Vodní meloun

Původ Arbuzov

Původ Arbuzov

Historie melounů kořeny opustí v XX století na n.E., První zmínky z kulatých zelených bobulí se nacházejí v dokumentech, které vypráví o životě Jihoafrická republika (kalorizátor). Ve starověkém Egyptě, doklad o použití melounů podává krásně konzervované kosti, které se nacházejí v hrobce Tutankhamona (víra, že melouny by měly být schopny poslat mrtvou osobou, která slouží jako jídlo v posmrtném životě).

Botanický popis, biologické rysy

Botanický popis, biologické rysy

Meloun stůl, nebo obyčejný odkazuje na rodinu s bazénem. Stále melouny jsou krmivy (cukchny), rolecutáty (hořké), mukočátko, ale nepěstujeme je. Stolní meloun - roční rostlina s silně rozvětveným tenkým stonkem, dosahující 3 m. K dispozici je také krátký plexty, formuláře bush.

Stonek dospělé rostliny je poháněn jemnými chlupy, ostře odpařující vlhkost. Šedo-zelené listy pokryté voskovým nájezdem, sedět na dlouhé tuhé. Dvorozpora deska dvakrát vyříznuta na akcii. Ale jsou zde odrůdy s celými listy jako meloun. Knírek zanechává dutiny listů.

Kořenový vodomelonový systém je silný a hlavní kořen tyčů proniká hluboko do půdy. 7-10 boční kořeny s sítí malých rozvětvů s velkou sací sílou se od něj odjíždí. Převážná část kořenů se nachází v hloubce 45-50 cm.

Meloun meloun meloun s citronovou žlutou nebo nazelenalý žlutý klín. Jsou to tři druhy - muži, žena a hermafroditic. První ženské květy jsou položeny na hlavním vakuu a jsou rovnoměrně rozloženy v celém závodě. Pánské květy se objevují v dutinách 12-15 listů. Žijí pouze 7-8 hodin, během této doby hmyz mají čas přemístit pyl z prašníků tyčinek na ženských a lanových květinách. S úspěšným opylením se začínají na druhém dni po oplodnění. Pravda, první z nich je obvykle nedostatečně rozvinutý a často pád.

Ovoce je považováno za multi-free berry. Jsme zvyklí na kulaté vodní melouny, nicméně jsou prodloužené, stoupané nebo hruškovité. Kůra je obvykle hladká, ale některé odrůdy mohou mít slabě buggy. Zbarvení z bledě zelené až černé a zelené. Kresba je převážně snížena na mřížku, pruhy nebo skvrny.

V závislosti na odrůdě melounu může být maso drsné vláknité, zrnité, jemné, tání. Jeho malování je nejčastěji růžová a červená, ale tam jsou melouny se žlutem červeným tělem, karmínem, karmínem, citronovou žlutou.

Semena si ponechají klíčivost 9-10 let. Obvykle jejich zrání a buničina dochází zároveň. Je však stále dostat vysoce kvalitní semenový materiál, doporučuje se po sbírce dvou týdnů melounu zvládnout.

Chemické složení

Flotila melounu ovoce obsahuje od 5,5 do 13% cukrů (fruktóza, glukóza a sacharóza). V době zrání, fruktóza a glukózy převládají a sacharóza se nahromadí během skladování melounu.

Meakty obsahuje proteiny -0,7% - pektinové látky - 0,68%, vápník - 14 mg /%, sodík - 16 mg /%, hořčík - 224 mg /%, fosfor 7 mg /%, draslík - 64 mg /%, železo Organická forma - 1 mg /% - vitamíny B1, B2 PP, kyselina listová, karoten-0,1-0,7 mg /%, kyselina askorbová - 0,7 až 20 mg /%, hořčíkové soli, draselná sůl, železo, mangan, nikl, alkalické látky. Semena melouny obsahují až 25% olej, fyzikálně-chemickými vlastnostmi podobných mandlových.

Meloun je bobule, ovoce nebo zelenina?

Chemické složení

Ovoce melounu na moderních nápadech se nazývají - TSYVINA. Ve školním roce biologie, ovoce "berry", "thavina" a "Heperidia" pro jednoduchost jsou sjednoceny pod jedním termínem "Berry".

Na tomto problému, klasifikace nekončí, botanické a kulinářské pojmy pojmů "ovoce" a "zelenina" se liší. Kuchaři se nazývají ovoce jakákoliv jedlé šťavnaté ovoce a zeleniny - jakákoliv jedlá část bylinných rostlin. Pokud je ještě snadnější říct, pak všechno jde pro dezert - ovoce a v salátu je zelenina. V biologii ovoce jsou zváženy jakékoli ovoce obsahující semena (sudé ořechy a fazole). Zelenina - jakákoliv jedlá část bylinných rostlin.

