Feichoa

Šíření

Šíření

Divoké lícní formy jsou běžné v Jižní Americe - Uruguay, Paraguay, Jižní Brazílie a Severní Argentina. Typická subtropická rostlina. Chudí roste v tropech. V Evropě se poprvé objevil v roce 1890 ve Francii. Odtud v roce 1900 byly první řízky přivedeny do Jalty a na pobřeží Černého moře Kavkazu (Abcházie). Následně rostlina začala kultivovat po transcaucasusu. V roce 1901 se objevil v Kalifornii, v roce 1910 v Itálii, odkud se rozšířil po celém Středozemním moři. Je zjištěno, že experimentálně může rostlina nést mráz na -11 ° C.

V současné době roste v vyhrazených místech subtropické části Kavkazu, na jihu Ruska - v území Krasnodar, Dagestan, stejně jako v Krymu, Abkhazia, Arménie, Gruzie, Turkmenistánu, Ázerbájdžánu, Austrálii, Novém Zélandu, USA ( Všechny Pacifik Coast a ve státech Delaware, Maryland, Virginie a Severní Karolína), Francie, Itálie (zejména rozšířené v Sicílii), v Řecku, Španělsku a Portugalsku.

Legenda a otevření

Fayicho ovoce

Legenda a otevření

Existuje legenda o původu Feichoy. O tom, jak byl mladý muž v lásce s mořskou princeznou, ale putoval na Zemi. Pro rozhodnutí se vrátit do pevné půdy, mořský král ho otočil do stromu s vůní mořského vánku v ovoce. Nová rostlina byla objevena na konci 19. V Brazílii během vědecké expedice a dostal své jméno na počest ředitele muzea přírodních věd Joao FAIZ. V Evropě poprvé, ovoce se objevilo v roce 1890. ve Francii. Odtud Feichoa distribuoval do středomořských zemí, Krymu a Kavkaze. Strom je velmi tepelný-milující a maximální mrazy vydrží až do -10 ° C.

Popis zařízení

Feichoa je stálezelený keř, který odkazuje na rodinu Myrtova. Jeho výška může dosáhnout tří metrů. Během kvetení je velmi krásná - na Feichoa, nasycené malinové květenství se objeví, na kterých jsou bílí růžové skvrny. Listoví hustá tmavě zelená. Po kvetení, ovoce jsou tvořeny, které jsou na vnějších značkách podobných vlašským ořechům. Délka bobulí je asi pět centimetrů a hmotnost v závislosti na odrůdě může dosáhnout 20-120 gr. Jsou jedlé. Kurva šťavnaté chuť s kyselou sladkou chuť. Něco dálkově podobá sladké chuti jahod a líbání a kolejí kiwi. Ve velikosti jsou také podobné kiwi. Dát velmi bohatou sklizeň. Zrání dochází pozdě na podzim na konci října nebo začátkem listopadu.

Popis zařízení

Fajjoa květiny

Feichoa může vydržet mrazy až do -15 stupňů. Ovoce se nemůže dlouho zhoršit, takže se snadno přepravují a ukládají. Toto ovoce se prodává ve velkých supermarketech nebo na trhu. Keř lze nalézt v Krymu, Ázerbájdžánu, na Ukrajině nebo v Krasnodaru.

Velikost ovoce závisí na tom, které podmínky pěstují Feichoa. Ovoce může být:

 • malý;
 • střední;
 • Velký.

Jsou tam v celé podobě spolu s pokožkou a škrábne pouze tělo. Můžete to udělat s lžící. Užitečné složení tohoto ovoce dělá Feichoa velmi cenný produkt. Během ibitaminózy je velmi oceňováno, protože pomáhá posílit tělo. Používá se také k léčbě určitých nemocí.

