Jeřáb

Vlastnosti stromu Rowan

Jeřáb - Dřevo do 10 m výška, méně často keřů od rodiny rustikálů. Rowan ovoce - sférické bobule, červená, kyselá, hořká, mírně tart chuť. Po prvních mrazech ztrácí ovoce tartness, stávají se chutným, poněkud sladkým. Květiny v květnu - začátkem června. Ovoce dozrávají v září, zůstat na stromě hluboké zimy.

V přírodě se Rowan nachází v lesích a horských oblastech severní a střední části severní polokoule. Docela jednoduchá péče, většina z Rowan vypadá skvěle téměř po celý rok

V RUS, Ryabinaovy větvičky byly zdobeny stoly, to bylo podáváno s cukrem a nalil se medem, Sauerem a suší se. Dříve, Ukrajina připravila rowan těstoviny, pro kterou byly ovoce zmrzliny rozdrceny s dřevěnými lžíce a smíšené s cukrem. Naši předci napsali, že bobule Ryabina, zejména ti, kteří se dotkl mrazem, smíchali s moukou a medem a pečené v troubě, mají stejně příjemnou chuť, as a vyrobený z Candy Sahary, kteří dokonce zdobili stoly bohaté.

Vlastnosti stromu Rowan

Užitečné vlastnosti Ryabina

Rowan obyčejný je keř buď strom, jehož výška nepřesahuje 12 metrů. Korunový tvar zaoblený, na povrchu červených a šedých stonků je opomenutí. U dospělých stromů je kůra hladká a lesklá, má hnědou šedou nebo šedou žlutou barvu. Non-paušické spuštěné listové desky mají délku asi 20 centimetrů, jejich složení se skládá ze 7 až 15 špičatých prodloužených letáků s ozubeným okrajem, jejich přední povrchová matná, zelená a špatná - malovaná v jasnějším odstínu a má nížinu. Na podzim je listy nahrazeny barvou na červené a zlaté odstíny.

Konečné nádherné pylonové květenství mají průměr asi 10 centimetrů, sestávají z velkého počtu bílých barevných květin, které mají nepříjemnou vůni. Ovoce je šťavnaté jablko červeno-oranžové barvy, z nichž průměr dosahuje 10 mm. Blooms takový strom v květnu - červen. Bobule jsou zcela zrání v posledních týdnech léta nebo první - podzim.

Při přistání by mělo být vzato v úvahu, že taková kultura je extrémně negativně reagující na nejmenší a dodávku plynu vzduchu a dokonce i na mokřadech a stagnaci vody v zemi.

Dřevo Ryabin Dřevo rozlišuje pružnost a tvrdost, je velmi snadné zvládnout. Ve starověku, to bylo použito pro výrobu ruicích a vřeten. Bobule této kultury se používají pro výrobu barviv pro tkaninu.

Užitečné vlastnosti Ryabina

Nebezpečné vlastnosti Ryabina

Ovoce Ryabina obsahují obrovské množství vitamínů. Vitamin C v něm je větší než v citronu. Ryabina má vitamíny P, B2, PP, E, K, provitamin A, cukr (až 8% - fruktóza, glukóza, sacharóza, sorbiz), glykosidy, aminokyseliny, tanile, pektinové a hořké látky, 48% organických kyselin ( Jablko, citron, jantarové), flavonoidy (mnoho rutinních), hodně železa, mědi a manganu, jodu, zinek, draslík, hořčík, alkoholy (sorbitol a egrit), esenciální olej- a také fytoncidy, které jsou vyhřívané a dezinfikované vzduchu.

Bobule Rowan mají diuretiku, slazené, hemostatické, choleretické účinky - byly použity v Bulharsku při léčbě ledvinových kamenů, během revmatismu a jako projímadlo. V Maďarsku, oni byli léčeni dyzentérem. Norwegians používal Rowan jako činidlo hojení ran, stejně jako otok.

Astringentní chuť černé tváře připomíná, že obsahuje mnoho tubylových látek, organických kyselin a pektinů, a proto dokonale postihuje trávení. Například v plodech černobílého vitaminu 2krát více než v černém rybízu, a 20krát více než v pomerančech a jablkách. A obsah jódu v bobule Markovky je čtyřikrát vyšší než v jahodách, angreštech a malinách.

Přistání Rowan v otevřené zemi

Rowan je nádherný vitamin a tónovací činidlo, podle obsahu karotenu - Provitamin a překračuje mnoho odrůd mrkve. Pro přípravu multivitaminového čaje, 1 lžíce rozdrcené směsi sušených bobulí Rowan a růže boky nalijte 2 sklenice vroucí vody a trvejte do termosky po dobu 12 hodin. Aby se zlepšila chuť v infuze, můžete přidat cukr nebo lépe, med. S křehkými cév, můžete si vzít čerstvou šťávu 1 lžíci 3-4 krát denně.