Tím pádem:

 • Ovoce melounu - thavina (ne berry);
 • Frup ovoce z hlediska vaření - ovoce;
 • Frup of meloun z hlediska nerds - zeleniny.

Typy Arbuzov

Všechny odrůdy melounů jsou podmíněně rozděleny třemi odrůdami:

 • Kolocid;
 • Obyčejný;
 • Náměstí.

Každý typ je jedinečný svým vlastním způsobem, a lepší zjistit každý formulář, zvážit je více.

Meloun Colocid

Meloun je bobule, ovoce nebo zelenina?

Rodištěm melounu - severoafrických zemí, státu Perského zálivu a Středozemního moře. Meloun Colocidant se také nazývá "hořká okurka nebo jablko", v bibli zmíněných "divoké dýně". Zobrazení se aktivně kultivuje. Meloun Colocid - bylinná trvalka rostlina.

 • Forma listů - zaoblené.
 • Žluté květy osamocený, stejný-sex, velká velikost.
 • Ovoce - malé, se zelenou, hustou a hladkou kůží, která při zrání se stává žlutou.
 • Maso - bílá, s plochou semena nažloutlá barva. Chybí zápach semen.

Ovoce se vyznačují mnoha užitečnými vlastnostmi, protože obsahují protein, glykosid, chloroform, pektin a další užitečné látky. V semenech, velké množství olejovitého oleje. Semena jedlá, hořká ořechová chuť.

V evropských zemích zasáhl Araby. Meloun Colocidant se používá jako zdravotní prostředek místní starověku. Extrakty a prášky vyrobené z ovoce kolokidantu, pomáhají se zácpou, jsou účinné kolokidantem během vody, a jako stimulátor ledvin.

Meloun obyčejný

Typy Arbuzov

Nejčastějším zástupcem druhu. Více než 1000 druhů je známo. Meloun obyčejný - roční bakhchy kultura, pěstované téměř 100 zemí. Květiny v létě, ovoce dozrávají koncem srpna - počátkem září.

Ovoce je forma, z nichž může být další formulář:

 • Sférický;
 • Válcový;
 • Ovál;
 • Zjednodušený.

Barva slupky je obvykle lehká nebo tmavě zelená. Na povrchu plodu kreslení ve formě pásů, mesh nebo skvrn.

 1. Tělo melounu obyčejného, ​​obvykle načervenalé barvy, občas může být žlutá nebo bílá. Chutné maso, šťavnaté a sladké. Velikost plodu se významně liší v závislosti na typu a místě růstu.
 2. Plochá semena, která se liší barvou.
 3. Rostlin stonky zaoblené, tenké a pružné, dlouhé až 4 metry, spíše rozvětvené, kudrnaté a plíživé. Pokud je stonek mladý, je vytržen různými měkkými chlupy.
 4. Listy - velké, šířka 5-18 centimetrů a 8-22 centimetrů. Povrchový povrch - hrubý a tuhý.
 5. Meloun květiny - stejný-sex.

Meloun obyčejný je nejoblíbenější a nejoblíbenější. Je aktivně pěstován v mnoha zemích s vhodným klimatem. Prvotřídní chuť, aby to vítá a všechny milované dárky.

Square Watermelon

Příznivé funkce

Navzdory popularitě melounu obyčejného, ​​který je nejvíce zvyklí na obyvatele CIS, jeho čtvercový ekvivalent se stává populárnější. Vysoká poptávka je způsobena jeho pohodlnou formou. Koneckonců, čtvercový meloun je nejen snazší přepravovat, ale je vhodnější dát do chladničky. Vidět náměstí meloun na trhu nebo v obchodě, neměli byste předpokládat, že je to nějaká speciální třída. To je obyčejný meloun pěstovaný ve speciální formě.

Ovoce budoucího čtverečního melounu je umístěno se speciální formou, když je stále velikost žárovky. Pro výrobu formy, překližky nebo desky určité použité velikosti. Takovou krabici můžete provést nebo koupit hotový výrobek.

Při pěstování čtverečních melodónů, aby se krabice otvor na jedné straně - tak může být snadno odstraněno dozrávání.

Ovoce se vejde do formy přes předem vyrobený otvor a stonek zanechává. Pro dobré větrání po stranách krabice řezaných otvorů o průměru až 10 milimetrů. Zvažte otvory musí být naprosto hladké a dokonce. Koneckonců, ostré hrany jsou schopny poškodit ovoce.

Ovoce je v zásuvce, dokud se nestane čtvercovým. Pak to dostanete a nechte několik dní na slunce na nákup jasně zelené. Tímto způsobem se pěstují nejen čtvercové melouny, ale také podobné dýně, okurky a cuketa.

