Hrozen

Kde roste hrozny?

Kde roste hrozny?

Hroznová roste téměř všude, kde je dostatek vody a slunečního světla. Klimatické podmínky dávají směr, které typy hroznů rostou: odrůdy vín, jídelny, pro výrobu šťávy, pro rozinek nebo jen pro stravování.

Nejoptimálnější podmínky pro pěstování hroznů mají země Středozemního moře, Jižní Afriky a Black Moře. Obtíže rostoucích hroznů na těchto místech jsou téměř nepřítomné. V regionech západní Evropy je rostoucí hroznový hrozbou obtížnější, je to způsobeno kratší a studené pěstování.Také hrozny jsou špatně rostoucí v oblastech východní Evropy, silné mrazy jsou zabity bušem hroznů v zimní sezóně.

Historie hroznů

Historie vzhledu a pěstování hroznů má velmi starobylé kořeny. O hroznech lidé vědí dlouho. Například, v Gruzii byly zjištěny zbytky džbánu, který byl vytvořen téměř před 8 tisíci lety a na kterém byl nakreslen Grozdiyavinograd. Také když vykopávky našly semena divokých hroznů, které podle odhadů vědců, 60 milionů let.

Vína starověkého Řecka a starověkého Říma byla velmi populární v BC v století.E. Řekové milovali víno a se všemi vášeň byly dány procesu rostoucích hroznů.

Arménie také zvažuje jeden ze starověkých států, kde byla tato rostlina kultivována. Na základě těchto starodávných kronikových, ve 4. století před naším letopočtem.E. Hroznové nápoje vyvážené do jiných zemí.

Popis

Historie hroznů

Hrozen - závod, který patří do kvetoucího oddělení, třídy dysdootomic, pořadí hroznů, hroznů, rodiny vinných hroznů. Ovoce hroznů jsou hranice sladkých bobulí.

Vinné hrozny jsou hrozny. V prvním roce po klíčení, hroznová semena dávají malé výhonky. Ovoce Hrozny začínají přinést pouze 4 roky po přistání semen. Takové dlouhé období je nutné, protože keř je tvořen postupným obřízem na minimální počet výhonků.

Hroznové květy malé, shromážděné v komplexním štětcem nebo palačinky. Ovoce hroznů má jiný tvar a barva díky různým odrůdám: barvy mohou být lehký salát, narůžovělá fialová, modrá, téměř černá. Forma hroznů může být jako malé korálky, koule nebo ovály. Vintage vinobraní (bez semen) a hroznové odrůdy s kostmi. V souhrnném ovoce rostliny tvoří parta. Délka hrozny je malá - až 10 cm, střední - 10-20 cm, velký - více než 25 cm.

Sorta

Technické (víno) hroznové odrůdy jsou nejčastěji charakterizovány vysokonapěťovými pouzdrem, malými nebo středně velké a hmotností klastrů a nízkými výtěžky. Kvalita bobulí chuť se však vyznačuje mnohostrannými poznámkami a zajímavou vůní.

Froct Funkce je považována za vysokou šťávu a rovnováhu cukru a kyseliny.

Bída

Popis

Muscat průměrného zábradlí s obdobím vegetace 125-140 dní. Berry barva žlutá s jantarový odstín. Kartáč zasáhne až 150 gramů., Existují však instance až 450 gramů.

Ovoce jsou velmi sladké, šťavnaté s kůží střední hustoty. Výtěžek závisí na klimatických vlastnostech, pohybuje se od 60 do 100 ° C / ha. Kultura je slabě odolná vůči typickým onemocněním hroznů, zejména s vysokou vlhkostí nebo prodlouženou srážkami.

