Ještěrky

Ještěrky: Popis

Ještěrky představují šupinaté z předměstí plazů.

Ještěrky: Popis

Populace a postavení formuláře

Ještěrky také představují jejich samostatnou evoluční vývojovou linii navzdory skutečnosti, že ještěrky jsou nejbližší příbuzní hadů, a také reprezentují jejich přímé potomky. Stejně jako hady, ještěrky přicházejí v oddělení šupinaté. Kromě toho samotné ještěrky jsou zástupci různých evolučních skupin, i když jsou kombinovány některými společnými rysy, jako je redukce nebo úplná ztráta končetin.

Všechny tyto živé bytosti mají mobilní oční víčka, stejně jako viditelné díry představující sluchové pasáže. Kromě toho mají 2 páry končetin. Je třeba poznamenat, že takové znaky nejsou vlastní, proto jsou specialisté zaměřeni na vlastnosti vnitřní struktury těla. Prakticky, všechny ještěrky mají takovou rudiment, jako hrudník a ramenní pás, které jsou prosté hadů.

Vzhled

Konečně

Exteriér ještěrek se vyznačuje obrovskou odrůdou, zatímco barva pozadí těla je spojena s možností převlekování mezi přírodními podmínkami krajiny. Navzdory tomu, mezi ještěrky jsou výhledy, jejichž hlavní barva je reprezentována zelenými, šedými, hnědými, olivovými, písčitými nebo černými odstíny. V tomto případě je pro ještěrky charakteristiky přítomnost různých tvarů ozdob na těle ve formě skvrn, rozvodů, pásů, příčných i podélných, stejně jako ve formě geometrických tvarů.

Existují také ještěrky v přírodě, které jsou charakterizovány jedinečnou barvou těla. Velikost stupnic se liší v závislosti na druhu, takže váhy mohou být jako velké a malé. Umístění z nich na trupu může být také různorodá: pustě, ve formě kachlové střechy, zpět k sobě, ve formě dlaždice. Často se měřítka obrací do zvláštních hrotů nebo hřebenů.

Některé typy stupnic získávají vlastnosti speciální síly v důsledku osteodermy, což představuje kostní desky umístěné uvnitř nadržených stupnic. .

Zajímavý okamžik! Je třeba poznamenat, že existují pleurodonny zuby, které jsou čas od času nahrazeny, takže jsou odečteny. Existují také Acrodonny zuby, které patří do kategorie trvalého, takže sedí pevně kvůli jejich zachycení s kostí.

Pouze 3 typy ještěrek, Ambiferes, Agamas a Chameleons mají Acrodonny (nestabilní) zuby. Končetiny těchto plazů jsou také uspořádány různými způsoby, protože hodně závisí na přirozeném prostředí. Pohledy, které snadno vylézt na jakékoliv povrchy, mají velmi houževnaté prsty kvůli skutečnosti, že štětiny rostou na jejich podložkách. Štětiny jsou tak hubené, že plazů je snadno držen na jakékoliv, někdy velmi hladké povrchy.


Charakter chování a životního stylu

Ještěrky

. Některé typy Gecko, stejně jako Agama, snadno se pohybují na hladké, naprosté povrchy, takže mohou být často nalezeny mezi skalami.

Některé druhy mají rozšířený trup, zatímco zvířata nemají oči, což umožňuje těmto druhům existovat v půdě tlustší. Lizard moře, například preferuje žít na pobřeží, zatímco se často objevuje v moři.

Některé typy plazů dávají přednost provádění každodenního životního stylu a jiné druhy jsou přizpůsobeny životně důležité aktivitě v noci nebo soumraku. Část druhu se snadno převjat mezi vegetací v důsledku změny barvy kůže sestávající ze speciálních kožních buněk, který zahrnuje speciální typ pigmentu.

Zajímavé vědět! Mnoho druhů má parietální "třetí oko". Navzdory skutečnosti, že nerozlišuje mezi, je schopen vnímat úroveň osvětlení. Kromě toho vnímá UV paprsky, což umožňuje plazi regulovat dobu pobytu v otevřeném prostoru (pod působením slunečního světla), stejně jako kontrolovat jiné formy chování.

Pro spravedlnost je třeba poznamenat, že pouze dva typy ještěrek jsou jedovaté. Patří mezi ně Escorpion, který se nachází v Mexiku, stejně jako bydlení nalezené na jihozápadě Spojených států. Zpravidla všechny ještěrky neustále prádlo, díky které je kůži aktualizována.

Smysl Organs Lizard

Ještěrky

Oči těchto plazů mají odpovídající povahu vývoje v závislosti na typu. Některé druhy očí jsou velké a jiné jsou slabé a někdy uzavřené váhy. Mnoho druhů se vyznačuje přítomností nižších stupnic. Často má transparentní "okno", jehož oblast je poměrně velká, ve srovnání s celkovou plochou. Toto víčko může růst na horním okraji, což má za následek ochranný film.

