Hruška

Kde hruška roste?

Kde hruška roste?

Ve volné přírodě je hruška rozšířena v Evropě a zemích střední Asie, je nalezena ve formě listnatých houštin, ale taková divoká hruška dává malé a zcela bez chuti ovoce. V důsledku úspěšných chovných akcí se hruška pěstuje v kulturní podobě na domovských pozemcích. Dnes se oblast šíření tohoto stromu šíří z Uralu a regionů západní Sibiře na Krymu, Bělorusko, Ukrajina, prevence Kavkazu, Japonska, Číny, jižní a severních regionů evropského kontinentu.

Hruška - strom, který roste na úrodných volných půdách a dává hojné plodiny vonné ovoce. Kromě toho by optimální půda pro pěstování hrušek by měla být neutrální nebo s minimální kyselostí. Na chudé, kyselé a nadměrně mokré půd, hruška je velmi obtížná a často odmítá být ovocem.

Hlavní charakteristiky

Je známo asi 70 druhů hrušek. Většina odrůd se vyskytla od běžných nebo divokých druhů.

Obyčejná hruška představuje růžovou rodinu a má 3 odrůdy:

 • Les;
 • hrušky;
 • Hruškový obyčejný kavkazský.

Dosud se zobrazí přibližně 1000 odrůd. V Rusku, ovocná kulturní závod je nejlépe odebrána na jih, Kavkaze, ve středním pruhu. Existují však mrazuvzdorné typy hrušky, například ussuriyskaya. Mohou být pěstovány v Uralu, na Sibiři, na Dálném východě.

Popis hrušek

Hlavní charakteristiky

Strom roste s výškou 10-25 m, existují odrůdy ve formě velkého keřů. Hruška korunka může mít pyramidální nebo zaoblený tvar, tlusté větve. Roční tah větví je 30-40 cm. Hruška má rovný kufr, až 80 cm v průměru pokryté vrásčitým temnou kůrou. Dřevo je velmi pevné a trvanlivé, s nažloutlým nádechem.

Plechy ve tvaru vajec, s špičatými tipy a malými látkami kolem okrajů. Rostou na spirálových větvích v 5 řadách. Jejich délka - od 2,5 do 10 cm. Na vrcholu lesklé, nasycené tmavě zelené. Dno - Matte, mít modravý odstín. Na pádu listů se stává zlatou žlutou a při sušení strom je černý.

Ledviny 2 typy: vegetativní a generativní (ovoce). První malá a špičatá, druhá jsou velká, s hloupými tipy. Z loňského ovocného ledviny tvořily květenství.

Období kvetení

Strom květy ještě před výskytem plných listů, počátkem května nebo na konci dubna (o něco dříve než jabloň). Toto období trvá přibližně 14-16 dní. Bílé květy a poměrně velké, asi 3 cm v průměru, s 5 lístků. Jsou shromažďovány v štítné žlázách, sedí blízko sebe. Pistole v jednom květu 2-5 kusů, tyčinky jsou hodně, mají fialový stín.

Aby se dosáhlo dobré sklizně, měli byste sedět v blízkosti 2 vzájemně oplodněných odrůd, aby se křížové opylování. Hlavní fragment typu - včela. Pokud vložíte včelín v zahradě, můžete získat nejen velkorysou sklizeň, ale také několik kilogramů lahodného medu.

Popis ovoce

Ovoce hrušky jsou velmi sladké, t.na. obsahovat spoustu cukru. Vintage spí v srpnu nebo září, v závislosti na odrůdě. Ovoce mají podlouhlá nebo mírně zaoblená forma. Podle botanické klasifikace se ovoce ovoce nazývá busty nebo falešné bobule. Barva - od světle žluté, téměř bílé, na nasycené oranžové s červenou.

Ovoce stromů začíná ve věku 7-8 let. Trvá 25-30 let, pak množství plodin. Věk stromu může být více, jeho průměrná délka života je 150-200 let, některé mají ještě 300 let.

Typy hrušek

Popis hrušek

Moderní klasifikace má 33 typů hrušek, distribuovaných ve 2 botanických sekcích - Pashia a Pyrus.

