Borovice

Letní borová oblast

Letní borová oblast

Tento typ jehličnatých je rozšířen v Sibiři a Evropě. Tvoří borové lesy na písčité nebo polévkové půdě, se mohou setkat na rašelině a velmi zřídka na hliněné půdě. Toto je rozšířený strom Eurasie. To lze nalézt ze Španělska a Velké Británie východně do P. Aldan a R. Amur na Sibiři. Na severu, strom roste na Laponsku, a na jihu se nachází v Číně a Mongolsku. Formy, čisté výsadby, a spolu s dalšími jehličnany, dub, břízy a osika. Závod je nenávrhně na půdní a pozemní podmínky a je velmi často rostoucí na nevhodných oblastech: písky, bažiny.

Sibiřský areál pokrývá plochu asi 5,7 milionu. km2. Největší borová pole se koncentrují v bazénu p. Angara, v horním dosahu Irtysh, Obi, Podcama Tunguska. V severní části rozsahu, šíření borovice stoupá na úroveň 1000 m nad mořem a na jihu - až 1500 m nad mořem.

Popis

Popis

Borovice (lat. Pinus) - Jedná se o stálezelený jehličnan, keř nebo stál, odkazuje na třídu jehličnatých, řádově, rodinné borovice, borovice. Průměrná délka života z borovice se pohybuje od 100 do 600 let. Dnes tam jsou zpívající stromy, jehož věk se blíží 5 století.

Doposud rozhodně není zjištěna, které slovo tvořilo základ latinského jména Pinus Pine. Podle stejného způsobu je keltský pin (rock nebo hora), na jiných - latinský picis (pryskyřice). Borovice roste velmi rychle, zejména v prvních 100 letech. Výška borovice se liší od 35 metrů až 75 metrů a průměr hlavně se dostanete na 4 metry. Na bažinatých půdách a za nepříznivých podmínek růstu nepřesahuje výšku věku-starých stromů 100 cm.

Borovice je lehátko. Doba kvetení přichází na konci jara, ale proces se vyskytuje bez vzhledu květin. V důsledku toho jsou tvořeny šišky, které se liší v různých tvarech, velikostech a barvách.

Pánské kužely většiny typů borovic mají prodloužený, válcovitý tvar elipsoidu a délku až 15 cm. Dámské šišky, většinou zaoblené, široké nebo lehce blikané, od 4 do 8 cm dlouhé. Barevné kužely, v závislosti na druhu, může být žlutá, hnědá, cihla červená, fialová a téměř černá. Semena borovice mají pevný skořápku a tam jsou oba pokryté i odlehčené. Některé typy borovic (Cedar Pines) semena jsou jedlé.

Borovice - strom, jehož koruna má kuželovitý tvar, ke stáří se změní na podobu obrovského deštníku. Struktura kůry také závisí na věku. Pokud na začátku životního cyklu je hladký a téměř bez prasklin, pak o sto let získává veletrh tloušťku, praskliny a získává tmavě šedou.

Vzhled stromu podává dlouhý, v čase se v průběhu času sekáče, na kterém jehly rostou, Chevyo. Jehly borovice jsou hladké, tvrdé a ostré, shromážděné ve svazcích a mají období života až 3 roky. Na formě jehlové borovice jsou spouštění nebo odvětvové. Jejich délka se liší od 4 do 20 cm.

V závislosti na počtu listů (jehlicích) v borovém nosníku tam:

 • Dva-dva (například obyčejná borovice, borovice primorskaya),
 • Třídenní (například borovice,
 • pět-zděný (například sibiřská borovice, borovice weimutova, japonská bílá borovice).

V závislosti na typu pinového sudu může být přímý nebo zakřivený. Keřové odrůdy borovic mají vícenásobnou korunu přidávacího typu vytvořeného několika kmeny.

Tvar borovice korunu závisí na příslušnosti druhu a může být:

 • zaoblený,
 • kuželovitý,
 • Kelegaloid,
 • Snadný.