Chardonon

Sorta

Hrozny střední doby stárnutí, období vegetace trvá 135-140 dní. Kartáč se vyznačuje formou ve tvaru válce, uvolněnost a střední hustotou, hmotnost sotva dosáhne 100 gramů. Berry malované v zelené barvě se žlutým odstínem, kůže tenký, chuť sladká s příjemnou vůní. Chardone roste dobře na různých typech půdy, ale nejlepší výsledky jsou oslavovány na kamenitých a hliněných vápencích. Low Low.

Sauvignon

Rostoucí

Sauvignon - francouzské hroznové hrozny s obdobím vegetace 130-135 dní. Keře mají intenzivní růst, hustě plodné. Cylindrický klastr je velmi hustý, hmotnostní dosahuje 75-120 gr.

Zaoblené bobule jsou natřeny ve žlutozelené barvě a pod působením přímého slunečního světla se získá mírně žlutý odstín. Tolerance k plísni, ale má slabou odolnost vůči Oidium a šedé hnilobě. Při tavení půdy, rostlina klesá květenství.

Nejlepší odrůdy odolné proti mrazům

Škůdci

Hrozny v této kategorii mají průměrnou rostoucí vinnou révu. Většina zástupců odolných proti mrazu se týkají technických odrůd, ale bobule mohou být použity pro čerstvé použití.Zvláštnost bobule chuti je zvýšená kyselost a malota. Někteří mozeky jsou schopni vydržet čtyřicet-postgraduální mrazy bez speciálního útulku.

 1. dámské prsty. Stupeň Dame Fingers - vysoce kvalitní stolní hrozny. Doba vegetace trvá 150-155 dní, vinná réva je intenzivně tvořena. Úzké kuželové shluky velkých velikostí s nažloutlým zeleným bobulí prodlouženého tvaru, hmotnost dosahuje 600-900 gr. Tělo dokonale kombinuje cukr a osvěžující kyseliny. Funkce kultury: slabá odolnost vůči onemocnění a škůdci, dlouhý přechod k plodění sazenic (klastry jsou tvořeny pouze pro 5. ročník po přistání).
 2. Aleshhenkin. Ovoce zralé brzy (120 dní po tvorbě ledvin). BRZDI velký, zajišťuji průměrně 1-2,7 kg. Oválné bobule jantarové barvy, velmi sladká chuť a šťavnatá. Aleshhenkinova odrůda je nepřítomnost semen v polovině posazení ovoce. Vinná réva se vyvíjí intenzivně, hroznové rukávy jsou ovoce po dobu 6-7 let.
 3. Lidia. Doba zrání bobulí Lydia spadá na začátek podzimního období. Ovoce voňavé tělo, velmi šťavnaté. Zralé hranice mají charakteristickou růžovou barvu. Volný kartáč, ale dosahuje velkých velikostí, průměr hmotnosti je 120-250 gr. Závod má silnou imunitu, která se projevuje vysokou odolností proti typickým onemocněním.

Nejlepší hlavní odrůdy

Jak si vybrat a skladovat hrozny

Hrozny s velkým ovocem vyžaduje úctu. Je obzvláště důležité dodržovat pravidla Agrotechniki, aby se zabránilo prasknutí bobulí. V této kategorii jsou nejoblíbenější tyto odrůdy.

 1. Proměnění. Tabulka Hrozna Proměnění se splatností 110-125 dní. Hmotnost kartáčové struktury je 1,5 kg, ale samostatné kopie se chodí na 2,8 kg. Vysoký keř s výkonným kořenovým systémem a vinicemi. Bobule Large-skončilo prodloužená oválná růžová. Šťáva z ovoce akumuluje dostatečné množství cukru, ale nemoc v jíst bobulí není pociťována kvůli malé sadě. Výtěžek - přibližně 20 kg s keřem.
 2. Konvalinka. Načasování stárnutí různých údolí - 125-135 dní. Hmotnost kartáče dosahuje 1,5 kg. Bobule mají oválný tvar, namalovaný v jantarové barvě. Existuje vysoká odolnost rostlin pro onemocnění a škůdců, mrazuvzdorného odporu do mínus 21 °, dlouhodobé skladování.
 3. Století. Cismićic Sort St Centrium s datem splatnosti 125-135 dní. Breakdi mají kuželovou formu, ovoce jsou natřeny ve žlutozelené barvě, hmotnost kartáče je 800-1300 gr. Kulturní vlastnosti: vynikající chuť s jednoduchým muscat muscat, vysokou produktivitou, odolnost proti mrazu až po mínus 23 ° a dobrou odolnost vůči onemocnění.
 4. Jupiter. Cismiční střední matka. Střední hmotnost kartáč - 250 gr., Bobule jsou velké (až 6 gramů.) Malované v červené nebo fialové barvě. Odrůda je silný imunitní a dlouhodobý sklad.

