Medlar

Šíření hushmules germánsky

Šíření hushmules germánsky

V přirozených podmínkách musmula, germánský roste dobře a vyvíjí se v zemích s horkým létem a teplou nízkou (ještě lepší - pašování) v zimě. Zároveň, keři a stromy kultury mají dostatečně dobrou odolnost proti mrazu. V divoké formě Mushmula germánské šíření na Balkáně, v Transcaucasia, v Arménii, Gruzii, Jižní Osetia, Ázerbajdžán. Dekorativní diharos se nachází na jihu a západní Ukrajině, v amatérských zahradách teplých oblastí Moldavska a dokonce i v pobaltských státech.

V Ruské federaci roste in vivo v jasných lesích Jižní Krym, kavkazské oblasti, v kaspických okresech. S ohledem na prospěšné vlastnosti mousulules němčiny, stále více a více zahradníků začal růst v chatách a chatových lokalitách kulturních odrůd musmules němčiny.

Botanický popis

Botanický popis

Mushmula - vytrvalý strom nebo velký keř o výšku 4-8 m. Roční nárůst je nejintenzivnější mladší 7 let. Průměrná délka života dosáhne 50 let. Kořenový systém je silně rozvětven, nachází se v blízkosti povrchu půdy. Větve jsou pokryty hladkým tmavě hnědým, téměř černým, kůra. Mladí výhonky mají zbarvené zbarvení a cítil se.

Velké jednodílné listy protáhlé nebo oválné tvary setí nebo holé. Kožený povrch je docela těžké na dotek. Mezi vesty zvráslých listů, nafouknutých. Délka desky dosáhne 30 cm a šířka - 8 cm. Listy mají monofonní tmavě zelenou barvu.

Blossom začíná na jaře (duben-květen) nebo na podzim (říjen-listopad). V dutinách listů mladých nebo loňských větví, husté nádrže se smetany nebo bílými barvami jsou 1-2 cm v průměru. V každém klínu 5 volných lístků, 2-3 značky a až 40 tyčinek. Květiny vyzařují pěkné sladké aroma s poznámkami mandle.

Několik týdnů po kvetení, masité ovoce oválného, ​​hruškovitého nebo zaobleného tvaru dozrává. Jejich průměr je asi 6-8 cm. Ve středu je 1-5 spíše velká semena s tuhou hnědou kůží. Ovoce obsahují žluté nebo oranžové šťavnaté maso. Musmula berry - jedlý. Má kyselou a sladkou chuť a zároveň podobný jablku, hrušku a jahodách. Kůže ovoce je tenká a snadno poškozená, takže jsou častěji používány v čerstvé formě, neskladujte a nejsou přepravovány.

Typy musmula

Extrémně skromný rod Hushmula má pouze 3 druhy. Z nich, 2 se používají v zahradnictví.

Mushmula Japonec

Typy musmula

Rostlina ve formě prázdného dřeva do 8 m na výšku má docela tenké větve pokryté tmavou kůrou. Oválné listy do 25 cm dlouhé a šířka 7-8 cm má písčité kožovité. Listy rostou na malých tuhých. Olivlivé květenství jsou v září - říjen na konci výhonků. Skládají se z bílých nebo nažloutlých barev o průměru 1-2 cm. Tepelně milující odrůda absolutně netoleruje negativní teploty. Na konci pružiny, ovoce zaoblené nebo hruškovité dozrávky. Nacházejí se ve svazcích až 12 kusů. Bobule mají šťavnaté, voňavé tělo a jasně žlutou kůži.

Sorta:

 • Tanaka - oranžově žlutá ovoce ve tvaru hrušky s růžovou buničinou a kyselou a sladkou chutí;
 • Šampaňské - žluté ovoce s porézní kůží a jemným masem;
 • Prodej - podobný meruňkovým ovocem o hmotnosti až 80 g;
 • Morozko - odrůda pro domácí a skleníkovou kravatu Velké červené hnědé ovoce bez patetu.

Mushmula německy, kavkazské nebo krymské

Pravidla přistání

Padající závod v podmínkách tropů může růst až 8 metrů na výšku. Jeho hladké silné rozvětvené výhonky jsou pokryty tmavě zeleným oválným listem 8-15 cm dlouhý a 3-4 cm široký. Podzimní listí červené. Bílé květy kvetou v květnu. Ovoce dozrávají na podzim. Mají zaoblený tvar a červenohnědá barva. Uvnitř je malé množství semen. Před nástupem mrazů je maso koláče, kyselé a pevné, a pak se stává měkkým a sladkým. Pohled je zimní a je vhodný pro otevřenou půdu v ​​mírném podnebí.