Většina druhů koruny se nachází poměrně vysoká, ale některé druhy, například z makedonské borovice (lat. Pinus Peuce), koruna začíná téměř na samotě.

K kvalitě půdní rostliny je nenáročná. Plastový kořenový kořenový systém a závisí na rostoucích podmínkách. V dostatečně zvlhčených půdách kořene se rozpadajícího stromu rovnoběžně s povrchem ve vzdálenosti až 10 metrů a jít dolů mělkým. V suchých půdách, kořen tyčových listů stromů 6-8 m hluboko do. Borovice reaguje špatně do městského, znečištěného a jízdy vzduchu. Zároveň jsou téměř všechny zástupci rodu dobře tolerovány nízkými teplotami.

Typy sitosen

 • Borovice obyčejný (lat. Pinus sylvestris) Roste v Evropě a Asii. Nejvyšší borovice lze nalézt na jižních břehu Baltského moře: Některé kopie mají výšku až 40-50 m. Jiné borovice rostou na 25-40 m a mají průměr dříku od 0,5 do 1,2 m. V borovice obyčejného přímého kmene s tlustou šedou hnědou kůrou, řezem hlubokými prasklinami. Horní část trupu a větví jsou pokryty tenkými vločky oranžové oranžové kůry.
 • Pine Cedar Sibiřský, JeSibiřský Cedar (Lat. Pinus Sibirica) - nejbližší příbuzný borovice je obyčejný, a ne skutečné vzorky, tolik mylně věří. Výška stromu až 40 m (častěji do 20-25 m) se vyznačuje silnými hrboly a silnou korunou se spoustou vrcholů. Rovný silný pinový sud má šedou hnědou barvu. Měkké jehly, dlouhé (až 14 cm), tmavě zelená, s Sizem. Sibiřský Cedar přichází do fruktace asi 60 let života. Poskytuje velké kužely tvarovného tvaru, který roste až 13 cm dlouhý a až 5-8 cm v průměru. Na začátku růstu mají fialovou barvu, zralý se stává hnědou.

Typy sitosen

 • Bolotnaya borovice (dlouhý šroub) (lat. Pinus palustris) - masivní strom, který roste až 47 m ve výšce a má průměr dříku na 1,2 m. Rozlišovací rysy druhu je žlutozelená jehla, jehož délka může dosáhnout 45 cm a výjimečnou požární odolnost dřeva. Dlouhá šroubová borovice roste na jihovýchodě Severní Ameriky, z Virginie a Severní Karolíny do Louisiana a Texasu.
 • Montesum borovice (bílá borovice) (lat. Pinus Montezumae)Vyrůstá až 30 m ve výšce a má dlouhou (až 30 cm) sýra šedavě-zelené barvy, sestavené ve svazku 5 kusů. Strom obdržel takový název na počest posledního vůdce Aztecs - Montesums, který zdobil jehlami této borovice její čelenka. Bílá borovice roste v západní části Severní Ameriky a v Guatemale. V mnoha zemích s mírným podnebí se pěstuje jako dekorativní rostliny, stejně jako sbírání jedlých ořechů.
 • Borovice sliknicí, Je Cedar Sannik (Lat. Pinus pumila)- typ nízkých třešních stromů s širokými otevřenými větvemi, vyznačujícím se různými korunovými formami, které mohou být strom, šlehačkou nebo šálkem ve tvaru. Vzorky stromu vyrůstají až 4-5 m, vzácné až 7 m na výšku. Větve depresních borovic jsou tlačeny na zem a jejich tipy jsou zvýšeny o 30-50 cm. Dodávka velikosti-zelené Bedcutton borovice, od 4 do 8 cm. Důlní šišky, ve tvaru vajec nebo prodloužené. Ořechy jsou malé, až 9 mm dlouhé a 4-6 mm na šířku.
 • Borovice krymkem, Je Borovice pale (lat. Pinus Nigra subsp. Pallasiana, Pinus Pallasiana) - Vysoký strom (až 45 m), se širokým, pyramidálním, ve stáří - koruna ve tvaru zastřechu. Borovice jehličí hustý, ostnatý, až 12 cm dlouhé, brilantní kužely, hnědá, podlouhlá až 10 cm dlouhá. Krymská borovice je uvedena v červené knize, ale používá se jako cenný stavební materiál, zejména pro stavbu lodí, stejně jako dekorativní strom pro park zahradnictví a vytváření ochranného lesního pásu.

