Giant killer ještěrky žili ve dnech starověkých australských domorodců

Jedna malá kost pod kůží starověké ještěrky dala vědci obrovskou příležitost ke studiu života prvních lidí, kteří žili v Austrálii během posledního glaciálního období. Pouze si představují výzkumníci, kteří se podařilo zjistit, že skutečné "monstra" byly putovány mezi domorodci, jejíž délka dosáhla více než 6 metrů.

Paleontolog Gilbert Cena od University of Queensland, spolu s tým vědců, objevil centimetr osteodermie (osifikace pod mesodermální vrstvou kůže) během vykopávek v jeskyních capricon, v blízkosti Rockhamptonu, Severní Austrálie. To je nejčasnější potvrzení o existenci obřích ještěrek v Austrálii a důkazy o jejich společném prostředí s prvními lidmi na kontinentu.

Giant killer ještěrky žili ve dnech starověkých australských domorodců
Killer ještěrky žili mezi starými Australany.

Dr. Cena datovala z roku 50000 let, která se shoduje s příchodem těchto zemí prvních domorodců.

Austrálie byla dům pro obrovské ještěrky a dokonce 8 metrů krokodýly, a jejich následné zmizení z obličeje Země, do určité míry závisel na osobě. "Byli jsme doporučeni kolegům s kolegy: Zda existuje vina člověka v zániku těchto gigantických dravců a dalších členů Megafaun, nebo je celá věc v klimatickém faktoru? - vysvětluje Dr. Gilbert. - Buďte tím, jak to může, ale nicméně antropogenní vliv je považován za nás jako první potenciální důvod jejich zmizení."

Klíčovou otázkou zůstává: Chemie Stále, kosti našla vědce? "Zatím, nemůžeme říci jistě: to je drak Dragon Dacon (oblečený varanus - Varanus Komodoensis), který kdysi obydlí v Austrálii, nebo patří do většího bodu, na podobu zaniklé megalanie (Varanus Prisca), hmotnost, jejíž dosáhla asi 500 kilogramů a délka - 6 metrů."Přidáno Dr. Cena.

Dnes, podle vědců, největší ještěrka na území Austrálie je obří varan, jehož délka je asi 6,5 metru.