Nejlepší černé stupně

Užitečné vlastnosti hroznů

Bobule černých stupňů obsahují velké množství železa, selenu a zinku, které představují skutečnou hodnotu pro lidské tělo. Moderní chovatelé tráví spoustu času na vývoj nových tmavých hybridů s vysokou odolností vůči typickým onemocněním a obtížnými klimatickými podmínkami.

 1. Codryaka. Culitol Codryaka je brzy spát, vyznačující se s vysokými komoditami a chutnými vlastnostmi, je považován za právem jeden z nejlepších temných odrůd hroznů. Zařízení však vyžaduje úctou péči, jinak bobule začnou v pořádku. Nevýhodou je také zranitelnost pro osy, které kazí náklad.
 2. Kishish Moldavian. Ovoce Young Escape začíná třetí rok. Křoviny sami s velkými kartáči dosahujícími hmoty 190-250 gr. Období vegetace trvá 150-160 dnů. Vlastnosti odrůd: Vysoký výnos, velký obsah cukru, dlouhá životnost.
 3. Potěšte cherry. Velmi velké útesy se stočeným tvarem hroznů zdobí vysoce temperamentní keř. Období vegetace rostliny je 115-125 dní. Odrůda je odolná vůči plíseň a oidium, ale ohromen šedou hnilobou. Vydržel mrazuvy do mínus 25 °.
 4. Atos. Hybrid přijatý v důsledku křížení Codishers a Talisman - Oblíbené odrůdy různých kategorií. Přestávky mají kompaktní parametry, průměrné hustoty. Bobule se vyznačují vynikající chutí, která harmonicky kombinuje cukrovku a kyselinu. Rostlina ukazuje odolnost proti typickým onemocněním a škůdcům.
 5. Kuban. Luxusní svazky se zaoblenými velkými bobule tmavě fialová barva dodávající skutečné estetické potěšení. Hrozny mají nízkou odolnost proti chorobám a vyžadují útočiště pro zimní období.

Nejlepší zelené odrůdy

Opatrně

Jasné odrůdy hroznů se vyznačují termoznámí. Bobule neobsahují žádné méně prospěšné látky než intenzivně malované plody (s výjimkou antioxidantů). Díky užitnému a univerzálnímu použití získejte příbory této kategorie. Mnoho hroznů přání.

Mezi nejoblíbenější technické odrůdy jsou uvedeny následovně:

 • Chardonne;
 • Muscat bílá;
 • Riesling;
 • Aligote.

Populární řezu druhy:

 • Dámské prsty;
 • Bílé skleněné;
 • Kishamish Oval.

Nejvíce zatracených odrůd

Použití hroznů

Ročníkové odrůdy jsou ošetřeny. Bush má alespoň 70% bezmocných výhonků a náhradní ledviny především produktivní. Rostliny této kategorie se nerozlišují vysokou odolností vůči zmrazeným, avšak teplo je tolerovatelné.