Pine chov

 • Gorna Pine, JePine European Sagus nebo ZHEREE (LAT. Pinus Mugo) - keř stromu s sadou nebo eliminující multiformní koruny. Jehly zkroucené nebo zakřivené, tmavě zelené, až 4 cm dlouhé. Dřevo s červenohnědým jádrem je široce používáno v tesařství a soustružení. Mladé výhonky a šišky platí v kosmetickém průmyslu a medicíně.
 • Borovice belokhary, Je Borovice bílá (lat. Pinus albicaulis) Různé s hladkou světlou šedou kůrou. Přímý nebo navíjecí kmen borovice roste až do výšky 21 m a z dálky vypadá téměř bílá. U mladých stromů má Krone formulář kužele, se zaokrouhluje s věkem. Spojky zkroucené, krátké (až 3-7 cm dlouhé), intenzivní žlutozelená. Pánské kužely prodloužené, jasně červená, žena rozlišuje sférickou nebo zploštěnou formu. Jedlé borovicové semena bílé bariéry jsou důležitým zdrojem výživy pro mnoho zvířat: americké ořechy, červené veverky, medvěd grizzly a baribala.
 • GIALAYAN PINE, Jeborovice tlačítka nebo Borovice walnich (lat. Pinus Wallichiana) - vysoké, krásné dřevo, široce kultivované po celém světě jako dekorativní. Průměrná výška borovice je 30-50 m. Himálajský borovice roste v horách z Afghánistánu do čínské provincie Yunnan.
 • Pinea Pinea (Italská borovice) (Lat. Pinus Pinea)- Velmi krásný strom 20-30 metrů vysoko s tmavě zelenou, kompaktní korunou, s věkem, který brát deštník na úkor prostratečných poboček. Borovice jehly dlouhé (až 15 cm), elegantní, hustý, s mírnou sestrou. Růžová má téměř kulaté kužely až 15 cm dlouhý. Pinky semena 4krát větší než Cedr, s 1 ha se získá až 8 tun ořechů. Z rozdrcených semen Ponya, zavolala v Itálii Pinoli, připravuje slavnou pesto omáčku.
 • Borovice black, Je Borovice černá rakouská (lat. Pinus Nigra)Roste v severní části Středozemního moře, méně často se setkává v samostatných oblastech Maroka a Alžírska. Dřevo, výška od 20 do 55 metrů, preferuje růst v horách nebo ve skálech magmatického původu a často roste v nadmořské výšce 1300-1500 metrů nad mořem. Koruna mladých stromů pyramida, s věkem získává tvar Umbifice. Spojky jsou dlouhé, 9-14 cm, velmi tmavý stín zeleně, v závislosti na odrůdě je lesklý a matný.

Pěstování borovice: přistání

 • Borovice Weimutova, Je Bílá východní borovice (lat. Pinus Strobus). V přirozených podmínkách, pohled roste na severovýchodě Severní Ameriky a v jihovýchodních provinciích Kanady. Méně často se setkává v Mexiku, Guatemala. Strom s ideálním přímým sudem dosahujícím 130-180 cm v obvodu může vyrůstat až 67 metrů vysoký. Řezání mladých borovicový kuželovitý tvar, se zaokrouhluje s věkem a častěji nesprávný tvar.
 • Angark boroviceje ektyp obyčejných borovic (lat. Pinus sylvestris). Pohled je rozšířen na Sibiři, v oblasti povodí řeky Angara a zaujímá poměrně velké oblasti v lesích území Krasnojarsk, stejně jako Irkutská oblast. Angark borovice může růst až 50 metrů, zatímco trup obvod často dosahuje 2 metry. Croon Pine Pyramidal, s akutní macushki, kůra má úžasný ashist a stříbrný stín.

