Senzační budoucí plaz!

Podle odborníků z Nového Zélandu, asi dvě stě let takové plazi, jako je Varana, Iguanany a někteří jiní budou znatelnější.

A ne pro několik procent, ale mnohem více. Podle jejich obvinění v průměru v roce 2250 bude váha plazů asi sto kilogramů.

Senzační budoucí plaz!
Plazi se stanou více než 200 let.

Podle prohlášení jsou vědci kvůli evolučním transformacím tvorů v blízkosti dinosaurů. V každém případě, protože gigantické ještěrky, velikost plazů neustále roste. Jak deklarovat evoluci moderních plazů biologů, v éře dinosaurů, průměrná velikost plazů byla přibližně s malou ještěrkou.

Více nálezů paleontologů potvrzuje tuto teorii. Podle nich, předky moderních želv a krokodýli poté, co přežili všechny druhy kataklyzmatu a přizpůsobené nové environmentální a klimatické realitě, začali trvale růst.

Senzační budoucí plaz!
Chameleons, Varana, Iguana, všichni budou mnohem větší velikosti za 200 let.

Zdá se, že po zmizení obrovského počtu druhů, které byly pro předky moderních plazů, přirozené nepřátelé, vedly ke snížení konkurence, což vedlo k evolučnímu růstu rozměrů těch plazů, které přežily.

Podle předpokladů vědců se rozsáhlé prezády již mohou bát dvě stě padesáti kilogramů a malá Iguana může vážit jako velký pes. S největší pravděpodobností bude následovat příklad ostrova Varanov společnosti Komodo a obyčejné ještěrky, jejichž zástupci již dosáhly sto padesáti kilogramů v naší době.

Senzační budoucí plaz!
Obří hady budoucnosti.

A závěry vědců Nového Zélandu ukazují, že nejen ještěrky a Varana, ale jiné plazy ještě nevyčerpaly potenciál jejich růstu.