Black-jako Rowan obsahuje sorbitol, což znamená, že jeho bobule mohou být konzumovány s diabetem bez strachu ze silného zvýšení hladiny cukru v krvi.

Vzhledem k jedinečné složení pomáhají bobule černého Rowan Rowan s mnoha chorobami. To již bylo zjištěno, že bobule a šťáva z černobílého Rowan s pravidelným používáním pomáhají kontrolovat hladinu krevního tlaku. Navíc se zvýšený tlak stabilizuje a normální - není snížen. Pro každého, kdo žije v podmínkách města, protože chrání tělo před radioaktivní expozicí. Tento berry je užitečný v krvácení, onemocnění ledvin, alergií (ekzém, neurodermatitida) a gastritida.

V lidovém lékařství se ovoce Rowan používají v malé třídě, onemocněních ledvin a jater, s diabetem, zejména se vyskytujícími se škodami malých cév, s porušováním gastrointestinálního traktu, s hemoroidy.

Nebezpečné vlastnosti Ryabina

Péče o Rowan, tvorba koruny a ořezávání.

Černý Rowan obsahuje velké množství organických kyselin, takže s hyperacidovou gastritidou a ulcerózní onemocnění žaludku a dvanáctium, musí být použit mírně a pouze z exacerbací. V takových situacích mohou pomoci speciální zeleninové přípravky obsahující černobílý Rowan.

Harm Red Rowan může přinést ty, kteří mají zvýšenou krevní srážení. Odmítněte ji pod nějakou srdečním onemocněním. Žádní bobule Rowan nejsou také doporučeny těm, kteří přežili mrtvici nebo srdeční infarkt a ti, kteří trpí koronární chorobou.

Mnoho organických kyselin obsahují mnoho organických kyselin v černém Rowanu, takže by mělo být používáno používat ho mírně a výhradně mimo exacerbace.

Přistání Rowan v otevřené zemi

Reprodukce Ryabina

Strom je dokonale zažívá zmrazení a nereaguje na stín. Proto může být kultivován jak na stínovaných, tak slunných místech, s výhodou mokré. Rowan Strom nevídá Byrian, stejně jako hustý šelest z půdy kolem kufru. Preferuje pěstování na hlíny a pískovce.

Pro přistání budou vhodné roční nebo dvouleté sazenice. Rychle rostou, takže je můžete zasadit brzy na jaře nebo uprostřed podzimu. Přistávací džem musí odpovídat kořenové části stromu. Průměr z něj v průměru se pohybuje od 0,5 do 0,7 m, a hloubka je 0,6-1 m. Vzdálenost mezi sazenicemi by měla být nejméně 5 nebo 6 m.

Na dně přistávací jálce lze dát:

 • 8-9 kg humus;
 • 0,4-0,5 kg superfosfátu;
 • 80-120 g draselných solí;
 • 15-25-centimetrová vrstva sutin pro odvodnění.

Po výsadbě a kámění Země musí být konce kořenů obce na úrovni země.

Péče o Rowan, tvorba koruny a ořezávání.

Rowan v krajinářském designu

Poté je celá péče snížena tak, aby porušila plevele včas, odstraňte inhibici, proveďte hnojiva, vodu a volnou půdu. Atraktivní kruh by byl pěkný a stoupaný (kabát sláma, sýr, sušená tráva). Před zahájením plodů v kolejovém kruhu by měla být louže tvořit - to je rada zkušených letních obyvatel.

Obtisky jsou vyrobeny v případě, že strom dělohy má nízkou profilovou formu, která bude snadno vypálit větve na zem.

V roubovaných rostlinách se ovoce objeví 2-4 roky. Rostliny nebo očkování požadovaných odrůd alespoň tak, aby byly překročeny.

Ořezávání je vyrobeno pro jednotné osvětlení dřeva, proto pro větší sklizeň. Vzhledem k tomu, Krone má pyramidální Rowan, a větve z kufru jsou odjištěny akutním úhlu - to je ovlivněno jejich silou.Proto při vytváření hlavních kosterních větví, zkuste je stáhnout pod hloupým nebo přímým úhlem.