Pravidla přistání

Kultura je nenáročná k půdě, je však lepší zvolit půdu s neutrální reakcí. Pokud se úroveň podzemní vody vyskytuje vyšší než 1 metr, je nejlepší umístit rostlinu na kopcovitě. Úroveň osvětlení nehraje zvláštní roli, ale plodina bude více.

Japonská hushmula nevyžaduje další příprava půdy. Pro chudé půdy je nutné provést hnojivo. Pokud je půda bohatá, můžete udělat bez krmení. Vzhledem k tomu, že Hushmula německy a další odrůdy nejsou v Rusku časté, neexistují žádná zvláštní pravidla pro přistání. Jediná věc, kterou lze poznamenat, je: oblast, která spadá na jeden závod, by měla být nejméně 1,5x1,5 metru.

Vlastnosti péče

Vlastnosti péče

Japonská Mushmula je často ohromen štítem, který se zabývá několika způsoby. Miluje se usadit se na větvích keřů a problémů. S vysokým obsahem v dusíkové půdě a časté zavlažování mohou probíhat bakteriální popáleniny kořenů. Během kvetení rostlina vyžaduje umělé opylování. Doporučuje se odstranit poškozené a suché větve a tvořit korunu. Dvakrát za sezónu, keřová stříkací insekticidy. Můžete použít "inSego", "phyenerm" nebo "Lepiosocid". Pěstování zahrnuje, aby hnojiva od května do září. Výhody přinášejí organické krmení.

Pěstování doma

Pěstování doma

Hushmula Japonec na dlouhou dobu byl použit jako dekorativní rostlina pro skleníky, zimní zahrady a další prostory. To se nazývá Zimnetswear. Rostlina může být umístěna do hrnce nebo velkého kluziště. Mladé vzorky jsou transplantovány jednou za 2-4 roky a časem vyměňte horní vrstvu půdy.

Mushmula miluje světlo, takže by měl být umístěn v nejvíce osvětleném místě, pod přímým slunečním paprskem. Odrůdy, kvetoucí v zimě, potřebují další podsvícení, jinak se ovoce nemusí spustit.

Optimální teplota vzduchu je + 18 ... + 25 ° C. Na léto, hrnec vykazuje na čerstvém vzduchu. Doporučuje se chránit závod před návrhem a podat pomocí ostrého chlazení. V zimě se doporučuje snížení teploty na + 2 ... + 5 ° C.

Napojené vnitřní hustulu často a hojně. Je žádoucí, aby půda vůbec neudělala. V zimě je zavlažování snížena, aby se zabránilo vlhkosti a vývoji hniloby. Mezi zavlažovacím zemem volně.

Vzhledem k tomu, že rostliny žijí v tropech, je pro ně důležitá vysoká vlhkost vzduchu. Častý postřik však je nežádoucí pro pubescentní plechy. Je lepší umístit blízké palety s vodou a mokrou hlínou. Čas od času je povolena teplá sprcha.

V dubnu-září, ke křoví krmeny dvakrát měsíčně s organickým hnojivem. Je dobře chovaný a nalil do půdy.

Vnitřní rostliny jsou častěji tvořeny v podobě svěží busty, stromu nebo bonsai. Pro toto, sevření a odstranění zbytečných výhonků. Boční větve jsou tvořeny slabě a pouze z dutin horní dvojice listů. Pro ořezávání je období nejlépe hodnoceno po zrání a sbírání ovoce.

Reprodukce

Reprodukce

 • Japonská choubula plemena na jaře. Ve stejné době, okolní teplota by měla dosáhnout 16-22 stupňů. Za prvé, kultivace rostliny dochází ve skleníku v zemi ze směsi písku a rašeliny, ve speciálních hrncích. Výstřely lze vidět o 10 dní později.
 • V srpnu-září, MUSHAMULA JAPESIONY MULTY CUTTINGS. Jejich délka by měla být 15 cm. Zakořenění se vyskytuje v písku v pokračování měsíce. Pak můžete udělat transplantaci v hrnci.
 • Během kvetení se často vyrábí zalévání - každý druhý den. Půda musí být mokrá po celou dobu.
 • Květiny Mushmula Japonec z listopadu do ledna. V této době se na něm objeví smetany nebo bílé květy. V létě jsou ovoce vázány na jejich místě.