Níže je několik druhů:

 • Hruška obyčejná nebo divoký - Velký keř nebo výška stromu do 20 metrů. Tento typ hrušky vedl k většině kulturních odrůd pěstovaných v mírném klimatickém pásu. V přírodě je divoká hruška obyčejná od východní Evropy na západ Asii. Považovány za dobré plástev a cenný dietní produkt.

Odrůdy obyčejné hrušky:

 1. Pyrus Communis L. Podmíněný. Communis
 2. Pyrus Communis L. Podmíněný. Kavkazská - Kavkazská hruška
 3. Pyrus Communis L. Podmíněný. Pyteristika - lesní hruška
 • Lesní hruška (lat.Pyrus communis subsp. Pyraster)- poddruh hrušky. Roste ve formě nízkých keřů (až 4 metry) a stromy, které rostou až do 20 metrů. Lesní hruška dala život ke stovkám kulturních odrůd a kvůli trvanlivému dřevu úspěšně aplikovány v tesařství a obratu podnikání. Tento strom roste v lesích a lesních stepích střední a východní Evropy.
 • Hruška buokese (lat. Pyrus boisseriana)- odolný proti suchu, vzácný druh hrušky, neustále roste v Ázerbájdžánu a Turkmenistánu, kde je uveden v červené knize. Setkává se také na severu Íránu. Používá se jako kříž a hybridizace.
 • hrušky (lat. Pyrus pyrifolia) - odolný proti suchu, ne náročný na půdní druhy, má výšku trupu na 20 m, odrůdové rostliny rostou až 6 m. Hruška roste v zemích střední Asie a na Dálném východě Ruska. To je široce používáno v zemědělství, má vysoký dekorativní účel a v Číně je ctít jako posvátný strom.
 • Hruška ussuriyskaya (lat. Pyrus ussuriensis)Roste až 15 metrů vysoký a vyznačuje se zvýšenou odolností proti zamrznutí, díky které se používá ve výběru jako zdrojový materiál. Wissury hruška v dalekém východním regionu Ruska, Číny a Koreje.
 • LOHOLIC HARM (LAT. Pyrus Elaeagrifolia)Má malou výšku až 10 m a vysoce odolné mráz (až -25 stupňů). Ve vaření se používají malé plody hrušky a strom se používá jako sbírka pro zahradnictví a parku zahradnictví. Ve volné přírodě se na Krymu a Kavkaze nachází v divoké barvě.
 • Hruška Ivolity (Lat. Pyrus Salicifolia).Tento typ hrušky dosáhne výšky 8-10 m. Korunová hruška a svěží hruška, s prolamovanými listy a časné kvetoucí. Ovoce menší a nepoživatelné, proto se používá především hruška jako sbírka pro nové odrůdy a jako dekorativní rostliny.

Přistávací hrušky. Jak zasadit hrušky?

Typy hrušek

Důležitou fází je správná volba míst pro přistání hrušek a pečlivou přípravu přistávací jámy. Pro výsadbu používejte jednorázové nebo dvouleté sazenice hruškové sazenice s vyvinutým kořenovým systémem a nedostatkem viditelného poškození nadzemí. Jarní přistání hrušek je povoleno, i když odborníci doporučují pádu hrušky na podzim - na středu nebo na konci září, když se sazenice opálové listí zavěsí kal.

Nejlepší půda pro výsadbu hrubě hlíny a nubrous, s hlubokou podzemní vodou.Kyselené půdy převažují. Místo pro výsadbu sazenic hrušky Vyberte si solární a chráněné větry.

Přistávací díra 1 m široká a hloubka 80 cm kopaná předem. Ve vzdálenosti 30 cm od středu je podíl řízen, který je nezbytný pro správný růst stromu.

8-10 kg přepracovaného hnoje nebo kompostu, 50 g superfosfátu, 30 g soli potašů a míchání s malým množstvím půdy je přivedeno do jámy.