 1. Matyash Janosh. Technický zralost nastane po 135 dnech. Svazky středně velké, hmotnosti je 160-250 gr. Berry tmavě modrých barev harmonicky kombinuje cukrovku a kyselinu. Zařízení je citlivá na plíseň a šedou hnilobu, často ohromen letákem, takže prevence je vyžadována.
 2. Khalili Cherney. Černé hrozny raného stárnutí (105-115 dní). Tam je silná výška keře a intenzivní vývoj révy. Banda kuželového tvaru zasáhne až 350-500 gramů. Oválné bobule na kartáče pevně přilehlé k sobě. Kultura náchylná k plíseň a oidium, slabě tolerovat mrazy, náročné speciální úkryt.
 3. Kardinál. Závod kardinál se středním stárnutím. Berry namaloval v tmavě modré barvě, velká velikost. Masové kartáče dosahuje 360-580 gr. Potenciál kultury je charakterizován vysokým výnosem, ale je nestabilní, protože klimatické rysy a katastrofy počasí. Existuje také slabá odolnost proti typickým onemocněním a záchvaty škůdců. Pro zimní období je nutně skrytý keř. Různé odrůdy a vlastnosti každého typu vám umožní vybrat rostlinu, nejrozmanitější za určitých klimatických podmínek. A chuťové vlastnosti nejlepších zástupců jejich skupin uspokojí požadavky jakéhokoli gurmánu.

Rostoucí

Pokud se rozhodnete rostoucí hrozny Ve své oblasti je nezbytné správně Zvolte odrůdy, Prozkoumejte podmínky, které jsou nezbytné pro rozvoj závodu a pravidla péče. Při výběru hroznů odrůdy při pěstování ve střední kapele Ruska s mírným klimatem je nutné věnovat pozornost následujícím vlastnostem:

Čas zrání Velmi důležité, když rostoucí hrozny v oblastech s krátkým létem. Ultra-leštěné odrůdy dozrávají za méně než 90 dnů, velmi brzy na 90-100 dní, brzy po dobu 100-110 dní, průměr po dobu 120-130 dnů, středně fázi po dobu 130-140 dní a pozdě více než 140 dní. Pro mírné klima vyzvedněte zrání odrůdy až do poloviny září, aby měl čas sbírat sklizeň na první mrazy a dát čas rostliny, aby nahromadil síly do zimy.

Odpor mrazu - druhý důležitý indikátor při výběru odrůdy hroznů. Závod musí vydržet nejpozději nejvíce negativních teplot v zimě, ale také nést zimní rozmrazení, teplotní kapky, polevy, studené větry. Ned mrazuvzdorné odrůdy lze pěstovat tam, kde teplota nespadne pod -150C, střední mrazuvzdorné hrozny Přenos zimy s chlazením do -19 ... -23 0C, Vysoké odrůdy odporu mrazu vydrží negativní teploty v zimě na -24 ... -27 0C, vysoce mrazuvzdorné hrozny mohou být pěstovány v oblastech s mrazy v zimě pod -27 0S. Na zvýšení odolnosti proti mrazu rostliny ovlivňuje správnou péči: včasné krmení, zavlažování, oříznutí, řádná formace. Rostoucí hrozny ve středním pruhu Ruska, by měly být pokryty zimou odrůdy i s vysokou odolností proti mrazu.

Osobní preference hroznová paleta bobulí. Než si koupíte sazenice hroznů, je vhodné vyzkoušet své bobule pro chuť. Tak například americké dlouhodobě známé odrůdy Isabella, Lydia, pěstujeme dobře, ale mají průměrnou kyselou chuť. Pokud chcete získat plodinu sladkých bobulí s originálním chutí, dostat sazenice hroznů moderních odrůd v odborných školkách.

Velikost, tvar a barva bobulí jsou také důležité pro estetické vnímání. Krásně se podívat na velké hrozny hroznů, teď jsou hrozny, ve kterých jsou svazky vyzrálé, aby byly hmoty od 500-800 gramů na 1-1,2 kg. Měly by být také zohledněny tvar a hustota bobule v svazcích. Bohužel, většina hroznových odrůd s velkými klastry pozdějšího času zrání, takže se pěstují pouze v teplých podnebí.

