Mandarinka

Kanalizace

Kanalizace

Mandarinky, jejichž výhodné vlastnosti jsou známé po dlouhou dobu, od jižní Číny. V divoké formě není závod nalezen. Do Evropy, ovoce je přivedeno počátkem 19. století. V Indii, Indochina, Čína, Jižní Korea a Japonsko, Mandarin - nejběžnější kultura citrusů. Široce kultivovaný v celém Středozemním moři - ve Španělsku, jižní Francii, Maroko, Alžírsko, Egypt, Turecko se pěstuje ve Spojených státech (Florida), stejně jako v Brazílii a Argentině.

Na území bývalého SSSR se mandarinky pěstují v Transcaucasia, hlavně na pobřeží Černého moře, v Abcházii, v Gruzii a v oblasti Soči. Tyto oblasti jsou považovány za světové severní místa jejich kultivace. V malých množstvích se mandarinky kultivují v Lenkoranské čtvrti Ázerbájdžánu.

Reference historie

Mandarin - Symbol nového roku v Rusku. Toto ovoce má největší počet příbuzných v různých zemích. Skutečnost, že v Rusku se nazývá Mandarin, v USA a ve Francii známé jako mandarinka. V Asii, to je unshiu, v Japonsku - Yuzu. Ale ve všech zemích je oceňuje bohatou vůni. A kolik druhů! Ballroom, Honey, Mindula, Trangelo ... Tato citrusová neustále přešel, transplantovala, experimentovala s ovocem, jejich velikostí a chutí.

Takže francouzský kněz překročil pomeranč a mandarinky - ukázalo se, že je zahalený klementin, který se stal skutečným nálezem pro cukráky. Pak byl překročen s Kumvatem - se objevil Calamondin (byl také Citroquower), pomeranče se ukázaly být o něco později (po překročení mandarinku se satsumem).

Jaký mandarin vypadá

Reference historie

Mandarin - trvalý stálezelený rostlina. V místnosti může výška dosáhnout 1 m, má kompaktní, dobře smaženou korunou. Kožená kůže, tmavě zelená, lancetle. Životnost každého listu - až 4 roky. Na jaře se objevují bílé květy s nádhernou aromou, která se shromáždí v malých květenství. Ovoce v mandarinské neurizační, oválně zploštělé, kyselé sladké s jasně oranžovou kůrou.

Ovoce dozrávají na podzim a visí na závod několik měsíců. Na jedné rostlině může být až 50-70 ovoce.

Při popisu závodu musí být mandarin poznamenán, že v globální produkci citrusů se tato kultura hodňuje sekundu po pomeranči. Od jiných citrusů se liší od skutečnosti, že kůra jeho ovoce je snadno oddělena od buničiny.

Někteří botanika zvažují rostlinu mandarína (mandarin) v jednom typu (citrusové reticulatus), jiní věří, že se jedná o národní tým, ve kterém se odlišuje až 19 druhů. Faktem je, že různé mandarinky se od sebe liší, včetně ovoce. Ve volné přírodě není mandarin neznámý.

Mountain Mandarinov - severní část moderní Indie, kde se stále vyskytují divoké druhy. V Indii se stali kulturní závodem v několika tisíciletí na naši éru. V XII století se kultura mandarínu rozšířila do Číny - v údolí řeky Yangtze. Z Číny, Mandarin pronikl Japonsko, kde vznikly mnoho místních forem.

Existuje několik verzí vzniku moderního jména této rostliny. Je známo, že ostrov Mauricius v Indickém oceánu byl nazýván mandarinem. Předpokládá se, že ze jména tohoto ostrova a jméno závodu. Portugalci s názvem "mandarinky" nejvyšší hodnostářů v feudální Číně. Je možné, že Evropané přesunuli jméno "mandarinky" na tomto citrusovém plodu pro jeho vynikající chuť, jako by přivlastnil nejvyšší pozici majetku. V roce 1840, Neapolitan Michelle tenor poprvé dodal do troparinního dehtu v Itálii a dal podrobné doporučení pro jeho chov.