Typy a odrůdy

Foto Feichoa

Typy a odrůdy

V gastronomickém plánu budou různé odrůdy Feichoa vytrhnout s sebou. První stupeň Faicho, který se stal známým Evropanům, byl přiveden z Brazílie v roce 1890 slavným francouzským Nerda Edward Andre a přistál na riviéře. V roce 1897 rostlina dala první sklizeň a v roce 1898 Dr. Andre zveřejnil popis závodu, barvy a ovoce. Tato odrůda je pojmenována v jeho cti - Andre. Tato odrůda je známa jak ve Středozemním moři, tak v USA (Kalifornie).

V Kalifornii byly odvozeny tři další odrůdy, také přijaté relativně rozšířené: Chyze - Ray odrůda s velkým (až 6-7 cm), tmavě zelené ovoce- Kuljj - Také s velkým hladkým ovocem- Supereba - Ovoce hruškový nebo zaoblený tvar, velmi velký (až 60-80 g).

Faicho odrůda je známá v jižní Indii Besson - Má ovoce z malé až střední, oválné, měkké povrchové zelené s načervenalým nebo burgundským odstínem. Ty fajské plody, které jsou prodávány v naší zemi - nejčastěji z kavkaz a transcaucasus. Faja odrůdy, které jsou pěstovány v tomto regionu, většinou odvozené ruskými chovateli (Nikitsky voňavý, Krymský brzy, Světlo, Nikitsky Bury, Prvorozený).

Faicho Složení

Feichoa

Faicho Složení

Chemické složení Feichoa fetal je neobvykle různorodá a bohatá na užitečné prvky: vitamín C, vlákno, pektin, sacharóza, mikro- a makrooselementy. Ovocná slupka obsahuje fenolové sloučeniny, kakhetiny, biologicky účinné látky. Feichoa srovnatelné s mořskými plody za přítomnost takové základní látky jako jod. Meaty obsahuje ve vodě rozpustné jodové sloučeniny - až 40 mg na 100 g produktu. Je třeba mít na paměti, že pouze ovoce pěstované v negativní blízkosti moře mají tolik.

Příznivé funkce

Feichoa ovoce jsou užitečné pro prevenci a léčbu onemocnění štítné žlázy, aterosklerózy, krevních bloků, avitaminózy. Pro onemocnění gastrointestinálního traktu, gastritida se sníženou kyselostí, onemocnění ledvin a močových cest, pyelonefritidy. Pro léčbu se čerstvé ubrousky používají ke stavu ovoce nebo odvodnění a dětství. Feichoa`s Leope má závazný majetek, a proto je v potravinách trochu dobré. Díky těmto vlastnostem je však precizní odlupování především díky těmto vlastnostem vynikající protizánětlivé činidlo. Feichoa - vynikající antioxidant.

Příznivé funkce

Faja Juice

Adepts tradiční medicíny se domnívají, že pravidelné užívání ovoce v potravinách má preventivní účinek na onkologické onemocnění. Feihoa se obvykle používá v čerstvé formě, nebo připravit bramborové kaše s cukrem. Také udělejte jam, džem nebo kompot. Recyklované ovoce se používají v cukrářském průmyslu pro výrobu sladkostí, bonbónů, tuts, dekorací pro dorty a koktejly.

Nebezpečné vlastnosti Feichoa

Fakeeho zralé ovoce kvůli velkému obsahu cukru jsou kontraindikovány lidmi trpícími obezitou, cukrovkou a mající individuální nesnášenlivost na výrobek. Také nejsou vhodné jíst Feichoa v hyperfunkci štítné žlázy (tyrotoxikózy). Pokud použijete Feichoa poprvé, nezapomeňte zkontrolovat tolerababilitu těla tohoto ovoce. Pokud si všimnete tendence k alergiím - odmítnout jíst ovoce. Kromě toho musíte dát Faicho dětem. Nezapomeňte, že předávkování je možné. Pokud budete jíst příliš mnoho ovoce, může se projevit nervózní narušení, úzkost, "skákání" teplota, rychlý srdeční tep, nebo naopak snížení pracovní kapacity a depresivního stavu. Kromě toho stojí za to se vyhnout kombinaci Feichoa a kravského mléka, protože může způsobit poruchu žaludku. Ujistěte se, že produkt je čerstvý, protože smažené ovoce může způsobit otravu. Můžete uložit Feichoa v chladničce ne více než 7 dní.

