari Minerální vody jsou v blízkosti kvality vod slavného karpatského střediska Truskavets. Proto v první polovině xx. Na břehu Nariusu, několik vil, restaurace, jachta klubu a plachetnice Marina byla postavena z nádraží Lynta. V roce 1958. Začal fungovat sanatorium "naroch". Intenzivní výstavba rekreačních institucí a léčby zde začala v roce 1975. Po rozvoji plánu slibného vývoje oblasti. Dnes, rekreační areál resort komplex se nachází na jezeře Naroch (asi dva tucty sanatoria a odpočincích domů: turbost "Naroch", penzion "Narochansky Bank", sanatorium "Priozer", které pracují celoročně a další.).

Zvířata červené knihy běloruska

Národní park "Narochansky"

Rezervace - Území přidělené za účelem zachování a obnovení jednoho nebo více typů přírodních zdrojů a zachování všeobecného environmentálního zůstatku. V závislosti na účelu jsou rezervace rozděleny:

- na Krajina, nebo Komplex, - zachovat a obnovit speciálně cenné přírodní krajiny a komplexy;

- Biologický (botanický, zoologický) - Zachovat a obnovit počet cenných v ekonomických, vědeckých a kulturních termínech, stejně jako vzácných a ohrožených druhů rostlin a živočichů;

- Voda-bažina - zachovat mokřadů, hlavně jako stanoviště vodního ptactva;

- Hydrologický (Marsh, jezero, řeka) - zachovat a obnovit cenné vodní útvary a související ekosystémy;

- geologický - zachovat cenné předměty neživého povahy;

- Paleontologický - Zachovat důležité fosilní předměty.

Na území rezervy v závislosti na jeho účelu může být Zakázaný Pozemky odzbrojené, lov a rybaření, pastva, sbírka bobulí, ovoce a barev, hornické minerály, výstavba, rekultivační práce, využití keriformicates, cestovního ruchu atd.

Na území Madelsky okresu na severozápadně od jezera na Nock v blízkosti vesnice Lyntuty, je velká (1,5 tis. ha) lesní pole, v hlubinách, jejichž četné jezery známé čisté vody a mimořádné malby jsou skryté. V roce 1972. Státní krajinná rezervace "modrá jezera" byla vytvořena, organizovaná s cílem zachovat tento jedinečný přírodní roh, ochranu proti nelegálnímu řezání lesa, výstavba písečných lomů, znečištění řek a jezer. Zde je zakázáno lovu, rybaření, organizace táborů a dočasných turistických stránek.

Reliéf tohoto území je komplexní systém hřebenů * a Kamany Hills **, převáděn s hlubokými depresemi naplněnými vodou. Lesy na povodí mimerozvaze borovice a střelby, zelený cyklus, borůvkový, lingonberry, Heather, Orlyak typ převažuje. Na vrcholcích velkých kopců jsou v podrostu - Juniper a zimolez. Birch, Ozin, Dub, Elm rostou v malých místech. Na bažinách břehů malých jezer - Yuzhnowni borovice keře a načechraný a sphagnní lesy.

Ve flóru rezervy 538 druhů vyšších rostlin, mezi nimi 40 vzácných chráněných druhů (baranets obyčejný, venerene splash, multalonová distribuce atd.), v t. C. Jediná místa truchlící míst meče trávy obyčejného, ​​Tulipán lesa a kodítka Ruprecht. Ze zástupců světa zvířete zde můžete splnit badgery, podpatky, bílkoviny, zajíci, divoké kozy, los.

Na území rezervy se nachází Balduk Group of Lakes - Balduk (0.76 km2, Hloubka až 40 m - největší), hluboká (0,47 km2), Hluboký, ječmen, mesmen, mrtvý, - odlišený hlubokými babes, čistá voda a nedostatek závažných environmentálních poruch antropogenního původu. Mezi jezery proudí řeku. Spodní část jezer hluboké a hluboké lívankové lehké lisy vápno s tloušťkou až 7 m a věku asi 10 tisíc. roky. Většina z jezer rezervy má zvýšené soli ve vodě (300 mg / l). Největší slanina je malá, obklopená houštinami meče trávy, - jezera Barmenk.

Na severovýchodně od lesa Naliboka, v pánvích správných přítoků Neman, Berezina a knírku, Hunche Reserve Naliboka Republican Význam, pořádaná v roce 1960. Oblasti rezervy - 83 tisíc. H. Hlavní částí se nachází v Nemrysné Nisině, bytu a mokřadech, pouze v místech Schoblinmed nízké hřebeny a duny.

Rezervní flóra zahrnuje 820 druhů vyšších rostlin, včetně mnoha krmiv, technických, léčebných a dekorativních zástupců. 26 druhů je uvedeno v červené knize Běloruska. Hlavním typem vegetace je smíšené lesy, v pokladná je jehličnatá a jemná plemena dominují. Méně často splňují dub, chytit, lipa, popel, javor. Ale zejména bohaté a rozmanité podklady ze keřů a bylin. V mokřadech a surových lesích roste abrade (Bear Cibule). V sousedství s medvídkovým lukem ve stejných podmínkách prostředí, široký zvonek roste - druh zřídkakdy nalezený v naší republice. Tento typ zvonu je hlídán.

V pobřežních keře řeky, řeka ostrova roste vzácný a velmi starobylý pohled, což vede svůj příběh z Smudnikovy období, - Lunker přichází. Je uveden v červené knize Běloruska.