Mandarinky v Číně nazvané Imperial úředníci. Je zřejmé, že mnoho lidí přišlo s jejich problémy, které nebyly vždy spěchány. Nejlepší nástroj pro spěchu události v příznivé straně byl úplatkářník. Pro takový zákon se však spoléhal na trest smrti. A tady lidé našli cestu ven: šli do mandarína, nesli je jako dárek Okouzlující strom visel se zlatým ovocem. Tento strom byl považován za symbol, neodolatelně přilákal štěstí a pohodu, tak efektivní, že mandarinky to ochotně přijali místo peněz. Postupem času, celé háje těchto stromů byly vytvořeny v čase, ale stále neodmítli nabídnout, protože hodně štěstí se nestane moc. To je od volaného - mandarin.

Na území bývalého SSSR se mandarinky pěstují hlavně na pobřeží Černého moře: v Abcházii a v oblasti Soči, které jsou považovány za nejvíce severních oblastí kultivačních oblastí této rostliny na světě. Mandarins dozrávají v listopadu - prosinec, tolik vůně mandarinů je spojeno s hlavní zimní dovolenou - nový rok.

Chemické složení

Buničina ovoce obsahuje cukr, organické kyseliny (citron a další., od 0,6 do 1,1%), vitamíny (thiamin, riboflavin, kyselina askorbová, rutin). Až 1-2% základních (mandarinských) olejových, oranžových a žlutých pigmentů, karoten se nachází na 1-2%.

Složení esenciálního oleje zahrnuje α-citrální, citrální, protiplení a jiné aldehydy, alkoholy, methylester kyseliny anthoroové, který dává mandarinkový olej, ovoce, listy a mladé střílí zvláštní chuť a vůně.

Typy mandarinů

Unified obecně uznávaná klasifikace mandarinů v současné době neexistuje, takže níže ukazuje jeden z mnoha klasifikací tohoto ovoce.

V roce 1955 In.P. Alkeev přidělil 7 hlavních skupin mandarinek:

Jaký mandarin vypadá

 1. Mandarin unshiu nebo Satsuma (lat. Citrusové unshiu) Aktivně pěstovaný v Rusku a Evropě jako pokojový závod a také kultivovaný na Krymu. Hlavní výhodou těchto citrusů je odolnost vůči sníženým teplotám a plným zrání i s nedostatkem slunečního světla. Mandarin Unshuu je nízký strom, který roste až 2-3 metrů na výšku, a jako pokojová rostlina - ne více než 1,5 metru výšky.

Slap z prázdné koruny mírně nízké, kožené mandarinky, husté, protáhlý oválný tvar, s viditelnými žilami. Unshiu ovoce se liší v tenké, žlutavě oranžové kůži s románem. Při jeho lition mandarinů se unshuu připojí 3 roky. Květy se vyskytuje v květnu, když je strom pokryt četnými klastrami bílých podlouhlých květin shromážděných 4-6 kusů. V říjnu se objevilo indisponované plody se snadno oddělenou kůží a váží asi 70 g. Ovoce Mandarin Unshu neobsahují semena, takže hlavním způsobem reprodukce těchto rostlin je očkování do jiné rostliny druhu citrusů.

Apogamní sazenice mandarinů unshiu poskytly život následujícím zónovým odrůdám:

 • Průkopník80 - Studený mandarinská známka určená pro kultivaci v území Krasnodar. Strom až 4,5 metru vysoký s šířenou pyramidovou korunou dává plodinu ve druhé polovině listopadu. Ovoce se vyznačují tenkou, snadno oddělenou oranžovou kůží, jemnou dužinou a kyselou a sladkou chutí. Forma plodů kulatého bytu a hmotnost je asi 60-80 g;
 • Soči 23- brzy, výtěžky mandarinek s velkými, voňavé oranžové plody, které mají sladkou buničinu s světelnou kyselinou. Hmotnost ovoce je 65-80 gramů. Ovocný tvar - hruškovitý a plochý nebo zaoblený plochý. Tento stupeň mandarinek v Gruzii a území Krasnodar roste.