Pine chov

Borovice je dobře násobena semena. Chcete-li vytvořit příznivé podmínky, budete potřebovat vysoce kvalitní půdu a hojnost slunce. Udržování sazenic se doporučuje převést do půdy po dosažení 3-7 let. Strom reaguje poměrně špatně znečištěným, opáleným městským vzduchem z toho důvodu, že po 2 letech, jehly s pryskyřičným povrchem s největší pravděpodobností krycí sazí a prach. Tato překážka bude zasahovat do normální fotosyntézy.

Pokud jde o délku života závodu, v průměru je to v průměru 200 let, ale jednotlivé exempláře v případě růstu příznivých podmínek může žít 2krát delší. Roční nárůst je nezbytný - asi 50-70 cm. Tento ukazatel je pouze nad listnatými stromy. Ve věku 15 let začíná aktivní plodina, ale pokud jsou stromy vysazeny velmi silně, pak se ovoce objevují pouze za 40 let. Každých 5-7 let lze pozorovat hojné výnosy.

Někteří mylně věří, že borovice je centrální rostlina (tam jsou květiny, a samice). Ale to je iluze: Tato rostlina je jedna ložnice. To znamená, že na stejném stromě, buď žena nebo pánské květy dominují.

Ženské květenství jsou na okraji větviček a mají tvar malé Shishchky, muži jsou uspořádány v blízkosti základny. Někteří věří, že přítomnost kuželů určitého typu určila dědictví. Ale bylo také prokázáno, že v závislosti na podmínkách, kdy strom roste, může se radikálně změnit "podlaha".

Doba kvetení začíná, když se vzduch už podařilo zahřát: obvykle tento konec května. Vítr pomáhá opylovat stromy, ale nerovnost hnojení dochází pouze příští rok. Žlutý nájezd na jehly je indikátorem, že se tato událost stala. Vynikající opylovatelnost se stala možné díky přítomnosti speciálních tašek, které pylo. Může být tedy distribuován na dlouhé vzdálenosti kvůli větru. Počasí také ovlivňuje rychlost opylování: nejlepší (po dobu 3-4 dnů) Tento proces se děje v teplých, suchých dnech. Déšť může zpomalit.

Pěstování borovice: přistání

Čas přistání borovice

Pěstování borovice: péče

Obecně platí, že nejen borovice je obyčejný, ale také mnoho dalších jehličnatých rostlin lépe nebo jaro (na samém konci dubna a počátkem května), nebo na podzim (na konci září a před začátkem října). Pokud přistanete borovice k pozemním podzimu, to znamená, že riziko, že nebude moci rychle přizpůsobit spiknutí, a proto být připraven na zimu, a sazenice může zahynout.

Výběr sazenic borovice

Pokud jde o borovice obyčejný zejména a většina z jehličnatého jako celku, při výběru přistávacího materiálu těchto plodin je nutné navigovat pouze na nákup sazenic s uzavřeným kořenovým systémem, který je umístěn v kontejneru.

Výhody takových sazenic jsou velmi významné: dokonale vyvíjející kořenový systém, který nebyl trápeni transplantáty, jednodílnou kontejnerovou půdou, ve kterém byl kořenový systém uzavřen - to vše umožní rostlinné rostliny na místě bez porušení, stejně Jako užitečné mikroorganismy, které jsou v symbióze s borovicovým společným šokem na kořenové sazenice umístěné v nádobách.

Pokud při nákupu borovic sazenice jsou kořeny, které jsou zabalené v obyčejném pytlovina nebo balíčcích, zajišťujete, že bakterie na kořenech jsou naživu, nevěřte v takové prodejce. Faktem je, že tyto prospěšné bakterie je maximálně čtvrt hodiny v umírněném vzduchu. Ze stejného důvodu, během překládky kontejneru není nutné zpomalit, stroje co nejdříve po extrakci z nádoby by měl být ponořen do půdy, což je důvod, proč je důležité vykopat přistávací jámy Předem při přistání je borovice obyčejná od uzavřeného kořenového systému.