Nebezpečné vlastnosti Feichoa

Faupho ovoce

Faja péče a reprodukce

Feichoa - lehká přídavná rostlina. Nebojí se přímého slunečního světla. S kultivací Feicho doma by měla být pokojová teplota mírná, v zimě alespoň 12 ° C. Závod uzavírá dočasný snížení teploty na 0 ° C, zatímco může částečně resetovat listy. V teplých letních dnech je užitečné přivést ji na čerstvý vzduch, ve větrech chráněných před větrem. Substrát se připravuje z plechu, trávníku a písku (1: 1: 1). Výhodná slabě kyselá reakce. Transplantace je vyrobena pouze na jaře. Mladé rostliny jednou za dva roky méně často, podle potřeby.

V létě, hojné zavlažování, zimní - mírné. V horké době se doporučuje stříkat teplotu vody. Při opuštění obličeje, nemůžete dovolit sušení půdy. Jednou za desetiletí rostlina poskytuje minerální krmení. V létě hnojení pravidelně organických hnojiv. Během vegetačního období by rostlina měla být vyzvednuta měsíčním plným minerálním hnojivem. Reprodukce se provádí především čerstvými semenem, které jsou zasety na pružině ve vlhké směsi rašeliny a písku (při teplotě 20-22 ° C). Také může také s řízky nebo řetězy vzduchu.

Faja péče a reprodukce

Pláž z Feichoa

Sbírka a skladování Feychua

Sklizeň Feikhaa se provádí, když Berry ještě nebyl spuštěn - to umožňuje bez poškození. Při výběru FAICHO musíte to zkusit dotek. Plody by měly být měkké a bez viditelného poškození. Pokud je Feichoa pevná a druhá není, pak může být ponechána několik dní v dobře větraném pokoji při teplotě 20-23 °. Takové podmínky umožní, aby plod byl přirozeně znovu. Aby bylo možné určitě zkontrolovat kvalitu FETU FETU, musí být řezán. Transparentní zralé berry. Pokud je tělo bílá, ovoce není zralé, hnědé - již zkažené. Skladujte Feichoa v chladničce v oddělení pro zeleninu a ovoce, ale stejně jako jakýkoli jiný sezónní bobule, ne dlouho. V závislosti na stupni splatnosti bobule je od 7 do 14 dnů. Při skladování Feichoa ztratí vlhkost, což je důvod, proč se stává sladší. Můžete také udělat fairie jam, který lze použít během celého zimního období. K tomu je nutné prát faicho, oříznout květenství a grind. Pyré potřebuje přidat cukr do proporcí 1: 1. Zpočátku bude jam zelený, ale později si může koupit hnědý odstín díky pigmentu semen. S touto metodou sklizně Fauicho jsou všechny užitečné vlastnosti uloženy.

Sbírka a skladování Feychua

Vzhled fajoa

Sochory od Feichoa

Je lepší použít bobule v čerstvé formě. Fajaho ovoce mohou být konzumovány purifikovány nebo rovně s kůží. Mohou být přidány do ovoce a zeleninových salátů, omáček, jogurty, koktejlů. Feichoa dá původní chuť cukrovinek, maso a rybích pokrmů.

