Jaké oceány a moře jsou umyty pevninou eurasie? Seznam, popis a mapa

Tichý oceán

Eurasie je největší pevninou na naší planetě, která žije více než 70% světové populace. Jedná se o jediný kontinent, který se promyje čtyřmi oceány. Také se omývá největší počet moří - 22 (nepočítá moře, které jsou součástí ostatních moří, stejně jako Aral moře, které suší na přelomu století XX-XXI.

Moře a oceány, které umyjí Rusko

Moře a oceány Asie

Moře a oceány v Evropě

Eurasia Bulips a Straits

Bay a Straits of Ruska.

Atlantický oceán
Mapa "oceány a moře, mytí břehů EURASIA"

Tichý oceán

Jaké kontinenty a státy jsou umyty Tichého oceánu.

. On obdržel své jméno, protože když ho přikrčil Fernan Magellan, počasí bylo počasí po celou dobu klidu. Zde je mariánský skluz, nejhlubší wpadin na planetě. Jeho hloubka dosahuje téměř 11 km.

Atlantický oceán

Jaké kontinenty a země jsou umyty Atlantského oceánu.

Nejdůležitější dopravní tepna spojující staré a nové světlo. Opatruje evropské pobřeží Eurasie. Původ jména oceánu je spojen s starověkým řeckým mýtem Atlanty, který udržuje nebe. Podle Řeků je to daleko na západě, za vodami oceánu, a tento titan by měl být umístěn.

Indický oceán

Jaké kontinenty a země jsou myčky indického oceánu.

Indický oceán ishes Eurasie z jihu. Tento oceán dříve než ostatní zvládli lidstvo. . Alexander Macedonian používaný ve svých východních kampaních. Dnes je Indický oceán nezbytný v obchodování s olejem: je to přes to, že je transportován ze Středního východu do Evropy a Číny.

Severní ledový oceán

Jaké kontinenty a státy omyjí severní arktický oceán.

Jediný oceán, který je zároveň omývá jak Evropa, tak i Asie. Většina euroasijského pobřeží vznikající vůči vodám Arktického oceánu je ruským územím. . Po několika desetiletích může led, bruslení oceánu plně uctívat, což bude aktivně využít pro mořskou dopravu.

Eurasie moře

Banky kontinentu umyl vodu z následujících moří:

Norské moře

Nachází se mezi břehy Norska a Grónska. Dosud se vědci nerozhodli, jak je oceán norským mořem - k Atlantiku nebo severní Icendian. Jeho oblast přesahuje 1,4 milionu metrů čtverečních. Km. Přes zásobník prochází tokem proudu zálivu, díky kterému nemrzne.

Barenty moře

. Největší ostrovy zásobníku jsou:

  • Spicbergen;
  • Nová země;
  • Archipelago země Franz Josef.

V průměru je hloubka moře 222 metrů a oblast přesahuje 1,4 milionu metrů čtverečních. Km.

Bílé moře

Malé moře asi 91 tisíc metrů čtverečních. Km, který se nachází jižně od Barents moře, je vnitřní ruské moře. Na jeho břehu jsou město Arkhangelsk a Belomorsk. Ve 20. století, bílá Cattic Channel vázání s Baltským mořem.

Kara moře

. Dříve používal jiné jméno - Narms moře. Oblast rezervoáru se odhaduje na 893 tisíc kV. Km. Největší řeky, jejichž vody do ní spadají - Yenisei a OB.

Laptev Sea

Pokrývá plochu 672 tisíc metrů čtverečních. Km. a nachází se mezi dvěma souostroví: Severní Země a Novosibirsk ostrovy. Průměrná hloubka je 540 metrů. Jméno zásobníku přijaté jménem dvou bratrů laptevů, kteří studovali v XVIII století tohoto regionu.

Východ-sibiřský moře

Mytí pobřeží Yakutia a Chukotky. Ze západu je omezen na Novosibirsk ostrovy a z východu - Wrangel Island. Průměrná hloubka zásobníku je 66 metrů a největší - 358 metrů. Jeho oblast je asi 945 tisíc kv. Km.

Chukotka moře

Zároveň se omývá v Eurasii a Severní Americe. Na jihu je beryngov průliv, dělení dvou pevniny a být mořskými hranicemi mezi Ruskem a Spojenými státy. Mořská plocha asi 595 tisíc čtverečních. Km. Dříve toto území odkazoval na východ sibiřského moře, ale ve 30. letech 20. století bylo rozhodnuto se objevit na mapě světa Chukchiho moře.

Rudé moře

Odděluje arabský poloostrov z afrického kontinentu. Je to nejvíce slané moře na světě těch, kteří jsou součástí světového oceánu. Na severu je Suezský kanál, který ho váže ke Středozemním moři. V nádrži není řeka, která ji odlišuje od jiného moře na planetě. Podle biblických legend, to byla jeho voda, která rozšířila Mojžíš, když vzal židovské lidi z Egypta.

arabské moře

Omezený industan poloostrově a arabský poloostrov a pokrývá plochu více než 3,8 milionu metrů čtverečních. Km. V to proudí řeku. Maximální hloubka zásobníku dosahuje 5803 metrů.