Prořezávání se provádí brzy na jaře před tím, než ledviny.Mladí stromy mají slabě zkrácení vnější ledviny, odstraňují výhonky, které odcházejí pod akutním úhelem a extra.Odrůdy, které jsou plodné v loňském růstu, větve tenké a zkrátí trochu. Pokud je zvýšení slabý, pomůže omlazujícím řezání dvou nebo pětiletého dřeva. Ryabin, na kterých je vakcinováno několik odrůd, zkrácení polosuchominových poboček a v nejvíce sklizně kluziště (nejmenší větvičky).Ryabina výhonky rychle rostou, téměř každý souhlasí s zimou.

Reprodukce Ryabina

Rowan se násobí kořenovým prase, semena, zelenými řízky, obilným a očkováním kulturních odrůd na ředění divokého lesa Rowan. Když je očkován na lese Rowan, strom začíná být froning na 3-5th rok a reprodukci drážek a kořenového prase - po dobu 5-7. roku.

Ryabina reprodukce obyčejných semen

Typy a odrůdy Rowan

Semena jsou izolována z drceného zralého ovoce.

Semena semena na podzim, v září - říjen (bezprostředně po sbírce semen) nebo na jaře, jakmile je půda povolena (shromážděná semena na podzim na zimu jsou umístěny do mokrého písku a skladovány až do pružiny suterén).

Semena jsou rovnoměrně nasazena do půdy na vybraném pozemku nábřeží nebo v hloubce drážek 6-8 cm a usnout při 1-1,5 cm s hrubým umytým pískem (písek je dobrý odvodnění, poskytuje jednotný příjem vlhkosti v půdě). Povrch je vyhlazen zadní stranou lupiče a je hojně zalévána malým hřištěm. Rychlost osiva 200-250 ks na metr čtvereční.

Chcete-li získat dobrý přistávací materiál, první časové výhonky jsou ztenčeny ve formování dvou skutečných listů, opouštět vzdálenost 3 cm mezi nimi, podruhé - ve fázi čtyř nebo pěti listů na vzdálenost 6 cm. Poslední ředění je vyrobeno na jaře příštího roku se vzdáleností 10 cm.

Půda obsahuje v mokrém, čistém od plevelů a systematicky uvolněná. Brzy na jaře činí 5 kg hnoje tuku na 1 m2. Na podzim 2. roku, sazenice dosáhnou standardní velikosti a připravené k transplantaci.

Raspaning Rowan obyčejný stlačení

Reprodukce pevných řízků

Nemoci a škůdci

Pro reprodukci, rostoucí výroční výhonky (s 2-4-rok-starými pobočkami) pro chov.

Výhonky na řízky je lepší snížit na poklesu do druhé poloviny září.

Ve stejný den se výstřel s kulecím střílí na kotouči o délce 15-20 cm, s 5-6 ledvinami. Nejvíce horní části útěku by neměla být užívána pro řízky. Horní střih na kotletech, aby šikmá, na ledvinách, nižší pod ledvinami. Přistání vyráběné v den obrobku řízků.

V dobře připravené půdě (tichý, čistý z plevelů, zarovnané), jsou řízky vysazeny řadami se vzdáleností mezi nimi 60-70 cm a v řadě 10-15 cm, přibližně pod úhlem 45 °. Nahoře opustí 2 ledviny a jeden z nich by měl být na úrovni půdy. Země kolem řízků je pevně zalisována tak, že neexistují žádné dutiny, dobře a mulčovány čistou rašelinou.

Pokud je přistání řízků přeneseno na pružinu, je lepší je připravit je od pádu a před jara je uložena v suterénu, v mokrém písku. Jarní řezání potřebují rostlinu co nejdříve, jakmile půda.

Pro dobré a rychlé zakořenění řízků musí půda na posteli vždy udržovat mokré a uvolněné. To je zvláště důležité v prvním měsíci po přistání. S dobrým pečovatelem na podzim z řezacího stroje, můžete&Shy-tibk standardní sazenice vhodné pro přistání.

Reprodukce se zelenými řízky To umožňuje urychlit výrobu sazenic Rowan Rowan, protože již jednostenské rostliny mají vynikající kořenový systém moči a dobrou rozvětvenou horní část.

Jeřáb

Řízky odříznuté z vrcholů všech větví stromu na začátku léta.

Zelené kotlety jsou odříznuty o délce 10-15 cm (v závislosti na zvýšení). Po řezu se řízky připravují na přistání: Vyjměte spodní listy, takže 2-3 horní. Pro lepší a rychlejší zakořenění přes každou ledvinu činí lehký podélný řez a na dně řezání - 3-4 takového řezu. Před nástupem pro lepší zakořenění, spodní konce řízků jsou ponořeny do 6 -12 výškového stimulačního roztoku. Pak řízky, promyty v čisté vodě, rostlina předem připravila studené skleníky.

