Treska

Historie původu tresky

Doména: Eukarota

Království: Zvířata

Typ: Chordovy

Třída: Bílá ryba

Družstvo: Cracic

Rodina: Trhliny

Rod: Trhliny

Pohled: Atlantik Crack

Historie původu tresky

Místo výskytu

Více než tisíc let hraje COD klíčová roli v historii Severní Ameriky a Evropy. . Zároveň používali přirozený způsob, jak zachovat tuto rybu: sušení. Chytil ryby bylo povoleno a pod vlivem větru po dobu tří měsíců se ryby ztratily na 80% hmotnostních, při zachování všech svých užitečných vlastností. . . .

Tato ryba získala popularitu v Evropě, ale z jiných důvodů. Vliv kostela byl velmi velký, a protože křesťanská církev zakázala během postu používat maso, pak ryba byla široce používána během příspěvků. Cod, který byl snadno suchý a skladován po poměrně dlouhou dobu, se objevil v menu v celé Evropě.

Cod byl a zůstává velmi populární ryba na severu Španělska, v baskické zemi. Kde dostali tato ryba, která není nalezena z břehů Španělska? Ukazuje se, dlouho před Columbusem, Baskicka šel do břehů Ameriky a bylo tam, aby se ty ryby vytěžili.

Na břehy bohaté na tak cenné ryby, lodě Britů a francouzštiny spěchali. Cod se stala jednou z hlavních potravin nového státu - Spojené státy americké. Sušená treska byla snadno platit v sudech, a ona mohla být dlouho udržována, takže se COD stal jedním z nejdůležitějších složek vývozu nového státu.

Místo výskytu

Zástupci této rodiny se nacházejí téměř ve všech vodách severní polokoule Země a pouze 5 typů obývají moře jižní polokoule. Všichni by měli být připsáni mořským obyvatelům žijícím ve solené vodě a pouze Nalim preferuje čerstvé vody severu Evropy, Asie a Ameriky.

Nejvyšší délka trhlin je oslavována ve východních částech Atlantiku, včetně norských a barentů. V Baltském moři existuje výhradně treska. .

V rovníkové zóně je sotva možné detekovat zástupce této rodiny, ale pobřeží Jižní Ameriky, Jižní Afriky a Nového Zélandu žije až tři typy této rodiny.

Popis

Životní styl. Výživa

Cod (lat. Gadus Morhua) - Jméno ryb od rodiny stejného jména. COD přebývá v mírné oblasti Atlantiku, z Barents Sea do Biscay Bay na východě az Grónska do Hatteras (Severní Karolína) na západě. Existuje několik apartmánů COD, charakteristika různých geografických zeměpisných šířek: Arktida, Baltic, Belomorsk a další. .

Treska žije až 35 let. Délka jednotlivých kopií může dosáhnout 1,8 m, ale v průmyslovém měřítku obvykle chytí ryby 3-10 let, až 80 cm dlouhý. . . .

Tření treska

Existuje několik odrůd Cods, které se liší v barvě masa a velikosti. Například, treska s bílým masem je velmi často nalezen, stejně jako s červenou a růžovou.

:

 • Atlantic COD má velké velikosti, a může také vážit devadesát kilogramů, dosahující dva metry na délku. Barva takových ryb je obvykle nazelenalá nebo olivová.
 • Pacifik COD ve velikosti je o něco menší než Atlantik. Má délku asi 120 centimetrů a váží až dvacet kilogramů. Hlava této ryby je charakterizována velkými velikostí.
 • .
 • Mintai je nejmenší typ tresky, protože s poměrně dlouhou délkou může vážit až čtyři kilogramy.

Životní styl. Výživa

COD - rozšířené ryby mírné a studené moře.Tento velký druh ryb se odlišuje rychlým růstem a plodností. Samice jsou schopni hodit až 10 milionů kultovní. Většina z nich je kořistí mnoha mořských obyvatel.

Do tří let, treska roste až do 40-50 cm. Pro ně je charakteristická pro migrační životní styl. Dělají dlouhé přechody spojené s proudy v mořích a oceánech: V zimním období se hejna cods jdou v jihozápadním směru proti současnému - v létě by měl být Code severovýchodně.

Migrační zóna se rozšiřuje s věkem ryb: starší Code, tím širší migrační zónu. K tření je připraven k tresce, který dosáhl věku osmi let. .

Příprava na tření hejna tresky, jděte na severovýchod do mořských oblastí bohatých potravin. S přístupem tření se jaterní treska dosáhne největší hmotnosti. Do této doby by obsah tuku v játrech ryb měla být nejméně 50%. .

. Tam je spodní typ tresky, který přebývá v hloubce asi 60 metrů. Pro tento typ jídla jsou různé měkkýši, včetně skivalv.

Tření treska

Vlastnosti tresky vaření

Dálnost genitálie Atlantic Cod se vyskytuje ve věku 8-9 let, pak ryby nejprve přejde k potěrům, zástupci Pacifiku jsou schopni vynakládat věk 5-6 let, arktické cods jsou připraveni splnit Věk 4-5 let, ale Mintai se stane polovinou posádky o 3-4 roky.

. Trhlina je považována za jednu z nejplodnějších ryb, protože dospělá žena je schopna zametat od 500 tisíc na 6 milionů. Ikrinka. . Pak se podivné hejno ryb vrací na plnicí místa.

. . Do září, většina mladých jedinců spadá do Barentů moře a během prvních dvou let života vede hlavně spodní životní styl.

. . Svatý začíná uprostřed jara a může pokračovat až do června. Jedinci obou pohlaví jsou sestaveny uprostřed hrobu jezera v bezpečných vrstvách vody, v hloubce ne více než 7,5 metru, kde se vyskytuje vyčerpání a hnojení kaviár.