Ve formě bobulí může být zaoblené, oválné, centrum, válcové, zakřivené, ve tvaru poklesu. V barvě hroznových bobulí jsou zelené, žluté, červené, modré, fialové.

Požadované podmínky prostředí Pro normální rozvoj hroznů a dostat dobré sklizně z toho - to Teplo, světlo, vlhkost a výživa.

V jižních zemích, dlouhé léto s neustále vysokými teplotami, takže hrozny souhlasí s sladkým a vonným. V severních regionech se řídí dozrávat pouze brzy hrozny. Na jaře se ledviny začínají probudit se zvýšením teploty na +10 0S. Během kvetení pro hnojení květin a bobule kravatu by mělo být teplo udržováno v rozmezí + 25 ... + 30 0C, při teplotách pod +15 0S počátečními bobulemi se nestane.

Dokonce i malé jarní mrazy jsou nebezpečné pro hrozny, krátkodobé snížení teploty na +1 0C může zničit všechny zelené ledviny, které se objevily výhonky a květenství. Špatně ovlivňuje vývoj ostrých teplot rostlin v létě, nepříznivé teploty během růstu pod +10 0Od a vyšší +37 0S.

Optimální teplota zrání hroznů + 28 ... + 32 0C, za snížených teplot, cukr se v nich hromadí, takže v severních oblastech nebo v chladném létě, hrozny dozrává s více kyselou chutí.

sluneční světlo Velmi důležitý pro normální růst hroznů. Pokud vložíte sazenice i v polovině, jeho výhonky budou tenké, prodloužené, listy vybledlé, rostlina bude snadno ovlivněna onemocněním a sklizeň bobulí významně ztrácí jako chuť a barva. Proto by hrozby neměly být vidět pod korunami stromy, v blízkosti severních zdí. Pro zařízení malé vinice, vezměte nejvíce osvětleného prostoru, můžete uspořádat pomoc v blízkosti jižní strany zdi domu nebo na otevřeném místě s ochranou před silným větrem.

Půda. Hrozny mohou růst na různých půdách, ale nejvýhodnějším jednoduchým oplodněným a vypouštěním Zemi s velkým obsahem písku. Taková země prochází vzduchem a vlhkostí dobře, rychle zahřívá. Není vhodný pro hrozny z hroznů mokřadů a soloncentních půd.

Škůdci

Hroznové bobule

Hrozny brzy přicházejí do ovoce, od konce července můžete sbírat ovoce. Tato rostlina je nedostatečně a může růst i na chudých půdách. Ale stejně jako všechny rostliny, existují škůdci hroznů, které ho mohou zkazit. Hlavní z nich - skoky hranic, web klíště, most, filloxer, Khrushchi a mnoho dalších. Ale nejnebezpečnější z těchto virových onemocnění, šedá hniloba, rakovina bakterií, oidium, antracnosózy a mil. Takže že všechny tyto parazity nejsou hrozné hrozny, posypeme různými hnojivy.

I když hrozny a ne vybíravé, ale jako zbytek rostlin, nelze ignorovat. A zvláštní pozornost by měla být věnována ochraně hroznů z škůdců a infekcí a prořezávání vinic vinic.

Jak si vybrat a skladovat hrozny

Exteriér hroznů - jeho vizitka. Při výběru byste měli zajistit, aby bobule nebyly poškozeny a byly elastické. Čerstvé hrozny na povrchu slupky je bělavá erupce, což není důvodem pro úzkost, ale znamení čerstvosti. Hnědé tečky a pigmentace neznamená vůbec, že ​​hrozny jsou špatná kvalita, mluví o velkém obsahu cukru v bobule.

Je lepší si zachovat vkusu a nutriční vlastnosti hroznů s hustou kůží a hustou buničinou, mají volné kartáče, stejně jako hrozny tmavých odrůd.

