Která jezera jsou nejhlubší na zemi - seznam, vlastnosti a fotky

Matana a Jezero Buenos Aires
Jezero Bajkal - nejhlubší na světě

Jezera v jejich hloubkách jsou významně nižší než moře a dalších oceánů, ale přesahují řeky. Zajímavé je, že nejhlubší jezera se nacházejí z větší části v Eurasii a Africe, ale Austrálie se vyznačuje plochým reliéfem. Její nejhlubší jezero Saint-Claire má hloubku pouhých 160 m. Jaká jezera planety jsou držiteli záznamu v hluboké vodě?

Matana a Jezero Buenos Aires

 • Creuter
  Jezero Matana
 • Velké slave Lake
  Jezero Buenos Aires / Foto: Isuru Senevi / Wikimedia Commons

Na Zemi jsou dvě jezera s hloubkou přesně 590 m, a proto každá z nich může uplatnit desátou pozici v našem žebříčku. Matana se nachází v Indonésii, na ostrově Sulawesi. Jeho plocha se odhaduje na 164,1 kV. Km. Vedle jeho břehů jsou velké zásoby niklu.

Jezero Buenos Aires, známý také jako Henalala Carrera, je v Argentině, ale ne vedle jejího kapitálu, ale na hranici s Chile. Z nádrže proudí řeku Baker, která dále teče do Tichého oceánu. Buenos Aires je nejhlubší planeta ledu.

Creuter

ISSYK-KUL

Tento zásobník se nachází ve Spojených státech, v Oregonu a má hloubku 592 m. Vyznačuje se svým tvarem, překvapivě blízko kruhu. Skutečnost je, že 7,7 tisíc tvořilo vodu. před erupcí sopky Mazama. Po něm zůstal kráter, který v čase byl čas částečně naplněn vodou.

Cretera Square je 17,46 kV. Km. Evropané to bylo otevřeno pouze 12. června 1853. . Voda je úžasná čistá.

Velké slave Lake

Nyasa
Foto: CambridgeBayweather / Wikimedia Commons

Nejhlubší jezero Kanada a celá Severní Amerika je velkým otrokem. Vzdálenost od dna do vodního stroitu je 614 m. Jeho plocha se odhaduje na 28,568 kV. KM, v tomto ukazateli trvá desáté místo na světě. V zásobníku, konkrétní podobě můžete vybrat dva rukávy, orientální a severní.

Jezero tvořilo pouze 10 tisíc. před lety, při odjezdu ledovců. Do 8 měsíců od roku, to bylo tvarováno s ledem, a v zimě, jejich tloušťka vám umožní přepravovat zboží na něm na nákladních vozidlech.

ISSYK-KUL

San martin

Tento zásobník se nachází na území Kyrgyzstánu, v nadmořské výšce 1609 m v horách severního Tien Shan. Jeho hloubka je 702 m. Přibližně 80 řek padá do něj, ale žádný neznamená. Povrchová plocha jezera je 6236 km.

Z jazyka Kyrgyz, jméno Issyk-Kul je přeložen jako "horké jezero". Faktem je, že nezmrzne ani v zimních měsících. To je způsobeno vysokou slaností vody, rovnou 0,59%.

Dnes je jezero hlavním turistickým objektem Kyrgyzstánu. Zde je příznivá ekologická situace a příjemné klima v letních měsících. Také v blízkosti zásobníku je ruská vojenská základna "Karakol", na kterých jsou testovány testy hlubinného vody pro potřeby ruského vozového parku.

Nyasa

Kaspické moře

Také známý jako Malawi. Hloubka zásobníku v Africe mezi zeměmi Malawi, Tanzanie a Mozambikem je 706 m. Oblast jezera se odhaduje na 29 600 metrů čtverečních. Km. Jméno je přeloženo z jazyka YA jako "jezero".

Zásobník se nachází na velkém rift rovině a natažená směrem od severu na jih. Délka Nyasya je 584 km a šířka nepřesahuje 80 km. 14 Velkých řek spadají do jezera, z nichž největší jsou Rukhukhu a Songwe. Z toho vyplývá z Nyasi jen řeka širší. Otevřené jezero bylo v roce 1860 David Livingston.