Fauna rezervace Naliboka má 295 druhů. Ztráta, divoké kance, srbovny, bobri, vydry, minks, teterev, ryabchiki. Od roku 1973. Aklimatizovaný šlechtický jelen. Zástupci deseti druhů jsou pod stráži. To je medvěd, jezevec, černý čáp, emptore, šedý jeřáb a další.

V okrese Myster, hydrologická rezervace Yelnyansky se nachází na Vitebsku. Jeho oblast je 23,2 tis. H. Yalnyan Swamp je součástí státní hydrologické rezervy v roce 1968. To je způsobeno jedinečnou přirozenou kombinací horního rašeliny, jezerových pohonů a správců vody. Pouze ve dvou z nich, Yelny a černé, objem vody je asi 10 milionů. M3. Vysoká tepelná kapacita vodního hmotnosti, hydroizolace jílů a rašeliniště obklopující velkou řadu mokřadů

Lesy vytvářejí podílné mikroklimatické podmínky, ve srovnání s typickou zónou smíšených lesů. Celkový vzhled krajiny se podobá lesní tundry. Mezi 300 druhy rostlin jsou vzácné a chráněné představitelé Fundra: březový trpaslík, cloudberry, medvědí cibule a další. Důležitým bohatstvím rezervy jsou brusinkové plantáže (bažina a jemně kvetoucí).

Na území Jelnianskaya Reserve je zakázán lovu velkých a malých zvířat a ptáků, mezi něž patří kratší jeřáb, Gagara Chernazey, bílá partridge. To je také zakázané rašeliniště, řezání stromů a keřů.

Závěr

Zvířata červené knihy běloruska

Červená kniha je signál, který varuje, že zvířata a rostliny určitého typu jsou v nebezpečí, že musí být obzvláště pečlivě chráněny a že jejich těžba je zakázána jakýmkoliv způsobem. To je kniha našich ztrát, minulosti a reálné. Není to jen alarm, ale program akce zaměřený na zachování cenných a vzácných zvířat, aby se zvýšil jejich počet. Za tímto účelem jsou rezervy vytvářejí národní parky, rezervace - to je speciální chráněné území. Hlavním úkolem červené knihy je vyprávět široké masy obyvatelstva o užitečné roli zvířat a rostlin, představit čtenáře vzácných a ohrožených zvířat a rostlin, uveďte hlavní činnosti pro jejich ochranu a reprodukci. Ale pouze s obecným úsilím můžete pozastavit vazbu naší flóry a fauny a udržet ji pro potomky. V Běloruské republice je červená kniha dokumentem imperativní přírody, na rozdíl od červené knihy Iucn.

Úvod do červené knihy je pouze prvním krokem k zachování jednotlivých druhů a veškeré biologické rozmanitosti. To by mělo následovat vážnou účelnou vědeckou a praktickou práci na ochraně vzácných druhů a jejich stanovišť a jejich stanovišť, které v naší republice pořádá Ministerstvo Země a její územní orgány spolu s Národní akadememi věd Běloruska a dalších vědeckých Organizace. V souladu s předpisy o postupu pro převod stanovišť divokých zvířat a míst pěstování divokých rostlin souvisejících s typy zahrnutými v červené knize Běloruské republiky, pod ochranou uživatelů půdy a (nebo) vodních orgánů Ministerstvo životního prostředí každoročně pořádá identifikaci volně žijících živočichů a míst pěstování divokých rostlin a přenáší je pod ochranou uživatelů půdy. Územní orgány Ministerstva vnitřních záležitostí ročně provádějí průzkumy těchto míst, kontrolují dodržování dodržování uživatelů uživatelů jejich ochrany a používání.

Za účelem zajištění účinnější ochrany stanovišť a růst druhů zařazených do Rudé knihy Běloruské republiky, Ministerstvo přírodních zdrojů a ochrany životního prostředí, spolu s Národní akademie věd Běloruska, jsou vypracovány doporučeními pro založení Opatření pro ochranu divokých zvířat a divokých rostlin zahrnutých v červené knize republiky Bělorusko. Za účelem zachování druhu za bezprostřední hrozbu pro zánění, jehož spasení je možná pouze prováděním vnitrostátních akčních plánů, pokyny jsou pokyny připravovány postupem pro rozvoj národních akčních plánů pro zachování vzácných a ohrožených druhů divoké Zvířata a divoké rostliny zahrnuty v červené knize republiky Bělorusko.

Je třeba poznamenat, že s cílem zachránit některé druhy, nestačí k identifikaci a přenosu na jejich stanoviště a rostoucí ochranu, je třeba aktivnější opatření na ochranu, včetně umělého chovu a přesídlení. Jedním z těchto druhů je Bison European.

Červená kniha Běloruské republiky je tedy účinným nástrojem pro zachování biologické rozmanitosti na území našeho státu. Není to jen popisný seznam vzácných a ohrožených druhů zvířat a rostlin, ale také obsahuje doporučení pro uchování a zvýšení počtu živých organismů. Pro nezákonné využívání zástupců živočišného nebo rostlinného světa zahrnutého v červené knize Běloruské republiky, je odpovědná, a aby se zabránilo možné porušení, neustálému monitorování Ministerstva povahy a ochrany životního prostředí a jeho Územní orgány se provádějí.