Hrup Seedlock je instalován v jámě a začne přidávat zem, periodicky třepán. S řádným přistáním se kořenový krk vzroste o 6-8 cm nad úrovní země. Potom je půda pevně zapojena a rozlitá několika vodovodním lopatkami. Sada sazenic hruška je vázána na PEG a dokončení, válcovací kruh je namontován humusem nebo hnůj, takže mulč se nedotýká kmene stromu.

Péče o hruška

Přistávací hrušky. Jak zasadit hrušky?

 • Zalévání hrušek. Mladí hrušky potřebují pravidelně vodu ve výši 1 kbelíku vody týdně, v suchu zalévání zvyšuje.
 • Substérní hrušky. V prvních 4 letech je hruška přiváděna s hnojivy dusíku, několikrát po sezóně a 1 čas za sezónu jakýchkoliv krmení draslíku. Na jaře a podzimní uvolnění prioritního kruhu se zavádí stejný komplex hnojiva, který byl použit při přistání.Počínaje 5 let, hnojiva zavírají speciálně vykopané drážky podél obvodu koruny.
 • Prořezávání a tvorba hruškové koruny. Formování koruny leží na jaře a podzimní ořezávání větví. Odstraňuje úzce a paralelně s rostoucími větvemi hrušky, zvláště dlouhé, dosažení stejné délky korunní vrstvy. Sekce sekcí jsou rozmazané s přeplněným kotelním nebo zahradním kotelem.
 • Péče o hrušky na podzim. Podzimní péče o hrušně obsahuje řadu nezbytných událostí:
 1. sanitární ořezové větve;
 2. Preventivní léčba nemocí a škůdců;
 3. krmení hruškové fosforečné hnojivo;
 4. bělící vápno hruškového trupu;
 5. Čerpání a hluboké zalévání válcovacích kruhů;
 6. Regály prioritního kruhu slámy nebo pilinových vrstev do 25-30 cm.
 • Pear Care Spring. Jarní péče o hrušku začíná odstraněním úkrytu a opakuje podzim, pouze fosforečná hnojiva jsou nahrazena dusíkem. V závislosti na odrůdě se hruška začíná být fronem o 4-7 let života stromu. Kvetání hrušek spadá do dubna - květen, sklizeň hrušek spadá v závislosti na regionu v srpnu - září.

Reprodukce hrušek

Hruška chová metoda osiva, zastavení, obilí a očkování. Reprodukce semen je více používáno chovateli odstranit nové odrůdy. U lidí v nejjednodušším způsobem je reprodukce považována za clona, ​​a kohoutky začínají nahlédnout mnohem dřívější sazenice.

Škůdci, onemocnění a léčba hrušky

Péče o hruška

Navzdory stabilitě moderních odrůd hrušek do řady nebezpečných onemocnění, špatné povětrnostní podmínky a nedodržení preventivních opatření mohou vést k onemocnění stromu:

 • strup Mladí větve, listy, spouštění hrušek charakteristických tmavých skvrn, jsou stávkující v hrušky. Ovoce Minor a Staňte se tvrdě.
 • Hpadenec vzniká z mrazivých nebo solárních popálenin, se špatnou péčí nebo nevýhodou živin. Kůra hruška získává tmavě červenou barvu a strom vysychá.
 • Nafouknutý rosa - plísňová onemocnění hrušky, charakteristika bělené chyby pokrývající větve, listy a květiny, což vede k pádu.
 • Hruška medeanitsa krmí na buněčné šťávy stromů, což má za následek ledviny, listy nebo hrušky pupeny.
 • Hruška fružher Vloží vejce na ovoce hrušek a objeví se o housenkách.

Včasné zpracování hrušek insekticidních přípravků, koloidní šedá, borobo kapalina, stejně jako hygienické ořezávání a spalování postižených výhonků a hruškových listů pomáhají zabránit šíření onemocnění a ve většině případů je zařízení zachráněna.