Studené skleníky pro zelené řízky jsou připraveny předem. Na čistě čistou vrstvu Země ve sklenících před přistáním řízků, velká posvátná dobře promytá písková vrstva 7-10 cm.

Řízky, řezané a vysazené ve skleníku až do poloviny léta, do konce léta bude mít vyvinutý kořenový systém a mohou být transplantovány pro chovu pro samostatnou sekci.

Při pohledu z řízků, které musíte být obklíčit téměř blízko sebe ve vzdálenosti 3-4 cm. Mezi fólií skleníkových a řízků by mělo být volná výška prostoru 15-20 cm. Po přistání, řízky pečlivě a hojně voda z konev s velmi malým vidlicím. Je velmi důležité, aby voda není pevná proudová, ale posypaná. Po zalévání je skleník pokrytý filmem.

Hlavní nákladní péče je v pravidelném zavlažování (poprvé, že je důležité, aby vzduch ve sklenících je teplý a mokrý) a větrání skleníků, když teplota v nich vzroste nad 25 °.

Tři - čtyři týdny po přistání řízky ve sklenících jsou dále zakořeněny dále, film je otevřen během dne, a když se řízky projdou nějaké kalení, opustí skleníku otevřené v noci. 7-10 dnů po zakořenění řízků, film je vyčištěn vůbec.

Třídenní řízky s řádnou péčí tvoří dobrý kořenový systém moči. Dohled nad řízky v jednotlivých odrůdách Rowan dosáhne 70-100%.

Měsíc po zakořeněním (do konce léta), řízky ze skleníkového transplantátu na pěstování. Jakmile se sazenice sestoupí po transplantaci pro pěstování, produkují kapalné krmení svými dusičnými minerálními hnojivy (30 g dusičnanů amonných na vodní kbelík) nebo zaprášené vodě, zředěné vodou 6-8 krát.

Během celého období horka, půdy a plevele jsou uvolňující a v suchém počasí se půda nalita hojně.

Další pád, Rowan Sazenice kopat a na trvalé místo. Sazenice vhodné pro přistání musí mít dobře vyvinuté kořeny a silné výhonky.

Raspaning Rowan Obyčejní kořenové sourozence

Jeřáb

Reprodukce kořenových potomků, ve velkých číslech roste každoročně v blízkosti stromu, je hlavním způsobem reprodukce Rowan obyčejný.

Počet kořenových potomků závisí na odrůdě, půdní vlhkosti, udržování živin a péče o rostliny na pružinu příštího roku, výhonky dosahují normálního vývoje, mají svůj kořenový systém. Jsou odděleny secaturem nebo lopatou a transplantací na trvalé místo.

Raspanizace obyčejných vakcinace

Jeřáb

Vakcína zvaná spojení dvou částí různých rostlin, v důsledku toho rostou společně a pokračují v růstu jako jediný organismus.

Jedna složka očkování, nazývaná vedení, je součástí stonku závodu, která má být vyhlášena. Je očkován na kořenovém systému dalšího závodu. Způsoby vegetativní sloučeniny rostlin se nazývají vakcinace.

Pro úspěšnou vakcinaci je nesmírně důležité správně připojit různé tkáně funkce a zásoby, aby se tak rychle rozrostly a existovaly tak dlouho, jak je to jen možné v této formě v budoucnu. Pod kůrou stonku je aktivně rostoucí vrstva kambie. Je důležité uspořádat vedení a potápět se tak, aby jejich kambaliční vrstvy překrývaly nebo možná více kontaktů.

Úspěch očkování závisí na tom, jak rychle jsou sekce vyrobeny - povrchy sekcí musí být připojeny k minimálnímu zpoždění.

Výsledek očkování je do značné míry určeno vytvořením nezbytných podmínek pro růst a vývoj tkání, a proto pro uzdravení místa připojení. Ve skutečnosti to znamená, že je třeba snížit ztrátu vody a poskytnout teplé díly ohřevů, což je dosaženo pečlivými kryty, dokud nebudou růst společně.

Vakcinační místo je vázáno s transparentní polyethylenovou stuhou 1-1,5 cm širokou. Jeho použití umožňuje dosáhnout spolehlivých úkrytu spojovacích částí očkování, v důsledku ztráty vody, snížena na minimum.

Po instancích roubovaných dílů bude další vývoj nové závody záviset na prevenci konkurenčního vztahu s. Proto je nutné okamžitě odstranit vytvořené výhonky.

Teoreticky očkovaný může být zapojen téměř po celý rok, nejlepší čas na to je jaro.