Andamanské moře

Z východu omezené poloostrově Indochina a ze západního Nikobaru a Andamanských ostrovů. Oblast rezervoár je 605 tisíc čtverečních. Km. Bylo to v tomto moři v roce 2004, že došlo k zemětřesení, což způsobilo nejmocnější tsunami, protože z nichž asi 300 tisíc lidí zemřelo.

Středozemní moře

. . Na západě teče přes Gibraltar Strait v Atlantském oceánu a na jihu je spojen Suezským kanálem s Rudým mořem. Jeho plocha je 2,5 milionu metrů čtverečních. Km. Ve stejnou dobu, 10 moří menších moří je zvýrazněno ve Středozemním moři.

Mořská Marmara

Má plochu pouhých 11,5 tisíc metrů čtverečních. Km. Nachází se mezi dvěma straity - Bospor a Dardanelles, kterými jsou napojeni na Středozemní a černé moře. .

Jihočínské moře

Nachází se mezi poloostrově Indochina, který ji omezuje ze západu a Luzonových ostrovů, Kalimantan a Palawan, který ho omezuje od východu. Oblast zásobníku přesahuje 3,5 milionu metrů čtverečních. Km., A největší hloubka je 5,5 km. Zde jsou paracelské ostrovy a souostroví Sprati, které jsou předmětem územního sporu mezi Čínou a jinými zeměmi regionu.

Východní Čína moře

Omývá pobřeží Číny a odděluje ji od Japonska. Ze severu omezený na korejský poloostrov, a jižní hranice prochází od pobřeží Tchaj-wanu. Oblast rezervoár je 836 tisíc metrů čtverečních. km a hloubka přichází na 2719 metrů. Největší pobřežní město - Šanghaj.

Žluté moře

Nachází se od západu z korejského poloostrova. Kromě korejštiny, liaodunského a shalynduxy poloostrova. Řeka Juanhe v moři.

Bering moře

. V XVIII století byly také použity termíny Kamchatka a Bobrovaya moře. Oblast zásobníku je 2,3 milionu metrů čtverečních. Km. Jižní hranice moře prochází velitelem a Aleutským ostrovům.

Okhotý moře

Mytí z poloostrova západu Kamčatka a z východního Sakhalinu. . Náměstí přesahuje 1,6 milionu metrů čtverečních. Km. Hlavní města na pobřeží: Magadan a Okhotsk. Na polici jsou velké zásoby uhlovodíků.

Japonské moře

Odděluje japonské ostrovy z korejského poloostrova a pacifického pobřeží Ruska. Jeho oblast přesahuje 1 milion metrů čtverečních. Km. Největší města se nacházejí na pobřeží - Vladivostok, Busan a Niigata.

Severní moře

Nachází se mezi Spojeným královstvím a skandinávským poloostrovem. Oblast zásobníku dosahuje 750 tisíc metrů čtverečních. km a průměrná hloubka je 95 metrů. Moře se aktivně používá v obchodu, jeho přístavy jsou obsluhovány asi 20% světového námořního nákladu. Největší přístavy zásobníku - Amsterdam, Antverpy, Londýn, Oslo. Také moře je velmi bohaté na olej a plyn. V mnoha směrech, díky policám, Norsko v čele s mnoha ekonomickými hodnoceními, které hodnotí kvalitu života ve státech světa.

Azovské moře

Má plochu pouhých 39 tisíc metrů čtverečních. Km. Střední hloubka je menší než 8 metrů. Je vnitřní moře Ruska a Ukrajiny a připojeno k Černému mořskému kerchu. V moři teče řeka Don. Největší přístavy - Mariupol a Taganrog.

Černé moře

Spojené se Středozemním mořem přes Bospor Straits a Dardanelles. Má plochu 422 tisíc čtverečních. Km. Bylo to v Černém moři, který byl nasměrován do středověku trasy "od Varyag k Řekům". Dříve, Černé moře bylo sladkovodní jezero, ale před 7.5 tisíci lety, když odletěl ledovce, byl vytvořen bosforský průliv. V důsledku pronikání slané vody zemřelo většina obyvatel Černého moře.

Kaspické moře

Někteří vědci ji odkazují na jezer, protože kaspické moře nesouvisí s Světovým oceánem. Jeho oblast je asi 390 tisíc metrů čtverečních. Km. Hladina vody v nádrži pod hladinou moře o 27 metrů. Na něm projde hranici mezi Evropou a Asií. Volha teče do kaspického moře. Kaspická polička je bohatá na uhlovodíky.

Baltské moře

Vnitrozemské moře Eurasia 419 tisíc kv. Km. Největší město na svém břehu - St. Petersburg. Průměrná hloubka je 51 metrů a maximum je 470 metrů. Prostřednictvím dánských průlivů spojených se severním mořem.