Složení hrušek

Reprodukce hrušek

Chemický popis:

 • Cukr nebo jednoduché sacharidy (fruktóza, glukóza a sacharóza) - 6-13%.
 • Kyseliny (jablko, citron a askorbický) - 0.12-0,19%.
 • Pektiny a taniny - 4%.
 • Proteiny - asi 0,4%.
 • Tuky - přibližně 0,1%.
 • Minerály - 0,7%.
 • Voda - 80-84%.
 • Energetická hodnota ve 100 g výrobku - 42 KCAL.

Hruška obsahuje vitamíny a stopové prvky:

 • Vitamíny skupin v (B1, B2, B3, B5, B6, B9 nebo kyseliny listové);
 • Vitamin E;
 • Vitamin A (karotin);
 • Vitamín C;
 • Draslík;
 • Vápník;
 • Hořčík;
 • Sodík;
 • Fosfor;
 • V malých množství železa, jod, manganů, kobaltu, jodu, mědi, fluoru, zinku, molybdenu

V mnoha směrech, charakteristika ovoce hrušky a jejich složení závisí na odrůdě. Čím více esenciálních olejů, tím lepší je aroma. Divoké odrůdy obsahují mnoho látek opalování. Některé ovoce uvnitř mají malé granule, které jsou rozšířené celulózy. Jsou vhodné pro sušení, ale jen zhodnocené jako stravování.

Příznivé funkce

Škůdci, onemocnění a léčba hrušky

Užitečné vlastnosti hrušky jsou nejen v čerstvé formě - většina vlastností je zachována, když se suší, odvodit, infuze, šťávy a polibky. Toto ovoce je protizánětlivý, upevňovací, antipyretický a dezinfekční účinek. Broth hrušky používané se zánětlivými procesy močového měchýře, cystitidy a močovými chorobami. Vařené a pečené ovoce pomáhají od silného kašle, bronchitidy, udušení a plicní tuberkulózy.

Na východě aktivně používají vývar hruškových listů jako protizánětlivé a antifungální činidlo. Jsou ošetřeny seborrhea a dermatitidou, a také používají se také jako vnější dezinfekční prášek prášek ze suchých drcených listů divoké hrušky.

Existuje však relativní škoda. Hrušky se nedoporučují jíst lidi, kteří jsou náchylní k onemocněním trávicích orgánů, protože díky velkému množství dietních vláken dráždí střevní sliznici a zvyšují peristalici.

Poškodit hrušky a kontraindikace

Harm hruška může přinést lidi s individuální nesnášenlivostí. Odmítnout jíst ovoce stojí za žaludeční vřed. S takovým onemocněním je ovoce přísně kontraindikováno. Aby nedošlo k vyvolání vzniku jiných problémů, je důležité, aby nepřekročilo přípustnou denní míru spotřeby: pouze 2 plody jsou povoleny denně. Není také doporučeno používat hrušky na prázdný žaludek, protože mají schopnost dráždit střevní sliznici. Nedoporučuje se připojit ovoce s těžkým jídlem, například s masem. Kromě toho není možné pít hrušku vodou.

Hrušky v meteorismu je zakázána, protože toto ovoce je schopno způsobit plyny do střev, což může vyvolat vzhled průjmu.

Mohou být hrušky s pankreatitidou? S nemocným pankreatem je hruška kontraindikována. Ale někteří specialisté jsou povoleni ve fázi remise pít hruškové kompotné nebo deky.

Aplikace při vaření

Složení hrušek

Ve vaření hrušek, nejen v čerstvé formě, jsou také pečené, pletené, konzervy a t. P. Ovoce připravit velmi chutné šťávy a další nápoje, například, compotes, Kisins atd. Hrušky se používají k přípravě lahodného džemu, džemů a džemů. Přidejte ovoce do různých dezertů a jsou umístěny do salátů a omáček.

Ve vaření v mnoha receptech se hruška se sýrem používá pro vaření různých sendvičů, občerstvení, toastů, pizzy, pyré polévky.

Také hruška ve formě náplně je vloženo do různých pečení (Charlotte, košíčky, sušenky, koláče, kastrol, koláče). Někdy je karamelizovaná hruška považována za náplň dortu.