Typy mandarinů

 1. Citrus Austere - skupina odrůd mandarinů čínského původu, který odlišuje nasycenou červenovou oranžovou kůru a více sladkou chuť než mandarinky unshu. Všechny odrůdy čínské skupiny se vyznačují vysokým obsahem cukru (až 13%) a obsahu s nízkým kyselinám. Jeden z nejznámějších odrůd této skupiny je Mandarinka (lat. Citrus Tangerina) - nízký kompaktní strom s tlustými korunními a úzkými listy. Mandarinka dozrává před mandarinem unshu, má silnější pokožku a stejně jako unshu, neobsahuje semena.

Období plodů trvá od října do dubna. Kromě červené oranžové ovoce, stupně mandarinky se zelenou barvou. Ve srovnání s mandarinovou citrusovou vůní mandarinku vyjádřila více slabě. Chuť ovoce je sladší než oranžová. Ovoce samy o sobě jsou snadno čisté a rozděleny do plátků. V současné době je hlavní dodavatel mandarinek USA, kde se tato rostlina kultivuje pro výrobu oleje z kůry ovoce. Malý počet mandarinek se pěstuje v Itálii, na ostrově Sicílie.

 1. Citrusová deliciosa - Sino-Středomořská skupina, jejíž zástupci mají podobnou morfologii s čínskou skupinou. Jeden ze slavných odrůd je Mandarin Ivolomet- strom s kompaktní korunou a hustým tmavě zeleným listem lanecální formy, až 8 cm dlouhý a asi 3 cm široký. Ovoce středních velikostí, o průměru asi 6-7 cm, mají formulář s redukcí oválné.
 2. Citrusová reticulata - Sino-indická odrůdová skupina mandarinů, kteří mají důležitou průmyslovou hodnotu v Číně a Indii. Nejoblíbenější je zvažován Zlatý mandarinka nebo Pon (lat. Citrus Chrysocarpa), slavný v Indii jako Suntar (Suntara, Ponkan) - Rozmanitost velkých oranžových mandarinek kulatý nebo podlouhlý tvar, některé kopie mají pupek. Odlupování střední tloušťky, snadno zaostávající, těsto je šťavnaté, jemné, kyselé, malé kosti a málo. Ovocné období - prosinec a leden. Pěstování v Číně, Indii, Brazílii, Tchaj-wanu a Filipínách.
 3. Mandarinský vznešený (královský) (lat. Citrus Nobilis) - Indochian-Malay Group. Výrazný rys odrůd jsou velké ovoce, tlustá chyba, slupka a vynikající, sladká chuť.

Mandarinky hybridy

Top Mandarins:

 • Siamský král (král);
 • Uvatar Mikan;
 • Tcao-jie.
 1. Skupina mandarinek jemných rostlin, Nebo čínsko-japonská odrůdová skupina zahrnuje odrůdy, které jsou populární mezi milenci, aby pěstovali mandarinky doma:
 2. Shiva-Mikan (s kyselou chutí);
 3. Mukaku-kishiu (sladký);
 4. Kishiu (Sweet).
 5. Mandarinky hybridy - Jedná se o skupinu hybridních forem, včetně mnoha odrůd odvozených chovem mandarinku s různými typy a odrůd citrusů. Níže je uveden popis některých hybridů mandarinku.