Nemyslete si však, že pokud bakterie zahynuli, se sazenice skončí, ve skutečnosti to není úplně tak, v půdě můžete přistát sazenice borovic obyčejný, i po něm, s otevřeným kořenovým systémem, ležel déle než čtvrt hodiny, ale v tomto případě riziko, že se sazenice nepřijde na novém místě, bude vyšší.

Kromě toho, při výběru sazenice borovice v dětském pokoji, nejprve neopaste velké velikosti, nejprve je to výrazně drahé (od 1000 dolarů a vyšší), za druhé, než se sazenice starší, riziko, že se nevejde do nového Místo bude výrazně vyšší. Věnujte pozornost sazenicemi pinety pětiletého věku, jsou dvakrát tak levnější a provádějí desetkrát lepší.

Pine přistání

Borovice obyčejný bude značně růst a stabilně se vyvíjí na dobře osvětleném spiknutí, ale bude docela dobré se cítit ve vzácném stínu. Pokud je borovice obyčejná spadnout do úplného stínu, pak se bude vyvíjet výrazně horší, může růst jednostranné nebo zkroucené, protože její výhonky budou doslova dosáhnout světla.

Po zvolení místa musíte začít dělat přistávací fossa. Velikost borovice může být dvojice centimetrů širší a hlouběji než kontejner ke stěnám a základu může být přidána odvodňovací a nutriční půda. Při přistání se pokuste vybrat místo pod hromadou obyčejného bez stagnace roztavení nebo dešťové vody, protože tato rostlina netoleruje přebytečnou vlhkost. Vzhledem k tomu, že jsme si vzpomněli na odvodnění, je nutné jej dát na dno jám o tloušťce 4-6 cm, může být oblázky, rozbité cihly nebo claynem, bez ohledu na to.

Přes odvodňovací vrstvu, je nutné dát živnou vrstvu půdy, z nichž se skládá ze směsi živné půdy, klenutého trávníku, říčního písku a humusu ve stejných akciích s přidáním lžičky nitroamofoski. Tato kompozice musí být dobře smíchána a tenká vrstva (2 cm je maximum) pro ležet na vrstvu odvodnění.

Borovice přistání

Nemoci a škůdci borovice

Dále je to nutné velmi elegantní, aby nezničila hliněné com, nakrájejte nádobu a namontujte hliněný s pinem saplth borovice v připravené borovice. Klíčem k úspěchu je přesně instalace sazenic v FOSSA, která není ovlivněna zeminou.

Při výsadbě borovice je obyčejná, zkuste ji umístit do díry tak, aby kořenový krk borovice nakonec, i po sedimentaci půdy, se ukázalo být na úrovni půdy, tedy po výsadbě půdy, Je nutné dobře kompaktní, takže i když se půda sediment stane, bude minimální. Na volných půdách, které se časem může znatelně usazovat, sazenice borovic obyčejné potřeby rostliny tak, že kořenový krk je ještě mírně nad povrchem půdy, nebojte se: po měsíci (krku) přesně porovnává.

Po závěrečném výsadbě, sazenice borovice potřebné k nalitění kbelíku vodní místnosti teploty a klikli na povrch rašeliny nebo elektrickou vrstvou v několika centimetrech, aby se ušetřila vlhkost v půdě. Při zavlažování je možné nejen navlhčit půdu, ale také koruna postřikování ze spreje, nezapomeňte, že jehličnany jsou velmi milovány na "plavat".

Pěstování borovice: péče

O zalévání, - borovice obyčejné, zejména v mladém věku do zavlažování, je velmi náročný, takže půda není dovolena uschnout. Kromě toho, borovice není hrdinně odolná vůči jasnému slunečnímu světlu a mrazu, takže je nutné tvarovat a úkryt, ale dospělé rostliny již byly s pátým, v takové ochraně nepotřebují.

Zalévání borovic

Ceny zavlačení jsou z velké části závislé na různých obdobích závodu. Takže mladý, jen zasadil stromy vyžadují zalévání asi jednou týdně. Zalévání, je nutné provést velké množství vlhkosti, nalévá se pod každého stromu, v závislosti na přítomnosti přírodní vlhkosti ve formě deště, z jednoho kbelíku do tří kbelíků (pro každého).

