Jaké hory jsou nejvyšší v austrálii - seznam, vlastnosti a fotky

Bimbury
Zasněžené horní část Nejvyšší hory Austrálie - Kosyushko

Austrálie - nejvíce "nízká" pevnina planety. Jeho průměrná výška nad úrovní oceánů je pouze 350 m, stejně jako na území zeleného kontinentu není jediný vrchol nad 2500 m. Nicméně, stále milovníci horolezectví budou moci najít zde. Jaký druh hory Austrálie jsou nejvyšší?

Bimbury

FETERTOP
Foto: Stanley Gooddew (přes Miles Gooddew) / Wikimedia Commons

Bimbury se nachází v bezprostřední blízkosti hlavního města Austrálie, města Canberra. Jeho výška se odhaduje v roce 1912 m. Hora se nachází na území založené v roce 1984. Namazi národní park.Vzhledem k vodě shromážděné na svém území je zajištěna potřeba vodních zdrojů australského kapitálu. Lezení na vrchol bude trvat pouze 3-3,5 hodiny, bez lezeckých dovedností od turistů, dobývání vrcholu, nebude potřebovat. Stačí prostě jít přes pěší cesty.

FETERTOP

Bogong
Foto: Joe Ritson / Wikimedia Commons

. Jeho prvkem lze považovat za relativně strmý svah, zatímco většina ostatních hor patřících do australského systému ALPS má společný vrchol. .

Fetertop byl otevřen v roce 1851. Cattlers Jim Brown a Jack Wells. První, kdo ji může dobýt, se stal Ferdinandem vonem Mullerem. Navzdory relativně nízké výšce hory se zde vyskytují nehody s horolezkami. První takový případ nastal dne 2. září 1932 s lyžařem Molly Hill. Na paměti je na horu instalována pamětní deska. Dne 31. srpna 2009, jeden z ministrů Austrálie Tim holding zmizel, ale po několika dnech to bylo schopno najít a ušetřit.

Bogong

Perisher
Foto: Joe Ritson / Wikimedia Commons

Nachází se v bezprostřední blízkosti fetertopu a má výšku v roce 1986 m. Nejvyšší bod státu Victoria. Poprvé dokázala dobýt Ferdinand Müller v roce 1854. Hora je oddělena od ostatních vrcholů řeky Mountain Massif Big. Na svazích Bogongu roste Eucalyptus do výšky 1800 metrů.

Perisher

Jagungal

Výška této hory dosáhne 2058 m. Zde je slavný perisher modré lyžařské středisko, které je považováno za největší na celé jižní polokouli. Existují důkazy o tom, že australští domorodci žili na svazích zaměstnance před více než 20 tisíci lety. Po kolonizaci kontinentu začaly Evropané využívat terén pro zemědělskou činnost.

První lyžařská střediska na svazích perisheru se začaly objevit v roce 1949. V roce 1995 všichni se sjednotili do jediného centra lyžování, ve kterém samotné výtahy počítalo 47 kusů.

Jagungal

Gonggartan
Foto: HellOppl1234 / Wikimedia Commons

Vzdálenost od úpatí této hory na vrchol je 2061 m. Ona se nachází v národním parku Austrálie "Kosyushko". Tento geografický objekt je velmi oblíbený u horolezců po celém světě. Jejich pozornost je přitahována malá chata, postavená v roce 1939. Než je velmi obtížné získat, pouze profesionální lyžaři mohou být navštíveni tímto místem. Také na svazích Jagungalu se nachází několik pozoruhodných lyžařských středisek.
Významná část území v blízkosti hory je ještě prostý, na kterém milovníci klidných lyžařských salónků cestují v zimních měsících.

Gonggartan

Theate

Gonggartat věže nad okolním prostorem na 2068 m. Stejně jako většina dalších vrcholů Austrálie se nachází v parku Kosyushko. Turisté raději navštěvují tento vrchol ne v zimě, ale v letních měsících, protože je pak z její výšky pohled na nádhernou australskou povahu. Lyžaři obvykle vyberou zajímavější svahy pro jízdu.

V blízkosti této hory je pro turistiku položeno mnoho tras. Mnoho starších Australanů se zde angažuje Skandinávská chůzi.

Theate

Twinham
Foto: John Wormell / Wikimedia Commons

Trete je v blízkosti malé vesnice Vusko na jihu Austrálie. Horská výška se odhaduje na 2068 m. Vedle ní je malé jezero s nejčistší vodou, která podle místních domorodců má léčivé vlastnosti. Další pozoruhodný objekt v okrese - elektrárna Gutheg.

Twinham

Townsend
Foto: John Wormell / Wikimedia Commons

Tato hora stoupá nad okolním prostorem na 2196 m. Je to v horském systému, známý jako australské Alpy. Navzdory své výšce, top bypass obchází milenci horolezectví. Faktem je, že je pro ně příliš jednoduchá. Tam není také dostatečně rozvinutá turistická infrastruktura, dokonce i telefon téměř nezachytí signál. Proto před návštěvou Tvormin je vhodné upozornit na místo, kde jdete.

Townsend

Kosyushko
Foto: Leighblackall / Wikimedia Commons

Výška tohoto vrcholu dosáhne 2209 m. Ona je v provincii Jižní Wales, na jihovýchodě Austrálie. Cestovatelé mají zajímavou tradici. . Tedy horolezci pomáhají zármutkem vyrůstat a pokusit se dohnat nejvyšší australský vrchol, který je v těsné blízkosti města.

Kosyushko

Jaké hory jsou nejvyšší v austrálii - seznam, vlastnosti a fotky
Foto: Cimexus / Wikimedia Commons

Nejvyšší hora australského kontinentu stoupá 2228 m vzhledem k hladině moře. Nachází se v australské oblasti Alpy, v těsné blízkosti jiné hory z našeho seznamu, TownSend. Otevřel tento vrchol v roce 1840. Pole Pavel Edmund Sthhetsky, který jí přidělil jméno svého slavného Combatriot Tadeusch Kostyshko.

Je zajímavé, že to bylo původně Stzhelety, kteří chtěli dát jméno polského generalissimus nejvyššího vrcholu kontinentu, byl mylný a přidělen jméno "Kosyushko" jen druhá hora v Austrálii. . Uvědomit si to, kolonie nového Jižního Walesu se rozhodly změnit umístění jména těchto dvou vrcholů, takže touha Sthhetsky byla splněna.

V roce 1967, národní park Kosyushko 6900 metrů čtverečních byl založen vedle hory. Km. . .