Populární MUSHALI Odrůdy pro domácí kultivaci

Populární MUSHALI Odrůdy pro domácí kultivaci

Pro kultivaci doma je doporučeno vybrat si odrůdy MUSHMUL, z nichž se sazenice opakují nejlepší vlastnosti mateřského závodu:

 • Morozko- nejvhodnější grade hushamus pro pěstování uvnitř, skleníkových nebo zimní zahrady. Vzhledem k nízkému stupni křehkosti dřeva, rostlina může být poskytnuta nějaká forma. Velké vonné ovoce, bez koláčového inkoustu, malované v červené a hnědé barvě a liší se ve vysokých vitaminech.
 • Tanaca- velké žluté oranžové plody tvaru hrušky dosahuje hmotnosti 50-80 g. Šťavnatá voňavá buničina narůžová má jemnou kyselou sladkou chuť.
 • Šampaňské- Pro tuto odrůdu jsou charakterizovány velké velikosti nasycené žlutově zbarvené ovoce. Světlá krémová buničina má jemný, tání chuť a příjemné vůně.
 • primární- pro oranžově žluté plody této odrůdy, krémové šťavnaté tělo s jemnou kyselou chutí je zvláštní.
 • Sylese- se liší s jasnými plody oranžové barvy, dosahujících závaží 80 g a připomnělo chuti meruňky.

Plody uvedených odrůd nejsou charakterizovány nejen s vysokou chutí, ale také dokonale skladovanou a vhodnou pro přepravu. V souladu se všemi nekomplikovanými agrotechnickými doporučeními s vzrušujícím procesem rostoucí musmula doma bude i začínající zahradník vyrovnat, což bude ve 4-5 letech schopen sbírat plodinu exotických ovoce bez opuštění domu.

Nemoci, škůdci a metody

Nemoci, škůdci a metody

Držitelé tohoto stromu, pěstování v jejich stránkách po mnoho let, argumentují, že Mushmula je prakticky ohromen škůdci a extrémně zřídka nemocní. Možný hmyz Pest (TLL, štít) jsou zničeny bioinsekticidními roztoky (herec, Lepyocide).

Z útoku housenek, pohltí listy, uložte fumigaci: mokrá sláma posypeme na vrcholu tabákového prachu, zapálit (je nutné následovat, takže sláma se nelichá).

Houbové nemoci (spottedness, mudrcová houba) vyplývající z nadměrné vlhkosti v deštivém letním a podzimu, sprej biofungicidy (fytodolavin, fytoosporin, mikozan).

Provedená prevence 3% kapalinou borobo nebo jinými roztoky obsahujícími mědi z počátku jara (zatímco ledvina se nerozpadla) a pozdní podzim (po nohou listů) zabrání onemocnění. Zpracovaný kufr, větve stromů a půdy prioritního kruhu.Taková preventivní léčba je nezbytná pro všechny sousední stromy a keře v zahradě. Nezapomeňte, že plísňové a bakteriální onemocnění jsou přenášeny hmyzem.

Musmula německým nenáročným ovocným stromem, reagující na pozornost a řádnou péči o rozbíjení bouřlivých jaro, obklopující zahradu s tenkou aromou, dekorativnost zdravých listů v létě a různé užitečné ovoce na podzim, schopný podpořit imunitu, nasycení vitamínů, zmírnit mnoho z majitelů.

Užitečné vlastnosti hushali němčiny

Užitečné vlastnosti hushali němčiny

Musmulu je velmi bohatá na vitamín C, který je pro naše tělo nezbytným antioxidantem a je nutné posílit imunitu. Bez vitaminu C, tělo nemůže absorbovat železo, ale železo, jak je známo, požadovaná krevní složka. Kromě toho, kyselina askorbová zabraňuje tvorbě krevních sraženin a pomáhá zlepšit stav plavidel. Stejná akce na nádobách jsou látky opalovací látky, které v hlavním němčině také oplývají. Tubils Definované bobule s protizánětlivými, hemostatickými a hojivými vlastnostmi.

Pectin, který je součástí těchto bobulí, pomáhá přinést škodlivý cholesterol z těla a zlepšit tak biochemické indikátory krve. Zlepšuje také štěpení a intestinální peristalsis.

Hushmula Germánská je velmi bohatá na draslík, který má příznivý vliv na kardiovaskulární systém. Musmula pro hypertenzí je zvláště užitečná, protože umožňuje normalizaci krevního tlaku. Mushmula je považována za profylaktické činidlo pro rakovinu a aterosklerózu. Organické kyseliny, které jsou přítomny v Mushmulu, mají příznivě ovlivnit všechny zažívací orgány, játra, krevní cévy, nervový systém. Stimulují práci celého endokrinního systému, proto zvláště užitečné na jaře a ve stáří.