Mandarinky hybridy

Příznivé funkce

 1. Kalamondin nebo Citrofortunella (Lat. Citrofortunella MicroCARPA) - Mandarin a Kumkvat Hybrid (Kincan, FortuLella). Jedná se o rostlinu s vysokou teplotou s malými listy a bílé voňavé květy přitahující včely. Výška kalamondinu může dosáhnout 6 metrů. Doma roste strom na 60-150 cm. Calamondinovy ​​plody mají průměr 25-45 mm, oni jsou oranžové, podobné mandariním, ale s tenčí, sladkou kůží a kyselou buničinou, ve kterém se nacházejí semena. Ovoce Calamonddine Edibles.
 2. Rangpur (Lat. Citrus Rangpuriensis) - hybrid mandarinky a vápna, podle jiných informací - hybrid mandarínů a citronu, nazvaný Lamanandarin. Odhadovaná vlastoha této citrusy je Indie, a díky vysokému odolnosti s vysokým suchem a výnosem v některých regionech se kultivuje, aby získali ovoce. Výška stromu od 2,5 do 5 m dává malé ovoce o průměru asi 5 cm, s tenkou tmavě oranžovou kůží a velmi kyselým oranžovým masem.
 3. Klementin (lat. Citrus Clementina - Hybridní mandarinka a pomeranč-rabble z poddruhu kinotto (pomeranče), je stromy s výškou až 5 m, pěstované dlouhými hustými uličkami. Forma ovoce clementinu je podobná mandarinku, ale má sladší chuť. Druhá řada kliementinů je produkt hybridizace mandarína a gorky Sevilla oranžová, se vyznačuje malými plody s pevnou, špatně zaostávající kůží.

Kontraindikace mandarinky

Klementiny jsou rozděleny do 3 hlavních typů:

 • Korsičan, Bez semen, snadno rozpoznatelné s vaší jasnou, oranžovou červenou a pár listů, které pomáhají každé ovoce.
 • španělština Představeno 2 odrůdy: s relativně malými a poměrně velkými plody obsahujícími od 2 do 10 kostí.
 • Montreal- nejvzácnější klementin pěstovaný ve Španělsku a Alžírsku, jehož maso obsahuje od 10 do 12 kostí.
 1. Trangelo - hybridní mandarinka a grapefruit (nebo pomel). Trendells se vyznačují silným růstem a dobrým mrazem. Zaoblené ovoce připomínající středně velké pomeranče, mají oranžovou, dobře odnímatelnou krustu, žlutohně oranžovou maso a příjemnou chuť se světelnou kyselinou. Nejznámější odrůda Danzhelo je Mineola.
 2. Thornton (Ang. Thornton Tangelo)- jeden z odrůd Trangela, je hybrid mandarinky a grapefruit. První pěstované v roce 1899. Téměř kulatý a poměrně velký ovoce mají průměr asi 8 cm a pokryté jasně oranžovou kůží. Fetální slupka je poměrně tlustá. Buničina tuhá žlutá oranžová, jemná, šťavnatá, sladká, se světelnou kyselinou.
 3. Miniola - nejbližší relativní příbuzný Trangelo, hybrid odrůdy mandarinky "dancy" a grapefruit odrůd Duncan. Mineolova ovoce se liší v zaobleném, mírně zploštělé tvaru s prodlouženým krkem, o průměru až 8 cm a tenkou pokožkou nasycené červenohnědé. Šťavnatá buničina obsahuje od 7 do 12 malých kostí. Mineola má vynikající citrusovou vůni a osvěžující kyselou sladkou chuť. Hlavními dodavateli Mineoly jsou Izrael, Turecko, Čína a americký stát Florida.
 4. Tangor - Gybrid mandarinka a sladká oranžová. Tangor je poměrně velké ovoce o průměru až 15 cm. Liší se mírně lesklý tvar, hustá porézní kůra červeno-oranžové barvy a voňavé kyselé sériové buničiny. Jeden z druhů tangor je ellandal.
 5. Manor (Mandor) (Ang. Mandora)- Přírodní tangor, mandarinky hybridní a sladké pomeranče. Roste na Kypru, ale původně se objevil na Jamajce. Ovoce je podobné mandarinku a klementu, ale na rozdíl od klementinu obsahuje semena. Ovocný tvar kolo, mírně bojoval. Loupejte tenké, jasně oranžové, snadno se oddělí. Buničina z jemného plodu, velmi šťavnaté, sladké, s malou kyselostí. Rostliny z ledna do poloviny dubna.
 6. Allandale - hybridní mandarinek, mandarinka a oranžová. Velké oranžově červené ovoce se vyznačují tenkou, snadno čistící pokožku, postrádající nebo malé množství semen, osvěžující chuť a sofistikované citrusové aroma. Ellandale je šťavnaté tělo má nasycenou tmavou oranžovou barvu a příjemnou sladkou chuť.
 7. Cytrandarin- Hybrid mandarinky a poncirus testu, malé plody, které vzhledem k nepříjemné chuti jsou nevhodné pro použití, ale používány pro průmyslovou výrobu vitamínových nápojů. Fetální slupka docela tenký, hrubý, oranžová barva. Maso oranžová, šťavnatá. V některých cytrandarinech nejsou žádné semena.
 8. Santina- Clementine a Orlando hybrid, pro plody, které se vyznačují nasycenou oranžovou barvou a lahodnou sladkou buničinou. Ovoce mohou mít jak střední, tak velké velikosti.
 9. AGLI, Stejný Agli-Fruit - Hybrid Mandarin, Orange a Grapefruit, jehož jméno je přeloženo z angličtiny jako "ošklivé". Ne příliš krásné Agley ovoce, až 15 cm průměr, se vyznačuje hrubým, vrásčitým oloupajícím zeleninovým žlutým nebo načervenalým barvou, snadno oddělenou od buničiny. Ageli má lehkou chuť grapefruitu a vynikající citrusovou vůni. Kultivován v USA a na Jamajce.
 10. Ichandarin- Jedná se o mandarin, přešel s citrusem s názvem Ichand Papeed. Plody hybridu se liší v poměrně kyselé chuti. Mezi Inchandarins se vyznačují několika typy, například Yuzu a Sudami.