Jak vidíte, existuje mnoho typů melounů, z nichž každá je jedinečná vlastním způsobem. Aktivně rostou v mnoha zemích, protože meloun je krásný, milovaný mnoha bobulemi, jejichž plody jsou nejen lahodné, výživné a šťavnaté, ale také užitečné,

Příznivé funkce

Léky na bázi melounu

Nedávno se ukázalo, že vodní meloun buničina je obsahována hodně kyseliny listové, která se aktivně podílí na tvorbě krve procesy a udržuje rovnováhu tenkých chemických procesů v těle.

Dělák zralého melounu je dobrým diuretickým a choleretickým činidlem. Melouny jsou užitečné v artritidě, dně, ateroskleróze. Dieta z meloucí a černého chleba pomáhá dobře se zvýšenou kyselostí žaludeční šťávy. Melouny se doporučuje být použity při onemocněních jater, žlučníku, hypertenze, aterosklerózy, anémie, srdečních vad, dnu, nosní krvácení, nemocí botkin, obezity. Jednou týdně můžete provést vykládání dnů, jíst 3 kg meloun Meakty za den. Pravidelné užívání melounu pomáhá vyčistit ledviny, přinést z nich písek a malé kameny.

Čaj z suchých nebo čerstvých meloun krustů omlazuje tělo, zlepšuje pleť, dává kožní elasticitu. Z meloun krusty také dělat masky pro obličej. Emulze ze semen eliminuje pihy a akné.

Léky na bázi melounu

Poškození a kontraindikace

S cystitidou, onemocněním ledvin, zejména pokud jsou kameny, jade, pyelonefritida, kapalina není zpožděna. Meloun maso je zvláště užitečné při kojení, těhotných žen, anémii, pomocí ní můžete naplnit tělo správným množstvím železa.

Pro posílení těla je nutné pít čerstvou melounu šťávu, používat jej můžete posílit imunitní systém. Semena rostlin se používají jako léčivé protiřestování.

Pro přípravu odvodnění je nutné užívat krusty v suché nebo čerstvé formě, nalijeme 200 ml vroucí vody, je to jeden z účinných diuretických výrobků. S onemocněním ledvinami je nutné opláchnout kůry melounů, vyčistit je, suché, ušetřit v krabici s kartonem. To je jeden z nejlepších diuretických výrobků, pít je zapotřebí třikrát denně, pít dostatek vody.

Vzhledem k tomu, že meloun obsahuje lykopen, pomocí ji můžete snížit rakovinné buňky s maligním nádorem v prostatě, jícnu, plíce, žaludku, tlustého střeva, dělohy. S pomocí melounu můžete zlepšit vizi, je užitečné použít starší lidi, jako preventivní lék na mrtvici.

Zvláště užitečný olej z melounu, jeho kompozice zahrnuje velké množství selenu, zinek, takže můžete normalizovat funkci prostaty, ne rozvinout zánětlivý proces v něm, zlepšit kvalitu spermií, vytvořit sexuální funkci. Muži doporučují používat olej, používat jej můžete zabránit vývoji maligního nádoru v adenomu prostaty.

Číňané se používají meloun semena, jsou smažené, jíst tak jako slunečnice. Vzhledem k tomu, že v krustách melounu obsahuje velký počet aminokyselin, zahrnovali je do své stravy.

Bylo prokázáno, že s pomocí bílé buničiny může kůra melounu zlepšit střevní mikroflóru, léčit dysbakteriózu, kolitidu. Tak, že kůra zůstane dlouho, doporučuje se vysušit ve speciálních sušičkách. Pak ho vařte. Meloun čistí ledviny, srdce, revmatismus. Doporučujeme přidat med na Odmazání.

Melouny se doporučuje použít k odstranění toxických látek, těžkých kovů, zejména poradenství, aby ji po provozním intervenci používaly, takže lze obnovit a pohybovat se od anestezie.
Závod je nejlepším alkalickým spotřebičem, za použití může být odstraněno kyselinou z těla, která se objevila v procesu výměny. Nezneužívejte meloun, protože se může střevo objevit, proces fermentace začne. Nelze použít s jinými potravinami.

Vzhledem k tomu, že v melounu je velké množství vitamínových látek, není základem, které připraví obličejovou masku, za použití může být zlepšena kůží, získá měkkost, hladkost, je nejlepší tonikum. Není těžké dělat doma, protože to musíte vzít gázu, navlhčete ji v melounu šťávy a připevněte k obličeji, krk. Stát až 25 minut. Po promytí teplou vodou namažte obličej smetanem.

Poškození a kontraindikace

Vědecky osvědčené kontraindikace melounu, ale musíte být opatrný nemocný diabetes. V tomto případě je množství konzumovaného masa omezeno. Fruktóza, která nezpůsobuje napětí inzulínu v pankreatu, je obsaženo v čerstvě nasměrované ovoce, akumulace sacharózy dochází během skladování. Proto diabetici doporučili sladkovodní melouny.