Ryabina obyčejná častěji se šíří v očkování.

V polovině zimy (za podmínek mírného podnebí ze stromu jsou řízky sklizeny s růstem minulého roku. Jsou vázány na svazky a skladovány ve svislé poloze, důkaz o 15 cm v zemi nebo písku, takže řízky nebudou vyplněny a zůstat v chladu zpozdí svůj vývoj.

Na začátku jara je vybrána rostlina&Shay-Way - setí-jedno-etapa nebo oddělená část kořene rostlin s výkonným růstem. Pod&Shy-howle kopání a umýt Země od něj.

Jako odsouzení za kultivované odrůdy Rowan v zemi mohou být použity jakékoli typy tohoto plemene, protože vakcinační neslučitelnost tkání mezi druhy tohoto druhu není pozorována. Ryabina obyčejný díky vysoké zimní těžkosti, změkčenost, roční udržitelný výnos, imunnost a environmentální fitness je cenná ve všech oblastech pěstování ovoce.

Očkování se provádí v horní části kořene ("VR)&Shy-nevynye cervikální ") nebo v sazenice Stambic (hypocotyl). Ostrý nůž vodorovně&hidden. Pak uprostřed tohoto řezu děláte vertikální oscilační (nebo rozdělit)&Shy-bina asi 3 cm.

Střílet řízky olova. Vyberte jednu s dobře vyvinutými zdravými ledvinami a stejným průměrem jako inhibice. Nad horním ledvinovým řezám s ostrým nožem, aby šikmá řez a asi 15 cm pod spalovač&Shy-Ulatral. Od spodního konce se kotlety tvoří klín se dvěma šikmými řezy asi 4 cm dlouhý: jeden z nich začíná v blízkosti ledviny, druhý z opačné strany.

Trigger je opatrný, ale také vložte s nějakým úsilím do dělení. Část objasnění talíř zůstane venku. Tento druh "okna" přispěje k rozvoji kalus.

Umístění propojení průtoku a olova je pevně svázána s transparentní polyethylenovou stuhou pro snížení odpařování, pečené zahrady.

Ruturované rostliny jsou plaveny v krabici se směsí písku a rašeliny, takže místo připojení je těsně nad povrchem substrátu. Zásuvka se umístí do studeného skleníku, uzavřeným kamerou nebo stojanu ve skleníku. Čím vyšší je teplota, tím rychleji budou části očkování pěstovat. Ale musíte následovat, a tak, aby newell.

Když se vakcinační komponenty vrčí, začne tvorba Callus na otevřených částech řezů. Lze jej pozorovat "&Shy-ke "přímo nad řezacím řezem. Formuláře Calleus Zde zvyšuje sílu spojení.

Když očkování navíjí docela dobře polyethylenovou stuhou a odstraňte. Vlive Ryabina vysazená v otevřené zemi. Uklidňují na skladě.

Retament Ryabina s obyčejným pohledem

Jeřáb

Pro chovné horizontální a arkoidní zrna, na zem, dobře vyvinuté výroční výhonky od mladého stromu nebo ohýbat výhonků kořene . Řetězy jsou lepší dělat brzy na jaře, jakmile půda. Půda na místě určeném pro čelisti, je nutné se dobře pohybovat a zarovnat.

Poté, v půdě z založení stromu, tam jsou mělké drážky, ve kterých jsou mladé výhonky flex a Pinp. Vrcholy poslední mírně špetky. Když bude 10-12-centimetr mladých zelených výhonků vyvíjen z ledvin levákových větví, jsou posypány do poloviny výšky mokré úrodné půdy nebo humusu. Po 15-20 dnech, když výhonky poroste o dalších 10-15 cm, opakování prášku.

Zakořeněné tanky mohou být odděleny od stromu a přenosu na trvalé místo nebo na podzim nebo na podzim. Je vhodnější oddělit západku s následující pružinou.

Rowan v krajinářském designu

Jeřáb

Strom Rowan v krajinném designu může hrát sekundární nebo hlavní roli. Arbors and oblouky jsou zdobeny tvarem pláče Rowan, je také vysazen na trávníku nebo na okraji v dálce od jiných stromů jako sólový závod.

Taková rostlina vypadá skvěle ve skupině s jinými keři a stromy, například s druhy, spirálami, zasněženým rokem nebo dřišťálem. Také je Rowan dokonale kombinován s jehličnatými kulturami (thuus, borovice, jedle jedle). Zvláště na podzim, kdy na modravém nebo zeleném pozadí jehličnatých stromů vypadá ticho rybina velmi působivě.