Rostliny jsou více dospělých, to je příští rok po přistání, můžete zalévat jen několikrát pro celou teplou sezónu, ale v tomto případě, v tomto případě v závislosti na přítomnosti přírodních srážek ve formě deště v každé rostlině, Musíte nalít ze šesti až devět vodotěsných vodních vědro. Jak jsme již zmínili výše, nezapomeňte zvládnout pulverizer a korunu borovice obyčejného, ​​koupání, které miluje. Zalévání s kropení, to znamená, že zvlhčování samotné koruny musí být provedeno ve večerních hodinách, kdy se slunce již skrývá za obzorem. Koupání koruny borovice obyčejné lze provádět alespoň každý večer.

Substérická borovice

Suroviny pro chemický průmysl

Dospělé rostliny borovice obyčejné v krmení, můžete říct, nepotřebujete, ale vytvoří ideální korunu pouze rostlina, která je jen dost. Pro jehličnaté plodiny a obyčejná borovice zde není výjimkou vůbec, jednoduše dokonalé krmení je kompost (je nejlepší vstoupit na jaře).

Před vytvořením kompostu je nutné dobré, pro pár hloubkových centimetrů explodujte půdu v ​​pásu cívky a přidejte kompost do uvolněné půdy, rovnoměrně rozdělující na metr čtvereční metr asi 150-200 g kompostu, po kterém je je žádoucí zavřít. Pokud je suchý počasí, pak půdu před kompostem, ale po uvolnění je také nutné nalít dobře.

Co se týče krmení minerálů, stačí použít jejich použití jednou v teplé sezóně, v jeho středu, tím, že rozptýlí hnojivo v suché formě na prioritním pásu rostliny, a pak hojné zavlažování. Docela často, Nitroammofosku je dobrým komplexním hnojivem pro borovice obyčejné - musíte udělat ve výši zápalky pro každou rostlinu.

Syngal Pine

Roller Circle (mnoho lidí si myslí, že borovice je o něm obyčejný po výsadbě stromu, může být zapomenuta vůbec), ale ve skutečnosti to není tak docela. Zatím rostlina nebyla pět let stará, a to je považováno za další mladé, valivý kruh musí být udržován čistý - Chcete-li uvolnit půdu, odstranit plevele, mulčování po zavlažování.

Plevely sami, možná dobře vyvinuté i v mladém věku, a nezpůsobí vážné nepříjemnosti, nicméně, škůdci žijící na nich a nemoci mohou proměnit v borovice, pak budou muset bojovat proti nepříteli na jejich území. Pro celou dobu, plevel, tvořící nejsi reálnější hustý hustý, je normální odpařování vlhkosti inhibováno z povrchu půdy, což umožňuje stagnaci vlhkosti a tím vytvářet jen ideální podmínky pro rozvoj houbové infekce.

Samozřejmě, když provádíte plevel v kolejovém kolíku, musíte být pozorně - Chipper nebo varná deska může být zamíchána více než pár centimetrů, jinak můžete snadno poškodit kořeny, které jsou blízko půdního povrchu této rostliny. Poté, co plevel půdu, můžete ji nalít a mulčovat, například humusem, to ušetří vlhkost a růst plevelů se zpomalí.

Ořezávání borovice

Použití v medicíně

Jak vzroste borovice a vývoj, může být nezbytné pro ořezávání. V tomto případě bude prořezávání spíše nápravné než formativní. Oříznutí borovice je zapotřebí v případech, kdy byla korunka pod vlivem stínu nebo jiných faktorů jednostranné nebo když jednotlivé výhonky jsou ošklivé vytržení, klepe z celkového dokonalého obrazu (obrys).