Jak ukládat mandarinky?

 • Yuzu. Zralé žluté mládeže se zbaví, od 7 do 10 a více cm v průměru, kyselý, s malým množstvím suché buničiny, vůně se podobají kombinaci grapefruitové vůně a mandarinku.
 • Sudam. Zralé posuzování ovoce mají nažloutlou oranžovou barvu, mají vůni vápna nebo citronu, ale s více "měkkým" citrusovým poznámkou. Jako lichotné ovoce, soudy nepoužívají, používat své zelené ovoce jako koření při vaření ryb, hub a národních japonských jídel.
 • Oranžová (ang. Nippon oranžovýquat) - Hybrid Mandarin Unshu a Kumkvat, který roste na Havaji. Mírně prodloužený plod střední velikosti, menší mandarin, ale větší než kumkvat. Obvod fetálu je 2-4 cm. Tlustá houbovitá slupka má sladkou chuť a oranžovou nebo červenovou barvu. Nafouknuté oranžové šťavnaté, kyselé, s mírnou hořčicí. Obsahuje semena. Rostlina odolává teplotě na -12 stupňů Celsia.
 • Pomeracku (bigarada, kinotto) (lat. Citrusový aurantium) - hybridní mandarinka a pomelo. Důl, 6-7 cm v průměru, mírně zploštělé ovoce v čerstvé formě se prakticky nepoužívá v důsledku velmi silné, ostré vůně a hořké kyselé buničiny. Oranžová slupka jasně oranžová, cheep. V parfumerii, éterické oleje z květin a listů oranžové, zest a šťávy z ovoce se používají při vaření, stejně jako při výrobě tinkturů, likérů.
 • Maiter citron (lat. Citrus Meyerii) - citron hybridní a oranžová nebo citronová a mandarinka. Ovoce jsou poměrně velké, zaoblené, s tenkou slupkou nasycené žluté barvy, která při zrání získává lehký pomerančový odstín. Buničina šťavnaté, méně kyselé než obyčejný citron, tmavě žlutá a obsahuje semena.
 • Cabosu (Kabus) (Ang. Kabosu, lat. Citrus sphaerocarpa) - to je výsledek překročení ichantových polštářů a pomerančů. Ovoce je pěstováno v Číně a populární v japonské národní kuchyni. Ovoce jsou malé, o průměru asi 5,2 cm, s dozráváním žluté barvy s tmavě žlutou dužinou, s kyselou, koláčovou chutí a citronovou aromou. V jednom ovoce obsahuje asi 17 kostí. Používá se jako koření, často v nezralé podobě, když má peel Cabozo zelenou barvu. Dává pokrmy jedinečná vůně.