Důležitý okamžik! . Plazi s pohyblivým věkem mají další, třetí století ve formě blikající membrány. Má typ průhledného filmu, který se pohybuje ze strany na stranu.

Pro ty druhy, které mají otvory, které naznačují přítomnost sluchových pomůcek, jsou schopny vnímat zvuky umístěné ve frekvenčním rozsahu od 400 do 1500 Hz. Pokud tento druh nemá takové díry, je to důkaz, že slyší mnohem horší, ve srovnání s jinými druhy.

Ještěrky mají tzv. Jacobsons orgán, který se nachází v přední části oblohy. Skládá se ze 2 komor, které komunikují s ústní dutinou malými otvory. Vzhledem k tomuto orgánu, zvíře určuje složení látky, která může být v ústech nebo se obrátit ve vzduchu.

Jazyk napojení je nástroj, který dodává látku tomuto orgánu. Tělo určuje, že to je pro látku - krmení nebo hrozící nebezpečí. Je tu ještěrka reaguje na tuto látku různými způsoby. Mohou cítit blízkost krmiva nebo se snaží skrýt před hrozícím nebezpečím.

Kolik ještěrek žije

Ještěrky

V závislosti na druhu se život těchto zvířat vypočítá velmi krátká nebo dostatečně dlouhá období. Některé druhy umírají ihned po pokládání vajec (malých druhů) a větší druhy jsou schopny žít od 10 let a více. Falešná ještěrka, pokud věříte, že její vlastník, žil jsem v zajetí více než 50 let.

Ve skutečnosti to není limit, protože gatry, což je zástupce starověkého týmu z béžosti, žije až 60 let. Tyto ještěrky rostou až 0,8 metrů, s hmotností v rozmezí 1,5 kg. Setkávají se na několika ostrovech Nového Zélandu. Za příznivých podmínek snadno žijí až 100 let. Někteří odborníci jsou přesvědčeni, že tento druh ještěrek může žít a všech 200 let.

Sexuální dimorfismus

Ještěrky

Mužští představitelé mohou být odlišit hemipetsamy, které představují dvojici kopulační orgány. Nacházejí se na základně ocasu, na obou stranách anální díry. Vzhledem k těmto trubkových formacích, muži vnitřně hnojit samice. Ve správném okamžiku se objeví, a pak odstranit na místa.

Typy ještěrek

Ještěrky

V důsledku nejstarší fosilie se stalo známým o existenci těchto zvířat dalších 160 milionů. před lety. Je třeba poznamenat, že vyhynulé druhy měly dostatek impozantních velikostí. Největší z nich Mosazawr překročil více než 10 metrů. Tyto gigidy byly nalezeny v pobřežních zónách asi 85 milionů. před lety. Zpět v Pleistocene, asi 1 milion. Před lety na území Austrálie se setkaly s "megalanií", rostoucí až 6 metrů dlouhý.

Zajímavý okamžik! Stav pro říjen měsíce roku 2018 si byl vědom existence 6515 druhů ještěrek. Informace splňují data mezinárodní taxonomické základny plazů (databáze plazů).

Hrubý heckon, který žije ve východní Indii, je považován za nejmenšího zástupce svého druhu. Roste až 3,3 cm dlouhý jako vážení ne více než 1 gram. Komodského varu je zvažován, naopak největším z těch dalších ještěrek. Tento obří žije v Indonésii a roste až 3 metry v délce s hmotností více než 100 kilogramů.


Přirozené prostředí

Ještěrky

Ještěrky se nacházejí v téměř všech rozích naší planety, s výjimkou Antarktidy. Usadili se přes území Euro-asijského kontinentu, počínaje Severním polárním kruhem, kde klima je měkčí, kvůli teplárním oceánu toky.

Je třeba poznamenat, že ještěrky jsou přípustné setkat se v různých výškách, ve vztahu k úrovni moře. Pokud budete mít například údolí smrti, což je v Kalifornii, zde ještěrky žijí ještě pod hladinou moře. V Himalájích, ještěrky se nacházejí ve výškách až 5 a půl kilometrů nad mořem. Plazi se cítí skvěle v různých podmínkách stanovišť, jako jsou pobřežní mělcy, polo-pouště, pouště, stepí, džungle, hornatý terén, lesní pole, mokré údolí, stejně jako skalnatý terén.

Reklama • Kadam

Co jsou potraviny

Ještěrky

Ještěrky patří do masožravé kategorie zvířat. Zpravidla se živí bezobratlých, hmyzu, měkkýši, červi, spiderman a t.D.

Větší zástupci této rodiny zničí ptačí hnízda, stejně jako Hunt obratlovců, jako jsou:

 • Malá zvířata.
 • Ještěrka.
 • Pernaya.
 • Had.
 • Amneremen.

Komodsky Varan, který je největší ještěrkou naší planety, může snadno zaútočit v působivější kořisti, reprezentovat divoká prasata, jeleny a asijské buvoli.