V tomto případě je nezbytné, aby jednoduché tajemství pečlivě odstranil veškerou snadnost celkového obrysu, který dosáhne, že koruna bude opět symetrický a svěží. Mimochodem, pokud se růst borovice zpomalil, pak se můžete uvolnit nejvíce konců mladých růstů, tato technika umožní posílat živiny borovice obyčejné na tvorbu laterálních výhonků a zpomaluje růst centrálního vodiče, takže strom může být poněkud omezen.

Kromě toho, v jarním období musí být POSINA pečlivě zkoumána na předmět zlomených, sušených větví a pokud je takto nalezena, okamžitě odstranit.

Příprava borovice na zimu

Jakmile se objeví první mrazy na půdě, můžete pokračovat do útulku borovice vysazené na pozemku. Nejprve je nutné zakrýt kořeny mladého stromu, izolovat nohy, pro které je založení stromu uzavřeno zdvihem 9-11 cm.

Mulčování, všechno ostatní zajistí udržování bezpečné teploty v kořenové vrstvě a ušetří vlhkost v půdě. Pokud žijete v regionech, kde jsou časté zimní větry a sníh, vítr může vyhodit, pak na vrcholu mulčové vrstvy je žádoucí ležet a jedle tlapky - krásné sněžné skútry.

Postarat se o ochranu před solárními popáleninami, ze které trpí borovice běžné. Riziko solárních popálenin se zvyšuje do maximálního stupně na jaře, kdy začne svítit jasné slunce. Pro ochranu mladých borovicových rostlin od spálení, je nutné je zabalit netkaný podlahový materiál.

Nemoci a škůdci borovice

Kontraindikace

Inspekce borovice pro přítomnost různých škod jako kůry a jehel, například, měnit jejich barvu, potřebujete často, může znamenat začátek nějakého druhu nemoci.

Škůdci škůdců

Od škůdců borovic je nejnebezpečnější je Elodo-jedle otřesy, jeho činnost vede k tomu, že jehly jsou žluté. Kolonie tohoto škůdce je podobná sněhově bílé vatové vlně, která pokrývá Chevu. Za účelem překonání škůdce, při prvních známkách svého vzhledu zpracovávat insekticidy rostlin.

Smrk obyčejná pila - tento škůdce je rád, že jíst cheer. Současně se jehly stávají červenou, jako by ji spálila. Pokud je spousta škůdců, pak mohou být mladé výhonky zcela ponechány bez jehlačích. Chcete-li bojovat proti tomuto škůdce, můžete použít fufanon nebo jiné insekticidy, přísně následující pokyny pro použití.

Coroed, je malá chyba, dosahující délku 0,5 cm. Chyba v lese borovice obyčejný doslova ohrožuje pohyby a odloží vejce v těchto tahech, z nichž stále existují kolonie stejných jedinců. Je to hrozné myslet, ale i dospělý strom jádrů může být zcela zničen za 45-50 dní. Pokud jsou otvory zaznamenány v borovém dřevu, insekticidy nemusí pomoci, zde je nutné provádět zpracování povrchu insekticidu stromu, takže také vstoupit do tohoto léku do otvorů. Zpracování může být provedeno týdně až do vyhlazování hmyzu.

Choroby borovice

Schuce obyčejný, - tato onemocnění patří do kategorie plísňových onemocnění. S ním, na začátku jehel, jsou vytvořeny hnědé skvrny, tak malé, což není okamžitě všimnout. Časem se skvrny zvyšují, vyrůstají, žlutou, po kterém získávají hnědou barvu a jehla v této fázi progrese onemocnění začíná být. Pod padlým sýrem na borovicových větvičkách můžete vidět houby, mají typ temných formací nejrůznějších formátů. Za účelem překonání tohoto onemocnění je nutné zvládnout rostliny s koloidní šedou (lžíce na vodní lopatku, normou 2-3 rostlin) nebo 1% kapalin Bordeaux.

Samozřejmě, že Rust je nejčastější hříšné onemocnění obyčejného. V tomto případě může být nemoc vidět oranžové skvrny a oteklé, které jsou docela rychle šíří kolem rostliny a mohou se šířit do sousedních, stále zdravých borovic. Pokud je infekce již dostatečně silná, nic nezůstane, kromě snížení postižených hrbolů a spalování, a pokud je všechny závod zasaženy, pak ho objeví a také hoří. Takže neumožňujete další šíření onemocnění. Z opatření může být použita koloidní šedá a borobo kapalina, jak je popsáno výše.

