Klid: stříbrný losos

Kizhuh (lat. Oncorhynchus Kisutch) - velká ryba z rodiny lososa patřící do rodiny Pacifického lososa.

Délka těla dosáhne přibližně metr a hmotnost až 14 kilogramů. Na rozdíl od jiných zástupců rodiny má Kizhuhu jasný stříbrný šupinatý, pro který dostal přezdívku "Stříbrný losos" nebo "bílé ryby".

Jeho asijská oblast začíná na řece Anadur a je omezena na řeky, které patří k severozápadní části pánve moře Okhotsk, někdy se setkává. Sakhalin a O. Hokkaido. Stanici severoamerického pobřeží Tichého oceánu Tichého oceánu je rozsáhlejší - od Aljašky do řeky Kalifornie Sacramento. Asijské jedinci váží pouze 6,8 kilogramů a asi 88 centimetrů jsou významně nižší než jejich severoamerický člověk.

Klid: stříbrný losos
Kizutch Oncorhynchus.

Ryby dosáhly puberty, je považována za 3-4 roky života. V čerstvých vodách se zrání mužů vyskytuje rychleji. Kizhi Kamčatka Waters pro roční období se rozdělí do léta (září-říjen), podzim (listopad-prosinec) a zima (prosinec-únor). V jezerních vodách, to nebude spaw. Exteriérová barva mužů a samic během tření se stává tmavým malinovým odstínem. Ve třetím nebo čtvrtém letu života se mladí lidé vyhodili velmi zřídka, to se děje především ve druhém roce jejich existence.

Klid: stříbrný losos
Ryby Kizhuch má působivou velikost v dospělosti.

Ve stravě těchto ryb zahrnuje larvy hmyz, víry, kaviár, smažit. V mořských vodách, Kizhuch žije asi rok a půl.

Klid: stříbrný losos
Kizhuhu může přebývat jak v čerstvém a v mořské vodě.

Zimování v oceánu. V jezerech Sarge (O. Berenga) a jezero kotle (Petropavlovsk-Kamchatsky), kde tvoří koncentraci nezávislých populací.

Severní a South Kizhuh Dálák se začíná pohybovat současně. Chov ryb v severních řekách moře Okhotsk, O. Hokkaido a O. Sakhalin, jde do zimy do západní čtvrti na jih od hřebene ostrovů Kuril a má nepatrné číslo. Na východě, počet kizhi prudce zvyšuje, což je spojeno s aktivní reprodukcí mnoha hejn v řekách poloostrova Kamčatka.

Klid: stříbrný losos
Životnost Kizhi je jen 1,5 roku.

V důsledku hlubší migrace do východní oblasti Tichého oceánu, východní Kamčatka Kiju, jeho míchání s americkými floky ryb nejsevernějších řek západní Aljaška. Kizhuh řeky jižně od Britské Kolumbie a Washington státu, jako podzimní hubback, nejprve migruje na sever, a pak se vrátí zpět.

Klid: stříbrný losos
Kizhiho maso je lahodné a oceňováno v potravinářském průmyslu, takže tento druh je komerční.

Kizhcho - cenné plemeno a malé v jeho čísle, ale s komerčním významem. V letech 1941-1950, ve vodách bývalého Sovětského svazu bylo těženo přibližně 1,7 tisíc tun. Hlavní rybolov se vyskytoval ve vodách Kamčatka poloostrova. V Americe -7,3 tisíce tun za rok. V následujících desetiletích se úlovek zvýšil. Na pobřeží Kanady byl asi 12 tisíc tun ročně. Ve vodách Ameriky jsou nadace převážně vlečnou.