Také, tato rostlina může být vysazena listnatými stromy: vápno, černý topol, javor, popel a bílá meziročně. Většina druhů Ryabina je schopna zdůraznit účinnost VIBURNUM, rozprašovače vln, zimolezu a růže. Ze keře Rowan, můžete vytvořit živý plot, na pozadí, které mnoho let květin bude vypadat skvěle. Výběr místa k přistání takové kultury, neměli bychom zapomenout, že to nesmírně negativně reaguje na jízdy a smokey vzduch, který je vlastní městy.

Typy a odrůdy Rowan

Zahradníci se pěstují většinou druhů Rowan. Více z těchto druhů jsou ovoce, ale tam jsou dekorativní.

Sorbus Sambucifolia (Sorbus Sambucifolia)

Jeřáb

V přirozených podmínkách se tento druh nachází v Japonsku a území Khabarovsk, stejně jako na Sakhalin, Kamčatce a Kurilla. Tento velkolepý keř ve výšce dosahuje 250 cm. Není příliš tlustá Krona může být kulatá nebo vejce ve tvaru. Přímé nahé stonky tmavě hnědé barvy mají na povrchu šedého nájezdu, větve jsou šedé s dobře rozlišitelnými pEVS. Non-paušální plechové desky na délku dosahují 18 centimetrů a mají proužky laneceální formy. Složení plechů se skládá ze 7 až 15 oválných oválných fólií a tmavě zelené barvy, jsou lesklé a prakticky nahé, umístěné na tuhých světle červené. Sofistikované složené květenství se skládají z květin s průměrem asi 15 mm a bílé nebo světle červené barvy. Na povrchu větviček a květin jsou po proudu světla červená barva. Jedlé bobule šťavnaté nasycené červené barvy a sférický tvar, mají patnáct miliontký průměr a kyselou sladkou chuť. Také nemají hořkost a mají velmi příjemný zápach. Ovoce nemusí být nalezeny s větvemi před nástupem jarního období. Tato rostlina je nenáročná k půdě a je odlišena odolností proti suchu a mrazu.

Sorbus tormalis (sorbus torminalis) nebo terapeutický berk

Jeřáb

Ve volné přírodě lze tento druh setkat na Krymu, západní Evropě, v Kavkazu, jihozápadní části Ukrajiny a v Malaya Asii. Takový jeřáb roste ne příliš velké skupiny nebo svobodné. Ve výšce může takový strom dosáhnout 25 metrů. Jeho kufr pokrývá kůru tmavě šedé barvy s podélnými trhlinami. Na mladých výhonech kůry olivové barvy. Jednoduché široké plechové desky na délku dosahují 18 centimetrů, na základně ve tvaru srdce a zaoblené, také jsou ukázány, na vrcholu je od 3 do 5 lopatek. Povrch obličeje listu je tmavě zelený lesklý a špatný - volosisto-pubertální. Na podzim je barva listů nahrazena žlutou nebo oranžovou. Krásné přikrývky štítu, které dosáhnou 8 centimetrů v průměru se skládá z malých (asi 10 mm v průměru) bílého barevného květu. Zaoblené bobule dosahující v průměru 1,8 cm mají světle červenou nebo oranžovou barvu, která postupně nahrazuje hnědou. Nafoukané maso má sladkou kyselou chuť. Tento druh je vysoce odolný vůči mrazu, ale nerozlišené odolností proti suchu. Existují 2 dekorativní formy:

 • s listy;
 • S peristo-imprezentované plechy.

Domácí Rowan (Sorbus domestica), nebo Rowan Large-Road (Krymský)

Jeřáb

V přirozených podmínkách se tento druh nachází v jižní části západní Evropy a na Krymu, upřednostňuje růst v důsledku listnatých lesů s jedinou nebo skupinou. Tato rostlina se vyznačuje pomalým růstem a výškou dosahuje 15 metrů. Širokrý tvar korunu nebo sférické. Kůra pokrývající kmen, trhliny již v mladé rostlině. Ale stonky jsou téměř nahé, hladké a lesklé. Složení nekoprisijských komplexních plechových desek, v délce dosažení 18 centimetrů, zahrnuje hladké lesklé oscilované letáky lankovací formy, malované zeleně a mají délku přibližně 50 mm. Široký rozvětvený rozvětvený květinové květenství, které mají průměr asi 10 centimetrů, sestávají z květin, v průměru dosahující 15 mm a maloval v bílé nebo světle růžové barvě. Účinné oválné nebo hruškovité bobule, v průměru dosahující 30 mm, mohou být natřeny ve žlutě zelené, červené nebo hnědé barvě, mají mírnou voňavou mírně sladkou pletací buničinu, která zahrnuje mnoho kamenitých buněk. Taková rostlina odolná vůči škůdcům, suchem a mrazem. Existují 2 formy:

 • hruškovitého tvaru;
 • Jablko podobný.