Příznivé funkce

Odrůdy třídění

Mandarin obsahuje velké množství vitamínů a minerálů. Díky ideálnímu poměru draslíku a sodíku jsou ovoce považovány za vynikající anti-etro. Vzhledem k fytoncidním a antiseptickým vlastnostem ovoce jsou vynikající preventivní a léčebný nástroj pro léčbu velkého počtu respiračních onemocnění.

Ovoce a šťáva z mandarinek pomáhají zlepšit stav při různých onemocněních gastrointestinálního traktu a jsou ošetřeny z helmintů. Je třeba poznamenat, že když je pravidelné užívání tohoto ovoce sníženo krevní tlak, síly jsou obnoveny a metabolismus se zlepšuje. Vzhledem k tomu, glykosidy zahrnuty v mandarinku, on Má antisclerotické akci. Vzhledem k vysokému obsahu esenciálních olejů je toto ovoce považováno za vynikající nástroj pro zvýšení nálady.

Kompozice mandarína zahrnuje kyselinu fenolovou, což pomáhá odstraňovat otoky a vyvolává odtok hlenu, a tudíž ovoce bude užitečné pro bronchitidu a astmatu. Užitečné vlastnosti mandarinů se používají v kosmetice. Ovoce se používají pro výrobu kosmetiky, která je zaměřena na zlepšení stavu suché kůže. Jsou stanoveny přínosy přítomnosti beta-karottu, citronu a kyseliny askorbové. Vzhledem k tomu se zvyšuje ochranná funkce kůže. Mandarinový extrakt pomáhá zabránit vzhledu kůží. Obecně platí, že ovoce se používá pro různé výrobky: prášky, masky, krémy, tonikum, rtěnka a t.D.

Kontraindikace mandarinky

 • Citrus - velmi silné alergeny. Proto je nutné znát opatření při použití mandarinek, takže mohou způsobit diatézu a alergie.
 • Mandarinky nepoužívají lidi s ulcerózní onemocnění, s gastritidou se zvýšenou kyselostí, se zánětlivým onemocněním střevem.
 • Lidé s diabetem jsou opatrní, aby se vztahují k mandarinku, protože obsahují mnoho cukrů.
 • Nadměrné používání mandarinů může způsobit průjem
 • Mandarinky jsou kontraindikovány jade, hepatitidou a cholecystitidou.

Jak ukládat mandarinky?

Vlastnosti mandarinské péče doma

Samozřejmě, nyní nejsou časy, kdy musí být mandarinky zakoupeny, protože jim prodávají po celý rok a deficit, který si nepředstavují. To není skutečnost, že ve vzdálených sovětských letech, kdy přemýšlet o tom, že bude na novoroční stůl, začali téměř od podzimu. Ale může se stát, že si koupili více mandarinek, než se ptali váš žaludek, a nějakým způsobem je musíte zachránit. Zde jsou některé jednoduché pravidla.

V přihrádce pro ovoce a zeleninu v chladničce, mandarinky budou bez problémů položit týden. Prodloužit trvanlivost jedné a půl nebo dvě možné, pokud je jejich slupka s rostlinným olejem.

Mandarinky nemohou být uchovávány v polyethylenových obalech, zejména vázaných, protože v takové nádobě budou zkazit velmi rychle. Nejlepší je ukládat je v mřížce nebo v papírovém balíčku. Při pokojové teplotě budou mandarinky ležet 2-4 dny. Mandarinky s listy, a ještě více tak na větvích, jsou uloženy o něco delší než "nahé" ovoce.

