Monstrózní velikost starověkých krevet

Nedávno se Paleontologists podařilo najít jednu z nejstarších krevetů. Spíše mluvíme o jejich prehistorickém předměním, který je ve velikosti odpovídal modernímu člověku.

Tento druh žil na Zemi téměř pět set miliony lety. Fosilní pozůstatky tohoto obra byly nalezeny na území Maroka.

Monstrózní velikost starověkých krevet
Starověké krevety bylo velikostí osoby.

Toto mořské zvíře bylo součástí skupiny anomalocaridy, které byly předci moderních korýšů. Ve formuláři vypadá detekovaná kostra jako moderní krevety, jejichž délka je dva metry.

Monstrózní velikost starověkých krevet
Fosilie zůstává nalezena v Maroku, naznačují, že tento bytost byl progenitor moderních členovců.

Podle vědců, zvířata tohoto druhu, zřejmě, byla nejvíce velkými mořskými zvířaty, která byla použita bio filtrace pro sběr potravin. Jiná zvířata, která žila ve starověké době a vytěžených potravin stejným způsobem, byla znatelně menší.

Dalším zajímavým rysem těchto zvířat byla přítomnost zvláštních ploutve, které byly umístěny na každé straně těla. Podle odborníků se tyto ploutve staly předchůdci moderních střetů, které lze vidět v rakech a jejich příbuzných.

Monstrózní velikost starověkých krevet
Starověké krevety mělo zbroj namísto cullue.

Několik dřívějších vědců se také podařilo najít prehistorický predátor z mozku. Tento dravec také vstoupil do skupiny anomalocaridy a měl dva odlivy na obličej, který mu sloužil jako střet.