Rowan Krugal (Sorbus Aria), nebo Aria, nebo Ryabina mírně

Jeřáb

V přírodě se tento druh nachází v Karpatech a v horách střední a jižní Evropy. Výška takového stromu procházky je asi 12 metrů. Sviromemidní koruna tvarem. Kmen je pokrytý hnědou nebo nahnědlou krustou, na povrchu stonků se cítí dolů. Kožovité pevné listové desky zaoblené eliptické tvar přes okraj ostrého duofili. Během zveřejnění listy bílé-plstěné, pak je přední povrch listů natřen zeleně. V podzimním čase se barva listů nahrazuje různými odstíny bronzové barvy, protože je to Rowan se začíná podobat Olh. Štíty, v průměru dosahující 8 centimetrů, sestávají z bílých květů. Jedlé bobule sférického tvaru v průměru dosahují 15 mm, jsou natřeny v červeno-oranžové nebo růžové oranžové. Sladký-kyselý práškový maso není tak chutné jako sladké odrůdy. Pěstován od 1880 g. Existuje několik zahradních forem:

 1. Dexne. Květiny a listové desky tohoto formuláře mají větší hodnotu.
 2. Jedlý. Forma plechů eliptické nebo podlouhlé. Bobule v takovém závodě jsou poněkud více než hlavní typ.
 3. Chrysophyll. Po celé sezóně, listí namalované ve světle žluté. Na podzim se stává olejem a žlutou.
 4. Opracování. Během zveřejnění listových talířů sněhových koulí, v létě, jejich povrch obličeje se stává zeleným. Na podzim je jejich barva nahrazena bronzem. Červené bobule na povrchu jsou ve formě bílé hromady.
 5. Majestika. Výška takové rostliny je asi 15 metrů. Bobule, které neznamená.

Hybrid Rowan (Sorbus X Hybrida)

Jeřáb

Tato rostlina je přirozeným hybridem meziproduktem Rowan a Rowan Red. V přirozených podmínkách lze tento druh setkat v severní Evropě. Komplexní desky kombinují jednoduché těstoviny a pádlo listy. Povrch obličeje zeleň je zelený a nahý a špatný jeden - má světle šedá nebo bělavá. Zahradníci rostou pouze pro jeden hybrid - různé krupice, která byla získána při překročení rowan prsten a rowan červená. Tento strom ve srovnání s hybridními lopatkami Rowan na listových deskách není tak silný, zatímco jsou otupnější a širší.

Rowan obyčejný (červená)

Jeřáb

Podrobný popis tohoto druhu naleznete na začátku článku. Má velký počet dekorativních forem, které se liší v barvě bobulí, formy koruny a barvy listů, například: bažina, likér, granát, michurinskaya dezert, ruský, pyramidální, mobridní, mobilní, basener, non-muži , Moravskaya, nebo sladká, fifeana a další. Všechny formuláře dat si zachovávají svůj velkolepý pohled v průběhu vegetačního období. Zvláštní pozornost by měla být věnována následujícím formulářům:

 1. Nevhinese. Externě, tento typ a hlavní typ je velmi podobný. Tyto rostliny se vyznačují tím, že bobule Ryabina z Nebrzhinese nemají hořkost a krabičku dokonce nehodný, když hlavní typ ovoce může být pouze po prvních mrazech.
 2. Rowan Moravskaya nebo Sweet. V přírodě nalezené v Sudetských horách. Plechy ve srovnání s jinými odrůdami více prolamovaných, stejně jako kvetoucí takový jeřáb začíná poněkud později. Složení květenství může někdy vstoupit do 150 květin. Bobule červené Charboh mají šťavnaté maso oranžové a sladkokyselé chuti.
 3. Alkohol. Tento druh se narodil díky Michuurině, za to překročil aronium v ​​černé a Rowan červené. Černé a fialové bobule. Takový rowan má velmi vysoký odolnost proti mrazu.
 4. Granát. Odrůda se narodila v důsledku překročení hloh rozsáhlého a Rowan Red v roce 1925. Výška takového stromu je asi 400 cm. Hladké lesklé jednoduché listové desky mají délku asi 17 centimetrů. V horní části listů, jednodílné eliptické nebo vejce ve tvaru vejce a ve spodní části. Burgundsko sladké bobule mají stejnou hodnotu třešeň. Pohled má velmi vysoký odpor mrazu.
 5. Burk. Narodil se v roce 1918 s křížením Ryabina Red and Rowan Alpine. Tmavě zelené talíře zrna a slabé nížiny. Podlouhlé hnědé červené bobule mají průměrnou velikost. Ryanka zůstává v celé sezóně velmi krásná.
 6. Michurinskaya Dessert. Jedná se o hybrid mezi Bowan Likeur a Mushmule German. Výška stromu je pouze 300 cm, korunka je široká. Non-paušické komplexní desky na délku dosahují 18 centimetrů, sestávají ze 6 nebo 7 párů zeleninových listů, jehož nesprávný povrch je mírně publikován. Střední velikosti tmavě červené bobule tvoří velmi podobný hudmulus ovoce. Obec má vysokou dekorativnost a odolnost proti mrazu.