Lahodné a nabídka jsou dezerty, jako je pečená hruška s tvarohem, hruška ve víně, hruška s ořechy, hruška s ricottou, smoothie, pečené hrušky s krevetami, palačinky s hrušky.

Kromě toho je toto ovoce vhodné pro výrobu masových pokrmů (kuřecí, kachny, šunka, patenta kuřecí játra, jehněčí). Více masa může sloužit hrušní omáčce.

Někdy se hruška používá pro výrobu alkoholických nápojů (moonshine, tinktura).

Jak vidíte, hruška je integrální produkt na kulinářské tabulce. Také toto ovoce lze podávat na stole jako samostatný svačinu. A tady má mnoho lidí otázku: "Co lze udělat, aby se oloupané hrušky nejsou suché?"Koneckonců, pokud vyčistíte ovoce předem, mohou po chvíli ztmavnout, a pak nebude vypadat velmi pěkně na slavnostní stůl.

Takže, takže hrušky nejsou při čištění suché, můžete již nakrájené plátky plodů posypeme citronovou šťávou (to se provádí krátce před podáním na stole). Nebo můžete snížit plátky hrušky ve vodě s kyselinou citrónovou (tento způsob se používá s dlouhodobým ležícím produktem). Místo citronové šťávy je možné použít sůl (dvě litry vody budou potřebovat šedesát gramů soli), pouze poté, co plody musí opláchnout pod tekoucí vodou.

Farmakologické vlastnosti

Ovoce hruškové obyčejné mají diuretické, protizádové, protizánětlivé, antibakteriální, antipyretické a svící vlastnosti. Kisli a Compotes z sušených hruškových plodů posilují nádoby, odstraňují přebytečnou sůl, vodu, toxické látky, těžké kovy, purifikují zažívací trakt z těla. Ovoce hrušky - Nejlepší prevence sklerózy. Hrušky Semena mají protislévající akci. V experimentu, chinin ukazuje akaricidní aktivitu (Lee H., 2007). Ovoce hrušky mají tonický efekt, mají pozitivní vliv na srdce a centrální nervový systém během stresu.

Léčba

Příznivé funkce

Výhody hrušek jsou známy po dlouhou dobu, používá se v lidovém lékařství. Například látky, které jsou v ovoce, pomáhají uklidnit kašel a snížit teplotu během období infekčních a virových onemocnění.

Na základě hrušek se připravují různé infuze a deky, které pomáhají zlepšit stav při zánětu močových cest. To je možné díky diuretickému účinku ovoce na těle. Lidé, kteří trpí urolitiázou, doporučují se používat Peart Compote.

Léčba mnoha onemocnění probíhá nejen v důsledku buničiny ovoce, v lidovém léku také používat listy rostliny, které v sušených a rozdrcených formě pomáhá vyrovnat se se zvýšeným pocením. Mladé letáky mohou být použity k zmírnění zánětu a bojují s houbami.

Kompot, který je svařen na základě sušených ovoce, pomáhá s intestinálními poruchami. Semena hrušky mají také užitečnou vlastnost: S jejich pomocí se můžete vyrovnat s červi.

Velmi užitečné hrušky pro člověka, a proto příznivci metod léčby lidí poskytují používat toto ovoce, aby se zbavili mnoha nemocí.