Pokud jsou bobule snadno padající, pomalé, a kůže je tavená - to znamená, že hrozny jsou narušeny v zimě.

Domácí čerstvé hrozny nemohou být skladovány dlouho. Vyžaduje chladné, dobře větrané prostory. Pro krátké skladování (15-20 dnů) Breakdi hrozny mohou být položeny na policích v nevyhřívané místnosti. Můžete také ukládat bobule v nízkých dřevěných bednách, mluvící piliny.

Užitečné vlastnosti hroznů

Kalorie hrozny

Od té doby jsou nepomorské hrozny a produkty získané z něj používány osobou jako lék při léčbě mnoha nemocí. Složení hroznů zahrnuje více než 150 biologicky účinných látek. Tělo a šťáva z hroznů jsou bohaté na vitamíny a mikroelementy. Deel hroznů obsahuje vosk, esenciální olej, látky fytosterol, opalovací a zbarvení látek a v kůži červených hroznů také obsahuje látku reheverter - to je přírodní fenol (kyselina karbolová), což může potlačit rakovinu v různých fázích.

Hroznová pomáhá s anémií, chronickými onemocněním ledvin, artritidy, poruch trávicího systému, bolesti kloubů, také pomáhá zlepšit metabolismus a odstranění kyseliny močové.

Hroznová šťáva má baktericidní, diuretiku, projímadlo, ohebné a vystavení. Má také tonikum, a obložení na tělo, zvyšuje svalový tón, zejména srdeční sval, snižuje zvýšený krevní tlak. Používá se také jako protizánětlivé, hemostatické, uklidňující a nouzové činidlo.

Hroznová šťáva Normalizuje kyselinu-alkalickou rovnováhu v těle, kompozice žaludeční šťávy, zabraňuje tvorbě kamenů v ledvinách, zlepšuje krevní oběh a štěpení, normalizuje funkce nervového systému a tvorby krve, snižuje hladinu cholesterolu v krvi krev, aktivuje metabolické procesy v těle, zlepšuje kvalitu mateřského mléka, normalizuje činnost endokrinních sklenic.

Šťáva z hroznů je účinná u chronických onemocnění žaludku (gastritidy) a střev (atony, zácpa, hemoroidy), stejně jako játra, žlučníku a žlučového traktu, plic (tuberkulóza, bronchiální astma, pleurisy), s anémií, hypertenze , dna, fyzikální a nervózní vyčerpání těla, dimatézu Uctare. Je předepsán, když jsou horní dýchací cesty a onemocnění plic, anginy a vředy v ústech.

Opatrně

Neměli byste používat hrozny a hroznová šťáva s:

 • Průjem
 • Diabetes
 • Pláž
 • Hypertenze
 • chronický farynngite
 • Panish gastric a duodenální onemocnění
 • V případě nadbytečné tělesné hmotnosti nebo obezity
 • Onkologické onemocnění žaludku

Také hrozny a jeho šťáva by neměly být používány v konečné fázi těhotenství, protože negativně ovlivňuje práci mléčných žláz.

Použití hroznů

Hroznový olej

Terapeutické vlastnosti hroznů umožňují jej aplikovat v léčbě anémie, některých kardiovaskulárních onemocnění, cirhózy jater, chronickou hepatitidu. Bobule používají k normalizaci provozu gastrointestinálního traktu, ke zlepšení zdravotního stavu v akutní a chronické jade, nefróze. Jíst hroznové bobule a šťávy - dobrá prevence močového písku a ledvinových kamenů.

Doporučené hrozny s chronickými formami plicní tuberkulózy. Závod ukazuje terapeutické vlastnosti v Kataru hrnce a záře, dna, zabraňuje vzhledu mnoha onemocnění. Organické kyseliny platí uklidňující, posilují aktivitu slinivky břišní. V hypertenzi, hrozny působí jako hypotenzní činidlo, tam je oslabení srdečních vtipů a snížení tepové frekvence. Pod vlivem organických kyselin je aktivita slinivky břišní zintenzivnění.