San martin

Východní

Jiné jezero v tomto pořadí, které se nachází na hranicích Chile a Argentiny. Jeho hloubka přichází v některých místech do 836 metrů. Oblast vodního zrcátka je 1058 kV. Km. Nádrž má jedinečnou formu. Z výšky ptačího letu se zdá jako sada 8 rukávů tkané dohromady. Jméno San Martin patří do argentinské části nádrže, zatímco v Chile použijte jméno O`HIGGINS.

San Martin je jezero o dřeva v Jižní Americe, všechna nová světla a na území západní polokoule Země.

Kaspické moře

Tanganyika

Největší planetové jezero, které, kvůli své velikosti a slanosti, je považováno u moře. Nicméně, to není hlášeno Světovém oceánu, takže pod formální definicí moře nespadá. Hloubka kaspického dosahuje 1025 m.

Oblast rezervoáru se odhaduje na 371 tisíc. kV. km a hladina vody v něm je nižší než úroveň světa oceánu a podléhají mírným výkyvům. Takže v roce 1882. To bylo -25,2 m, a v roce 1977. Stejnější - 29,0 m.
Největší řeka teče do kaspického moře je Volga. Vzhledem k jeho vlivu je slanost vod na severu kaspického moře pouze 0,05 ppm, zatímco na jihu se indikátor zvyšuje na 13 ppm. Kaspian je tak velký, že asi 44% celkového objemu světa se zaměřuje.

5 států mají přístup k Kaspickému moři:

 • Rusko;
 • Kazachstán;
 • Ázerbajdžán;
 • Turkmenistán;
 • Írán.

Největší města na pobřeží nádrže jsou Baku, Makhachkala, Turkmenbashi, Aktau, Atyrau.

Východní

Baikal

To bylo objeveno na konci 20. století ruskými vědci na východní Antarktické stanici. Jeho hloubka se odhaduje na 1200 m, i když je obtížné provést přesné měření. Faktem je, že nádrž se nachází pod ledovou kloboukem Antarktidou. Vědci museli vrtat 3769 metrů ledu pro přístup k vodě jezera. Bylo izolováno z okolního světa nejméně 500 tisíc. roky, takže existoval jedinečný ekosystém.
Východní oblast je 15,790 kV. Km. Toto je nejhlubší a největší jezero Antarktida.

Tanganyika

Která jezera jsou nejhlubší na zemi - seznam, vlastnosti a fotky

Nejhlubší jezero Afriky a celé jižní polokouli planety je Tangani. Vzdálenost od dna do vodního krytu dosáhne 1470 m. Skvělé a jezerní náměstí, které se rovná 32,900 kV. Km. Je silně natažené ve směru meridian. Délka zásobníku dosáhne 676 km, což je záznam pro sladkovodní jezera světa. Šířka Tanganyiki je 72 km.

Břehy jezera jsou rozděleny mezi 4 státy: Tanzanie, Burundi, Demokratická republika Kongo a Zambie. Otevřená Tanganyika byla v roce 1858. Britton a Reproduktor Britové. Jméno zásobníku je přeložen z jednoho z afrických jazyků jako "nádrž plná ryb". Tanganic se opravdu rozlišuje vysokými rybami ve srovnání s jinými jezery.

Baikal

Která jezera jsou nejhlubší na zemi - seznam, vlastnosti a fotky

Hloubka vody v globálním držáku záznamu může dosáhnout 1642 m. Bajkal náměstí je také velké a je 31,722 m2. km, což z něj činí největší v Eurasii mezi sladkovodní jezery. Nachází se obří v Rusku, mezi Buryatia a Irkutskou oblastí.

. Zároveň je jeho kvalita tak vysoká, že výroba stájecí vody Baikal vody je již organizována v lahvích a jeho dalším vývozu do Číny.

Baikal proudí 336 řek toků, z nichž největší jsou Selenga, Horní Angara, Barguzin, Turk. Přes hangár. Věk zásobní nádrže se odhaduje na 25-35 milionů let. Nicméně, v jiných verzích vědců, Baikal vznikl pouze 150 tisíc. před lety.