Kůra, nezralé ovoce a listy hushmules Němců se používají pro výrobu hnědých a žlutých barviv pro tkaniny, když užívají kůži. Dřevo této rostliny bylo široce používáno dříve pro soustružení. Kromě toho, Mushmula německy - krásný med.

Aplikace v lidovém lékařství

Aplikace v lidovém lékařství

Lidový lék používá japonské mushmulu k normalizaci trávení na různých střevních onemocněních. Mírně nezralé ovoce musmules jsou pevné a zcela zralé ovoce, přesněji, jejich tělo, je dobré projímadlo, stejně jako čistící organismus.

Vzhledem k vysokému obsahu fytoncidů, Lekari použije rostlinu pro eliminaci zánětlivých dýchacích procesů. Také z buničiny zralých ovoce, lidové léčitelé dělají alkoholové tinktury pro léčbu bronchiálního astmatu a dalších respiračních onemocnění. Tělo ovoce, změkčení s medem, čistí plíce z sputu, eliminuje dušnost a bolest v srdci a od vyrovnávacího kašle.

Listy mají cenné užitečné vlastnosti. Například listy také připravují informace a deky z zánětlivých procesů v horním dýchacím traktu.

Pektiny, které jsou součástí musmula, snižují hladinu "škodlivého" cholesterolu, pomáhají vázat se a odstranit toxiny, radionuklidy, těžkých kovů a jiných škodlivých látek z těla. Vysoký obsah vitamínů dělá hushmulu obzvláště cenné pro lidi s hypertenzí a srdečním onemocněním.

Při vaření

Ovoce musmules zlepšují chuť po zmrazení nebo dlouhé zpoždění. Mnozí popisují chuť hushmules, podobně jako jablko pyré. Ovoce mohou být syrové a oproti. Od musmules můžete vařit šťávy, sirupy, džemy, kompotné, džemy, náplň pro sladkosti a koláče, džem, pasta, stejně jako různé nealkoholické nápoje. Hushmula germánská slouží jako složka v kompozicích různých dezertů. Ovocné semena musmules činí kávu náhradník.

MUSHULUJU náplň pro koláče

Při vaření

Kaše vařit ve vodě a otřete síto.Buničina respektování na malý oheň se neustále míchá (tak, aby se nestalo). Přidejte cukr a porážku na několik minut (takže cukr se rozpustí). Cool a posuňte se do čisté banky, zavřete víko. Udržujte v chladu. Použijte jako náplň pro koláče a koláče.

Musmula s medem

V kosmetologii

Tento recept je velmi jednoduchý.Zralé měkké mushmulu čisté a otřete síto. Posunutí do čistého jaru a přidat medu na chuť.Jíst.To je vynikající nástroj pro posílení imunity a zima.

Juice z Musmula

Šťáva ze musmules může být vařena v tlakovém sporáku, pak přidat cukr podle vašich představ. Pokud neexistuje žádný tlakový hrnec, a pak džus na tomto receptu.Umyjte hushmulu, vložte do hrnce a naplňte vodou (1 litr vody na 1 kg ovoce). Vařit, dokud měkká, pak předjet přes síto, výsledný pulpový šok v pánvi (ve kterém byl vařen) a přidejte cukr podle chuti. Vařit dalších 5 minut. Připravený šťávy tyran na čisté banky a potopeno.

Kompot z musmules a hroznů

Lahodný a zdravý nápoj lze připravit z Mushmula s přidáním hroznů.Opláchněte ovoce a vložte je do hrnce s vodou. Jakmile se vaří, přidejte cukr do chuti a nechte ho opít 3-5 minuty. Hotový kompotní víko a nechat ho vychladnout. Nalijte ho do plechovek nebo džbánu a slouží k tabulce.

V kosmetologii

Kontraindikace

Krémy založené na extraktech musmulu posílí kolagenová vlákna a tím pomáhá zvýšit pružnost a pružnost kůže. Extrakty z Mushmules opouští pomoc bojovat proti vyrážky kůže, tónem a osvěžit citlivou pokožku.

Kontraindikace

Tyto ovoce nemůžete používat v novém formuláři Když gastritida, když zvýšená kyselost a s vředy. Jsou také kontraindikovány pro onemocnění slinivky břišní. Vzhledem k tomu, že obsahují velké množství vitamínů a stopových prvků, mohou způsobit alergickou reakci u dětí a dospělých.