Lékaři doporučují hrozny lidem s problémy gastrointestinálního traktu, ke zvýšení sekrece a kyselosti žaludeční šťávy. Užitečné pro použití čerstvé šťávy z hroznů v zánětlivých onemocněních dýchacích cest a astmatu. Při užívání hroznů kvůli stimulaci kostní dřeně zlepšuje funkcí krevních orgánů. Jedna sklenici hroznové šťávy dodává tělo denní mírou vitamínů B, C, P. Ošetření hroznů se provádí ve slavných zdravotnických střediscích Krymu, Moldavska, Gruzie, Arménie, republiky Střední Asie.

Hroznové bobule

Šťavnaté ovoce hroznů jsou bobule, jejichž velikost a hmotnost může být odlišná. Bobule jsou bílé, šedé, růžové, červené, tmavě modré. Chuť bobulí kulturních odrůd může být neutrální, čerstvý, travnatý, muškátový oříšek, jahodový, salon. Hroznové bobule jsou rozmanité ve tvaru: Jsou zaoblené, vaječné, oválné, také zakřivené. Kůže může být hustá a tenká, dobrá nebo těžká oddělená od buničiny, pokryté voskovým podvodem nebo bez něj.

Tělo bobulí má jinou strukturu: Jedno odrůdy jsou velmi měkké, jiné - průměrná hustota, je pevná a velmi pevná. Mladé zelené bobule, dokud se zrání nevypaří přes jejich povrchovou vodu, dýchat a vyrábět organické látky, cukr téměř chybí v nich. Vzhledem k tomu, že množství cukru se sníží obsah kyseliny, počet esterů a barvení látek roste v kůži.

Kalorie hrozny

Sladká, příjemná k chuti hroznů obsahuje cukr, vzhledem ke svému kalorickému obsahu, hrozny mohou být správně nazývány nepostradatelným produktem schopným zahřátí hlad a doplnit energetické rezervace. V bílých hroznových odrůdách kaloricinessstells 43 cywloalories na 100 g, v červených odrůdách - 64 kokaloria, obsah sacharidů -17 g. Mylně názor, že použití hroznů způsobuje zvýšení hmotnosti. Hrozny zvyšují chuť k jídlu, váha je rekrutována kvůli konzumaci potravy. Pokud jíte 10-15 bobulí denně a dodržujte moderování v potravinách, pak neohrožuje plnost.

Hroznový olej

Recept domácí vaření hroznový hradový olej

Hroznové kosti jsou obdařeny množstvím vlastností, které mají příznivý účinek při léčbě mnoha onemocnění. Biologicky účinné látky jsou však skladovány pouze v oleji získaném lisováním za studena. Obsahuje bioflavonoidy připomínající ženské hormony (estrogeny), velké množství vitaminu E bylo odhaleno, vitamín C, stejně jako zinek, měď, selenium. Hroznový olej je považován za nejsilnější přírodní antioxidant, který zvyšuje pružnost cév.

Olej pomáhá snížit hladinu cholesterolu krve, je užitečný jako profylaktický činidlo v počáteční fázi hypertenze. Denní použití lžičky hroznového oleje významně snižuje riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění, aterosklerózy a artritidy. Doporučuje se také vzít olej, aby se zvýšila imunita, ochranu před infekčními onemocněním. Hroznová kostní olej dodává polynenasycené mastné kyseliny, taniny, enzymy, chlorofyl, draslík, sodík, železo.

Terapeutický olej varuje tahy, infarkty, trombózy, cooperoz. Použití oleje z hroznů v kombinaci s terapií s křečovými žíly a hemoroidy jsou rychle zotavovat. Takové vynikající terapeutické činidlo má regenerační vlastnosti, umožňující udržovat elasticitu kůže, vhodné pro léčbu akné, akné, léčivosti oxadinu, řezy a popáleniny.