Také nedoporučuje meloun v přítomnosti fosfátových ledvinových kamenů. Musíte se postarat při nákupu ovoce: můžete často najít melouny, jehož buničina obsahuje velký počet chemikálií, které byly použity pro půdní hnojivo. Zdravý člověk po použití takového melounu se jeví jako průjem, nevolnost a zvracení. Děti a pacienti s poruchou funkce ledvin, otrava nekvalitních melounech mohou mít za následek vážné následky.

Jak si vybrat meloun?

Jak si vybrat meloun?

 • Když? Chceme varovat ihned: Ačkoliv se melamely objevují na prodej téměř v červnu, před srpnem, to nestojí za nákup bobule - biologické termíny zrání Bakhchov - poslední měsíc léta. Proto, i když v červnu padáte sladký a chutný meloun, neexistuje žádná záruka, že dosáhl stavu přirozeně - s největší pravděpodobností jeho volební obvod je způsoben skutečností, že výrobce velkoryse vyčistil dusičnany.
 • Kde? Ideální místo k nákupu - stanu vedle pole, kde rostou. Pokud však takové pole není k dispozici, přejděte na trh. Ale v supermarketu buďte opatrní - často je supermarkety kupují stále nezraté. Často melouny prodávají v blízkosti silnic. Ano, je to vhodné, ale pamatujte si, že meloun je také jako ostatní ovoce a zelenina, které se zde prodávají, absorbují prach a škodlivé plyny procházející automobily.
 • Hlasitost. Melouny jsou různé odrůdy - jedno odrůdy jsou větší, jiné menší. Proto si pamatujte jednoduché pravidlo: od melounů jedné odrůdy, musíte si vybrat meloun velký, ale ne obrovský. To znamená, že se vyhněte oběma malým melounům - to obvykle nejsou dosud předurčené a giganty - s největší pravděpodobností jsou smířeny dusičnany. Perfektní meloun váží 6-10 kg.
 • Vzhled Watermelona. Zralé melounové proužky musí být co nejpřesněji a slupka je pevná a lesklá. Pokud je meloun nezralý, pak bude jeho kůra měkká, protože když se berry stoupá a už není schopen absorbovat vlhkost, pak její kůra ztvrdne, jako by se hlásil, že "všechno, jsem dosáhl stavu".
 • Dalším parametrem výskytu melounu je žlutý a někdy i oranžový bod. To je stejný barel, na kterém tahy melounu na hřišti. Velikost této skvrny by měla být pro malé odrůdy 5 cm a pro velké 10 cm. Velmi velká skvrna je důvodem k odmítnutí takového melounu - pravděpodobně neměl dost světla, když propustil, protože to, co by byl vkusný. Měli byste také užívat meloun s bílou skvrnou - tak, že s největší pravděpodobností dozrával pod nepříznivými podmínkami a je nepravděpodobné, že bude vynikající.
 • Kluk nebo holka? Možná si pamatujete z lekcí biologie, že meloun je kolo bobule. Dívky (oni lze nalézt ve více plochých dna a širokém kruhu) chutier, protože jsou více cukru, a kosti jsou méně. Méně lahodné chlapce mají konvexní dno a na něm malý kruh.
 • Pry, pumllish, poslouchat. Vyberte meloun zvukem - je to tenké a vyžaduje určitou dovednost. Chcete-li vybrat správný vodní meloun, musíte být schopni rozlišit hluchý zvuk z vyzvánění. Při poklepávání, meloun musí zveřejnit zvukový zvuk - to indikuje pórovitost buničiny, a to znamená o zralost melounu. Kromě toho, zralý meloun je vždy, jako by pružiny pod úderem. Snažte se stisknout meloun - pokud se zároveň mírně zhroutí, pak mluví o jeho zralosti a šťavnatosti.
 • Věnovat pozornost ocasu. Ocas nebo ovoce vašeho budoucího melounu musí být nutně. Její nepřítomnost by měla upozornit, možná to bylo záměrně odtrhnout, aby skryl špatnou kvalitu melounu. Mají dobrý zralý fetální, měla by být středně žlutá a suchá, ale není přehřátá. Pokud je ovoce melounu podkopáno, může znamenat, že meloun je směrován a je na dlouhou dobu skladován.
 • Řez, podívejte se na buničinu. Zralé meloun musí mít bohatou červenou barvu. Purple Shade by však měl být výstražný - tento plod je smířen dusičnany. Zralé meloun Semena mají tmavě hnědou nebo černou barvu, ale bílá - znamení zneužití zneužití plodu. Vlákna, která jsou proniknuta meloukem, musí být bílá, ale žlutá znovu hovoří o zvýšeném "dusičnanu" melounu. Buničina správného vybraného melounu bude jiskřivá při řezání a dusičnan má hladký povrch.