Zahradníci se pěstují takovými odrůdami Rowan, jako: smíšený, střední, nebo švédský, Olgoliste, Konon, Wilmoren, Amur a nějaký Dr.

Nemoci a škůdci

Jeřáb

V květnu bude buď červen opatrně prozkoumat Rowan, protože se může objevit první příznaky onemocnění nebo porážky škodlivého hmyzu. Tato rostlina podléhá následujícím onemocněním: antracnosózy, septorize, hnědá a šedá skvrna, plíseň, monolióza, průkaz, rez, nekróza (černá, nekrožička a cytospore) a virový kruh mozaika. Pokud byla rostlina vysazena zcela zdravá, zatímco během vylodění a péče byla pozorována všechna pravidla zemědělského inženýrství této kultury, pak je Rowan nikdy nemocný. Faktem je, že pouze oslabené stromy podléhají nemocí. Nicméně, navzdory všem, je nutné pravidelně kontrolovat inspekci Rowanu pro zahájení léčby v případě potřeby.

Kterékoli z typů nekrózy, stejně jako mozaika jsou nevyléčitelná onemocnění. V tomto ohledu je nutné se pokusit učinit strom na všechny nemocné, a proto je nutné provést řadu preventivních opatření. Je nutné si vzít velmi odpovědnost za výběr výběru přistávacího materiálu, bude místo nezbytné pro přípravu pre-setí, jehož účelem zničení patogenů nemocí. Také, když škůdci, které jsou nositeli virů, je nutné je zbavit co nejrychleji, a je stále velmi důležité, aby byl válcivý kruh vždy čistý. Nezapomeňte vyrábět periodické kontroly Zabin, protože jakákoliv nemoc je snazší vyléčit v počáteční fázi vývoje.

Ryabina je pozoruhodná stejná onemocnění jako jiné kultury rodiny růžové (jabloňové stromy, švestky, hrušky). Současně příznaky onemocnění a způsobů léčby mají stejné.

Asi 60 typů klíšťat a jiných škodlivých hmyzů, které zraněné stonky, bobule, semena, listové desky, květiny a pupeny dřeva. Většina dat škůdců se může usadit na různých ovocných kulturách růžové rodiny.

Jeřáb

Ryabinovaya Mol

Nejčastěji na stromě Rowan je vypořádán:

 1. Weevils. Pro jejich zničení používejte karboofos.
 2. Korozí. Zbavit se rostliny, aby se zbavil sebevědomého, Aktar a Lepidoocom.
 3. Pyadenitsy. Zničení údajů škůdců aplikují karboofos, chlorofos nebo cyanox.
 4. Rowan Gallopes. Když se objeví, strom sprej koloidy šedá.
 5. Rowan Moths. Jsou zničeny chlorofosomy.
 6. Zelené jablko TLA. Pro jeho zničení, Descis nebo Accotlik.
 7. Štít. Mohou se jich zbavit, pokud sprejte Rowan Příprava 30 plus.
 8. Jablečný ovocný peelers. Aby je zničila, použijte infuzi bílého hořčice. Pro jeho přípravu musíte připojit 1 litr vody a 10 gramů hořčičného prášku, vše je smícháno a ponecháno po dobu 24 hodin. Před použitím by měla být infuze zředěna vodou v poměru 1: 5.

Aby se předešlo prevenci škůdců, musí být strom vyroben v listí před zahájením kalu; Pro to se používá roztok sulfátu měďnatého (na 1 vodní kbelík 100 gramů). Také poměrně efektivní postřik Rowan a povrch prioritního kruhu Nitrafen, který utratí na jaře. Také na pádu prevence je nutné posunout celé listy z místa a zničit ji, zatímco půda v kolejových kruzích je opilý.