Indikace pro přijímání hroznového kostního oleje jsou problémy spojené s porušením trávicího systému, hepatitidy, onemocnění žlučového traktu. Příprava oleje hroznů doma je založena na vzájemné penetraci a substituci olejů, ve fyzice takový proces se nazývá difúze.

Recept domácí vaření hroznový hradový olej

Kosti plně zrozených bobulí musí být opláchnut vodou, suchou v peci při teplotě 40 až 45 stupňů, sekání na mlýnku na masu nebo na mlýnku na kávu, naplněné půllitrovým sklenicem, utěsněním nasekané hmoty a nalít rafinovaný slunečnicový olej. Jako absorbující olej by měl být olej ošetřen tak, aby pokryl surovina o 0,5-1 cm.

Případ by pak měl zavřít víko a vydržet 7 dní v chladničce, čas od času míchání. Po naléhání, musíte stisknout kosti přes dvě vrstvy gázy a opět opustit v uzavřené bance po dobu 2-3 dnů. UPOZORNĚNÍ, snažil se nebere narazit na hrboly v horní části oleje nazelenalé barvy do láhve.

Pro získání koncentrovanějšího hroznového oleje se výsledný olej nalévá čerstvou nasekanou hmotou kamenů a znovu provádět celý postup.

Hroznová kapuce

Hroznové kapoty se používají k léčbě žilní onemocnění. Jedná se o silný antioxidační činidlo, posílení kapilár, účinně při trombóze, dobře pomáhá s křečovými žilami, trofickou vředy zvyšuje hemoglobin, normalizuje krevní vzorec, zabraňuje spojování krevních destiček, má širokou škálu baktericidních a antivirů.

Dokázalo se, že během patologií sítnice a optického nervu, extraktor hroznových semen zlepšuje vizuální funkce a hemodynamiku očí. Tónování vlastností léčivých činitelů zlepšují spánek, odstraňte psycho-emocionální vzrušení. Chronický syndrom únavy se snižuje. Když jsou duševní a fyzické přetížení a napětí, jsou užitečné výtažky doplňovány s energetickým poplatkem.

Vintage extrakt

Popis

Extrakt z hroznů obsahuje glykosidy, fruktózu, flacafen, alin. Ve velkém množství v tomto agentu jsou jablko, fosforický, křemík, salicyl, citron, jantar, kyselina šťavelová. Vzhledem k přítomnosti v extraktum draselných solí, vápníku, železa, hořčíku, vitamínů B1, B2, A, C, látek, opalovacích látek, fucathen a lecitin, buňky jsou buňky aktualizovány. Hodnota terapeutického činidla je silné antioxidanty, které neutralizují enzymy, které zničí strukturu pojivových tkání.

V důsledku jejich činností jsou stěny plavidel posíleny a úroveň kolagenu kůže, šlachy, chrupavky normalizuje. Extrakt je schopen obnovit funkci sítnice oka, je považován za profylaktické činidlo, které zabraňuje infarktu myokardu a aterosklerózy. Kouření, vedlejší účinek drog a špatné ekologie ovlivňují zdraví lidí - extrakt z osiv hroznů pomůže odstranit toxiny, snížit negativní vliv škodlivých látek do těla.

Hroznová tinktura

Alkohol tinktura hroznů lze připravit doma. Pro tuto kost červených hroznových odrůd se umyjí, osušte ubrousek, rozdrcené a umístěné do půllitrového jaru. Suroviny nalijí 250 ml vodky, těsně zavřené a udržované na tmavém místě na měsíc, třesoucí se denně. Když je tinktura připravena, musí být napětí a trvat pět dní 1 kapky denně během jídla, pak musíte udělat pauzu po dobu pěti dnů. Tinktura je ošetřena krkem a aplikuje ho jako oplachování.