Bobule jsou špatně uloženy v čerstvé podobě - ​​asi týden, ale mohou být sklizeny jakýmkoliv známým způsobem:

 • Zmrazit. Čištěná nebo rovná s kůží bobulí jsou řezány plátky, kroužky, kostkami, procházejte mlýnek na maso nebo rozdrcené mlýnem - popřípadě, poklesly kontejnery, balíčky a umístěné do mrazničky
 • Živý džem, pyré. Bobule jsou rozdrceny mixérem nebo na mlýnku na maso, cukr nebo med v poměru 1: 1 se přidá do hmotnosti. Dokončený "Jam" se smísí a klesá na banky, pokryté polyethylenem, skleněným nebo kroucivým víčkám. Uchovávejte v chladničce, v chladném místě.
 • Normální Jam. Na 1 kg bobule dost 200-300 g. Sahara. Metoda deformace - jakýkoliv. Od Feichoa, můžete varovat džemy, jam, "transparentní" jam. Žádná omezení při vstupu do džemu dodatečných komponent - skořice, karafiát, citron, pomerančový, zázvor, mincovna a t.D.

Sochory od Feichoa

Jídlo od Feichoa

 • Fayicho omáčka. Feichoa omáčka se také připravuje, pouze bez přidání cukru. Dát ostrost, nejlépe přidat trochu česneku, bílý nebo černý pepř. Zvláště dobrá, taková omáčka je kombinována s masovými pokrmy a ptačí pokrmy.
 • Řepný salát s feichoa a ořechy. Složení: 1 Střední řepa, 100-200 g Fairo, několik vlašských ořechů, rostlinného oleje, soli. Odložte řepu a vyčistěte slupku a rošt na struhadlo. Fayicho čisté a jemně řezané. Mletí matic. Všechny složky mix a sezóna se zeleninovým olejem a solí. Zeleninový dietní salát obsahuje vlákno a vitamíny, má nízké kalorií, což je velmi užitečné a zdraví a pro hubnutí po bohatém svátku.
 • Vepřový salát s Feichoa a Lime. Opláchněte vepřové maso, osušte a nakrájejte na tenké bary. Fayicho a vápno opláchněte a nakrájíme na kruhy. Cibuli nakrájíme na tenkou slámu. Teplo rostlinný olej v pánvi dobře. Vepřové kousky po dobu 3 minut. Pak přidejte lime, facehua a luk. Vařit další 3 minuty. Kurva sójová omáčka, červené víno, přidat paprik a kešu oříznout. Míchejte a odstraňte z ohně. Směs z různých typů salátu zlomí na kousky a smíchejte s mayonnaise a nízkotučným jogurtem. Neobvyklý slavnostní salát připravený!

Feichoa

FeJoa Prug

 • Kompot. Kompotní může být připraven z celého čísla nebo plátky bobulí. Můžete také přidat další ovoce, koření.
 • Džus. Pokud se vám podařilo koupit velké množství fayaho bobule, můžete připravit šťávu. Čerstvě vymačkaná šťáva je prostě přivedena do varu (varu ne více než 2-3 minuty), lahví na bankách a vyvalí se.
 • Kuře s feichoa. Kuřecí maso čisté z kostí a nakrájíme na kousky přibližně 4x6 cm. Další, připravit marinádu z citronové šťávy, teplé vody, soli, cukr, koření pro kuřecí a vavřínový list. Kuřecí kousky dány v marinádě a udržují tam 2,5 hodiny. V této době je Feicho vyčištěn a řez přes tenké kruhy (přibližně 0).3 cm). Kuře poté, co Marinada položila na pánvi s vysokými hranami, nalijte tam trochu marinády a pak posuňte kousky kuřecích kusů Feichoa. Posypeme parmazánem strouhaným na jemném struhovači, přidejte několik větviček z Kindi a zavřete to vše s fólií, ohýbejte ho pro okraje pánve pánve. Bake asi 50 minut při teplotě 150 ° C.
 • Feichoa tinktura s brusinkami. Zakladatel brusinkové mytí a zabalené. Feichoa (200 g) omyjte, čisté a řezané libovolně. Všechny vloženy do kapacity 700 ml. Připravte si cukrový sirup: 50 g cukru se rozpustí v 75 ml vody a přiveďte do varu. Sirup nalít do kontejneru s ovocem. Přidejte kontejner s vodkou plnou, promíchejte a zavřete. Trvat na tmavém místě o ne méně než týden.