Kilda šňůrka kaviár kaviár není dno, stejně jako většina zástupců druhu, a pelargické, malé a velmi nízké specifické vážení. Vzhledem k takovému prvku, oplodněná vajíčka nespadají do smrtící bottom-devololy zásobníku, ale také se vznáší na povrch. Inkubační doba přechází v příznivé střední vrstvě, a jak larvy vyvíjí treska kódy stoupá výše, kde je voda nejvíce nasycená kyslíkem. .

Cod má obrovský hospodářský význam v mnoha zemích světa a je hlavní rybářskou rybou kvůli lahodným, jemným masem a cenným játrům s mastnou až 74%. Na rozdíl od jater je maso tresky zcela nízké a je jedním ze složek potravin stravy. .

Těžkých kovů nebo možných škod

Code lze zakoupit ve většině obchodů s potravinami téměř po celý rok. V jedné části ryb (85 g) obsahuje 89 kalorií, 0,73 g tuku, 19,4 g proteinu. . Jako součást tresky je přítomna přesně takový plný protein. To znamená, že obsahuje 9 klíčových aminokyselin. Výživová hodnota tresky není však omezena na proteinovou složku.

V tomto oceánu ryby, hodně ve vodě rozpustného vitaminu B12. To se také nazývá "červený vitamin" (cyanokobalamin). Je nutné pro zdraví nervového systému, normální růst a vývoj dětí, reprodukce erytrocytů. Zlepšuje chuť k jídlu a udržuje energetickou bilanci těla. Jedna část tresců představuje 0,89 ug vitamínu B12, což je 37% denní sazby pro dospělého jednotlivce. Jiné zdroje Kobalamina: hovězí maso, vepřové maso, kuřecí vejce, mléko, sýry, podložky.

Nyní o vitaminu D. Jeho podíl v masných treskách účtuje 7% denní normy. . Spolu s posílením kostní tkáně, vitamín D léčí konjunktivitida, a v kombinaci s dobrými dávkami vitamínů A a C pomáhá při prevenci zima a chřipky. Stejně jako mnoho jiných mořských plodů, COD je důležitým zdrojem minerálního selenu, nejsilnějším antioxidantem, který není obyvatelům obyvatelé Volhy a některé další oblasti Ruska a některými dalšími oblastmi Ruska: četná měření ukázala nízký obsah selenu v půdě.

V jedné části COD asi 32 μg selenu nebo 58% denní sazby pro dospělého. . .

Vlastnosti tresky vaření

Průmyslový rybolov

Chcete-li zachovat prospěšné vlastnosti, Cod je nejlépe připraven na pár. Při výběru tresky, měli byste věnovat pozornost stavu filetu jatečně upraveného těla, protože zmrazené ryby budou voda a bez chuti.

Cod, když vaření má poněkud silný zápach ryby, takže je třeba ho vařit ve vodě s velkým počtem koření a kořenů (celer, petržel, celer, cibule).

Můžete přidat okurkový solanku, asi třetina sklenice na jeden litr vody. Kromě toho, pokud vaříte ryby s okurkovým solným roztokem, pak nebude svařena. Vůně ryb lze také vyloučit kropení s citronovou šťávou.

Těžkých kovů nebo možných škod

V průběhu staletí, Cod byl jedním z nejoblíbenějších druhů ryb. Portugalské rybáři překročili Atlantik pro velkorysý úlovek dlouho před tím, než Columbus přistál na Haiti. Nicméně, průmyslové znečištění, zejména rtuť a těžké kovy, zkažené bezvadné pověsti jako zemědělská půda Američanů. Agentura toxických látek naznačuje nejnebezpečnější znečišťující látky ryb mezi těžkými kovy. Je to rtuť a arsen.

. .

Velké části tresky pravidelně u dětí může brzdit vývoj nervového systému s poruchou motorických dovedností, řeči a kognitivních schopností. Je povoleno jíst ne více než 6 porcí tohoto ryb za měsíc. Pak budou přínosy tresky mnohem větší. . Co se týče jiných těžkých kovů, jejich koncentrace nezpůsobuje obavy.

Průmyslový rybolov

Zajímavá fakta o tresce

Vzhledem k tomu, že většina zástupců vrzajících se vyznačuje nepřekonanými potravinami, jejich úlovek se provádí v obrovských průmyslových stupnicích. Asi 10 milionů se vytěžuje každý rok. Tuny laskavých druhů ryb a jejich hlavní část je chycena v Atlantském oceánu.

Hlavní hmota je zpravidla následující typy půdorys:

 • Atlantský trhlina.
 • Pacifik Mintays.
 • Haddock.
 • Strana.

. Maso těchto ryb je populárním produktem díky své výživě. .

Zajímavá fakta o tresce

Treska

Bakalau z tresky

 • Ostré snížení zodpovědného v některých zemích, včetně pobřeží Kanady, přinutilo vládu těchto zemí, aby zavedl moratorium rybářské ryby, což vedlo k notoricky známé krizi trhliny z roku 1992. Pak více než 400 rybářů bylo zcela uzavřeno na kanadském území.
 • Pomor správně zvažuje tresku pro Boží dar, protože nic zmizí z úlovku: žaludek treska může být fascinován svými vlastními játrem a pít, jako klobásy, kůže se zvyklí na zvýraznění, dokonce i kostky, otoky v kyselém mléku, docela zkosený. A hlava hlavy a vnitřnosti jsou vynikající hnojivo.
 • Jeden z národních jídel portugalštiny - Bakalau z tresky, se dostal do Guinness knihy záznamů, protože 3134 lidí mělo štěstí ochutnat jemnost.