ChorobaZpůsob léčby
Adenom prostatySušené ovoce vroucí vroucí voda v termosku a odejít na celou noc. Pití infuze padesát mililitérů až čtyřikrát denně.
AnémieHruška hruška umyje, čisté, řezané a rozbít. Po ovoce pyré přidejte čtrnáct mililitrů medu a dobře promíchejte. Taková pyré potřebuje jíst po obdržení oběda.
BronchitidaVe dvou set mililitrů hruškové šťávy přidejte dezertní lžičku růže sirup. Jíst třikrát denně sto mililitrů.
Gastritida, cholecystitida a onemocnění jaterKaždý den potřebujete jíst dvě hrušky, abyste se zbavili pálení žáhy a těžké bolesti, stejně jako eliminovat nepohodlí ve střevě.
PrůjemV mělké nádobě, polovina sklenice sušených hrušek, čtyřicet osm gramů ovesných vloček a nalije čtyři sta mililitrů vroucí vody. Směs pro omluvu nejméně dvacet minut. Pak musí odváže čerpat asi hodinu, poté, co je třeba filtrovat. Pít sto mililitrů až čtyřikrát denně, než zabijete jíst.
Kameny v ledvináchV pěti set mililitrů vody k porážce na minutu deset sklenic sušených a kladivových hrušek. Po odvodnění musíte nalít čtyři hodiny. Pijte sto mililitrů ne více než čtyřikrát denně před jídlem.
Urolitiáza onemocněníDenně následuje denně na prázdném žaludku, aby jedl pár hrušek (nejlépe divokých) a hrušku pití, ale bez přidávání cukru.
RevmatismusPár lžící sušených hruškových listů k vroucímu dvou gram-gramové sklo jen vroucí vodu a udržet na straně pro naléhání na pár hodin. Infuzní filtr a pít dvě lžíce ne více než třikrát denně.
DiabetesKaždý den byste měli pít sedmdesát mililitrů hruškové šťávy asi půl hodiny před jídlem.
CystitisPár hrušek musí být mírně posypán cukrem a pečeme v peci a po jíst.

Jak vidíte, hrušky přinášejí kolosální výhody pro tělo. Neměli byste však zneužívat samostatné léky, pokud neprojdete nemoc. V tomto případě je nejlepší konzultovat lékaře pro poradenství.

Ekonomický význam a aplikace

Poškodit hrušky a kontraindikace

Ovoce obsahují 6-13% cukrů (především monosahara), 0,12-0,19% jablko, citronové a askorbové kyseliny, až 4% pektinů a látek s opalovacími látkami, nějaký karoten. Semena obsahují 12-21% olejový olej.

Obyčejné hruškové plody se používají pro compots a eseje, ze kterých jsou vyrobeny ovocné nápoje - jsou vhodné pro pastviny vína a ocet, kvass vaří. V Kavkazu, sušené ovoce stěr a přidejte do mouky, ze kterého pečení dorty. Nejlepší pro kvalitní ovoce hruška lze použít na džemu, jam, pasta. Lostová semena v Kavkaze byla použita pro přípravu kávy.

Čerstvé hrušky v malých množstvích regulují trávení a dokonale absorbovány lidským tělem.

Sušené ovoce již dlouho používají v tradiční medicíně. Odvod sušených hrušek ztenčuje žízeň v horečnatých onemocněních, má anestetický, antiseptický a diuretický účinek, upevnění s průjmem. Vařené a pečené hrušky se používají s silným kašelem, udušením a tuberkulózou plic.

Hrušky mají velký význam v potravinové výživě, zejména pacientům s diabetem. Vzhledem k přítomnosti kamenných buněk, které poskytují zrnitost ovoce, použití hrušek ovocných buničiny v jakékoli formě (přípustné pouze použití šťávy, kompot bez buničiny) nežádoucí v určitých onemocněních gastrointestinálního traktu, zejména s pankreatitidou.

Hruškové květy dávají včely velmi cenné jarní úplatek nektaru a pyl, nicméně, hruška je horší než třešně, švestka a jabloň. Hruška lékařská produktivita - asi 20 kg medu s 1 hektarem plantáží. Nektar shromážděný včely z hrušky obsahuje malý cukr. Podle jiných údajů, květiny přidělují den na 1 mg cukru v nektaru a tvoří mnoho pylu a lékařská produktivita výsadby je 10-25 kg / ha.

Hruškový obyčejný je široce používán ve stepi lesnictví, bojujících a silničních plantážích.

Dřevo má krásnou kresbu a barvu, jde do různých tesařství a soustruhů (zděděné desky, pravidla, hudební nástroje atd.), stejně jako pro sochy.

Kůra používaná k malování koberců a tkanin z řemesel v hnědé. Ovoce a menší míra plodných větví - potraviny pro domácí a divoká zvířata.

Jak si vybrat a ukládat?

