Jaké pouště jsou nejžhavější na zemi - seznam, charakteristika a fotky

Velká poušť Victoria

Pro mnoho obyvatel v Evropě se zdá, že teplota 40 ° C se zdá být skutečným pECL. Existují však místa na světě, kde takové teplo může být považováno za chlazení. V pouštích se nachází v blízkosti rovníku, teploměrové čtení mohou překročit 50 a dokonce 60 ° C. Jaké pouští mohou být považovány za nejžhavější na naší planetě?

Top 10 největší pouště na světě

Velká poušť Victoria

Karakuma
Foto: Amanda Slater / Flickr

Je to největší a nejžhavější poušť Austrálie. Teplota zde přichází na 50 ° C a Náměstí Victoria se odhaduje na 424,4 tis. kV. Km. V průběhu roku se zde může padnout až 250 mm srážení, což je pro poušť docela hodně. Ve Victorii se nachází Mamunungari rezervu, přitahuje fanoušky ekologického cestovního ruchu z celého světa.

Karakuma

Sonora
Foto: FLYDIME / Wikimedia Commons

Poušť Karakum se nachází ve střední Asii, v Turkmenistánu. Jeho plocha se odhaduje na 350 tisíc. kV. Km. Průměrná teplota července obvykle nepřesahuje 36 ° C, ale v určitých dnech může dosáhnout až 52-53 ° C. V zimě jsou mrazy až -30 ° C. Většina srážek spadá do zimních měsíců a jejich celkový počet za rok nepřekročí 170 mm. Pozoruhodné studny vykopané v čmárani. Jsou možná nejvíce hluboko na světě. Takže hloubka jednoho z nich se odhaduje na 270 m.

Sonora

Velký olej

Nachází se ve Spojených státech a Mexiku. Teploměr v letních měsících zde může zobrazit 53 ° C. Oblast regionu se odhaduje na 260-355 tis. kV. km, protože to není zcela jasné, kde pouštní hranice přechází. . . Sonor je tedy jedním z nejvíce hustě obydlených pouštin světa.

Velký olej

Rub-el hali
Foto: Charles T.G. Clarke / Wikimedia Commons

Nachází se na severu arabského poloostrova a trvá 103,6 tis. kV. Km. V poušti bylo možné upevnit teplotu 54 ° C. Déšť ve velkém oleji se děje ne více než dvakrát ročně. Pouštní prvek je velmi silné větry, dramaticky mění směr, stejně jako specifický červený pískový odstín. Hranice Big Nefoda se dvěma dalšími pouště - Rub-El Hali a Malá nehroda. V některých oázách je zemědělství vyvinuta uvnitř pouště. Místní obyvatelé rostou ovoce a ječmen.

Rub-el hali

Sahara
Foto: Nepenthes / Wikimedia Commons

Jako součást pouště Arabského poloostrova se odlišuje poušť Rub-El Hali, která se nachází na území Ománu, Jemenu, Saúdské Arábie a SAE. . V průběhu roku, pouze 35 mm srážky spadá do rublů, zatímco se odhaduje v roce 2000 mm.
Povrch pouště je téměř úplně pokrytý pískem, výška dunách může překročit 250 m.

Sahara

Pouštní mojave

Cukr je největší horká pouště světa, horší ve své oblasti (8,6 milionu metrů čtverečních. km) pouze arktická a antarktická poušť. V okolí města El Azizya, která se nachází v Libye, byla teplota vzduchu zaznamenána 57,8 ° C. Pozemek může ohřát na 80 ° C. Nicméně, v noci v zimních měsících, je možné zmrazení na -18 ° C.

Archeologové najdou spoustu artefaktů v Saharě, svědčí o rozvinutém chovu skotu v tomto regionu ve 4 tis. na N.E. Je možné, že lidská činnost a vyvolala zvýšení teploty v cukru, protože pastvy zvířata jedla rostliny a tím snížila reflexní schopnost této části povrchu Země.

Pouštní mojave

Jít kolem

Dlouhou dobu, údolí smrti se nachází v poušti Mojave, považoval za nejteplejší místo na Zemi. 10. července 1913 došlo k teplotě 57 ° C. A dnes je svědectvím teploměr vyšší než 50 ° C, jsou považovány za normou pro letní měsíce v tomto rozsáhlém místě.

Jméno Údolí smrti je díky tomu, že přes to v XIX století mnoho zlatých vrahů se snažilo dostat se do California týmy. Nicméně, mnozí se s místním klima nevyrovnává a zemřel zde.

Jedním z mozave atrakcí je zde v roce 1948. . Mnoho Američanů miloval zavolat její číslo, zatímco jiní přicházejí do pouště, aby reagovali na náhodné volání.

Jít kolem

Takla makan

Tato poušť zaujímá území Číny a Mongolska a vyznačuje se extrémně ostrými kapkami teplot. Pokud v letních měsících může teploměr zobrazit 58 ° C, pak v noci v zimě bylo možné jej opravit a -55 ° C. Jméno pouště pochází z mongolského jazyka a znamená "bezvodé místo". V průběhu roku ne více než 150 mm srážek.

Když se vykopávky v Gobi podařilo odhalit spoustu zbytků dinosaurů. . kV. Km.

Takla makan

Cheat-lut

Na samotě západně od Číny, v Xinjiang Uygho autonomní oblasti, pouště Takla Makan se nachází. Ve své severní části, vedle ohnivých hor, v roce 2008 byla teplota zaznamenána 66,8 ° C.

. Celková plocha Takla Makan se odhaduje na 300 tisíc. kV. km, většina její části zabírají písky. Obvykle dokonce 50 mm srážení v průběhu roku nespadá.

Existuje několik řek, ale v něm zaschlí. Výjimka - Hotan přes poušť. Fauna je reprezentována antilopesem, zajíc, roucho, kance. Na okraji pouště a řek najdete topol, velbloudí barel, Reed a Saksul.

Cheat-lut

Jaké pouště jsou nejžhavější na zemi - seznam, charakteristika a fotky

K dnešnímu dni je držitel záznamu považován za poušť Cheat-Lut, který se nachází na území Íránu, v blízkosti hranic s Afghánistánem. V roce 2005, s pomocí satelitních pozorování bylo zaznamenáno 70,7 ° C.

Z perského jazyka je název pouště přeloženo jako "prázdnota". Square Loxte-Luth je malý a činí 52 tisíc. kV. Km. Délka poušti je 500 km a šířka se pohybuje od 100 do 200 km. . Zeleninový kryt chybí téměř úplně. Výška některých dunách může dosáhnout 500 m.

Nejvíce horké místo v Capti-Lut je Plateau Gand Byrian, který se vyznačuje tmavší barvou povrchu. To vede k větší absorpci slunečního světla a zaznamenávání ohřevu vzduchových hmot.