Takže, jak chápete: borovice obyčejný může být váš spolehlivý jiný po celý život, zdobí místo a dát stín a čerstvý vzduch, neobchodní vás padající listy a opatrně. S řádným pečovatelským borovicem bude mladé a krásné století, a to bude odmítnuta nejen vy, ale i vaše děti, vnoučata a prukosé.

Suroviny pro chemický průmysl

Borovice

Borovice je zdrojem mnoha látek a produktů široce používaných člověkem.

Pryskyřice - Zhivitsa, vytvořená v pryskyřičných tahech, pronikání dřeva a kůry v horizontálních a vertikálních směrech, a extrahuje se během hranice, je cenné suroviny pro chemický průmysl. Shromážděné gils jsou sekány a filtrují, uvolňují se z vody a cizích nečistot. Čištěná Zhivitsa se nazývá Turpentine. S destilací s vodním trajektem z allbiz se oddestiluje asi 25% esenciálního oleje, po čištění, který se získá purifikovaným terrentním olejem. Po destilaci z esenciálního oleje zůstává pryskyřice - rosin.

Skipidar a Rosin mohou být podrobeny hlubší recyklaci za účelem získání laků, rozpouštědel, příchutí, lepidel, lustrů a jiných výrobků. Počet pryskyřic a Turpentor závisí na věku stromů, povaze půdy a klimatických podmínek. Rosin, získaný ve zpracování gils, se používá v mýdlo, papíru, pryžovém a lakovně, stejně jako pro třepání a struny hudebních nástrojů.

S suchou destilací dřeva a pařezy nejprve získat lepší kvalitní Turpidar, pak technický, komerční a dřevěný ocet. V distančním kotle zůstane uhlí.

Použití v medicíně

Borovice

Ledviny borovice obyčejné jako léčivé suroviny je prázdná v zimě nebo brzy na jaře (únor - březen), odříznutí secatury nebo nožů ve formě korun se zbytkem stonku asi 3 mm, suší se v podkroví nebo pod vodou S dobrým větráním, kterým se pokládá tenkou vrstvu na papíře nebo tkanině (nemůžete sušit pod attice pod železnou střechou a v sušičkách). Použít jako dezinfekční prostředek, antitusický, diuretický nástroj v poplatcích a lázní.

Boyful borovice shromážděná ve formě "tlapek" na lesích při řezání. Jehly obsahuje až 1% esenciální olej, až 0,2% kyseliny askorbové, pryskyřice, taniny. Z jehel, mladých výhonků a kuželů dostat borovice olej (Oleum Pini), který je součástí drog "pinabin" a "fytolysin", používané jako protizánětlivé a antispasmodické činidla a renální onemocnění. Olej použitý pro inhalace v onemocněních světla a osvěžujícího vzduchu v kancelářských a obytných prostorách, nemocničních odděleních, mateřských školách, škol, v saunách. Z jehlic vyrábět borovice extrakt pro výztužné lázně.

Čištěný Suman Suman Live - Terpetin se používá k výrobě záplat. Terpetific purifikovaný olej (terpentýn) široce používaný v medicíně.

Kontraindikace

Ramary a borovicové řetězce by měly být užívány s opatrností při zvýšené citlivosti, stejně jako s těžkým onemocněním ledvin. Vany vyrobené ze dřeva jehly jsou kontraindikovány silnou hypertenzí, kardiovaskulárními onemocněním s oběhovým poškozením, infekčními onemocněním kůže, maligních neoplazmů, jakož i přítomnost ostrých zánětlivých procesů. Při vnějším využití Turpidar by mělo být na paměti, že může způsobit hyperemii kůže a ve velkém množství vede k výkopu centrálního nervového systému, projeveného jako nespavost, dušnost dechu, úzkosti a zvýšení krevní tlak.