Odrůdy třídění

 • "Unshiu"- Odolné proti mrazu, hloupé, velmi výtěžek. Ošetřený je nízký, s rozmetaženou korunou tenkých, velmi pružných větví pokrytých vlnitými listy. Tento mandarin je skvěle rozvětven, rychle roste, hojně a ochotně květina. Ovocné hrušky, bez semen. S umělým osvětlením roste bez přestavení.
 • "Kovana-vasse"- Silný kostel s tlustými větvemi - větve neochotně. Tato mandarinská odrůda může růst docela velké pro velikost bytu. Masité listy, tuhé. Květiny hojně. Ovocné médium ve velikosti, oranžově žluté.
 • "Shiva Mikan"- Kompaktní, rychle rostoucí strom s velkým, masitým, tmavě zeleným listím. Brzy, kvetoucí dokonale. Průměr produktivity je vážící až 30 g.
 • "Murcott"(Honey) - velmi vzácná odrůda s kompaktním keřem. Tělo tohoto mandarína zrání v létě, sladký jako med.

Vlastnosti mandarinské péče doma

Mandarinka

 • Teplota: Mandarinky jsou náročné na světlo a teplo. Botonizace, kvetoucí a ovoce se nejlépe vyskytují v průměrné teplotě vzduchu a zeminy + 15..18 ° C. V zimě se mandarin doporučuje obsahovat v lehké studené místnosti (do + 12 ° C). Nedostatek studené zimování může vést k tomu, že rostlina nebude ovocem.
 • Osvětlení: Světlé rozptýlené světlo. Bude dobrý v blízkosti východního a západního okna, stejně jako v severním okně. Stínování od přímého slunce na jaře a v létě v nejžhavějších hodinách.
 • Zalévání: V létě a jaro hojně 1-2 krát denně s teplou vodou, zimní zavlažování je vzácné a mírné - 1-2 krát týdně a příliš teplá voda. Nicméně, a v zimě je nemožné umožnit potrestání hliněné komery, protože vede k kroucení listů a příruby nejen listy, ale také ovoce. Na druhou stranu není nutné zapomenout, že z nadbytku vlhkosti rostliny zemře. Od října snižuje zavlažování.
 • Vlhkost vzduchu: Mandarinky jsou pravidelně postřikovány v letním období, ale pokud jsou obsaženy v zimě uvnitř ústředním topením, jsou nastříkány v zimě. Když je suchý vzduch pomerančů napaden škůdci (klíšťata a štíty).
 • Převod: Mladí stromy musí každoročně transplantovat. Transplantace by nemělo být prováděno, pokud se kořeny v závodě ještě nepadly zem. V tomto případě je dostatečná pro změnu odvodnění a horních vrstev půdy v hrnci. Transplantace stromů tvorby ovoce ne více než jednou za 2-3 roky. Transplantace před zahájením růstu. Na konci růstu rostlin se nedoporučuje replikovat. V převodech by neměly být velmi zničeny zeminou. Je třeba zajistit dobré odvodnění. Kořenový krk v nových nádobách by měl být na stejné úrovni, na kterém bylo ve starých jídlech.
 • Půda pro mladé mandarinky: 2 kusy trávníku, 1 kus listu Země, 1 část vylévající z kravského hnoje a 1 část písku.
 • Půda pro dospělé mandarinky: 3 kusy trávníku, 1 částečný list, 1 část vlhkost z kravského hnoje, 1 část písku a malé množství mastné jíly.
 • Hnojivo mandarinky: V první polovině léta použijte užitečné zalévání. Zvyšuje sugartyness ovoce a snižuje hořkou chuť, která je zvláštním pro plody citrusových plodů na pokojové kultuře. Závod nepotřebuje hnojivo, než je starší a čím delší je ve stejných nádobách. Hnojiva jsou přinesena po zalévání vody. S dalším umělým osvětlením mandarinek v zimě také potřebují hnojit. Pro mandarinky se doporučují organické hnojiva (z hovězí) a kombinovaných minerálních hnojiv, v květinářství můžete také koupit speciální hnojiva pro citrusy.
 • Reprodukce: Reprodukce mandarinek, stejně jako citrony obvykle tráví očkování, řízky, zrna a semena. V pokoji se nejčastějším způsobem chovného citrusu posouvá.