Aplikace při vaření

Zde se musíte spoléhat na svůj smysl a hmatové pocity. Spíše zralá a sladká hruška je velmi voňavá a pochází z toho docela příjemná, sladká vůně.

Také při výběru dobré hrušky musíte pečlivě zkontrolovat vzhled ovoce. Kůže by měla být natřena do rovnoměrného odstínu s hladkým povrchem, na kterém by neměly být žádné promáčkané, trhliny a stopy hniloby nebo formy.

Kromě toho bude vysoce kvalitní ovocné ovoce vždy pevné. Pokud je hruška měkká, znamená to, že ovoce. Tak, jak si vybrat hrušku, zjistili jsme. Teď by mělo být chápáno, jak správně skladovat hrušku tak, aby se nezhoršil.

Kde mohu skladovat hrušky?

Místnost je povinna vybrat dostatek tmavého a chladného. K tomu můžete využít balkon, sklep, suterén a lednici. Zmrazení tohoto typu ovoce je nemožné.

Jak udržet hrušky doma?

Pro jakoukoliv metodu úložiště musíte použít pouze ty plody, které nemají žádné poškození a ne až do koncové dávky (právě začalo se scvrstinování). Kontejner, kde ovoce bude lžít, by mělo být s hladkým povrchem, je nutné položit určitý měkký materiál na dně, a zakrýt stěny kontejneru s papírem. Když je balení připraveno, měl by být připraven přípravou ovoce. Každá hruška musí být zabalena do tenkého a falešného papíru a přejděte do tří vrstev v nádobě. Musíte také pokrytí papírem. Plody musí být umístěny do nádrže diagonálně tak, aby ovoce nepřicházeli do kontaktu.

Jak udržet hrušky v bytě?

Jak již bylo zmíněno, místo by mělo být tmavé a chladné, takže balkon a chladnička jsou nejlepší pro skladování. Pro každou řadu ovoce je však určitá data expirace. Letní odrůdy hrušek obchodu v chladničce potřebují více než dva týdny. Během tohoto období potřebují ovoce buď jíst nebo dát. Podzimní odrůdy by měly být shromažďovány během týdne od dozrávání ovoce. Jinak, ovoce ztratí svůj vzhled a chuť. Uloženy v chladničce nebo na balkóně asi čtyřicet pět dní.

Jak udržet pozdní hrušky?

Zimní odrůdy se shromažďují na konci podzimu (je nejlepší sladit ovoce mírně nepochopené) a může být uchováván doma až do příchodu jarních měsíců. Na jakou teplotu udržet hrušky? Nejvýhodnější teplota - od nuly na dva stupně tepla.

Při skladování hrušek doma, musíte neustále kontrolovat ovoce. Pokud jedna hruška zkaží (ztmavená, popraskaná nebo startovat), musí být okamžitě odstraněn ze všech ostatních.

Při skladování ovoce v lednici udržujte ovoce odděleně od jiných výrobků, protože hruška může absorbovat cizí zápachy.

Jak přinutit hrušky doma?

Farmakologické vlastnosti

Jak přinutit hrušky doma? Ovoce musí být odebrána ze stromu, když plodová kůže začala žloutnutí nebo červenat. Po neochotných hruších je nutné uložit asi pět dní v relativně chladné místnosti, kde teplota vzduchu dosáhne asi dvacet stupňů tepla. Během tohoto období by ovoce měly být zkoumány dvakrát denně. Pokud některé hrušky ještě nevytočily na konec, pak by měly být přičítány ostrému místě, kde teploměr zobrazí pět stupňů tepla.

Takže hrušky jsou rychlejší, než když přišli, ovoce by měly držet den v chladničce, a pak musí být několik dní uloženy při pokojové teplotě. Tímto způsobem může způsob hrušek dozrát mnohem rychleji.

Jak jinak můžete udržet hrušky tak, aby to udělali? Například, někteří zahradníci se doporučují, aby se skládali do jediného pytle hrušku papíru, jablek a banánů. Zvláštní látka (ethylen), přidělená dvěma druhými plodami, umožňuje krátkou dobu, aby konečně oříznuto ovoce hrušky.