Je důležité vědět! Část masožravého druhu se považuje za obarvené, protože mají užší dietu. Například Molhes krmí výhradně na mravence a ve stravě růžové mluvící stupnice, pouze pozemní škeble.

Seznamte se mezi ještěrky a herbivores, jehož dieta zahrnuje mladé výhonky různých rostlin, jejich květenství, listy a ovoce. V závislosti na věku může strava sestávat z různých hmyzu, a protože zvířata rostou, stávají vegetariáni.

Pro všežující druhy nejsou žádné problémy s jídlem, protože mohou jíst vše, co se vyskytuje na jejich cestě, ať už se jedná o zvířecí nebo zeleninové jídlo. Madagaskar Gecko jsou přesně taková zvířata. Krmí nejen hmyz, ale také s radostí jíst šťavnaté, měkké ovoce, stejně jako květinové pylu a nektar. Dokonce i typické predátoři a ti čas od času se pohybují do zeleninových potravin, rádi pijí ovoce.

Reprodukce a potomky

Ještěrky

Ještěrky, v závislosti na druhu, násobit 3 způsoby: Pokládání vajec, sýček a živé narození. . Mnoho druhů se považuje za skořápky, protože vejce zůstávají v těle zvířat, dokud se neobjeví čas.

Důležitý okamžik! . Vejce bez žloutků se vyvíjejí ve speciálním ovanti, přičemž živiny procházejí placenty. Vývojové tělo je umístěno tak, že plavidla žen a budoucí plod jsou spojena, takže Germin dostane jídlo přes mateřskou krev.

V závislosti na typu se světlo objeví od 1 do padesáti mladých. Jeden mladý na Szinkov se objeví na světě, stejně jako u některých druhů amerického tropického gecku, i když většina gecka porodila 2 mláďata.

Schopnost násobitel probíhat buď tím, že dosáhne jednoročního věku, který je charakteristický pro malé odrůdy, nebo za několik let, což je charakteristické pro větší zástupce této rodiny.

Přírodní nepřátelé ještěrky

Ještěrky

Ještěrky, zejména představující menší druh, nepřátelé alespoň ladění. Mnozí vědět, že ještěrky jsou schopni se bránit s jedinečným způsobem: Pokud je chytí za ocas, určitě zůstane v jeho rukou nebo v oběti zuby, a ještěrka existuje ze svých pronásledovatelů mezitím.

Zajímavé vědět! Tento fenomén se nazývá autotomie, protože ocas je v průběhu času obnoven.

Pro každý typ, jeho vlastní ochrannou taktiku, někdy se změní na útok. Uděle se kulatá hlava, která je sama s dravcem, položí své končetiny široké a kmene celé tělo, přičemž děsivé představují. Ve stejné době, to široce odhaluje ústa, jejichž sliznice, která je nalije krví. Pokud taková recepce nepomůže, ještěr se bude snažit skočit na nepřítele, dát si zuby na tah.

Tato metoda používá mnoho typů ještěrek. Australian Sideways ještěrka okamžitě odhaluje ústa, stejně jako jasný límec límec, který je tvořen širokým záhybem kůže na krku. Zpravidla se nepřátelé bojí překvapení.

Populace a postavení formuláře

Ještěrky

Existuje mnoho druhů, ale některé z nich jsou uvedeny v červené knize Ruska. Tyto druhy zahrnují:

 • Střední ještěrka.
 • Lush Przhevalsky.
 • Dálný východní Szcinka.
 • Šedý geccon.
 • Svěží barbura.
 • Squeaky Geckonchik.

Šedá gecko byla v nejnebezpečnější pozici. To přebývá v majetku. Staroglakovskaya, která v Čečensku republiky. Po roce 1935, Gray Geekona, téměř nikdo se sešel v naší zemi, a to navzdory skutečnosti, že jeho počet na světě je na vysoké úrovni.

Je důležité vědět! Na území naší země se vzácné druhy považuje za bujnou barbu, i když v některých bodech je dostatečně vysoká koncentrace.

Ale ne. Kunashir populace Dálného východního Szcinka má několik tisíc. Jednotlivci. Navzdory skutečnosti, že tento druh je hlídán v rezervě Kuril, hlavní počet skinting je mimo tuto rezermu. Skořásá geckones žijící v regionu Astrakhan podléhají negativním dopadům, takže jejich počet je neustále klesá. Průměrná největší ještěrka také trpí aktivní lidskou činností.

Konečně

Ještěrky

Ještěrky jsou jedinečná zvířata, která hrají velmi důležitou roli při zachování zůstatku ekosystému naší planety. Navzdory skutečnosti, že na zemi existují tisíce druhů, mnozí z nich byli na pokraji zániku, protože jsou velmi vzácné. Lidská činnost způsobuje každodenní škodu životu živočišného světa naší planety, navzdory skutečnosti, že interakce mezi světem zvířat poskytuje život na naší planetě.